181772
  • Punker
    #13602
    A GPDA beszélni akar Sid Watkins-szal
  • Hellhammer
    #13601
    Amiben reményt látok: az új gumiszabály, azaz, hogy megint csak 1 gyártó lesz, és a FIA szablya neki a feltételeket. Most az van ugye, hogy a Bridgestone fejleszt a Ferrarira és azt használja a többi csapat is, a Michelin meg próbál minden csapatnak adni.
    Tavaly iszonyat jó példa volt a témára, mert jött ugye a túl széles Michelin gumi balhé. Ezt megoldhatta volna úgy is a Bridge, hogy csinál ő is szélesebb/szélesedő gumit, de az nem lett volna jó a Ferrarinak, mert a GA-t a keskenyebb gumihoz tervezték (futómű, egyensúly, légellenállás), egy szélesebb gumival az egész autót újra kellett vola tevezni. Ehelyett perskedés, aminek az lett a vége, hogy a Michelin új gumikkal jött elő, és a csapatoknak hozzá kellett igazítani az autót (meg is látszott az eredményeken). Az ilyen "apró" dolgok nagyon sokat számítanak, és senkinek nincs szava ellene jelen esetben, és sajnos nem is nagyon ellenőrízhető (pl. kötelezni a Bridgestone-t, hogy ne csak a Ferraival kooeráljon). Ha valaki kétkedik, és azt mondaná, hogy hülye vagyok, akkor annak azt tudom mondani, hogy ássa bele magát a témába, mert jól dokumentálva van a tavalyi gumieset minden nézpontból... Szal ezért bízok az új gumiszabályban.
    Persze lehet, hogy ebből sem lesz úgy semmi, mint az új időmérőrendszerből sem, mert akkor néhány csapat kicsit nehezebb helyzetbe kerülne, ami nem feltétlenül jó pénzügyi eseményeket hozhat magával...
  • badoer
    #13600
    vissza olvastam esszeretnék egy par gondolatot megosztani veletek.szerintem zanardinal es a nakajimanál nagyobb auto torok nem igen fordultak meg az f1 be.szoval sato meg jocskan le van maradva toluk.a ferrari sumi elott igencsak gyengen muzsikalt.bar alesi es berger nyertek egy parszor(alesi egyszer)de rengetek muszaki hibaval bajlodtak.1979 sekter nyert vb.a csapat pedig 1983 ba.1990 be prost majdnem nyert de senna megelozte.sumi es bari csapat kapcsolata nem ujj dolog.1978-ba peterson tobbszor is elengete andretit.amikor kérdezték hogy mégis milyen érzés elengedni andretit azt mondta olyan mint a vilag második leggyorsabb autojaba ulni.igazságtalan? ez van.azt mgnézném hoy bari más autoval tudna e gyozni.jo példa rá irvine.én ferrari druker vagyok de azt elismerem hogy igy nem jo.
  • Bucser
    #13599
    Toyota nulláról építkezik.... Brawn-ék meg azért pár fogást elhoztak a Benettontól...
  • MrSpock
    #13598
    Én nemaztmondom,hogy a Ferrarit kellene,vagy Shumit.
    Ezt úgy elkúrták,mert engedték,hogy ők diktáljanak,és most már ez túl drasztikus lenne.
    Évek alatt kilobbyzták a dolgokat,és most ennyi előnyük van.
    A többieknek kellene valamit,de nehéz behozni,ha semmi támogatást nemkapnak.
    Hiába van pénz az nemelég,befolyás is kell.
    Az állandóság jó dolog,itt is látszik.
    Egy hasonlat:Te vagy egy cégnél,monduk a főnök alatt,és egyfolytában dumálsz,adod ajó dolgokat,és egyszer csak aztveszed észre,hogy már te irányitasz,a főnök meg szedi a lóvét,neki nemkell csinálnia semmit.
    A Ferrari is ígytett.Eclestone,csak az újy pályákat nézegeti,honnan lehetne beszerezni kislovettát,lehetőleg onnan ahol nagy a ferrari tábora,stb.
  • Bucser
    #13597
    Én már annyival megelégednék ha a ferrari annyit tenne meg, hogy lecseréli egy normális pilótára Barichellot... Mondjuk Alonsora vagy kimire még trullival is megelégednék.. Legyen verseny...
