11588
  • lwb
    #11506
    Cap > Iron Man. Legalábbis nálam. :)

    Szerintem az Orville erre rácáfolt: az a klasszikus ST formulát hozza és elég népszerű, tudtommal verte a disco-t is. Az első évad egészen biztosan. Pedig az egy félkomoly ST-koppintás csak.
  • Dante73
    #11505
    Persze, hogy többe került. A névnek meg kell felelni. Képzeld el ugyan ezt, 2-3x ekkora terjedelemben, mekkora kiadás? Az mekkora bukta, ha beleáll a földbe?
    Szerinted nem, de szerintem ez is pont ugyan az a történet, ami már megesett néhányszor az ST-vel. Csak most egy kicsit más irányú / látványosabb a váltás. A kor igényeihez lett igazítva. Ma egy "klasszikus ST életképtelen lenne. Nézd meg napjaink gyakorlatilag legsikeresebb franchise-át: Történet nulla, mondanivaló nulla, látvány száz. (marvell mozik)
    Ezt lehetne tovább fejtegetni, miszerint az ST-ben pl van karakterfejlődés, (leginkább TNG és VOY esetében) marvellben nincsen, illetve egy esetben van, Tony Stark esetében, és minő véletlen, pont Őt csípi a legjobban mindenki....
  • lwb
    #11504
    "Minisorozatot meg nem azért csinálnak, mert ekkora ásznak érzik magukat. Erre van igény. És pénz. Így kisebb a bukás, ha bukta van."
    Egészen biztos vagyok benne, hogy a Picard vagy a Disco többe került sokkal, mint pl. az Orville. Utóbbinál nem volt húzófranchise, mégis STebb a valódi STnél.
  • Dante73
    #11503
    Nem tudhatod, miért él ott Raffi, ahol. Nem emlékszem olyanra, hogy csak ott élhet. Sőt, nekem az jött le, hogy saját döntés volt. Hogy mit replikálhat, és mennyit, azt megint nem tudjuk. (Azt igen, tudjuk, hogy vannak "fejadagok" DS9 óta, ahol van havi transzporter-kerete Siskonak, akadémista korában.) Azt tudjuk, hogy alkoholista. Szóval én ezekből messze menő következtetést nem vonnék le.
    Minisorozatot meg nem azért csinálnak, mert ekkora ásznak érzik magukat. Erre van igény. És pénz. Így kisebb a bukás, ha bukta van.
    Az utsó bekezdésed első gondolatát gondold újra, próbáld a nagyobb összefüggéseket is látni, ne vessz el a részletekben.
    Emberi jogok, ki ember és miért, és eljutunk oda, amit mondtam. Keresztezve az MI problematikával.
  • lwb
    #11502
    Ebben igazad van, de ahogy írtam is, a régi metódus, hogy minden rész külön epizód volt, így nem volt akkora gond, ha egy-egy történetszál, epizód gagyibb volt, mert a következő résznél már el is felejtettük és ha az évad mérlege pozitív volt, több volt a jobb rész, mint a rosszabb, akkor a sorozat is jobb lett a végén. Azzal, hogy egy történetszálra szűkítették az egész évadot, azzal bemanőverezték magukat egy sarokba. Jó ötlet egy jól eltalált minisorozat, okos részekkel, érdekes karakterekkel, fordulatos történettel. De hacsak nem vagyunk Vince Gilligan, nem biztos, hogy sikerülni fog. És Kurtzmanék aztán nem Vince Gilligan az biztos.

    Nagy bajom volt még a discoval és a picarddal, hogy nem volt rendes főszereplője egyik sorozatnak sem. A disco első évad még úgy kezdődött, hogy M.B. a főszereplő és jól is kezdődött, érdekelt az új felvetés, hogy kegyvesztett tisztből hogyan lesz újra bizalmi ember, de aztán nagyon hamar átkerült a fókusz a sokkal érdekesebb karakterre, Lorcára. Az első évad Lorca története volt, MB minden részben egyre inkább a háttérbe szorult, míg Lorca karakteréről egyre többet tudtunk meg és a legnagyobb fordulat és a kielégítő lezárás is ebben a karakterben volt, nem MB-ben. Ő ugyanaz maradt, mint a sorozat elején.
    A második évadban Pike és Spock lopta el a show-t, MB-ről sokszor meg is feledkeztem, hogy, ja, ő is ott van.

