772
Minden ami görkorizással kapcsolatos
  • praksi
    #372
    bocs, csak "Motion 7" (a 7.0 más dizájn)

    amúgy ilyen:
  • praksi
    #371
    inkább az a kérdés, mit szeretnél a korival csinálni. ha szeretsz 20-30 km-t lehúzni a városban, esetleg korival suliba vagy munkába menni, arra a fitness vagy a freeskate a legjobb; ha betonszegélyeken, félcsövekben ugrálni, akkor agro; szlalomozni freeskate, slalom vagy hokikori.

    ahogy mumpic is írta, az alapokhoz a fitness a legjobb.


    Zocsi: nekem Salomon Motion 7.0; a gyári kereket lecseréltem HyperWheels -re (80/82A)
  • Mike
    #370
    hm, sikerült totál flood stílusban válaszolgatnom
  • Mike
    #369
    "Hősök (...), de nem éppen egyenletesen vannak lerakva azok a lapok"
    pont emiatt szoktam ajánlani kezdőknek
  • Mike
    #368
    hát nemtom erről videonak más volt a véleménye
    alig tudsz korizni? nem baj, ugálni máris lehet
    először 2-3 lépcső, azután 7 meg 12 :)
  • Mike
    #367
    hehe, emlékszem talán szépvölgyi úton, végig lejt, autóbeálókkal, sövénnyel, esélyem nem lett volna megállni, ilyenkor jól jön az IMA :)
  • Mike
    #366
    ja és a zöldövezeti alacsonyforgalmú utak is jók ottt a környéken
  • Mike
    #365
    régen a dél-budai kerékpárút jó volt, mára azonban jelentősen éeromlott az állapota
    tudom ajánlani a batókbélát
    éjjel meg az úttestet
  • Mike
    #364
    én is nagyjából ott
  • Mike
    #363
    - vetődés a bokorba
    - demszky oszlopba csimpaszkodás
  • Mike
    #362
    hát attól függ
    ugrálgattam anno Rollerblade fitnessben is, nem lett semmi baja
    (hatalmas ugrálásra, félcsövezére azért ne gondoljon senki)
  • predator1982
    #361
    roxám nekem is volt, négy évig gyűrtem, pedig elég sokat használtam...
  • Sceleton
    #360
    Vannak olyan fékezési módok, amivel viszonylag hamar meg lehet állni. De amint megtanultad őke, akkor fogsz rádöbbeni, hogy akkor is lesznek olyanok akik a féktávodon belül "játszanak". Sajnos meg kell tanulnod, hogy mikor tudsz időben lefékezni, ha nem, akkor kerüld ki... mindegy milyen fékezésed van. Ez mindig igaz...
  • Zocsi
    #359
    Kelenföldön lakom... Úh, újpest kicsit messze van. Szoktam arra járni, de csak átutazóban! Mikor "kövér köröket" megyek.
    A körút tényleg jó, de qrvasok a bamba ember. A múltkor meg egy öleb kezdett el megpróbálni futni utánam, de nem nagyon bírta szusszal a nagy ugatás közepette... Vicces volt. Kb. mindenki, aki ott volt megmosolyogta! :D
  • mumpic
    #358
    Hehe, ha vidéki lennél, nem mondanád hogy a pesti aszfalt szar. :)
    Erzsébeten a márvány jó, nagykörúton kb végig lehet menni, ha épp nem bontják, Hősök inkább a mérete miatt jó, de nem éppen egyenletesen vannak lerakva azok a lapok. Újpesi rakpart is egész jó, meg úgy általában, vidékkel összehasonlítva sokkal több a jó hely.
  • mumpic
    #357
    Ne hagyd a francba, tanulj meg korizni! :)
    Akik régóta nyomják úgy mondják, csak annyira tudsz korizni, amennyire megállni!
    Ha valami hirtelen kivág eléd, meg kell tudni állni. Nekem nem sikerült, el is ütöttek, nem is mondom hogy tudok korizni :o)

    Fékezés, megállás, fordulás jobbra, balra, gurulás előre, hátra, vészhelyzetek elkerülése, ezek olyan 'trükkök' amiket érdemes megtanulni.

