33675


  • serito
    #9620
    Ha tényleg igaz engem is érdekelne!!!
  • Kiru
    #9619
    Axon
    A listádban olvastam, hogy a Journey to the Center ... játékhoz van magyar felirat.
    Ha ez igaz. elérhetővé teszed?

    Előre is kösz.
  • serito
    #9618
    Ezeket nekem írtad??
  • M.A.D.
    #9617
    "elolvasod...":)
  • M.A.D.
    #9616
    Nos! Szerinted miért "késik"? Esetleg elovasom pár híreket, és rájössz. Bocs.
  • serito
    #9615
    Köszi ezek után azt hiszem kihagyom, bár a képek alapján szépek tünik. Talán valamikor letöltöm.
  • serito
    #9614
    Csákány!

    Az Echo megvan már valakinek?? A warezok is alszanak nincs sehol csak a boltba vagy 10rongyért.

    Ja köszi a Riven cd1-et már szedem, de bocsi lehet, hogy Atom rakta fel.
    A Riven is csak valami csekély felbontásban hajlndó működni?
  • M.A.D.
    #9613
    Nem rossz, de sajnos nem is jó! Én kb. 4 óra játék után töröltem eme horribilis méretet (ja, asszem csak 640*480-ba fut). :(
  • takysoft
    #9612
    meddig nem jovok, bye
  • Axon
    #9611
    Ez jó hír.

    Sajnos a Zoro már nincs meg. A programozó bravúr miatt megérte volna megőrízni, de a játék miatt nem.
  • takysoft
    #9610
    Feltehetnéd a szerverre azt a te feltört Zorro progidat.

    Mellesleg feltettem a serverre a MAGYAR Viridian Room-ot. Lehet örülni
    sajna a napló szövegeit nem találtam meg....
  • serito
    #9609
    Az alidával játszott már valamelyikőtök? Ha igen, mi a vélemény? Érdemes leszedni?
  • Axon
    #9608
    Én is használtam hasomló eszközöket aktív programozó koromban. A legbüszkébb arra voltam, amikor a Zorro nevű programot feltörtem. Ez egy Prince of Persia mintájára készült játék volt. Simán elindult, de a billentyűzet le volt tíltva az eredeti lemez nélkül.
    Disassemblerrel átnéztem a teljes .exe állományt, majd megtaláltam a billentyűzet hívás int 60-as megszakítás kérelmeit és a hozzá tartozó letiltásokat. Nagy ravaszul két helyen is benne volt, úgyhogy nem volt elég az egyik törlése. Simán "csak" törölni kellett volna sima nop utasítások beszúrásával. Na erre persze nem volt képes a disassembler. Mivel az .exe nagyobb volt 64 kb-nál (300 fölött volt ha jól emlékszem, így semmilyen hexa editor és szövegszerkesztő nem volt hajlandó szerkeszteni, mert dos alatt még keményen létezett a 64 kbyte-os korlát.
    Ezt megoldani csak egy nagyon kacifántos (és programozói szempontból egyáltalán nem elegáns) módszerrel tudtam. Floppy lemezre mentettem az .exe filet, majd megkerestem, hogy a lemezen egészen pontosan hol helyezkednek el a törölni kívánt byte-ok. Ezután írtam egy kis programot, amely a - DOS-t megkerülve, közvetlen lemezírással - lemez adott byte-jaira, a NOP parancs hexa kódját írja. Tökéletesre sikerült a poziccionálás és át is lett írva az .exe file. Ezt simán visszamásoltam a lemezről a játék főkönyvtárába és már lehetett is játszani a Zoro-val.
    Katartikus élmény volt életem első és egyben utolsó játékprogramjának feltörése. Maga a játék egyáltalán nem tetszett, de büszkeségből végig "szenvedtem" az első pályát.
  • takysoft
    #9607
    3 hapos szendevés árán jöttem rá, hogyan lehet 1(EGYETLEN) byte átírásával kioldani a lockot.
    kellett hozzá egy decompiler, az fla-t betettem FlashMX-be, ott átírtam a script egyik utasítását, de a befordított swf hibás volt(továbbment, de a játék szarakodott) ekkor a 2 file-t összehasonlítottam, megnéztem a decompilerben a DUMP adatait az actionscriptnek, és hexa editorban átírtam a eltérés byteot.
    és még nem is beszéltünk a macromedia protection feloldásáról, és a decompressről.

    lefordítani csak decompressed állapotban lehet, ott is csak karakterlimitesen, meg sztem ékezet nélkül.
    azért majd megnézem.
  • Axon
    #9606
    Bízzunk Pluhiban, hátha neki sikerülni fog :-)
  • serito
    #9605
    Nekem is tetszene , ha sikerülne neki!!
  • serito
    #9604
    Látom folyik a Still Life tesztelése. Remélem meglesztek vele vasárnapig!

