3193
Fallout 76
  • PiszkosFred
    #105
    Azt mondtak, hogy 4x akkora :) Nekem is kevesnek tunik, mintha 5 ember jatszanak Arkban egy mappon
  • Torzonborz
    #104
    Részben azért is amit írtál, de ha jól emlékszem azt mondták, hogy a terület nagyobb lesz mint FO4. Erre 32 fő? remélem feljebb tudják tornászni majd.
  • lwb
    #103
    Igazából nem kevés ez. A térkép mérete véges, ezért érthető hogy nem akarják többszáz játékossal telerakni. Fura posztapokaliptikus világ lenne, ahol tömegben állnának a pc-k.
  • PiszkosFred
    #102
    A bazisepites nagyjabol azonos lesz, mint a Fallout 4-ben, csak kotetlenul barhol es tobbszoros szamu cuccal. A Bethesdas prezentacioban volt par kepkocka errol. Az mar csak remeny, hogy ezuttal nem lesz annyi nyug az elemek illesztesevel.
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2018.06.13. 11:41:21
  • Sir Cryalot
    #101
    Őszintén szólva én még csak nem is bázisépítést nézek ki ebből hanem dekorstúdió , meg kozmetikaszalon-építést.

    Pár lakókocsi meg löttyedt vityilló ne legyen már bázis.
  • PiszkosFred
    #100
    Hat, en is tobbre szamitottam. Szamomra ugy fest, hogy valami atmenetet akarnak a coop es a multi jatek kozott, vagyis egy allandoan valtozo vilaggal, de megis egyedul, elveszettnek erezve magad - mar csak a sztori miatt is. Viszont igy, npck nelkul tenyleg kihalt lesz a vilag, nem lesz kit kerulgetni, ha pedig szembejon valaki, az tuti, hogy ember es jobb felni, mint megijedni.
  • Torzonborz
    #99
    max 32 fő? Kevés, nagyon kevés.
  • lwb
    #98
    Miután megnéztem, egyre kevésbé érdekel ez a játék. Sajnos tényleg az az online játék lesz, amitől féltem.
  • PiszkosFred
    #97
    Kb 24 (max 32) fos lesz egy-egy "szerver/map"
    A kiloheto nuke pedig nem emberek ellen iranyul (nyilvan nem tesz jot nekik sem persze), hanem zonak lenyeit, lehetosegeit upgradeli, uj lenyeket mutal, uj nyersanyagokat hoz, kvazi end game/high level zonat csinal belole ideiglenesen, idojarast valtoztat ott (nuklearis vihar lesz ott), stb.

    Erdemes megnezni a lent emlitett doksifilmet, sok erdekesseg elhangzik. Vicc, hogy tenyleg volt multi a FO4-ben, csak aztan kiszedtek, majd rajottek, hogy hulyek voltak, elovettek ujra es lett belole ez a FO76.



    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2018.06.13. 01:48:39
  • PiszkosFred
    #96
    "Okay, here's the plan! Our Fallout 76 doc will be going live on our YouTube channel around the same time as our live premier / Q&A at the E3 Coliseum. @geoffkeighley will be interviewing Todd Howard & Danny at 4PM Pacific. Expect tweets with links to both of these later today."

    Mult heten jott ki a Bethesda Game Studiosrol szolo dokumentumfilm, melynek vegen be volt jelentve, hogy az E3-as Bethesda eloadas masnapjan jon a film masodik resze, benne a Fallout 76 keszitese az elejetol a "vegeig". Na most ez erkezik hamarosan, benne remelhetoleg par uj gameplay videoval, informacioval, stb.

    Plusz ugy fest, hogy lesz megint egy Todd Howard interju (par evente megy csak el E3-ra, de akkor meg is hajtjak a palit kemenyen), talan lesz benne ertekelheto info.
  • PiszkosFred
    #95
    Ennyi volt.
  • Torzonborz
    #94
    Nem akartok ezzel átmenni tes6 totyikba?
  • PiszkosFred
    #93
    Amen, legyen ez a vegszo, azt hiszem a temat mar igy is tulbeszeltuk. A lenyeg, hogy mint egy szaros politikus, ugy hazudnak ezek a rohadt mocskok is. Pont.

