37982
  • Fidolorous
    #37781
    Nagyon eltűntetek Gitárosok.
  • Fidolorous
    #37780
    Valóban ez is csak gyakorlás kérdése, pár nap után már sokkal jobban megy mint elsőre :D
  • Fidolorous
    #37779
    Köszönöm.

    Más:
    Eztl néztem ki első akusztikus gitárnak. Martint akartam de valamiért eltűntek most a GS fanaticról.

    Jó vétel lenne ?
  • Hecker007
    #37778
    Van hogy jó ez a technika, de jobb ha tényleg kinyújtod az ujjaid és kisujj támasszal játszol, aztán érdemes megtanulni, karból és csuklóból is pengetni illetve ezek kombinációjával így nem fáradsz el sose pengetés közben ;)
  • Fidolorous
    #37777
    Tényleg baj ha ökölben tartott kézzel pengetem a gitárt ? Stairway to Heaven szóló már egészen jól megy ezzel a technikával, így szoktam meg de a haverok rögtön leszóltak hogy nyújtsam ki az ujjaim, lazán pengessek így sokkal gyorsabb játékra leszek képes később de valahogy ez nem áll kézre, tanulnék valamit és automatikusan a rég bevált tartáshoz folyamadok.

    Véleményet kérek szépen. Köszönöm.
  • joshua
    #37776
    Köszönöm a segítséget! Ekkora szakirányú továbbképzést nem is vártam, köszönöm Gvik :D
  • Toby0501
    #37775
    Nekem is ilyen gitárom van szeptember óta, gyárilag Fender Dura-Tone 880L van rajta, én ilyet is vettem tartalékba. Még a sok nyúzás/gyakorlás ellenére nem kellett cserélni, nincsenek megkopva, nincsenek beléjük mélyedve a bundok sem, szóval tartós és szerintem a hangja is szép. Persze ez ízlés kérdése, ami nekem, mint kezdő gitárosnak egyelőre nem alakult ki, lehet, hogy idővel másra vágyok majd.
    Egy ismerősöm másfajta húrokat használ és amikor kipróbálta ezt, azt mondta, hogy nagyon kemények, ami még talán előnyös is lehet, mert később könnyebben boldogulok majd a lágyabb húrokkal.
  • Gvik
    #37774
    Nem kell semmi nagy dologra gondolni, nem sokban különbözik a szituáció, mint a sima elektromos gitároknál.
    Ugyanúgy acél-húrmag köré tekercselnek, csak itt a tekercs leggyakoribb anyaga a foszfor-bronz valamilyen arányú ötvözete. Általánosan elmondható, hogy minél nagyobb a bronz aránya, annál ércesebb a hangzás. A leggyakoribb a 80/20 (ezt hirdetik általában simán bronz-húrként), ritkábban előforduló a 85/15 arány, értelemszerűen előbbi a skála egyik végén van, utóbbi kissé árnyaltabb. Ezek általában nagy hangerejűek, karcosak és kissé dominánsabb a mély tartományuk, mint a közép, illetve magas. Ilyenek voltak egyébként az első tömeg gyártott western-gitár húrok, felvételhez ideálisak, meg úgy állatába a "vintage", tradicionálisabb műfajokhoz, blues, Bob Dylan, kb minden ami hatvanas évek, vagy korábban.
    Van a foszfor-bronz, tekercselt, ami talán fele-fele arányban tartalmazza a két anyagot, de ebben nem vagyok biztos, ez van a skála közepén, ezért ez az úgymond legáltalánosabb, kb a 70-es évek körül fejlesztették ki, amolyan modern-akusztikusgitár hangzás. Kb ez a legkiegyensúlyozottabb hangzású, talán egy pici középkiemelése van, de alapvetően sokkal kevésbé karcos, mint a bronz húrok, viszont még mindig elég fényes és "meleg" hangzása van. Hátránya, hogy sokkal kisebb a hangereje, főleg nem dreadnought formájú gitároknál, és nem "jellegzetes" a hangja, viszont emiatt sokkal jobban kiemeli a gitár faanyagának a jellemzőit. Amúgy a bronz és foszfor-bronz húroknak is vannak bevonatos verziói is, mint az elektromos gitároknál, és itt is ugyanúgy a tartósság-kiegyenlített hangkép vs folytott hangzás-dinamika csökkenés vita lép fel.
    Van a "flat-top" foszfor bronz, amit magyarul azt hiszem, csiszoltnak, vagy köszörültnek szoktak fordítani. Itt a körtekercsnek a felületéből egy bizonyos részt lecsiszolnak, emiatt melegebb, lágyabb hangja lesz, mint a foszfor bronznak. Még kisebb hangereje van, viszont csökkenti az ujjak zaját, ahogy csúsznak a húrokon, emiatt nagyon jó felvételekre, illetve sikálós-pengetéshez is, mivel kevésbé zizeg a pengető. Slide gyűrűnek is ilyennel van szép hangja igazán.
    Ha tovább mész a lágyabb hangzás felé, vannak gyps-jazz húrok, nagy széntartalmú acélhúr magon réz-ezüst-tekercseléssel. Ezek elég speciális dolgok, főként a Django Reinhardt féle "manuoche" zenére kialakítva. Illetve van a spektrum végén van ennek egy továbbgondolt változata, ahol selyemszálakat is szőnek a tekercs anyagába, ezek főleg kistestű gitárokhoz jók, és a folk-, indie-, illetve fingerstyle zenészek szeretik őket.

