37982
  • Fidolorous
    #37901
    Erre
  • sz4bolcs
    #37900
    eez mirejóez?
  • Fidolorous
    #37899
    Vendéglátós fizetésből meglehet oldani 2 év alatt :) Csak épp gyakorolni nincs túl sok időd mellette...apropó, reggel felkeltem megint rámjött az 5 perces vásárlási kényszer ezt néztem ki magamnak. Valakinek volt már szerencséje hozzá, használható kütyü egyaránt zenehallgatásra is ?
  • Tibi7
    #37898
    Akkor nézek valami 2.0-ás megoldást.
  • Tibi7
    #37897
    Tessék.
  • sz4bolcs
    #37896
    "-milyen zenekarok vágynak egy hammondosra?" Ehhehehe...
  • sz4bolcs
    #37895
    Hammond <3 kurvanagy az az interjú
  • Gvik
    #37894
    Itthon? Örököl, vagy lottót nyer. Esetleg meg "apuveddmeg", vagy ha szerencsés, apu helyett megoldja egy mecénás :D
    Esetleg évtizedekig félrerakosgat, ha jó munkája van, akkor csak évekig, vagy folyton cserélgeti a hangszereit mindig egy kicsit feljebb lépve.
    Ilyen árakat, meg a magyar átlagkeresetet nézve, mindig eszembe jut az a videóinterjú részlet Premecz Mátyás billentyűs/Hammond orgonistával (szintén elég drága hangszer) amiben arról mesélt, hogy hogyan lett hangszere:
    "...És akkor beleszerettem a hangjába, dehát ez nagyon sokáig csak álom maradt. Utána ment ez az egyetemistaság, és hogy gyűjtsünk pénzt lakáshitelre, és úgy rájöttem, hogy ha én most veszek egy lakást hitelre, akkor 20 év múlva sem lesz Hammond orgonám, meg semmim. És akkor mindenkit beelőztem; nem kérdeztem meg otthon senkit erről, hanem fogtam magam és felmentem az e-bayre és izé.., megvettem. Szóval volt egy ilyen kattanás, hogy miért is csinálom azt, amit nem akarok csinálni és inkább csináljam azt, amit meg akarok. És akkor megvettem."
  • sz4bolcs
    #37893
    Ehhez má aranypengető kell gyémántberakásokkal :D
  • Fidolorous
    #37892
    Ezt kérném. Amúgy mit dolgozhat az akinek egy ilyenre összegyűlik a pénze ? Évekig félrerakosgat ?
  • sz4bolcs
    #37891
    Hali, tudnál egy screenshotot lőni arról, h. neked hogy néz ki az ampitube, amit használsz?
  • Fehercsoki
    #37890
    Leginkább monitor hangfalat lenne érdemes venni, de annak az árából kijönne egy rendes erősítő/multieffekt.(egyébként 2.0>2.1)
  • Tibi7
    #37889
    Új fejlemények:
    Az először telepített amplitube-ot hiába peccseltem, csak az ingyenes eszközöket tudtam használni. Tegnap beszereztem egy másik verziót, és ebben már minden a programban lévő okosságot tudok használni. Fórumokon keresgéltem, és találtam egész jó beállításokat, így a multi vásárlást elnapolom, és ezen a vonalon megyek tovább. A gond az, hogy amíg fejhallgatóval tök jó a hangzás, addig a kis kombómon akárhogy állítom, teljesen más hangzást kapok vissza. A kérdés: otthonra elég ha veszek egy 2.1-es rendszert, vagy érdemes valami gitározáshoz való hangfalat venni? Melyiket javasolnátok, konkrét eszközöket is mondhattok. Előre is köszönöm :)
  • Gvik
    #37888
    Gondoltam egyértelmű, de akkor leírom, hogy itt nyilván a távol keleti gyártásra gondoltam elsősorban (mivel azt fejtegettük, hogy mitől lehet "jellegtelen" hangja az olyan Cort gitárnak, amit valószínűleg egy Gibson Les Paul alapján készítettek), és nem az általad is használt "drágább" jelzőjű felső kategóriás, esetenként custom-shop Gibson-okra, ahol megfelelő összeg után már akár személyesen is bemehetsz a gyárba kiválasztani, hogy melyik egy-két-három deszkából szereljenek neked össz hangszert.
