37982
  • Coine
    #1
    Én mostanság szeretnék elkezdeni gitározni, és úgy gondoltam az alapokat megtanulom egy sima szóló gitáron (tudjátok, klasszikus fa...) és utánna bassz. gitározok, mert arra még lesz időm minden más mellett, meg azt könyebben lehet nyomni, mint az elektromos vagy akkusztikus gitárokat.

    Az egyik inspirálóm :-))))) Metallica

    http://dragon.klte.hu/~cbor/images/spin.gif




    Ja és ízelítőnek itt van 1pár gitár is.

    egy baszgitár



    és egy elektromos



    persze rengetek típus van, ha kell még rakok be képeket.
  • Coine
    #2
    ezt a képet akartam berakni, remélem megy...


  • Coine
    #4
    Az se rossz, de inkább a témához szólj lécci hozzá, köszike !
  • Tomcat
    #5
    Nos Coine, gitárokhoz nem igazán értek, de ha már 1x kérted az MSN en, hogy szóljak hozzá! :)
    Amúgy szerintem tök jó, ha valaki tud gitározni!!
    Jók a belinkelt képek!
  • Coine
    #6
    Egypár Gibson gitár :

    basszgitárok :




    azért ez nem semmi :OOOO

    klasszikus:


  • Tomcat
    #7
    Mennyit kóstálnak az ilyen gitárok? Mondjuk 1 olcsóbb fajta???
  • Coine
    #8
    ehhh, hááát drága+kell erősítő is hozzá, hogy szóljon, mondjuk 50-től felfelé ....+erősítő
  • Tomcat
    #9
    Hüm, az már elég jó kis összeg.
  • Coine
    #10
    Sajnos ez mindig így volt, hogy a hangszerek q**a drágák :((
  • Coine
    #11
    Jah, de azt elfelejtettem mondani, hogy van protekcióm = féláron minden garival :-)))))))))))))))
  • Tomcat
    #12
    Úgy könnyű! :D
  • Coine
    #13
    Jaja :-)))
    Havernak az apja ismeri a tulajt és háttt. khmm... :-))
  • Coine
    #18
    Hehehe, örülnék is neki, ha azokból akár egy is az enyém lenne...
  • ixyon
    #20
    ::) én 1/2 éve gitározgatok, és most írok ide! jó mi, haogy itt vagyok? na félre az egommal:
    az, hogy akkusztikuson akarsz kezddeni gitározni jó ötlet, de ha nem szándékozol a későbbiekben olyanon is játszani, csak szólón, vagy elektromoson, akkor tökéletesen megfelel azon elkezdeni.
    és az is igaz, hogy 1 jóbb szóló/basszgitár 50-60ezernél kezdőik. de használtan 15ezeréri is kaphats 1 muzzima eterna delux-ot, ami már eléggé jó hanggal bír az árához képest, meg 1átalán. én is olyanon ezdtem, csak azóta nyertem 1 féláras vásárt, és vettem így 1 fasza gibbson STRATOCUSTERT, osz akkor merg krvajó má nekem, mert kaptam ajándékba 1 efektprocesszort, és nincs is erősítőm. ha most kezded el, másfél évig, vagy inkább több biztosan nem fogsz olyan szintre jutni, ahhol znekarozhatsz, és addig nem kell erősítő. hallani anélkul is. sőt! én is miskolcon járok 1 qrvafasza gitártanárhoz, és ott sem kell a gitárt kietősíteni, mert mi a fasznak? hallani azon mindent, ha nincs hangzavar. meg ha van, 1 HIFIbe is beledughatod, vagy ha akarod(ne nevess, ez komoly) a PCs hangfalad is kierősíti. tökéletesen.

