181769
  • Punkerwork
    #13638
    Ralf három évre a Toyotához igazolt
  • ÁjjLe BoBBi
    #13637
    lol :)
  • Punkerwork
    #13636
    A Brit GP-n is Gené ül a másik Williamsben
  • Punkerwork
    #13635
    Zanardi: Ralf meghalhatott volna
  • csabawarchief
    #13634
    hátha elférnek :DDD
  • dashed_
    #13633
    Forma 1 es futam kinaban !!!!!!

    keszul az uj palya

  • badoer
    #13632
    őt is kihagytam SORBOL
  • csabawarchief
    #13631
    egy profinak nem kockázat mert megbirja előzni :P
  • Bucser
    #13630
    A jó öreg diktatúra... Mondjuk akkor nem is volt csak a csapatok fenntartása dollártízmilliárdos üzlet...
  • Punkerwork
    #13629
    Ecclestone: hülyét csináltunk magunkból
  • Punkerwork
    #13628
    Todt: a Michelin jobb, mint a Bridgestone
  • donpedro
    #13627
    Azóta Zanardi már műlábakkal visszament oda, beült egy átalakított járgányba, és gyenge 320 km/h-ás átlaggal (!!) ment néhány kört... A lábait egyébként nem a pálya miatt vesztette el, hanem mert oldalról belerongyoltak 300-al, ez elvileg akármelyik pályán előfordulhat. (Asszem Sato is majdnem így járt valamelyik F1-es futamon, centikkel kerülte el egymást a két autó.)
  • Punkerwork
    #13626
    ja, csak neki is elment a kedve szerintem, kiégett mint Sato alatt a Honda motor :)
  • M@TriX
    #13625
    kiváncsi lettem volna, hogy mit tud Vill a Williams BMW-vel...
  • Punkerwork
    #13624
    az is baj szerintem hogy, a többi világbajnok lelépett az F1-ből Mika elment mert érezte hogy szar lesz a Merci, Villneuve-öt kirugták, pedig szerintem több pontot hozna mint Sato.
  • [Jakuza]
    #13623
    Megmutatom neked Katayama 95-os merleget.
    Tiszta Sato a fiu. :P

    U.Katayama
    Brazil Retired Lap 16 Reason: SPUN-OFF
    Argentina Finished 8th
    Saint Marino Retired Lap 24 Reason: SPUN-OFF
    Spain Retired Lap 57 Reason: ENGINE
    Monaco Retired Lap 27 Reason: SPUN-OFF
    Canada Retired Lap 43 Reason: ENGINE
    France Retired Lap 1 Reason: CRASH
    British Retired Lap 23 Reason: FUEL
    German Finished 7th
    Hungarian Retired Lap 47 Reason: SPUN-OFF
    Belgium Retired Lap 29 Reason: SPUN-OFF
    Italian Retired Lap 48 Reason: MOTOR
    Portuguese Retired Lap 0 Reason: CRASH
    Pacific Finished 14th
    Japanese Retired Lap 13 Reason: SPUN OFF
    Australian Retired Lap 70 Reason: HYDRAULICS

    Osszvisz 3szor vitte be az autot. :P
    Azert 96ban mar javult a helyzet mert ott 6szor.

    U.Katayama
    Team: Tyrrell Yamaha
    Nationality: Japanese
    Date of Birth: 29/05/63


    Australian Classified 11th
    Brazillian Classified 9th
    Argentinian Retired on Lap 29 Reason: GEARBOX
    European Retired on Lap 66 Reason: DISQUALIFIED
    San Marino Retired on Lap 48 Reason: TRANSMISSION
    Monaco Retired on Lap 3 Reason: SPUN OFF
    Spanish Retired on Lap 9 Reason: ENGINE
    Canadian Retired on Lap 7 Reason: Crash
    French Retired on Lap 34 Reason: Engine
    British Retired on Lap 13 Reason: Engine
    German Retired on Lap 20 Reason: Spun off
    Hungarian Classified 7th
    Belgium Classified 8th
    Italian Classified 10th
    Portuguese Classified 12th
    Japanese Retired on Lap 38 Reason: Engine

