380
Star Wars Jedi: Fallen Order
  • grebber
    #140
    GN (amerikai) - 9/10
    Game Informer - 8,75/10
    The Sixth Axis - 8/10
    GameSpot - 8/10
    God is a Geek - 8/10
    GamesRadar+ - 4/5
    The Guardian - 4/5
    US Gamer - 3,5/5

    A Fallen Order PS4-es változata Metacriticen 84 ponton áll, ami alapján remek játéknak tűnik.
  • Árnyvadász
    #139
    Olvasva a teszteket, fórumokat úgy néz ki jól sikerült. Sokan leírták a képletét* ami engem például zavar. Aztán utánaolvastam és egy nyári IGN cikkben megtaláltam ezt:

    "Fallen Order eredetileg nem is Fallen Order lett volna, a Respawn egy már megkezdett projektjét alakította át Star Wars-játékká, miután az akvizíció után rájöttek, hogy az tökéletesen passzol a messzi, messzi galaxishoz."

    *Mi a képlet egyébként? Íme: Prince of Persia + God of War + Tomb Raider + Dark Souls = Fallen Order.

    Mindenki vonja le ez oké e számára vagy sem. Azonban a stabil nyolcasok, időnként felette, engem meggyőztek. Már csak remélni tudom a Dark Forces I-II, Jedi Outcast és Jedi Academy után itt a következő emlékezetes SW játék. Abban pedig titkon reménykedem: Esetleg lehet GOTY esélyes is? Mert néhol ezt is említették.

    Meccs után mindenképpen belenézek. Ha el nem alszom. :)
    Utoljára szerkesztette: Árnyvadász, 2019.11.15. 12:23:26
  • SzirmosSzisza
    #138
    Ahogy nézem van már pár gameplay (gondolom spoileres, szal óvatosan), ha valaki arra kíváncsi.
  • lonvard
    #137
    Gameplay alapján nekem a karakter bakugrásai nem tetszenek. Kicsit olyan darabos, vagy nemtom. Lehet csak máshoz szokott a szemem. Összességében kurvajó lesz, ez biztos. :P

    Ezt most találtam, csak úgy rákerestem a címére. Imádom az ilyeneket.

  • Árnyvadász
    #136
    Mondjuk annyiban igazam lett RDR2 esetén, hogy grafikát, küldetéseket leszámítva nem akkora szám az. Bármelyik igényesebb open world hozza a szintjét, csak nem ilyen szép kinézettel. Igaz azok sem csúnyák, sőt. Legutóbbi AC részek odatették magukat rendesen, de már egy Oblivion, Skyrim is hozta amit kell.

    RDR2 egy kellemes western játék, remek technikai megoldásokkal (grafika, fizika, animációk), de semmi extra nincs benne. Olyan mint akármelyik nyílt világú cucc.

    Fallen Order esetében is óvatos vagyok.

    kutyakiki81: Zsír!
  • lonvard
    #135
    Hagyjál már békén, a Red Deadnél megjelenése előtt te adtad elő a legnagyobb szkeptikust, aztán utána meg te áradoztál róla a legjobban! Még egyszer nem veszem be a "sokat tapasztalt veterán gamer" dumádat! :D

  • kutyakiki81
    #134
    Eddig olyan a gameplay mint az Uncharted és az új Tomb Raider-ek. Erős a sztori, és úgy fest nem is lesz rövid! 4 Stormtrooper Pale Ale-t behűtöttem mellé :D
  • Daermon
    #133
    Esélytelen, hogy este elött letudok ülni elé.
  • Árnyvadász
    #132
    Én nem mertem megvenni. MW és RDR2 után óvatosabb lettem. :D De ha minden ok, akkor holnap este nálam is indul a buli. Elvileg a nehézségi szinttel sem lesz probléma, így már nem zavar a Souls játékokhoz hasonló mechanikájú játékmenet. Ami először kiütött, mikor olvastam róla. Enyhén nem számoltam ilyennel. Mindegy. Ha esetleg tudsz vele holnap délelőtt vagy esténél hamarabb játszani, írhatsz róla 1-2 mondatot. Tudod, ami nyitja a pénztárcát. :)
  • Daermon
    #131
    Tudom mire gondolsz... Mondjuk nekem már fel van telepítve :D
  • Árnyvadász
    #130
    Kíváncsi leszek milyen értékeléseket fog kapni holnap. Ha hoz egy erős 8-as szintet megveszem. Érdekel, de nem érzem semmit. Tudjátok amit általában 1 nappal vagy előtte egy várt játéknál érez az ember.
  • Daermon
    #129
    Előtölthető a játék.
  • lonvard
    #128
    Ah. Nem baj, akkor várhatok egy hivatalos soundtrackot is. Duplán nyertem! :D
  • BryceHUN
    #127
    Valóban szép, de a videó leírásában is ott van, hogy ez nem hivatalos.
  • lonvard
    #126
    Megőrülök ezektől a Star Wars zenevilágra építő soundtrackoktól. Ez elvileg a játék zenéje. Mintha a 80-as években találtam volna magam, valami ifjúsági sci-fiben. :)

