261
Fallout Shelter
  • Bexter
    #1


    Fallout Shelter

    Kedvcsinálónak indult de több lett belőle. Telefonos bunkerépítős játék. Függőséget okoz!


    Rövidke kis info: http://imagazin.hu/fallout-shelter-az-atombunker-menedzserjatek/
    Utoljára szerkesztette: Bexter, 2015.08.17. 07:22:54
  • Malachit
    #2
    Csak szólok, hogy ha nem szórod bele a pénzt, akkor iszonyat nehéz fejlődni és egyenesben tartani a bunkert! :/
  • Bexter
    #3
    Ezzel nem értek egyet. Lassan de biztosan jól lehet fejlődni.
  • oneal1
    #4
    nincs igazad, csak nem ész nélkül kell fejleszteni.

    170 fős jelengeleg a shelterem, minden rendben benne, deathclaw-ok is 1 perc alatt halnak :)
  • Bexter
    #5
    Azért amiko random támadnak a bogarak a fél populációm kinyirják :(
  • kamionosjoe
    #6
    Jól néz ki, egy próbát megér. :)
  • oneal1
    #7
    jah patch óta nehezebb! molerate-okkal van ki a pöcsöm :D
  • kamionosjoe
    #8
    Mennyi idő alatt születnek meg az új polgárok amúgy?
  • kamionosjoe
    #9
    Na ennyit erről a játékról, már le is töröltem. Az hagyján, hogy nem lehet a zöldben tartani az értékeket, de kaptam egy küldetést hogy adjam el a fegyvereket, utána jöttek a barbárok meg a bogarak és elpusztították a népességet. Utána megpróbáltam egy másik bányát nyitni, ott is ez lett. Ennyi.
  • Negritis
    #10
    próbáltam én is, de 50 fős vaultnál rájöttem hogy sose lesz vége és nem tudok "célt" kitűzni hogy miért játszam úgyhogy delete
  • Alexzel
    #11
    A zöldben tartás néha problémás, csak egy kis gyakorlás kell, és ha mákod van a 'uzsonnás dobozból' kapsz az elején jó kártyát/karakter (nekem egyszer a második dobozból egy 29es szintű Mr. Burke jött akit nyomban ki is küldtem gyűjtögetni), viszont a problémám az a játékkal, hogy gyakran bezárja magát (Samsung Galaxy S3-at használok), egyszer pl. azután hogy a dobozt felbontottam, de kártyákat még nem néztem meg.
  • McFrost
    #12
    28 lakosom van, mind 20as körüli szinten. Csak az alap víz-áram-kaja szoba van 3om szinten. Ma délelőtt kaptam egy bogártámadást, több mint a fele populációt kinyírták, úgy hogy kb. 10ezer kupak nem volt elég az újraélesztésükhöz, még most is 4en fekszenek holtan.....
  • Bexter
    #13
    A random támadásokat ki tudjátok védeni ha magatok generáljátok. Nekem van 1-1 kis szobám ahol mindig rusholok addig amig a krah összenem jön. Ezekben a szobákban jol felszerelt embereim hamar elháritják a károkat, így meguszom hogy a gép hozzom rám rovarokat.
  • BuriP
    #14
    30-32% vagy az alatt rush-oljatok csak, még így is van esély a failed-re, de 35 felett szinte reménytelen. Küldjetek ki embereket a wasteland-re, De az elején még azért sűrűn nézetek rájuk. Minnél jobb statokkal bír egy ember annál jobb eséllyel talál cuccokat, és minnél tovább kint van annál jobb dolgokat talál. Sőt elég önellátó! Ha jobb fegyvert talál mint ami a kezében van lecseréli (páncélnál még nem láttam ilyet.) Ha már gyártotok stimpack-ot, és radaway-t induláskor adjatok neki párat, ha nagyon sok sugárzás éri, vagy nagyon lent van az élete, automatikusan használja őket, így egy jobb felszerelt karakter 10-20 órára is nyugodtan kint maradhat, és tucatnyi fegyverrel, és ruhával tér vissza. Igyekezzetek mindenkinek fegyvert adni, és a rosszabbakat majd lecserélni folyamatosan ha jobbat kaptok.
    Legyen a legtöbb szobába emberke, mert ahol nincs senki ott kis patkányok futkosnak, és a piszkos szobákban nagyobb eséllyel lesz csótány, illetve később molerat invázió.
    Deathclawok csak akkor jönnek ha ki kinyílik a selther ajtaja, mert jön egy új emberke vagy kimegy/visszatér valaki a wasteland-ből, máshonnan nem támadnak. Az elején ne számítsatok még rájuk, de növeli az esélyt a támadásukra a rádiószoba, és mióta van atomreaktorom mintha sűrűbben jönnének, (de ez lehet hogy csak véletlen).
    Naponta egy küldetést törölhettek, ha nem tetszik, például az elején semmiképp ne adjatok el fegyvert, páncélt!
  • karajjj
    #15
    3 óra elteltével születik a gyerek, majd újabb 3 óra elteltével lesz a gyerekből felnőtt.
  • R0GUE
    #16
    A deathclawok bármikor jönnek, ha lövöldözés van a faultban, ha tűz van, ha építkezel vagy fejlesztesz. A hang vonzza őket, totálisan random amúgy mikor érkeznek,köze nincs a vault nyitásához vagy emberek érkezéséhez.
    Egyébként a deathclawok miatt célszerű az első szintre (vault door mellé) raktárat pakolni és telerakni endurance-os emberekkel a legjobb fegyverekkel mert a DC-ok nem tréfálnak... Nálam a fault door-t két iszonyatfelfegyverzett (25-30 körüli sebzés) csóka védi,mögöttük egy szoba 6 emberrel szintén bitangmód felfegyverezve (15 a minimumsebzés a fegyvereik közül) és még így is átmegy rajtuk rendszerint 1-2 DC... Ezek híjján mindig lejjebb és lejjebb mentek a vaultban.
  • R0GUE
    #17
    Talán ésszel kell eladogatni a cuccokat és nem rögtön a küldetésre koncetrálni?:)
    150 fős vaultom van és nincs gondom semmivel,szépen fejlődik minden. Stratégiai játék bármilyen hihetetlen.
  • BuriP
    #18
    "Deathclaws- Any time you open your vault door, you're broadcasting an invitacion for these beasties to come to your vault and destroy your resources..."
    "Opening the vault door, or broadcasting the radio room greatly increases the odds a deathclaw attak"
  • R0GUE
    #19
    Fura én úgy olvastam hogy főként az építkezésre lövöldözésre és rádiójelekre jönnek.
    A vault door állandóan nyit csuk mert 5 dwellerem van a szabadban egymást folyamatosan felvátltva+rádiósok miatt is volt ogy már 7-en álltak sorban az ajtóban és hiába volt nyitás csukás egy darab DC sem jött.
    Ahogy én vettem észre totálisan random a megjelenésük,de főként azután szoktak jönni kis idővel hogy valami építek.
  • Bexter
    #20
    LAssan elérem a 100 főt és meg lesz a Nuka kóla gyáram, utána van élet? vagy cél?
  • Malachit
    #21
    Átváltottam emulátorral PC-re mert iszonyat zabálta a telefont és beszaggatott, pedig nem harmat gyenge a teló amin futtattam.

