380
Star Wars Jedi: Fallen Order
  • Szabi #220
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    még néhány csata, flashback hegyek (zsepi legyen bekészítve), átvezetőkkel együtt és ha nem halsz meg sokszor kb. 2 óra
  • Nomad90Hun
    #219
    Nem feltétlen a konfigoddal van gond. Nekem simán megy nagyrészt Epic beállítások mellett, Kasshyyk-on pl. mégis beröccent időnként.

    Én 19 óránál járok jelenleg, kérdés hogy mennyi van még kb. hátra spoilerben irom hol járok (mert mégiscsak egy 5 napja kijött játékról beszélünk).
    Szóval innen mennyi van még:
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Jelenleg ilumon járok, meglett a Split Saber, ami nekem nem olyan nagy durranás, azt hittem rendesen lehet majd Sentinel stílusban Dual-wieldezni, de TESCO gazdaságos megoldás lett a vége.
  • lonvard
    #218
    :) Sajna a konfigom határát feszegeti ez a játék. Kis meglepetés. Szaggatott játékmenet, pont olyan sűrűséggel, hogy már idegesítsen. Hát nem tudom mi lesz, egyelőre küzdök azon a sziklás első bolygón, aztán meglátom.
  • Szabi #217
    óvatosan kell nyomni az előre kart :D
  • lonvard
    #216
    Jó, van séta. Bizonyos helyeken. Visszaszívom. :)
  • lonvard
    #215
    Nincs séta. Isten verje meg.
  • Szabi #214
    24 óra lett a vége, a story zseniális, imádom, a többit meg kénytelen voltam végigszenvedni, azért néhány óra után már egészen élvezetés volt az irányítás, csak ez a sok szpatás a korai odaéréssel ne lenne..

    teljes árért kevés lenne, így premierben okés, most még van időm NFS-t is befejezni :D
  • Daermon
    #213
    Volt :) (nekem már a vonaton volt ilyen)
  • Szabi #212
    óó igen itt #165 pontosan így jártam én is :D

    irány vissza gleccserig, attól jobbra kivilágított alagút, ott be és lesz egy lift :)
  • Szabi #211
    így 22 óra után kezd egyre jobban tetszeni a játék.. :D

    szerintem már kezdek a végjátékhoz érni, most épp irány újra a datomir

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    menő a szétszedhető kard :-)
  • Árnyvadász
    #210
    Aha voltak. Képesség helyes használata után beadja. Elég sok ellenfélnél. Erősebbeknél is természetesen, de a leírás is ad támpontot.

    Master91: Nyírd ki magad (vesd a mélybe mondjuk) és ha jön a respawn, akkor hátha valami értelmesebb helyre rak vissza (előző mentési pont), ahonnan vissza tudsz menni a hajóhoz.

    Jelenleg én is itt tartok. Visszamentem Kashyyk-ra, a Zeffo-n végeztem, de azért nem teljesen. 78%-on áll a mutató. De most elég volt belőle. Kibaszott nagy ez a pálya. Egy darabig nem akarom látni. :)

    Bogano-ra is benéztem Kashyyk előtt. (Érdemes volt. Most olyan helyekre is eljutottam, ahová eddig nem és még új mini boss ellenfelet is találtam. Meg Jaro Tapal lézerkard kinézetet. De ez a bolygó is csak 88%, bár az egyik sziklán ott van egy érdekes óriás lény, aminek nevére már nem emlékszem, de gondolom ehhez is majd vissza kell idővel jönni. Egyelőre nekem úgy tűnt jelenleg megközelíthetetlen. (Nyilván kell még egy képesség, hogy elérjem, mondjuk nagyobb ugrásra gondolok.)