    Picardnál meg Picardot akár ki is lehetne szedni az egészből, fel sem tűnne. Ez Soji története és kész. Picard egy segítő, Szürke Gandalf, de attól még a gyűrűt Frodo viszi.
  • lwb
    #11501
    Nyilván meg lehet mindent magyarázni, de a baj ott kezdődik, hogy magyarázni kell. Raffi szegénységét abból vonom le, hogy ő maga mondja Picardnak, hogy ő micsoda luxusban élt, míg az ő "kastélya" az nem olyan impozáns. Mindezt egy olyan világban, ahol nincs pénz és nincsenek társadalmi egyenlőtlenségek. Ezt egyébként maga Picard mondta szó szerint még a TNG idején, nem én találtam ki. Felmerül persze a kérdés, hogy ha nincs pénz, akkor mi dönti el, hogy ki hol él és milyen anyagi javakkal veszi körbe magát. Eddig azt gondoltam, hogy mindenki azt replikál magának, amit akar, a lakások meg ki vannak osztva. Mindez nem magyarázza meg a sivatag közepén lakókocsiban csövező Raffit egyáltalán. Ne csináljunk úgy, mintha mindez nem szándékosan lett volna így, hogy hú, Picard most szembesül a döntése hatásaival, hú mennyire gőgös volt. A sorozat készítői 5 percenként elfelejtették, hogy ST sorozatot csinálnak, nem valami általános sci-fit. Amikor Ripley nélkülöz az Aliens elején, az logikus, az a világ olyan mint a miénk, a pénz fontos része az életnek. A ST világa nem ilyen, legalábbis a Földön, ahol ugye Raffi is él.

    És lehet, hogy naiv vagyok, de én igenis elvártam volna, hogy ne "minisorozat" legyen, hanem rendes ST sorozat. Mint Disco-ig mindegyik eddig.

    "A ma problémája, hogy embereket zárunk be menekülttáborokba, hagyunk meghalni, csak mert rossz helyre születtek. ST is mindig ezt tette. Reflektált arra a világra, amiben készült. "

