772
Minden ami görkorizással kapcsolatos
  • jbal
    #172
    oké értettem.eddig egy kis tisztogatásal megoldottam mindig.
  • predator1982
    #171
    amúgy a tegnapi kori tényleg fasza volt:DDDDDD azért még mindig én nyomtam jobban:DDDD
  • predator1982
    #170
    basszus elfelejtettem a mai görkorit fiúk, én meg megyek át Brizsitthez, mert előbb végeztem...
  • Garcsi
    #169
    Nem tudom Mike elolvastad-e 167-es hozzászólásomat.
  • Mike
    #168
    mosogathatja bármeddig, nekem sem vált be
  • Garcsi
    #167
    Annyit még hozzáfűznék, hogy teljesen tisztára nem tudod kimosni.
    Valami kis szennyeződés általában mindig marad benne. Ami tovább eszi a csapágyadat. És ne is várd, hogy ugyanazd a minőséget meg tudnád közelíteni mint egy vadi új csapágy. Bizonyos csapágytipusoknál meg nem is ajánlom, hogy el kezd takarítgatni, mert csak több kárt okozol mint hasznot.
  • Garcsi
    #166
    Egyébként jó a bicikli olaj is szerintem.
    De ha nem szórúl, menet közbe se, akkor én azt mondom ne nyúlj hozzá.
    Ha úgy érzed zörög menet közben lassúlsz, nehéz hajtani magadm.
    Akkor érdemes hozzányúlni, előszőr is lakbenzinbe, vagy higitőba ki kell mosni a szennyeződést belőle finom kis porszemcséket. Utána lehet újra beolajozni.
  • Garcsi
    #165
    Megyek:)
  • Mike
    #164
    hát nemtom, minek akarod kenni?
  • Mike
    #163
    bicajjal
  • Mike
    #162
    Ma valszeg lesz korizás Garcsi, 7-kor a Hősökön
    eljössz, Garcsi?
  • jbal
    #161
    Azt hogy méred le?
  • jbal
    #160
    Pesten kívül nem tudja valaki hol lehet görkoris cuccokat beszerezni?Pl.Miskolcon.mert nem lenne rossz ha lenne csapágyolajam(sprém).vagy arra jó a sima olaj amivel a biciklit is be szokták kenni?
  • Garcsi
    #159
    Tegnap újra felvettem az agró korimat. És végre erőfeszítés nélül tudtam haladni nagyon állat volt. Cikáztunk az emeberek között a rakparton. Végre újra élveztem a korizást. Lemértem agróval a végsebességemet 28km/h szerintem ez nem isolyan rossz agrókorival.
    Mondjuk ott már nagyon hajtottam magam. :)
  • Bradyx
    #158
    Ez így igaz!:-D
  • predator1982
    #157
    18. kerületből az Árpád hidig mondjuk:D
  • predator1982
    #156
    ja, mondjuk itthon én is el tudok jutni mindenhová:D
  • jbal
    #155
    szerintem nem olyan vészes a helyzet.és mindig el tudok menni ahova akrok simán járdán.végülis a kori olyan mint ha cipőbe mennék csak gurul és kicsit gyorsabban
  • predator1982
    #154
    hát igen az tényleg gázos. itt sem mindenhol jó az út, egyszer szerettünk volna elmenni Szentendrére, de nem tudtunk, mert a bringások még csak csak átjutnak,de a korisoknak esélyük nincs
  • mumpic
    #153
    Pesten igen, mert szélesek a járdák, és lehet nagy kerülő manővereket csinálni. De a legtöbb vidéki városban a járdákon két szatyrot cipelő ember már nem fér el egymás mellett egy járdán. :(
  • predator1982
    #152
    a legjobb tömegben görkorizni, nagyon izgalmas:D
  • Mike
    #151
    ahhoz képest mérem magam, hogy ment 6-7 éve :)
  • Mike
    #150
    akkor én túl rendes vagyok :)
    sosem lehet tudni hogy mikor fordul be egy kirakat felé, mikor megy úgy hogy se lát se hall
    bicajjal sem szoktam gyalogosok között 20-szal menni, pedig azon fék is van
  • mumpic
    #149
    Meg kell tanulni fékezni meg lassítani, és akkor megnő a biztonságérzet. Azt mondják, csak annyira tudsz korizni, amennyire megállni.
  • praksi
    #148
    gyalogosoknál annyit szoktam csinálni, h a csuklóvédőmmel elkezdke "tapsolni", az esetek többségében el is szoktak engedni.