    14 óra eddig. Remélem dupla ennyi lesz a végéig. Én elég alaposan megnézek mindent. Már csak a grafika miatt is, érdemes nézelődni. És persze a titkok, ládák sem egy utolsó szempont.
  • SzirmosSzisza
    #209
    Térképen nézz körül, szinte biztos vissza tudsz jutni valahogyan.
  • Master91
    #208
    Zeffo bolygón meglett a force push, eljutottam hogy akkor irány kashyyyk.
    Nem vissza mentem a hajóra, hanem elkalandoztam.... lecsúsztam 1 gleccseren, és a 'crash site'-ra jutottam. mentem egy darabig, de zsákutcának tűnik, droidnak kéne képesség talán hogy túltöltsem a generátort és megnyíljon új út....

    mit csináljak? vissza akarok jutni a hajóra hogy elutazzak kashyyykra
  • jarlaxxe
    #207
    Eddig is voltak ilyen kivégzés animáciok a játékban? mert nekem most adta be elöször majdnem 10 óra után.
  • BryceHUN
    #206
    Ez még semmi komolyat.
  • wedge31
    #205
    Jött egy patch de hogy mit javit...
  • Ryder159
    #204
    Megavan

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Visszafele úton le kell emnni az Ice Cavens-be ahol augye a boss fight-ban lesokkolnak és elvisznak abba az arénába vagy mi...
  • Nomad90Hun
    #203
    Second Sister eddigi megnyilvánulásai alapján erősen sanszos, hogy csak szórakozott vele kicsit, mint a macska az egérrel, csak itt most szivacs volt, mert elfutott az egér.

    Meg nekem még az fura, hogy jópár óra (ami valószinűleg inkább heteket ölel fel) után sem találják őket, ugye eléggé úgy néz ki mintha a nyomában loholnának, pedíg kb. elöttünk járnak, am
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    pl. Kasshyyk-ra is csak azért mentek oda útólag, és verték szét az ellenállást csöppet mert megtudták, hogy ott járt.
    .
  • SzirmosSzisza
    #202
    Nem az a kérdés, hogy tud-e róla vagy nem, hanem hogy odaérnek-e időben. Kikötő lezárás nem nagyon segített volna (nem is onnan menekült el), a bolygó teljes blokádjához meg picit több erőforrásra lett volna szükség.

    Nekem az volt fura amúgy, hogy a droid miatt azt hittem van felvételük és egyből be tudják azonosítani ki volt az (aztán lehet csak az inkvizítor játszadozott vele, azért nem vitték el egyből).
  • Nomad90Hun
    #201
    Nem lenne rossz elmélet, csak ugye ha figyeltél a kutaszdroid szurja ki, ergó a fél birodalom tud róla, ott alapból volt egy "helyörség" nyilván, hogy figyeljék lop-e valaki vagy ilyesmi, semmibe nem telt volna a helyi kikötőt lezárni mondjuk.
  • SzirmosSzisza
    #200
    Próbálj beszélgetni a társaiddal vagy egyszerűen nyisd meg a holomapot és kéne ott lennie új bolygónak/küldetésnek.


    #197: kb fél nap se telik és sietniük kell, mert különben lelépne a főhős, alapból meg szerintem egy random bolygón ahova bontani visznek dolgokat nem sok birodalmi van (bár pont pár napja jött ki új star wars könyv, ahol ugyanúgy Braccaról lépnek le, csak akkor a First Order elől :D)
  • Árnyvadász
    #199
    Engem eddig egy dolog zavar. (Nem vészes persze.) Az zavar amikor cél nélkül kell bolyongani olyan területeken, ahová nem szól küldetés, de azért szeretném felfedezni a pályának azt a részét is. Aztán van amikor kiderül később, ide vissza kell jönni. Szerintem jobb lett volna ha inkább lezárták volna ezeket a részeket. Így is óriási egy bolygón lévő pálya mérete, de célirányosabb, élvezetesebb, ha azért járok egy helyszínen, mert oda szól egy feladat.

    Szóval én ezeket az "üresjáratokat" annyira nem szerettem meg. Persze oké, vannak itt is dobozok, emlékek, fejlődéshez (gyógyító kapszula, életerő növelés, erősáv növelés) szükséges tárgyak, de nálam egy picit laposabb hangulattal rendelkeztek ezek a részek.

