772
Minden ami görkorizással kapcsolatos
  • mumpic
    #252
    Nagyon sok fékezési technika van, amit leírtál azt T féknek nevezik. Ha tudsz síelni, akkor onnan átveheted a hóekézést, korinál is fékez. Ha lassan mész, akkor lehet pördülve megállni, bár nem javaslom mert megszokod, nagysebességnél is azt használod aztán orraesel. Van még sok szép színes szagos frankó fékezési meg megállási teknik, de kezdésnek a T féket javaslom, és ne bánd hogy kopik a kerék, később ha nagyon gyorsan mész már semmiképp sem lesz elegendő a sarokfék, sőt talán még veszélyes is.
  • balumaci
    #251
    uhh, fék nélkül?
    és azt hogy? egyik lábamon a súlypont, másikat keresztberakom?
  • predator1982
    #250
    ááá nem baj, a logomból, meg a nevemből, nemigen tükröződik:D
  • predator1982
    #249
    én hét éve korizok, és már elég jól megy, javaslom a féket szedd le, és anélkül tanulj meg fékezni, engem is úgy tanitottak:D
  • balumaci
    #248
    réggebben koriztam én, meg most is próbálkoztam, végülis úgy-ahogy megy, még megállásal vannak problémák :D
    de köszi a segítséget, valszeg veszek egy jobbat
  • praksi
    #247
    ooops, sry :-P
  • predator1982
    #246
    lehet, tudod, amióta nekem volt az a szerencsétlenségem a hervisben, hogy azt sem tudták miről beszélek, nem járok oda:DDDD
  • Mike
    #245
    hidd el, kap
    a Fila, Salomon teljesen jó
  • predator1982
    #244
    hát szerintem a hervis egy kalap szar, már nem biztos hogy kap jó korit, amúgy meg nem fiúk, én leány volnék:DDDD
  • praksi
    #243
    a Cheedah-t a Hervis futtatja :-)

    amúgy igazuk van a srácoknak, nem csak a minőség miatt érdemes drágább korit venni, hanem mert azok egészségesebbek is: jobban tartják a bokát, jobb alátámasztást adnak a talpnak, igy nem fog fájni a térded.

    hervisben nem tom milyen akciók vannak, ott eléggé szezonális a kinálat; az Aktivsport honlapján van pl. Spartan Venice III, ami kb 15 ezer pénz; vagy a Skateworld-ben Powerslide D1, az olyan 17 ezer körül van.
  • Mike
    #242
    arról nem beszélve, hogy a normális kori, tényleg gurul is, nem nyilik szét a sin 2 hét múlva
    szal tipikusan az olcsóbb a drágább
    rossz nézni amikor a gyerkőcök Tesco korikban próbálnak görkorcsolyázni

    sajnos ez a cheedah nem mond nekem semmit
    szvsz inkább nézz körül a Hervisben, és vegyél akciós Filát, Salomont mondjuk
    meg védőcuccot, az nagyon fontos
  • mumpic
    #241
    Igen, inkább vegyél újat-jobbat.
  • predator1982
    #240
    érdemes valakitől tanulnod szerintem, nem olyan könnyű ám, és még kezdésnek is jobban járnál, egy normális korival, nem olcsó, de jobban járnál, mert lehet hogy az olcsó kori gallyra fogja tenni a lábadat, mert nagyon fontos hogy kényelmes és jó legyen, nekem az első korim 4-5 évet húzott le, jól birta, de akkor vettem 23.000 ftért. csak ezt akartam mondani
  • balumaci
    #239
    köszi, guglival én is kerestem, de semmi info
    sztem megveszem, tanulni talán megteszi, aztán ha rákattanok, majd veszek valami komolyabbat, de örülök, hogy a kerék meg a csapágya jó
    köszi az infokat
  • mumpic
    #238
    Egyszer láttam közelről ilyen cheedah korit, ismerősömnek van olyanja.
    Hááát, nem győzött meg... Puha a szára, elhajlik és semmi tartása (fitness koriról van szó, ne jöjjön most senki a hokikorikkal), béna volt a csatja, a sín meg hiába volt alumíniumból az sem győzőtt meg. Szal, nem keltett bennem jó-kori benyomást.
    A kereke meg a csapágya viszont jó.

    az árra nem tudok mit mondani, most hirtelen guglival semmit sem találtam róla, de amúgy az új cheedah korik sem drágák azt hiszem.
  • balumaci
    #237
    sziasztok

    egy kérdésem lenne:
    barátom egyszer használt cheedah koriját venném át 8 rongyért
    1. ez jó ár?
    2. kezdő korinak jó?

    elsősorban arra kéne a kori, hogy bicikli helyet ezzel menjek esténként (sport célból) a változatosság kedvéért

    szóval nem ugratni, meg ilyenek :D
  • praksi
    #236
    google ;-)

    link1
    link2
  • Bradyx
    #235
    Meg tudnád esetleg adni a linket, ahol ezt az árat találtad? köszi!
  • praksi
    #234
    Roxám nekem is volt :-)
  • predator1982
    #233
    hát nem tom,nekem roxam volt 4 évig húzta, pedig strapáltam rendessen:D most egy rollerblade-m van, de ez még csak egy éves, viszont rém kényelmes, és semmi baja, de mondjuk ha lenne, biztossan kivágnám, mert, nem lehet, ezért is csodálkoztam azon, hogy irtad, hogy a tiéd mennyire szétesett.
  • Bradyx
    #232
    ez egy rollerblade macroblade koriban van, hoki-kerekekkel. amúgy köszi a válaszokat
  • mumpic
    #231
    Én úgy tudom, hogy a csapágyak kialakításának precízségét jelöli, de a keménységet, a felhasznált anyagokat nem.
  • praksi
    #230
    ez milyen koriban volt?