  • lonvard
    #125
    Ezek aztán tutira mentek. :D
  • TBTPumpa
    #124
    Igen, 2 hét múlva indul.
  • lonvard
    #123
    Mandalorianos is most jön ki? Menjenek a francba! :D
  • SzirmosSzisza
    #122
    Meg Star Wars sorozatot, új Star Wars könyvet az új film előzményéhez, ráadásul mindet 2 hét múlva :)
  • lonvard
    #121
    Hehehe. Most jövök rá mért vagyok ennyire feltüzelve. Star Wars 9 trailerének zenéjét hallgatom két napja. Most tudatosodott, hogy kapunk egy Star Wars játékot, utána meg kapunk egy Star Wars filmet hozzá. Így rákattantani a témára! Isten tudja mikor játszottam utoljára Star Wars játékkal, filmből meg se a Solo-t, se az utóbbi epizódot nem láttam. Erre most meg majd megveszek, hogy játsszak meg nézzek valamit. És az Obi Van-t is várom. Meghülyítettek. Úgy tudok kibaszni a Disneyvel, ha egyiket se veszem meg, hanem duzzogva beülök az elsötétített szobámba, és karba tett kézzel bámulom a falat. Vagy fal felé fordulva lefekszem és kibekkelem a következő 3 hónapt. :)
  • wedge31
    #120
    Star Wars Jedi: Fallen Order – Launch Trailer

  • Daermon
    #119
    Már Steamen is kapható a játék! :)
  • lonvard
    #118
    Igen, és az az érdekes, hogy akkoriban nem éreztük szánalomnak azt a párbajt. :D Jól megcsinálták.


    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2019.10.21. 18:54:16
  • AnuluWork #117
    No igen, anno így is lehetett volna!

  • Voltan
    #116
    Az általad felsorolt fegyverek a kora középkorban inkább backup eszközök voltak. Lándzsát használtak főleg, szálfegyvereket.
    Persze volt baltájuk, tőrjük is, vagy akár kard is, a tehetősebbeknél de nem az volt az elsődleges fegyver. Amúgy a későbbi középkorban sem. Persze most csatáról beszélek, a párbaj az más kérdés.
  • caps lock
    #115
    Én úgy tudom a fordított kardtartás kifejezetten női technika volt a középkori Japánban. Védekezésre találták ki nem támadásra.
  • lonvard
    #114
    Uh, az a kétkezes párbaj de béna. Erős kérdőjelek vannak bennem, hogy hogyan is zajlott egy középkori ütközet. Mer az ókorban tiszta, hogy felálltak a sorok és szurkálták egymást. De aztán ahogy megjelentek ezek a barbár középkori tömegrohamok, szerintem azt se tudták ki kivel van, ha nem radikálisan különböző népségek csaptak össze. :D Egy ilyen tömegharcban meg rövid fegyverek kellenek szerintem. Balta, csákány, rövid kard, tőr, ilyesmi. Na de ez már kibasztott off. :)
  • lonvard
    #113
    Hülyén néz ki egyszerűen. Ahogy ott futkározik, egy gameplay videót nem tudok megnézni róla. :D Szerencsére ebben a játékban szó sincs valami extravagáns vakszamuráj stílusról. Normál kis jedik vagyunk, remélem raknak bele fénykard kombokat, és akkor a kardpárbaj kinézetével sem lesz probléma. Csak ne az legyen kardpárbaj helyett, mint a Surge-ben, hogy szúrok, elugrok, csapok, elugrok, mer valami kardozást szeretnék látni (és remélem nem vagyok vele egyedül), na.
  • Daermon
    #112
    Csak, hogy lássuk nagyjából ez, hogy néz ki valójában:
    Kendo:


    HEMA:


    Az ilyen kamu kardozások a filmekben JÓK, mert LÁTVÁNYOSAK, de igazából az életben kb VICC.
  • Voltan
    #111
    Nincs semmilyen bizonyíték arra, hogy volt ilyen harci stílus, bármilyen karddal. Egyes koreai és kínai formagyakorlatok elemeiben előfordulhat, hogy így fogják a kardot, de ez csak egy mozzanat, és éles küzdelemben SEMMILYEN előnye nincs ennek a fogásnak, sőt.

