37982
  • sz4bolcs
    #37942
    omg de jópofa
  • AtomHeart
    #37941
    Djent ahhoz megfelelo hangszerrel:


    Utoljára szerkesztette: AtomHeart, 2016.02.25. 13:58:41
  • morcosqtya
    #37940
    Meg szerintem csináltass egy 7 húrost is.
  • Hecker007
    #37939
    Jól látom hogy 42000€ az ára? :D
    Megyek veszek is belőle vagy 4-et, hogy minden hangolásra legyen egy :D
  • morcosqtya
    #37938
    Ametiszt finish:

  • Mr_no_NaMe
    #37937
    fúbazmeg ._.


    Hát jó. Tanárra nincs pénzem sem időm. Sajna jelenleg olyan dolgok vannak az életemben, hogy fél órát se tudnék gitárt fogni, mert mást kéne helyette csinálni..de nyílván fogok gitározni mert úgy sem tudom megállni. De akkor ez van :/ Régen rogyásig hajtottam a kezem, most ez biztos nem fog megtörténni
  • AtomHeart
    #37936
    "olyan görcs áll a bal kezembe mintha ínhüvelygyulladásom lenne"

    Csak ovatosan, ha tulerolteted a kezed, nagyon durva kovetkezmenyei lehetnek, pl. Kéztőalagút szindróma, amit neha muteni is kell, es jo sokaig nem tudnad hasznalni a kezed.

    "Szerintetek lenne bármi hátrányom abból, hogy MINDEN hangot kipengetek erőszakosan?'

    Maskeppen hangzik, a pull on-off legatos. Es igen, sokkal tobb gyakorlat kell ahhoz, hogy gyorsan is precizen kipengess minden hangot. Ebben a videoban John McLaughlin nagyobbat teljesit, mint Satriani barmelyik dalaban a legjobb napjan. :D



    Szerk: bocs, ha tul gyakran szurom be ezt a vidit!
    Utoljára szerkesztette: AtomHeart, 2016.02.01. 07:11:47
  • sz4bolcs
    #37935
    Az igazi fejlődni akarás ott kezdődik, amikor valaki keres magának egy jó tanárt. Addig kb. nagyjából mindegy, mit csinál az ember, csak élvezze..
  • Mr_no_NaMe
    #37934
    Rápörögtem megint erre a gitározás témára...még évekkel ezelőtt volt, hogy napi 4-5 órát gitároztam mint egy megszállott, de azóta rengeteg idő eltelt, és a fejemben megmaradt csekély tudás megvalósításánál olyan görcs áll a bal kezembe mintha ínhüvelygyulladásom lenne :D
    Persze ezek a dolgok régen mentek, de egy master of puppets intro megpróbálásánál azt hittem kiszakadnak az inaim :D

    Ugye fent van a neten egy csomó letisztult lecke, és azon gondolkodtam, hogy teljesen az elejéről elkezdenék tanulni, most már célirányosan. Egy gyors kérdés fel is merült bennem, ami már régen is foglalkoztatott. Nagyon szép és nagyon jó a pull off / hammer on technikával tekerni, de valjuk be, lényegesen könnyebb, mintha az összes hangot kipengetnénk. Nyilván baromság egy blues, vagy könnyed számoknál kipengetni mindent mert értelmét veszti az aktuális feeling, de teszem azt egy metálosabb témánál nagyon ütős tud lenni az, hogy minden hang ki van pengetve.
    Szerintetek lenne bármi hátrányom abból, hogy MINDEN hangot kipengetek erőszakosan? Nekem nagyon nehéz, mert nem tudok pengetni, és mindig a pull off / hammer on technikák mögé bújtam...de talán ha ezt legyőzném, úgy gondolom még több motivációt gyűjthetnék további gyakorlásokra :D
  • AtomHeart
    #37933
    " Ugyanaz mint a Behringer Guitar Link."

    Azt a feketet kinabol 1.5k-ert rendelheted meg, nem 4-ert, es Behringerhez kepest erezni a kulonbseget minosegben. Nem egetrengeto, remek vetel 1.5k-ert, de van kulonbseg.
  • Fehercsoki
    #37932
    Hát nem tudom, attól függ mennyire gagyi az integrált hangkártyád, esetleg próbáld ki, hogy jobb-e ha pl. a fejhallgatót nem a gépbe hanem a hangkártyába dugod be és úgy hallgatsz zenét. Egyébként nem akartalak lebeszélni az Alpha-ról, az is nagyon jó, Hi-Z bemenetes és XLR bemenete is van.(mikrofonhoz) Alapvetően bármelyik jó, a fekete is, vagy akár a Peavey.(csak a Peavey nagyon nem éri meg az árát!)
    Utoljára szerkesztette: Fehercsoki, 2016.01.30. 10:48:19
  • Mr_no_NaMe
    #37931
    Megdumáltál.