    amúgy a net szerint kb. 1 USD darabja, szal vmi gagyiság lehet. amúgy az ABEC nem éppen a legjobb a besoroláshoz, az tudtommal csak a fordulatszámot szabályozza, a minőséget nem. meséltek nekem olyan abec3-as csapágyról, amelyik a 7-est is leverte.
  • Bradyx
    #229
    segítsetek, kérlek! a csapágyamra az van írva: England NMB 608Z de nincs rajta ABEC besorolás. láttam viszont olyan csapágyat is, amelyre szó szerint ugyanez van írva, csak ABEC 5-tel kiegészítve. ezek szerint az enyém nem besorolható? előre is köszi.
  • 1246
    #228
    újat akarok venni de nemtudom, hogy milyet érdemes.
  • predator1982
    #227
    szerény véleményem szerint vegyél újat, mert drágább lesz kicseréltetni, ha olvastad volna az előző hozzászólásokat.
  • 1246
    #226
    helo.
    segitséget szeretnék kérni sint és kereket szeretnék venni a korimhoz, de nemtudom hogy milyet vegyek.
    a sinem a korimhoz valo rollerblade acces tökéletesen szétkopott a közepénél, a kerekeimből pedig centis darabok hiányoznak az senate sinner.
    ide irjatok aki tud valami használható segítséggel szolgálni:
    [email protected]
    köszi!
  • predator1982
    #225
    hát nem tom, én imbuszkulcsal tudom szétszedni a korimat, illetve a régit azzal szedtem szét, és ha hiszitek ha nem magától esett szét, azért kellett az egyiket kiszedni, és berakni átmenetileg egy másikat. mert elkopott
  • Bradyx
    #224
    köszi szépen!
  • mumpic
    #223
    Nem fog magától kiesni, szépen is néznénk ki :). A tengelynél kisebb átmérőjű hosszúkás dologgal szoktam az egyik oldalról kiszedni (pl csavarhúzó), benyúlva és belülről feszegetve, a másikat pedig kitolom amikor ez első kijött.

    A porvédőt a csapágy oldaláról meg úgy lehet leszedni hogy pl egy gombostűvel lepattintod a zégergyűrűt, és akkor magától lejön. Mindkét oldala ilyen.
  • Bradyx
    #222
    Bocs a kérdésért, de ha szerelhető a csapágy, akkor magától "kiesik" a kerékből, vagy valamilyen szerszámmal kell kiszedni?
  • predator1982
    #221
    de gondolom nem izzadtál meg a nagy melegben:DDDDDDDD
  • predator1982
    #220
    az durva, hát nálam egyenlőre csak imbikulcs:D de igen teljesen igazad van. mondom én rettenetessen felháborodtam, mert nagy szükségem lett volna segitségre, de még jó hogy megőriztem a hidegvéremet, mondjuk akkor max cipőre váltok:D
  • jbal
    #219
    na a tegnapi vizesmenet nem tett jót a csapágyamnak:D
  • praksi
    #218
    amúgy nálam az imbuszkulcs mellé már figyel egy csavarhúzó, tartalék tengely, 6*30 -as laposfejű csavar, alátéttel meg anyával :-D
  • praksi
    #217
    a Hervis egy populáris szemét (annak ellenére, h a sajátomat is ott vettem :-)). csak szezonális termékeket árulnak, amelyeknek a színvonala, évről-évre megy lejjebb. terméktámogatás az nuku, az eladók többsége se ért hozzá. de Levi's farmer 20 ezerért az van.
    kezd lassan olyan lenni, mint a legtöbb plázás üzlet: van póló, cipő, esetleg egy-két focilabda, és már "sportboltnak" nevezik magukat...
  • predator1982
    #216
    amikor nekem csapágyproblémám volt, akkor még nem volt decatlon, hát gondoltam bemegyek a Hervisbe, de tényleg nem tudták hogy mit is akarok, nagy csalódás volt ez nekem, ráadásul sürgős segitségre lett volna szükségem, de mindegy ne ragozzuk. lementem a mister minitbe, és ott pikk pakk az egyik kerekemmel pótolták a hiányzót, megmentettek, végül is eljutottam oda ahová akartam, de mondom ha lett volna nálam imbuszkulcs, nem lett volna gond, magam is megoldom, na azóta mindegyik táskámban van:DDDDD
  • praksi
    #215
    én anno a Decathlonban vettem új kerekeket, ott lehetett csapágyat is kapni (ILQ szabványt is)

  • Mike at home
    #214
    nem is okoskodott
  • predator1982
    #213
    dehogy sértődöm, miért tenném? mert valaki okoskodik? hát ez jó, amúgy Mikenak igaza van:DDDDDDDD