261
Fallout Shelter
  • Balázs 17
    #181
    tul sablonosak a kuldetesek, siman lehetne tobb felfedezendo hely odakint is, vagy valamit csinalni a kuldik alatt, nem csak h atkutatod a szobakat, beszelszazt ennyi...

    amugy egy ido utan mar dog unalmas a ruhak es a kacatok gyujtogetese
  • Hirthalion
    #180
    Kezdek rájönni mi ez a megunás, márciusban kezdtem. Most van a fő bunkerben 100 lakó, a bázisom tökéletes, nincs mit átépíteni, és már se a DC attack se a skorpió attack nem okoz gondot, 8 erőművel nem megy le nullára az áram, és 16+ sebzésű fegyver van mindenkinél, még az 1 szintűeknél is. Tele vagyok pénzzel, mert 4-5 emberrel/robottal gyűjtöm folyamatosan, és csak fölszámoltam raktárom felét is, túl sok volt a kisautóm. Meg az üres állandóan égő szobám. Van 24 szuper-dwellerem, majdnem minden stat maxxon, a karizma csak ami általában nem, és már 30-as 40-es szintűek. Csinálom a questeket, nevelem ki az új szupereket, és nincs igazából célom, csak hogy a lehető legtöbb venegance meg jófajta outfit le legyen gyártva. Most jönne be gondolom célnak a legendary dwellerek begyűjtése uzsonnásdobozokból :)




    De nem hagyom abba, mert eddig sem vettem túl szigorúan, csak két nap alatt hirtelen nagyon kiüresedett, kedvem támadt újrakezdeni, de akkor sem csinálnék semmit másképp, hisz ez egy tökéletes állapot.

    A karizma a rádiózáson és a terhesség gyorsításán jó még bármire? Küldetéseknél a beszélgetéseknél számít valamit?
    Utoljára szerkesztette: Hirthalion, 2017.05.02. 21:06:49
  • Hirthalion
    #179
    Bottle and Cappy. Megéri? Több kóla, de több Deathclaw.
    Én az egyik játékomnál megcsináltam a másiknál csak az elsőt, hogy ne tünjön el (nem tudom mit jelent a limited time) mert ott még alig van védelmem.

    A többség azért megcsinálja, nem?
    Nem tudom mennyivel kevesebb lenne a DC támadás, nekem napi 3 megvan úgy hogy nem megy napi 24 órában a játék. És nyilván akkor mikor épp kiküldtem 3 csapatot az összes stimpack-kal kalandozni :)

  • Hirthalion
    #178
    Jogos, csak ha elfelejtem mielőtt elmennék otthonról , akkor nincs kedvem belépni napközben telefonról. És általában elfelejtem :P
    Bár az android a fő platform, mert telefonra kerestem offline játékot, viszont esténként többet rendezkedek a bázison.
  • PiszkosFred
    #177
    Viszont kompatibilis, vagyis ha radugod a telefonodat a pcre, siman oda-vissza masolhatod a menteseket.
  • Hirthalion
    #176
    Kár hogy android és PC között nincs 'felhő'
  • PiszkosFred
    #175
    +achievementek
    +felhobe menti a savet, igy tudod folytatni barhol, nem kell a savegameket hurcolasznod, mint a bethesda fele launcheres megoldasnal
  • Balázs 17
    #174
    amúgy van valami plusz a steam verzióban? vagy már nincs is külön launcher a játékhoz és már csak mobil és steam érhető el?
    már régen játszottam és már nincs fent a bethesda féle
  • Hirthalion
    #173
    Dresszkód, és nincs káosz, egyenruha minden szobába, a tanulók meg 10 szintenként másik ruhát kapnak. lehet egy cérnáért ilyen olcsó fél órás ruhákat gyártani, hamar megvan. más ruhát kap akit dobozból kaptam, mást akit befogadtam, és ha van child specials állatom megint más ruhát kap az aki magasabb SPECIAL szinttel született. Így a kiképzőszinten sincs káosz.
    Az első két nemzedék meg ősz hajat kap, így első látásra tudom ki az öregek, akiknél még nem volt ideális íve a képzésnek, és nincs sok életük. Ők a mobilis nemzedék, oda kerülnek ahová épp kell az ember, de fölös az állandó személyzet. A szuper-dwellerek meg akiknek ideális volt a kiképzése és már első szinten maxon volt minden SPECIAL, valami extrém hajszínt kapnak. Még soha nem zavarodtam bele :P
    Még akkor is tudni fogom ki kicsoda ha mindneki 50-es szintű lesz, bár akkor már majdnem mindegy mert addigra úgyis majdnem minden SPECIAL a maxon lesz mindenkinél.


