261
Fallout Shelter
  • Darun
    #221
    Akik kivülről támadják a bázist, azok meghatározott úton mennek rajta keresztül. A belsől viszont teljesen random mennek át egyik teremből a másikba. Legalább is a skorpiók és a földikutyák. A tűz az mindig a szomszédos termekre terjed át. A probléma sztem nálad az lesz, hogy már vannak 25. szintű lakóid, de ott a 6-8 sebzés már nem ér semmit. Az kb 10. szintig még elmegy, felette már nem. Ládákból, küldikből vagy keresésre küldött lakóktól kell jobb fegyókat szerezni. Ha már van 3-4 szint a Vaultban, érdemes minden szintre rakni 1-1 embert, aki jobban fel van szerelve, pont azért, mert ha csak a kapuhoz raksz, az nem fog odaérni, ha valami belső támadás van. Gyártani sztem az elején fegyót nem is érdemes, én az egész játékban csak legendary cuccokat gyártottam. Annál amit gyártani tudsz, mindig lehet jobbak szerezni.
  • Kotomicuki
    #220
    Idáig azt hittem, hogy a 6-os statokig elég lesz fejleszteni az elején a már szintlépett lakosságot, mert ezzel is el lesznek az elején (35-45 fős bunker - a tűzoltással nincs is különösebb baj), de a f. ghoul-ok pár másodperc alatt majdnem végeztek egy ilyen egyedekből álló, 6 fős csoporttal és amilyen gyakran jönnének, folyamatos "játéknál" azt nem is bírná a gyógyszergyártásom (12-12/35-35).
    41-es létszámú bunkerben, egyszer csak már ghoul-ok jönnek a fosztogatók helyett - ugyan gyorsabban halnak (most még - gondolom én), de nagyobb "kárt" okoznak - , idáig belső ellenfelek és tűz volt csak sokáig.
    A támadók fajtája mitől függ, a bunker létszámától, vagy a lakosok átlagszintjétől - a legöregebbek már 24-26. szintűek?!

    Annyit már kitapasztaltam, hogy minél kisebb a szoba és minél fejletlenebb is, a belső támadók annál gyengébbek, annál hamarabb leüthetőek -> minél kisebb szobában kell őket feltartóztatni, ill. mielőbb megakadályozni az "elszaporodásukat", mert akkor tényleg meszeltek a bázisnak. (és ezek addig nem mennek tovább, amíg ki nem irtották a szoba őrségét; ellentétben a "külsősökkel", akik egy bizonyos ideig randalíroznak csak 1-1 helyiségben, aztán állnak tovább, ha még maradt belőlük)
    Viszont a 7 és 6-8 sebzésű, saját gyártású csúcsfegyverekkel elég sokáig tart egy-egy ilyen csata, különösen a nagyobb termekben...
  • Darun
    #219
    Nekem is az hiányzik csak és sztem Harbingernek is. Ha jól tudom, Legendary dweller csak ládából eshet.
  • Papa01 #218
    Sziasztok!

    Egész jól megy már a játék, szépen pörög a bázisom. :) Most már csak az acsikra megyek rá, és ezt az egyet érzem kritikusnak: "Blast From The PastCollect 20 Legendary Dwellers"
    Van köztetek olyan akinek ez megvan? Eddig csak 4 mókust találtam a 20-ból, ebből kettőt ajándékdobozokban.

    Köszi a válaszokat! :)
  • Kotomicuki
    #217
    Kár, hogy a PC-s verzió nagyon kezdetleges, a játékot majdhogynem élvezhetetlenné tevő kezelőfelülettel van ellátva.
    Valamint legalább egy kezdetleges lövegtoronynak örültem volna, mert így, hogy pl. a földikutyák támadását kivédeni tudó bázislakót csak a földikutyák megjelenése után lehet előállítani egy hosszadalmas képzési-gyártási folyamat végén, ezzel nem kicsit veszik el a játékkedvet.