  • Gabor_(HSF)
    #13622
    Na látod ezaz...tépem a számat de mindhiába,mert még mindig nem érted miről beszélek..
    Én nem azt vonom nálad se kétségbe,hogy tizen 1-2 évesen nem nézted a F1 mert miért is ne nézhetted volna(engem is már nagyon korán megfertőzőtt a benzingőz)csupán arra próbáltam utalni,hogy ennyi idősen csak nézni lehetett az F1 et ,nem pedig megérteni...na erre mondom én ,hogy ti hallomásból itélitek meg SUMI-t (és ennek fő oka a szarházi magyar média)mert aki őt látta és értette versenyezni olyan kis "egyszerű" pilótákkal mint, PROST,SENNA,MENSEL..stb az egészen másképp vélekedek róla
  • Bucser
    #13621
    Még mindig jobb ha van egy kis piff puff minthogy 5 edzésből áll a versenyhétvége.. 2 egy órásból 2 egy körösből és egy 77 körösből....
  • KG21
    #13620
    Ahol Zanardi elhagyta a lábait? Nem hinném, hogy tetszene a versenyzőknek az ötleted :P
  • Big Daddy
    #13619
    Ti kockáztatnátok egy előzést Montoya vagy Alonso ellen,ha tudnátok hogy a boxban úgyis ti vagytok a nyerők?Nem kockáztat mégis nyer.Akkor meg minek boxolni a fiatalokkal?Szerintem ha szorulna a hurok ugyanúgy oda tudna vágni mint régen.Csak akkor az volna a baj hogy mindenkit kilök a pályáról.Így se jó,úgy se jó.
  • donpedro
    #13618
    Igazad lehet, sőt, talán az is feldobná a versenynaptárat, ha lenne egy futam a Lausitzringen is. :)
  • donpedro
    #13617
    Én ugyebár mint írtam nem vagyok Schumacher drukker, ezzel együtt is azt mondom, hogy sztem a jelenlegi mezőnyben ő legjobb. A megbízhatóság, a gyorsaság és a technikai tudás olyan egyvelege van benne, ami a többiekben csak részben van meg.

    Alonso és Kimi is nagyon gyors pilóták, de egyrészt tapasztalatlanok, másrészt messze nem tűnnek olyan megbízhatónak, harmadrészt pedig az autóhoz közel sem tesznek annyit hozzá, amennyit MS.

    Schumacher felhozta a Benettont, és felhozta a Ferrarit is, bár ez nyilván nem csak rajta múlott.

    Annak idején Berger mondta azt Sennáról, hogy bár a brazil tényleg nagyon gyors, de nem a versenyzői képességei miatt ver meg mindenkit (elsősorban a telemetria adatai szerint lényegében nem is volt köztük különbség), hanem azért mert még a boxban kihozza az autóból azt a plusz fél másodpercet, a technikai felkészültsége miatt. 20 métert ment az autóval, és máris tudta, hogy hol mit kell meghúzni vagy kilazítani.

    Ugyanez a helyzet Schumacherrel is, műszakilag nagyon ott van a szeren.

    Ettől függetlenül ha ő visszavonul, és mondjuk Alonso kerülne a helyére, akkor szvsz benne is ott van 3-4 VB-cím, ellenben ha csak szimplán helyet cserélnének, akkor két éven belül valszeg a Benetton lenne a jobb autó...
  • Bucser
    #13616
    ÉS szerintem jobb lenne, ha kiszednék a rádiót a sisakból meg a fülesből:))) Mekkora poén lenne.. csak a táblán kommunikálhatna a Box és a versenyző:))
  • Bucser
    #13615
    A pubiből azért már 6 éve kinőttem de ezt hagyjuk. Igen fiatalabb vagyok mint te Kb a fele a felső határa annak amit az infódba beírtál... Szal Schumacher első futama idején 9 éves voltam. SZámold ki. (gy.k.:22) Amit TV-ben adtak futamot mindig megnéztem én sajna máshova nem jutottam el. de emlékszem arra mikor elvették a Benetton pontait és amikor Schumi kilökte Hillt. Ez megmaradt bennem nagyon... Schumachert elismerem, de akkor sem tartom akkora klasszis versenyzőnek mint sokan mások... Szerintem a mai mezőnyben nem a legjobb.. Vannak nála jobb pilóták.... Csak szar autókban ülnek.... És a Forma 1-nek tényleg az előzés hiényzik ahogy Mansell is írta... Komolyan lassan elég lenne körbe inditani őket, és lemérni, hogy ki fut le egy adott távot rövidebb idő alatt... Számomra a F-1-ből csak 1 maradt és az a pénz... Szerintem már nincs meg az a Pedigree-je mint régen volt.... Egy a szerencséje az F-1-nek .. Hogy nemzetközibb mint a Nascar vagy az Indy....
  • badoer
    #13614
    és plusz a legendas es tobbszor elátkozott turbo
  • KG21
    #13613
    Ott baszták el forma1-et, amikor keskenyebbre szabályozták a karosszériát, betiltották a slick gumit, ezzel tapadást vesztettek az autók a kanyarokban, és még nehezebb lett előzni.
    Az amcsiknál széles dögök vannak, gond nélkül tud haladni szélárnyékban egy autó, nem veszti el a stabilitást, itt meg lehetetlen szorosan követni valakit :(
    Több előzést is lehet látni ezért az indy, és champcar szériákban (újabban így hívják ügyanis)
  • Gabor_(HSF)
    #13612
    nem.. ez hidd el nem igy van Kimi-t én is elismerem,sőt mondánam a mai mezőnyben ő a legjobb SUMI után,és én nem a Ferraris korszaka alapján itélem meg SUMI-t,talán ezért ez a nagy ellentét....
  • G_ArchAngel #13611
    pl. szerintem(!) Kimi már tavaly is klasszisokkal jobb pilóta volt, mint MS, csak Ő egy agyonfoltozott versenyautóban ülte, nem a "sponsored by FIA" űrhajóban...