    Pár törölt vault után tapasztalat, hogy minél lassabban haladsz/építesz, annál jobb, mert ki tudod védeni a támadásokat. A magadra generált rush faillel egyetértek, én is ezt vettem észre. Ajánlott minden szobában mindenkit ellátni fegyverrel. A 4-es sebzés alatti fegyverek kb. csak dísznek vannak. A stimpak sokkal jobban fogy mint a radaway a kint lévő felderítőknél.

    Próbáltam 2-es és 3-as mergelt szobákkal is. 3-as mégis jobb, de mindenképp oda kell figyelni a feltöltöttségükre és a fegyverezésre, mert ha ez elmarad, akkor a patkányok/csótányok megrágnak mindenkit. Tűz nem olyan veszélyes, csak a megfelelő emberanyag kell a megfékezéséhez.

    Most 80 fős a legnagyobb bunkerem. Jelenleg állok a népességgel, mivel mindenkit fel akarok a megfelelő szintre fejleszteni/fegyverezni. Enduranszos emberkékkel akkor a bejáratot kéne védeni? Mivel azok a raktárba jók eddig a kiírás szerint, de ha berakom őket, sajna nem tudnak több cuccot tárolni, aminek így meg nem sok értelmét látom, mármint az odapakolásnak. Sajnos nekem az alap beálítás szerint az ajtó után lakórész következik, ami ált üres. De ha Endura emberekkel védeni, akkor raktárra fogom cserélni, így már lesz értelme nekik is.
  • karajjj
    #22
    Még annyival egészíteném ki, ami észrevettem, hogy a rush failnél 20 ember alatt csak az adott szobára jönnek a csótányok, míg 20 ember felett már a komplett bunkert is betámadják 1-1 alkalomnál
  • kamionosjoe
    #23
    Na majd ha lesz egy kis időm újra megpróbálom, biztos én hibám is volt, nem kellett volna bedőlni a becsapós küldetésnek.
  • McFrost
    #24
    Utóbbi napokban ha a küldiket akarom megnézni, akkor kidob a játék.