    Amúgy ezek a "hangkártyák" esetleg érnek valamit a winfos többi területén is? Tehát kihúzzam egyáltalán ha nem gitározom? Semmiképp nem rosszabb ha be van dugva...de elméletileg csak jobbnak kéne lennie. Gondolok itt filmekre, játékokra. Stb
  • Fehercsoki
    #37930
    A "fekete" egyáltalán nem gagyi, simán van olyan jó mint a Peavey... Ugyanaz mint a Behringer Guitar Link. A Roland eredeti ára 25k, csak kifutó modell, ezért most akciós, és mint említettem nagyon jó kis hangkártya, szóval ne vedd meg csak azért az Alpha-t, mert az a legdrágább.
  • Mr_no_NaMe
    #37929
    Mind a hármat néztem amit linkeltél. A feketét azért nem mert az tűnt a leggagyibbnak, a rolandot azért nem mert csak egy ezressel oclsóbb mint az alpha, és ha már nem alpha, akkor peavey. Valahogy így gondolkodtam. De sztem visszaviszem mert sehogy nem jó. Az alpha jó lesz nekem. Arról nagyon nagyon sok jót hallottam.
  • Mr_no_NaMe
    #37928
    Asszem megoldottam O.o Direct Soundról áttállítottam ASIO-ra, de szintén usbn csatlakoztatva felismerte a peaveyt és így már semmit nem késik..lol
  • Fehercsoki
    #37927
    Asio4All-al használod? Ha nem akkor töltsd le azt. Az a baj, hogy ez a Peavey annyit tud, mint egy kínai guitar link.(vagy még annyit se, sajnos a Peavey nevet fizetted meg) Egyébként milyen hangszóróval használod? Mert sima PC hangszóróval sosem lesz jó a hangzás.

    http://www.hangszeraruhaz.hu/kulso-pc-hangkartya/mezzoforte-guitar-link-gitar-hangkartya/interfesz/P29705(kínából fele ennyiért is megkapod, de a 8k is megfelelő ár, mivel adnak rá 1 év garit és nem kell külföldről rendelned, ez 8k-ért jobb mint a Peavey)
    http://www.hangszeraruhaz.hu/kulso-pc-hangkartya/roland-ua-11-mk2-duo-capture-usb-interfesz/P28788(nekem ilyenem volt, elég korrekt hangkártya Hi-Z bemenettel, ami sokat számít!)
    http://www.hangszeraruhaz.hu/kulso-pc-hangkartya/lexicon-alpha-studio-usb-interfesz/hangkartya/P6003(ezt te is említetted, mi volt vele a gond?)

    Utoljára szerkesztette: Fehercsoki, 2016.01.30. 10:19:03
  • Mr_no_NaMe
    #37926
    Az ampli4-el az a baj, hogy késik...512-es bufferen jó is lenne csak úgy meg pattog a hang. 1024en már elég sokat késik :/

    A revalver 4 nem recseg.
  • Mr_no_NaMe
    #37925
    20kért vettem az xportot...eredetileg Lexicon Alphát akartam venni, de "lebeszéltek" róla, tudom hülyeség, de így alakult. Egyedül azért választottam ezt, mert Peavey, és megbíztam egy brandben (ami megint hülyeség). De így, hogy nem tudom regisztrálni ráadásul a kódomat ez pláne fasság...

    Melyikre gondoltál ami jobb lenne az xportnál?
  • Fehercsoki
    #37924
    Linkelni nem fogom, de sok helyen fent van a Revalver 4. Ha csak a Peavey erősítőket nézzük, akkor nagyon hasonlóak, viszont az Amplitube 4 jóval többet tud, Revalver pedig főleg csak a Peavey erősítőket modellezi, és nagy hátránya, hogy nem igazán szokták frissíteni. Xportot mennyiért vetted? Mert ha 21k-ért akkor szerintem vidd vissza, annyiért van jobb. Egyébként ne hallgass másokra, próbálj ki minél többet és döntsd el, hogy neked melyik tetszik a legjobban...
    Utoljára szerkesztette: Fehercsoki, 2016.01.30. 09:25:50
  • sz4bolcs
    #37923
    Revalvert nem ismerem, ennek ellenére meg lennék lepődve, ha jobb lenne...
  • Mr_no_NaMe
    #37922
    Nem bírtam magammal és vettem egy Peavey Xportot :D Nagyon nagyon faszán működik, azt leszámítva, hogy a termékhez kapott eredeti Revalver HDse licenszemet nem tudom aktiválni, és le kellett kalózkodnom a Revalvert...faszán működik, nincs késés, testes, gyönyörű szép hangja van, itthonra bőven elég. Ahhoz képest, hogy fostalicska pikapjaim vannak el vagyok ájulva, hogy mennyire jó.