    és az meg akkora nagy baromság, hogy basszusokón könnyebb, hogy mingyá beszarok.
    a különbség: a basszusról hiányzik a 2 legmagasabb húr, és 1 oktávval mélyebb(a feltételezzük, hogy 4húroson akarsz tanulni, mert ugye a 6húrosok nem kezdő árúak)
    nem könnyebb semmivel sem, mert nem fog az a +2 húr összezavatrni, a ritmust nehéz nagyon megtanulni,főleg ha változik és a fogásokat.
    da ha v.ki +tanult szólózni, az bármikor mindenféle nehézség nélkül od tud ülnui 1 basszgitár alá, de 1 basszgitáros számára a felső 2 húr ismeretlen, és nem tuggya használni.
    1 szólógitárnak sokkal több hangja van, és ha azo tanulsz, akkor 1ben basszgitározni is tucc.

    akkusztikus gitárra a húrvételhez, ha nemtod milyn kell, hogy oaviszed, és mondod, hogy erre kell húr neked. és akkor olyat ad, amilyennkell, és biztrosan fel is húrozza neked az eladó, mert ugye zeneboltban olyan szokott lenni, aik ért hozzá 1 picit.

    ja, és a legjobb módszer a tanulásra, ha elmész 1 gitártanárhoz. akihez én járok, szokott nekem panaszkodni, hoy van 1 csomó tanítványa, aki már gitározgatott magáól is előtte, oszt fél év, mire megtanitja a gitárt használni, mert az nem olyan könnyű. és ő tud adni ujjgyakorlatokat is, amikel 1*/űbb megtanulni, mint ha vaslami nirvanaval, vagy ilyesmivel kezdenél.
    és sok sikert nektek is!
  • Coine
    #21
    Dehogy is !!!
    Sokkal nehezebb az elektromos gitár, azon még ott a torzító is !
  • Coine
    #22
    NA ILYEN hozzászólásokat várok :-))
  • Coine
    #24
    ehe :-)))))
    El akarod kerülni a tanárt ? MÉRT ?
    Én nyáron kezdem és már most keresem a tanárt, tanár nélkül nagyon nehéz lesz...
  • Coine
    #30
    tmo mi a torezító és tom, hogy van csak nem írtam ki.

