342
Metro Exodus
  • lonvard
    #262
    Jah, én a sivatagban abba hagytam. Átment Far Cryba, és attól a szériától menekülök. De aki a Far Cryokat végigvitte, az szerintem szeretni fogja. Magyarítással újra fogom kezdeni, egyszerűen Metro-fanként meg kell próbálnom. :)
    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2019.05.16. 19:09:29
  • grebber
    #261
    Epic storeban a Metro Exodus mos már akcióban 59.99-ről 34.99-re le van lőve. 3 hónap után majd 50% off biztos jól fogyhat :)
  • grebber
    #260
    Nem tudom mi az nincs meg a játék de a Googleba beírtam kiadta
  • tom2004
    #259
    Sziasztok zöld lasert hol lehet szerezni?
  • Danecay
    #258
    Azért vannak elvetemültek :)
  • grebber
    #257
    Last Light folytatása ,így nem értem miért ne lenne köze hozzá..

    De ha megint lent játszodna többségben akkor meg azért sírna az a pár embert hogy má megint lent vagyunk...
  • gstup
    #256
    Szinte semmi köze élményben a könyvekhez és az előző részekhez. Próbáltak összehozni egy részt ami a nagy tömegnek is "ehető" legyen. Ezzel magyarázható a jó eladás.
    Utoljára szerkesztette: gstup, 2019.03.17. 09:59:37
  • tom2004
    #255
    Köszönöm a válaszokat így biztos jó befejezést kapok majd, Duke nekem meghalt.
  • grebber
    #254
    Max szerinted. Totál jó lett így a game az eladások is rendben vannak.
  • Sir Cryalot
    #253
    Teljesen elfogadhatatlan irányba megy a sorozat ez meg egy fórum ami arra való hogy akinek van véleménye meg tudja osztani. Pl. Lehetne arról beszélni ha a last lightot semmisnek tekintjük, akkor milyen hub rendszerű játékot lehetne elképzelni a fallout3 belvárosánál 5x nagyobb területen hasonló utazó kereskedőkkel és stb.
  • Dency
    #252
    Ne ezek alapján ítélj, kezdd el a játékot. Összességében szerintem élvezetes és érdekes.
  • molnibalage83
    #251
    Szóval tipikusan metrós lett az egész, nevetséges hülyeségekből jön ki a befejezés. Na, ezek után végképp nem érdekel, nézzen ki bármilyen jól. Kár. Annak ellenére érdekelt ez egy darabig, hogy az első két részt is legfeljebb középszerűnek tartottam.
  • Dency
    #250
    Én is 2x végigtoltam mert először rossz befejezést kaptam. Lényeg a lényeg hogy bizonyos embereket megkell mentened (Duke,Damir,Alyosha). Mert ők meghalhatnak a küldetés során és ugyebár a végén szükség van sok emberre.
    Duke(volga):
    Melléküldetések: Találd meg a gitárt, és teddy macit.
    Mikor elkell lopni a hajót akkor ne ölj meg senkit, csak knockold őket tehát lopakodni kell. Én egyszerűen végigszaladtam az egészen, 1-2 lövést kaptam be csak. Aztán mikor felmásztok duke-al az erődítményre szintén lopakodj ne ölj meg senkit, jobb oldalt szépen végig lehet menni.
    Damir(caspian):
    Első küldetésnél mikor a kocsiért mész, rád fog ugrani csávó, őt ne öld meg szintén csak knockold (E-vel).
    Mikor a föld alatti részre érsz, akkor mondja a csaj hogy keresd meg neki a muterja fényképét, ezt is teljesítsd.
    Mellékküldetéseknél lesznek bezárva szolgák a ketrecekbe őket ki lehet szabadítni, valamint ügyelj rá hogy ne ölj meg egyet sem.
    Lesznek olyan részek is ahol szolgák szaladnak rád vascsővel, ezeket nem lehet knockolni legalábbis nem dobja fel a menüt hogy Q vagy E. Én akik rámlőttek azt simán lelőttem, így is jó befejezést kaptam.
    Alyosha(taiga):
    Ez az erdős rész, itt ugye az erdő "gyermekeit" nem szabad megölni. Amikor majd a bázishoz érsz én a földön maradtam végig, először bal oldalt elmentem a kapuig gugolva, nem vesznek észre. Kapunál vigyázz mert van 1 dinamit elrejtve én először beszoptam és felrobbantam. Ugye közel mész és kitudod szedni E-vel. Utána jobb oldalt végig mész , majd kicsit balra nézel és lesz 1 létra felfele a toronyhoz, felmászol itt lesz 1 őr kiütöd, tovább mész jobbra ahol majd a zipline lesz, ott is lesz 1 őr kiütöd. Lecsúszol a vezetéken, ott szintén jobbra mész felmászol 2 őr lesz kiütöd őket és ennyi. Elvileg mikor majd a csónakot kell elkötni akkor is lopakodnod kell és csak kiütni az embereket.

