1079
  • [NST]Cifu
    #35
    Hogy addig kicsit pörgessük a topicot:

    A Roci ugyebár így néz ki a sorozatban:



    Két nagyobb torpedóvető és hat darab közelvédelmi gépágyú (PDC).

    A regényekben mindössze annyit írnak a külalakjáról, hogy úgy néz ki, mint egy véső, aminek az aljára egy fordított kávéscsészét nyomtak.

    Erről egy grafikus ilyen ábrát készített:



    Egy másik pedig ilyet:



    A fegyverzete két torpedóvető (12db torpedó) és pár PDC...

    Ami közös, hogy mindenhol gatling-gépágyút képzelnek el PDC-nek (Phalanx CIWS-hatás), de ezt leszámítva a sorozatbéli több téren is jelentősen eltér a regényben felvázolt, illetve a regénybeli leírás alapján megálmodott között. Az egyik látványos különbség, hogy a sorozatbéli hajónak látványos "hídja" van, pont a legsérülékenyebb orr részen (relizmus alapján a parancsnoki helységnek a hajó mélyén kellene lennie, hogy jobban védjék a sérüléstől). A másik, hogy a hajó belsejében a 'publicity fotókon' látványosan nagy a tér, míg a regényekben végig téma, hogy a Roci milyen szűkös...

    Ami még számomra némileg hiányzik, az a radiátor(ok), amivel a reaktor hulladékhőjétől meg tudnának szabadulni, illetve az üzemanyag-tartályok (lásd még Discovery arányai a 2001-ből).
    Utoljára szerkesztette: [NST]Cifu, 2015.12.29. 09:39:20
  • Inquisitor
    #34
    A legjobb az volt mikor Miller lekérte a lehetséges útirányok térképét. Ott volt mit nézni a röppályákon. :D
    Bár nem tudom mennyire csinálták meg valósra. Ha anno valaki szívott az Elite 2-ben a bolygók becélzásával, azt nem lepi meg.
  • Montanosz
    #33
    nagyon lejön mennyire nehézkes is a még a naprendszerbeli űrhajózás is, politika meg dob rajta.
    még tán jobb is mint a könyv, a the 100 is jobban sikerült mint a könyv
  • [NST]Cifu
    #32
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Eléggé, valamiért Asimov volt bennem, utánanézve tényleg Clarke. :)
    Anno olvastam, uszkve 20 éve, ködösek az emlékek, no...

    Utoljára szerkesztette: [NST]Cifu, 2015.12.28. 11:07:45
  • Nagydög
    #31
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Lebukas? Akkor azt minek minosited, hogy ez nem Asimov, hanem Clarke?
  • [NST]Cifu
    #30
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Igen, most újra olvasva látom, hogy félreérthetően fogalmaztam, én a vallási-túlvilági és gyerek kielemelést a sorozatra értettem. Hogy a novella történetét még tovább csavarták. Egyébként lebuktam, mert őszintén szólva cirka 20 éve olvastam a Childhood's End-et, és túl sok részletre már nem emlékeztem, csak arra, hogy ez az az Asimov novella, ami nem tetszett (nekem főleg az Én, a robot írásai tetszettek, meg az Alapítvány háttere úgy anblokk).

    Valahol egyébként sajnálom az egészet, mert a színészek terén tényleg raktak pár figyelemre méltó eredményt az asztalra. Charles Dance ugyebár az első részben csak a hangját hallattja, na azok a részek például nagyon jól sikerültek szerintem.
  • Nagydög
    #29
    Hatha valaki meg nem ismeri az eredeti regenyt, meg nyilvan off is:
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Az eredetiben nem igazan volt vallasi vonal. Es nem is szolt csak a gyerekekrol, egyszeruen csak az attoreskori generacio mar nem sosem nott fel. Nem voltak jelenesek, a gyerekek elragadtatasra hajazo elrepulese, es Jennifer sem volt affele profeta, csak egy csecsemo az ujak kozul. Nem volt csodalatos szallodai szoba, csak egy rendorsegi tukorszobara hasonlito egyszeru hely. Oh es gondolom, nem akartak szineszeket cserelni, mert a regeny tobb generaciot olelt fel.
  • [NST]Cifu
    #28
    Colm Meaney mindössze az első epizódban játszik. Charles Dance inkább eladja az egészet, de ettől függetlenül nekem alapból nem tetszett a Childhood's End. Már a novella sem, az alaptézis (békés invázió) még nem lenne rossz, de ezzel a vallási-túlvilági vonallal, no meg a gyerekek kiemelésével számomra elég nevetséges.

