181744
  • BaLeeX
    #8988
    Kösz. :)
  • BaLeeX
    #8987
    Ha már itt tartunk szerintem is köcsögség.
    Volt csapata ellen beszélnie az embernek nem illendő még ha részben igaza is van.

    Ez kb. olyan, mint amikor Kimi olyanokat kezdett nyilatkozgatni, hogy a ferrarihoz igazolna 2007től. Bár ez szerintem csak bulvárhír, mert ennél többre tartom Kimit is Ron Dennis meg úgysem engedné el a ferrarihoz, mert ha vala nem lesznek világbajnokok akkor senkivel.
  • ShaiHulud
    #8986
    mar miert?
  • oneal1
    #8985
    balee!!
    király az aláirásod!!!:DD
    nekem is valami ilyesmi forgott a fejemben:)))
  • oneal1
    #8984
    ez egy köcsög dolog irvine-tól!!!
  • BaLeeX
    #8983
    Ezzel nincs is gond amíg a fair play és a sportszerűség határait nem lépik át, de sajnos sokszor megtették.

    "Nem is emlékszem, hányszor kértek meg, hogy lassítsak, így Schumacher minden gond nélkül célba érhetett" - emlékezett Irvine, aki azt is kijelentette, ez a viselkedés a Ferrarinál arra utal, hogy "hiányzik belőlük a tűz".

    Újabb indok. Vajon a világ legjobb f1-es pilótájának minek kell hátvéd olyan szerződéssel, hogy direkt második számú pilótának van szerződtetve?
    Egy profi pilóta nem jelentette volna ki, hogyha Villeneuve-ot a csapathoz hozzák akkor ő eligazol onnan. A legjobbak odaengedtek maguk mellé tehetséges és sokat bizonyított csapattársakat is.
  • Punker
    #8982
    Irvine: a Ferrarinak semmi sem drága a győzelemért
  • Punker
    #8981
    Brazília 2009-ig a Forma-1-ben

    szeretem a Brazil pályát
  • ShaiHulud
    #8980
    hat az biztos...:(
  • Punker
    #8979
    pedig 1 kis vérfrissítés ráférne a csapatra.
  • ShaiHulud
    #8978
    "" Haug cáfolta, hogy a rossz szereplés miatt bárkinek mennie kellene. "Személyi kérdések szóba sem kerültek" - állította.""
  • Punker
    #8977
    ők így segítik zsófi F1-s karrierjét :))))
  • BaLeeX
    #8976
    "Az autóversenyzésben az embernek mindenben a legjobbnak kell lenni. Meggyőződésem, hogy jó úton haladunk" - cáfolta a híreszteléseket a csapatfőnök.

    Szerintetek is baromi jó úton haladnak a McLarennél ugye?
    Kérdés mi felé...
  • Punker
    #8975
    Coulthard: fejek fognak hullani
  • PREMIERE1
    #8974
    Jaguar Racing
  • ShaiHulud
    #8973
    hat iyg nem is lesz valtozas ha nem fognak fejek a porba hullani :((
  • PREMIERE1
    #8972
    Persze most sem a dagadt a hibás ...

    Hát persze!
  • PREMIERE1
    #8971
    Bárcsak látnám, hogy Alonsot kéne elemezni, hogy vajon egyenrangú társa-e MS-nek! Amúgy Barriba még a kiöregedő Herbert is rúgott egyet, amikor a Stewart első győzelmét megszerezte.

    Más.

    Szabotőr dolgozik a wokingiaknál
  • ShaiHulud
    #8970
    azert szerintem van egy ket pilota a mostani szezonbol is akit ha beultetnenek a ferrariba MS melle, meg tudna fogni mst...barri sohasem volt egy kiemelkedo pilota szerintem...bar voltak jo pillanatai..de egyaltalan nem egyenrangu...az eredmenyeket meg hogy nezze meg ha ilyen szutyok kocsikban ulnek a tobbiek mint mclaren meg williams meg renault...amik egyre csak sullyednek a ferrarihoz kepest...
  • K.András
    #8969
    Szerintem rosszul látod a dolgot,a ha-val kezdödö mondatok pedig nem többek mint találgatások...

    "de a büdös életben egyszer sem volt egyenrangó csapattársa,"

    Azért nem volt mert nincsen mégegy ember aki igy tudna vezetni,lehet odavinni kimikét,ugyanugy nem fogja tudni megelözni MS-t,egyébként pedig ha megnézed az eredményeket akkor egy Bari sokkal közelebb van az egyenrangu társhoz mint mondjuk egy kimi,alonso,vagy akárki...
  • PREMIERE1
    #8968
    Akkor MS elhúz onnan, az tuti! Vagy Kimi tönkreveri a nagy sztárt ...