    En azert bizok az altalam (is) tippelt 2020-as megjelenesre, hiszen csak a TES VI. csak TES VI., de amig kezbe nem vesszuk, addig meg nem szamit semmi, hiszen ugysem igaz. :)
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2018.06.12. 17:42:51
  • lwb
    #92
    Tudom, mit mondtak, de szerintem ez bullshit. Ezer szónál ékesebb az, hogy ez az első olyan generáció, amelyiken nincs TES az eredeti xbox óta. Morrowind, Oblivion, Skyrim (utóbbi kettő ráadásul egy generáción belül!). És az sem mentség, hogy más játékokon dolgoztak, mert mindig dolgozott a Bethesda más játékon a TES mellett. Terminator játékok pl., most meg a Fallout. És akkor a stúdió is sokkal-sokkal kisebb volt.

    Nem, egyszerűen az MMO-juk mellé nem akarnak konkurenciát. A legtöbb ESO játékos azért lett ESO játékos, mert szereti a SP TES játékokat. Ha kap egy másik időgyilkos TES játékot, egy új Skyrimet vagy Obliviont, akkor azzal fogja tölteni az idejét - érthetően - és nem veszi meg a legújabb ESO kieget. A TES6-tal addig várnak, amíg az ESO teljesen kimegy a forgásból.
  • Sir Cryalot
    #91
    Szerintem még következő hw generációban sem fog menni hihetően erdős fauna , talán eltárolt indirekt lightmap-ekkel lehet próbálkozni, a remedy quantum break-je is elhízott valahogy 200 giga fölé :DD
  • PiszkosFred
    #90
    Legyen ugy, nem ertek veled egyet, de elfogadom, hogy igy gondolod.

    Azt hozzatennem, hogy a 2011-2020 (ahogy jon a kovetkezo generacio, azonnal jon a TES VI, arra keszult a Starfielddel egyutt, bar utobbi valoszinuleg mar jovore erkezik, a next gen konzol pedig nem, meg nem) kozotti 9 evben szerepet jatszott a FO76 negy eves fejlesztesi ciklusa es a Starfield osszerakasa, amelynel szinten szamolhatunk ennyivel.

    Sot, ha idevesszuk, hogy tavaly mondtak a sracok, hogy imadjak a sorozatot (TES/FO), de nem akarnak azok a sracok lenni, akik csak ezeket gyartjak, akkor azert elmondhato, hogy az ESO az, ami inkabb kitolti a ket TES resz kozti urt, nem pedig okozza azt.

    Hines told GameSpot today that Howard's team wanted to "work on some other stuff and do some other things" after releasing Fallout 4, which has surpassed Skyrim to become Bethesda's most successful game ever. He added that Bethesda Game Studios did not want to be known as a developer that only made Elder Scrolls and Fallout games. forras


    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2018.06.12. 14:08:03
  • lwb
    #89
    Ööö.. okkal kapott és kap az ESO, mert igenis ez az egyik oka annak, hogy még nincs TES6. Mindegy, ki csinálja, de a játékosbázist a TES rajongók adják, akik ha kapnak egy újabb TES-t, akkor erősen feltehetően kevesebb időt és pénzt fognak az ESO-n tölteni. Magyarán a cég nem akar a saját játékának konkurenciát csinálni és az ESO jelenleg kb. pénz nyomtatása szintű biznisz.

    Ha megnézed, mikor jött ki a Skyrim (2011) és mikor várható a következő TES (talán 2020, talán), akkor látod, hogy 9 év telt el az 5. és a 6. rész között.
    Arena 1994
    Daggerfall 1996
    Morrowind 2002
    Oblivion 2006
    Skyrim 2011
    ...
    TES6 2020 (optimista becsléssel ...)

    Óriási az ugrás. És ez nyilván az ESO miatt van.
  • PiszkosFred
    #88
    Az meg hagyjan, de az ESO mennyi szart kap/kapott a nyakaba, hogy miattuk sosem lesz TES VI, mert a fejlesztok k*rva anyjat, amiert online jatekot csinaltak a sorozatbol :D

    Persze ugy, hogy nem is ok (BGS) csinaltak, hanem a ZOS, es hiaba mondtak, hogy az egy teljesen uj studio, teljesen uj jatek, es a loret leszamitva semmi koze az "anyasorozathoz", de ez oket nem erdekelte, igy minden ESO trailer, hir, poszt, stb. alatt ostoba emberek ezrei koveteltek, hogy fejezzek be az ESO-t es legyen vegre TES VI.