  • Tibi7
    #37887
    Én arról beszélek. Külföldön 1000$ a syn custom, abban már syn seymour duncan-ek vannak. Viszont a syn standard gityó 700$, annyi hogy abban is seymour-ok vannak, de nem a synyster edition. Használtat meg nem igazán találni ezekből, pláne nem Magyarországon.
  • morcosqtya
    #37886
    Tegnap voltam haveromék zenekari próbáján, még mindig cseng a fülem. Dobos szétszólta az összes hangszert.
    Viszont a gitáros srác ügyes volt, egy egyszerű jackson flying v-n nyomta viszont full csöves angol Laney fejen 4x12 marshall ládával. Korrekt testes hangot facsart ki.
  • Tibi7
    #37885
    Ó én nem zavartatnám magam, csak lenne már a kezemben :)
  • AtomHeart
    #37884
    "Maga a faanyag meg nem hiszem, hogy tömeggyártásnál annyira, össze lenne válogatva minőségi szempontok alapján, meg ugye arról is hallani, hogy adott cég gyárában nem csak az anyavállalatnak készítenek gitárokat, hanem más márkáknak is..."

    Nem tudom, mennyire igaz, de mar nagyon sok helyen olvastam, hogy Gibsonek a dragabb gitaraikhoz hasznalnak jobb minosegu anyagot. Nem lenne logikus, hogy ne figyeljenek nagyon, hogy egy 5000+-os R9 minden szempont szerint jobb legyen egy standard-nel...
  • AtomHeart
    #37883
    "És miért jó az ha könnyebb/vékonyabb? "

    4,3kg-tol leszakad a vallam ha hevederrel hasznalom, meg a legvekonyabb pontjain 5cm vastag a test, nekem tul sok.

    "Úgy nem lesz "rosszabb"/kevésbé Les Paulos a hangja?"

    De, de szamomra nem fontos az autentikus LP hangzas...
  • AtomHeart
    #37882
    Neten, kiprobalas nelkul soha nem rendelnek gitart, meg egy uj LP-t hosszu tavra vasarolnek, meger 20-40k-t es 1-2 napot az eletembol, hogy ne vasaroljak zsakbamacskat.
  • Fehercsoki
    #37881
    És miért jó az ha könnyebb/vékonyabb? Úgy nem lesz "rosszabb"/kevésbé Les Paulos a hangja?
  • sz4bolcs
    #37880
    Miért ülnél repülőre? Ingyenes a szállítás
  • sz4bolcs
    #37879
    Hát, sztem kicsit kényelmetlenül is érezném magam totál amatőrként egy ilyen hangszerrel a kezemben. :D Ilyenen égő Felkelő nap házát, meg Guns - Don't cry-t játszani. :D
  • Gvik
    #37878
    Őszintén? Fogalmam sincs. Először a hangszedőkre/elektronikára gondoltam, arra alapozva hogy a basszusgitárjaikból próbáltam olyan darabokat, amelyekben a gazdáik kompletten cserélték mindkettőt és valahogy sokkal teltebb hangjuk lett a módosítás után, nem csak olyan "dünnyög valami a zenében típusú". De mondjuk ezek mind aktív elektronikás/hangszedős gitárok voltak a módosítás előtt és után is, és míg basszusgitárban érdekes módon semmi bajom az aktív hangszedőkkel/elektronikával, gitárban a legtöbbjüktől valahogy frászt kapok, olyan "sekélyesnek" érzem a hangzásukat.
