1486
Assassin's Creed: Origins
  • Savaran
    #366
    Speciel nekem low nyelvtudásom van, de a 70%-át megértem, akkor már nagyjából lehet vágni a sztorit, nem nehéz a nyelvezete.
  • Rudi50
    #365
    Mennyire kell ehhez a játékhoz tudni angolul? Nagy hátrány ha nem érti valaki?
  • bakkerman
    #364
    igen,én is elcsaptam kb 10 szerencsétlen civilt,aztán meg beástam magam ide...én hülye azt hittem,hogy majd kitolatok...hát nem,szerintem ez bukta,kezdem elölről
  • McFrost
    #363
    Én ezzel mit szoptam! :D Össze-vissza mentek a lovak, volt, hogy a híd szélén fennakadtam, a lovak a levegőben, a szekér a hídon. Volt, hogy túl sok ártatlan járókelőt gázoltam el, ami nem méltó egy Medjay-hoz :D
  • bakkerman
    #362
    Önleszopatás kimaxolva
  • mike01010101
    #361
    Azt próbáltátok már, hogy lovon autopilot-tal (x) odaküldeni bayeket egy adott helyre és a sassal repülni felette ahogy lovagol?
    Óriási feature :)
  • AnuluWork #360
    Abban csalódni fogsz ha open worldre vágysz.
    Utoljára szerkesztette: AnuluWork, 2017.11.06. 21:17:23
  • Savaran
    #359
    Ezek se rosszak bár az RDR az nincs pc-n asszem szóval így felejtős, a szamuráj téma tetszik, mondjuk én a Kingdoms come deliverance-ét várom
  • AnuluWork #358
    Korunk legmegosztóbb szériája
    Utoljára szerkesztette: AnuluWork, 2017.11.06. 20:45:41
  • McFrost
    #357
    A csávó és kísérete lejárőrözik a vára alatti kikötőbe, ott van még + 2 őr, azaz össz. 6-an lesznek ott, szépen lenyilazod őket és ennyi :)
  • AnuluWork #356
    A

    RDR folyt
    Ghost of Tsushima

    címekre kíváncsi leszek.
  • Savaran
    #355
    Az olasz digó nekem nem bejövős, tudom sokaknak az az alfa meg az omega. Meg openworldnek álcázott csőjáték, openworld fan vagyok :)
  • Rony94
    #354
    Még az Ezio trilógiát sem? Pedig azok sztoriban nagyon erősek.
  • Savaran
    #353
    Hogy ne offoljam én sem szét, ugyanígy vagyok a régi AC-k al, a black flag a minimum szint, az első open world manapság az alatt már nem bírok játszani egyikkel sem, pedig annó az első részt éltem nagyon.
  • mike01010101
    #352
    Igen. Pont nemrég irtam is olyan érzésem van játék közben mintha egy felpolírozott, feljavított witcher 3-nal játszanék, nekem eddig az volt az etalon. Most már ez :) Évtizedek óta játszok, de sajnos én nem tudok a "a múlt megszépül, nosztalgia faktor" elvvel nézni nézni a régi játékokra, akkor jók voltak (gothic, stb) de azóta annyit javult a technológia, hogy ez mindent üt. Jó dolog a nosztalgia, de a mostani autómat se cserélnem le az első ladámra :)
  • Rony94
    #351
    Ha nem éled bele magad még szép hogy fárasztó. Minden egyes küldinek van egy külön sztorija, némelyik kifejezetten tragikus és csak pislog az ember mikor rájön hogy ez csak egy side quest volt. Nem hiába volt év játéka, de érdekes egyébként, én meg az Elder Scrolls játékokkal vagyok így, számomra azok unalmasak. Na de nem akarok tovább offolni. :)
  • Savaran
    #350
    Jah csak ott én valahogy fárasztónak éreztem, mondom úgy hogy nem sokat játszottam vele, de egyszer még rárepülök.
  • Savaran
    #349
    Én ugyanezt csinálom, ritkán gyors utazom, útközben amíg megyek a küldetésem felé 1-2 erőd stb útba esik ott megcsinálom a feladatot, 5 perc tájbámulás aztán tovább :)
  • Rony94
    #348
    Pár kommenttel korábban merült fel a Witcher 3. Az is ilyen, teli van content-el.
  • mike01010101
    #347
    Az a legjobb hogyha kinézek egy távoli helyet a térképen és mire odaérek eltelik jópár óra és közben vagy 2x szintet lépek. eszméletlen mennyiségű tartalom van még a legelhagyatottabbnak tűnő hegyekben is.
    A baj az hogy nem igazán látok olyan megjelenés elött álló játékot (az következő mondjuk egy évben PC-re, a konzol egy más történet) ami akár csak megközelíthetné ezt a minőségű kivitelezést. De ha van vagy lesz 1-2 az is sovány ahhoz képest, hogy egy év alatt hány játék jön ki (gondolom többezer, sose láttam statisztikát erre).
  • Voltan
    #346
    Persze, az, hogy valami rpg, nem mond el semmit a játék minőségéről. A dark souls is többször említésre került, nem rpg, de attól még egy ragyogó játék.
  • lwb
    #345
    Az nem volt rpg, a kaland-játék-kockázat könyvek (kint Fighting Fantasy néven mentek) nem rpg-k. Én is szerettem őket, de pont a limitáltságuk miatt nem azok.

