37982
  • tpM
    #37741
    Sziasztok,
    Én mindig is basszusgitározni akartam, viszont sosem volt hozzá megfelelő hangszerem. Egy áthúrozott (balkezes vagyok) akusztikus gitáron próbálgattam adott dalok basszusrészeit imitálni. Gondoltam a lényeg ugyanaz, csak egy oktávval magasabban vagyok. :)
    Most viszont elérkeztem arra a pontra, hogy ez így nem mehet tovább, és szeretnék egy igazi, balkezes basszusgitárt. A probléma, hogy tájékozatlan vagyok a témában. Főleg Iron Maiden-t játszanék. Tudom, hogy ott egy egész jó Fender Precision bőgő adja a zakatolást, de ahogy elnéztem, ezek 200k-nál kezdődnek, az én büdzsém viszont eléggé limitált, ráadásul kezdő gitárnak ugye nem lenne valami bölcs dolog profi hangszert venni.
    70.000 Ft-om lenne a célra. Azt szeretném kérdezni, hogy ennyi körül kapható-e az elképzeléseimnek megfelelő hangszer. Tehát 4 húros, balkezes.
    A válaszokat előre is köszönöm!
  • ddany7
    #37740
    epp ezert kerdezem :)
  • m814
    #37739
    Ugye csak viccelsz?!
  • ddany7
    #37738
    akusztikus gitarra kaptam alairast alkoholos filccel. mit kell ra fujni, hogy ne maszatolodjon el? hajlakk jo ra?
  • Mr_no_NaMe
    #37737
    Sziasztok!

    Eladóvá vált a Yamaha RGX 312 tip. gitárom. Akit érdekel írjon!
  • Tibi7
    #37736
    Nem csak nálad.
  • Hecker007
    #37735
    Mi a tosz lett a topikkal? A hszek betűszíne nálam visszaváltott feketébe....
  • Fehercsoki
    #37734
    Szerintem kb 30-35kt érhet.
  • ddany7
    #37733
    egy cort mr100f elektro-akusztikus gitar mennyit erhet most hasznaltan, jo allapotban?
    illetve milyen arban mozognak olyan (elsosorban cort) gitarok, amik egy kateogriaval mar efelett vannak?
    koszi
  • V43 1105
    #37732
  • Hecker007
    #37731
    Azt sajnos nem, én próbáltam kérni egy dupla whooper menüt nagy kólával, de nem akar adni
  • V43 1105
    #37730
    Én egy pohár kólát kérek szépen, ezt tudja az új fórum motor ? :-D
  • AtomHeart
    #37729
  • Hecker007
    #37728
    Kicserélve, az aláírás paddingjén is csökkentettem egy kicsit.
  • sz4bolcs
    #37727
    JET az nem a flying V?
  • AtomHeart
    #37726
    A hozzaszolas lablecenel nekem jobban tetszene az altalam javasolt szin, mert az csokkenti a kontrasztot, kevesbe lesz zavaro a szigno. Engem elsosorban a hozzaszolas tartalma erdekel, a szigno tartalma meg csak felesleges zaj, ha virito a szine. Egy fakobb barnaval viszont kevesbe lesz feltunobb, mint maga az uzenet, konnyebb ignoralnom.

    A hozzaszolas fejlecenek meg mindig nagy az also padding, igy jobban nezne ki: http://goo.gl/QsIy6k
  • Hecker007
    #37725
    Így jobb? :)
  • AtomHeart
    #37724
    Pl. #94825C-el: http://goo.gl/55e7ZN

    A nyomi SG meg mindig nem enged kepfeltoltesrol linkelne, hogy rohadna meg a gyereke annak aki az ilyen stupid korlatozasokat kitalalta!
  • AtomHeart
    #37723
    Fasza lett!

    A hozzaszolasok fejecenek az aljan kisebb legyen a padding, hogy a tartalmuk kozepre igazodjon fuggolegesen! Az alairas szovegenek meg lehetne picit sotetebb a szine, hogy gyengebb legyen a kontraszt, mint a hozzaszolas szovegenel.
  • Lacee86
    #37722
    Jó lett a dizájn.
  • Hecker007
    #37721
    Na azt hiszem kész, építő jellegű kritikát lehet írni, amit tudok megcsinálom. A CSS nyelv nekem is új, úgyhogy hibák előfordulhatnak.
  • Pistike 007
    #37717
    Hirtelen azt sem tudtam, hol vagyok.
  • Hecker007
    #37716
    A topikban előfordulhatnak megjelenési anomáliák pár napig, dolgozom az új dizájnon, mert ez az új sg kinézet borzalom, de legalább egyszerűen alakítható
  • Hecker007
    #37715
    Nekem nincs, most hallok róla először.
  • adamq01
    #37714
    Van valakinek tapasztalat, milyenek a JET gitárok?
  • AtomHeart
    #37713
    Nyilvan.
  • ddany7
    #37712
    ezt arra értettem,hogy standard hangolásban más húrokkal simán tudtam nyújtani 1 hangot, ezzel meg semmi, szóval ez gondolom a húr vastagsága/tulajdonsága
  • AtomHeart
    #37711
    A feszesseget leginkabb a vastagsaga es hangolas hatarozza meg, keress vekonyabb szettet, vagy hangold le egy fel hanggal!
  • Hecker007
    #37710
    DR Zebra, D'Addario nekem egyikkel se volt gondom 12 vagy 13-as készletet használtam.
  • ddany7
    #37709
    fémhúros gitárra van olyan húr, ami kevésbé okoz vérhólyagot az ujjbegyemen ha ujjal pengetek?
    Most kezdtem el próbálgatni, és vérhólyag lett belőle. (Dean Markley húrok) Régebben mikor másfajta húrt használtam, nem volt ennyire fájdalmas, úgy emlékszem. Lehet, hogy csak ez a húr ilyen erős kialakítású? Pl. nyújtani sem nagyon lehet vele hangot, mert anniyra "feszes"(nem slinky :D )
    köszi
  • adamq01
    #37708
    Jet márkáról mi a véleményetek?
  • sza.sa
    #37707
    írtam privátot.
  • Tibi7
    #37706
    50-et nem adnék érte, max 40-et, mivel új ára 60. De mivel nem hajt a tatár, akár 2-3 hónapot is várok, egyszer majd csak kifogok egyet jó áron.
  • Fehercsoki
    #37705
    Szokott lenni azért, szerintem várd meg, vagy ha nem bírsz várni akkor vegyél valamit jó áron, semmi értelme nem lenne egy használt KX5ért 50kt kifizetni.
  • Tibi7
    #37704
    Hát ő lenne a célpont (kx1q), de iszonyat ritkán hirdetnek olyat.
  • Fehercsoki
    #37703
    Használt hangszerek sajnos elég keveset érnek, durván a bolti ár felét.(esetleg egy picit többet mint a fele)
  • Fehercsoki
    #37702
    50-ért meg ne vedd meg, annyiért már KX1Qt is szoktak hirdetni...
  • Tibi7
    #37701
    Hát igen, lehet annyit ér csupán, de keveset hírdetnek, és inkább 50-hez közel. Egy van 40-ért, de az festve van, abba meg én nem mennék bele.
  • Fehercsoki
    #37700
    KX5 jó, de használtan nagyon nem ér 50et, 40et talán, de 35ért lenne a legjobb.
  • Tibi7
    #37699
    Akkor ebben az árkategóriában milyet keressek? Strato kell, rock, hard rock, szólózásra. Ilyesmi.