  • Punkerwork
    #13596
    Toyota nem sokra ment a több lóvéval, nem csak a pénz miatt jó a ferrari hanem az állandóság miatt hogy nem cserélgetik évente a tervezőket stb...
  • Punkerwork
    #13595
    tény hogy ráférne egy normális vérfrissítés az F1-re de nem schumi/ferrarit kéne büntetni hanem a többi csapatot felhozni
  • Bucser
    #13594
    Szerintem maximális fejlesztési keretet kéne berakni az F-1-be ahol megmondják, hogy Öcsisajt ennyit költhetsz az új autó kifejlesztésére....
  • MrSpock
    #13593
    Pontosan igy van,van a Ferrari,és a többi csapat.
    Van Shumi,és a többi versenyző.
    Csak az érdekek számítanak semmi más.
    Teljesen ezért ilyen a F1 amilyen,ilyenné tették,úgy alakították,formálták.
    Ez van.
    Izgalamt csak a fanatikusok találnak benne,akik mondjuk Shumiért rajonganak,vannak egypáran itt is,meg európában.
    Nekik ez így jó,a többiek meg levannak ....
    Kedvencük nyer,mindegy hogyan,milyen áron,egy átlagnézőnek teljesen unalmas versenyen,ahol az a legnagyobb látnivaló,ahogy lassitják a kanyarban,és élvezkednek,hogy a kerékvetőn milyen símán átment,és,hogy nézd má'meg sem remeg a kormány a kezében stb.
    Tárgyilagosan nézve,nem elfogultan,mindenkinek bekellene látnia,akárkinek is szurkol,meg akárkit is istenít,unalmas az egész ide szezon is.
    Muszály uyge nyitni mindenhol pályákat,mert már nincs annyi pénz,mint régen,a csapatok többsége sem dúskál,a szponzorok sem nagyon adakoznak.
    Ez a sportág picit halódik,alkonyulóban van.
    Valahogy sürgősen megkellene oldani a problémákat.
    a tengerentúlon is megoldották,amikor az indycar szétszakadt,és most az IRl-ismét ottvan.Baromi sok néző,látványos versenyek.
    Lehet itt is azkellene,csak hát az F1 urai ezt nagyon nemakarják,pedig csak jóttenne a nézőkkel.
    Majd elválik mivé alakul az egész,de sosem lesz a régi,ez ebben a formában biztosan nem.
  • Punkerwork
    #13592
    Irvine nem véletlenül ment el annó, pedig szerintme jobb volt mint bari
  • Bucser
    #13591
    Ez meg Barichello-t minősíti...
  • Punkerwork
    #13590
    börni bácsi jobban szereti annál a pénzt hogy becsődöltesse az F1-t szerintem, a baj csak az hogy az új szabályok a többi istálót jobban visszafogják mint a ferrarit, pl az 1 motoros szabály szép és jó lenne ha nem tudnánk hogy a digó motor x+1 éve nem döglött meg.
  • Bucser
    #13589
    Mosley lelép az elnöki posztról.. Ha todt kerül oda akkor lesz itt atyaúristen.. meg lesz mondva, hogy melyik csapat hanyadiknak futhat be:)
  • Hellhammer
    #13588
    Októberben megy el. Lehet tippelni kit javasolnak a helyére (nem nehéz, volt már róla cikk is).
    Ezért lesz no comment kategória hamarosan az F1...
  • Punkerwork
    #13587
    ez az első második pilóta csak addig működik amíg mind2 pilóta bele megy, ennyi......
  • Punkerwork
    #13586
    Mosley lemondott
  • Bucser
    #13585
    Mert te minden héten kijársz Németországba és tudod, hogyan vélekednek Schumacherről... A pubi-kort meg hagyjuk te meg valszeg túl közel vagy már a változóhoz azért vagy ilyen.... Azt én is észrevettem, hogy a himnuszt látványosan unja... Te a saját himnuszod alatt beszélnél a csapatodhoz? Ez az egyik. A másk meg, nehogy már ő nem hibás azért, ha Barrichellot visszahívják... Szerinted Jean Todték jószántukból nem hívnak Schumi mellé valami épkézláb pilótát??? Soha nem fog Schumacher mellett jó versenyző ferrariba ülni.... Csak azért mert akkor Schumi beintene a fiatnak és elmenne...