    A The Longest Journey csak 640x480-as felbontásban hajlandó futni? Mert nekem nem sikerült a felbontást változtatni, csak a High Quality -t bekapcsolni, de az sem jelent semmit ha a felbontás ekkora egy 19' os monitoron. Tiszta pixelháború.


  • Axon
    #9603
    Erdély?
    Na most irígy vagyok :-)
    Jó utat! Vigyél puskát is és foglald vissza! :-)
  • Axon
    #9602
    Gyöngybolt?
    öööö.... tudod vidéki tahó vagyok. Nálunk van takarmánybolt, meg tej és kenyér bolt, na meg gazdabolt.
    A gyöngy boltban mit árulnak? Vagy úgy is kérdezhetném, hogy mi az a gyöngy? Eszik vagy isszák? :-)
  • Axon
    #9601
    Remélem le is fordítottad magyarra, egyúttal :-)
  • kirol
    #9600
    Ez jó, kb hány hét kell hozzá??
  • IMYke2.0.0.0
    #9599
    A 2. Chapter-be Solo fordított bele. Az ő munkáját - kisebb változtatásokkal - bele is tettem.
    Koi86 anyagát pedig nem vártam meg, az övét lefordítottam magam, ahogy Solo második adagját is.

    Sebaj, a tesztelés erről szól, ki kell javítani a hibákat és kész.

  • rorr
    #9598
    Részemről befejeztem a tesztet!Igyekeztem alapos lenni és nem akartalak megsérteni de tesztelőként Én nem tudhatom,hogy Te miként fordítottad!Azt hittem a második részt(chapter2) nem Te csináltad hanem valaki más... Annyira nem tünt magyarnak nekem az egész!Megsérteni nem akartalak!
    Üdv!
    Remélem más nem ilyen stílusban küldi neked az észrevételeit!!!
  • IMYke2.0.0.0
    #9597
    rorr - a kérés ellenére - máris küldött hibajelentést, amivel tönkre is tette az önbecsülésemet. Azt állítja, hogy hemzseg a hibáktól a fordítás.
    Privátban már írtam neki, de most ide is leírom.

    A Játék nem teljesen egymást követő sorrendben tárolja az egymásra reagáló dialógusokat. Érdekes mód, néha valóban egymás után van két szereplő beszélgetésének néhány mondata, aztán más fejezet, más jelenet szövege jön, más szereplők szájából, és így tovább.
    Az egyetlen, következetesen egymást követő szövegmennyiséget a boncolási jegyzőkönyvek, feljegyzések, napló beírások jelentik. Ők egymást követik.
    S akkor bizonyítákkal alá is támasztom - kicsit sok lesz, bocs:

