772
Minden ami görkorizással kapcsolatos
  • mumpic
    #332
    ez Zocsinak ment :$
  • mumpic
    #331
    freeskate

    A freeskate korik nagyon sokoldalúak, az ugrabugrát is simán bírják, gyorsan lehet velük haladni, és fékezős szlalomozós trükkökre is jó. Skate parknak talán a Görzenált tudnám mondani, illetve mindenképp látogass el esténként az Erzsébet térre, nagyon sok koris jár oda, segítenek a kezdőknek, jófejek. Péntekenként meg FNS :).
  • Mike
    #330
    akkor agro
    iagza azzal annyira nem lehet száguldozni a városban mint a nygajkerekü fitnessekkel, de ugrálni igen
    vároosban kéynelme, kis kerekei miatt fordulékonyabb
    ellenben a ha túrázni akarsz, és az úton kevés az akadály, akkor fitness korit evgyél
    ha kis bólyákat klarzs kerülgetni illetve forogni, a földön trükközni (ugrások nélkül) akkor freeskate
  • Zocsi
    #329
    Jah, amúgy köszi a gyors választ! ^^
  • Zocsi
    #328
    Ugrálgatni, meg teperni a városban. Elsősorban utazásra kellene, de mivel már kb. 10 éve korizgatom (hébe-hóba) és elég "gyatra" a tudásom így most nyáron kicsit tanulni akarok. Ahhoz kellene egy olyan kori, ami masszív és jó is rám, amit lehet gyepálni és nehezen megy szét. Fittness korit meg azért nem akarok, mert elég buták és még buzisan is néz ki! :D
    A freeskate korik kis kereke mennyire akad meg az úthibákban?
    Bp-en egyébként van olyan skatepark, ahová mehetnek a totálisan amatőrök is? Mellesleg az ilyen félcsöves izgalmak számomra kizárva... öreg vagyok én már ahhoz!
  • Mike
    #327
    mit akarsz vele csinálni attól függ minden
  • mumpic
    #326
    Hoki-korik, freeskate nevezetű korik elég masszívak és gyorsak is.
    Pl K2 Soulslide, Powerslide Cell, stb. Ezeknek masszívabb cipőjük van (de még nem böszme agro-bakancs :P), meg erős alu sínjük.
  • Zocsi
    #325
    Csoki!

    Városi korizásra kellene valami jobbfajta cucc. Mondjuk valami olyasmi kori, ami a ruszki csávón van mumpic linkje alatt (#321). Mit tudtok ajánlani?
    Jelenleg egy rollerblade fitness korit használok. Csak méretben nagy, meg igazából nem is az enyém (hosszú tört.), és elgondolkoztam a linket nézegetve, hogy veszek eggyet!
    Ötlet?

    Előre is köszi!
  • predator1982
    #324
    vagy csak simán megforditod őket, én sem használok féket, és az előző korim jó négy évet birt ki, és kihasználtam rendessen....
  • trogerzsiger
    #323
    Ja már gondoltam hogy megcserélem a sorrendet lassan sort kerítek rá
  • praksi
    #322
    a kerék ígyis-úgyis el fog kopni, cseréld meg néha a bal és jobb oldali kerekeket.
    a hátsó féknek az a baja, hogy minden hülyeségen fennakad (járdaszegély meg hasonlók), ráadásul a fékező felület is kisebb, mintha mondjuk egy T-fékkel állnál meg.
  • mumpic
    #321
    Fékezz így :)
  • predator1982
    #320
    egyetértek
  • Mike at home
    #319
    az nem baj
    felejtsd el a féket
  • trogerzsiger
    #318
    ja probáltam alternatívákat, de azzal meg a kereket koptatom.
  • Mike at home
    #317
    sehol
    nem kell venni
    ha lenne rajta, akkor azt mondanám, szereld le
  • trogerzsiger
    #316
    Nem tudjátok hol tudok venni kori hátuljára féket? mert már necces hogy nincs
  • predator1982
    #315
    ja csak az agro tök nehéz...nekem teljesen megfelel, én eléggé imádom, tök kényelmes
  • Mike at home
    #314
    igen szándékomban állt eladni, de mégsem adtam el végül
  • Mike at home
    #313
    nem
    tavaly hazsnáltam ezt is azt is, az agro jobb a városban
    igaz nem gyors de hazsnálhatóbb
  • predator1982
    #312
    nem azt mondtad hogy eladod a koridat? az ugyanolyanba vettél talpbetétet mint az enyém??
  • Mike at home
    #311
    úgy is vettem új talpbetétet, ki kéne próbálni
  • predator1982
    #310
    hát nem csak gondolni kéne:-)
  • Mike at home
    #309
    jaja, gondoltam rá én is
  • predator1982
    #308
    gyönyörű az idő lehet menni korizni:-)
  • trogerzsiger
    #307
    Ma én is voltam ^^ igaz 10 percet de angol és irodalom és matek doga csak ennyit engedett.
  • praksi
    #306
    elindultam az Amerikai útról, a Hungárián egészen a Erzsébet királyné útjáig, azon be a Városligeten át a Hősök teréig, onnan végig az Andrássyn a Gödörhöz, ott kb 5 perc pihi, aztán el a Lánchídig, át Budára, a Duna-parton egészen az BME-ig, ott egy kis pihi, és ugyanezen az úton vissza.
  • mumpic
    #305
    merre mentél?
  • Mike at home
    #304
    gondoltam rá énis
  • praksi
    #303
    fú, emberek, nagyon jó idő van, most menjetek ki gurulni, amíg lehet; én ma már húztam egy kövér kört :-)
  • Mike
    #302
    bocs hogy csak most válaszolok, meg nem is egészen az amit te kerestél

    de majdnem
  • trogerzsiger
    #301
    köszi :)
  • Mike at home
    #300
    csatt biztos van
    hogy hogy tudod rátenni...
    a) barkács
    b) kérdezd meg a Teréz krt 32-ben (udvarban) ha ég megvan az a cég, udnak-e vele vmit kezdeni
    no meg elég sok helyen javítanak jégkorit is, ott is meg lehet próbálni
    A Viktor Hugo utcában mintha lenne ilyen bolt
  • mumpic
    #299
    A korim szárán a racsnis csat leszorító fog része szegecseléssel van rögzítve a szárhoz, ám a fog letörött, a tengely amin elforog pedig elferdült, ezért nyilván az egészet ki kéne cserélnem. :(

    K: Lehet ilyen alkatrészt külön kapni valahol? El lehet távolítani a szegecselt cuccot úgy hogy nem sérül meg a többi része a szárnak, és újat bele lehet még rakni?
    Szerintetek?
  • Mike at home
    #298
    holnap összekaparok neked vmit a témában, rendben?
  • trogerzsiger
    #297
    hol találok, mert kerestem de nem találtam :), néztem aktivsporton meg amig bejöttek a görkori kifejezésre.
  • Mike at home
    #296
    persze
  • trogerzsiger
    #295
    Hali!!!!

    tudtok olyan görkorit vagy nem is az vagy nemtom, amit cipőre tudok csatolni?
  • Bradyx
    #294
    Hát igen, jön lassan a jó idő. Addig is marad a jégkori:) Igaz, nekem a szívem csücske a görkori:P
    A megtanulás folyamata szvsz: elindul->esik->ismét elindul->egyre gyorsabb->esik->kezd ügyesedni->túlzásokba esik->esik...
    :O)
  • Mike
    #293
    ergo nem is csináltál semmit
    régen azt mondtuk haveri körben: ha nem estél, aznap nem is koriztál