    Az, hogy vissza kell jönni egy már alaposan bejárt helyszínre sem túl okos megoldás. Nem feltétlenül rossz, csak ekkora pályaméreteknél már állandó térkép használatot követel. Nem beszélve arról újra végig kell harcolni a már bejárt szakaszokat. Oké ez nyilván xp szempontjából nem rossz, de inkább időhúzás ez a készítők részéről.

    Az ügyességi elemek sokasága nekem nem volt eddig unalmas. Alapvetően vegyesen vannak gondolkodtató, felfedező, ügyességi és harci részek benne, no meg a főnökök elleni harcok.

    Jelenleg ott tartok, hogy Kashyyk bolygóról vissza kellett menni a Zeffo-ra, de már így is 10 óra környékénél járok és még egyik bolygó sem 100%-os. Nagyon nem. Még az első se, mert hiányzik képesség ami kell oda. Egyelőre úgy érzem jó lenne 100% megcsinálni a játékot. Ez azoknál a játékoknál szokott nálam előfordulni amik nagyon tetszenek.

    Jedi: FO is ilyen. Nem tökéletes, de nagyon össze van rakva.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Lépegetős résznél, konkrétan az egész megvalósítás olyan volt, mint egy filmnél. Nem hittem a szememnek.


    Nekem még az lenne a kérésem, dolgozzák fel a Dark Forces játékot U4 motorral és akkor SW ügyileg rendben is lennék egy darabig. A Fallen Order meg tartson sokáig és akkor fülem ér majd bokáig. :)
  • Nomad90Hun
    #198
    Másik amit elfelejtettem leírni, sikerült Zeffo-n egy crash-t előidéznem. pár stormtrooperrel harcolva visszahátráltam a liftbe ami mögöttem volt, és ekkor szállt el a gyözedelmi zászló a játéknál.
  • Nomad90Hun
    #197
    Erősen esélyes.
    Mondjuk a platformer részekkel nekem kezd tele lenni a hócipőm, eddíg a game 50%-a ugra-bugra (Kashhyyk-on most végeztem este remélhetőleg). A platformozással nem lenne lenne bajom ha 4-ed ennyi lenne, de ez, hogy a bolygókon majdnem 15 méterenként van egy feneketlen szakadék, vagy épp valami hegycsúcson szambázol és ha rosszul ugrasz kampó...

    Másik ami uncsi és kilóg a lóláb hogy spórolni akartak, az az hogy a bolygókra vissza kell mászkálni, és nem csak azért mert most megszerezted xy képességet és most ki tudod nyitni azt a bizonyos ajtót.

    Ami pozitív eddíg:

    A story eddíg tetszik az első plot twist megvolt nekem már, a purge trooperek elleni harc élvezetes és a birodalmi rohamosztagosok akik az elején még erősnek érződtek most már inkább a töltelék szerepben fényeskednek.
    Kashhyyk-on a menekülös csúszkázást kifejezetten élveztem.


    Viszont ez a hagyjuk meglépni a Jedi-t bracca-ról az nem úgy ment volna ha a filmekben is látható birodalom módjára vislekednek. Ott akkor eleve a Mantissal le se tudtak volna jönni a bolygóra, mert bolygózár, hajók se ki - se be, csak miután át lettek ellenőrizve.
  • Ryder159
    #196
    Sziasztok!