    Egyébként nyilván órákat lehet vitázni azon, mi az rpg. Én szerintem akkor vagyunk a legközelebb az igazsághoz, ha megnézzük,hogy honnan jöttek a crpg-k: az asztali rpg-kből. Ami egy rendes asztali rpg-nél elmegy, az lehet rpg. Ami nem, az nem annyira. Nyilván egyelőre nincs olyan crpg, ami az asztali játék teljes szabadságát modellezni tudná (amíg nincs tökéletes AI, nem is lesz olyan gép, ami helyettesíteni tudná a mesélőt, DM-et), ezért ez a definíció sem tökéletes.

    Nekem a Skyrim is RPG és a diablo 3 is (a dark souls nem, az akció játék rpg elemekkel), de másképp rpg-k, mint a PST vagy az Arcanum. Fontos látni, hogy lehet valami kurva jó játék és nem igazán rpg, meg fordítva is, tuti rpg, de valójában egy unalmas vagy idegesítő szar.
  • Mr_no_NaMe
    #344
    Nem akartam én itt szítani a tüzet, csak arra akartam kilyukadni, hogy egy 15 éve hozott definíció ma már lehet értelmét vesztette. Role Playing Game...kinek mi? Ha nekem az a role playing, hogy mezitlábas csöves lvl 1-es kis ficsúr vagyok, meghúzom magam, majd revansot veszelk lvl 25-ön az összes banditán aki addig lehúzott, akkor az a roleplay. Valakinek az, hogy fél óráig dialogokat olvas amire van egyszerre 5 válasz. Mindkettő jó dolog, bár szerintem az a legszuperebb ha arányban van a kettő dolog.

    Én például nagyon szerettem a lapozgatós "rpg" könyveket amiben külön papíron jegyzetelni kellett, hogy ennyi meg annyi erőpontod, ügyességed van, és ha felszedtél egy tárgyat azt is jegyezni kellett :) De azért nem tudnám ezt a fajta játékot összehasonlítani egy Gothic II-vel. Úgy ahogy a Witcher 3-at sem tudom összehasonlítani ezzel a játékkal, és a Skyrimet sem a többivel. Maximum az összetettségüket, a játék kidolgozottságát, és az abban rejlő lehetőségeket tudom összemérni.
    Utoljára szerkesztette: Mr_no_NaMe, 2017.11.06. 15:08:05
  • Savaran
    #343
    Nekem még soha senki nem bírta vitán felül elmagyarázni hogy mi az rpg...mindenki csak vagdalkózik a szavakkal, pl én a Skyrimet keményvonalas rpg-nek tartottam(tartom), aztán felvilágosítottak hogy nem az, szóval van itt kavarás nem kevés, Az origins nyilván csak rpg elemekkel operál. A witcher3 számomra rpg viszont a karakter fix mivolta miatt számomra nem teljes rpg, és igen én is nekiugrottam de nem jött be!
    Utoljára szerkesztette: Savaran, 2017.11.06. 14:48:09
  • Voltan
    #342
    Szerintem ezt elég nehéz elmagyarázni olyasvalakinek, aki esetleg soha nem játszott asztali szerepjátékot. Egészen más az, mint a CRPG-k többsége. Nekem például eszembe sem jut egy Diablót, vagy egy Dark Soulst RPG-nek nevezni, mert az én olvasatomban nem az. RPG elemek vannak benne, igen, de alapvetően köze nincs hozzá. Míg egy Witcher 3 az vitán felül RPG a sok szerteágazó szál, meg jellem variációk miatt.
  • Rony94
    #341
    "Szóval simán lehet akár 2017 legjobbja is. Nem lepne meg.