    Es a tortenelem ismetli onmagat. :)

    En jelenleg azt latom, hogy egy sima Rust/Ark/Conan klon lesz, nagy terulettel, hat "biome" jellegu zonaval, rengeteg craftinggal, teljesen sandbox vilagban, konstans pvpvel a Fallout vilagaban, az atomtamadas utan 20-25 evvel. Rengeteg szerverrel, 40-70 fosekkel (plusz/minusz), szerverek kozotti atjarhatosaggal (csak a progress/karakter viheto, bazis marad az adott szerveren - lasd Ark), negyszer akkora terulettel, mint a FO4, mely dugig van mindenfele lorehoz hu es attol idegen mutans szarsaggal. A kuldetesek nagy reszet vszinuleg az Overseer adja majd radion (amolyan tutorial/tura jelleggel, korbevezetve a teruleten), es bar npck nem lesznek, de biztos, hogy sok elrejtett erdekesseg es hasznalhato cucc lesz a jatekban, amiert megeri felfedezni. Sot, a jelek szerint hangsulyos lesz a karakter fejlesztese, valoszsinuleg statok es kapcsolodo X stat utan unlockolhato perkek megoldassal, ami miatt lesz lehetoseg tobb stilusra. (vegre talan lesz ertelme melee karaktert csinalni)

    Ami nem tetszik, az a Nuke lehetosege (szerencse, hogy 4-5 darab kodreszlet kell hozza majd, de ez sem lesz nagy gatlo tenyezo idovel egy-egy szerveren, ha kialakul az alfa torzs), szerintem a tobbi studiohoz hasonloan ok is alabecsulik a nyomorek grieferek kreativitasat, igy az elso idoszak nyomorusagos lesz (ne legyen igazam), es a konstans pvp miatt bar izgalmas lesz es termeli az adrenalint, de nem biztos, hogy sok embernek szuksege lesz ra a csalad es napi melo utan este leulve a jatek ele...

    Mindig sirtam, hogy a bazisokat tamado AI mennyire unalmas es buta a jatekban. Na most megkaptam, buta npck helyett jonnek a jatekosok tamadni :)

    Tobb ezer orat oltem eddig online survival jatekokba, igy en varom. Max ha nem jon be, mashol folytatom.
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2018.06.12. 13:41:54
  • Torzonborz
    #87
    Én se értem mi a gond. Ez egy külön vonal lesz Fallouton belül, ennyi. Nagyon mert a sírás ugye, hogy emiatt nem lesz TES6, aztán lám mégis, szóval egy következő Fallout részt sem lehet kizárni.
    A survivor stílus meg sztem eléggé adja, a kérdés csak az, hogyan csinálják meg. De privát szerverrel meg mod támogatással baromi sokat ki lehet majd hozni belőle remélhetőleg.
    Utoljára szerkesztette: Torzonborz, 2018.06.12. 13:19:02
  • orkodo7236
    #86
    Köszi, így nem várom. A konferenciát nem néztem csak a híreket olvastam és ott nem volt róla semmi info.
  • Plata
    #85
    Nem tudom mennyit keres az EA,de szerintem inkább GTA Online szerű lesz ez.
    GTA Online-ban szinte nulla ráfordítással és egyszerre nem túl sokat adó DLC-kkel a Rockstar milliárdokat keres.
    Bár ingyenes DLC mind,de annyi fizetős tartalmat pakolnak bele hogy a játékosok jó része a pénz farmolás helyett inkább megveszi a GTA Dollárt valós pénzért.
    Jelenleg 8 millió GTA dollárt adó shark card 23 ezer forint.
    Egy DLC-hez ha fullosan meg akarod venni kell vagy 40-60 millió GTA dollár.
    Rockstar maga sem gondolta mennyit fognak vele keresni,de a GTA V sztori DLC-t azután törölték miután az Online-ban rohadt sokat kezdtek keresni.Ha jól emlékszem az első félévben több mint 500 millió dollárt nyereséget termelt online.
    Emiatt törölték a sztori DLC-t és elkezdték ontani az Online DLC-ket.
    Az Online bann hullámok miatt kelt el annyi GTA V,valamikor februárban volt hír hogy 90 millió darab kelt el belőle.Sok bann miatt.

    Utoljára szerkesztette: Plata, 2018.06.12. 12:19:03
  • lammaer
    #84
    Dehogynem mondtak...

    "-They are not working on a Fallout 3 remaster.""