    Az ötlet jó, a hangulat is megvan, csak ezek az "apróságok" - kaotikus mozgás-kijelölés az egérrel, a pillanat állj és a kézi épületlekapcsolás hiánya, stb. - zavarnak be a képbe.
  • Harbinger
    #216
    Igen, a vízhiány előbb-utóbb sugárbetegséget vagy depressziót okoz. Mindig legyén elég áram, mert anélkül nem működnek a szobák. Mindig legyen víz és élelem, mert anélkül nem élnek a dwellerjeid! Stimpack, radaway mindig legyen! Bármilyen támadás megfertőzheti sugárzással a dwellereket, ez nem terjed, de hosszabb időn át nem gyógyítod őket a happy szintjük romlik és nem lesznek effektívek! Ha egy dweller bármit teszel 50% alá esik happy-be tedd be valakivel párban egy lakószobába, elvégre utódok kellenek és effektívebb az elején, mint a rádió. A rádiónak két állása is van, az egyikkel a külvilágból hívja a lakókat, a másikban a vaultban játszik zenét és ezzel jobb kedvre deríti a lakókat - csodát azért ne várj!
    Én sok szenvedés után építettem egy maxolt vaultot, 200+ dweller, minden szint beépítve, minden létező szobával. Steamen tolom, csak egy achit nem tudtam beszerezni. A lényeg még az a bejárat fejleszthető 3 lépésben - mint minden más szoba. Bár ígyis-úgyis betörnek. Amit én is ajánlok legyen ott ey magas szintű tag, a legjobb fegyverrel. Valamint minden szoba ahol végig mehetnek betöréskor adj mindenkinek mindig a legjobb elérhető fegyvert! Így hamar lezúzzák őket és nem rontanak végig a fél vaulton.
  • Darun
    #215
    Nálam a kaja/viz max átmenetileg fogyott el, annyi időre soha, hogy sugárbetegséget okozzon, igy erről nem tudtam. Olyan volt, hogy az áramtermelésem hosszabb időre kiesett, de ezeket általában néhány rush megoldja, amig felhúzol egy plusz épületet.
  • Papa01 #214
    Köszi a tippet! :) A bázison lévő magas sugárzásnak az volt az oka, h nem volt elég víz(???), miután felhúztam egy újabb hármas blokkot, minden oké lett! :)
  • Darun
    #213
    A raktárat leszámitva minden épület csak akkor működik, ha van benne valaki. A rádióhoz Karizma kell, ha jól emlékszem. Minél magasabb, annál gyakrabban jön leendő dweller.
    A földikutyák a Vault bármelyik termében felbukkanhatnak. És ők még nem is olyan veszélyesek, a skorpiók tényleg pár perc alatt el tudják intézni a lakosságot, ha nem figyelsz. A skorpiók és a földikutyák (meg a ghoulok) között is vannak zöldek, ami nagyon erősen sugároznak. A sugárzással az a baj, hogy a max életerőt csökkentik. Tehát minél nagyobb a sugárfertőzés, annál kevesebb életet tudsz visszatölteni. Ez úgy működik, mint a Fallout 4-ben is. Szóval először a sugárzást kell semlegesiteni. Ezt csak radaway-el lehet. Ezt és a stimpakot csak az adott épületből tudod kiszedni, mindegyikhez intelligencia kell, tehát az okos dwellereket küld oda. Mind a kettő elég lassan termelődik. Illetve lehet még szerezni belőlük küldiknél, eshet lootboxból is. Az meg hogy mennyi lehet a max, a gyártó épület szintjétől függ. Ezt kicsit trükkösen ki is lehet játszani. Küldj ki a pusztába valakit felfedezni és adj neki sok radaway-t meg stimpakkot. Miután elment, hivd is vissza. Igy nála lesz egy csomó, ott fog állni a Vault bejáratánál és ha beengeded, akkor ami nála van, azt vissza teszi a raktárba. Ha viszont nem engeded be, akkor a gyártó épületekkel tudsz megint termelni.
    Amikor már magas szintű a Vault, megesik hogy 8-10 ember is vár a bejárat előtt. Küldiről visszatérő csapatok, felderitők, küldiből szerzett dwellerek... Van amikor a felderitőket se engedi be, mert annyi cucc van náluk, hogy nem fér el a raktárban.
    A sugárzást egyébként célszerű rögtön a harc után levenni, mert nagyon lenyomja a morált, nekem talán egyszer volt hogy nem sikerült, mert egy támadásban elfogyott. De akkor meg a termelő épületet inkább berusholtattam. Lehet hogy ha a sugárzás elér egy bizonyos szintet, akkor magától is nő, erre már nem emlékszem. Ha küldire még és ott is találkozol zöld ghoullal vagy skorpióval, először érdemes azokat lenyomni, mert a sugárzás vagy megöli az embereket, vagy annyira lenyomja az életüket, hogy nem fogod tudni gyógyitani őket.
  • Papa01 #212
    Illetve azt még megmondanád, hogy ha van rádiószobám, kell ülnie benne valakinek, hogy jöjjenek a telepesek? Köszi! :)
    Megint leirtották a a telepeseimet a vakondokok, vagy 30 elárasztotta vaultomat.. :) Végig rágták az egészet.
  • Papa01 #211
    Köszi! Abban tudnál segíteni, hogy mi az oka annak, hogy mindenki sugárbeteg lett a bázisomon? Hiába csillapítom, újra fertőződnek.... A dolog előzménye, h lerohanta a bázisomat egy hadseregnyi vakondok. Az volt a mákom, h volt egy valag pénzem és mindenkit fel tudtam támasztani (pedig mindenki páncélban és legalább 6-as shotgun-nal nyomta, 30+ létszámmal.... de tényleg rengetegen voltak és elárasztottak mindent a kis dögök.. :))
    A másik, pedig, miért csak 15 db eü csomagot és sugárbetegség elleni gyógyszert tud tárolni a bázisom?


