342
Metro Exodus
  • lammaer
    #142
    Az igen, single player játék ennyiért?
  • gstup
    #141
    Nem az a bajom hogy 20-30 ezer forint. Hanem pofátlanságnak tartom hogy egy dobozos verzió 20 ezer forint volt egy sima kulcs a hivatalos oldalon átszámítva 27 ezer forint. Ami csak egy digitális letöltést ad cserébe. ( Aurora és Gold edition-ről beszélek,season pass miatt.)
  • TomStorm
    #140
    Hát igen.Most már ki kell fizetni a teljes árat.Dobozos nincs,kulcsok meg drágultak.
    Bár szerintem így is simán megéri!

    Úgy kb.15 órám van benne HC módban,nem mondom hol tartok de nem túl messze!
    Kontrollerrel ráadásul amit jól kezel a játék.

    Sokáig nem is lesz olcsóbb,hiába a sok usernek akik alul pontozzák azért mert nem jól fut se konzolon sem valami rég kifutott Pc-n.
    Gépigény meg volt adva,az minek vette meg aki tudta nem fog jól futni?
  • PeeTeR
    #139
    lekested
  • MrDevil
    #138
    Néztem én is ezt a régió állítást az epic storeon, de hiába, azt írta vegyem a saját régiómban :(
  • gstup
    #137
    Bocsánat,ne olvastam el rendesen. Akkor élesben nem lett kipróbálva hogyan működik...
  • grebber
    #136
    Biztos. Mint írtam nem steam-es (még) így nem veszem meg.
  • gstup
    #135
    Most néztem.És angolul simán megy?
  • grebber
    #134
    Nekem alapból Lao Peoples Democratic Republiccal települt fel ez a fos launcher és láttam hogy 29.99$ a GOLD De mivel no acsik még 200ft-ért se kéne ez a verzió
    Utoljára szerkesztette: grebber, 2019.02.16. 13:41:46
  • goofey84
    #133
    Milyen régióra?
  • grebber
    #132
    Epic storeban 30$ GOLD verzió csak át kell állítani a régiót az appban
  • goofey84
    #131
    Ahogy nézem dobozosan még ezeknél az oldalaknál is olcsóbb, csak sajnos nem igen lehet kapni ezzel ma szembesültem
  • Voltan
    #130
    Ott vettem én is, az egyik legjobb ilyen oldal.
  • PeeTeR
    #129
    +1
    (szerk: arra erdemes odafigyelni, hogy mas launcherekhez tartozo kulcsoknal elofordulhat, hogy a kulcshoz tartozo leirasban szerepel az aktivalashoz szukseges utmutato. semmi vpn meg trukkozes - pl fallout 76 -nal ki volt/van, hogy a launcheren keresztul kell aktivalni nem a weboldalon - tehat ilyen aprosagok)
    Utoljára szerkesztette: PeeTeR, 2019.02.16. 10:58:46
  • grebber
    #128
    Igen. Megbízható hely.
  • gstup
    #127
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Sziasztok, Erről az oldalról vett már valaki cd kulcsot?
  • TomStorm
    #126
    Hardcore kezdtem még reggel hát azóta szarom össze magam már ha meglátok valamit akkor is:D
    Milyen hangulatos az egész,hihetetlen!
  • TomStorm
    #125
    Hát ez valami nagyon komoly ez a Game:O
    Jesszus:DD
  • TomStorm
    #124
    Egy idő után lehet csak menteni.Addig auto save:/
  • Sir Cryalot
    #123
    Az a gond hogy útvonalkeresés nélkül még igazán scriptelés sincs, fedezékhasználat sem az igazi így hamar el lehet jutni a doom3 ig, amit "monster closet" játékélményként szoktak lefesteni. Procedural generált terep szerintem is igénytelen, (erre mondtam hogy lehet valós és nagy térkép - "scan" ) de ne azzal oldjuk már meg a pathfinding problémát hogy bezárjuk a playert meg lezárjuk a pályát a sztori mellé ami második végigjátszásra szinte biztos hogy elveszti az élét.
  • Komor88
    #122
    Az utolsó checkpoint egy hordóba rak bele, ahonnan se jobbra se balra. Vissza lehet tölteni egy másik checkpointot, vagy kezdhetem előről?
  • Voltan
    #121
    Ez biztosan így van. A probléma a feltételes móddal van. Férreneércs, szeretem a jó open world címeket is, el tudok bennük veszni, és van pár igazán jól sikerült darab - wicserhárom, GTA5, és igen, a Red Dead Redemption2 is murvajó szerintem. De sok fejlesztő csak odadob egy hatalmas térképet, rakás random generátor érzésű tartalommal, és nesze, open world sandbox. Ezeket bármikor cserélném egy jó "csőjáték" alkotásra. Exkluk? Ja, igen, nagyon jók, de nem csak azok vannak ebben a kategóriában. Ott volt pl. a Titan Fall 2, aminek a single kampánya egy ragyogóan összerakott munka volt, élveztem minden percét.

    ps. - eszemben sincs a Metrót fikázni, sőt. Csak azt írtam, hogy inkább legyen az a 20 óra tartalmas és változatos, mint sokkal hosszabb, de üres. Ennyike. Meg is vettem a játékot, bele is ugrok ma este.
    Utoljára szerkesztette: Voltan, 2019.02.15. 10:57:40
  • Sir Cryalot
    #120
    #108 nál merült fel hogy van "másodlagos" kontent.
    2019-ben ott tart az iparág hogy normális útvonalkeresés egy open world játékban ami scannelt geometriából áll, az olyan szinten verne köröket a legjobb exklu cím játékmenetére is hogy csak pislogás lenne.
  • Voltan
    #119
    Ki mondott ilyet? Ez csupán egy örökérvényű igazság, mint mondjuk Ohm törvénye.
  • grebber
    #118
    Skip intro movies
    If you want to cut out the ~60 second bullshit loading time when the game plays the intro movies, rename the following to anything but their current labels:

    credits.webm
    legal.webm

    Located in: C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\Metro Exodus

    It'll load to the game menu within seconds.