    Nyilván szlalomozni és ugrabugrás trükköket, meg agrós csúszkálásokat az alapok nélkül nem lehet megcsinálni. Csak sorjában.
  • Zocsi
    #356
    Hasonló problémával van dolgom nekem is, azzal a különbséggel, hogy én még nem vettem korit! ^^
    Bár T fékkel meglehetősen "hamar" meg tudok állni, és tudom használni jobb és bal lábbal is. De effektív és látványos vészfék nincs a tarsolyomban... Na de majd megkapom a fizum és veszek vmi faszányos korit!

    Amúgy, ki milyen korit használ jelenleg?
    Meg, jó "beton" hol van Bp-en, vagy ne legyek naív és menjek a Hősökre meg az Erzsébet térre ha tanulni akarok, ahogy azt már mondottátok vala?!
  • trogerzsiger
    #355
    Fittnes korival nem ajánlatos trükköket tanulni nem? Mert most olyat vettem, alapokkal nincs gondom, bár ha hirtelen valami kivág elém, akkor még nem tudom mit tegyek.. na mindeggy a lényeg hogy fittnes korit hagyjam a francba?
  • mumpic
    #354
    Agro korikhoz is sok féle profilú kerék van, ha lapos az inkább a félcsövezésre jó, de vannak gömbölyűbbek is, azokkal baromi könnyű fordulni, pláne hogy kicsik.
  • mumpic
    #353
    A K2-ből konkrétan a soulslide-ra és a soulseven-re gondoltam, ezeknek jó kis cipő részük van, de lehet hogy a kerekük nem a legjobb. A fatty paris meg egy öszvér szerűség, viszont tuti az a legmasszívabb.
  • Zocsi
    #352
    ...nem beszélve arról, hogy qrakönnyen elcsúszik vele az ember... :D

    Egyszer volt a lábamon egy argo kori (amúgy egész életemben csak fittness korijaim voltak... Trezeta-val kezdtem - ha ismeri vki. a márkát, még anno 97-ben.). Nos hát elég érdekes érzés volt azokon a pici, lapos kerekeken gurulni..! A korláton csúszkálás meg számomra már kizárt.
  • praksi
    #351
    Roxám volt, csak kinőttem; alapvetően nem rossz, csak nehéz hozzá bármi pótalkatrészt beszerezni; a Rollerblade tudtommal csak fitness-t gyárt; a Powerslide is alapvetően jó, a Powercell modelljüket szokták dícsérni.
    További jó márka szeritnem a Roces, Nike, Bauer

    A fatty paris sztem inkább szlalom vagy freeskate. az Agro koriknál úgy van kialakítva a sín, hogy tudj pl. korláton is csúszni.

    a trükközést nem kell komolyan venni :-) Kecskeméten egy rakás kissrácnak van agro korija, tud egyet ugrani és ennyi; semmi más trükköt nem tudnak; csak menő dolog, hogy "rajoznak".

    A keményebb kerék meg gyorsabb :-)
    Egyszerű fizika az egész. Egy kör (jelen esetben a kerék) csak 1 ponton érintkezik a síkkal; viszont amikor ránehezkedsz (gyk. ráállsz), akkor a gumikerék deformálódik, nagyobb felületen fog érintkezni a talajjal, ezáltal nagyobb lesz a mozgás során fellépő súrlódási/tapadási erő. Minél keményebb a gumi, annál kisebb felületen fog érintkezni a talajjal, így gyakorlatilag gyorsabb lesz.
    Például a műanyag kerekek azért gyorsabbak, mert azok nem deformálódnak; viszont ez a hátrányuk is, előbb-utóbb eltörnek, nem beszélve arról, hogy egészségtelen.
  • Zocsi
    #350
    Ez a Hősökös móka jó ötlet! Legalább nem egyedül bénáznék... A fő parám most a vizsgaidőszak, meg a munkahelyi faszkodás, de két hét múlva én simán ráérek bármikor!