    Van egy olyan teória (és szerintem inkább ez lehet a háttérben) hogy mivel a gitárgyártásban és eladásban a Fender és a Gibson uralta a piacot a könnyűzene kialakulásának és fejlődésének nagy része alatt, a legtöbb műfaj képviselő, akik később sikeres lemezeket készítettek, főleg ezen két cég termékeit használták a felvételek során (vagy legalábbis olyasmiket amik ezen cég modelljein alapultak, utánozták vagy mintául vették őket kisebb-nagyobb mértékben), és mivel az ember zenehallgatási szokásainak kialakulása során általában többé-kevésbé végigmegy ezeken a felvételeken, ezért ezeknek a hangszertípusok hangjának a jellege rögződik legtöbbünkben, mint "etalon" és tudat alatt is az erre hasonlító dolgokat keressük, mert azokat találjuk "jellegzetesnek". Szerintem ezt ott lehet nagyon érezni - a könnyűzene történetét alapjául véve - amikor a 80-as évek második felébe lekezdett kialakulni a grunge/alternative(noise)-rock és az alternatív/modern metálzene. Amennyire tudom (de javítsatok hi ha tévedek, metáltöriben nem vagyok toppon) ezek voltak az első, szélesebb körben elterjedt műfajok ahol totál más gitárhangzás van, mint korábban. Az előbbiben azért, mert szándékosan olyan modelleket használtak, ami nem a nagy gyártók neve alatt ment, vagy ha igen, akkor kevésbé elterjedt modelljeik voltak (Fendernél a jaguar, mustang, duosonic, musicmaster; Gibsonnál a firebird, reverse firebird pl.) a metálzenében meg a lehangolás miatt kelett a 24,5-nél nagyob skálahossz, esetenként a 7. húr, valamint szólózáshoz a kétoktávos nyak, ill a testen átmenő nyakcsatlakozás a felső fekvések kényelmesebb elérése miatt. Ja, meg a két pontos floyd tremolószerkezet. Ez utóbbiak pedig nem nagyon voltak jelen a Gibson&Fender gitárokon (pl a Fendereken nagyrészt a 24. bund helyére rakják a nyaki hangszedőt), csak ritka esetekben, a nemsokkal korábban "kifejlesztett" superstrat-ok viszont tökéletesek voltak erre. Ez utóbbiak hangzása, pedig még nem ivódott bele szerintem annyira a közízlésbe, hogy ugyanúgy "etalonnak" tekintsd. Hogy ennek tényleg az az oka, hogy eleve "jellegtelennek" tervezik őket, vagy csak szimplán nem telt még el annyi idő, hogy kialakuljon a "klasszikusság" érzete, vagy az adott szcéna még nem termelt ki olyan hangfelvételeket, amik szélesebb körben is beették volna magukat az emberek tudatalattijába... ki tudja..... majd az idő eldönti, el tudom képzelni, hogy pár generáció múlva már az ilyen "jellegtelen" gitárok hangja is hivatkozási alap lehet majd.
    Ha nagyjából belegondolsz, nem sok olyan gitártípus-gyártó van, amelyik ne superstrat, vagy Gibson/Fender utánzat lenne, vagy nekem legalábbis nem nagyon ugrik be. A musicmann és a G&L lényegében a Fender modellek továbbgondolása, a PRS nagyjából egy Les Paul és egy Stratocaster ötvözete, az archtop-ok nagyrésze a korai Gibson jazzgitárokon alapszik, a semi-hollow-body-k szintén a Gibson ES-335-ön. A Gretsch azzal nyúlt bele a tutiba, hogy találtak egy nagyon egyedi hangszedőt a lényegében jazzgitárjukba, a Rickenbacker zászlómodellje pedig a Beatles-hangzás miatt népszerű.
    Az Ibanez ugyan néha kijön klasszikusokra hajazó modellekkel (pl a blazer és roadstar széria), de javarészt a superstrat-jaikból él, és főként rock/metál esetleg fúziós vonalakon használják őket. Az ESP és a Jackson szintén ezt a "keményebb zene" vonalat viszi nagyrészt.
    Szóval visszatérve az eredeti kérdésre, csak feltételezéseim, ötleteim vannak, de biztosan nem tudnám megmondani, magában nyílván nem a test alakja, a strukturális összeszerelés, mert pl az általad említett modelleknél nem hiszem hogy olyan nagy dolog lenne a gyár részéről, hogy vesznek egy Gibson LP-t, aztán, nagyjából lemásolják, itt lecsípnek belőle pár millimétert, ott meg hozzádobnak, hogy ne sérüljenek a szabadalmi jogok sem. De önmagában valószínűleg az elektronikai rész sem, mert akkor meg egy hangszedőcserével ugyanolyan értékű hangszerek lehetnének. Maga a faanyag meg nem hiszem, hogy tömeggyártásnál annyira, össze lenne válogatva minőségi szempontok alapján, meg ugye arról is hallani, hogy adott cég gyárában nem csak az anyavállalatnak készítenek gitárokat, hanem más márkáknak is...