    Általában 11 vagy 12es húrokkal szerelik alapból az akusztikus gitárokat, márka és típusfüggő (mint ahogy pl fender-típusú elektromos gitárokat alapból 9-es, míg gibson típusuakat ált. 10-es húrkészlettel forgalmaznak), mikor melyiket, de ha beviszed az egyik húrt, jobb hangszerboltokban megmondják egy tolómérővel, hogy mekkora van rajta.

    Javaslom, hogy kezd egy 11-es méretű foszfor-bronz szettel, aztán ha nem jön be, akkor már tudod, hogy merre érdemes mozdulni. A méretet evidens, hogy érezni fogod, mi kényelmes, a hangzás meg akusztikus gitároknál sokkal jobban függ a húroktól, mint elektromosaknál, úgyhogy az alapján már megint csak érezni fogod, hogy miben szeretnél mást, ha mást szeretnél. Márkából meg ami jólesik, Martin, Ernie ball, DR, vagy D'addario, ez is nagyon személyes ízlés kérdése.
  • joshua
    #37773
    Üdv! Van most nálam kölcsönben egy Fender cd-60 ce elektroakusztikus gitár, amit gyakorláshoz szeretnék használni. A hiba ott van, hogy kéne neki egy új húrkészlet. Akusztikus húrokban nagyon nem vagyok otthon. Tudna valaki ajánlani egy szettet? Fogalmam sincs milyen van/volt rajta, vastagságot se tudok. Van esetleg egy "átlag" csomag? Előre is köszi a segítséget!
  • Hecker007
    #37772
    Hát én egy ilyen házilag valaki által barkácsolt cuccért pár ezer forintnál nem adnék többet. Még ha hangszerész készítette volna akkor ok, de így :/ Nem csak az írásképtelenséggel van a gond, én akár hogy nézem ezt a gitárt olyannak tűnik mint amit egy kezdő asztalos készített, persze ha tényleg ennyire érdekel egy próbát megér.
  • Fidolorous
    #37771
    igen, tudom hogy írás képtelennek tűnik a faszi de ez pont a telecoustic teljes mása és már rég óta vágyam egy ilyen gitár. szóval ha egy pici esély van rá hogy jó is akkor kéne..:/
  • Hecker007
    #37770
    Ezt komolyan gondoltad?
  • Fidolorous
    #37769
    sziasztok, boldog télapót !

    szeretném ezt a gitárt megvenni mennyi pénz ajánljak érte ?

    http://gsfanatic.hu/hu/hirdetes/254282/elado--9--akusztikus-gitar
  • FusionXl
    #37768
    Üdv ! következő lenne a problémám, és a kérdésem:
    jelenleg számítógépről csikarom ki a gitárhangokat(vagyis onnan hangfalról).(gitárt összekötöm a külső hangkártyával és onnan megy a gépbe usb-n keresztül és ott szólal meg egy pod farmmal vagy Gear box-al) A kérdés az hogy ezt a gitár soundot meg lehet-e küldeni egy végfokként használt erősítővel? vagy ez számítógépen kivitelezhetetlen mondjuk pod farmmal? Lehet hülye kérdés csak nem értek még annyira ezekhez.
  • Hecker007
    #37767
    Ha húrt nem cseréltél, gondolom a nyakat se ápoltad, attól viszont vetemedhet. Érdemes húrozni néha én pl havonta húrozok, mikor nincs időm játszani akkor meg kopástól függően.
  • 9999style
    #37766
    Hi! Az elektromos gitáromon sajnos már két éve nem cseréltem le a húrt. Gondoltam majd ha elszakad, de úgy látszik nem akar. Viszont jól szól még mindig torzitva, tisztán meg nem azon játszom. Lehet ettöl bármi baja?
  • Fidolorous
    #37765
    https://www.youtube.com/watch?v=3OV8csBIFX4 vagy ezt
  • AtomHeart
    #37764
    "Gondolj arra, hogy bármit is állítasz el a gitáron.. ugyan úgy vissza is lehet állítani."