    ismertek még gitárboltokat ? én ismerek 1et a Westendben, és tudok egyet a Kolosi térél - > Gitár Odú
    Sztetek megéri különtanár vagy érdemes mondjuk hetemte 1x vagy 2x bejárni vhova, zeneoktatásra, ahol foglalkoznak veled ?
  • Coine
    #32
    És akkor mi lesz ?
    Könyvből tanulsz meg ?
    Tabulatúra ?
  • [ISF]HSZ
    #33
    NEkem fél éve jött meg a kedvem gitározáshoz előző pénteken megvettem a gitárt, találtam egy rettenetesen jófej gitártanárt aki kiválóan tud tanítani és olyat csinál a gitárral, hogy majd beszarsz (Télleg akusztikus gitárral olyan hangzást hoz ki mintha elektromos gitár lenne) és holnap megyek hozzá először. Majd le fogom írni minden órán miket vettünk ha így valakinek könnyebb elkezdeni!
  • The Fallen God
    #34
    Én már régóta szeretnék egy gitárt pontosan azóta, amióta jóatyám megjavított egy elektromos gitárt. Akkor kb. 5 éves lehettem, de az évek során valahogy feledésbe merült a gitár iránti vágyam. De most újra fellángolt bennem ez a vágy, és ha minden igaz akkor jövő héten meg is veszem életem első gitárját. Itt kezdődik az első dilemma amire remélem választ találok leendő soraitok közt: Meg lehet-e tanulni könyvből gitározni, vagy rögtön keressek egy tanárt? Netán az lenne célravezető ha csak pengetnék otthon egy kicsit aztán ha az már nagyon nem elég, akkor keressek egyet?
  • netrunner
    #35
    Hát, én már lassan két éve hogy elkezdtem gitározni. Annak aki most akarja elkezdeni azt tudom javasolni, hogy lesz kb. egy 3 hónap az elején amikor nem szabad föladnia (akkor nagyon könnyű feladni) mert az alapok elsajátítása az egyik leg kínkeservesebb rész. Másfelől a tanár szügséges ha normálisan meg akartok tanulni zenélni. Ha tanárhoz jártok az kötelez valamilyen szinten a tanulásra még akkor is a te csengetsz kemény pénzeket ki neki.
  • netrunner
    #36
    A lenti képek alapján úgy látom közös bennünk az inspiráló zene :))))))
  • [ISF]HSZ
    #37
    Igen, vedd meg a gitárt, nekem ez megtörtént 30000-ért megvan tokkal póthúrral mindennel együtt, és kerestem egy tanárt. Ő azt mondta, hogy könyvből nem érdemes megtanulni. Aki magát képezi, az talán 1 év alatt jut el arra a szintre, mint ha valaki 1 hónapot tanult volna hetente egy alkalommal tanárnál. Én azt hiszem tanár nélkül nem érdemes tanulni, mert lehetséges, hogy valamit félretanulsz, és azt már késöbb rettenetesen nehéz normálisan megtanulnod. Én ezért még nem nagyon nyultam a gitáromhoz csak úgy pengettem (ennek is külön megvan a technikája), megvárom az első órát és utána azt gyakorlom és úgy, ahogy tanárom tanította :) Egyébként ma este megyek és utána rögtön leírom mit tanultam :) Egyébként 0 szinten tudok gitározni, úgyhogy nem bonyolult dolgokat fogok leírni. :)
  • [ISF]HSZ
    #38
    És azért kezdek el gitározni, mert imádom a QUEEN-t a Led Zeppelin -t és az ilyen stílusu zenéket. Csak zeneszeretetből tanulok meg gitározni.
  • [ISF]HSZ
    #39
    Ez jó, mert van ami inspirál :)
  • Coine
    #40
    Csak nem te is Metallica rajongó vagy ???
    Üdv. a klubban ! :-))
  • Coine
    #41
    Figyu !
    Te miből nyomod ?
    Kotta vagy Tabulatúra ?
    Sokan mondják, hogy a TAM 1xűbb, és ezt én is tanusítom, de nem olyan kifinomult. Na ! Szal sokan mondták, hogy érdemesebb megtanulni kottát olvasni, akármilyen nehéz, mert utánna könyebb lesz elsajátítani a zenéket, nem ???
    Úgy néz ki tanártól fogok tanulni, ma hívom fel a havert akinek az apja majd szerez 1et, tudjátok, protekció :-)))
    Más : te mióta gitározol ? Miket tudsz ? Akkordokat ? Tudsz már " csúsztatni ", tod mi az ?
    Én csak pár dolgot láttam és kicsit szórakoztam :)
    Ja és még vmi !
    Tudjátok az akkusztikus gitárokon az 5. bund be van jelölve a gitárnyakon ott egy kis pont, ez van a basszusgitároknál is ?
    Addig is jöjjön egy pár újabb kép !!
  • Coine
    #42
    ez kiba****tt jól néz ki !!! most találtam !
    :-)







    Gyk: ez u.a. a gitár, 4 húros, bassz.
  • Coine
    #43
    és akkor már csak azért is :-)))


  • netrunner
    #44
    Igaz, hogy nem tőlem kérdezted de azért válaszolni remélem tudok a kérdésedre.
    Először is IMÁDOM A METALLICAT!!!!! Egyik kedvenc zenekarom. Kinn voltál a koncerten? (két éve) Amúgy milyen klubról beszélsz?