    Ja, és az is esélyes, hogy esetek a hangzásbeli különbségeket csak mi halljuk, akik aktívan foglalkozunk a témával és egy átlag zenehallgatónak fel sem tűnik, hogy az most egy Gibson vagy egy Cort, ami szól a háttérben...
    Utoljára szerkesztette: Gvik, 2015.08.27. 00:49:24
  • AtomHeart
    #37877
    A Syn signature modellrol beszeltek? Ha jol latom, a legdragabb valtozata 450kHUF MO-n, hasznaltan 70%-al szamolva kb 310k, nem olyan sok.

    En most a 2015-os Gibson Les Paul Less Plus-ra csorgatom a nyalam, UK-ben 1000GBP leakciozva, kb 430kHUF. Ha gyorsan el tudnam adni a '95-os lp-met, holnap ulnek is repulore! Megkeskenyitettek a testet, meg belul is ureges, JOVAL konnyebb a regebbi standardeknel, a nyakat megszelesitettek, az enyemen folyton lenyomom a felso E hurt a fogolaprol...
  • Tibi7
    #37876
    Ne viccelj, az álmok azért vannak, hogy valóra váltsuk őket. Azért nem az elérhetetlen kategória. Én úgy nem halok meg, hogy nem szerzek be egyet. Ha 10 év múlva lesz, az se érdekel. :)
  • sz4bolcs
    #37875
    Annak a gitárnak én is örülnék. Régi álmom.. valszeg az is marad :)
  • Tibi7
    #37874
    Arra. Tudom hogy a kis Cort-tal a közelébe sem fogok érni, ilyen cuccokkal, de valami hasonlónak örülnék
  • sz4bolcs
    #37873
    Mármint Schecter-re gondolsz? Rákerestem Avenged Sevenfold-ra, ennek a gitárnak a hangja összetéveszthetetlen...
  • Fehercsoki
    #37872
    És szerinted miből adódik ez a jellegtelenség? Z-customban azért elég jó hangszedők vannak.
  • Gvik
    #37871
    Ezt a három modellt, amit említettél nem próbáltam még, most így a pár youtube videó alapján, amikbe belepörgettem mondhatnám, hogy szerintem igen, de egyfelől sok helyen nem tudom hogy milyen erősítőből (ha erősítőből egyáltalán) szólt, mivel vették fel, mennyit alakítottak "hangmérnökileg" rajta (ha alakítottak) és mennyire okoz minőségromlást a youtube processzálási folyamata, így nem mernék kategórikusan véleményt formálni. Z-costom-ot próbáltam már, az volt legközelebb volt a les paul-hoz, annál ugyanígy megvolt az a "jellegtelenség" szerintem.
  • Fehercsoki
    #37870
    Cort gitároknál a jellegtelen hang a Les Paul utánzatoknál is jelen van?(pl. CR200/250/280)
  • Tibi7
    #37869
    Ezt a gitárt én is azért választottam, mert mindenhol ajánlották, hogy jó kezdőgitár, de haladóként sem kell még kidobni. Előző gitárom egy ennél is olcsóbb volt, na annál éreztem 2 év után kezdőként is, hogy már zavaróan kevés, váltottam. Viszont itt érzem, hogy még arrébb van az a pont, amikor ez kevés lesz. Tetszik is, kényelmes is, jó ez.