    A Volga , Caspian, Taiga fejezeteknek van jó és rossz befejezése.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Volga:
    Jó: Duke-al együtt leugrotok a vonat tetejére, így megmenekül.
    Rossz: Duke-ot lelövik és nem tud leugrani a vonatra.
    Caspian:
    Jó: Damir veled tart, lecsúszik a kötélen mielőtt felrobbanna az erődítmény.
    Rossz: Damir nem tart veled mikor lecsúszol a kötélen, ott marad az erődítményen.
    Taiga:
    Jó: Alyosha-val átcsúsztok a kötélen a vonathoz nem nyitnak tüzet az erdő "gyermekei" így megmenekül.
    Rossz: Mikor átcsúsztok a kötélen, akkor tüzet nyitnak rátok és Alyosha-t eltalálják.

    Tehát innen tudod hogy egy fejezetet hogyan fejezted be, és ha esetleg nem sikerül akkor azt a fejezetet kezdd újra.
    Egyébként ez a videó a segítségedre lesz:


    Utoljára szerkesztette: Dency, 2019.03.16. 17:11:10
  • tom2004
    #249
    Köszönöm az infót, majd biztos kapok választ aki végig játszotta.
  • grebber
    #248
    Nem tudom mi jelöli nekem nincs meg a játék csak azt írom amit azok írnak akik már végigjátszották.

    Metro Exodus Guide and Walkthrough
  • tom2004
    #247
    Mellék küldetések a kérdőjelek? és spártai katonáké?
  • grebber
    #246
    Főként ne ölj, tehát a lopakodásé a hangsúly. Ha megadják magukat csak üsd le őket. A mellékküldiket csinálni ezerrel, a spártai katonákét is. Akkor tuti happy ending lesz.
    Ha csak szimplán a fő küldit fogod csinálni és igyekszel minél hamarabb végezni , instant bad ending
  • tom2004
    #245
    Szeretnék jó befejést, ezért újra játszom. Ha leöklözöm az ellenfelet, az még jó vagy az sem elég a jó befejéshez. Olvastam jó befejezésről, igaz traszlator fordította, ott nem értem ezt "Ne ölje meg az akolit katonákat a hídon, amikor elhagyja a Volgát" nem tudom értelmezni.
  • Dency
    #244
  • ttt1
    #243
    Mondjuk ha van egy kis ideje az embernek (én nem rohanok, még csak a sivatagi részen járok) akkor pont a grafika tud szép lenni. Pl sivatagnál az autóban a nyaklánon is gyönyörű a fényefekt, csillog mikor ráesik a nap és még a szíjon is mozog ahogy haladsz az autóval ( elsőre nem mentem érte hanem elkolbászoltam- aztán át is ugrottuk azt a "jelenetet" így végül visszatöltve másodjára lett csak meg) Azaz nem vagy "köteles" azt csinálni amit mondanak.
  • Evoluti0N
    #242
    Végigjátszottam. Nagyon tetszett. Jó befejezést kaptam. Lehetett volna több helyszín és kicsit hosszabb. Lesznek majd DLC-k. Kivi vok, h miket kapunk bennük.
  • Dency
    #241
    Az igen. :D
    Más:
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Kár hogy a tikharhoz a legjobb/leghatásosabb kiegészítőt csak az utolsó fejezetben kapjuk meg.
  • Evoluti0N
    #240
    Volt egy tök vicces bugom. Sivatagos rész utáni spoiler.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Most volt az a rész, amikor Katya és Stepan összeházasodtak és utána Anna elkezdett vért köhögni és miközben lefektettük a kanapéra meg minden, hallom, h Alyosha kiabál, h "Take a seat", meg "Have a drink!", meg hasonlókat és gondolom magamban, h wtf, ez nem a legjobb időzítés, erre az átvezető után, látom, h két Alyosha van és az egyik még az asztali körüli mulatságból maradt meg és az még nagyban piál, meg ünnepel.