    Azért nem rakom fölülre a raktárakat, vagy az overseer office-t mert azoknak nem kell áram, ne vegye el fölöslegesen a hasznos szobáktól. De ha megvan az atomerűmű úgy nézem nem lesz többet áramhiány.
  • Hirthalion
    #172
    Túl hamar visszahívod, én 1-2 napig hagyom kint, és míg eleinte csak 1-2 kupakot talál késöbb már százassával szedi. Nálam most 6000 körül van a Mr-nél.

    Én kettő robotkával már nem kezdeném újra, mert ki tudja az újnál mikor jönne össze, pont ugyan annyi pénz újrakezdeni, mint ezt átszervezni. És a lebontásból is jár vissza némi kupak. És most már vannak magasabb szintű lakóid is a küldetésekhez. vagy a védelemhez.


    Ha két Handy van csinálnék egy erőműszintet három erőművel, meg egy büfé/víztisztító szintet. És onnantól nem kell figyelned semmire.

    Az első szint most nálam ami a legjobban bejött két plussz erőmű, ahol nem mindig van ember, ide rakom azokat a 40-50 szintű első nemzedéket akinek épp nincs dolga, mert nem megy se a 'fegyvergyár', se a 'szabóság' mert nincs alapanyag. És nincs a végén lift, így lassítja a támadásokat.
    A másodiksor a büfé/víz szint, de nálam már a kert van a büfé helyén,
    és a harmadik szint az erőműszint. Ez a két (három) védvonal elég a kintről támadók ellen.



    A raktárszint és a kiképzőszint közé meg hagyok két sor szünetet, azon nem megy át sem a tűz, sem a patkány. de ha sok pénzed van ajánlom ide a 3 fodrászatot 3 őrrel, zárószintnek.
  • Balázs 17
    #171
    ezt az újjáépítést és nem javaslom + nem is nagyon tudod megvariálni, mert ahhoz elég szépen le kell bontani az egész vaultot, az meg nem olcsó...
    érdemes újat kezdeni, ha úgy érzed, hogy ezt elrontottad

    én általában ott szoktam, hogy megunom hogy lassan megy minden és elkezdem őket összeereszteni aztán jönnek a porontyok, hiába nevezegetem el őket egy idő után már követhetetlen és akkor teljesen megunom :DDD

    annyival kiegészíteném, hogy az overseer roomot érdemes a legelső szintnek a végére tenni, mert ott úgy sincs sok variációs lehetőséged és pont kitölti az egész sort

    nekem az alap kezdés mindig az első szinten: kapu+raktár+office room
    Utoljára szerkesztette: Balázs 17, 2017.04.30. 22:15:14
  • Plata
    #170
    Hát nem sok pénzt hoztak.
    De nem lett semmi bajuk viszont.
    Kezd lenni egy kis pénzecském úgyhogy gondolkozok a bázis újjá építésén,van valami jó tippetek hogyan építsem fel úgy hogy jó is legyen?
  • Hirthalion
    #169
    Én is nemrég kezdtem, idén márciusban ;)
  • Balázs 17
    #168
    igy van fel lehet eleszteni ugyan ugy

    persze ha mar sok van belole akkor mehet ki, de a kollega nem reg kezdte, ugyhogy neki hasznosabb lenne odabent ;)
  • Hirthalion
    #167
    Ugyan úgy hívod vissza, mint az embereket, de gondoom már megtaláltad. Nem tudom mi van ha odakint megy tönkre, mert még nem volt rá nálam példa, de gondolom ugyna az mint az emberekenél, 2000 kupakért visszakapod.
  • Hirthalion
    #166
    Nekem a negyedik már fölös, én azért küldtem ki, és annyi már a 'zöld' lom, amit összeszednek az emberek, amit azért sajnálok eladni is, mert hátha még jó lesz valamire, (témákhoz, lehet kell majd a sárga holmik legyártásához is jó sok zöld) hogy lassan nem tudok több raktárat lerakni, és Mr. handy nem hoz haza lomot a kupak meg a felfedezésből jön a legjobban.

