380
Star Wars Jedi: Fallen Order
  • wedge31
    #260
    Hagyomány tiszteletböl én kékkel toltam végig, mindig is a kék meg a vörös lézerkard tetszett a legjobban.
  • jarlaxxe
    #259
    Kár, az a két szin tettszik a legjobban, mindegy akkor marad a lilla az se rossz.
  • wedge31
    #258
    Vörös szerintem nincs is a játékban mivel itt te vagy a jó fiú...a narancs meg pre-order ficsör volt.
  • jarlaxxe
    #257
    Narancssárga meg vörös kristályt merre találom? mert most már van vagy öt szinem de ezek nincsenek közte.
  • hawkie22
    #256
    Elsöre én is, de aztán csak rájöttem, hogy mi merre hány méter. Egyébként nagyon élvezem, most jutottam el Kashyyk-ra. :)
  • SzirmosSzisza
    #255
    Force-t. Tudsz felvenni élet meg erő növelést (ki is írja, hogy 1/3 pl).
  • lonvard
    #254
    az mit jelent, hogy forcet ad?
  • SzirmosSzisza
    #253
    Ha jól rémlik az első csak forcet ad, utána viszont nekem pont a fordítottja volt, a 2. feladvány tökre tetszett aztán kiderült, hogy muszáj is volt mert úgy lehet kijutni :)
  • lonvard
    #252
    Úgy elkeveredtem abban a szeles-golyóbisos templomban, mint annak a rendje. Ez a része tiszta Tomb Raider , csak míg abban a feladvány megoldása a feltétele volt a továbbhaladásnak, itt nem. Pl. nem sikerült a sok szélcsatornás csarnokban középre varázsolnom a golyót, de semmi baj, tovább mentem, aztán legnagyobb csodálkozásomra már vagy 3 nagy kamrával arrább járok és már ilyen guardianokat ölök, és tulajdonképpen fogalmam sincs mi a célom. :D
  • Árnyvadász
    #251
    Nálam is jelentkezett. Megszoktam. Patch idővel megoldja. Csak addigra végzünk vele.
  • Moby
    #250
    Már a végefelé járok, nem akadályozott a játékban, csak mostmár kissé bosszant :)
  • wedge31
    #249
    Ha bejön a játék észre se fogod venni, legalábbis engem nagyon megfogott a sw feeling.
  • Moby
    #248
    Utánaolvastam, redditen is többeknek van ilyen gondja, steamen is találtam bejegyzést, de kb mindenki erre jutott :)
    Ezek szerint ez ilyen. Van, akit nem szeret.
  • wedge31
    #247
  • Moby
    #246
    Amikor épp nem tölt, akkor nálam is fix60-al karcol, aztán elkezd tölteni (gondolom), és ilyen 2-3 másodpercre szaggat. Cutscene közben, meg a pályán haladva időnként.
  • wedge31
    #245
    Nálam fix 60fps volt, pedig nincs is SSD-m.
  • Moby
    #244
    Technikai kérdés: SSD-ről fut a játék(eredeti). Mégis néha amikor tölt, úgy szaggat, mint a rosseb. 16GB ram. Hetet-nyolcat használ. Semmilyen másik játéknál nem láttam még ilyet. Van erre valami okosság?
  • Árnyvadász
    #243
    Így van. Rossz választ adtam korábban. Ezzel kiküszöbölhető a rontás.
  • lonvard
    #242
    Na egy kicsit fejlesztve a Calt, elkezdett tetszeni a harc. Kicsit tovább tart a slow, kicsit jobban védekezem, bejön F-re az a gyors támadás, és mindjárt nem érzem magam balfasz jedinek. :)
  • Árnyvadász
    #241
    Végeztem Kashyyk bolygón a küldetés szerint. Igaz 97%-on áll a mutató. Viszont Bogano kész 100%-ra, de 4 láda még nincs kinyitva. Mindegy. Egyelőre megcsinálom a vörös bolygót, aztán foglalkozok ezekkel. Zeffo-ra is vissza kell menjek, ott maradt ki a legtöbb láda/titok.