    A megvalósítás összeségében nem rossz, de nem éreztem azt a nagy késztetést az egyik és a másik rész után, hogy na, most nézzük meg a következőt. Az utolsó rész után pedig megkönnyebültem, hogy vége van már. Még egyszer kihangsúlyoznám, hogy a megvalósítás annyira nem rossz, a színészek többségében a helyükön vannak, a díszletek pár kivétellel elmennek, de a történet maga nem működik.

    Ilyen háttérrel inkább örültem volna Joe Haldeman: The Forever War c. novellájának megfilmesítésének, ha már Hollywood évek óta küzd a megvalósításával. De ez megint irtó egyszerűsítése a problémának - a The Forever War novella tetszett, míg a Childhood's End nem...

    Hogy a SyFy kezd magához térni... Hát dunno.
    Hajdan a Sci-Fi Channel a BSG-vel került fel a térképre, hiába volt mellette a 13th Warehouse, a BSG volt az, amit a mai napig felemlegetnek a csatornával kapcsolatban.

    Csakhogy a BSG a jelek szerint kivétel volt a jó esetben is erősen középszerű SyFy sorozatok között, nem pedig az előjáték, ami majd felvezeti a többi jó sorozatot. A Caprica vagy a BSG: Blood & Chrome jól mutatta, hogy mekkora a probléma, még az amúgy potens háttérből sem tudtak semmi említésre (visszaemlékezésre) méltót előállítani.

    Ami a visszatérési próbálkozást illeti, szvsz már évek óta folyik, azóta, hogy három éve visszacsábították Ronald D. Moore-t showrunnernek, aki pedig a BSG óta semmit, de semmit nem tudott az asztalra lerakni, a pilot után elkaszált Virtuality volt a maximum, amit ki tudott préselni magából. Volt hát nagy újra egymásra találás a SyFy és Moore között, aminek a "gyümölcse" a Helix volt. Amit ugyebár a 2. évad után elkaszált a SyFy, én már az első évadot sem értettem, hogy jutott ki a vágószobából, de ez már az én bajom.

    Ha a mostani felhozatalt nézzük, az eredmények továbbra is brutálisak. Negatív értelemben. A Killjoys mókás/gondolkozós akart lenni, de nem jött össze (kellett volna egy rendes showrunner mögé, meg kicsivel több pénz), a Dark Matter pedig úgy Zs kategória, ahogy van.

    Őszintén szólva én nagyon féltem a The Expanse-tól, pont a fentiek miatt. Kellemesen csalódtam, és remélem, hogy a SyFy hirtelen fog még beletolni egy nagy rakat pénzt, mert úgy tűnik, ebből lehetne egy új BSG. Csak ne szúrják el...

    Továbbá akkor még mindig csak ott tartunk, hogy van egy jó valódi Sci-fi sorozatuk. Ami azért annyira nem feltámadás még, pusztán visszakapaszkodhatnak oda, ahol a BSG idejében voltak...

    Utoljára szerkesztette: [NST]Cifu, 2015.12.28. 08:43:06
  • Nagydög
    #27
    Akkor az elvonasi tuneteket enyhitendo addig huzzatok el megnezni a Childhood's end-et!
    Kicsit hollywoodositottak rajta, de szerintem nagyon korrekt lett. Mondjuk Colm Meaney nekem barmit elad.
    Ugy tunik, a SyFynal elfogyott a cucc, es az elso kitisztulok elkezdtek komolyan venni a csatorna nevet.
  • [NST]Cifu
    #26
    Igazság szerint ahogy nézem a SyFy próbálkozik a különféle VOD megoldással. "Rendes" sugárzási rendben az S1E1 December 14.-én jelent meg, a SyFy oldalán (SyFy Now) viszont megtekinthető volt November 23.-ától. Feltehetően azért csak az Ep 1-4-et tették így elérhetővé, hogy a csatorna nézettségét növeljék az S1E5-re. Egyfelől láthatják, hogy mekkora nézettség volt a honlapon, másfelől az alternatívákat is letesztelték (elérhető az USA-ban a Google Play-tól kezdve a Youtube-on át az Amazonig mindenhol), másfelől pedig tesztelik, hogy adott esetben mennyi néző kapcsol a SyFy-re, csak hogy láthassa az E5-öt.

