772
Minden ami görkorizással kapcsolatos
  • mumpic
    #92
    értem mire gondolsz, de nem tudom hogy van-e neve külön. Az a poén hogy nekem az csak úgy megy hogy a bal lábam van elöl, annak a sarkán, meg a hátsó -jobb- lábam orrán megyek. Fordítva nem :).

    De ha pestiek vagytok, és jó trükköket akartok látni élőben, akkor esténként nézzetek ki az Erzsébet térre, mert ott van jó pár srác akik nagyon tudnak, és jó fejek is. Ja meg persze péntekenként Friday Night Skate a városban. Sajnos nyáron vidéki vagyok, de szeptembertől én is újra pesten gurulok. :)
  • jbal
    #91
    ok köszi
  • Bradyx
    #90
    mi a neve annak a "trükknek", amikor az egyik lábadon első keréken, másik lábadon hátsó keréken gurulsz (egyszerre)?ha értitek, mire gondolok:D köszi!
  • mumpic
    #89
    Fordíts befelé a korijaid orrait, és oldalirányba kezd lassan szétnyomni. Ennek hatására elindulsz majd hátrafele. Ha már nagy a terpesz, akkor a sarkaidat kell befelé manőverezni, és összehúzni a lábaidat. Ezt ismételgetve majd haladsz. Később már az is menni fog hogy az egyik lábon támaszkodsz, és a másikkal löksz :).
  • jbal
    #88
    nem tudok sehogyse.de majd kipróbálom.csak eddig akárhogy raktam mindig előrefele gurult
  • mumpic
    #87
    Én is tisztára zavarban voltam emiatt, de most már megy, és nem tudnám megmondani hogy hogyan csinálom! :D

    Nem kell éles kanyarodás amúgy, elvileg lehet úgy is hogy lassan átpakolgatod a lábadat. Azért tudom, mert van egy trükk, amit eagle-nek hívnak, hogy kifelé állnak a lábaid, és oldalirányba mész, és ezt szoktam gyakorolgatni, de mindig az a vége hogy a haladási irányba álló lábamat visszazárom a másik mellé és akkor hátrafelé gurulok. De amúgy rendesen nem így szoktam megfordulni :)).

    De amúgy fordulás nélkül tudsz hátrafele menni?
    Én így kezdtem gyakorolgatni, aztán ment jobban is. Meg külön a megfordulást, és már csak össze kell kötni a kettőt :).
  • jbal
    #86
    Számomra az rejtély hogy hártafele hogy lehet menni:D
    Azt nem értem hogy azt hogy csinálják hogy mennek előre aztán egy éles kanyarodás után már hátrafele gurulnak.Hogy kell a súlypontot áthelyezni?
  • mumpic
    #85
    Előbb-utóbb úgyis száguldozni fogsz, és akkor semmit nem ér majd a sarokfék, szóval muszáj lesz ilyen kerékgyilkos megállást alkalmazni. Amúgy én úgy tudom hogy a hockey kerekek puhábbak mint a sima fitness.
  • Bradyx
    #84
    jajjj! most látom, ezek mind kerékgyilkos megállások!XD nah mind1, bízok a korimban, hátha a hockey-kerekek jobban bírják a hagyományosnál:D
  • Bradyx
    #83
    köszönöm szépen a videókat, ezek jól fognak jönni:D amúgy ha nem a féket használom én is spin-nel állok meg, vagy esetleg az egyik lábamat keresztbe teszem;bár ez nemigen tesz jót a kerekeknek:D estleg még a síelőkhöz hasonlóan lassítom magamat
  • mumpic
    #82
    Itt vannak rövid videók a fékezésekről. Igaz hogy azt írja hogy nem szabad levenni a sarokféket, azt nem írja oda hogy miért is nem, szal ne hallgass rá :))