    Egyébként épp a "történelmi háttér" gyanánt linkelt tartalomban is cáfolják az egészet.
    Sem a kendóban, sem a shinkendóban nincs ilyen fogás. Európai kardforgatásnál sincs.
    Ha belegondolsz, igen nagy marhaság is lenne így vívni, hiszen a kardot épp azért tartod magad előtt, hogy a lehető leggyorsabban tudj reagálni, és védekezni. A fordított fogással ez az előny elvész.

    A többiekkel ellentétben engem nem zavar, hogy egy játékban így van, mert betyárosan néz ki, csak éppen valóságalapja nemigen van.
  • CrashBoostZoom
    #110
    Oké és most linkeld azt is amikor Darth Vader-el nézett szembe. Az sokkal mérvadóbb szemléltető lett volna. Kettő, láthatod, hogy nem a fénykard tudása miatt győzött itt sem.
  • SzirmosSzisza
    #109
    > Nem is győzött szinte soha, mindig csak elfutott, trükközött

    Elnézést, de mi a fene?. Vagy most a Clone Warsra gondolsz ahol 12 éves volt? Az nem valami mérvadó.
  • CrashBoostZoom
    #108
    Überlol!

    "Történelmi háttér" Ember, Zatoichi kitalált karakter! :D Kettő, a cikkben amit linkeltél pont arról beszélnek, hogy miért NEM ajánlott így harcolni (gondolom bele sem olvastál). Három: Ahsoka-nak a sorozatban is elmondták, hogy változtasson a fénykard fogásán mert az úgy nem vezet jóra. Nem is győzött szinte soha, mindig csak elfutott, trükközött vagy Anakin és Obi-Wan húzta ki a csávából. :D

    Ez újabb három 0 pont neked de én roppant élvezem ezeket az értelmetlenségeket amiket írsz. Eddig feldobták a napomat. :D
  • lonvard
    #107
    Mondom, hogy dedó, most ezzel a képpel be is bizonyítottad. Csináltak egy animációs sorozatot gyerekeknek, és abban az egyik jedi így fogja a kardot, feltételezem mer látta a dizájner a Force Unleash karakterét így rohangálni. A történelmi háttered meg nem is tudom micsoda. Pózol a nő egyet. Keress egy videót, amin így harcol valaki. Találtam néhányat aminél próbálnak kezdeni a helyzettel valamit, de az nem egy vívás, hanem csak ott vergődnek.

    Fazer, azt írtam, hogy ha szarnom kell, leülök a karakterrel is a pottyantós wc-re a Kingdom Come-ban. Képzeld, valamiért le lehet ülni a pottyantósra a játékban. Ha egyszer le lehet ülni a wc-re, akkor nincs jobb alkalom rá, mint mikor nekem is ki kell mennem, ezt be kell látnod. :)
  • fazerus
    #106
    Hagyd rá.. mindenhol okoskodik meg azt irja hogy hol szarik ahogy a játékban is a karakter ... nem érdemes rá felkapni a vizet..
  • cyberjedi
    #105
    minden NAGYOKOSNAK:
    Történelmi háttér!

    Zatoichi
    még hogy ismeretlen, kitalált stílus....
  • lonvard
    #104
    "Ez egy mesefilm és egy mesejáték. Ki nem szarja le hogyan tartja a szabját?"

    Hát senki, aki látott már jedi és sith között fénykardpárbajt, és megfogalmazódik benne az igény, hogy valami olyasmit szeretne visszakapni egy játékban. :) Persze ha csinálnak egy hiánypótló játékot amiben így aggatják kezébe a sithnek a kardokat, akkor lenyeli a közönség és játszik vele, de ez nem azt jelenti, hogy ez egy jó ötlet volt. Az meg hogy mese...egy ilyen csinált univerzumnak is van keretrendszere, és aki attól jelentősen elrugaszkodik, az viccet csinál belőle, és elkezdi levinni a potenciális közönsége korhatárát az 5 éves gyerekek szintjére. Minél nagyobb tréfát csinálnak a saját univerzumukból, annál inkább csak a kisgyerekek nézik, csinálhatnak a Star Warsból is Teletabi szintű hülyeséget. Ja egyébként meg is próbálták az isten barmai, gondolom ismeritek azt a karácsonyi filmet, amiben a Csubakka bontogatja az ajándékcsomagokat a barátnőjével, háttér pedig egy olyan lakás, ami a Rém rendes családban volt. :D

    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2019.10.20. 10:23:19
  • Daermon
    #103
    Te se láttál még kendot :D
  • NeoMaN
    #102
    Ez egy mesefilm és egy mesejáték. Ki nem szarja le hogyan tartja a szabját? :) Am nekem pont bejött. :)
  • Kandurex
    #101
    Ezért a büdös tartásért nem játszottam ezzel a játékkal. Annyira gettós ez a tartás, hogy egyszerűen hányingerem van tőle. Pedig rajongok az SW világáért.

    Alig várom a Fallen Order -t!