11588
  • Seth
    #11548
    A Picard szinvonal nem létezik,katasztrofálisan bugyuta. A Strange New Worlds első epizódja szerencsére simán porba gyalázza
  • Caliph
    #11547
    még nem láttam. picard S2 odaveri a discorveryt(mondjuk nem nehéz) de nagyon sok faszság van abban is,mintha fingjuk nem lenne a star trekről azoknak akik ezeket az újakat irják. régi filmek kereszbe kasul felülbirálva,mechanizmusok szarba véve.
    de még nézhető kategória...

    ebben sincs túl nagy bizodalmam,de ha a picard szinvonalat hozza,akkor egynek jó lesz. meglátjuk

    egy kis más: ezt a youtube csatornát szoktam nézni ha röhögni akarok,ajánlom
    fontos hogy napra kész legyetek az épp aktuális star trek résszel,mert erősen SPOILERES!!!
    de garantáltan a fejeteket fogjátok majd

    szal akkor SPOILER!!!




    Utoljára szerkesztette: Caliph, 2022.05.07. 13:50:36
  • Micsu
    #11546
    strange new worlds milyen?
  • Zsoxx
    #11545
  • akyyy
    #11544
    az lehet, akkor meg kapjon egyből magyar feliratot :D
  • gunji
    #11543
    Most is van már amazon itthon: https://www.primevideo.com/ ;)
  • akyyy
    #11542




    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    nekem nem tetszett az utolsó részben hogy Picard android lett, de okozhat még itt Q meglepetést :D


    remélem februárra lesz már itthon is amazon (meg az első évadot is újranézem szinkronnal az tuti)
  • Nagydög
    #11541
    Olyan butaságokat írsz ami már szinte fáj...


    Toled kertem iranymutatast az ugyben. Ugy gondolod, ez fajdalmas butasag volt? Igazad lehet.

  • phalanx
    #11540
    Olyan butaságokat írsz ami már szinte fáj, arról nem is beszélve, hogy szándékosan úgy teszel mintha nem tudnád miről beszélek. Talán azt várod, de nem fogok leállni veled veszekedni, sem győzködni téged. Annál sokkal értékesebb a szabadidőm.
  • Kissssss0 #11539
    " Ez egy csillaghajo, nem jotekonysagi intezmeny."

    pontosan, egy igazi hadihajón sose engedtek volna még csak a közelébe se az első tiszti helyhez egy ilyen tutyimutyi nőt mint tilly-t.
  • Nagydög
    #11538
    Osszetett okokat velek a hatterben. Egyreszt jelentos szamban vannak azok, akik oszinten meg akarjak mutatni, itt nics rasszizmus/nogyulolet/miegymas es tultoljak, mig mas reszuk a woke twitter mobtol tartva tolja tul.
    Es ami szerintem a jelentosebb ok: marketing. (Es mint a merketingnel oly gyakori, szerintem tevut.)
    Rajottek, hogy a populacio jelentos szazaleka fekete, homoszexualis, vagy valami mas kisebbseg tagja, ne adj isten egyenesen no. Akkor nyilvan ezek a csoportok szeretni fogjak a termekunket, ha sajat magukat latjak viszont a kepernyon. Es rovid tavon igaz is lehet, mig tart az ujdonsag varazsa. De ha egyebekben a film/sorozat/jatek vacak, akkor ezek a csoportok is elfordulnak egy ido utan, sot esetleg az ellenekezojere fordul a hozzaallasuk: "Miert van az, hogy a fekete/homoszexualis/no foszereploknek csak szar film/sorozat/jatek jar?"
  • Micsu
    #11537
    Nem magyarazza mar meg senki hogy ami ebben a pc felcumizasban van (std) az jo es normalis, ez semmi toleranciara nem tanit max felre nevel. Mikor Roddenberry neger not meg orosz ferift (akiket fel amerika gyulolt akkoriban) tett a hidra nem minden resz fele azzal ment el hogy mert en neger vagyok ezert en ilyen/olyan elbanast erdemlek. Pont azert mukodott mert nem voltak megkulonbozterve.
    Mikor a tini voros csajt tettek meg elso tisztnek nem tudtam hogy sirjak e vagy nevessek. Kovetkezo sorozatban mi lesz? Toloszekesek meg serultek lesznek a hidon mert oket is el kell fogadni? Ez egy csillaghajo, nem jotekonysagi intezmeny.
    Gratulalok a keszitoknek hogy ennyi penzbol ezt a nagy budos szart tudtak letrehozni, egyebkent jol nez ki, ennyi pozitivumot tudok rola elmondai, a story az meh.
  • Dante73
    #11536
    Az kegyeletet sért, így a túlélő rokonoknak, ismerősöknek árt.
    De lelked rajta...
  • Borg
    #11535
    A nekrofil az milyen élőlénynek árt? :D
  • Nagydög
    #11534
    Nem biztos, hogy sikerult atvinnem, de alapvetoen en is oda teszem a hatart, ahova te.
    Aberracio?. Ez esetben(Elismerem, provokaciokent.) szigoruan az eredeti ertelmeben hasznaltam: elteres az atlagostol.
    A koznyelv persze serteskent szokta hasznalni, miszerint elteres a "normalistol", ami alatt a valosagban azt ertik, hogy olyan elteres a normalistol, amit en nem szeretek/viszolygok tole/ellenzek.
  • Dante73
    #11533
    SZERINTEM ott a határ, ahol egy másik élőlénynek ártasz. Minden más elfogadható. Engem nem zavar a homoszexualítás, a balkezesség, albínóság... De az összes pedofilt, nekrofilt, zoofilt kasztrálnám, ténylegesen.
    Nem is értem azokat, akik utcára mennek dobálni a meleg felvonulást. Totál értelmetlen. Sőt. Bennem van egy olyan érzés, hogy azok mennek ki "tiltakozni" akik nem merik felvállalni a dolgot.
    Nagydög!
    Mi az aberrált? Szerintem, ami neked, és nekem aberrált az nem ugyan az... Így az "összes aberráció" egy nem létező fogalom. Mert az mindenkinek mást jelent.
  • Nagydög
    #11532
    Off

