380
Star Wars Jedi: Fallen Order
  • Nomad90Hun
    #300
    A combat droidok ellen (ami ha jól gondolom a földhöz vágós) nekem az jött be, hogy oldalazva körbe-körbe ugráltam előlük amikor az unblockable "kergetőzős" move-jukat csinálták.

    Másik, ha van rakétás ellenfél nyugodtan várd meg amig lő, gyors force slow az ellenre akivel éppen küzdesz, majd hátraugrás vagy oldalra ugrás, lényeg téged ne kapjon el a rakéta. Nekem ez a purge trooperek ellen spec marhára bejött.
  • lonvard
    #299
    Nekem kettő van. Jó nagy szopás egyébként. Kasshyk után vergődöm a csillagromboló roncsában, igazi kihívás egy bossharc után még kalandozni benne a mentés lehetősége nélkül. Mire kb. nullán vagyok életerőben, akkor keveredem egy vasrobot elé, aki aztán eljátszadozik velem és a végén csak leüt. :)
  • caps lock
    #298
    Annyi pont elég. Az se jó szerintem ha túl sok van, Dark Souls 3-ban például 15 estus lehet nálunk ami azért elég nagy luxus. Nem nagy kunszt úgy győzni hogy folyton pótlod az életed, sokszor inkább meghaltam minthogy igyak, mert nekem fontos hogy tiszta legyen a harc. Mindegy hányszor megyek neki, volt olyan hogy csak 100 fölött sikerült, de sokkal jobb érzés volt mert a végére már teljesen kiismertem és úgy játszottam vele mint cica az egérrel.
  • wedge31
    #297
    Az szép, ebböl ötöt találtam meg de voltaképp annyi is elég volt.
  • Daermon
    #296
    Én néggyel :D De valahogy többett észre sem vettem, és utána nézni nem akartam.
  • caps lock
    #295
    Úristen! Nem is tudtam hogy lehet több gyógyital nálunk! Láttam videóban hogy valakinek 10 volt, én az egészet csak hárommal játszottam végig..
  • caps lock
    #294
    A végső boss azért elég izzasztó volt, Jedi Master fokozaton 47 próbálkozásra lett csak meg. A játékot 80%-on fejeztem be, de gyűjtögetni már nem megyek vissza. A történetet csak dicsérni tudom, az átvezetőket jól rakták össze, abszolút hozták az SW érzést. Remélem lesz folytatás, még kidolgozottabb harcrendszerrel, változatosabb ellenfelekkel és személyre szabhatóbb karakterrel.
  • lonvard
    #293
    Rákerestem outfitekre, lesz 1-2 használható. Ha megtalálom. :D
  • Szabi #292
    én a narancs pilóta ruhát adtam rá, de a hajó és a robot is sárga volt nálam :D
  • MrStokes
    #291
    "jó színben"
    Mondjuk esetleg az, amit a kezdo bolygon a neves bekanal tudsz felszedni? Szep szines! :D
  • Nomad90Hun
    #290
    Majd a modderek megódják. Úgy mint a kopasz borostás Cal-t is megoldották.
  • lonvard
    #289
    Jah. A kezdő poncsónál van egyáltalán jobb? Mer szövet poncsót nem veszek fel, mer elázik, meg nem vagyok mexikói, a viharkabátos megoldások meg mind hülyébb színűek, mint a kezdőköpeny. Jó kb. 10%-át találtam meg idáig. Kellene valami jedihez méltó ruhadarab, ami nem túl csicsás. Sportos, vízálló, jó színben.
  • caps lock
    #288
    Kiváló játék és kétség kívül az év egyik nagy meglepetése. Mindössze egy apróság zavart, hogy a ládák csak kozmetikai cuccokat adnak, így nem késztetnek arra hogy mindet megkeresd. Lehetett volna valami hasznosabb is, mondjuk a kardhoz fejlesztések, mint nagyobb sebzés, elektromos és méregtámadás, vagy bónuszok a karakterhez több erő, több élet, stb. Így lett volna értelme annak hogy megépítsük a saját fénykardunkat és nemcsak esztétikai célt szolgálna. Az öltözék is mindössze egy poncho, el tudtam volna képzelni több ruhát.
  • Daermon
    #287
    Helyes, helyes. Jöhet egy single RPG és a FO2 :)
  • SzirmosSzisza
    #286
    Itt én is szenvedtem picit, ugorj jóval azelőtt, hogy logikus lenne és működni fog (én is vártam az utiksó pillanatig mindig de úgy nem volt jó).
  • jarlaxxe
    #285
    Mindkét DICE-féle Battlefrontnál jobb rajtot vett a Star Wars Jedi: Fallen Order.
  • cylonflatus
    #284
    Szerintem belefutottam egy bugba. A Dathomir katakombáiban mélyen lent van egy csúszdás rész, hiányzik egy szakasz amit csúszás közben kell átugrani, na ez nem jön össze össze. A duble jump ott valamiért nem működik, de nem is kell neki, kikerestem a szóban forgó részt egy végigjátszás videóban és simán átviszi double jump nélkül. Az látszik a videón, mintha egy menetirány szerinti légmozgás segítene rá neki, na nálam ez nem látszik. Itt nem arról van szó, mint pl a Zeffón, hogy aktiválni kell egy kapcsolót, a légmozgáshoz. A helyszín: van egy híd, amit force pullal kell lehúzni, vele szemben egy magasabb fal ajtónyílással, a fal tetején nyíllal felszerelt nightbro-k. Ahogy átér a hídon az ajtónyílást lezárják és föntről elkezdenek lőni, de azzal amit nem lehet visszaütni/védeni. Így amint átmentünk a hídon balra kell fordulni és egyből ott a csúszda, majd max 15-20m csúszás után a hiányzó szakasz. Mindenhonnan próbáltam már elugrani de hiába, és a double jump valamiért ott nem megy, de mint mondtam nem is lenne rá szükség. Kibaszott frusztráló, eddig ahol voltam mindent összeszedtem, a képességekből meg 3 vagy 4 hiányzik.
    Utoljára szerkesztette: cylonflatus, 2019.11.26. 19:53:50
  • wedge31
    #283
    EA játék ha anyagilag sikeres lesz biztos a folytatás.
  • jarlaxxe
    #282
    Végére értem én is 22 óra alatt. Jedi knight óta a legjobb sw játék ez nem vitás.
    A nagybetüs sw hangulat meg a sekiros harcrendszer csillagos ötös nálam.
    Érdekes modon az ugrálást is megszoktam a végére.
    Ami viszont teljesen felesleges volt azok a kozmetikai tárgyak semmi pluszt nem adtak a játékhoz.
    Remélem lesz folytatás mert a steam meg mindenféle user score szerint volna rá igény, hogy ezen a vonalon menjenek tovább.
  • lonvard
    #281
    Teljesen jó arca van, tetszik az a kamaszos ijedtség, ami mindig ott figyel, ha szorul a hurok. :)