    Most van 2 kommandóm, azokkal szoktam küldikre menni, az egyik emberemet egy uzsonnás dobozból kaptam, kapásból 34-es szintű és az egyéb tulajdonságai is jó magasak. Jól jártam vele... :)
    Lézerpuskákkal és csákánnyal nyomják, egész ügyesen. :)
    Sajnos komolyabb fegyvereket továbbra sem tudok gyártani. :(

    Köszi a választ!
  • Darun
    #210
    Amig kicsi a Vault, addig annyira nem lényeges, csak célszerűnek tartom előre gondolkodni. De anno nekem pl egyetlen központi liftakna volt és néhány esettől eltekintve nem okozott nagy gondot. Később, ha már raktárszinteket kell épiteni, oda érdemes Mr Handy-ket tenni.
  • Papa01 #209
    Köszi a tippet! :) Sajnos 3 oszlop liftakna nem jön már össze de kettő még igen... :)
  • Darun
    #208
    Mivel még az elején jársz, egy tippet had adjak. A Vaultot úgy épitsd fel, hogy mindenképpen legalább egy központi liftakna legyen. De ha jót akarsz magadnak, akkor 3 liftaknára tervezel, egy legyen középen, kettő meg a két szélen. Igy ha valahol tűz üt ki vagy bogarak támadnak, akkor könnyebben oda tudsz vezényelni valakit. Az elején amig csak pár terem van ez annyira nem tűnik fontosnak, de majd később, amikor már 2-3 szint csak raktár lesz, meg egy valag más épület, nagyban meg tudja könnyiteni majd a dolgod.
  • Darun
    #207
    A Vault fejlettségi szintjét az határozza meg, hogy hány dwellered van. A magas szintű cuccokat ha jól emlékszem csak később lehet gyártani, de majd visszarakom én is a játékot és megnézem, mert már rég játszottam vele és ködösek kissé az emlékeim.
    A Pusztából érkező behatolók tényleg egy bizonyos útvonalat követve vonulnak végig a vaulton. Érdemes 1-2 embert mindig a bejáratnál tartani és ezeket cserélni, mert az ácsingózástól nem fognak fejlődni. A támadók minden szobában lövöldöznek 20-30 másodpercet, aztán mennek tovább. Az egyes szobákból ilyenkor érdemes a szintén jobb harcosokat elébük küldeni, még akkor amikor megszólal a riadó, vagy amikor a bejáratnál harcolnak. Később majd lesznek Deathclaw támadók is, az finom lesz :D
    A jó fegyókhoz ritka komponensek is kellenek majd, a gyártásnak pedig ideje van. Minden cucchoz meg van adva, hogy milyen képesség fontos, minél magasabb ez a képessége a gyártó embereknek, annál hamarabb elkészül a cucc. A tervrajzokat sajnos csak magasabb szinten tudod kioldani, már eleve a gyártó szobát is csak magas szinten lehet épiteni, de ha valahol találsz jó cuccot a loot között, azt már kis szinten is tudod használni.
  • Papa01 #206