    A "letezo osszes aberraciot" szalmababbal csak akkor allj elo, ha nagyon pitianer vagy, vagy minket tobbieket tartasz tul ostobanak, hogy eszrevegyuk!
    Mas: Ha tudsz valamilyen iranymutatast adni, mely aberraciokat(az atlagtol valo elteres) kell vagy nem kell elfogadnunk, akkor beszelhetunk rola. Jo lenne egy olyan, amit anelkul is tudunk hasznalni, hogy allandoan teged kene megkerdeznunk az egyes esetekrol. Balkezesseg? Albinosag? Voros haj? Kek szem? Zold? Heterokromia? Neptanc? Vagy csak szexualis aberraciok szamitanak? Vonzodas mas rasszokhoz? Koverekhez? Extrem koverekhez? Nagyon magas emberekhez? Torpekhez? Szorosekhez? Teljesen szortelenekhez? Aszexualitas? Homoszexualitas? Nekrofilia? Zoofilia? Pedofilia? Mi az a szabaly, ami alapjan ki tudjuk ebbol valogatni az elfogadott/uldozendo aberraciokat?
    Csak szolok, az "amit en gusztustalannak tartok" nem egy praktikus szabaly.
  • phalanx
    #11531
    Azért elég durva egy lapon említeni a minden ember (bőrszíntől függetlenül) egyenlőként kezelését azzal, hogy fogadjunk el minden minden létező aberrációt, sőt kezeljük őket teljesen normálisan.
  • Renegade
    #11530
    nem értünk egyet. :(

    off is meg nem is:
    amíg Európában egységesen nem jutunk el oda, hogy egy transznemű, tehát rossz testbe született ember, nem kap támogatást a műtétjére, nem változtathat nevet, nem fogadhat örökbe, addig társadalmi nemeket (Apache helikopter, "it") erőltetni egy sorozatban szerintem túlzó és azoknak árt, akiknek nem kéne.
    Úgy gondolom, hogy a túltolt PC pont azok elől szívja el a levegőt, akiknek segítségre lenne szükségük.

    Ami meg az ST szellemisége, az a multikulti: fekete, idegen, orosz, ázsiai, senkit sem érdekel, mert egy a cél, a Föderáció. Nem picsogtak azon, hogy nekik milyen rossz, mert nem volt az, teljes értékű tagjai voltak a legénységnek tudásuk alapján.

    Szerintem meg nem kell elfogadni, pláne nekünk, Numerus clausus nemzetnek. Sosem jöttünk ki jól abból, ha elkezdtünk kvótákat gyártani, vagy a párt/főni kegyeltjeit toltuk pozícióba. Remélem egyszerre sikerült megsértenem az SJW-ket, meg a turbómagyarokat is.
  • Nagydög
    #11529
    Nincs itt egy kis keveredes Roddenberry es Abrams kozt?


  • Dante73
    #11528
    JJ Abrams nem forog, amiatt ne aggódj. Ugyanis elsőként alkalmazott a hídon egy fekete nőt. Az abban a korban sokkal nagyobb érzékenyítés volt, mint ma a meleg szenvelgés.
    És tegyük hozzá, engem is irritál a dolog. De ilyen környezetben élünk, ezt el kellene fogadni. Mert amíg ilyen posztok születnek, mint a Tied is, addig szükség van az érzékenyítésre...
  • Renegade
    #11527
    ejj, de egyetértek. mondom ezt úgy, hogy semmi bajom nincsen az érzékenyítéssel, hogy ki hová szereti belógatni, de ami itt történt az nem csak a transzneműeket alázza meg, hanem még az egészséges moralizálás alól is kirántja a takarót. mindenki cuki, de úgy az igazán irritáló, nyálas módon. sajnos egy tanítható példáját láttuk annak, hogy fontosabb lett az üzenet (bármi áron, minden áron), mint a történet, meg az ST szellemisége.