    Amit én moddolnék, az a Henry arca a Kingdom Come-ból. :)
  • Szabi #280
    beindultak a modderek.. :D

  • SzirmosSzisza
    #279
    Elvileg 17 éves.

    Dathomir spoiler
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    pont egyidős a nightsisterrel
  • caps lock
    #278
    Én mindig figyelem a nexus oldalát hátha van valami jó kis mod. Most csak azt használom ami gyorsabbá teszi a játék indulását. Ha majd lesz Second Sister skin meg efféle, az feldobná az újrajátszást. Idővel talán lesz Darth Vader is. A történet nem valami bonyolult de örülnék majd egy magyarításnak is.
    Utoljára szerkesztette: caps lock, 2019.11.26. 09:55:40
  • Árnyvadász
    #277
    Hétvégén nekem is sikerült befejezni. Ettől függetlenül úgy döntöttem, megcsinálom a bolygókat 100%-ra így még maradok egy darabig (4-5 óra talán) a játék világában. Nekem is tetszett, bár lehettek volna kisebb pályák és több bolygó, kevesebb ugrálós rész és még több sztori vezérelt karakter.

    Nézzük a dolgok negatív oldalát:

    Volt 3-4 nagyon idegesítő rész, ahol számtalan alkalommal a mélyben végeztem, mert nem volt egyértelmű mit kell csinálni. A pályákra visszajárni sem volt annyira felemelő, ezt a következő részben (ha lesz egyáltalán) én nem erőltetném, csak és kizárólag akkor, ha a sztori része, de ládákért, rejtett helyekért, amiket nem lehet elérni a megfelelő képesség hiányában inkább ne kelljen vissza és vissza jönni.

    Összességében azért elégedett vagyok, jó vétel volt és ha lesz new game + vagy hasonló, akkor végigjátszom még egyszer. Most már hamarabb menne, hiszen tudom mi merre van. 24 óra volt elsőre, igaz sokat felfedeztem és vissza vissza tértem bolygókra. Nagyjából 80-90% körüli felfedezéssel. Igaz most, hogy vittem tovább már 3 bolygó 100%.
  • Nomad90Hun
    #276
    Igen van pár olyan helyzet ahol kicsit tervezni / taktikázni kell.