    És erről szól a Picard? A romulán menekültekről? Ahogy írtam is: a történeten semmit sem változtatott volna, ha teljesen kihagyják a romulán pusztulásos szálat. A romulán nő ugyanúgy beépülhetett volna a csillagflottába, a romulán titkosszolgálat ugyanúgy kavarhatott volna (ahogy léteztek már a romulánok pusztulása előtt is). A történet Sojiról szól és a szokásos, százezerszer körbejárt és kurva unalmas témáról, hogy a cylonok, izé synthek, izé szintetikus emberek azok valódi emberek-e vagy sem. Szintetikus vs organikus, csak a piros, kék és a zöld befejezés maradt le a végéről.
    A menekültes dolog csak háttértörténet, ami régen volt és említik itt-ott. Indok, hogy Picard miért nem aktív admirális most. Semmi több.
  • Dante73
    #11500
    A Sci-fi, és a Star Trek alaptézise mindig is az volt, ami a mondandóm lényege is.
    A MA problémáját ültetjük át egy elképzelt jövőbe. A ma problémája, hogy embereket zárunk be menekülttáborokba, hagyunk meghalni, csak mert rossz helyre születtek. ST is mindig ezt tette. Reflektált arra a világra, amiben készült. Ezt lehet tagadni, de véleményem szerint teljesen felesleges.
    Sem a DISC, sem a Pickard nem "rendes" sorozat. Minisorozat. Minden minisorozat ilyen. Egy évad, egyetlen történet, vagy akár 6-8-10 évad egyetlen történet. Trónok harcától, Westworld-ön keresztül, a Megszállottak viadalán át, az Ez minden, amit tudok-ig mondjuk. Tehát a hagyományos szerkezetet elvárni naivitás.
    Írtad azt is, hogy mindenki jól él, és a csaj akkor miért nem egy lakókocsiban tengődik, mikor Picard kastélyban él.
    Nos, az a Picard birtok, ami már a család tulajdona sok-sok éve. Emellett Picard egy csendben eltávolított admirális, míg az említett hölgy egy csúnyán menesztett, talán hadnagy...? Arról meg ne is beszéljünk, hogy arról szó nincsen, hogy éhezne, és csak ennyi lett kijelentve a sorozatban, és ez is csak a földre érvényes...
    A Föderációs problémák...
    A Föderációnak pont ez a baja. Túldemokratizált szervezet. És mint ilyen elég egyetlen belső ellenség a megfelelő helyen, és az egész már nem az ami volt, hanem önmaga paródiája. Pont ez történik ebben a sorozatban is. A fél romulán kémcsaj bekerülve a belső körbe szétzilálja azt. Ez teljesen nyilvánvaló. (Utalás Trumpra, és némely ex szoci országara...) Ahogy kikerül a képből, a csillagflotta azonnal helyesen cselekszik...
    Lehetne tovább védeni a sorozatot, de felesleges. Nekem sem tetszett különösebben. Belőlem se hozta ki azt a csodálatot, ámulatot, amit a TOS, a TNG, DS9, Voy, Ent... a maga korában. Persze, lehet az is közrejátszik, hogy azóta sok év eltelt már, és én sem vagyok ugyan az a "gyerek", aki akkor voltam.
    Pont ugyan olyan, mint a Disc, egy kis nosztalgiafaktorral. Egynek elmegy, de nem fogom 2-3 évente újranézni én sem.
  • Micsu
    #11499
    Sztem azon felesleges vitatkozni hogy milyen logikai bukfencek meg faszságok vannak az új sorozatokban, a régiek is tele voltak gagyizással, logikai bukfencekkel, meg karakteridegen momentumokkal (ami absz nem gond bizonyos keretek közt szvsz), számomra inkább az a gond hogy a régi star trek az szerethető volt, az új meg nem kb ennyi a történet :) (főleg itt a két új sorozatra gondolok)
    Utoljára szerkesztette: Micsu, 2020.05.27. 16:55:00
  • lwb
    #11498
    Ezért írtam, hogy nem volt fekete-fehér, de a nap végén a szervezet, mint olyan mérlege pozitív volt. Egyébként nem kell DS9-ig elmenni, már a TNG-ben volt ilyen, korrupt vezető pl a föderációból, a Voyagerben is csak azért nem, mert a delta kvadránsban nyilván nem volt föderáció. Óriási a különbség a repedezés, a korrupció (egy ilyen TOS mozifilm is volt, ahol volt korrupt föderációs vezető, szóval ez sem új téma) és a sheer fucking hubris-ező hülye mocskospofájú kurva között, ahol elsőnek ki is kapcsoltam a sorozatot. Meg aközött, hogy egy egész civilizációt pusztulni hagyjanak, holott csak annyi lett volna a feladat, hogy elszállítsák őket. Az űrben máshová. Az űr, ami azért űr, mert úgy kb 99.9999%-a üres, szóval nem arról van szó, hogy trampli menekülttáborokba zárja szegény mexikóiakat, bár Kurtzman nyilván erre gondolt, csak ugye az értelmes egy földi ország határán, de nem értelmes a kib...szott világűrben, ahol milliónyi égitest van, ezek között egy rakás m-típusú, ahol elférnének a romulánok.
    Az is vicc, hogy a végén egy nyomorult poros wild west világra dobták le őket, nem pedig a kismillió zöld, idilli bolygóra, amit Picard meglátogatott a TNG évadai alatt pl.

    Eh, az egész egy kurva nagy vicc.
  • Caliph
    #11497
    ehhez csak annyit tennék hozzá hogy a DS9 alatt már repedezett az a fenséges föderáció,egyrészt Sisko miatt is,egy föderációban is csalódott ember,aki alig várja hogy áthelyezzék a ds9ról a kezdetekben,illetve azon tettei miatt amikor pl egy egész bolygót tesz több évre lakhatatlanná a maquis lázadók miatt




    már egyre jobban bontogatja szárnyait a 31es szekció is,mondhatni a föderáció égisze alatt de mégis ellenőrzés nélkül,és ők sem a föderációs eszméket követik.
    Továbbá diplomácia kavarás is volt ott a romulánok vagy klingonok elárulásáról de már rég láttam erre nem emlékszem tisztán,de sisko vitatta a döntést...
  • lwb
    #11496
    Nem állítottam, hogy te találtad ki, de akkor sem értek vele egyet. A TOS abszolúte nem volt, akárhogy nézzük az egész sorozatot, vagy az egyes részeket, űrcowboyos. Kirk nem volt cowboy, Shatner eleve kanadai színész, még rendes texasi akcentusa sem volt. Picard valóban inkább volt diplomata és kevésbé a "tettek embere" (legalábbis a sorozatban, a filmekben ennek a tökéletes ellentéte volt), de ettől még Kirk nem lett cowboy.
    Én úgy látom, hogy a Star Trek elég konzisztens volt egészen a Disco-ig (vagy inkább a JJ Trekig). A TOS, a TNG, Voyager, DS9, Enterprise sorozatokon látszik és érződik, hogy egy világban játszódik. A Discon már kevésbé, a Picard meg mintha egy teljesen más sci-fi sorozat lenne. Semmi Star Trek nincs benne. Az Orville inkább Star Trek, mint ezek bármelyike. Én őszintén leszarom a meleg vonalat, nem érdekel, ettől még lehetett volna jó sorozat a Disco, nem ez rontotta el.