    A spin stop dolgot meg nem javaslom, mert ha nagyobb sebességgel mész, akkor csúnyát lehet esni ha esetleg megcsúszol egy ilyen spin stop közben.
  • mumpic
    #81
    Szerintem egyáltalán nem biztonságos. Gyakorolj egyéb fékezési módokat is, és ha már jól mennek akkor nem fog hiányozni a sarokfék, csak zavarni. Nagy sebességnél pl semmit nem ér, csak a stabilitást rontja, hiszen 3 kereket buksz a dolgon :)
  • Bradyx
    #80
    azér jól jön néha, sztem csak az a legbiztonságosabb, bár nem vagyok profi:)
  • mumpic
    #79
    Én is akkor szedtem le a fékemet, amikor beakadt egy kavics közé, meg a hátsó kerekem mögé, és elnyaltam :) Meg szerintem sarokfékkel pl nem lehet rendesen megtanulni koszorúzni sem.

    Fékezni meg megállni hóekével, t-stoppal, meg powerslidedal szoktam. :)
  • Mike
    #78
    csomó problémát okoz a fék, megállni meg meg lehet nélküle is
  • Mike
    #77
    le kell a féket szedni :)
  • Bradyx
    #76
    ok, csak sajnálom, h ilyen hamar elkopnak a fékek; kerekek szinte semmit se koptak, pedig forogtam jobbra-balra, a fék viszont viszonylag hamar elfogyik, pedig igyexem ritkán használni
  • Mike
    #75
    figy, ha már találtál jó linkeket, akkor feltennéd ide?

    köszi szépen
  • mumpic
    #74
    vidd be a koridat a boltokba, és rápróbálgatjátok az eladóval az összes féket ami a boltban van. :))
  • Bradyx
    #73
    ok, ez gyors válasz volt:D
  • Mike
    #72
    biztos lehetne
  • Bradyx
    #71
    ok, köszi a válaszokat. amúgy már találtam egy honlapot, ahonnan végre le tudok tölteni görkoris videót. juteszembe, nem tudjátok, lehet-e még kapni rollerblade macroblade-hez féket, vagy ilyet már csak e-bay-en keresgéljek?:-D
  • mumpic
    #70
    Attól függ hogy milyen kell ^^. Az agrósok általában kínosan ügyelnek a saját videóikra, azokat megveszed, vagy torrent, vagy nemtom...
    A freeskate-es videók legnagyobb része ingyenes, youtubeon is van sok, meg a nagymenők honlapjain.
  • Mike
    #69
    passz
    dvd-m van max
  • Bradyx
    #68
    segítséég!! valaki tudna nekem linket küldeni, ahonnan le lehet tölteni görkoris videókat .avi vagy .3gp formátumban? előre is köszönöm!
  • Mike
    #67
    ok, első körben venned kell egy görkorcsolyát
  • SHADOWEYES7
    #66
    ne tudok korizni!

    tanits mester!!!!!!!444
  • SHADOWEYES7
    #65


    akkor viszlát!!!!
  • Mike
    #64
    mondjuk azt hittem a görkorizással kapcsolatban kívánsz felszólalni
  • SHADOWEYES7
    #63
  • Mike
    #62
    nem
  • SHADOWEYES7
    #61
    láttam,hogy nyitottál ilyen topikot ,és beköszöntem nyaa,baj??
  • Mike
    #60
    viccen kivül
  • SHADOWEYES7
    #59
    keleti szél:)
  • Mike
    #58
    mi szél hozott erre? :)
  • mumpic
    #57
  • SHADOWEYES7
    #56
    kivánok.
  • Mike
    #55
    nyugodtan vehet agro-t, nem olyan könnyü kinőni :)
    ha meg nagyon megtetszik ez az egész, úgyis vesz magának még komolyabbat 50-80k körül, vagy fitness, freeskate korit is
  • mumpic
    #54
    Vagy ne is agrot vegyél, és majd ha kinőtted az ugrálósdit, akkor is örömödet leled benne :D:P Vagy, keress rá a freeskate korikra, érdemes megnézni.
  • Mike
    #53
    de megveheted az én agrokorimat is :)