    Mellesleg, ha vesz az ember korit, akkor hogy jó: ha pont akkora méretben, mint a lába; vagy ha 1 számmal nagyobb (mint mondjuk a snowboard bakiknál)?
    Márka különbségek vannak? Mert bár mumpic a K2-őt javasolta, de egy másik koris fórumba beleolvastam és ott pl. valaki szidta a K2-őt, hogy már nem olyan jó kerekeket gyárt ahhoz képest, hogy korábban milyen volt és mennyibe kerülnek a korik... Szóval más márkák (Powerslide, Roxa, Rollerblade?). Amúgy a K2 Fatty Paris jellegű korik már inkább az argo jellegűek? Vagy egy ehhez hasonlóval még ki merhetek menni az utcára úgy, hogy nem tudok trükközni és nem fognak kiröhögni?! :D

    Mellesleg, ha keményebb az tényleg azt jelenti, hogy gyorsabb a kori is?? Én tökre azt hittem, hogy a puhább a jobb gyorsulásra, mert több erőt képes átadni az aszfaltra a nagyobb tapadással...
  • Mike at home
    #349
    van(volt) a Victor hugo utcában egy jégkori bolt vagy inkább nevezzük szervíznek. ott fix hogy van csatt
  • mumpic
    #348
    Lenne, de még mindig nincs csatom a korimra. Én vagyok a hibás mert mindig halasztom, de múltkor direkt emiatt mászkáltam a városban, és a Szondi sport csak déltől van nyitva, az aktivsportnál meg közölték hogy a netes raktárkészlettel szemben semmilyen alkatrészt nem tartanak...

    Most szombaton ugyan kiköltözöm a koliból, de ha végre ép lesz a korim, feljövök egyet gurulni :)
  • Mike at home
    #347
    és mennyit felejtettem
    mostani bénázásom nagyon vicces lehet, főleg agroban :)
  • Mike at home
    #346
    van kedvetek egyik este összefutni a Hősökön?
  • mumpic
    #345
    Ja, az agro koriknál meg a 90A körüli keménység az általános.
  • mumpic
    #344
    Valami töketlen mértékegység, nem tudom pontosan mit jelent :o) Minél nagyobb a szám, annál keményebb a kerék. Általában a nagy boltok reklámújságjain hirdetett koriknak elég puha kerekük van 78A környékén. A 80A már érezhetően keményebb. Ötkerekű versenykoriknál már akár 86A is lehet.
    Egy srácról hallottam, hogy vett 90A-s kereket, mondván hogy jól bírja majd a strapát, aztán egy jó hosszú lejtős utcán végig jobb lábbal T-fékezve gurult le, és az utca végére a jobb korijának kerekiből szép kis kúpok csiszolódtak :o).
    A kemény kerék nem tapad, ezért gyorsabb, de minőségileg nem feltétlenül jobb!
  • Zocsi
    #343
    Hát, tény, hogy nincs a lábamon minden nap, de ezt én annak tudom be, hogy nem tetszik igazán az a kori, ami most van. 13-15 évesen a hét napból 4-5öt korival töltöttem. Fasza időszak volt, csak akkor nagyon nem mertem próbálkozni... nem nőtt még be a fejem lágya hozzá és a közeg se olyan volt...

    Azóta van annyi rutinom, hogy tudjam milyen módon közlekedjek, ill. rizikósabb helyzeteket hogyan ússzak meg... Bár sokszor nem kockáztatok. Ezért akarok jobb figurákat és csúszkálásokat megtanulni, ohgy egy kicsit szabadabban élvezhessem ezt a fajta mozgást!
  • Mike at home
    #342
    én 27 évesen kezdtem görizni, marajunk annyiban, az volt 99-ben :)
    térdvédő és csuklóvédő
    könyökvédőm is van, nagyon ritkán hordtam, akkor sosem kellett
    amikor bezzeg kellett, nem volt, véres, sebes könyökre meg nem vettem fel :)

    de igazság szerint nekem a görizés már a múlt, bár tavaly nyáron egész sokat görkorcsolyáztam újra
    de idén még semmit
  • Mike at home
    #341
    félévente 1x? :o nem is korizol igazán :)
    mi anno (tesómmal és haverjával) simán estünk minden nap, többször is
    ez alap
    volt idszak amikor nem tudott begyógyulni a könyököm :)
  • Zocsi
    #340
    LoL, ez a dudás style odabasz!

    Nekem 80A-s kerekem van... Ez mit jelent?