    Sajnos a Revalver 4-et is csak demo modban tudom nyomni, ha valakinek van ötlete arra,hogy lehetne "teljes" módba rakni akkor annak köszönném az ötleteit :D

    Az Amplitube 4 van olyan jó mint a Revalver?

    szerk.: kicsit jobban utánanéztem az Ampli 4-nek...hát a program biztos komolyabb mint a Revalver, de vajon a minősége is jobb?
    Utoljára szerkesztette: Mr_no_NaMe, 2016.01.29. 20:30:26
  • Fehercsoki
    #37921
    A jack-usb kábelek is jól használhatóak, gyakorlatilag ugyanazt csinálják mint a külső hangkártyák, viszont könnyebben tönkremennek, szerintem vegyél egy olcsóbb külső hangkártyát.(pl kínai Guitar Link) Egyébként Amplitube 4-et érdemes kipróbálni, nem rég jelent meg és a 3 is egész jó volt. Az integrált hangkártyákkal pedig az a baj, hogy nem erre lettek kitalálva, mindenképpen érdemes valamilyen gitárokhoz tervezett jack-usb kábelt vagy külső hangkártyát venni.
    Utoljára szerkesztette: Fehercsoki, 2016.01.29. 18:21:57
  • Mr_no_NaMe
    #37920
    Sziasztok!

    Használ valaki még Guitar Rig-et? 7-8 évvel ezelőtt használtam, akkor még szegényes volt a program és a gépem is szar volt hozzá, most viszont úgy érzem megérne még egy próbát. A program rengeteget fejlődött, a gépem is jobb azért már.

    Azt olvastam, hogy feltétlen kellene hangkártya hozzá, de csak a mikrofon bemenet miatt, mert azt az integrált hangkártyákon elhanyagolják. DE! Mi van a jack -> usb kábelekkel? Vajon megérné ez a dolog?

    Úgy gondoltam, hogy gitárba a jack, majd a gépbe az usb, és guitar riggel meg erősítés sima integrált hangkártyával. Régen nagyon sokat késett a hang, de gondolom ez a régi hardver miatt volt. Tud nekem valaki segíteni ebben?
  • AtomHeart
    #37919
    Elado multieffekt valaki..?

    http://gsfanatic.com/hu/hirdetes/303248/elado-vox-effekt-processzor
  • Fidolorous
    #37918
    Gondolom bekell írnod az önéletrajzodba hogy "Been a Guitar Player for 10 years, but never made it."
  • sz4bolcs
    #37917
    Király lehet tisztítani. :D Am ami nekem lejött a videóból, hogy Fendernél minden melós tud gitározni. :D
  • csokalaci
    #37916
  • adamq01
    #37915
    Nem a márka számít.
    Ha túl laza a 11 tegyél rá 12 vagy 13-as készletet. Ki kell kísérletezni. Vagy próbáld meg a nyakának a dőlésszögén állítani, ha lehet, de ha jól van beállítva, akkor elég csak a húrvastagságot jól belőnöd.
  • PeaceFrog
    #37914
    Sziasztok!

    Akusztikus gitáromat hangolnám egy hangal lejjebb (DGCFAD-re). A kérdés az, hogy van-e olyan húr márka szerintetek, ami jobb erre, esetleg húr vastagság... ugyanis lazának és zörgősnek találom így a gitárt. Vagy meg kell szokni? Sajnos meg nem mondom milyen márka van most rajta de az biztos, hogy 11-es.
  • Fidolorous
    #37913
  • sz4bolcs
    #37912
    Hali, ilyen problémám nekem is volt, ha jól emlékszem, nekem az oldotta meg, hogy a sample ratet visszavettem 48000-ről 44000-re.
    Amúgy ha teheted, használd a guitar link eredeti driverét (már amennyiben behringer guitar linked van, copy változathoz nem tudom, mi jár), kevesebb dolgot lehet állítani, mint ASIO4ALL-ban, de sokkal stabilabb.
  • Tibi7
    #37911
    Ismét segítséget szeretnék kérni. Beállítottam a guitar pro-ban, hogy az is a guitar linken adja ki a hangot, így a gitárt és a guitar pro-t is ugyanazon a hangszórón hallom. Viszont a guitar pro által kiadott hang teljesen "elmászott", más magasságba kerültek a hangok. Tudtok erre valami megoldást? Gyakorlatilag így használhatatlan.
  • Hecker007
    #37910
    Ha valami gitáros zenét tennél be azt mondom oké maradhat, de szerintem ennek nincs itt helye.
  • Fehercsoki
    #37909
    Ez valami dubstep szar, semmi köze a gitárokhoz meg úgy alapvetően a zenéhez.
  • Fehercsoki
    #37907
    "Koreai hardverek", biztos nagyon igényesen lett összerakva az a gitár...
    Utoljára szerkesztette: Fehercsoki, 2015.09.08. 08:52:41
  • Tibi7
    #37906
    Fúúúúúj.
  • Fidolorous
    #37905
    mi a véleményetek az ilyen és hasonló gitárokról ?
  • sz4bolcs
    #37904
    ezt meghallgatnám működés közben...
  • Fidolorous
    #37903
    ez érdekes
  • Fidolorous
    #37902
    Persze nyilván hasznosabb beruházás egy Beyerdynamic dt 770 vagy hasonló fejes és egy AmPlug.. hejj ha sok pénzem lenne