    Köszönöm szépen a részletes választ! Igen, kb így csinálom most már és egy jobb a kolóniám. Megfigyeltem, h egy irányba jönnek be mindig a behatolók... oda tettem ki jó pár lézer pisztolyos és shotis laklótársat, és szépen elcsendítik őket. :D plusz a megfelelő tulajdonságú embert, az oda szükséges ruhában, teszem a megfelelő üzembe, így nyersanyag hiányom sem nagyon van. Ez az én játékom most. :) Időm alig van, az 3x15 perc napi szinten erre pont elég. :)
    Abban még tudnál segíteni, h mi az oka annak, h találok tök jó fegyver tervrajzokat (teljesek, pl mesterlövész puska), de mégsem tudom őket gyártani? Köszi a választ! :)
  • Darun
    #205
    Én úgy csináltam, hogy 1-2 jóképességű embert a majdnem legjobb cuccokkal elküldtem felfedezni. A fegyvernek lehetőleg minél nagyobb legyen a sebzése. A legjobb emberem ált a bejáratot védte, a vault biztonsága mindig előbbre való mint az explore. Arra érdemes figyelni illetve azzal lehet játszani, hogy mikor és kire lövöd el a kritet. Én úgy szoktam, hogy ha pl van 3 ellenfél, akkor kettőt egymás után sebezve leszedegetek, a harmadik meg kapja a kritet. Arra is érdemes figyelni, hogy mindig legyen stimpack a felderitőknél, mert ha találnak valami kipucolásra váró helyet, gyógyitás nélkül könnyen elvérezhetsz.
    Kalandra is érdemes a legjobb embereket elküldeni illetve ha már van pár embered, külön erre felszerelni egy csapatot. Igazából nekik is az a fontos, hogy sok stimpack legyen náluk illetve a biztonság kedvéért legyen a csapat szinte magasabb, mint a küldi minimum követelménye.
    Később majd lesznek olyan épithető szobák, amik az egyes képességeket növelik, ott érdemes a kalandozó csapat statjait maxra húzni.
    Ha bekapcsolod a rádióadót és jönnek majd a pusztából a leendő dwellerek, ott is érdemes válogatni, kit veszel fel. Ha jól rémlik vannak olyan helyek explore közben, ahol az épület végén csatlakozik a kari a vaultodhoz. Az elején ezek még elég jóképességűek az alap dwleerekhez képest. Meg néha boxból is lehet jókat nyitni. Vannak a neves dwellerek, nekik a legmagasabb az alap statjuk, de ált ők is gyengék valamiben, figyelni kell, hová osztod be őket.
    Arra is érdemes figyelni, hogy a dwellerek ne nagyon szálljanak el szintben az elején, inkább többet húzz fel 20-ra, mert az ellenfeleket is a dweller szintjéhez adja be, de ha a felszerelése és a statja nem fejlődik, akkor igazából minden szinttel csak gyengébb lesz (oké, az élete nő, de harcban ált mindegy, hogy fél vagy 2 perc alatt hal meg) Később majd felszerelést is lehet craftolni, de az elején bőven jó az ami lootból esik.
    Érdemes csinálni a napi/heti küldiket, eventeket, illetve azokat a küldiket amik lootboxot adnak, lehet onnan is jó cuccokat szerezni.
  • Papa01 #204
    Sziasztok!