    [dlgVi_diaSqt111_L02_05][Csodálatos...]
    [dlgVi_diaSqt111_R01_01][Miller, abba kellene hagynia a próbálkozást. Maga és a holttestek nem találkozhatnak! Javaslom, legközelebb várjon meg minket! Nem kockáztathatjuk, hogy újabb fánkadag szennyezze be a helyszíneket.]
    [dlgMi_diaSqt111_R01_02][Igen, úgy lesz, McPherson ügynök.]
    [dlgVi_diaSqt111_R02_01][Ó, még valami, hagyja a "McPherson ügynök"-ösdit... Kérem. Csak egyszerűen "Victoria" is jó lesz. Rendben?]
    [dlgMi_diaSqt111_R02_02][Ahogy akarja... Victoria.]
    [dlgVi_diaSqt111_R03_01][Csak morbid kíváncsiságból, a Marslakók most hol landoltak?]
    [dlgMi_diaSqt111_R03_02][A toalettbe hánytam. Témát válthatnánk?]
    [dlgVi_diaSqt111_R03_03][Jézusom, ez magának kettőt és "O"-t hozott. Claire most bizonyára nagyon boldog lehet.]
    [dlgMi_diaSqt111_R03_04][Voltaképpen, nem az. Azt hiszem, meg akar ölni. Azzal fenyegetett, hogy odakötöz a maga terepjárójához és végigrángat az utcán.]
    [dlgVi_diaSqt111_SF_01][Nyugalom... Hamarosan találkozunk.]
    [dlgVi_diaSqt112_INI_01][Egy másik kiutat kell keresnem.]
    [dlgMi_diaSqt112_INI_02][Oké, itt várok, hátha Claire úgy dönt, hogy lemegy vagy valaki megpróbál feljönni.]
    [dlgVi_diaSqt103_INI_01][Maga szerint, jól van?]
    [dlgTa_diaSqt103_INI_02][Igen. Hehehe. Jól van.]
    [dlgVi_Gen_044][Azt mondja: "Én vagyok a Fájdalom Úrnője. Add nekem mire vágyok, azonnal!"]
    [dlgVi_Gen_045][Azt mondja: "Én vagyok a Titkok Királynője. Add nekem mire vágyok, azonnal!"]
    [dlgVi_Gen_046][Azt mondja: "Én vagyok a Csábítás Úrhölgye. Add nekem mire vágyok, azonnal!"]
    [dlgVi_Gen_047][Azt mondja: "Én vagyok a Vér Bárónéja. Add nekem mire vágyok, azonnal!"]
    [dlgVi_Gen_048][Valahogy meg kell kaparintsam azt a könyvet.]
    [dlgVi_Gen_049][És ez a nappali. Figyeld csak a végtelenül szadista kinézetű, székszerű skorpiót!]
    [dlgVi_Gen_050][Na, ez egy szép ágy.]
    [dlgVi_CIN28200_02_01][Mark Ackerman?]
    [dlgVi_diaSqt201_INI_01][Hello Clairice. Tehát, mi a helyzet?]
    [dlgCl_diaSqt201_INI_02][Lássuk, van egy idiótám, aki okádott egy helyszínen, kevés ember van az ügyre és vagyok annyira örült, hogy szabadság idején is dolgozzak, lefagy a seggem, a test jégben fekszik, és mi más volna még...]
    [dlgVi_diaSqt201_INI_03][Ez talán segíthet... kávé?]
    [strCr_MusComposer][Zeneszerző: Tom Salta]
    [strCr_MusSupervision][Zenei igazgató: Noemie Dupuy]
    [strCr_MusArtisticDirector][Zeneművészeti igazgató: Michael Elman]
    [strCr_MC2GenManager][Általános igazgató: Pierre Albaladejo]
    [strCr_MC2MarketManager][Marketing igazgató: Franck Lalane]
    [strCr_MC2PressManager][Sajtó igazgató: Jérőme Benzadon]
    [strCr_MC2MarketAssistant][Marketing asszisztens: Vanessa Skropeta]
    [strCr_MC2Salemanager][Értékesítési igazgató: Hervé Quillot]
    [strCr_MC2LAccntManager][kulcs Account igazgató: Anne Battaglini]
    [strCr_MC2International][Nemzetközi]
    [strCr_MC2ISaleManager][Nemzetközi igazgató: Olivier Grassiano]
    [strCr_MC2IExportManager][Területi igazgató: Sevan Kessissian]
    [strCr_MC2IManufactManager][Gyártásvezető: Eric Devaux]
    [strCr_MC2IQAManager][Minőségvezető: Franck Quero]
    [strCr_MC2IComputerGraphic][Számítógépes grafika szakértő: Philippe Tihy]
    [strCr_LocDirProd][Produkciós igazgató]
    [strCr_MC2France][Franciaország]
    [strCr_TheSongPerformed][Filmkészítés (www.sequencemusic.net)]
    [strCr_TheSongMusic][Zene: Jacques Marcoux,]
    [strCr_TheSongLyric][Szövegek: Dominic Nudo,]
    [strCr_TheSongVocal][Vokál: Maryse Lefebvre.]
    [strCr_TheSongCopyright][Copyrights Sequence Music 2004]
    [strCh_Bouncer][A Vöröslámpás kidobója]
    [strSys_TCRPauseGame][A Játék megállítva. Nyomd meg a START-ot a folytatáshoz!]
    [strN_CI62030_01][Nyers hús]
    [strN_CI68250_01][Lövés]
    [strH_Obj_docThesis][Kolar tézis bizonyítása.]