    Azért Bogano megérte 100%, mert:
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Jaro Tapal egyik tanpályája végén (a nagy szörny alatti részen) sikerült egy újabb életerő növelést találni. Nem volt egyszerű az odaút, de végül rájöttem mit kell csinálni. Közben a harcsafejű nézte fentről. :)
  • caps lock
    #240
    Nem tudom mennyi szándékosság van benne de először jött a Mandalorian sorozat, most ez a játék, és pár hét múlva az új mozifilm. Jó kis reklámot kap mindegyik egymástól, ez az év vége most a Star Wars-ról szól. Amúgy remek játék, a falon futkosás tisztára mintha Prince of Persia lenne, a logikai részek Tomb Raider, a harc a Witcher 3-ra emlékeztet, az Erő gyakorlatilag megfelel az aard jelnek. De ami a legjobban tetszik hogy az összhatás abszolút hozza a filmek hangulatát, a zene meg a grandiózus tájképek, a futurisztikus helyszínek steampunkos stílusa. Szóval nagyon tetszik!
  • Árnyvadász
    #239
    Igen. Az megvan már. Úgy valóban jobb, csak van amikor még egyet kell róla ugrani és nem mindig szokott összejönni, ha TR-es módon pontosan meg akarom tervezni hova ugorjak. Itt nincs szükség ilyenre. Szarni kell rá, ahogy elkapja Cal az indát és bemozog vele, már lehet is átugrani a következő indára, vagy a talajra le.

    Jut eszembe megint egy rész, ami rohadtul tetszett:
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    A második sírboltban a levegőbe láncokkal tartott alien szarkofágja, meg maga a helyszín. Állam leesett, annyira hangulatos hely volt az. Meg ami utána jött. Ez már régebben volt, nem itt járok. Esküszöm még a Tomb Raider maja helyszíneit is lazán ütötte.
  • SzirmosSzisza
    #238
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Lesz majd force pull, azzal bármilyen szarul ugrassz oda tudod húzni a kövi indát!
  • Árnyvadász
    #237
    Én még nem tartok ott, de majd lehet még nagyobbat is ugrani. :DDD

    Így eljutsz olyan helyekre is, ahol ismét ugrálgathatsz. Egyébként nincs ez olyan szarul megcsinálva. Tudjátok mi a szar? Amikor indáról kell leugrani vagy indáról indára át. Na ott legtöbb esetben az első próbálkozás a tuti, ha elkezdtem irányítani, belőni, hogy pontosabban ugorjak, annak mindig halál lett a vége. :D

    Az szarul van megcsinálva, de nem is erről szól a játék. Az ugrálás az szerves része, de szerintem kifejezetten élvezetesre sikerült. Egyébként a pályák eltérőek. A kihaltságban talán tényleg hasonló az a kettő, amit írtál, de Zeffo és Kashyyk már mások.

    Más: Egyik kedvenc ölésem, erővel magamhoz rántott ellenfél ledöfése lézerkarddal. Az adja. Majdnem van annyira jó, mint a kivégzések. (Látványra.)
  • SzirmosSzisza
    #236
    Sőt, mindegyik bolygóra vissza kell majd menni újra ugrálni :D
  • wedge31
    #235
    Ha így nézed nem tudlak megnyugtatni mert mindegyik bolygón sok az ugrálás.
  • Daermon
    #234
    De ugrabugrás lesz, persze más ellenfelekkel. Bár nem értem mire számítottál :D
  • lonvard
    #233
    Skacok, leszálltam a második bolygón, egy vörösön, de amúgy ugyanolyan kihalt és ugrabugra mint az első. Na most nyugtassatok meg, hogy nem átskinezett ugrálóplatform lesz az összes bolygó.
    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2019.11.21. 14:40:46
  • SzirmosSzisza
    #232
    Nekem bejött, hogy nem kell min-maxolni a dolgokat, szinte mindent ki lehetett húzni a skill fában is.
  • Nomad90Hun
    #231
    Nah neekm 22 óra lett a vége.

    Szerintem egy new game + jöhetett volna, ahol pl. nem kell már újratanulni mindent, plusz ha már rpg-s skill fa mondjuk lehetett volna belerakni többféle végződést, attól függően, hogy itt-ott mit döntesz, mert így a srác kicsit sótlan volt nekem.

    A story nem rossz, a platform elemekből vehettek volna kicsit kevesebbet. Az nekem is tetszett, hogy Cal gyakorlatilag 5 éven keresztül nem használta az erőt ezért kicsit megtompult az erőérzéke és újra kellett tanulnia a dolgokat, volt 1 fejlődési ív ami jó.
    A kasztosodás és a specializált fegyver sztem jót tett volna a sokszínűségnek.