  • Punkerwork
    #13584
    ezt a max 4 pilóta szabályt nem is ismertem
  • Hellhammer
    #13583
    Én azt látom, hogy az F1 már csak az üzletről és pénzről szól, (mondjuk régebben sem volt sokkal másképp, de azért nem volt ennyire éles a helyzet) így megölve a verseny lényegét. Ebben Sumi részben hibás. Elismerésre méltó az, és nem vitatható, hogy a mai mezőny legjobb pilótája. Ő az az arc, akit azonossá tettek a Forma-1-el. Így nagyon sokat alapoznak rá reklámokban, akár fogadásokban, vagy nézettségi alapon (szóval üzletileg).
    Elismerten a legnagyobb szava van az F1-ben. Ha lehet beszélni szakszervezetről (bár ez eléggé viccesen hangzik), akkor Sumi simán az elnökének tekinthető. És ő ennek tudatában (meghatározó szerep) ahelyett, hogy a sport érdekében lépne pár drasztikus lépést, inkább választja a "könyebb" utat és elfogadja a sok lóvét, és a csapat néha etikátlannak nevezhető politikáját. Bár voltak kísérletek részéről a helyzet javítására (Baricjhello feltuszkolása a dobogó tetejére), de ezeket általában nagyon hamar negálni szokta.
    Szóval azért nem tudok örülni Sumi győzelmeinek, mert a háttérben olyan folyamatok zajlanak (pár példa: FIA támogatja az egyik leggazdagabb csapatot, nem hiteles fényképet fogadnak bizonyítékként, szabályok másképp értelmezése, büntetések "elfelejtése", csapaton belüli verseny kiirtása, kezdő vagy nem nagy nevű versenyzők sárba tiprása stb.), amik teljesen elveszik a győzelmeinek a szépségét. Ismétlem erről részben Sumi tehet, de nagyobb részben a Ferrari vezetősége és a többi csapat töketlensége, hogy még mindig hagyják a Mosley-Ecclestone duót abban a pozícióban ahol vannak.
  • Punkerwork
    #13583
    Még nincs döntés Gené angliai részvételéről
  • Gabor_(HSF)
    #13582
    Az a baj ,hogy mindent kajáltok amit az a sok szar szémét senkiházi újságírók összehordanak egy kis haszon reményében..
    Menjetek ki pl Németországba és érdeklődjetek mi a véleményük SUMI-ról..aztán képzeljétek el azt hogy SUMI Zsó-fika és rögtön átélitek a helyzetet..
    Tököm ki már hogy mindenért SUMI-t hibáztatjátok és ebben az a vicces teszik ez főként olyanok akik még alig lépték át a pubi-kort..
    áhh cóval mind1 vicces ez az egész,tul fáradt vagyok ma egy újabb SUMI vs ALL vitához
  • G_ArchAngel #13581
    Miért van az, hogy Thierry Henry nem csinál hülyeséget? Vagy nincs tele a sajtó (bulvársajtó) a rallysok hülyeségeivel?
    nem mondanám, hogy az Arsenal meccseinek vagy a rallynak kisebb nézettsége lenne...
    (skandináv országokban még curling is nagyobb nézettséget élvez, mint az F1 (és izgalmasabb is)).
  • G_ArchAngel #13580
    Talán nem csak az a5-t kellene olvasni, hanem külföldi oldalakat is - bár egy FIAT rajongónak bőven jó "a kicsit sem elfogult a5"...
    Arról ugye nem kell felvilágosítani, hogy a pilóta (expilota) társa hogyan vélekedik róla...
    Majomparádé olasz himnusz alatt, Barichello húzkodása a dobogón, az öccséhez és nejéhez kapcsolódó szeretete...