    [strT_Obj_docThesis01][LELKIFURDALÁS NÉLKÜL: MEGOLDATLAN SOROZATGYILKOSSÁGOK (Az 1931-es Chicago-i sorozatgyilkosságok vizsgálata és kapcsolatuk az 1929-es Perlovka-féle prágai (Cseh Köztársaság) hasfelmetsző gyilkosságokkal.) Írta Vaclav Kolar A kutatási anyag benyújtva a "kriminológiai mesterfokozat követelmények részleges teljesítése" érdekében. Jóváhagyva: 6 kredit, Pszichológiai Tanszék, Chicago-i Egyetem, 2004. február. Szándékomban áll mind a Cseh Köztársaságbeli Prágában elkövetett, 1929-es Perlovka-i hasfelmetsző gyilkosságokat, mind az 1931-es Chicago-i sorozatgyilkosságokat megvizsgálni, hogy megállapítsam, a módszerek és 'jelek' arra utalnak, hogy mindkét gyilkosságsorozatot - a tények alapján - egyazon személy követte el.]
    [strT_Obj_docRobot01][Lombartech Távirányítású Bomba Hatástalanító Egység (TBH) A Lombartech világvezető a mobil, számítógép-vezérelt, veszélyes közegben alkalmazott robotikában. A Lombartech Távirányítású Bomba Hatástalanító Egység (TBH) olyan távirányítással végrehajtott hatástalanítási feladatokra lett kifejlesztve, melyek más esetben emberi életek kockáztatásával lennének csak megoldhatók. A távirányítású, ipari csúcstechnikát használó , PC-alapú irányítással rendelkező TBH-2 egység képes egyenetlen vagy akadályokkal teli terepen is közlekedni, a 4 teljesen tagolt végtagjának köszönhetően. A mindegyik végtagban elhelyezett elektromágnes lehetővé teszi a TBH-2 számára a függőleges vagy teljesen sík fémfelületek megmászását is, elősegítve az egység céljának elérését.]
    [strH_Obj_docRobot][Lombartech Távirányítású Bomba Hatástalanító Egység kézikönyv.]
    [dlgVi_Gen_001][Még nem távozhatok. Dolgom van.]
    [dlgVi_Gen_002][Ezt az ajtót beszögelték... Szép munka.]
    [dlgVi_Gen_003][Jó ötlet. Mindössze csak valami feszítő eszköz kellene, hogy leszedjem ezeket a léceket...!]
    [dlgVi_Gen_004][Vér. Talán az áldozaté.]
    [dlgVi_Gen_005][Nem veszek mintát úgy, hogy belenyúlok! Eszközre van szükségem.]
    [dlgVi_Gen_006][Egy fényképet kell készítenem, mielőtt mintát vennék.]
    [dlgVi_Gen_007][Furcsa... egy tiszta pont egy ilyen rendetlen helyen.]
    [dlgVi_Gen_008][Úgy tűnik, a fickónk kitakarított maga után.]
    [dlgVi_Gen_009][Úgy látszik, valaki ezt a szöget valaki fogasként használta.]
    [dlgVi_Gen_010][Bingo! Megvan a haj- és fonalmintánk.]
    [dlgVi_Gen_011][Nem vehetem fel őket a puszta kezemmel.]
    [dlgVi_Gen_012][Törvényszéki lámpa. Ezzel jól körülnézhetünk, a megfelelő szűrővel persze.]
    [dlgVi_Gen_013][Egy eszközre van szükségem, mielőtt helyesen tudnám ezt használni.]
    [dlgVi_Gen_014][Ez Claire táskája. Mindenhová magával cipeli a cuccait.]
    [dlgVi_Gen_015][Úgy tűnik, a nehezebb módját kell választanom.]
    [dlgVi_Gen_016][Az segíteni fog, ha előbb filmet teszek a kamerába.]
    [dlgVi_CIN12000_01_01][Gyerünk Miller!]
    [dlgVi_CIN12000_01_03][Az irodába...]
    [dlgVi_CIN12000_01_04][Mi a...]
    [dlgVi_CIN12000_01_06][Tetszettek?]
    [dlgVi_CIN12255_01_01][Francba.]
    [dlgVi_CS10000_05_02][Istenem, Miller jól van?]
    [dlgVi_CS10250_01_01][Auhh!]
    [dlgVi_CS10250_01_02][Miért, te kurafi!]
    [dlgMi_CIN12000_01_02][Oké, hová?]
    [dlgMi_CIN12000_01_05][Elkaptam!]
    [dlgMi_CIN12000_01_07][Ó! Sajnálom!]
    [dlgMi_CIN12000_01_09][JÓL VAGYUNK!]
    [dlgTa_CS10000_05_03][Haha! Hehehe! Hohohaha! Heheha!]
    [dlgTa_CIN12000_01_08][Hé! Megsérült valaki?]
    [dlgVi_Gen_017][Lucy! Van némi megmagyaráznivalód!]
    [strH_Obj_docArtBook][Könyv Mark Ackerman festményeiről.]
    [strH_Obj_docReportClaire][Claire jelentése]
    [strT_Obj_docArtBook01][Jemen]
    [strT_Obj_docReportClaire01][CHICAGO VÁROSI HALOTTKÉM\n\nBONCOLÁSI JELENTÉS No.\n\n2004-07868\n\nWOODS, CYNTHIA\n\n\nTANÚK:\n\nDavid Miller, a Chicago-i Rendőrség nyomozója jelen volt a boncolás kezdetekor.]
    [dlgVi_Gen_018][Nem lehet semmit látni ilyen fényben.]
    [dlgVi_Gen_019][Minden eszközt vissza kell tennem.]
    [dlgVi_Gen_021][Nem kell újabb képet készítenem erről.]
    [dlgVi_Gen_022][Nincs szükségem újabb mintára.]
    [dlgVi_Gen_023][Biztos vagyok benne, hogy már minden begyűjtendő bizonyítékot láttam.]
    [dlgVi_Gen_024][Nincs szükségem még egyszer erre.]
    [dlgVi_Gen_025][SEMMIKÉPP sem megyek oda fel!]
    [dlgVi_Gen_026][Szé-é-é-ép karácsonyi díszítés!]
    [dlgVi_Gen_027][Ez Miller kis marslakója.]