    Olyan problémával találkozott már valaki, hogy a Main objective hogy térjek vissza a hajóra, de nem történik semmi, így nem tudok továbbhaladni. Ötlet?
  • Daermon
    #195
    Hétvégén eltudtam kezdeni én is, olyan bő 5 óra után (Alap bolygó + Zeffo van “kész”). Az első bolygón a béka bossz meglepett, de 4-5re lement azért :D
    Eddig igazából tetszik: grafika nagyon szép, jól fut, a helyszínek is jól kidolgozottak. A harcrendszer szintén renben van. Kicsit-ugrabugrás sokszor (platformer), amit szoknom kell, de kibirható és vannak jó részei. Kozmetika cicomázás meg plusz pont. Sztori eddig érdekesnek tűnik, és a voiceacting is.
    Szóval elégedett vagyok eddig, ez egy jó 8-8,5/10es lesz majd szerintem, egy jó akció-kaland játék, némi soul beütéssel.
    Remélem a következő single SW játék egy komolyabb aRPG lesz ezek után.
    Amúgy akarva akaratlanul a játék közben nekem az jutott eszembe, hogy ez szerintem egy TPS Titanfall spinoffnak indult :)
  • SzirmosSzisza
    #194
    Ez a force push picit op lett szerintem :)
  • wedge31
    #193
    Hát igen kétszer ennyi harcot és fele ennyi platformot én is el tudnék viselni de akkor valszeg nem 20+ óra lenne a végigjátszás hanem fele annyi...
  • jarlaxxe
    #192
    Szerintem túl is tolták már az ugrálást, most vagyok a vukiknál de már unom ezeket a részeket, sokkal de sokkal több harc kelett volna inkább.
    Ez igy gyak a harcrendszert leszámitva egy tomb raider játék az sw univerzumban.
  • Szeret6996
    #191
    Origin játékot még sose vettem, ott az előfizetés :)
  • wedge31
    #190
    Amiröl kérdeztál az a játék kb harmadát teszi ki a többi platform elem tehát vedd figyelembe ezt is vásárlá elött mert rengeteget kell ugra-bugrálni.
  • Szeret6996
    #189
    Akkor megy is a hónap előfizu, köszönöm :)
  • Kandurex
    #188
    Mindenképp!
    Vannak.
    Nagyon. (bármelyik Souls like játékot megeszi e téren)
    Souls / Sekiro
    Jedi Master szinttől simán.
    Nem, inkább több féle ellenfél van.
    Skill fa alapú.
    Változó, 16+ óra
    Utoljára szerkesztette: Kandurex, 2019.11.17. 19:02:47
  • Szeret6996
    #187
    sziasztok
    Gondolkodom hogy kipróbáljam-e?
    Ami érdekelne:
    Vannak shortcutok?
    Mennyire változatos a térkép és az ellenfelek?
    A harcrendszer milyen? (dodge vagy parry?)
    A játék nehézsége eltudja érni a Soulslike szintet?
    Vannak szintjei az ellenfeleknek?
    Fejlődési rendszer milyen?
    Kb milyen hosszú a játék?
  • Szabi #186
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    pffúúú amikor falba kéne rakni azt a három fél labdát.. whááááá
  • SzirmosSzisza
    #185
    Később lesz majd elvileg képesség amivel át tudod.
    Utoljára szerkesztette: SzirmosSzisza, 2019.11.17. 12:28:07
  • Szabi #184
    olvasd el még egyszer.. így nincs sok értelme spoilerbe tenni.. :'DD

    számtalanszor éreztem már úgy a játékban hogy túl korán jutottam el valahova és még hiányzik egy képesség.. gondolom majd lesz egyszer erőugrás is és át lehet jutni

    ez talán az egyik legnagyobb bajom továbbra is a játékkal, ez ilyen kamu megoldás hogy hosszabbnak tűnjön a játékidő :-/
  • Nomad90Hun
    #183
    Jah. Kardot max akkor nézegetem mikor az övön lóg. Mondjuk ez, hogy lehet váltani az egypengés és a duplapengés mód között tetszik.

    Amúgy Dathomiron ahol a csókával összefutunk,
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    hol a duplapengés modifikációt össze lehet szedni
    ott csak én nem tudtam átugrani, vagy oda kell még valami?
    Utoljára szerkesztette: Nomad90Hun, 2019.11.17. 09:05:09
  • wedge31
    #182
    Amiknek totál semmi értelmük nincs az a ruha meg kard alkatrészek, semmi pluszt nem adnak csak skin az egész, kár hogy ezzel a lehetöséggel nem éltek.
  • Nomad90Hun
    #181
    Jah graf nálam is szép. Meglepően magasan viszi stabilan a gép. Amúgy Zeffo-n a ventillátorokat hol kell bakpcsolni? Azt nem találtam meg így mikor elmentem az ottani vaulthoz nem tudtam felmenni oda és visszafele nem lehet menni.