    A fő gond, hogy jövő héten még csak az S1E4 jön a SyFy-n, Január 5.-én sugározzák az E5-öt...
  • Inquisitor
    #25
    Miért hagynak ki ilyen sok időt az E4 és E5 között? Ezt tiltania kéne az ENSZ-nek, az ember kínzás. :D
  • [NST]Cifu
    #24
    S1E3: Rendicsek, ez a felvezető epizód, már látom. Tele politikai intrikával. A kihallgatásos jelenetek kicsit olcsó hatásúak, de mégis hatásosak, Lopez hadnagy karaktere olyan, mint japán acél. A Ceres történetszálnál kellemes meglepetés Jared Harris és az általa megformált Dawes, igaz ez azért kellemetlen is, mert egyből látni engedi, hogy Dawes nem epizódszereplő lesz...

    S1E4: Na ez már üt, mint a buszkerék. Az űrbéli harc megjelenítése az eddigi legjobb, amit akár filmben, akár sorozatban láttam (anime esetében is csak a Starship Operators említésre méltó). Nagy távolságból indított torpedók, közelvédelmi fegyverek, a látvány, ahogy egy lövedék úgy megy keresztül a hajón, mint kés a vajon. Innentől kezdve nem vitás, hogy a sorozat kiemelt lesz nálam. :)

    Persze, a negatív dolgok most is megvannak, kellenek a bentről megvilágított sisakok, hogy lehessen látni a színészek arcjátékát, megértem. Csak kis logikával nem picit ostobaság, hogy egy gyönyörű céllapot adunk az ellenségnek, hogy "hé, ide lőjetek, itt a fejem!". Oké, a dramaturgia felülírja a logikát, nach so... :)
  • Nagydög
    #23
    3G par percig boven eleg, hogy kiusson, es nekem ugy tunik, rutinszeruen adagoljak ilyenkor. 3 G konnyeden megol valakit, aki 0.1-hez van szokva. Ugyanakkor, mint emlitettem ennel joval nagyobb tartos gyorsulasra is kepesek a hajok, amit meg a belterek is tul szoktak elni.
  • [NST]Cifu
    #22
    A belterek az alacsony gravitacioban felnove nem viselik el a foldi gravitaciot, igy akar ertheto is lehet, hogy megoli oket egy felszallas a Foldrol...


    Őőőő... Én úgy értelmeztem, hogy a Föld körüli pályáról a Holdhoz tartó úton történt az eset. Felszálláskor jellemzően 'csak' 2-3G lép fel, ez sem kevés, de nem is durván sok, hogy még a kísérő őröknek is nyakörv kelljen.

    Sokkal kesobb lesz egy idore egy marsi tengereszgyalogos hos is, aki miutan a foldre vetodik, megemliti, hogy ok kapnak high(1!) G kikepzest is, felkeszulven egy esetleges fold elleni tamadasra, de igy a Foldon allva hulyesegnek minositi, mert eselyuk se lenne.


    Hihi, ez egész jól hangzik. :)
  • Nagydög
    #21
    BTW, meg offtopic, meg minden, de mar kint van a Childhood's end elso harom resze is...
  • Nagydög
    #20
    Nem tudom, mennyire fogjak kovetni az eredeti konyve(ke)t(Avasarala ott peldaul csak sokkal kesobb kerul elo.), de szerintem ez az erzesed el fog mulni. A Firefly laza es konnyu volt, ez kokemeny, mocskos, veres, es nyalkas. Es a legcifrabb dolgokbol meg semmit sem lattal. A Scopulin tortenteket itt mar kicsit el is finomkodtak.
  • tutituti
    #19
    meglestem a pilot-ot.
    Olyan Firefly érzésem volt.nagyon nagyon tetszett,régóta vártam egy jó űrkaland sorozatra
  • Nagydög
    #18
    Ez a gyorsulas dolog eleg furcsa az egesz tortenetben. A belterek az alacsony gravitacioban felnove nem viselik el a foldi gravitaciot, igy akar ertheto is lehet, hogy megoli oket egy felszallas a Foldrol... De. A hajok kepesek tartos tobb G-s gyorsulassal haladni es egy kis dzsuzzal a legenyseg (a belterek is) tul is eli. (Sokkal kesobb lesz egy idore egy marsi tengereszgyalogos hos is, aki miutan a foldre vetodik, megemliti, hogy ok kapnak high(1!) G kikepzest is, felkeszulven egy esetleges fold elleni tamadasra, de igy a Foldon allva hulyesegnek minositi, mert eselyuk se lenne.)