    A Star Trek elég egyszerű formula volt mindig is:
    - minden epizód különálló történet (egy-két többrészes történetszálat leszámítva, ez is max 3 rész)
    - a világ, a setting hűséges a Roddenberry féle settinghez (a föderáció bár nem tökéletes, de mégis objektíve jó, az emberiség felvilágosult, a csillagflotta elsősorban tudományos és felfedező munkát végez, nem hadiflotta stb.)
    - a végkicsengés optimista még a legsötétebb pillanatokban is. A grimdark edgy faszságok eddig sikeresen elkerülték szerencsére ezt a sorozatot. Bár van gonosz a világban, nem minden fekete fehér, vannak kihívások, megoldandó feladatok, problémák, a nap végén a hajó, a legénysége keresztüljut a problémán, megoldja, nem erőszakkal, békésen, okosan és továbblép.

    A Disco és a Picard ehhez képest inkább akar Breaking Bad lenni, mint Star Trek. Azt gondolja Kurtzman meg a többi, akinek fingja nincs a Star Trekről, hogy ez kell az embereknek. Mindehhez ráadásul bűn szar történetet gyártottak le. A régi ST sorozatokban is voltak gyengébb történetek nyilván, nem is kevés. De ott minden epizód új történet volt, szóval ha volt pár gyenge, a többi miatt nem volt gond. Itt viszont egy történetszállal vagyunk kénytelenek elboldogulni egy egész évadon át. Nem lesz jobb a következő epizód, ugyanaz a faszság lesz. Ahol a borgok meghalnak az űrben, pedig pl. eddig minden más sorozatban szkafander nélkül mászkáltak a borgok az űrben, de sebaj, a Picardban ez nem így van. Vagy ahol a föderáció egy kurvaanyázó mocskospofájú szaros gittegylet lett, ahol konkrétan többségben vannak azok, akik végignéznék egy másik faj teljes kipusztulását.

    Ez nem Star Trek. Ez Kurtzman agymenése meg egy szenilis vénember mentális maszturbációja.
  • Dante73
    #11495
    Természetesen nem egy egy részt, hanem egy komplett sorozatot vizsgáltam. Úgy pedig a felsorolásom abszolúte megállja a helyét. Eleve, nem is én találtam ki....
    Nézd meg az első részeket. Meglátod hol, és hogyan köpi szembe minden új sorozat az elődjét.
    Harmadik felvetésed, a kontinuitás. Nos az ST híres arról, hogy egyik részről a másikra is képes saját magát megcáfolni. Erre számtalan példa van a sorozatban. Arról ne is beszéljünk, hogy hol azt hiányolod, hol szidod, a saját ízlésed szerint. A fegyverekről annyit, hogy a részek 80%-ban a a megoldás a polarítás megfordítása, vagy a deflektoron, vagy egy eddig nem hallott dolgon. Amit amúgy, ha a második percben megtesznek, nem is lett volna adott epizód...
    Ugyan annyit tett hozzá a "Buzi románc" is, mint az, hogy Uhura Nő, és színes bőrű. Pont semmit. Azt kívánja jelezni, hogy a bőrszín, nem nem számít / a szexuális beállítottság nem számít. Én sem néztem oda a nagyon buzulós jeleneteknél.
    Első 3 ME játéknál (meglátásom szerint) utálatról nem beszélhetünk, max legkevésbé szeretettről. Esetleg a negyedik, az Andromédáról lehet kis rosszindulattal ezt mondani. A hatását egyébként én is éreztem.
  • lwb
    #11494
    Folytatva: a TNG hogyan köpte szembe a TOS-t? Pont, hogy teljesen organikus volt az átmenet, voltak is crossover filmek, amikben Shatner és Stewart együtt szerepeltek.
    A Disco milyen mai problémára reagál? Hogy ne bízzunk a klingonokban? Vagy hogy a kapitányod lehet, hogy a sötét világból jött másolat? Vagy a gonosz AI az rossz?
    A Picardnál még megértem az "android is ember" témát, bár ott is kurva nagy mellé ez a Picard - Data brománc, amikor Datanak Geordi volt a barátja a hajóról, Picard-dal messze nem volt ilyen bensőséges viszonya. De ez az "ők is emberek", ez százezer éves közhely, amit ráadásul már a TNG is felhozott még a 80-as, 90-es években. A romulán migrációs izé is tele van plothole-lal, de ez a téma sem itt jött elő elsőnek, ráadásul messze nem központi témája a sorozatnak, inkább csak a hátteret adja, de a főszál nem erről szól, hanem Sojiról és a népéről. Sőt, a helyzet az, hogy a történet tökéletesen működött volna akkor is, ha nem veszik át ezt a szálat a romulánok kipusztulásáról JJ-től.
  • lwb
    #11493
    Ja, ráadásul tegyük hozzá, hogy a Picard írói eléggé sokat merítettek a ME3-ból. A legjobban utált részből a 3 ME játék közül. És akkor most finoman is fogalmaztam.
  • lwb
    #11492
    A felsorolással sem értek egyet. Eleve Enterprise (Archer) pl ki is maradt belőle. A TOS-t sem írnám le annyival, hogy "űrcowboyok", mert messze nem igaz. A régi ST, magyarán a JJ és Disco előtti ST az mind pozitív volt. A jövő - bár voltak bajok és konfliktusok - összességében egy pozitív jövő volt. Nem volt a Földön szegénység, se pénz, se - a Földön! egymás között - háború. Egy utópisztikus világot mutatott be, ahol az emberek összefogtak és békés felfedezésbe kezdtek, más fajokkal ismerkedtek meg stb.
    Kirk nem volt cowboy, ugyanúgy békésen oldotta meg a problémákat, mint Picard a TNG-ben. Janeway Voyagere is egy picit több mindenről szólt, mint népirtás (ami egyébként előjött már a TNG alatt is, pl. egy részben egy egész bolygót kellett kilakoltatniuk), a technológia árnyoldala is előjött a TNG-ben is, pont ráadásul Maddox kapcsán ott is. A borgokat is a TNG hozta be, nem a Voyager.
    A DS9 domínium háborúja elvitte a sorozatot egy sötétebb irányba, de azt is jól és ízléssel kezelte. Bemutatta,hogy a föderációnak igenis gondot jelentett, hogy nem volt hadiflottája és a kutató meg felfedező hajókat kellett befogni erre, amíg az első valódi hadihajó el nem készült.