    Sokáig elég volt, hogy van egy pedálom torzítani, de az utóbbi időben egyre inkább ráálltam az Avenged Sevenfold zenéire, gyakorlatilag megtaláltam azt a zenét, ami nekem a non-plus ultra, és most már szeretném a hangzást is egyre inkább a felé elvinni. Gitárt egyrészt azért nem akarok cserélni, mert az eszközparkomat amúgy is fejleszteni kéne, ami egy jó időre megoldást jelenthet (innen jött a multi), plusz ha cserélem, akkor árban is inkább egy nagyobbat ugrok, egy komolyabb szintre, de egyelőre a tudásomhoz az felesleges, így inkább másra költök. A hangszedőt sem akarom még most cserélni, előbb hallani akarom mit lehet a gyáriból kiszedni, valószínűleg az is elegendő lesz egy ideig. Ha meg cserélem egyszer, akkor egyértelmű hogy olyan seymour-t veszek, amit használ a zenekar gitárosa is, azzal nagyon nem tudok mellélőni.
    LE-t meg majd akkor veszek ritmus játékra, ha sok felesleges pénzem lesz, amúgy is a solo játék érdekel jobban (csak marha nehéz :D), arra meg amennyire hallom a tapasztalt emberektől, a strato kényelmesebb.
    All in all, a gitár egyelőre változatlan marad, az amplitube szép szép, de nem tudok megbarátkozni ezekkel a szoftveres effektekkel, így keresgélek, hogy milyen multi lenne nekem most a legjobb ár-érték arányban.
  • Gvik
    #37868
    Rock-metál vonalon talán valóban másfelé keresgélnék, én jazzt/bluest/funky-t, meg "lágyabb" rockzenét vagy blues-rockot játszok rajta (LE-m van), ezekhez passzolnak amúgy is is a vox alapmodellnek, a többivel meg úgy vagyok, hogy van mihez nyúlni végszükség esetén. Engem egyébként a hang mellett a kezelhetősége fogott meg, nagyon könnyű átlátni, az egyedüli bajom vele a wah pedál mechanikája, meg az, hogy a boostert és a wah-t egy bankba rakták a torzítókkal, így a három közül csak egyet használhatsz egyszerre (mondjuk a modellezett erősítőn generálhatsz torzítást a végfok és az előfok beállításával, de az ugye nem kapcsolható ki-be).
    Ha próbálsz egyébként, mindenképpen a saját gitároddal menjél, vagy azzal amihez majd tervezed használni mert nagyon becsapós, nekem van olyan gitárom, amivel mocsok jól szól és van olyan is amivel meg kegyetlenül gyatrán, pedig mindkettő közel kétszázezres hangszer. Nem tudom, hogy ez csak erre a típusra, erre a gyártóra, vagy általánosan minden multieffektre igaz, de nem árt az óvatosság, nehogy nagy mellényúlás legyen.
    A KX5-ről nem nagyon tudok nyilatkozni, az enyém rövid kapcsolat volt, hosszútávon túl vékonynak érezem a nyakat és ehhez képest túl laposnak a fogólap rádiuszát, így a bő két év után, amíg főleg a tokjában állt, túladtam rajta.
    Ezt már többször kifejtettem, de szerintem a cort-hangszereknek az a legnagyobb előnyük és hátrányuk is egyben, hogy hangzás tekintetében "jellegtelenek". Előny ha mondjuk sok különböző műfajú zenét játszol, könnyen hozzájuk lehet idomítani, mert mondjuk "olyan" hangja sosem lesz, de "majdnem olyan" igen. Meg szerintem nagyon reszponzívak abban az értelemben, hogy nem a hangjukkal érsz el egyediséget, hanem a játéktechnikáddal, hogy a "mit" mellett arra is figyelsz, hogy "hogyan" játszol. Ezért is (az áruk mellett) szoktam őket kezdőknek, első gitárnak ajánlani. Viszont ugyanez a "jellegtelenség" lesz hatalmas hátrány, amikor eljutsz arra a pontra, hogy nem "majdnem olyan", hanem "az" a hangzás kell, formálódik az ízlésed, vagy megtalálod azt a műfajt, hangzásvilágot, amiben jobban elmerülsz, és rájössz, hogy szenvedhetsz vele akármeddig, sosem fog úgy szólni, ahogy szeretnéd, mindig ott lesz az a kisebb-nagyobb különbség és ez nagyon hamar nagyon idegtépő tud lenni, pláne ha ezt az egészet nem csak mint gitárhangzás vizsgálod, hanem zenei környezetben helyezed el a többi hangszer mellett élőben, stúdióban meg aztán pláne ki tud lógni a lóláb, bár azt szerencsés esetben egy jobb hangmérnök még tudja korrigálni.