    Amúgy most olvastam GS-en, hogy valaki megmoddolta a játékot, és Cal-ból csinált egy borostás, majdnem kopasz csávót, mert "túl babaarcú".
    Ezt kicsit nem értem, mert ha a story-t nézzük, akkor jóindulattal is egy 14-15 éves kamasz srácról beszélünk, nagyon max 17-18 éves lehet.
  • lonvard
    #275
    Jah, túljutottam egyébként. Olyan lehetetlen feladatok vannak, de aztán az ember csak átverekszi magát, szó szerint.
  • Daermon
    #274
    Ha a Kashyyyk vagy még csak, akkor biztos nincs meg a hack. Egyébként Esc és megtudod nézni mik vannak a droidon.
  • lonvard
    #273
    Hm. Megnézem megvan-e. Valamit hegesztettem a kis dögön, amit nem is értettem, hogy mit, szóval lehet ez lesz az.
  • SzirmosSzisza
    #272
    Mikor kb 20% életen van akkor nyomsz egy R-t, bár kell hozzá BD-1 upgrade, ha jól rémlik.
    Utoljára szerkesztette: SzirmosSzisza, 2019.11.25. 18:24:03
  • lonvard
    #271
    Hogyan állítom át?
  • SzirmosSzisza
    #270
    Robotokat át tudod állítani a saját oldalara, szóval néha még segítenek is, mert őket lövi a lépegető.
  • lonvard
    #269
    Épp a Kasshykon (vagy mi a neve) szenvedek. Van az a platformos csata a lépegetővel, ami önmagában kihívás lenne, mert nincs fedezék, mint a korábbi alkalomkor, de mellé még bedobnak egy robotot, meg egy rakat rohamosztagost. Kicsit hogy is mondjam csak túllőttek a célon. :)
  • MrStokes
    #268
    Szinten SSD, en tegnap kezdtem el a jatekot es az elejen a kezdeti cutscen tobb helyen akadozott. Szerencsere azota nem volt semmi ilyen, maga a jatek szepen fut 50-60 fps-sel (RTX 2060).
  • Daermon
    #267
    Én is végeztem. A sztori tetszett, karakterek rendben voltak, a harcok, ellenségek jók. Kicsit sok volt már az ugra-bugra, meg egy-két apró dolog nem tetszett, de összességében az egyik legjobb SW játék lett. Ez egy határozott 8/10 nálam.
  • lwb
    #266
    Na, végigvittem. Hosszú ideje az első játék, amit lényegében folyamatos játékkal - ahogy időm engedte -, együltőben befejeztem. Nem tökéletes, van egy rakás hibája, de így is a legjobb SW játék, kb a KOTOR2 óta. Erős Jedi Academy utóérzéseim voltak, ami nagyon jó jel. Egy csipet soulsbourne, egy csipet Tomb Raider és egy kis Uncharted, mindez a SW univerzumban, egy korrekt kampánnyal, aminek van eleje, közepe és vége. Nem érezzük úgy, hogy félbehagyták, hogy eladjanak dlc-ket nekünk, sőt, az egész játék alatt felnőttként vagyunk kezelve, nem kétlábon járó pénztárcaként, mint az összes többi (100%, tényleg, nem 99.9%, hanem 100%) AAA játékban manapság.

    Nagyon megérdemel minden dicsérete a Respawn ezért. Remélem lesz még több ilyen a sok live service szar mellett és helyett.
  • caps lock
    #265
    Többféleképpen is megoldható, lényeg hogy betaláljon a lyukba :)
  • SzirmosSzisza
    #264
    A nyitható szélcsatorna meg a szélcsatorna ami a fal mögött van hajszál pontosan középen a középső előtt tartja a golyót és csak ki kell nyitni és egyből középre fújja, nem kell centizni.
  • caps lock
    #263
    A barlangban van pár természetes hasadék amit nem lehet bezárni, ezek fújják körbe a fal mentén amíg neki nem ütközik egy kiszögellésnek az egyik szélső kapcsolónál. Ezt meg kell nyitni aztán hagyni hogy középre fújja, majd gyorsan elzárni különben túlgurul a golyó. Még így is van egy kis lendülete, ezért nem kell megvárni hogy pont középre érjen, még előtte be kell csukni a szélcsatornát és így szépen megáll a jó helyen. Ki kell centizni de meg lehet csinálni.
    Utoljára szerkesztette: caps lock, 2019.11.23. 14:43:58
  • SzirmosSzisza
    #262
    Lehet push nélkül is, annyi hogy a közepsőt ki kell kapcsolni és így a 2 szélső középen tartja, majd akkor kell benyomni a középsőt (amúgy mindig elfújódik oldalra).
  • lonvard
    #261
    Jah, kék a jedik színe. A többi szín azér van, hogy mikor sokan vannak, legyen valami változatosság ahogy ott villog minden. :D

    Kijutottam a templomból. Jah, hogy a push képesség bejött, bocs. Én meg egy órát szenvedtem a szélcsatornás rejtvénynél, hogy középre menjen a golyó. Nem sikerült. Pushkodással persze könnyű. :P