    A Disco meg a Picard nem ezért nem jó. Azért nem jó,mert egyrészt szakít a korábbi ST szokással és egy egész évadon átnyúló egy történetszálat visz végig, másrészt meg mert ráadásul ez a sztori nem is valami jó. A disco második évada pl. egyáltalán nem volt egy jó történet. Az első sem nagyon, de a második aztán még kevésbé. A Picard bűne pedig ezek felül még az, hogy teljesen átírta a jövőt. A Föld nem ilyen volt Roddenberry szerint és nem kapunk rá magyarázatot, hogy miért a változás. Hogyan lehet, hogy ha nincs pénz, se anyagi különbség az egyes emberek között, akkor Picard miért él kastélyban, Raffi meg egy lakókocsiban nyomorogva (szó szerint, fel is rótta Picardnak ezt)? Mikor lett a föderáció egy xenofób, piti, gyűlölettel teli gittegylet?
    Ezek azért fontos kérdések, mert ha megmagyarázzák, akkor akár érdekes is lehetne, látni hogy omlott össze a jövő, de nem magyarázták meg. Csak ez van, oszt' kész.
  • Caliph
    #11491
    na jó de erre kár volt két sorit csinálni:
    disc: mesterséges intelligencia ki akarja irtani az embereket
    pic: hopp,mesterséges szuperintelligencia polip ki akarja irtani az embereket,

    ezt már láttuk,terminator,mátrix,sőt a borg is hívható egyfajta mesterséges intelligenciának,erre kár volt még két sorit felhúzni.
    én a discoveryben pl lehet szivesebben láttam volna egy klingon - föderáció háború kibontakozását,mindenféle szuperspórahajtómű nélkül,keményen tolva a taktikát,az egymás átverését,a hátbaszúrásokat(amolyan game of thrones szinten),a látványos csatákat,vagy akár egy magányos hajó kém és szabotázstevékenységét a klingon térségben