    Azt nem hinném, hogy a Ferrarinál valaha is csaltak volna. A Benettonnál már más volt a helyzet ...

    1994-ben a Williams nagyon jó volt, és ha Sennán nincs akkora nyomás és nem olyan későn készül el az azévi Williams, akkor nem csak edzéseken alázza porig MS-t, hanem versenyen is. Amúgy mindegyiken kiesett, így nem volt nehéz megvernie MS-nek Sennát. Ha Senna nem hal meg, akkor vsz nyer Imolában, és MS-nek köze sincs utána a Vb-hez. Ez olyan biztos, mint az, hogy Hillt is úgy tudta megverni 94-ben - Hillt -, hogy felkente az utolsó futamon a falra, nehogy az megelőzze és világbajnok legyen. Villeneuvenél is megpróbálta 97-ben, akkor elvették a pontjait is (sajnos a győzelmeit már nem, pedig az lett volna csak szar a kis "rekordhalmozó" figurának ...).

    A 96-os Ferrari meg már alapból nem volt rossz. Két évvel előtte beindult a szekér, csak nem volt hozzá csapat. 96-ban lett. A Benettontól jöttek az arcok ...

    MS-el az ide irogatók egy részének CSAK AZÉRT van baja, mert kb. úgy sztárolják itthon, mint Zsófit, de a büdös életben egyszer sem volt egyenrangó csapattársa, nem volt mellette megfelelő képességű pilóta és amikor lehetett volna - 1998 Villeneuve - MS-en múlt a szerződtetése, mert azt mondta, hogy ő akkor elmegy a Ferraritól. Aztán a sok Barri-féle pontátadás teljesen jellegtelen szitukban, vagy korábban, hogy akár Irvine is világbajnok lehetett volna a Ferrarival, MS abban az évben minden áron vissza akart térni, mert különben úgy érezte, hogy eseltleg más is képes lenne a Ferrarival világbajnok lenni ... (Az más kérdés, hogy bennünk csak a malaysiai verseny emléke él, hogy mennyire segítőkész is MS, mennyire akarja Eddie bajnoki címét, holott ez koránt sem volt így ...)

    Ha Kimi odamegy mellé, és MS mellett egyenrangú pilóta lesz, akkor MS "tehetségét" is vsz elismeri mindenki (én tuti), de amíg ez nem valósul meg, MS max rekordtartó marad, de nem a legjobb pilóta. Anno Fangio is jó sok címet nyert, voltak rekordjai is, de mindenki tudta, hogy volt nála sokkal jobb is. Ha összeállna egy olyan csapat a Ferrariban (vagy BÁRMELY MÁS CSAPATBAN), hogy MS, mellette Kimi vagy JP vagy Mark vagy Fernando vagy Giancarlo vagy Mika, és ott MS kerülne ki győztesen, akkor ... meghajtom fejem ... MS "tudása" előtt. Addig ő csak egy szimpla rekordhalmozó, nem több.

  • b-type
    #8967
    tod, ez egy tipikus 'mi lenne ha...'cikk.
    ha Senna nem hal meg,...ha Bari helyett más ülne..ha...stb.
    Erről most mit tehet? ez nem pilóta kérdése..van elég gyár az F1-ben, van elég pénzük is..ha gyors kocsit építenek nem kell leváltani Summa csapattársát,
    ez azt sugalja hogy nyerni csak Ferráriban lehet, amit ha elfogad a többi gyár az elég nagy szégyen rájuk nézve.
    a másik: nem hiszem hogy publikus lenne Summa szerződése,..és ha mégis van benne egy ilyen kitétel, akkor ahoz hogy egy csapat benyelje, le is kell pakolni az eredményeket.
    csapattársak közt meg mérlegelnek mindenhol: Rally, Motogp..stb.
  • BaLeeX
    #8966
    Egy kis olvasni való minden idők LEGEREDMÉNYESEBB versenyzőjéről.

    Nem ezt kerestem de ez sem rossz.
  • K.András
    #8965
    Bocsi,de anno sokszor hivták igy a williamst,nem én találtam ki(persze egy kicsit tulzás, de nem csusztatás)...

    "az évben a willams nem is ért el semmit ugyanis akkor álltak át az félautomata és automata váltókra... "

    A váltonak nem sok köze volt szerintem a sikertelenséghez,Senna az elsö versenyen rögtön pole poziciobol indult,aztán sumi a tankolásnál megelözte,Senna pedig vissza akarta elözni és nem jött össze igy kiesett(megpördült),második versenyen megint a pole poziciobol indult,ütközött Mikával és kiesett,harmadik verseny ismert,de annak ellenére hogy sumi lett a világbajnok a WILLIAMS NYERTE A KONSTRUKTÖRI CIMET(szal csusztatás azt irni nem értek el semmit abban az évben),ami azt támasztja alá, hogy bajok az autoval nem igen voltak,söt Senna 3-bol háromszor szerezte meg a pole poziciot,és Sumi Hill-el nagyon kemény csatákban döntötte el az egyéni cim sorsát...