    Most 32 fővel sikerült, "talán sikerült" stabilizálni a menedéket. A dobozból kapott emberem állandóan kószál a pusztában cuccokért, így már majdnem mindenki ruházva és fegyverezve van.
  • karajjj
    #25
    Nekem 20 perc után kinyírták a dobozos emberem, igaz csak 15-ös szintű volt.
  • McFrost
    #26
    Újra lehet éleszteni, 1x már nekem is kinyiffant. Most 38-as szintű, már 8-9 órája kint van.
    Utoljára szerkesztette: McFrost, 2015.08.27. 20:43:52
  • Avenger
    #27
    Én tegnap értem el a 100 főt első és egyetlen próbálkozásra. Talán 30 körüli emberrel volt néha, hogy pirosba ment 1-2 nyersanyag mire belogoltam, de amikor figyeltem és takarítottam be, akkor fel lehetett tornászni, ezen kívül semmi nehézség nem volt. Most meg bármit csinálok szinte el sem mozdul fullról, csak ha leszívják a deathclawok vagy patkányok. Ráadásul vagy 15 ember csak áll a lakószobában vagy tréningezik, 7 meg kint portyázik. Legrosszabb értékelésem B volt, de annyira nem érdekelt már 50-60 ember körül, hogy 83 vagy 93%os a boldogság.
    Elvileg 200 fős lehet max a bunker, de 100 fölött már nem sok értelme van a játéknak, úgyhogy kb ennyi volt.
  • geo1234
    #28
    tud valaki segíteni?
    az egyik pályám lehalt, nem tudom megnyitni, más pályát létre tudtam hozni, megy is a játék...
    elveszett 20 handy man, 53 ember, 30 ezer cup, és egy csomó vásárolt box ...
    menthető valahogy a pálya?
  • coolpet
    #29
    Nekem nagyon hianyzik pl hogy nem irja hogy + vagy - ban vagyok egyes nyersanyagok gyartasaval/felhasznalasaval.

    Azt sem ertem, hogy nem epitettem semmit, es az aram marker a csik elejerol a kozepere ugrott egy raider tamadas utan...
  • coolpet
    #30
    hogy lehet elerni hogy egy rush sikeres legyen?
    12% volt az eselye, intes szobaban 9 int es 7 luck emberke melozott, 1-es szoba 2-es szint, az ember 14-es failed let jottek a csotanyok...
  • coolpet
    #31
    a masik az hogy most van 20 emberem, es abbol fele minden statban max 1-2-es szinten van, szoval majdhogynem tokmindegy hova teszem oket be. Lehet kiszorni oket, hogy jojjenek ujak?
  • oneal1
    #32
    később tudsz majd olyan szobákat csinálni amivel tudod őket fejleszteni, mindegyik tulajdonságot!

    100% ig sosem lesz sikeres a rush, de pl 12% az már nagyon jó!

    25 felett nem próbálkoznék, az nagyon lutri.

    ha tudnád a pontos szükségleteket akkor egyszerű volna a játék! :)

    a haladás lényege, hogy szépen fokozatosan feljessz, egyszerre ne építs sokat, ne szaporíts sok embert.
    a legfontosabb erőforrás az áram, az mindig legyen max, inkább több termeléssel.

  • coolpet
    #33
    es hogy erdemes a termelo szobakat fejleszteni?
    1-1 szoba szetszorva 2 emberrel es azok felfejlesztve,
    vagy 3-as szoba 6 emberrel felfejlesztve, vagy tobb alapszintu szoba?
  • oneal1
    #34
    minden szobát érdemes max méretre max fejlettségre húzni és 6 embert bele
  • coolpet
    #35
    Nem lehet szinkronizalni a gamet hogy otthon amit tolok tableten, azt utkozben telon is meg tudjam nezni?
  • oneal1
    #36
    nem, ezt csípném én is, mert az ipaden már 240 a népesség :)
  • Bexter
    #37
    Egy kis oktató videó :)

  • oneal1
    #38
    várom a többit! :)
  • coolpet
    #39
    Az van ha tuzeset kozben leptek ki, akkor kihal a nepesseg.
    Nem tudom mit csinal ilyenkora jatek,de 3 szinten meghaltak az emberek...
  • coolpet
    #40
    Ahhh de ruhellem ezt a jatekot
    amig megirtam ezt a posztot, volt egy radroach invasion es 3 szinten meghaltak az emberek.
    most nem lesz aram, kaja es viz.

    Ennek a vaultnak annyi. Pedig meg 1 oraja minden a legfaszabb volt.

    Ez ilyen kb?