  • PiszkosFred
    #165
    En azt sem tudtam, hogy ki lehet kuldeni felfedezni :) Sose meg sem fordult a fejemben, hogy felfedezzen. Ha vegre kaptam egyet kuldetes sorzatot vegen, vagy ladabol nyitva ment begyujteni az adott szintre.
  • Balázs 17
    #164
    MrHandyt elpazarolni ilyenekre....:S
  • Plata
    #163
    Ki küldtem mind a két Mr. Handy-t felfedezősködni,de hogy a múmiába hívom őket vissza?
  • Hirthalion
    #162
    Ha a fölvett küldetésekre gondoltál, igen, de csak a küldetés végén.
    Ha felfedezőre őt is, és megmarad a nála levő holmi is, de sokkal több, mint mikor a bunkerben hal meg, olyan 1000 körül.
  • Plata
    #161
    Ha meghal kint küldetés közben fel tudom támasztani?
    Ha lesz majd pénzem egy szintre rakom az erőműveket meg egyéb vackot,de most épp nincs rá pénzem.
    Utoljára szerkesztette: Plata, 2017.04.29. 19:56:02
  • Hirthalion
    #160
    Az adott szinten mászkál, igen, de magától nem liftezik, azért érdemes egy szintre rakni a begyűjtendő dolgokat, és amíg mászkál föl le, begyűjti, nem neked kell rá figyelni percenként.

    Mikor még kicsi volt nálam a bunker és csak egy szobákból álltak a termelő-szintek nem mászkált el, és sokkal gyorsabban is gyűjtött.

    De a lakószinten biztos nem csinál semmit, csak látom mindhárom erőmű nálad más szinten van :)

    Ha úgyse használod begyűjtésre ki lehet küldeni a terepre is de csak kupakot gyűjt, cuccot nem. Viszon nem is tömi tele a raktárt kb semmire sem jó kisautókkal.
  • Plata
    #159
    Az enyém folyton mászkál összevissza.
    Mindenhova elmászkálnak.
    Utoljára szerkesztette: Plata, 2017.04.29. 18:21:33
  • Hirthalion
    #158
    És Mr. Handy miért a lakószinten van? Ott nem csinál semmit.

    Ha már van kettő inkább egy erőműszintet csináltam volna 3 erőművel, meg egy büfé-víztisztító szintet, hogy ki is legyen használva az automata begyűjtés.
  • Hirthalion
    #157
    50-től meg majd már jön a radskorpió is, és az elől nem győzöd majd kimenteni, mert úgyis mindig oda azokba az üres szobákba megy megy át a skorpió, ahová menekítetted, megfigyelés :)
    Nem egy gyors reagálású hadtest, lehet lement volna ha tovább tart a támadás. Nálam pl nincs is őr az ajtóban, mert semmi hasznot nem hajtanak, az első szoba nálam az első védvonal, egy plusz erőmű. a másik három főerőmű mellé. Az plusz áram mindig jól jön 50-60 lakó fölött.

    A képhez: szerintem egy lift bőven elég, középre én már nem rakok, mert kiszámíthatatlanná teszi a Deathclaw támadást. És annyival nem lesz lassabb a közlekedés, hogy hiányozna. És sok liftszobával többet kell gyorsan átnézni ha jön a mysterious stranger ;)
    Utoljára szerkesztette: Hirthalion, 2017.04.29. 17:59:13
  • Plata
    #156
    Az előbb is jött raider attack le tettem a legalsó raktárba erre nem ment le a gyökér.
    De ott volt a lángszórós meg mittom milyen ágyús pasi az ajtóban így gyorsan lerendezték őket,nem is tudtam hogy meg lehet javítani ha felrobban.Vigyázok rá.Ha tudok.Pénzem azért nincs most mert gyorsan építettem pár edző termet és le pakoltam az őreimet edzeni.
  • Hirthalion
    #155
    Mivel tele vagyok kupakkal, engem nem zavar ha öngyi akar lenni, megveszem újra. 6-8 ezerrel jönnek vissza a felfedezők, belefér a 2000 kupakos javítás.
    De a támadás elött mikor már ütik az ajtót húzd le egy alsóbb szintre, és akkor nem lesz karcos a búrája. és ha vége magától visszmegy a szintjére.
    Én attól féltem csak mikor felrobban a 'mini-nookie' sebzi az embereim, de még most nem tudom ez így van-e mert már épp mindneki sérült akkor a szobában, nincs időm megfigyelni.
    Utoljára szerkesztette: Hirthalion, 2017.04.29. 17:47:26
  • Plata
    #154
    Nekem jött 2 Mr.Handy,de a hócipőm tele van vele,öngyilkos idióta.Ha jön valami támadás előre megy harcolni és őt ütik,hiába van két őr az ajtóban akkor is őt ütik.És nem lehet gyógyítani.
  • Hirthalion
    #153
    Hát, nekem is a második igazából a sokadik, mert még az első egy nagyon szerencsés bunker volt, majd mindben volt valami hasznos állat, felszerelés vagy egy jobb ember, már az első felfedzőt legendary golyószóróval küldhettem ki, így el lettem kapatva. De a másodiknál a sokadiknál sem esett semmi, 1-1 stimpack vagy 50 kupak, kösszép..., fogtam két nap után töröltem, újat kezdtem, és ott sem. Addig töröltem újra és újra kb az első 12 uzsonássdobozig, míg nem kaptam már az elején valami használhatót a kezdéshez. Főleg az állatokra hajtottam, nem pont a 'boldogító' macskára, annál azért vannak sokkal hasznosabbak is.
    Aztán mikor már az elején 20 lakónál bejött egy olyan objective amiért Mr. Handy járt, tudtam jól döntöttem, és az maradt a végleges :) Pedig az uzsonnásdobozok ott sem voltak túl szerencsések, egy 25%-os wasteland caps macska miatt tartottam meg 3 napnál tovább. De az elsőben meg Mr. Handy nem volt, azt hittem csak pénzért lehet venni a shop-ban.
    Utoljára szerkesztette: Hirthalion, 2017.04.29. 17:43:15
  • Plata
    #152
    Jah de egyszer kaptam egy cicát mint pet.
    30%-al növeli a boldogságot.
    Egyébként ilyen most az építményem.
  • Plata
    #151
    Nekem még semmi értelmes nem jött,se luch box-ból se küldiből.Még kezdő bunkerépítő vagyok,második bunkerem építem mert az elsőt nagyon elcsesztem.És erre egyből rájöttem.
    Bár gondolom a második sem túl jó.
    Utoljára szerkesztette: Plata, 2017.04.29. 17:28:39
  • Hirthalion
    #150
    A játék sajátsága, hogy tele van titkos statisztikákkal, pl azt sem tudod megnézni mennyi is egy lakód élete, vagy mi mit is csinál pontosan, mi mitől függ, így a megfigelés elég fontos szerepet kap. Még te is találhatsz valamit.