    Amugy sok helyen hollywoodositva lett az eredeti. A szereplok kulseje is. Amos (amellet, hogy kokemeny, huvos gyilkos, ha kell) egy koverkes figura, valaki valahol csecsemo embernek is nevezi. Miller sokkal lepusztultabb es kicsit talan idosebb is, Alex pedig szinten kicsit kevesbe formaban levo, kopaszodo ficko. Naomi belter, de az ertheto, hogy bar nehany mellekszereplonek szereztek nagyon magas, vekony figurakat, foszereplore mar nem tellet ilyenekbol.
  • Montanosz
    #17
    remek a banner köszi
  • [NST]Cifu
    #16
    Egen, élek a gyanúval, hogy el kéne kezdenem olvasni a könyveket. :)

    Szerk: Játszottam kicsit a háttérrel és a banner-el, ha valakinek jobb ötlete van, szóljon. :)
    Utoljára szerkesztette: [NST]Cifu, 2015.12.21. 14:11:34
  • Montanosz
    #15
    Sajnos mint minden filmél nem lehet úgy teljesen megmagyarázni mindent mint az eredeti köyvben, így járt a gyűrűk ura is )))
    olvasd el a könyvet mindig addig amit már ugyis láttál igy nem veszik el az élmény de meg lesz mindenre is a magyarázat ha a technikai info is ennyire lényeg, bár én csak szorakozásnak veszem így ezek fel sem tüntek, de kétségkivül jártam így mint te azon eseten ami az én vesszőparipám
  • [NST]Cifu
    #14
    S1E2: Hát, a kezdeti nagy rajongásom rögtön két-három-négy gáncsot is kapott:

    -Minek egy Föld-Hold úthoz akkora gyorsítás, hogy 'normálisan' nem lehet elviselni? Bakker, még 1G-s gyorsítással is 1 napon belül ott lehet lenni. Mekkora gyorsításról lehet itt szó? 8-10-12G? Akkor is "csak" pár órás utat nyernek. Nagyon nem kellett volna ez bele...
    -Miért nyílik ki a zsilipkapu, ha megsérül? Úgy, hogy kézzel be lehet zárni?
    -Nincs olyan, hogy "gyenge a jel". A Voyager űrszondák már 19 milliárd km-re járnak, a rádióadójuk 20W teljesítményű (kb. mint egy mobil telefon), és probléma nélkül vették az adást. Szóval ez így bullshit.
    -A roncsfelhő egy nem picit túl lett tolva...

    Ettől még nem rossz, de úgy tűnik a realizmus, ami az elején még annyira tetszett benne, mégse olyan realizmus, amit vártam. :(
  • [NST]Cifu
    #13
    A szó amit keresel: realizmus. Sokkal több köze van a realizmushoz, mint a Sci-fi sorozatok 95%-nak. Star Trek first, aztán jöhet a többi, Battlestar Galacticástól kezdve.

    Őszintén szólva a The Martian mellett még egy ilyen is bejött az hatalmas dolog (számomra), remélem elkezd újra a realista sci-fi felvirágozni (az 1950-es és 60-as években volt már egy ilyen korszak).
  • mijki
    #12
    Nekem is nagyon tetszik, gyorsan végig is pörgettem az eddig kijött 4 részt :D
    Nagyon tetszik hogy sokkal "földhöz ragadtabb" mint a szokásos scifik.
    Utoljára szerkesztette: mijki, 2015.12.20. 15:29:51
  • [NST]Cifu
    #11
    Megnéztem az S1E1-et, és hát. AWESOME!

    -Nagyon jó a zéró gravitáció bemutatása.
    -Newtoni/Kepleri fizika az űrben!!!! Whaooooo, ezt el sem hiszem....
    -Első körben jónak tűnik a háttértörténet.
    -A CGI részek látványosak, korrektek.
    -A karakterek nem rosszak.