    Hat ha megreped a nyaka, vagy elbaszodik a menet a palcan, azt nehezebb visszaallitani.
  • Slinky Cyle
    #37763
    Ha jó gitárt akarsz az nagyon egyszerű.

    Veszel egy gitárt, ami elektronikailag rendben van.
    Aztán veszel egy gumikalapácsot, meg egy fret-rocker szerszámot, vagy tapétavágó penge készletet, amiben félbe lehet törni a pengéket.
    Azzal ellenőrzöd a bundokat, és amelyik egy kicsit is kiáll.. 0,05 mm akár, ott vissza tudod kalapálni a bundot a gumi kalival.
    huszad millimétert is simán lehet ellenőrizni ezzel a módszerrel. Szinte ingyen tökéletesre lehet állítani a bundozást.
    Az olcsóbb gitárok bundja nincsenek beragasztva, csak a nagyon drága gibson, music man espken.
    De ott meg elég ha egy forrasztópákával felmelegíted a bundot, és máris lehet kalapálni.
  • ddany7
    #37762
    elsosorban arra gondoltam, hogy egy 25e ft-os gitarnal az illesztes se lesz olyan jo, a bundok se, a fogolap se, semmi, es egy ido utan engem zavarna. ezeket meg beallitassal nagyon nem lehet orvosolni gondolom, ha maga a gitar hanyag modon keszult el. (nem azt mondom, hogy egy 40 ezres hangszer mar kivalo minoseg,dehogy. de azert erzekelheto a kulonbseg szerintem)

    a multikat inkabb kerulnem, azt a 8.10 ezres overdrive distortion dolgokat meg meglesem majd koszi.
    Utoljára szerkesztette: ddany7, 2014.11.02. 18:40:11
  • Slinky Cyle
    #37761
    Egy fasza kis tranzisztoros vagy fetes (nem digitális) overdrive, vagy distortion pedál. 8-10 ezer. A gitár és erősítő közé.

    Aztán később meg vehetsz egy jó kis digitális multit, delay chorus, reverb, stb
    boss vagy line6, 40-50 ezerért már jók vannak.

    Ha zörög a gitár és nem tudod beállítani a 30 ezer ft os gitárt, akkor a fél milliós gibson is zörögni fog egy idő után.. és ha azt sem tudod beállítani ugyan úgy bajban leszel azzal is.

    Meg kell tanulni beállítani. idő és bátorság kell hozzá.
    Gondolj arra, hogy bármit is állítasz el a gitáron.. ugyan úgy vissza is lehet állítani.


  • Hecker007
    #37760
    Az attól is függ, hogy milyen zenét játszanál vele. A legjobb valami multit venni, mert abban van minden a kisvasút építés sokkal költségesebb és ha azt se tudod hogy indulj el akkor jobb ha egyelőre elfelejted.
  • ddany7
    #37759
    en ezekkel ugy vagyok, hogy inkabb gyujtok ra meg egy kicsit, de 35e alatt nem nagyon vennek. Csak a kedvem menne el, hogy zorog, nem az igazi stb.

    Kerdes:
    Elektromos gitarhoz mi az elso effekt pedal ami kotelezo? Torizto elsodlegesen, nem Delay meg ilyenek. Koszi
  • oliwwer
    #37758
    Erről mi a véleményetek? Első fémhúros gitárnak kellene. A kialakítása nagyon tetszik. Vagy ha más van ebben az árkategóriában.. Köszi
  • sz4bolcs
    #37757
    Úgy, hogy átvált rnb-re..
  • Slinky Cyle
    #37756
    Eszembe jutott valami... hogyan lehetne egy metál, vagy hardcore zenekar egycsapásra világhíres, akár néhány száz ezer, vagy néhány milliós táborral.
  • Slinky Cyle
    #37755
    nem hiszem hogy te lennél túl brutális..
    inkább arról van szó, hogy rosszúl van beállítva a gitár, vagy régen volt utánállítva a nyak, és ezért szétesett a beállítás.

    Ne vidd hangszerészhez.. érdemes magadnak megtanulni a gitár beállítást, mert amúgy is pár hónaponta, pár hetente..meg húrcserénél is után kell állítani a gitárt.. most minden alkalommal ki akarsz pengetni a hangszerésznek egy olyan dologért amit magad is megcsinálhatsz..

    A húrnyereg az ilyen 300-400 ezer ft alatti gitároknál vagy grafit vagy kemény műanyag szokott lenni.
    A grafit az jó, metálhoz.. de a műanyag amúgy is szar.. hiába volt drága a gitárod.