  • orkodo7236
    #83
    És akkor most nem lesz Fallout 3 remaster? Nem mondtak róla semmit.
  • Although
    #82
    Ha összerakom amit Lengyel2 írt meg azt, hogy ez bizony rétegjáték lesz. Nem jön ki a matek.
  • Although
    #81
    :D Nem tudom. Csak tippeltem, elvileg a Beth nem ilyen cég. De tényleg durva pénzeket keres az EA szar játékait a kutya se veszi már de a működő multi játékaikban óriási pénzeket keresnek így. Meglátjuk a Beth is be akar majd szállni egy ilyenbe.
  • PiszkosFred
    #80
    Nemar, lesz mikrotranzakcio is? :((
  • Lengyel2
    #79
    Oké, az rendben van, hogy ez a játék egy másik közönségnek készül, nincs bajom ezzel, legyenek a játékok sokfélék, oké, de ez a mondat azért okoz egy olyan szívfájdalmat, mintha egy régi exemet látnám boldogan mással csókolózni:
    "There are more people at Bethesda working on Fallout 76 than any other game in the company's history. He says there will be constant content coming out for the game."
  • Although
    #78
    Ez nem a Fallout 5, nem nekünk készül ennyi. Most szezonja van. A dilettáns EA is halálra keresi magát mikrotranzakciókkal, ők is beszállnak a meccsebe ennyi.
  • Ellaberin
    #77
    Ja és ha majd úgy megy az online, mint a CrK az FO4-ben, akkor nem nagyon kell befizetni rá :(
  • PiszkosFred
    #76
    Nyilvan tulbonyolithatod a dolgot, de lehet gyorsabb es egyszerubb egy jelszot hasznalni a loginnal, mint univerzalis megoldas MINDEN privat szerver eseteben. :)
  • Komor88
    #75
    Ha tényleg lesz private szerver, akkor az azt jelenti, hogy az csak az enyém, meg azoké, akiket beengedek, saját szabályokkal. Ez egy kicsi reménysugár. Egyszerűen beleteszek egy olyan modot, hogy aki nem hordja az általam elkészített piros sisakot elkezd veszíteni hp-t. Oszt tsókolom, akit nem hívtam és bepofátlankodik, az meghal.
    Vagy még jobb, amíg nem hordja a nyakláncot/kendőt/sisakot, addig minden sebzés, amit okoz, ő szenvedi el a célpontja helyett, a célpontja, meg 0-át sebződik.
    Utoljára szerkesztette: Komor88, 2018.06.12. 00:11:20
  • PiszkosFred
    #74
    Nagyon ajanlom megnezesre, mert majdnem mindenre valaszt ad, amirol beszeltunk delutan.
    - Sajnos nem lesz jatszhato az E3-on.
    - Nem lesznek npck. Az osszes ember/karakter a jatekban, legyen az raider, barmi - mind egy jatek jatekos lesz.
    - Kuldeteseket holotape, robot, feljegyzesek stb-k adnak.
    - Csak online jatszhato, nincs offline verzio
    - Egyelore mindig PVP "ON" van, de ezen dolgoznak meg. El akarjak kerulni az idiota griefer faszok altal generalt frusztraciot, de azt akarjak, hogy legyen egy kis drama mindig, de nem akkora, hogy emiatt romoljon az elmeny, de nem lesz nyugdijas PVE kornyezet.
    - Real time harc lesz, nincs ido megallitas, idolassitas, stb., megis csak online jatek. Viszotn a VATS rendszer segit kivalasztani celpontot, testreszt, stb igy a fakezubb jatekos (jelen) is tud ervenyesulni, ha epp nem face to face harcol, hanem tavolrol tamad es van ideje rakeszulni. Viszotn ehhez az kell, hogy a karakteret ugy fejlessze, olyan "buildet" alakitson ki (megis csak szerepjatek)
    - Lesz mod support, de nem a premierkor, hanem kesobb picit. Nem akarjak a premiert kockaztatni modok hasznalataval, igy is be vannak szarva emiatt, eloszor csinalnak online jatekot :) Kesobb majd sajat privat vilagokon/szervereken annyi modot hasznalhatunk, amennyit akarunk.
  • Ryder62
    #73
    Oxhorn csatornájáról:

    "Todd clarified a few things in an interview he did today at E3:

    -Fallout 76 cannot be played offline. It is an online only game.
    -Even if you choose to play solo, you will see other players. (Presumably they can interact with you if they see you too, even if you don't want them to).
    -He confirmed that there are no NPCs in the game. Every human is a player.
    -There is no option to "opt-out" of PvP.
    -VATS will appear in Fallout 76. We can still pick body parts, but it will be in real time, not slowed time.
    -Fallout 76 will support player-made mods.
    -There will not be mod support at launch.
    -They plan on Fallout 76 having a "private world" option, but not at launch.
    -There are more people at Bethesda working on Fallout 76 than any other game in the company's history. He says there will be constant content coming out for the game.
    -They are not working on a Fallout 3 remaster."