  • NiGhTM4R3
    #239
    egyrészt piszok szembetűnő másrészt elég gáz, hogy több százezres vga-nál is trükközni kell szimpla full hd-nél
  • Evoluti0N
    #238
    Jó kérdés. A Volga utáni pálya előtt megtaláltam, de most értem a sivatagba és ott csak egy kis részébe enged be a vonatnak és ott nem találtam. Lehet, h nem minden fejezetben elérhető.
  • Voltan
    #237
    A vonatban az első alkalommal van egy kis asztal egy naplóval, amiben lehet olvasgatni a karakterekről, meg mindenféléről. Viszont azt csak akkor láttam, azóta kerestem, de nem találom. Tudja valaki, hogy hol van?
  • grebber
    #236
    Konzolos eladásról se hallani ,így nem sok köze van hogy pc-n mire jött ki. Resi 2 remakenél érdekes kb hetente jelzik (mondjuk azok több millás mérföldkövek) de legalább szó van az eladásról.
  • Dency
    #235
    Nem tudom volt-e már, ezzel plusz fps nyerhető, sivatagos, taiga résznél.
    Növényzet árnyékolását kapcsolja ki, ami nem annyira szembetűnő (szerintem). User.cfg-ben kell átírni 0-ra a következő értékeket:
    A fájl elérési útvonala:
    C:\Users\Name\Saved Games\metro exodus\##################\user.cfg
    r_foliage_hemi_ao 1 -> 0
    r_foliage_shadows 1 -> 0

    Nálam +40 fps-t dobott 1080 ti-al, extreme beállításokkal full hd-n.
    Nagyítsatok rá.
    Előtte:

    Utána:

    Utoljára szerkesztette: Dency, 2019.03.09. 16:29:44
  • Evoluti0N
    #234
    Gondolom azért, mert az SG-s játékosok nagy része PC gamer és a többség a Steam verzióra vár.
  • Voltan
    #233
    Annyit olvastam valahol, hogy az előző két Metro cím össz eladását már megfejelte.
  • grebber
    #232
    Furcsa.Sok játéknál már 3 nap után fröcsögnek ,hogy jujde fasza mert ennyi meg annyi fogyott. Itt meg lassan 1 hónapja kint van azt csak a kuss van
  • silverchain
    #231
    Én is a végére értem, a befejezés nagyon megfogott. Pedig a Volga-i résznél azt mondtam, hogy ez unalmas, de a sivatagos résztől egyre jobb lett. Milyen jól tettem, hogy kitartottam a végéig. :)
  • bigiboi
    #230
    Köszönöm!
  • j0nNyKa
    #229
    gugli
  • bigiboi
    #228
    Sziasztok! xboxon melyik gombbal kell javitani a maszkot?
  • Dency
    #227
    Na végéhez értem, rossz befejezéssel. Pedig kb mindent úgy csináltam ahogy kell, nem öltem meg ártatlan embereket, vagy mit kellett volna csinálnom hogy a jó véget kapjam? Aki rámlő azt nyilván lelövöm, nem várom meg még szétlő a picsába. Gitár, teddy maci megtalálva, sivatagban a csajnak oda adva a fénykép. Szolgákat kiszabadítottam.
    Összességében jó volt, bár ez az open world téma kicsit frusztráló, ide menj oda menj, kerüld ki a szörnyeket amennyire tudod mert ha belemész a fightba, az egyébkén drágán összekraftolt ammo megy a levesbe. Grafikailag a zárt terek dominálnak és a havas rész. Itt nagyon szép a játék. Sivatagos résznél 1 kicsit mad max feelinget adott a játék. Ahol kifejezetten "ronda" volt az az erdős Taiga rész, plusz az sem tetszett ha a játék belekényszerít egy borzalmas fegyver használatába.
    Utoljára szerkesztette: Dency, 2019.03.07. 17:12:14
  • tom2004
    #226
    Megtaláltam traslator segített.
  • tom2004
    #225
    Molotov koktél kiválasztása hogy történik és melyik billentyűvel dobom el.
  • gstup
    #224
    TAB hosszan nyomása és akkor tudsz váltani lőszertípust.
  • tom2004
    #223
    A golyós fegyverhez ha jól gondolom van a golyó és egy robbanó égő golyó, mindkettőt gyártottam, de nem tudok átváltani égő lőszerre. Lehet csak egyik fajta kell legyen és akkor azt használja, nem lehet váltogatni?