    Milyen képességek és páncélok fontosak a küldetésekhez? Igyekszem a legjobb embereim(20+ szint) felszerelést (lézerpisztoly+3x4 elsősegélycsomag...) kiküldeni, de nem az igazi. :( 11 óra játékidőm van.
    Köszi a válaszokat! :)
    Szerk: Most olvastam a #144-et, köszi! Azért további tippeket szívesen veszek, ki tudja mennyit frissült azóta a játék! :)
    Utoljára szerkesztette: Papa01, 2021.04.21. 19:13:50
  • Hirthalion
    #203
    Survival, csak a keményeknek ;)

    De lehet a 3. már nekem is az lesz, csak nagyon megfontoltan haladva. Csak én is belegondoltam hogy tényleg nagyon függ attól, mi van az uzsonnásdobozokban, lesz-e sárga fegyver, sárga ruha..

    Mikor a másodikat kezdtem, és az első 10 dobozban sem rare dweller sem 2-3 sárga holmi nem volt, simán mindig töröltem és újrakezdtem :)
  • Malachit
    #202
    Viszont 36-tól fix DC támadás van, ahogy tapasztaltam. Elég lassú a haladás így 35 fővel és arra hajtva, hogy akiket kiküldök max SPEA-val kerüljenek ki lvl1-en :/ Főleg, hogy kiba figyelnem kell survival miatt.El is buktam a PA NUKE-os karakteremet, mert elaludtam és reggelre meghalt...
  • Hirthalion
    #201
    Ha nincs 3-as szintre fejlesztett szoba a bunkerben, szerintem nincs radscorpion attack ;) 66 lakosnál járok újra és még nem volt.
  • Plata
    #200
    Bevallom nem játszottam még rendesen Fallout játékkal,már úgy hogy nekem meglenne,másnál próbáltam,de nem jött be ez a lövöldözős zombis dolog.De ez a Fallout shelter vicces,mellesleg már gondolkoztam is rajta hogy talán ki kéne próbálni még is valamelyik Fallout játékot.
  • PiszkosFred
    #199
    Poen, jol sebez, csak baromi idegesito egy ido utan. Klasszikus cucc a Fallout jatekokban egyebkent a fat man es a mini nuke, ovatosan hasznalva sokszor mentette mar meg a seggunket szorult helyzetben. :)
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2017.05.12. 10:12:07
  • Plata
    #198
    Vicces fegyvereket lehet találni a játékban.
    Az egyik lakómnak olyan fegyvere van ami kilő egy atom bombát.

  • Hirthalion
    #197
    Már meg tudom válaszolni a saját kérdésem amivel idetaláltam: csináltam egy biztonsági másolatot az első bunkerről, majd próbaképp addig ölettem az embereim míg csak 20 maradt. Se skorpió se kampósrém támadás nincs azóta. A létszámtól függ, nem a játékidőtől.
  • Plata
    #196
    De megtaláltam,csak először felületes voltam és nem vettem észre.
  • Hirthalion
    #195
    Ok, jogos, tényleg rejtett az AppData, csak én azzal kezdem a windows telepítés után, hogy láthatóvá teszem a rejtett mappákat, rutinból, és megszoktam.
    A keresés ezek szerint addig nem találja meg míg rejtett, de ebből is tanultam ;)
  • Plata
    #194
    A kereső nem találta,az én gépem,de mégis titkosított mappa.
  • Hirthalion
    #193
    A steam verzió a szokásos: AppData\Local\FalloutShelter,
    a Bethesda win10 alatt a Documents\My Games\Fallout Shelter,
    az android6 meg a belső tárhely\Android\data\com.bethsoft.falloutshelter\files
    mappákban.
    De amúgy van a windows-ban beépített kereső is ;)
  • Plata
    #192
    Hát én azt sem tudom hol a fenében tárolja a mentést a játék.
  • Hirthalion
    #191
    Nem tudom már, akkor találtam mikor azt kerestem, mi van ha lemegy újra a létszám 59 fő alá. Valami Fallout Shelter fórumról. De én nem kívánok vele csalni túl sokat, csak az alap bázis előre kiépítéséhez kellet. Lemásoltam a második bázisom, előre kihagyva mindennek a helyét.
    A 99 doboz túl sok jó dolgott adott, de így túl könnyű lenne a kezdés (revenge... már az elején.. 2-3 napig tart legyártani... ) ... így a raktárakat is eladtam (az állatok és a legendary junk kivételével.... ennyi csalás még belefért....) majd ezt a pénzt is elköltöttem liftre. csak 800-at hagytam meg.
    Nekem tényleg csak az előre kiépített bázis váza kellett az újrakezdéshez :)