    Ami a gitárt illeti én kottát olvasni tanultam meg, és vele együt a szolfézist (na jó ez utóbbit még most is tanulom) és a kotta azért jobb mert az egy-az-egyben letérképez egy zenét. Tehát ha magát a zenét nem is hallottad csak a kottát olvastad akkor is le tudod játtszani. A tabulaturát viszont én csak váznak nevezném, vagy inkább annak egy alsó kategóriájának. A tabulaturha :) igen könnyel elsajátítható (ha egy óránál tovább tart akkor gáz van... :).
    Egyébként szerintem is sokkal érdemesebb tanárnál tanulni.
    Ha kell én megadom az én tanárom számát, ő foglalkozik új diákok felvételével is.
  • [ISF]HSZ
    #45
    Nah. Úgy gondoltam fölösleges leírnom, mit tanultam tanárnál, de ha valaki el akar kezdeni, akkor TANÁRNÁL tegye! Keressetek olyan tanárt, aki próbálja megszerettetni a zenét veletek, mert ez a legfontosabb! Hát mitmondjak most voltam először tanárnál, rettenetesen jó volt, olyanokat tudtam meg, amit magamtól ha elkezdek gitározni sosem tudok meg. Ha valaki gitárt akar tanulni, akkor ne azt várja, hogy nekiül és elkezdenek játszani és begyakorolnak egy számot ez nem így megy. Először van zeneelmélet, amit mindenképp kell tudni annak aki gitározni akar. Ezután jön a gitárhasználat. Na itt lehet nagyon sok mindent félretanulni. Tehát fölösleges leírnom amit tanárnál tanultam, lehet megértitek, de csak tanárnál tudtok majd olyan szintre jutni, hogy ne hagyjátok abba a gitárt mert megunjátok. Tehát hajrá! :) Ezek után ha valakit mégsem győztem meg leírom, amit első órán vettünk tanárral.
  • Coine
    #46
    ez csak poén volt ez a klubbozás, mert sajnos kevés a Metfan itt az SG-n :-(((
    Sajnos nem voltam, nagyons sajnálom :((((((((((((
    Remélem még jönnek Mo-ra !!!
  • Coine
    #47
    Huhh, gyorsan segítsetek! Van pár napom, hogy eldöntsem merre tovább a tanárnál !
    Basszgitár vagy szóló !?!
    Namármost nekem van egy kicsi protekcióm, úgyhogy mondjuk tudok " olcsóbban " szerezni 6 húros szólót, sztetek megéri azon tanulni ?
    Vagy a szólóhoz több tudás vagy gyakorlat kell ??
    Vagy az ég világon semmi különbslg a kettő közöttm csak a bassz. gitár a mélyhangot adja vissza, de u.a minden rajta ???
    Help !!!???!!!
  • Coine
    #48
    Írd le ! Én kíváncsi vagyok rá !
  • Coine
    #49
    Addig is " térítek " :-))))
    Egypár király Metallica oldal, minden van ott ! Csak keresni kell !!

    Met. Enciklopédia, itt van MINDEN !!!

    Bibliográfia
  • Coine
    #50
    Továbbá honnan lehet Metallica klippeket letölteni, de JÓ minőségben mpeg-ben ?????

    és persze a hivatalos Met. oldal:
    Metallica.com
  • ixyon
    #51
    hy
    ezt amit most ideírok, már párszor beírtam, de most mégeccer.
    én szólón tanulko, a szobatársam basszuson. én tudok jáccani az ő gitárján , és ő is az enyémen, csak 1 kicsit nyomorékam, mert 2 húr neki ismeretlen. de ezen kívül tökmind1, melyiket kezded L, mert mind2 ugyanolyan nehéz lesz az elején, később meg nem. de szerintem ha nem valami nagyon fanatikus zenekarban akarsz jáccani (pl. cannibal corpse) akor valószínű a basszusobbal a háttérben fox maradni. persze kell a basszgitáros is, de a szép szólók általában rendes szólógitáron vannak. szerintem ha most kezded, akkor dönts így: melyik illik jobban az egyéniségedhez? én is így döntöttenm, és nem bántam meg.(szólózok)

    és a metallica... volt 1 jó albumuk, a metallica, de szerintem ezen felül csak számaik voltak... nem voltak jó albumaik. művészi értékük nem igazán nagy, de legalábbi az Ironmidenhez képest(vagy a Dream Theaterhez képest, bár ahhoz képest minden más) Lbújhat. olyan átlagos metalzenét jáccanak. nekem csak ennyi a véleményem róluk.
    persze ezzel nem kartalak megsérteni, csak leírtam, mit gondolok.
  • Coine
    #52
    Nem értek veled 1et a Metallicával kapcs.-ban, sztem 1 botlásuk volt : ReLoad, azon kb. 3 jó szám volt a többi nem vmi fergeteges....
    Tom mire gondolsz, amit Metallicának hívnak (album), azt mindenki Black-nek nevezi, mert tiszta fekete az eleje, csak egy kígyó van rajta +nagyon halványan a Met. felirat.
    Méghogy művészi érzékük nem igazán nagy ???
    Sztem a számaik már szinte megszólalnak, jó, mondjuk ez attól is függ melyikeket hallgattad...
  • Coine
    #53
    Jha és még vmi, van 6 húros basszus gitár is, az u.a. mint a 6 húros szóló, csak mélyhangokkal, nem ??