    Ami mondjuk még lehetne jobb:

    -Az űrhajók kinézete Hollywoodi. Láthatóan nem törekedtek a reális megvalósításra.
    -"Minden főbb karakter szépségideál"

    Ezzel együtt is régóta vártam már egy ilyen hard sci-fi sorozatot.
    Különösen ajánlott!
  • cylonflatus
    #10
    Ne érts félre, az imdb-re én sem adok, a filmekre adott pontszámaira meg pláne nem (mondjuk eleve baromságnak tartom az ilyen pontozást), az ilyen sorozatok epizód premier időpontjait szoktam nézni, és azok stimmelni szoktak. Eddigi tapasztalataim szerint legalábbis. Syfy-on valamikor októberben néztem utána a premiernek, de akkor ott még mindig csak annyit írtak, hogy év vége. Aztán ki is ment a fejemből. Mire észbe kaptam kint volt a pilot, normális rilíz, többféle felbontásban, felirat, és pont nov 23.-án, ahogy az imdb-n szerepelt. De persze én vagyok a hülye, mert miért nem mentem föl a syfy-ra, de ezek után már miért mentem volna? Nem tudom, így már érthető miért gondoltam, hogy 23.-án volt a premier?
    A sorozatok topikba meg ja, lehet egy hete volt amit írtam, de azt ritkábban szoktam megnyitni, van, hogy meg is feledkezek róla ha írtam is, mint ahogy most is történt.
  • stargatelost
    #9
    Hát az már egy hete volt :D Na mind 1. A hivatalos bemutatás pedig hétfőn volt a csatornán, de beszerkesztem imdb-re, akkor talán hiszel nekem :D Lol, imdb... oda bárki írhat bármit, azt ugye vágod?
    Utoljára szerkesztette: stargatelost, 2015.12.16. 23:51:20
  • cylonflatus
    #8
    Én az epizódok dátumait az imdb-n néztem meg ma délben, amikor fölszaladtam ide is egy 10 percre, ezért nem is kerestem rá. Most akartam letölteni a másodikat, és én is csak pislogtam, amikor láttam, pedig az imdb-n a 3. majd csak 22.-én lesz műsoron. Aztán átugrottam a syfy-oldalára, onnan streamelhető a 4.-is, gondolom onnan kapták le.
  • cylonflatus
    #7
    Pont ez volt a legfrissebben kommentelt topik amikor följöttem, úgyhogy beírtam ide, aztán láttam amott a választ. De bocsánatot kérek érte, így rendben van?
    Amúgy meg nem a virágbolt rakta ki hamarabb, nov. 23-án volt hivatalosan is bemutatva.
    Szerk.: ja, azt vágom, hogy most kettő is lesz.
    Utoljára szerkesztette: cylonflatus, 2015.12.16. 22:02:30
  • stargatelost
    #6
    Sorozatok topikban is ezen rugóztál, és kaptál is választ, de akkor írom ide is: Nem volt több hetes szünet, tegnap volt a premier, a SyFy az első részt online streamingre rakta ki pár hete, mi meg a virágbolt miatt láthattuk ennyivel előbb. De örülhetsz, mert ahogy lentebb is írták, kikerült a 3. és 4. rész is.... viszont ha többet nem pakolnak ki, akkor megint várhatsz pár hetet az ötödik részre
  • [NST]Cifu
    #5
    Őőő.... Én S1E03 és E04-et is látok a torrent oldalakon.
  • cylonflatus
    #4
    45 percet azért csak tudsz találni egy héten egyszer. Vagy nem? Karácsonyi hajtás van? Velem is előferdül, hogy nem tudok megnézni valamit idő hiányában, bár ennek is megvan az előnye: amikor bepótolod nagyobb adagot kapsz, több részt lehet egyszerre megnézni.
  • cylonflatus
    #3
    Jöhetne már a második rész, már majd három hete bemutatták az elsőt. Rohadtul rühellem, amikor egy alig 10 részes sorozatnál több hetes-, meg félidőnél több hónapos midseason szüneteket tartanak.
  • [NST]Cifu
    #2
    Most nézem én is a honlapot, de sajna nem lesz időm mostanság, hogy belenézzek. Pedig egy jó kis Hard Sci-fi nagyon-nagyon kéne.
  • Montanosz
    #1
    James S. A. Corey - a Térség könyek alapján.

    "...2011-ben üstökösként robbant be a James S. A. Corey álnevű szerzőpáros az angol nyelvű piacra bemutatkozó regényével, amelyet az elsöprő siker mellett, több díjra is jelöltek, és nem csak a sci-fi rajongóknak vált kedvencévé...." - moly.hu

    Sorozatjunkie kritika

    HOMEPAGE


    Utoljára szerkesztette: Montanosz, 2015.12.15. 21:04:45