    ...de veled felesleges szájkaratézni, mert a vörös kontaktlencséidet betetted és már csak ebben a színben látod a világot.

    Mindenesetre MS jó pilóta, de aki látta a XX. század utolsó éveinek futamait, azokban egy sima átlagos pilóta, aki érdemtelenül nyert annyit, amennyit - akik miatt szerettük az F1-et (mert ez már tényleg csak "száguldó cirkusz" ami maradt) már nincsenek itt.
    Pár régi nagy mentalitása nyomokban megvan Alonsoban, Kimiben, Montoyaban, Satoban, MSben, de ez már kevés...
    Van egy nagyon jó autó két szigorúan pórázon tartott, idomított pilótával és az egyre rosszabb teljesítményt nyujtó többi csapattal és változatos teljesítőképességű pilótákkal.

    Ja, és a Schumacher-faktornak is könnyű kikövetkeztetni az összetevöit: MS+Ross Brawn+Jean Todt+Ferrari+F.I.A+visszaszorított RB...
  • Gabor_(HSF)
    #13610
    Te pedig akkor is pubi vagy és ezt nem is sértésnek szánom (kivételesen) ráadásul irigyellek is érte,azé rögtön megis nyugtatlak van még ugy 100 éven hátra....de a lényeg az, hogy 13 éve kezdödött el SUMI pályafutása az F1 ben ,és én még emlékszem mindenre nem hallomásból,neked pedig a tojáshély akkoriban még keményen kötődőtt a seggedhez
  • Gabor_(HSF)
    #13609
    Sőt én még arra is emlékszem amikor helyet cserélt,Alesi-vel és bergerrel a következő évben megis jegyezték,"SUMI hogy volt képes ezzel az aztóval VB-t nyerni...ez se kiván több commentet azthiszem
  • Gabor_(HSF)
    #13608
    Az F1 -be előszőr is kellene 2-3 valamire való "skac" akik képesek versenyezni is,nem amiatt haldoklik az F1 ,hogy SUMI ottvan a ferrariban,hanem azért mert a többi csapatnak nincs pilótájuk,mint 10 évvel ezelőtt amikoris 3-4 star volt egyszerre az F1-ben
  • Gabor_(HSF)
    #13607
    Itt van megint nálad a fő probléma,még mindig képtelen vagy felismerni azt a tényt ,hogy akár Alonso,akár Bari-t is nézzük ,min2-en csak egy középszintü nem megbizható pilótákról beszélünk
  • MrSpock
    #13606
    Igen,nem mi fogjuk megrefolmálni a F1-et.
    nincs előzés,csak mennek libasorban és várják a csodát.Meg a boxkiállást,hátha ott sikerül előrébbjutni.
    Semmi előzés,semmi verseny.
    Engem speciel nemérdekelne ha Shumi nyerne mindig,de legalább lenne verseny,hogy ha leülök,lássak valami klasszat.
  • donpedro
    #13605
    Na igen, anno épp ő mondta ugye a Williamsről, hogy egy majom is világbajnok tudna vele lenni, miután Prost átvette a helyét és sorra nyerte a futamokat. Akkor a Williams tette unalmassá a versenyeket, egészen addig, amíg a Benetton elő nem állt Schumacherrel, és egy remek karosszériával.

