772
Minden ami görkorizással kapcsolatos
  • jbal
    #132
    hát a járdák szörnyűek egyfolytába a buckákat kell átlépni
    csapágyat néha olajozni kell mert van mikor súrlódó hangot ad.
    meg hány kerékkel szoktaok menni?
  • Mike
    #131
    jah, meg agyonszervezve, ugye :)
  • Mike
    #130
    az autóút jó
    a fitness korimmal azon szeretek menni, járdán nem
  • praksi
    #129
    remélem a Szabadság-hidat hamar befejezik, az a kedvenc hidam az összes közül :-)
  • praksi
    #128
    ha pl. a körúton mész, simán. én pl. a Nyugatitól simán el tudtam menni a Móricz Zsigmond körtérig. csak most szét van túrva a város, és oda kell figyelni + nem árt ismerni egy csomó alternatív útvonalat
  • Bradyx
    #127
    Mennék...ha nem laknék Pesttől több száz km-reXD csak azért kérdeztem, ha mondjuk a város egyik végéből a másikba szeretnétek eljutni, megtehitek-e görkorival?
  • praksi
    #126
    menj ki az Erzsébet térre, ott szoktunk összegyűlni, aztán esténként elindulunk valamerre. Péntek esténként ~100an szoktunk egyszerre!
  • Bradyx
    #125
    Pesten hol lehet korizni? úgy értem, nem mindenhol van kerékpárút, autóútra meg nem érdemes rámenni, mert rádudálnak az emberre; sőt, talán nem is lehet ott közlekedni görkorival. Akkor marad a járda? Ahol én lakom, ott meg olyan ramaty állapotban van a járda, hogy szinte csak "lépkedni" lehet rajta :)
  • Mike
    #124
    nemtom
  • Garcsi
    #123
    Ma nem akarunk kicsit korizni mike?
  • Garcsi
    #122
    Ára 1 szet (4db) kb 3000-6000 Ft, de ez nem biztos
  • Garcsi
    #121
    Kerék főb jellemzője puhasága és a nagysága.
  • Garcsi
    #120
    Sajnos a fitnesz k2 korim kezd nagyon szarakodni csapágyat kéne benne cserélnem. Olyan érzés amikor korizok vele mintha tapadna az aszfalt.
    Minthogyha valamilyen gélbe mennék (vánszorognék vele). Bár ennek is meg van a maga előnye, izmosabb lesz a lában sokkal többet kel hajtanom magam, hogy haladjak:)
  • Garcsi
    #119
    Ha jó a fitnesz vagy hockey korid nyugodtan ugradhatsz lépcsőzhetsz vele, ki fogja bírni. Egyébként fitnesz korival én sokkal jobban tudok ugrálni mint agróval. Ennek egyetlen oka van sokkal könnyebb.
  • jbal
    #118
    kerkekeket mennyiér lehet venni?külön van hoki kerék meg ilyesmi?
  • Mike
    #117
    héten szerintem nem lesz
  • Garcsi
    #116
    Szia mike mikor lesz göri találka? ma, vagy holnap?
    Ha ma és gondolod elmegyek veled oktatni egy kicsit:)
  • mumpic
    #115
    Mike, ha nem akarsz egyedül gurulni, akkor nézz el esténként az Erzsébet térre, ott szoktak lenni korisok, sokan, és jó fejek, meg olyan 30 körüliek. Szeptembertől újra pesten leszek, én is oda fogok kijárni :).
  • Mike
    #114
    az nem jó :(
  • mumpic
    #113
    Az én rocesom teljesen műanyag, de pl régen az útpadkáról leléptem, most meg simán leugratok róla, és nincs semmi baja. Mondjuk a hivatalos oldal szerint nem sima műanyag. Van pár szegedi srác, akik azt mondják hogy az alu sínnel gyorsabban lehet menni. Na mondjuk én ezt nem értem, de ha ők mondják...