    Az azért nem lesz, az a Nier Automata. :D
  • Árnyvadász
    #340
    Végül is ez itt is megvan. Ha magasabb szinten visszamész egy olyan területre ahol nálad alacsonyabb szintű ellenfelek vannak, akkor azt lehet érezni. Gyorsabban ölöd le az ellenfeleket, akik kevesebbet sebeznek rajtad, még azon sem kell aggódni, ha 4-5 katona jön egyszerre rád. A felszerelésedet is tudod fejleszteni és a fegyvereid is, amikből a játék közepe tájékán már egyre több lesz a legendás. Ezek jobban is néznek ki és hasznos tulajdonságaik vannak. Tehát eltérnek az azonos típusú ámbár normál vagy ritka fegyverektől.

    Aztán itt is egy kis falucska rendfenntartójaként kezdesz, majd a legbefolyásosabb emberekkel kerülsz kapcsolatba és Egyiptom egyik legjobb harcosa válik belőled idővel. Köszönhetően a rengeteg képességnek, amiket időközben megtanulsz a szintlépéseknek köszönhetően. Közben meg megfordulsz mindenhol és segítesz az egyszerű paraszt embertől kezdve az uralkodóig. Mindenféle ügyes bajos dolgokban, amik igen változatosan lettek implementálva. Tényleg sok olyan van köztük, ami emlékezetes marad. És ez a melléküldetésekre is igaz.

    A jelvény miatt amit a karodon viselsz tudják az emberek ki vagy, sok helyen emiatt eleve tisztelettel fogadnak. Persze nem mindenki, mert a banditáknak nem biztos, hogy ezzel örömet okozol. :) A világra persze nincs akkora hatással a jelenléted és a párbeszédekbe sincs beleszólásod, de mégis beletettek pár dolgot a készítők, hogy úgy érezd azért van valamennyire. Mondjuk példaként a téged üldöző bérgyilkosokat hoznám fel. Akiket jó messzire érdemes elkerülni a játékban egy ideig, aztán magasabb szinten már szembeszállhatsz velük és lesz esélyed megölni őket. Vagy segíthetsz foglyul ejtett embereken, akiket ha kiszabadítottál akár harcolhatnak veled vállvetve. De elég sokszor belefutottam már kalandozásaim közbe helyi csetepatékba, ahol a játék díjazza (xp), ha segítesz. Sőt a készítők még beraktak egy külön kis extrát, olyan küldetéseket, ahol más játékosok halálát bosszulhatod meg.

    Nyilván nem egy Skyrim vagy WItcher III ez a játék, de a világa simán vetekszik azokkal, sőt én szerintem még jobban ki is van dolgozva. Arról nem is beszélve, hogy méretét tekintve inkább már az MMO játékokhoz hasonlít. Hatalmas, tele van tartalommal és változatos küldetésekkel. Teendő pedig, mint a tenger.

    Ami a legjobban tetszik benne, hogy szinte nincsen két ugyanolyan helyszín. Minden tartomány egyedi és még az a rengeteg helyőrség amit a játékban egytől egyig ki lehet pucolni is más. Emiatt sosem éreztem azt, hogy itt ez az óriási világ és kezdeném unni. (46 óra után írom ezt, úgy hogy még a játék nagyjából fele hátravan.)