    Utoljára szerkesztette: Hirthalion, 2017.05.04. 23:07:09
  • Plata
    #190
    Basszus,honnan az ördög valagából szerezted azt a mentést?
  • Hirthalion
    #189
    Mivel én egy hónap alatt azt hiszem lényegében kimaxoltam a játék lehetőségeit pár óránként belépve (a gyűjtögetést nem számolva, meg még maradt 3 befejezetlen questlánc) Már ki is találtam hogy kezdem el a 3. végleges (?) telepem.
    Túl sok emberrel jártam állandóan a vidéket, túl sok jó cuccom lett túl hamar azt hiszem. De azért nem törlöm. De ebben nem fogok állandóan 10 emberrel rohangászni.
    Van valahonnan egy 99 uzsonnásdobozos 999 kólás és 999.999 kupakos üres mentett állásom, 4 raktárral, bennük legendary dweller-ekkel. Igazi 'csít' pack :)
    A dobozokat sajnos nem tudom törölni, ki kell nyitogatni, de aztán kiépítem a bunker már korábban bevált vázát a liftekkel, az alap termelő szobákkal, és kipucolom a köveket alulról. Ezután elpazarlom valamire a maradék pénzt, mondjuk liftekkel és a törlésükkel, és a kólát az objektívek kitörlésével .
    Logikusabb is, hogy már egy kiépült bunkerben kezdődik a mese, nem pedig az atom után párszáz évvel jönnek az első emberek, és épül ki a bunker a semmiből... És más úgyis megvan az ideális váz, az előző játékokból tanulva, minek kezdjem üres heggyel. Ha már overseer vagyok, nyilván nem egy üres hegy élére neveztek ki :)
    Ezután nem fogadok be több lakót kintről , csak akik a küldetésekből csatlakoznak hozzám. Nincs rádiózás. Meg akiket a kártyákból kapok. Akik az ajtó elött állnak úgyis nyilván sugárfertőzöttek... azért ilyen semmire sem való gyenge első szintűek :P És csak gyerekekkel növelem a lakók számát. Nem viszem túlzásba a tréninget sem, csak E, L, és egy tulajdonság lehet maxon, a többi hasznos is legfeljebb csak 5. (Vagy csak annál a 9-nél akikkel a küldetéseket csinálom, ott azért lehet nem akarok mazózni 40+ szint fölötti questeknél ... de nyilván azért őket küldöm overseer-ként, mert kiválóbbak, mint a többiek. )
    Így nem lesz 3 tréning szobám sem egy tulajdonságra, így áram gondom sem lesz. És csak akkor jön új gyerek, ha van üres tréning szoba.
    Így talán saját szabályokat kitalálva a játékhoz nem fogok kiégni sem, hogy minél jobban, minél hatékonyabban, és nem raktár lesz a hegy fele meg tréning szoba, stb ;)
  • Hirthalion
    #188
    Ha nem csak a befogadott emberekből élsz, hanem elküldöd a nőket néha szülni is, szugeráld be magadnak +3 child specials pet-et, amitől a megszületett gyerek legkisebb SPECIAL értéke is 4, szerintem az a legjobb amit kaphatsz :)
    Én mindkét bunkernél úgy de úgy akartam, hogy össze is jött egész hamar, ha nem is a +3-as.
    Ezt a hp% tulajdonságot még nem is láttam. Küldetéseknél pedig jól jöhet.
    Esetleg második legjobbnak meg az objective completion pet. Gyorsabb teljesítés, több jutalom. (A te példádra: x3 objective completion esetén már 10 konténer kinyitása után teljesült volna, nem kellett volna a 30, És az is nyilván előny ha nem 6 DC támadás után kapod meg a jutalmat, csak elég 2)
    Mert természetesen mindkettőt a +3/x3 legendary szinten ajánlott kiszugerálni :P
    Utoljára szerkesztette: Hirthalion, 2017.05.04. 16:37:01
  • Plata
    #187
    Kaptam egy olyan küldit aminek a jutalma egy pet,nyissak ki 30 dobozt vagy mi a fenét küldetés közben,elmentem küldizni meg is lett a 30 cucc a küldetésben,hazamentem kinyitottam a pet dobozt,ebben is egy cica volt.
    Csak ebben nem fehér cica hanem fekete cica,+94% hp.
  • PiszkosFred
    #186
    A sok random faktor mellett is a lehetosegek miatt elegge repetativ a jatek (foleg, ha nincs event), igy egy ido utan mar csak rutinbol csinalja az ember es egyre kevesbe szorakoztato. En pl siman kihagyok 2-3 honapot, ha megunom, aztan eloveszem es folytatom. Celom a vilagon semmi sincs vele, csupan annyi, hogy ha nincs kedvem dolgozni, akkor legyen mit csinalni. Ugyanilyen cellal jatszok/jatszottam a punch clubbal es hasonlo kis vackokkal. :)
  • PiszkosFred
    #185
    Mentsegemre legyen mondva, hogy az utolso bekezdest 10 perc alatt irtam, harom ugyfel kozotti szunetekben. Latszik rajta. :D
  • Hirthalion
    #184
    Valószínű a munkámból eredően túlságosan precízen és praktikusan álltam hozzá én is, pedig én is csak fél órákra léptem be itt ott, leokézni a képzéseket. De majd kitalálok valami nehezítést. A kemény fokozat nem jó, féltem a felfedezőim kincseit, nem kell perma-halál :)