    14 évesen nekem is eltört a csuklóm... nah már akkor se hordtam semmilyen protektort... :D
  • mumpic
    #339
    Csúszkálás:
    szerintem ezeknek a videós srácoknak inkább keményebb kerekük van, ők szándékosan csúszkálnak, de én pl a hokiféket és a powerslideot direkt megállásra használom, ilyenkor a puhább kerék mivel jobban tapad elvileg könnyebb megállni. Kell találni egy optimumot, nekem 82A-s kerekeim vannak, szerintem jók haladni is, és meg is tudok velük állni.

    Védőcucc:
    Térdvédő azért kell mert _kurvára_ tud fájni ha térdre esel, a csuklóvédő meg talán azért mert a csukló a legsérülékenyebb. Ez ellen szól egy kicsit talán az, hogy januárban elütött egy autó a zebrán, és pont ott törött el a kézfejem, ahol a csuklóvédő véget ért. De ki tudja, ha nincs rajtam, akkor lehet hogy a csuklóm törik el, és az szarabb.

    Persze mindenki a saját belátása szerint viselje a cuccokat, nem erőszak a disznótor :o)
    Van egy srác aki full védőcuccban nyomja, sisak is mindig van rajta, meg dudát hord magánál és dudál az embereknek :). Egyszer nem volt rajta sisak, és akkor verte be a fejét...
  • praksi
    #338
    térdvédő nem noobság, engem speciel zavar, azért nem hordom

    hülye gyalogos meg autós sajnos túl sok van; az Oktogon környékén valami buzi terepjárós köcsög magasról tett arra, hogy a zebrán nekem van elsőbbségem, még neki állt feljebb...
  • Zocsi
    #337
    Mondjuk nagyon ritkán esek... kb. fél-egy évente egyszer.. az se szokott súlyos lenni, mert ügyelek rá, hogy normálisan közlekedjek...

    Ennek ellenére tegnap majdnem elcsaptam egy hezitáló leányzót, aki látta hogy felé tartok és összevissza kilépett, aztán meg engem ütött el majdnem egy autó... de szerencsére nem volt semmilyen kontakt a nagy száguldozásban...
    Csak egy szint után már nagyobb az esélye, hogy elcsúszik az ember... főleg ha merészebb dolgokat akar megtanulni az ember.
  • Zocsi
    #336
    Én is 23 vagyok, de idegesít, hogy itt van ez a fasza sport, ráadásul Bp-en qrvajó, mert néha gyorsabb, mint a bkv... mondjuk izzasztó is...
    Meg jó, hogy nem vagyok csak az aszfalthoz kötve és rugalmasan lehet közlekedni...

    praksi: térdvédő? vagy ne legyek ennyire noob? :D
  • Mike at home
    #335
    nekem a freeskate már kimarad
    amikor sokat koriztam (99-2000) még nem volt itthon divat
  • praksi
    #334
    csuklóvédő + napszemüveg a bogarak ellen :-)
  • Zocsi
    #333
    Hát most a fő cél nekem a Parallel-slide, Slide-stop (hockey-stop) és a powerslide megtanulása!
    Mert haladni tudok, még megállni is biztonságosan. Csak izomból és hirtelen nem.
    A kérdés ez lenne, hogy milyen kerék jó ezekhez? Ha túl puha, akkor gondolom a nagy tapadás miatt elég nehéz tanulni őket..., nem?

    Mumpic: Hát igen, jól tolja a srác! Gondolom egész nap lábán van a kori... :)
    Azért ez rólam nem mondható el... Meg a fő parám az, hogy Bp-en elég kevés a jó és megfelelő területű/hosszúságó aszfalt..
    Ma voltam pl. a Margit-szigeten és botrányosan szar az út. Meg sok ember téblábol, a bicósok meg eléggé önkényes módon közlekednek... Semmi bajom nincs velük, de mivel ők a leggyorsabbak előttünk, ezért azt hiszik, hogy mindenkinek hozzájuk kell alkalmazkodni... nah, mind1.

    Meg most szeretném tanítgatni egy ismerősömet (lány) korizni, és ha már ő gyakorolja az alapokat, akkor addig én is elfoglalom magam a csúszkálással...

    Apropó! Ti használtok valamilyen protektort?