    Amúgy friday night skate miatt vettem én is kereket, és amikor elindultam, én is fostam, főleg a hídon, de azóta már tudom kontrollálni a sebességemet. Még jó hogy a régi csapággyal használom, mert ha újat raktam volna bele, biztos ott haltam volna meg.
  • Bradyx
    #112
    Hajdú-Bihar
  • Mike
    #111
    merre lax?
  • Mike
    #110
    az abec csak egy besorolás
  • Mike
    #109
    teljesen jó a műanyag
    nem törik el
    csak később lett divat az aluminium
  • jbal
    #108
    nekem is olyanom van.hát egy hónapja van meg remélem azért bírja még egy ideig.csak a csapágy hát nem tudom...:D
  • Bradyx
    #107
    jah, a csapágy sem ABEC szériákból van, hanem valami angol gyártmány
  • Bradyx
    #106
    Rollerblade Macroblade korim van, vagy tízéves modell, de eddig kiválóan teljesített:-D
    Az "alváza"(vagy hogyishívják, ami a kerekeket tartjaXD?) sajnos nem fémből van, hanem egy erősebb műanyagból
    a kerék küllős, zselés, 82A keménységű és 76mm-es
    asszem ennyi a lényeg, ha vmi infó még kell, szólj
  • Mike
    #105
    milyen korid van?
    szerintem kibírja az 50 centit is
  • Mike
    #104
    hát tegnap ez volt
    alig használt kori
    82-es kerekek, abec7, megvettem az akkori (2 éve?) csúcsmodellt
    megy mint állat én meg fosok, alig birok vele megállni lejtőn (mondjuk hídról lejövet), begyógyultam egy kerékpárosba is tegnap
    szánalmas volt :(
  • Mike
    #103
    van agro korim is, városban jobb, bár olyan mint két betooncsizma
    de nem szoktam vele uglni, korláton csúszkálni
    öreg vagyok én már ehhez :)

    99-2000 környékén sokat koriztam, azóta szinte semmit, felszedtem vagy 6-8 kiló pluszt (sok sör ugye :) szal...

    aztán idén előszedtem
    próbálom rávenni a régi haverokat, de nem nagyon akaródzik neki, egyedül meg szar

    egy aero 10-esem van meg egy TRS ACCESS
    galériámban van róla fotó
  • Bradyx
    #102
    Szerinted mennyit bírnak mondjuk ugratás szempontjából? merthogy fitnesszel nem ajánlott az ugrálgatás, de azért egy hoki-görkori sem ér fel egy aggresszívval. Nem szándékozom 50 centikről leugratni, de azért jó tudni, ha nem törik el egykönnyen az ember alatt:D
  • mumpic
    #101
    koki = hoki...
  • mumpic
    #100
    Pesten sok srácnak (és lánynak :) van kokigörije. Szerintem jók azok, bár még nem próbáltam. Nekem még mindig a legelső rocesom van, tescoban vettem :)). De most powerslide kerekek vannak rajta, és igencsak jól gurul. :) Ha még csapágyat is vennék újat, akkor nem is tudnék megállni :).
  • Bradyx
    #99
    Én idén nyáron kezdtem el görkorizni, minden nap vagy 2-3 órát gurulok. Egy hoki-görkorim van, de szerintem van olyan jó, mint egy fitness, és jobban is "gurul", mint egy agro. Jó lenne Budapesten görkorizni, vannak nagy terek, de mivel vidéki vagyok, ez nem lehetséges:) Mike, ha meg szabad kérdezni, te milyen "stílusban" görkorizol: street, vagy maradsz a fitness-nél?
  • Mike
    #98
    mostanában előkapartam a korijaimat, és gurulgattam kicsit Bp-n
    jó 5 év kihagyás után megdöbbentő mennyire béna lettem
  • Bradyx
    #97
    nincs mit, nagyon szívesen:-)
  • Mike
    #96
    köszi
  • Bradyx
    #95
    Bocs, Mike, nem láttam, h írtad, hogy tegyem fel a linket. ez a YouTube-hoz hasonlóad működik, csak itt le lehet szedni .wmv-ben a fájlokat: www.thatvideosite.com
  • Bradyx
    #94
    Ez lesz az, köszi!
  • praksi
    #93
    heel-toe :-)