    Szerintem eljutottunk oda, hogy a JJ Abrams fanyalgók visszasírják a trilógiát, mert ami azután történt az valami agybaj.
    Ha az én liberális agyam ledobta az ékszíjat, akkor bele sem merek gondolni, hogy mi történt a konzervatívabb kistársaimmal. o0
  • gunji
    #11526
    Igen? Ez jó hír. Köszi az infót. :)
    Remélem, sem a fordítást, sem a hangokat nem szúrják el a Picard-nál.
  • Borg
    #11525
    Amazon Prime dolgozik egy csomó magyar sorozat szinkronon.
  • gunji
    #11524
    Hol?
  • Caliph
    #11523
    teljesen fölösleges :D
  • akyyy
    #11522
    szinkront kap a star trek picard.
  • Tuvok #11521
  • Zsoxx
    #11520
    A Hollywood-i buzilobbi nyomatja a buzulást a sorozatokban.
  • s_andras
    #11519
    Fúú, ne tudd meg... Hogy írjam finoman: először is "érzékenyítés" zajlik hogy megértsük, az LMBTQIXYZWERUOPASDFGHJKCVN közösség tagjai, ezen kívül a kövérek, csúnyák, fahangúak, sündisznófejűek stb is lehetnek világmegmentő csillagflotta-hősök. Aztán ennek folyományaként pl minden részben megborzongatnak amikor két hímivarszervekkel rendelkező ember édeleg az ágyban, vagy esetleg csókot váltanak amikor munka közben összefutnak stb, értitek, csupa kifejezetten Star Trek és általában sci-fi sorozatba élesen odatartozó momentum. Ja nem, ótvaros agymosás. A femináci Disney Star Wars filmek meg a Marvel szennyei a fasorban sincsenek ehhez képest. Emellett a történet kifejezetten eltörpül. Majd beszartam, a mai részben az egyik legirritálóbb selejt felmondja az aktuális leckét, hogy rá ne hivatkozzanak "she"-ként, mert nem érzi magát nőnek. Mondom én most mi a rákot nézek, a heti progresszió rovatot a kurucon, vagy egy ST-részt?... Még a végén Hofinak lesz igaza...
    Utoljára szerkesztette: s_andras, 2020.12.04. 23:25:52
  • Caliph
    #11518
    semmi,sirás minden epizódban :D
  • akyyy
    #11517
    mi történt? multkor a TNG-s egyenruhás trill, most meg leonard nimoy mint spock
  • zriboliv
    #11516
    Legjobb Star Trek epizód 15 éve.
  • Borg
    #11515
    Discovery, ugyanmár...
    Ez itt kérem a médiatörténeti mestermű:
  • lwb
    #11514
    Közben kijött a harmadik évad Disco. :) A trailer után úgy döntöttem, hogy ez most skip, majd talán, ha olyan hangulatba leszek, belenézek, de egyelőre úgy tűnik, semmit se tanultak az előző évadokból.
    Remélem a Cpt Pike sorozat jobb lesz.
  • Renegade
    #11512
    off is meg nem is:

    A sci-fi politológiája

    elég sokat foglalkozik az ST-vel, érdekes, hogy elég nagy a dilemma azzal kapcsolatban, hogy akkor a Föderáció az egy tökéletlen demokrácia vagy csak egy katonai junta.

    Mondjuk ez a felütés roppant érdekes: egy felfedező hajó...a föderáció aktuális legerősebb fegyverzetével...egy katonával aki mindenről IS dönthet.

    Illetve annak kifejtése, hogy épeszű kapitány be sem megy a semleges zónába a Kobayashi Maru kapcsán.
    Utoljára szerkesztette: Renegade, 2020.06.11. 19:28:52
  • Renegade
    #11510
    :)
  • reorni
    #11509


    Ezt csak így itt hagyom, ez lesz mostantól az új hivatalos lore galaxis térkép. :D
    Utoljára szerkesztette: reorni, 2020.06.02. 23:06:49
  • lwb
    #11508
    Nem, az olyan formátumú, mint a rendes ST részek voltak. Minden epizód külön történet, egy-két duplaepizóddal. Van egy átívelő történetszál, de az kb olyan laza, mint a DS9-nél volt a háború, hogy az adott epizódokat nem érinti. Szóval az Orville százszor inkább ST, mint a disco vagy a Picard. Legalábbis annak érződik.

    Egyébként jó sorozat, ajánlom a figyelmedbe. Nem vígjáték vagy paródia. Vicces picit, de nem úgy. Nem is Galaxy Quest.
  • Dante73
    #11507
    És ha humor mentesen, ST-nek adnák ki, komoly bukta lenne... Más elvárásoknak kell megfelelni. De, ha jól rémlik, az is minisorozat, vagy tévedek?