    Picardnal a romulán - föderáció részt húztam volna meg,ráadásul még a szupernova előtt kezdve,picard diplomáciai versenyfutását,vagy esetleg egy új borg fenyegetést(jó tudom hogy a királynőnek annyi,de first contact óta nem igazán jelentek meg sehol,simán előállhatott egy új queen,king,vagy transgender robotvezér,akinek eltökélt szándéka a föderáció eltakarítása mert azért okoztak gondot bőven a borgnak.
    vagy egy 8742 faj támadás az alfa szektorban,akik megtalálták az ellenszert a voyager és a borg által kifejlesztett nanofegyvernek,és új megoldást keresve fel kell kutatni a borg maradékát és összefogni új fegyver fejlesztéshez,itt is simán van táptalaj egymás hátbaszúrásának :D

    Én nem pukkadni akarok polgárként,hanem egy jó scifit nézni.
    az alap adott a star trek világával,egy jó történet alap kell,aminek nagyonfasza a történetvezetése,nincsenek benne dedós és értelmes ember által soha el nem követendő fordulatok(pl pacific rim első rész: szórakoznak a rakéta bokszolással,meg plazmaágyúkkal,amikor ott az arohadt mindentátvágó láncfűrészlézerfénykard beépítve és a legvégső esetben kezdik használni,amikor már alapból ilyen fegyókkal kellett volna irtani a kaijukat)
    Legyen benne nehéz döntés,morális kérdés amin el tud gondolkodni az ember hogy én abban a helyzetben is ugyanezt léptem volna e az adott szitura,legyen váratlan fordulat,hátbaszúrás,és persze csöcsök(na jó,ezt csak mert jó nézni :D )

    úgy gondolom a mai világ gagyi sztorijai után lassan kezdünk vágyni valami többre , nem csak feldolgozásokra,folytatásokra,előzményekre,de ha mégis ilyet csinálnak akkor viszont rakjanak alá egy stabil történetet,amibe nehéz belekötni,hogy ne hollywoodi tucat legyen,rakjanak fordulatot,rakjanak bele olyat amiről beszélni lehet(hú láttad az új részt? és amikor ez történt? az állat volt!!! és láttad milyen szemét volt ez meg az? hogy állhatott át a másik oldalra,ez árulás! vagy: az a csatajelenet nagyon állat volt!! ---valami ilyesmi beszélgetésre gondoltam) és legfőképpen el lehet gondolkodni. és a gondolkodtatós részébe be lehet vinni a mai napok kérdéseit is simán.de ne csak azért legyen meleg pár a soriban mert trendi,hanem rakjon hozzá valamit ez a kapcsolat a történethez,veszteséget,vagy újramegmentőstalálkozást,ne csak párkapcsolati problémákat.

    Ha szeretlek is meg nem is féle fordulatokat akarok nézni , akkor letöltök egy brazil szappanoperát
    Utoljára szerkesztette: Caliph, 2020.05.26. 09:32:45
  • Dante73
    #11490
    ST alapját felejted el.
    Minden sorozat tükrözte a korszellemet.
    60-as évek, -TOS- ŰrCowboyok.
    80-as évek, -TNG- A fejlődés mindent megold, öröm, bódottá.
    90-es évek, -DS9- -VOY- A technológia árnyoldala, faji kérdések, népirtások, stb.
    Most a DISC, és a PIC a mostani kor problémáira reagál. Ennyi.
    Minden új sorozat a régi szemenköpése volt.
    Valljuk be. A mai szalonnáci Trump-Orbán vonalon divat fikázni, szidni a libsiket. Pedig az ÖSSZES ST libsi. A meleg vonal a DISC-ben, pont ugyan az a polgárpukkasztás, mint a TOSban a néger NŐ a hídon...
    Aki ezek miatt reklamál, az pont a lényeget nem látja, fent ül a nosztalgiavonaton, és kormosak az ablakok....
  • reorni
    #11489
    Koszonom szepen, a linket.
  • ronnie89b
    #11488
    Parancsolj! Majdnem mindegyik rész fent van.
    https://videa.hu/videok/film-animacio/star.trek.tos.s02e15.szoros.veszedelem-wMFIZnhraXwurZkd
  • reorni
    #11487
    Én csak a tribblikért jöttem

    Edit:neten nem talalok sehol magyar szinkronos tost es meg akarom nezni azt a triblis reszt, amikor mindent ellepnek.
  • lwb
    #11486