    Idézet a szöveg fájl az elejétől.
    Tehát, ezzel kellett megküzdenem.
    Ezért fordulhatott elő az, amit rorr a szememrehányt, hogy néhol "érdekesnek" ható beszélgetések alakulnak ki.
    Az elgépelésekről és a nem megfelelő szavak megtalálásából adódó mondatokról most nem beszélek, azt mindenképp javítani kell.

    De a tesztelés épp ezért is van, a hibák megkeresésében.
    Az azonban kifejezetten rosszul esett, ahogy a hibákról jelzést kaptam... Ezt talán nem kéne.


  • pluhi
    #9596
    Csá all, egy hét Erdély, aztán jövök vissza! Csak semmi lazulás.
  • IMYke2.0.0.0
    #9595
    OMG... elég kétértelműre sikeredett post lett :)
  • Atomreaktor
    #9594
    :)))
    Van-van, de csak holnap jön:) De majd megmondom neki, hogy nem érek rá, mert mást kell játszanom:) Amúgy szerencsés helyzetben vagyok, mert ő is nagyon szereti a kalndjátékokat!!;) Úgyhogy együtt szoktunk játszadozni...:)
  • IMYke2.0.0.0
    #9593
    Tessék csak SL-ezni, semmi mást nem csinálhatsz... najó, azért majd aludj egy keveset, meg ott az Asszony is [van?]... de csak módjával! :))))))))))))

  • Atomreaktor
    #9592
    :))) Komoly, ügyes vagy!!;) Szedem is, bár most Still Life-ot nyomatom;))
  • MIMACSKA
    #9591
    Nyaralni voltam :D
    Hol máshol? :D
    Kiléptem a reptérről és gyöngyboltot nyitottam :D
    Minden a lehető legjobb :DDDDDDD
  • takysoft
    #9590
    három napi szenvedés és kibontóprogi próbálgatás után rájöttem melyik byte-ot kell átírni, hogy ne ellenőrizze be a servert.
    Elkészült a világ egyetlen offile Viridian Room verziója.
    feltettem a serverre, 1.8 mega, de garantálom, hogy a VILÁGON még egy ilyen Viridian Room verzió NINCS! ezt leszámítva CSAK az eredeti weboldalról játszható a játék.

    a Blue Chamber feltörése komolyabbnak látszik, mert 1 byte nem elég, az hex-insertet meg nem bírja a flash.
    a Crimson Room-ot sztem nincs értelme feltörni, van egy régi verzió, az megy amúgy is(meg abban működik a széf kódja(1994), az újban vmi más a kód.)

    Szedje le mindenki, és terjessze, mert ez a létező egyetlen példány eddig.
  • Lord Myn
    #9589
    Én voltam. De amikor beszéltem róla, akkor épp nem kellett senkinek... Pedig, szvsz remek kalandjáték (igaz, kicsit avantgarde).
  • Atomreaktor
    #9588
    Nekem ötletem sincs:(
  • takysoft
    #9587
    az swf dologba nem tud vki segiteni?
  • Axon
    #9586
    Na ez nekem már holnapra maradt, mivel lejárt a munkaidőm.
    Otthon folytatom a Still Life-ot ezerrel :-)
    Csúcsszuper ez a gáma :-)
  • Atomreaktor
    #9585
    Kijött a harmadik Herose5 videó!! Végre láthatjuk a harcot is, hiszen csak arról szól ez a videó;) A vége a legjobb!!!;)) Kötelezőőő...:)
  • Atomreaktor
    #9584
    Én rosszfiú vagyok:)
  • Axon
    #9583
    Meg kellene nézni, kinek a listáján van fent.
  • Axon
    #9582
    Ok, köszi!
  • IMYke2.0.0.0
    #9581
    MediaMarkt-ban megveheted...