    Én ezért is hagytam ott az első bunkert túl sok mindent csináltam rosszul, úgy hogy nem tudtam semmiről, pedig ott van egy legendary dweller is, meg egy ' questfelező ' és egy +3-as child specials kutyus :)
    De nem töröltem, majd jó lesz hard nehézségi foknak az újraszervezése.
    Utoljára szerkesztette: Hirthalion, 2017.04.29. 16:58:39
  • Plata
    #149
    Köszönöm a tippeket.
    Ezentúl jobban odafigyelek.
  • Hirthalion
    #148
    Nem is szoktam, már minden random küldetéssel találkoztam, és mindig ugyan ott vannak a halálfejesek... Ezért nem szeretem az egyszobás benzinkutat az 1-2 kampósrémmel, pont a legnehezebbet kell lecsapni critical nélkül :) (és nyilván amikor már csak pár stimpack van az embernél...)

    De már a fölvett questeknél is addig hurcolászom ameddig nem találkozom halálfejjel. Lehet pazarlás, mert 2-3x is feltöltődött volna a bossig, de ki tudja mi van a következő szobában... Olyan sok időt úgysem visz el ez a játék, mert csak várakozás valamire, belefér egy kis elhúzott akció. Ha már 10 órákat várok rá néha, ugye :)
  • PiszkosFred
    #147
    Criticalhoz annyit hozzatennek, hogy nem feltetlen muszaj azonnal elloni/aktivalni. Ha tudod, hogy a kovetkezo szobak valamelyikeben jon/johet a boss, akkor inkabb hagyd, es csak nala hasznald, mert annyi ido alatt nem fog "visszatermelodni" a lehetoseg. Mivel rendszerint az osszes karakter 1-2 kor elteressel, de egyszerre kapja meg, igy a bossnak nem sok eselye van, ha mind a harom karakterrel ot tamadjatok (iranyitottan) es betalalnak a kritikus sebzesek. :)
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2017.04.29. 15:30:42
  • Hirthalion
    #146
    Z33noo-t kiegészítve,
    A magas PERCEPTION esetén több tárgyat, ruhát fegyvert talál, szerintem erre nem a LUCK hat, mert ha magas a LUCK de csak 1 a PERCEPTION egyértelműbben kevesebb a holmi

    Azért is érdemes magas ENDURANCE szinttel indítani az embert, mert elég sok szintet fog odakint lépni, és minél nagyobb annál tobb lesz szintlépésenként az élete, én 10 alatt nem is külsök ki senkit.