    "És ha lehet kérni senki nem minősítette a te Forma-1-el kapcsolatos kompetenciádat te se tedd légyszíves..."

    Ha azt irom hogy koca F1-es valaki az nem hiszem, hogy bánto,bár valamilyen szinten minösit, ebben igazad van de unom már azt olvasni, hogy sumi csal,a ferrari az oka mindennek,gyerekjáték megnyerni egy F1-es világbajnokságot meg ezek a finomságok...
  • Bucser
    #8964
    Ez is erős csúsztatás azért, hogy Senna a verhetetlen williamsben ült... Az a willliams minden volt csak nem verhetetlen... És Senna bele is halt, tehát elég gondjuk volt.... Abban az évben a willams nem is ért el semmit ugyanis akkor álltak át az félautomata és automata váltókra... Senna nem is szerette a dolgot. erre tisztán emlékszem, Schumiék pedig akkor még manuálváltóval mentek a benettonnál ami egy kiforrott konstrukció volt... Senna messze jobb időket futott az manuálváltós McLarennel mint a williamsel...És ha lehet kérni senki nem minősítette a te Forma-1-el kapcsolatos kompetenciádat te se tedd légyszíves...
  • b-type
    #8963
    ezek szerint most ez komolyan gondoljátok.
    már azt hogy ezek az eredmények csak ugy leeshetnek egy pilótának, egy csapatnak, egy gyárnak...ezeket meglehet szerezni mondjuk csalással(valszeg a többi csapat hozzájárulásával :D ).
    csinálhatna bármit akkor sem tudnátok értékelni...tán ha meghalna..lehet tényleg ez kell hozzá :DD
    mondom ezeket ugy hogy nem vagyok Summa rajongó.
    sokkal inkább kedvelem a un. latin vér temperamentumát...de srácok most ez van..majd lesz máshogy is.
    de ez az ember most sport történelmet ír ha tetszik ha nem, és higyétek el nem vagytok birtokában különleges tudásnak, vagy titkoknak amit mondjuk a többi csapat nem tudna..ez nem igy van. :)
  • K.András
    #8962
    "A BMW-kre gondoltam és nem mondtam, hogy nem nyerne vele VB címet, csak azt, hogy kevés esélyt adnék rá, mert akkor aki helyette ülne a ferrariban akkor az lenne a világbajnok"

    Ez sem igaz igy,nem elég egy világbajnokság megnyeréséhez egy auto,ahhoz hogy nyerj,nagyon kell ismerned a saját autod(nyilván más nem fogja tudni beállitani neked, mivel te vezeted),a pályákat,és persze gyorsnak is kell lenni.
  • K.András
    #8961
    "Már ezt is leírtam sokszor, hogy ő átment a ferrarihoz, vitte a jó csapatát a benettontól magával és utána kezdték nyomatni a pénzt a csapatba így nem volt olyan nehéz, 2-3 év alatt megnyerni a VB címet"

    Miért nem nehéz?Talán magátol lett ilyen az auto?A pénz nem minden..Erröl szol ez a sport,más miért nem tudja ezt megcsinálni?Azokon kéne elverned a port akik hatalmas pénzekböl,nem képesek egy olyan autot épiteni ami nem füstöl el 3 futomon háromszor!!!Az pedig képtelenség, hogy nem kellett tudás megnyerni akármilyen vb cimet mind1 hogy a 4.-et vagy a 6.-at,ebben a sportban akárcsak a többiben ,nem lehet tudás, szorgalom,odafigyelés nélkül VB cimet nyerni...
  • BaLeeX
    #8960
    A BMW-kre gondoltam és nem mondtam, hogy nem nyerne vele VB címet, csak azt, hogy kevés esélyt adnék rá, mert akkor aki helyette ülne a ferrariban akkor az lenne a világbajnok... Kivéve ha Baumgartner szintű versenyzőt ültetnének a helyébe.

    "Másik,mikor sumi belült a ferrariba már 16 éve nem csinált semmit(mármint ferrari),igen 82-ben nyert utoljára világbajnokságot,ergo egy szar autoba ült bele nem a tutiba,tehát ha azt mondod gyerekjáték volt megnyerni a 6 világbajnoki cimet..."