    Mr. Plinkett reviews ST Picard.
  • Micsu
    #11485
    sztem nagyon drága lenne ha epizodikus lenne a sorozat
  • Micsu
    #11484
    +1
  • Seth
    #11483
    Az alcím alapján talán végre visszatérünk a felfedezősdihez és külön is nézhető epizódok lesznek, 1 részen belül lezavart sztorikkal, nem pedig egy minden rész végén cliffhangeres, összefüggő epizódos idegbajjal. Vágyálom ? Tuti, mert Alex Kurtzman is írja , akinek fingja sincs az egészről :)
  • Caliph
    #11482
    még a picard előtt talán éreztem volna valami rajongásfélét,most inkább óvatos félelmet érzek hogy ezt is sikerül elkúrni :D
  • Reg5
    #11481
    Új ST sorozat készül a Pike féle Enterprise hajóval. Hát öröm és bódottá :)
  • Micsu
    #11480
    a Q2 nevű Voyager epizódban jó szar lett Q új szinkronja :S a régi az telitalálat volt
  • Kissssss0 #11479
    olvastam a "It's a 4k nightmare." videójának a leírását... azt hittem le esik az állam.

    " This fluid simulation is over 700gb of data for 800 frames, it takes a few hours to compile the simulation before I can begin rendering. I have to assign surfaces different pressures, collisions, emiters etc. "

    közben én meg két hete néhány másodperces klipek egymás után illesztésével és szerkesztésével szarozok :DD
  • Micsu
    #11478
    egyébként érdemes a srácnál megnézni a 4kra pimpelt voyager és ds9 introt ;)
  • Trucker39
    #11477
    Azért egy "fontos" jelenet még kellett volna bele. Jó-jó tudom, a Voyagerben elég kevés buzit sikerült volna összeszedni erre a pillanatra.

    Tegyük bele a haza indulás pillanatához ezt a jelenetet. (fenékbe abuzálóst azért még nem mertek bele tenni, gondolom azt majd később)

  • gunji
    #11476
    Zseniális xD
  • Tuvok #11475
    Brilliáns !
  • akyyy
    #11474
  • Micsu
    #11473
  • Nagydög
    #11472
    Ez ugye bullshit tudomany, igy a szabalyok eleg tetszolegesek, de nezzuk kicsit realisabban:

    Fekete lyukak nem teremnek csak ugy az erdoben.

    Ha szeretnenk magunknak egy fekete lyukat, csak hogy legyen, akkor elmeletileg lehetseges mikro fekete lyukakat letrehozni, ha elegendo(erts: obszcen) mennyisegu energiat tudunk beletenni. Ennek a hatranya, hogy ezek - ugyanezen elmelet szerint - azonnal elparolognak es persze meretuk miatt a gravitaciojuk jelentektelen.

    Ha fegyverkent szeretnenk oket hasznalni, akkor fel kell mutatnunk megfelelo tomeget(legalabb 5 Napnyi tomeget), megpedig ugy, hogy ez a tomeg az egyik pillanatban nincs sehol, a kovetkezo pillanatban pedig megjelenik a megfelelo helyen. Magatol egy ilyen fekete lyuk nem fog eltunni. Miert tenne?! Sz'al, ha azt akarjuk, hogy el is tudjuk tuntetni, akkor kell valami modszer, hogy el is tudjuk csomagolni(vagyis megint eltuntetni az emlitett tomeget) mostmar azzal a plusz anyagmennyiseggel egyutt, amit felzabaltattunk vele. Es ha ezt meg tudjuk tenni, akkor jo kerdes, hogy miert bohockodunk az egesz fekete lyuk dologgal ahelyett, hogy kozvetlenul az ellenseget tuntetnenk el.

    Es ha ez az egesz esetleg megis megoldhato, es meg akarunk is vele szorakozni, egy dolgot semmikeppen nem szabad csinalni. Olyan csillagrendszeren belul hasznalni, amivel meg szeretnenk valamit kezdeni. Egy minimum 5 Napnyi tomeget bedobni egy csillagrendszerbe a rendszer szetzilalasat jelenti, meg akkor is, ha egy rovid ido utan eltuntetjuk.

    Ha valaki kiserletezni akar vele, itt egy jopofa jatek hozza. Torpe csillagnal nagyobbat nem lehet a rendszerhez adni, de azert latszik, mit eredmenyezhet.

  • Caliph
    #11471
    azt értem,de pl taktikai szempontból ha belelövik egy flotta közepébe azt megeszi a lyuk akkor marad e vagy sem,mert ha marad akkor még egy ok a taktikai bevetés ellen.

    mondjuk a 2009es filmben is Földtől nem messze tolták bele a naradába szal valszeg nem marad :D
    Utoljára szerkesztette: Caliph, 2020.04.19. 18:16:02
  • gunji
    #11470
    A háttértörténet szerint a vörös anyagot nehéz előállítani. Többek között egy dekalítium nevű nagyon ritka izotóp szükséges hozzá, amivel csak a romulánok rendelkeztek (pl. a Hobus rendszerben és részben pont ez turbózta fel a szupernovát). Másrészt a előállítási módot csak a Vulkáni Tudományos Akadémia ismeri, s ők nem osztják meg senkivel (végül is csak azért segítettek Spocknak, mert sikerült meggyőzni őket, hogy a szupernova a Vulkánt is fenyegeti). Ezzel magyarázható, hogy miért nem használják a vörös anyagot taktikai akciókban.