    Az ellenfelek nagy része könnyen kiismerhető és kijátszható egyedül akik nekem gondot okoztak azok az imperial combat droidok.
    Van egy olyan érzésem, hogy lesz még itt valami dlc vagy valami mert eléggé levegőben lett hagyva a befejezés, de összességében 8/10-et nálam is megkapja.
  • Daermon
    #230
    Én bizom benne, hogy ezen a sikeren felbuzdulva jön egy komoly single RPG most majd.
  • lonvard
    #229
    Az a része tetszik nagyon, hogy a fejlődési rendszer alapja, hogy a srác egy tanonc szinten rekedt jedi, akinek ráadásul valami problémája is van az erővel való kapcsolattal, és hogy ezt kezdi begyógyítani a tapasztalatszerzés és fejlődés. Pl. tök jó hogy csak az időlassítást tudja az elején. Mondjuk az viszont ultragáz lenne, ha végig csak ennyi lenne, szóval meg is nézem azt a képességfát. :D
    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2019.11.20. 21:03:56
  • wedge31
    #228
    Kerek 20 óra alatt végeztem a játékkal.
    Ami nagyon tetszett az a harcrendszer és a sztori, sw hangulat.
    Ami jó volt az a pályák felépitése és a shortcutok behozatala is jó ötlet volt.
    A grafika...az lehetett volna szebb is de igy legalább nem volt vele semmi gond.

    Ami nem tetszett az a sok platform elem ami egyértelmüen csak azért kerülhetett bele ilyen fajsúlyosan, hogy kitolja a játékidöt, valamint a totál értelmetlen található tárgyak amik csak voltaképp skinek, óriási lett volna ha itt is lehetett volna fejleszteni a fegyónkat mint pl a DaS játékokban attól az még nem lesz rpg.

    Erős 8 pont nálam a játék és csak azért ennyi mert sajnos gyak nulla az újrajátszhatósága.
  • Sunrider924
    #227
    Az hogy ebben a jatekban konkretan nincs loot az nagy hiba, valahol az egesz elment egy interaktiv mozielmeny iranyaba, ez tokeletes jatek lenne nemcsak SW hanem rpg jateknak is HA lenne benne loot nem ezek a skinek, persze akkor a harcrendszert is csiszolni kellene mert ugye korabbi jatekokban minden jedi class mas statrendszerel mukodott es mas volt a fegyverzete is. Nalam korulbelul ennyi a negativum minden masban iszonyat magasra rakta a lecet a Respawn.
  • SzirmosSzisza
    #226
    Nekem volt sok helyen mikor pl víz alatt volt a láda vagy dupla ugrás kellett volna és nem mentem vissza, mert ott rohadjon meg mindenki. Zeffon konkrétan annyi hiányzott, hogy azt hittem még visszavisz oda a story :D
  • Nomad90Hun
    #225
    Nem tudom (nem néztem a Masteren az arányokat), de pl. Jedi Knight-on én arra lettem figyelmes, hogy az életerő növelésével mintha sebzésellenállást is kapna Cal. Mert amit emlékeket (echo-k) szedeget össze az ember azoknak 1 része az életerőt növeli, plusz a skillfából is lehet növelni. Jelenleg a sokkólós scoutok alig sebeznek ha megütnek, az elején volt, hogy fél hp csíkot leütötte egyik-másik. Ami szerintem a skillfán a must have skill az a két oldalsó gyógyítós, az egyikkel stim használatakor több életerőt kap vissza Cal, a másik meg stim használatával feltölti a Force meter-t.
    Utoljára szerkesztette: Nomad90Hun, 2019.11.20. 16:50:10
  • Szabi #224
    biztos többet bambultam és kóboroltam, mondjuk kb. mindegyik ládát összeszedtem :D
  • lonvard
    #223
    Most váltok le jedi masterből, mer túl nagy szopás. Valahogy nem érzem a harcokat. túl kicsit evadézik, az ugrás meg bakugrás, karddal védekezni meg elfelejtek. Meg nem is tudom, hogy lehet-e pl. szörny ellen. És irdatlant sebeznek, szóval a védekezésem nem létezése és a csaknem halálos sebzések jellegű csapások együtt azt eredményezik, hogy a harcokat nem szeretem.
  • SzirmosSzisza
    #222
    Nálam 19 óra lett a vége, remélem jön még DLC vagy 1-2 új bolygó hozzá. Nekem maguk az ugrálós részek is tetszettek, a harcot meg meg lehet szokni (bár nagyon rég léptem már ki alt+f4-gyel játékból, de ebből nem egyszer volt rá példa :D). Ez a bolygóra visszamenés meg szerintem shortcutokkal se túl izgalmas, Zeffo-n is a ládák felét sikerült ott hagyni, bár összességében 88%-ot ír a teljes játékra szal tűrhető. Majd, ha lesz DLC vagy valami hozzá akkor valszeg nekiesek újra a legnehezebben (most előtte levőn volt).
  • lonvard
    #221
    Heh, max fps-t leszedtem 60-ról 30-ra próbaképpen, és szaggatásmentes.