    Már ezt is leírtam sokszor, hogy ő átment a ferrarihoz, vitte a jó csapatát a benettontól magával és utána kezdték nyomatni a pénzt a csapatba így nem volt olyan nehéz, 2-3 év alatt megnyerni a VB címet, mi sem bizonyítja jobban, mint amikor Irvine és Salo helyettesítette vissza kell nézni az eredményeiket azokkal az autókkal, pedig az a ferrari még nem volt annyira a többiek előtt mint a mostani.
    Szóval a ferrari előtt nyert címeihez kellett a tudás és a tehetség a sok csalás ellenére is. Meg mondjuk az első vb címeihez a ferrarinál is amikor még Mikával csatázott. Bár ott mákja is volt rendesen, mert a meki már akkor kezdett szarakodni.


    "amiböl kettöt nem is a ferrarinal nyert(bár ugy néz ki ezt te nem tudod)...Igy azt kell mondjam "koca" f1-es vagy"

    Nem sokkal előtted írtam:
    "Sokan emlegetik, hogy a szar Benettonban is világbajnok lett."
    Te olvasod is amiket írok, vagy csak reagálsz?
  • Punker
    #8959
  • Punker
    #8958
    Bahrein veszélyes a régi F1-es pályákra

    ez sajnos igaz
  • Punker
    #8957
    Räikkönen átpártolna a Ferrarihoz?

    "A hétvégén a bahreini paddockban elterjedt a hír, hogy Kimi Räikkönen egyre nehezebben viseli a McLarent sújtó problémákat, és mivel a 2005-től mellé szerződtetett Juan-Pablo Montoyát sem fogadja szívesen, elkezdett tapogatózni a Ferrari felé."
  • Punker
    #8956
    hát persze hogy csal a Ferrari, miattuk volt eső és hűvösebb idő is a sivatagban.......
  • Botond #8955
    amikor alacsonyabb volt a benetton alja,akkor is elvették,csak utána visszadták,mert hogy ő nem tudott róla,DE akkor is szabálytalan kocsival nyert(ezt a FIA mondja nem én...)
  • K.András
    #8954
    "ha sumi büntetés miatt csalo,akkor minden csapat-pilota csalo,ha pedig egyet kiemelek ,hogy csalo, azt ugy hivják csusztatás, hazugság,a tények elferditése!"

    Elfelejtetted ezt elolvasni...
  • Punker
    #8953
    én nem így látom, pár éve még csak Merci vs. Ferrari volt a VB esélyes, tavaly épp hogy összejött a Ferrarinak és idén ott van már a BAR és a Renault is + még 15 futam hátra van bármi történhet, szerintem nagyon nagy hülyeség már most leírni az idei VB-t....
  • K.András
    #8952
    "A régi nagyok közelében sincs, de még Sennának és Prostnak sem, hiába nyert többet náluk bármiben."

    Multkor leirtam most megint lefogom,Senna a verhetetlen Williamsben ült,amikor egy joval gyengébb benettonban sumi lenyomta öt...Egyébként pedig a régi nagyok maga Senna Prost,Mansell,Petrease...Ha valaki akkor sumi bizonyitott,igazábol ha azt mondod nevetséges lenne, hogy egy williamsbe világbajnok legyen sumi azzal alátámasztod, hogy nem figyeled az eseményeket,ugyanis sumi volt már világbajnok a williamsal :DDD az egy másik dolog hogy nem fog átmenni :)))

    Másik,mikor sumi belült a ferrariba már 16 éve nem csinált semmit(mármint ferrari),igen 82-ben nyert utoljára világbajnokságot,ergo egy szar autoba ült bele nem a tutiba,tehát ha azt mondod gyerekjáték volt megnyerni a 6 világbajnoki cimet,amiböl kettöt nem is a ferrarinal nyert(bár ugy néz ki ezt te nem tudod)...Igy azt kell mondjam "koca" f1-es vagy.
  • BaLeeX
    #8951
    Amíg a töbségük olyan autóban ül amilyenben, mint pl. Kimi (akiről az idény előtt minimum 80% állította, hogy világbajnok lesz már idén többek közt Eclestone is) és a ferrari ennyivel mindenki előtt van addig senkinek esélye sincs és nem is lesz.
  • BaLeeX
    #8950
    Az előbb kerestem az az index oldalt ahol fel voltak sorolva tavaly csak a _nagyobb_ balhéi visszamenőleg, kitett vagy 3 oldalt. És rengeteg olyan volt benne, amikor megjegyezték, hogy mást előtte ezért megbűntettek de amikor a ferrarira (vagy még a benettonra) került a sor akkor hirtelen még sem volt akkora gond az a szabályszegés.

    Még a fórumra is be volt idézve ha egyszer lesz időm megkeresem és 100 hozzászólásonként beteszem a linket mert attól falnak megyek amikor egy nagy sumi drukker megkérdezi: Miért csalt?? Mutass bizonyítékot...
  • Punker
    #8949
    arról nem beszélve hogy most van 4-5 olyan fiatal pilóta akinek az a célja hogy ő fossza meg Schumit a bajnoki címtől, és ez az ami szórakoztat engem...