  • fmarcee
    #13579
    Nos én most vallomást teszek. Én M. Schumachernek szurkolok (mondjuk már elég rég óta). Annak természetesen nem örülök amit a Ferrari csinál (annyira laposra ver mindenkit, hogy ez már szinte nem is verseny), de az idegesít amikor mindenki Sumit szidja a Ferrari húzásaiért. Mit tehet ő róla, hogy Barichellonak el kell őt engedni (jó ez eléggé gyenge példa inkább ne is mondjatok semmit). Ezt mondjuk itt nem tapasztaltam (mer ez az 1. fórum üzenetem) de az utcán/iskolában/stb. sokszor az ilyenek miatt szidják. Ez 1 kicsit sztem igazságtalan.
  • Alien
    #13578
    "Sokszor bizonyította már viselkedésével, hogy ha nem lenne ilyen tehetsége, akkor max Stájerországban lehetne tehénpásztor...."
    " itt a vezetői tudás a lényeg és nem az, hogy miként kezeli az emberi kapcsolatokat és viselkedési formákat..."

    pfffffff.....mi a bajod a viselkedésével??

    na mindegy, no comment
  • Hellhammer
    #13577
    Nem akarok veled vitázni, mert fölösleges. Én egyik csapatnak és pilótának sem szurkolok, hanem csak szórakozni szeretnék mikor leülök egy F1 futamot nézni. Ez sajnos már csak hiú álom, mert semmi szórakoztató nincs a mai F1-ben. Ebben igen erős szerepe van az általad favorizált csapat vezetőségének, mert olyan erős lobbizást mint ők, senki más nem csinál, és sajnos a FIA keze is nem egy esetben feléjük hajlik (több milliós támogatás, mert meghatározó csapata az F1-nek, furcsa szabályértelmezések, tavalyi gumivita, nem következetes büntik stb.)... Ez az elmúlt évek (kb. 98-tól kezdve) során vezetett a mai helyzethez.
    És ezért nem szívlelem a Ferrarit. Rmeélem érted az álláspontomat.
  • [Jakuza]
    #13576
    Ez is lol.
    Hiszen te szemelyesen ismered M. Schumachert igy aztan letudtad merni ,hogy emberileg milyen is valojaban.
    Nevetnem kell, mint a crashos megjegyzeseden.
    Ja es megvalami, mig o elert valamit addig te "tehenpasztor" vagy magyarorszagon.
    Vegulis lehet ezert irigykedni.
  • Ramore
    #13575
    :)
  • Punkerwork
    #13574
    tized annyi tűz lenne benne akkor már elég sok áldozata lenne
  • Ramore
    #13573
    Bárcsak Zsófikában fele annyi tűz lenne, mint Sato-ban. Na meg tehetség is! :)
  • ÁjjLe BoBBi
    #13572
    ezt énis így gondolom.
  • G_ArchAngel #13571
    az a baj, hogy itt vannak olyanok, akik fényezik a FIAT-oakt (persze, mert szeretik) van akik mindenben hibát és cinkelést keresnek (mert utálják MS-t, a pizza-autót, és azt, hogy saját csapatuk béna)...
    itt objektív véleményt még nem láttam...:)
    Én felvállalom, hogy nem szeretem a Ferrarit (ez így nem igaz, mert mint csapat nem, de mint autó is szimpatikus), de MS-t - miközben teljesítménye előtt fejet hajtok (és ez a lényeg az F1-ben) emberileg még a 0-nál is kevesebbre tartom...
    Sokszor bizonyította már viselkedésével, hogy ha nem lenne ilyen tehetsége, akkor max Stájerországban lehetne tehénpásztor....
    De ez felesleges szájtépés, mert itt a vezetői tudás a lényeg és nem az, hogy miként kezeli az emberi kapcsolatokat és viselkedési formákat...
  • KG21
    #13570
    biztos a fedélzeti számítógépét ;)
  • ÁjjLe BoBBi
    #13569
    ehhh :) ezen én is húztam a szemöldököm...;))
  • G_ArchAngel #13568
    a "crash" milyen mechanikai hibát takar? :DDD
  • ÁjjLe BoBBi
    #13567
    izé. 3ról 3-ra?;))
  • ÁjjLe BoBBi
    #13566
    mutimáááá:)
  • Punkerwork
    #13565
    Sapp kapna 1 buldózert? bár lehet abba se férne bele :)
  • BADE
    #13564
    Az lenne a jó,ha Rossi is átjönne az F1-be vagy esetleg Sapp:D