    Akkor elsősorban Schumachernek volt köszönhető, hogy végre valaki felkavarta az állóvizet.

    Egyébként véleményem szerint a forma1 nem attól lett unalmas, hogy az olasz csapat kiemelkedik a mezőnyből, hiszen a középcsapatok így is hasonló szinten vannak, mégsem előzgetik egymást. Az meg nem teszi a versenyt izgalmassá, ha 40 körön keresztül kergeti egymást két autó...

    A boxkiállások anno jó ötletnek tűntek, de most már túl nagy teret engednek a taktikázásnak, így feleslegessé téve a pályán történő előzést. Ezen változtatni kellene. Másrészt ki kellene találni valamit, ami megkönnyíti a pilóták számára az előzést, pl ha megoldható lenne, akkor valahogy hatékonnyabbá kellene tenni a szélárnyék kihasználásának lehetőségét. Pl a MotoGp versenyeket ez teszi látványossá.

    Elsőre talán túl drasztikusnak tűnhet, de én azt is jó ötletnek tartanám, ha a rajtnál nem két, hanem három autó alkotna egy sort, bár ez nyilván a legtöbb pályán nem működne.

    Na de mindegy, nyilván nem én fogom megreformálni a rendszert.
  • MrSpock
    #13604
    Szerintem nincs egyedül
  • badoer
    #13604
    abba szezonba vb lett ott se volt nagyizgalom.bar a 3 dik helyert nagy csata folyt senna es sumi kozott.
  • Punker
    #13603
    Mansell nem bírja elviselni az unalmas F1-et
  • Punker
    #13602
    A GPDA beszélni akar Sid Watkins-szal
  • Hellhammer
    #13601
    Amiben reményt látok: az új gumiszabály, azaz, hogy megint csak 1 gyártó lesz, és a FIA szablya neki a feltételeket. Most az van ugye, hogy a Bridgestone fejleszt a Ferrarira és azt használja a többi csapat is, a Michelin meg próbál minden csapatnak adni.
    Tavaly iszonyat jó példa volt a témára, mert jött ugye a túl széles Michelin gumi balhé. Ezt megoldhatta volna úgy is a Bridge, hogy csinál ő is szélesebb/szélesedő gumit, de az nem lett volna jó a Ferrarinak, mert a GA-t a keskenyebb gumihoz tervezték (futómű, egyensúly, légellenállás), egy szélesebb gumival az egész autót újra kellett vola tevezni. Ehelyett perskedés, aminek az lett a vége, hogy a Michelin új gumikkal jött elő, és a csapatoknak hozzá kellett igazítani az autót (meg is látszott az eredményeken). Az ilyen "apró" dolgok nagyon sokat számítanak, és senkinek nincs szava ellene jelen esetben, és sajnos nem is nagyon ellenőrízhető (pl. kötelezni a Bridgestone-t, hogy ne csak a Ferraival kooeráljon). Ha valaki kétkedik, és azt mondaná, hogy hülye vagyok, akkor annak azt tudom mondani, hogy ássa bele magát a témába, mert jól dokumentálva van a tavalyi gumieset minden nézpontból... Szal ezért bízok az új gumiszabályban.
    Persze lehet, hogy ebből sem lesz úgy semmi, mint az új időmérőrendszerből sem, mert akkor néhány csapat kicsit nehezebb helyzetbe kerülne, ami nem feltétlenül jó pénzügyi eseményeket hozhat magával...
  • badoer
    #13600
    vissza olvastam esszeretnék egy par gondolatot megosztani veletek.szerintem zanardinal es a nakajimanál nagyobb auto torok nem igen fordultak meg az f1 be.szoval sato meg jocskan le van maradva toluk.a ferrari sumi elott igencsak gyengen muzsikalt.bar alesi es berger nyertek egy parszor(alesi egyszer)de rengetek muszaki hibaval bajlodtak.1979 sekter nyert vb.a csapat pedig 1983 ba.1990 be prost majdnem nyert de senna megelozte.sumi es bari csapat kapcsolata nem ujj dolog.1978-ba peterson tobbszor is elengete andretit.amikor kérdezték hogy mégis milyen érzés elengedni andretit azt mondta olyan mint a vilag második leggyorsabb autojaba ulni.igazságtalan? ez van.azt mgnézném hoy bari más autoval tudna e gyozni.jo példa rá irvine.én ferrari druker vagyok de azt elismerem hogy igy nem jo.