    Change FOV
    1) Go to:
    C:\Users\YouPCName\Saved Games\metro exodus\765611979XXXXXXX
    2) Open file user.cfg
    3) Find r_base_fov 65. Change to the number you need.
  • grebber
    #117







    Utoljára szerkesztette: grebber, 2019.02.15. 07:01:49
  • Sir Cryalot
    #116
    Ez leginkább konokságnak hangzik másfelől meg Ultra naiv a feltételezés hogy a naughty dog nyomdokaiban nagy böszmén "haladó" 4A fog korszakalkotó open world gameplayt produkálni.
  • TomStorm
    #115
    Lehet tölteni!
  • grebber
    #114
    Day 1 patch

    ALL PLATFORM UPDATES:
    Added more filters for Photo Mode
    General bug fixes
    General performance optimisations
    General balance improvements
    General polish improvements
    Improved VO and subtitles timing in all languages


    CONSOLE SPECIFIC UPDATES:
    Further performance and memory optimisation
    Tuned motion blur effects
    Tuned horizontal rotation speed / acceleration on thumbsticks


    XBOX SPECIFIC UPDATES :
    Added Dolby Atmos Support for Xbox One X
    Added custom Xbox Adaptive Controller support and improved UI layout


    PC SPECIFIC UPDATES:
    Tuned HDR saturation
    RTX Improvements / Bug Fixing
    Added DLSS Support
    Additional HUD removal options (coming soon to console) when playing in Ranger Mode
    Added Motion Blur options (coming soon to console)


    ADDITIONAL PC FIXES SINCE REVIEW CODE WAS SENT:
    Fixed Locking of player input after scene of rescuing Yermak
    Removed v-sync option from benchmark launcher
    Tuning and fixes for Atmos audio system
    Fixed memory corruption in DX12
    Fixed crash on launching game on old AMD CPUs
    Fixed crash after changing of resolution and Shading Rate to 4k/4x on Video cards with 2Gb and less
    Fixed blurred UI when DLSS is enabled
    Fixed visual artifacts for RTX high mode
    Fixed input lock in when patching gas mask during combat
    Fixed forcing to V-Sync on after alt-tabbing the game running at maximal available resolution for the monitor
    Fixed crash when pressing ALT + Tab during start videos
    Fixed forcing of V-SYNC mode if the game resolution is different than the desktop
    DLSS can be applied in the Benchmark
    Tuned DLSS sharpness to improve image quality
    Updated learned data for DLSS to improve image quality with DLSS on
  • TomStorm
    #113
    Közben megtaláltam de hogy valós vagy sem azt nem tudom:
    "Europe - 06.00 CET, Friday 15th Feb"
  • TomStorm
    #112
    Lehet tudni mikor kezdődik?
  • DasIsFuck
    #111
    Ahogy én láttam pedig a sztorin kívüli rész elég monoton. Ez még mindig egy Metro, nem egy rpg. Nincs karakterfejlesztés, a lootolás a 2 fajta crafting anyag gyűjtésében és fegyver modifikációkban kimerül, ahogy a mellék küldik is kb annyiba merülnek ki, hogy menj oda, ölje meg mindenkit és hozz valamit vissza.

  • lonvard
    #110
    Hát én azzal fogom kitolni a játékidőt, hogy végre felfedezhetem normálisan a terepet anélkül, hogy filterek után kellene rohangálnom. Fejlesztésekhez kelleni fog mindenféle bizbasz, úgyhogy motiválva is leszek, meg hát érdekel is, hogy hogyan is töltik meg azt a 4 (vagy mennyi) nagy pályát.
  • TomStorm
    #109
    Valószinü csak a főszál igen,végigrohanva.
    Legyen valami extrém nehézség és majd az kitolja nekem játékidőt!:D
  • Torzonborz
    #108
    Ez a 20 óra csak a fő sztori szálat jelenti minden mellékes tevékenység nélkül? Mert ha igen akkor a duplája minimum lehet a valós idő legalább.
  • lonvard
    #107
    Most játszottam (többedjére) az Alien:Isolationnel, kb. 20 órás játék úgy, hogy lopakodós meg minden. Sok is volt, az utolsó 3 órát már szenvedtem. Ha a Metro sokkal intenzívebb játékélménnyel 15 órát tud nyújtani, senki nem fog belekötni ebbe szerintem.
  • Voltan
    #106
    Na meg az örökérvényű igazság: "inkább legyen a játék 20 órás, de telepakolva igényesen megalkotott tartalommal, mint 60 órányi bóklászás egy üres, monoton világban"
  • lonvard
    #105
    Jaj ez a fölösleges előkárogás és nyafi. Előbb legalább játsszunk vele, utána/közben lehet nyávogni! :D
    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2019.02.14. 09:09:47
  • grebber
    #104
    Ez egy Metro game tökmindegy hogy mit biggyesztenek mögé sose lesz ez a széria még 68. részre sem 50-60+ órás.
  • molnibalage83
    #103
    Egy AAA open world világnak lefestett játékban nem igazán.