    A LUCK meg legfeltünőbben azt befolyásolja, mennyi kupakot talál
    (amúgy a kritikus sebzés gyakoriságát is, ha random küldetést talál, szerintem nem a PERCEPTION-tól függ, az csak a 'célkereszt lassító')

    A CHARISMA végül is meg plusz XP-t hoz, ha sikerül barátkozni



    Én úgy szoktam hogy 6 első szintűt egyből berakok kondizni, felhúzom maxra a PEL-t, kapnak 6 jó fegyvert és a +5-ös wasteland gear-ben kiküldöm őket 1-3 napra. Mivel az A és az S 1-2 szokott csak lenni, ezekkel nem fogadom el a random küldetéseket, mert így elég nehézkesek.
    Mire visszajönnek már 30 körül lesz a szintjük, szintlépésenként majdnem a maximális lehetséges életpontot kapták a 15 E miatt (+7-es E ruhám eddig csak egyszer volt) és folytatom velük a kiképzést, jön a ami kimaradt. (SCIA) És így már jobban fogják bírni képzés közben a patkányinváziót is :) És tele leszek kupakkal és holmival.
    És ekkor kezdem csak el a questeket is, velük. Az első nemzedék meg a gyárakban robotol, mivel nekik jóval kevesebb lesz 50-es szinten is az életük és a végén meg azért bedurvul pár quest.



    Utoljára szerkesztette: Hirthalion, 2017.04.29. 15:26:32
  • Z33noo
    #145
    Ja igen, én preferálom a Soldier Uniform-ot, mert S-E-L-re ad pluszt, de lehet van jobb is nekem ez az elérhetö legjobb. Arrol nem találtam semmi infót, hogy a Heavy Armor-ok páncélzata (vagy bármi páncél) bármit is számitana...
  • Z33noo
    #144
    STRENGHT - Erő
    Befolyásolja hogy mennyi felszerelést tud magával cipeli, ergó, mennyi ideig tud kint lenni a Wastelandson. End 10-el rendelkezö dweller, mindig a fegyver által tudott legnagyobb sebzést okozza

    PERCEPTION - Észlelés
    A kritikus sebzések gyakoriságát növeli, küldik alatt lassabban mozog a "célkeresz mutató" ami által könnyebb a nagyobb krit-et kivitelezni, wastelands-en jobb eséllyen talál érdekes helyeket

    ENDURANCE - Kitartás
    A dweller életpontjára van hatással. lvl1-es dweller 105 HP-val kezd, kis endurance mellett lvl50-re 450 HP-ja lesz, max enurance mellett lvl50-re 850 HP-ja lesz. (vagy kb ilyesmi, van rá pontos képlet, ezek csak megközelitö számok)
    Wastelands-en 11-es vagy nagyobb Endurance-val rendelkezö dweller jelentös mértékben kevesebb rádioaktiv sugárzást kap

    CHARISMA - Csáberö :D
    A Wastelandsen élö civilizált népekkel való találkozást segiti elö.

    INTELIGENCE - Ész ...
    Az iménti civilizáltakkal való kapcsolatfelvételt segiti, valamint jobb eséllyel talál Stimpackot és Radaway-t

    AGILITY - Gyorsaság
    Küldetések és felfedezés során is azt befolyásolja, hogy mennyi lövést tud leadni a dweller mielött az ellenség lövöldözni kezd, illetve egy megfutamodás során, mennyi sebzést tud elviselni, kikerülni.

    LUCK - Szerencse
    Gyakorlatilag mindenre hatással van kis mértékben.
    RUSH esetén a szobában lévö dwellerek átlag luckja segit a sikeres rush-ban, termeléskor CAPS-ot ad ha sok a luck.
    Wastelands-en segit a több és jobb felszerelések, fegyverek megtalálásaában, az érdekes helyek megtalálásában, küldetések alatt a Crit gyakoriságát növeli.

    Bocs a regényért, de igy kerek a történet.
    Szerintem minden fontos, DE A LEGFONTOSABB (szVsz) END, LUCK, utánna PER, STR, AGY, végül INT, CAR (ismétlem ... szvsz) :D
  • Plata
    #143
    Ha küldök ki embereket felfedezni vagy elküldöm őket küldetésre melyik statot érdemes húzni?
    Milyen ruhát adjak rá?
  • Hirthalion
    #142
    Csak az alapokról szoktak magyarul értekezni. Nincs magyar Wiki-oldala, se 'magyarítása'
    De szerintem erre is való egy ilyen oldal ;)
    És még angolul is elég hiányos, nincs minden megmagyarázva ami a játékban van.

    Utoljára szerkesztette: Hirthalion, 2017.04.24. 22:53:38