    Erre most nem reagálnék semmit.
  • Ellaberin
    #72
    Xboxra meg PS4-re preorderrel lehet beta tesztelni
    ( https://www.express.co.uk/entertainment/gaming/972413/Fallout-76-beta-sign-up-How-to-join-Bethesda-playtest-on-PS4-and-Xbox-One ) Bocsi, de url beszúrással nem müx.
    Utoljára szerkesztette: Ellaberin, 2018.06.11. 21:03:01
  • PiszkosFred
    #71
    Majd a Sony konferencian hatha kiadnak egy PS4-es gameplay trailert :) Ha nem, akkor marad az elso kezbol szarmazo beszamolok a latogatok szemszogebol - legalabbis jo lenne, ha kiprobalhato lenne a jatek (kiprobalhato vajon az E3 ideje alatt?)

    NPC-k alatt a beszelgetos, komplex sztorikat ado, tarsnak felveheto, kvazi a jatekokban megismert baratsagos (vagy kevesbe az, de sztorihoz kotheto) embereket ertette, ezeket hianyolta. Ezek elvileg nem lesznek, az eloadason elhangzottak szerint. De en peldaul nem vagyok biztos abban, hogy abban a jelenetben, amikor mindenki egy munkapad mellett all es "craftol", azok ott nem e "settlerek", vagyis valamilyen szinten toborzott npck, akik maximum tenyleg arra jok, mint a conan szolgai, vagy az ark dinoi es nem fallout/mass effect szinto komplex tortenetet es egyeb aprosagokat kapunk veluk/mellejuk.

    Nyilvan mindannyian csak tippelunk a 45 percnyi duma es nemi gameplay alapjan, aztan majd kiderul, hogy mit kapunk. Mert valamit kapunk, az mar biztos :D
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2018.06.11. 19:46:26
  • Hexex86 #70
    Az egy player akit lelő.
  • Caliph
    #69
    van egy rész a gameplayben amikor megtámad egy(szerintem npct) megsebzi,az npc térdre rogy,szerintem ekkor lehet "betamelni",vagy társsá tenni,itt a vidiben fejbelőtték
    Szal sztem lesz npc,aki baráttá tehető és farmhoz lehet rendelni stb mint a 4ben

    ha valaki nem látta volna




    hmm jobban megnézve valszeg player volt,nem npc,de az animáció adott
    Utoljára szerkesztette: Caliph, 2018.06.11. 19:30:49
  • Gunslinger
    #68
    Mindenesetre érdekes, hogy a Nagy háború után 25 évvel már ilyen mutáns dögök tömegével ki bírtak fejlődni. Rakhatták volna picit távolabb is a timeline-ba a sztorit.
  • PiszkosFred
    #67
    Okes. Egy jatekban, amely 4x akkora, mint a Fallout 4, es amely "szerveren" egyszerre csak par tucat jatekos fog jatszani (ok mondtak), szerinted az jarhato ut, hogy a tomegevel rad tamado mutansokat, deformalt bogarakat, egyeb "creepy" lenyeket (lasd video) egy-egy jatekos alakitja es iranyitja?

    Nem mondom, hogy rossz otlet, hiszen a Prey pont most lotte el ezt az otletet es kulon DLC-t hoz ki ra, de ez szogesen ellentmondana annak, amelyet eddig nyilatkoztak FO76-tal kapcsolatban... :)

    Valodi gameplay video tenyleg sokat tisztazni fog (ha mas nem, majd a beta, mindjart itt lesz, hiszen 4-5 honap a premierig, az lofasz), foleg ha nem valami vagott promo anyag jon, mert az csak elorevetiti a lehetosegeket, de nyilvan elemzesre nem tokeletes.
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2018.06.11. 17:06:41
  • Komor88
    #66
    Nehéz olyan játékról beszélni, amiről igazából még nem láttunk valódi gameplay videót. Az előadás válaszolt 3 kérdésre, de felmerült mellette 1000 másik kérdés. Ha lesz megfelelő béta gameplay video, akkor többet fogunk tudni.