    Hangszedő cserében én csak akkor gondolkodnék, ha van már kialakult ízlésed, tudod, hogy ez merre visz, és ennek függvényében találsz új alkatrészt bele. Azt írtad, főleg rock-metál vonalon mozogsz, ha a klasszikusabb, brit/amerikai blues alapú hard rock, heavy, trash, szóval nagyjából olyasmi stílusok, aminek a fénykora a 90-évek előtt volt, akkor érdemes lehet másik gitárt is kipróbálni, valami "klasszikusabb" modellt, les paul, sg, ilyesmik. Ha "modern" metál, hc, numetal, cross és core műfajok, akkor meg hangszedőcsere, ha indokolt és úgy érzed előrébb visz. Ha csak azért cserélnéd, mert mások mondják, de még nincs specifikus ízlésed, hogy merre felé mennél az inkább szerencsejáték, jobb esetben esetleg inspirálni fog az új hangzás, rosszabb esetben meg beleölsz egy csomó pénzt a hangszerbe, amit egy esetleges jövőbeli eladásnál soha nem fogsz viszont látni. Ha meg lejátszott hangmennyiség/másodperc vonal felé kacsintgat, akkor meg Ibanez. Amúgy számomra egy lélektelen f*s hangzásilag, de annyira archetipikus "sportgitár", lehet tekerni rajta amennyit nem szégyellsz, ehhez a játékjelleghez nagyon kényelmes, pláne egy átmenő nyakkal meg kompenzált rádiusszal.
  • Tibi7
    #37867
    Amúgy tegnap összemókoltam a guitar linket, és működik az amplituba-bal, azonban csak fejhallgatón tudom használni. Van egy ilyenem , ez pedállal otthonra tökéletes, viszont ezzel a linkes megoldással nagyon halkan szól. Egyéb hangkeltő eszközöm nincs otthon :)
    Viszont láttam amplitube-ban, hogy elég sok gyári preset van, azonban nincsenek feloldva. Ezek megvásárolható tartalmak?
  • Tibi7
    #37866
    Köszönöm szépen a tanácsodat, mindenképp megfogadom, ha voxot választok... de eddig nem győzött meg. Nekem az a hangzás kevés, nem igazán látom, hogy egy rock-metál közti kellemes átmenetet ki lehetne belőle csavarni. Persze neten nézelődöm tovább, hátha. A boss-okról sok embertől hallottam, hogy "túlhype"-olt cucc, én ezt elfogadom, mert kis túlzással is haladó gitáros vagyok, kevés az összehasonlítási alapom, a hallásom is fejlődik évről-évre... Viszont pár éve egyik havernál egy boss me50-est volt szerencsém kipróbálni - igaz neki egy elég komoly Schecter gitárja volt mellé - és az nekem tetszett. Úgy érzem, jelenlegi igényeimnek megfelel, ár-értékben az lehetne a legjobb megoldás.

    A kx 5-tel kapcsolatban megkérdezném, ha már úgy is volt nektek is, hogy érdemes-e a gyári hangszedőket kicserélni benne idővel (ha igen, mit ajánlotok)? Sokan mondták már, hogy elég jó alapanyag maga a gitár, és lehet jobban járok ha nem cserélem, hanem hangszedőt veszek bele.
  • sz4bolcs
    #37865
    *.* delete gomb....
  • sz4bolcs
    #37864
    mondjuk arra nem sikerült rájönnöm, hogy hogy kell törölni a tracket, amit fölvettem, elég idegesítő, h. mindig újra kell indítani a progit, miután elbaxom a felvételt...
  • Fehercsoki
    #37863
    Hát igen, meg azt legalább fejlesztik is... Sajnos nagyon sok erősítő modellező programot már évek óta nem frissítettek. A Peavey Revalver is egész jó, azt is folyamatosan frissítik.
  • sz4bolcs
    #37862
    lol, ez az amplitube sokkal szebben emulál, mint a guitar rig :)