    Én ebayen vettem csont nyerget..az az igazi. Kb 2 ezer ft. Kemény teve csont.
    Saját magam cseréltem ki, és reszeltem be. lassan és pontosan csináltam és elégedett vagyok vele.

    a húrnyerget bármelyik gitáron könnyen ki lehet cserélni.. mert csak lazán fa ragasztóval van odahelyezve... csak hogy le ne essen.
    Ha elbaszod.. a hangszerész is ki tudja cserélni neked utána.
  • PeaceFrog
    #37754
    köszi a gyors választ!
    ezeket tudom én is kivéve a saját módszert, de nem is merek hozzányúlni mert ahoz túl drága volt a cucc. :D
    azt akartam kérdezni hogy lehetséges-e az, hogy jól van megcsinálva a gitár pusztán én játszok barom módon és azért zörög mint állat :P
  • Slinky Cyle
    #37753
    Itt a neten nézz utána, hogy kell pontosan beállítani a gitárt.
    húrláb, húrmagasság, intonáció, és a nyak merevítő pálcát.. stb

    Ha ez megvan, akkor tudod megállapítani, hogy el van e baszva a húrvezető nyereg vagy sem..
    de könnyen el lehet azt baszni ha nem gyakorlott valaki

    Van rá egy javítás.. ez pedig:
    cianoakrilát pillanatragasztóval.. modellező boltban lehet kapni.
    a kés hegyére felveszel egy kis réteget.. majd kicsit bekenegeted a nyerget ott ahol túl mély a húrvájat..
    feltöltöd egy kicsit a vájatot.. hagyod megszáradni, majd fogod az abba beleillő húrt és kidörzsölöd a fölösleges anyagot.. törelmet igényel de legalább lassú és ezért nem baszod el könnyen..akkor jó ha a húr az első bundhoz képest kb fél mm re felette lebeg..

    A nyak görbülete meg ne legyen nagy.. hogy egyenletesen alacsony maradhasson a húrmagasság minden bund felett..
    ha nem tudod hogy kicsi vagy nagy a nyak görbülete..inkább vedd kisebbre, mert általában túlzottan nagy szokott lenni..
    idővel még a fémpálca is vetemedik és kicsit kienged ..

    a gitár beállítás már már művészet
  • PeaceFrog
    #37752
    Sziasztok!
    Dowina J222-es jumbo akusztikus gitárommal van egy kis problémám, azaz nem tom probléma-e. A gitárt hangszerész alakította át balkezessé (csiszolta a nyerget, megfordította a húrlábat) olyan problémám van vele hogy a vastag húrok (főleg az E de néha az A-D is) zörögnek. vágom hogy nagyon érzékeny a cucc a páratartalomra de nem hiszem hogy ez okozza a problémt. Azt viszont nem tudom hogy nem-e én vagyok maximalista, mert az is lehet hogy túl nagyokat baszok néha a húrokra. de én nem érzem úgy... :P Fingerstyle-féle dolgokat játszok, s sokzol berezegnek a mélyek. vigyem hangszerészhez?
  • szebag79
    #37751
    Közbe megoldódott, volt egy jó kis földhurkom:D Laptopot bedugtam egy földeletlen elosztóba és kész is.
  • szebag79
    #37750
    Van egy Digitech RP255 ketyerém, amely usb interfészként is működik. Összekötöttem usb-n keresztül a laptoppal és olyan szinten zajos mint állat. HDD, ventillátor ilyesmi zaj lehet a háttérben gondolom, mivel ha dolgozik a gép akkor jobban ciripel. Hogyan lehetne ezt megszüntetni, de legalább is csökkenteni? Van erre valami megoldás manapság? Fel szeretnék vele venni, de így elég xar...
  • Slinky Cyle
    #37749
    ride the snail...

    ride the snake
  • sz4bolcs
    #37748
    Ha egyszer ezt így játszanám...

  • sz4bolcs
    #37747
    Szerintem tök hangulatos ez a kis cover. Ehhez a szólóhoz nem is kell Satrianinak lenni. :)
    Amúgy én is először a Metallicás verziót ismertem, csak később az eredetit, mindkettőt nagyon szeretem.
    Olyan misztikus-okkultista-pszichedelikus hangulata van..
  • Hecker007
    #37746
    Minden topikban van, de CSS-el ki van szedve. Fórum főoldalról lehet hszre is keresni.
  • MaRee
    #37745
    Ebben a topikban nincs keresés menü?
  • AtomHeart
    #37744
    Az az erzesem, hogy nem a kovetkezo Satrianit lathatjuk a videon.

    Egyebkent a dal Metallica-fele valtozata 14-16 eves koromban az egyik kedvenc dalom volt:
  • sz4bolcs
    #37743
    Ez hogy nem fér be top100 gitár szóló közé..

  • Fidolorous
    #37742
    szép lett a banner