    amit a legjobban rühellek, a kerekes szatyros öreg nénikék....
  • Mike
    #147
    na de a bambuló, össze-vissza kóválygó gyalogosok között?
    vagy éjszaka a sötétzöldre festett emiatt alig látszó, járda közepére kihelyezett karók között?
  • praksi
    #146
    hát, kinek mi a száguldozás. én ezzel a tempóval még biztonságosan és időben meg tudok állni, ha bármi baj történne az úton.

    régebben egy éjszaka legurultam a ferenciek terén az aluljáróba, annyira szar ott az aszfalt, h össze-vissza jártak a lábaim, nem is mertem hajtani magam.
  • Mike
    #145
    régebben nem voltam ennyire gyáva mint most, simán legurultam egy hídról, most meg, még a hidba is belecsimpiztem
    mennyire szánalmas :(
  • mumpic
    #144
    Én néha még a dózsa úti aluljáró lejtőjén se merek legurulni, nemhogy egy hegyről lefelé. A hidakon is végig szlalomozok meg hóekézek, meg elkoptatom a kerekeimet :D.
  • Bradyx
    #143
    downhill-versenyzők meghaladják az 50 mérföld/órás sebességet görkorcsolyával:D ki merné őket utánozni?!:-D
  • jbal
    #142
    az fasza lehet.jó minőségű utakkal
  • Mike
    #141
    éjjel
    el kell őket engedni, akkor nem izgatják magukat, meg több sáv kell
    mondjuk egy 2 sávos úton éjjel kettőkor bőven korizhatsz az úttesten
  • Mike
    #140
    15-20 mondjuk a körúton?
    szerintem az már bőven száguldozás
  • Garcsi
    #139
    Én eddig egyszer mértem meg mennyivel tudok menni fitnesz korival.
    A csúcsom sima úton lejtő nélkül kb 32-35 km/h, de mondjuk ezt nem tudtam huzamosabb idejig tartani.
    Görkorim mostani állapotába örülök ha megy 15 km/h-val.
  • jbal
    #138
    ja hát igen.de nálam nincs a napi programban az éjfél utáni korcsolyázás:)
  • praksi
    #137
    most attól függ, mikor és hol mész az utakon. itt Kecskeméten pl. éjfél után nem nagyon vannak autók még a belvárosban se, így a 4 sávos út tök üres.
    másrészt aki ilyenkor még autózik, azok ált. nem éppen az intelligensebb rétegből vannak, volt olyan, h ledudáltak, leszorítottak, vagy csak szimplán kiszóltak valamit.
  • jbal
    #136
    :DDDDDDDDD
    néha kíváncsi lennék hogy tulajdonképpen mennyivel is megyek
    autóúton?:O
    az komoly.kocsisok nem dudálnak?mert én már ha kis mellékutcákba megyek és próbálom kikerülni már akkor is szarridegeskedik magukat.
  • praksi
    #135
    én se szoktam. 15-20 km/h -ás átlag bőven elég arra, h egy csaj fenekére rácsapj, és ne érjen utol :DD
  • Mike
    #134
    nem tudom, anno régen enm száguldoztunk a gyalogosok között, igaz nem is voltunk 100-an
  • praksi
    #133
    ez érdekes dolog, a PEK néha nekem túlságosan merevnek tűnik, h nem megyünk gyorsan, itt megállunk, nem állunk meg máshol, meg stb.

    a spontánnal meg az a gond, h egy csomóan ész nélkül száguldoznak a gyalogosok között, és nem lehet kontrollálni őket.