    Szóval simán lehet akár 2017 legjobbja is. Nem lepne meg.
    Utoljára szerkesztette: Árnyvadász, 2017.11.06. 13:00:48
  • lwb
    #339
    Az rpg szerintem choices and consequences, magyarán választások és következmények sorozata. Pl. a Gothic 1-ben, hogy melyik táborhoz csatlakozol, attól függ a játék egy jelentős része később és nemcsak az, hogy milyen fegyvert és felszerelést kapsz majd. Sok olyan rpg van, ahol nem leszel félisten a játék végére vagy ahol már az elején is erős vagy. Pl. a már említett PST, de pl. egy WoD kampányban (asztali, nem crpg) is erősen limitált a fejlődés kerete (pl. ha megfeszülsz sem tudsz "legálisan" generációt váltani Vampire-ben, ez pedig le fog korlátozni akármennyit fejlődsz is).
  • Voltan
    #338
    Pontosan.
  • Mr_no_NaMe
    #337
    Nem értek veled egyet. Szerintem egy RPG-nek az a lényege, hogy a játék elején egy útszéli, mezitlábas, csöves parasztból a játék végére egy világító aurás, überatom warrior vagy archmage legyél világító gyémánt-ezüst-arany-legendary tárgyakkal. Nulla vagy az elején, de egy adott óra kemény gameplay után a játék azzal jutalmaz, hogy a játék elején még kemény szörnyeket a játék közepén- vége felé már képes vagy akár 1hitelni. Nekem ezt jelenti egy RPG, én ezt a Gothic szériánál vettem észre először.

    De félreértés ne essék, ez nem rpg, csak vannak benne rpg elemek amik kimerülnek új mozdulatokkal, stb. Tárgyakat, fegyvereket lehet találni, aminek változnak a kinézeteik és ugye van tárgy hierarchia is. Erre írtam azt, hogy pont annyira lett rpg, amennyire kell.

    De ez csak az én véleményem, én ezeket szeretem az rpgkben. De kár ezt most feszegetni mert ez NEM rpg, csak kapott pár beültetett elemet amitől csak jobb lett.
  • lwb
    #336
    Az RPG nem arról szól, hogy máshogy nézel ki és más fegyvert használsz 20 óra után. A Planescape Tromentben az egész játék alatt tökugyanúgy néztél ki, nem is volt benne semmi vért. Fegyverek közül meg tizedannyi volt a választék, mint a Witcherben.
    Mégis az a világ egyik legjobb rpg-je.

    Egyébként ebben a relációban nagyon az ACO sem fog neked bejönni, mert fix a karakter és a harcrendszer nagyon nem fog változni a játék során egyáltalán.
  • Kandurex
    #335
    Én a helyedbe már konzolba gondolkodnék (PS Pro). De te tudod.
  • Mr_no_NaMe
    #334
    Na, nekem is sikerült kipróbálnom...pont arra volt elég, hogy belássam: muszáj lesz alkatrészeket vennem a géphez.

    INTEL Core i3-4150 3.50GHz
    GIGABYTE R9 270X 2GB
    8 giga ram

    konkrétan ultrán, 1080pben van egy élvezhetetlen 20 fps-em a játék eleji kisvárosban. A gépnél lévő 720p monitoron, mid-high beállításokon pedig olyan élvezhetetlenül csúnya a játék, hogy az meg azért játszhatatlan, így viszont hozza a majdnem (lol) folyamatos 30-40 fpst. Nem vagyok egy hisztis gyerek, de konkrétan nem tudom kivenni a kisebb tárgyakat, mert annyira "szétesett" feelingje van az egésznek ezekkel a beállításokkal. Látszik, hogy ez minimum 1080p monitorokra, de inkább 2-4k megjelenítőkre lett már tervezve, de ez egyértelmű...

    A játék maga viszont varázslatos. A karakter mozgása és kapcsolata a környezettel, az npck, a feeling...úgy ahogy van az egész egy mérföldkőnek mondható. Legutóbb a Skyrimra csodálkoztam rá ennyire.

    Amúgy írjátok páran, hogy Witcher 3...most lehet kapni fogom a csula és a kőzáport, de ezzel csak az a bajom, hogy kevesen vagyunk ugyan, de páran (direkt utánanéztem, hogy én vagyok-e beteg, vagy más is osztja a véleményemet) úgy véljük, hogy a Witcher 3 egy leírhatatlanul unalmas, túlértékelt majdnem hack n' slash valami, rpg elemekkel és csodásan dülöngélő fákkal. Egy tök átlagos akció - rpg, de semmi esetre sem egy kiemelkedő dolog. Eddig négyszer! próbáltam kezdeni valamit a játékkal, és mikor 3-4 óra után láttam, hogy 20 óra gameplay után is ugyan úgy fog kinézni a karakterem, ugyan olyan eszközöket fogok használni, és ugyan olyan ellefeleim lesznek csak a számok fognak változni, ugyan oylan támadásaim lesznek, akkor ez után mondtam azt, hogy sry de ennyi. Mindezt négyszer! Akartam, próbálkoztam, eröltettem, de nem jött össze.