    Az jó kérdés, hogy megmarad-e a fekete lyuk ilyenkor, bevallom nem tudom. De a Romulus szempontjából mindegy is, a napjuk melege nélkül az élet így is úgy is nagyon hamar kipusztul.
  • Caliph
    #11469
    A rebboot filmben a kulcs a vörös anyag.ha belövik a napba mielőtt szupernova lenne,akkor felfalja magát úgy mint a vulkán bolygó tette,és ide elvileg fúrni sem kellett volna.




    Ebben a filmben a hülyeség maga a vörös anyag volt,elég op dolog lenne,bármely támadó flotttát eltakarít akár egy borgot is.

    Kérdés persze hogy a fekete lyuk megmarad e,vagy miután felfalta az anyagot megszűnik :D

    Annyira útálom amikor egy régi jó dolgot remakelnek,és szarra kavarják az idővonalat,amit később a rá épülő többi film vagy sorozat még az új idővonalat sem tartja be,és rákever még egy adagot :D
    Utoljára szerkesztette: Caliph, 2020.04.19. 09:20:59
  • gunji
    #11468
    Jobban belegondolva, a Picard-sorozat eléggé megkavarta a dolgokat. Annyit sikerült összegereblyézni, hogy a Föderáció 2381-ben értesült a szupernova veszélyéről. Ekkor hagyta ott az Enterprise-t is Picard, hogy segítsen a romulánoknak. Nekiálltak hajókat építeni a mentéshez az Utopia Planitiá-n, amik 2385 április 5-én a renegát szintetikusok akciója nyomán semmisültek meg. Utána a Föderáció kiszállt a mentőakcióból. Picard meg a flottából. Satöbbi.

    Kérdés, hogy tudtak-e a katasztrófa várható bekövetkezési időpontjáról, vagy váratlanul érte őket a robbanás 2387-ben? Kérdés, hogy miért csak 900 millió lélek megmentéséről beszéltek az első részben, amikor a Romuluson 18 milliárdan éltek, a Remusról és a többi veszélyeztetett bolygóról nem beszélve? Ez azt jelenti, hogy a többi 17,1 milliárdot sikerülhetett áttelepíteni 6 év alatt a föderációs flotta segítsége nélkül? Akkor mire kellett a tízezernyi hajó? S ha már a mentőflotta: miért csak a Marsnál építették őket és hogy fértek el ott úgy, hogy a bolygó védelmi rendszere ilyen könnyen meg tudta semmisíteni mindegyiket (legalábbis a riport szerint)? Négy év alatt hogy építettek tízezer hajót? A klingonok mit csináltak ez idő alatt? Satöbbi.

    A másik nagy probléma, hogy a történetbe hogyan illenek bele a 2009-es reboot film eseményei: Spock vörös anyagos terve és Nero meg az ő bosszúja a családjáért? Egyrészt Spock minek akart volna fekete lyukat csinálni a Romulus napjából? Másrészt Nero elvileg a várandós feleségét vesztette el a robbanásban, így feltéve, hogy nem hat évig terhesek a romulán nők, mindenképpen a szupernova veszélyének felfedezése után kellett együtt khm lenniük, Ebből adódik a kérdés: hogy akkor miért nem vitte magával az asszonyt?

    A 2009-as film háttértörténetét ezért tartom jobbnak, igaz abban nincs szó nagy mentőflottáról, meg szintetikusokról. Csak röviden arról, hogy az első vészjósló jelek (energiafluktuációk a Hobus rendszer napjában) észlelése után nagyjából egy földi hónappal később robbant fel hirtelen a csillag. Így rövidebb idő maradt a segítségre, ami jobban magyarázza az eseményeket.
    S ha már szintetikusok: mi céljuk volt nekik, mennyiben voltak jobbak a hologramoknál?
    Utoljára szerkesztette: gunji, 2020.04.18. 23:39:59
  • Caliph
    #11467
    de az a lobbanás olyan hirtelen dolognak hangzik,nem olyannak hogy van egy rakás időnk mentőflottát építeni :)