    Ezért írom azt, hogy szerintem köze sincs a Witcher 3-hoz, én inkább úgy mondanám, hogy nagyon-nagyon sok játék szexepiljeit sikerült "ellopkodniuk" a készítőknek és összegyúrni egy olyan masszává ami kiad egy tökéletesen kidolgozott, teljesen átélhető, gyönyörű szép és órákig bambulható játékot ami odaszögez a gép elé.

    Én kb másfél órát rohangáltam a játékban csak így, de a megnézett gameplay videókból, és az általatok, és máshonnan szedett beszámolókból azért ad egy képet a játék, ami azért igazolja az első érzéseimet a programmal kapcsolatban. Mérföldkő gyerekek. Kell egy új gép :(

    szerk.: a loot rendszert, a tárgyakat, a különböző stílusú fegyvereket amikhez ugye különböző stílusú harcmozdulatok vannak rendelve, ezeket ki is hagytam. Fenomális, besza-behu az egész. Rpg, de nem annyira, hogy elmenjen egy Fallout irányba, AC feeling, de nem annyira, hogy a Shadow of War jusson eszedbe róla és folyton harminc ellenfél által védett célszemélyt kéne kiiktatni. A világ hatalmas, tengernyi gazdag részletességgel, és egyáltalán nem érezni rajta az elnagyoltságot (mikor ránéztem a térképre kicsit leesett az állam).
    Utoljára szerkesztette: Mr_no_NaMe, 2017.11.06. 11:22:28
  • bakkerman
    #333
    Igen igen,eddig 6 órám van a játékban és körülbelül 2-3 fő küldetést csináltam meg,a többi mind mászkálás volt,meg side questek,baromi élvezetes játék,hálistennek van értelme a bóklászásnak (a táj meseszép) szóval nem sietek :) Legjobb AC eddig ez egyértelmü
  • Zegi Norbi HUN
    #332
    Érdemes, sőt ajánlott csakis a saját szinted közeli ellenfelekre és küldetésekre menni. Máskülönben nagyon erős ellenfelekre számíthatsz, akik pár csapással megölnek :) Addig esetleg csinálj más küldiket, fedezz fel különböző helyeket stb, aztán a kellően magas szinttel már nyugodtan visszamehetsz rá :)
    Utoljára szerkesztette: Zegi Norbi HUN, 2017.11.06. 10:28:43
  • bakkerman
    #331
    Elakadtam kicsit :D
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Ott járok,hogy Gennadyost kell megölnöm,de akárhányszor próbálkozok vagy már a testőrei megölnek,vagy ha vele csatázok akkor esélyem sincs...próbáltam épületről leugorva megölni de nem adja fel az assasinate opciót csak a stealth attackot,és akkor még marad egy kis élete,és hiába csapom ő kettőt rám vág,vagy a testőrei,és vége a dalnak...próbálkoztam úgy hogy elcsalom,de 1v1-ben is esélytelen vagyok,pedig elég jó cuccaim vannak,kardom 230-at sebez,pajzsom is jó,de esélytelen vagyok...jegeljem kicsit ezt a küldetést és inkább gyüjtögessek,próbáljak szintet lépni,jobb fegyvert venni?


    Ja amugy én 10-es szinten vagyok
    Utoljára szerkesztette: bakkerman, 2017.11.06. 09:46:17
  • Rudi50
    #330
  • MikX
    #329
    No, belevágtam én is, hát megérte, annyira vártam már egy jó AC-t, és most egy elég jót kaptunk, azthiszem. Vannak bajai, hibái, de mindenképpen előre mutat az utóbbi jjópár rész lejtmenete után.

    Tolok be pár képem is, hamár :D

  • Tatyla
    #328
    Különleges armor
  • Savaran
    #327
    Ha nem mész túl közel, sohasem támadnak meg, ha nekik mész ne csodáld!