    Lényegében egy bunkerrel majdnem feloldottam az összes steam-teljesítményt, oda sem figyelve rájuk.

    Érdekes, hogy magyar oldalon majdnem mindig ládának írják általában az uzsonnásdobozt, úgy megszoktuk, hogy mindig láda a jutalom.

    Hátha vannak hozzá modok. Vagy kitalálok valami történetet és aszerint játszok, nem úgy mintha ez volna a munkám.
    Utoljára szerkesztette: Hirthalion, 2017.05.03. 19:04:54
  • PiszkosFred
    #183
    "Vagy lezüllik napi rutinra az egész, hogy gyors belépek 'aratni' megcsinálni három questet, kiadni az új feladatokat és kilépek. "

    En igy jatszom a megjelenes ota :) Szigoruan munka kozben, ebedido kornyeken belepek, megcsinalom a dailyt (elsosorban azt amelyik ladat ad), kicsit rendezgetem a treningeket, ranezek a kalandorokra es kesz, fel ora az egesz, es johet a 24 ora szunet. Van persze, hogy napokig nem tudnek belepni mert el vagyok havazva, ilyenkor van, hogy napokat allnak egy helyben a lakok, de hat ez van :)
  • Hirthalion
    #182
    Ha megkérdeznek engem is a fejlesztés közben, én is tudtam volna még endgame tartalmakat javasolni. :)
    Pl hogy a legendary dweller ne csak egy olyan legyen mint a többi, hanem időnként azok is adjanak a lore-hoz kapcsolódó egyéni questeket, így máris bejön egy új motivációs faktor a gyűjtésükre. Vagy össze lehessen kapcsolni a 3 három bunkert, tudjanak egymásról, mehetne a kereskedés is, és máris élőbb a világ.
    Mert ahogy nézem hiába mehet már 3 quest párhuzamosan, nem lesz több több felvonásos quest sem. Így meg steril.
    Időnként kiéghetne a víztisztító chip-je is és ha nem csinálod meg a questet addig mindneki sugárfertőzött marad. Ha már spin off... Vagy valami egyéb ritka nem rutinból leküzdhető endgame disaster, megjelenik Diablo a legalsó szinten és le kell... ja de az másik lore :P
    Vagy az endgame küldetések már csak olyan dolgokat adjanak ami sehogy máshogy nem szerezhető meg (gondolom a csontváz és a szellem outfit is ilyen volt valamikor halloweenkor, mert még nem néztem utána) mert a kupak nem motivál, csak az uzsonnásdoboz vagy a legendary junk Még az a szerencse, hogy 2-3 napig készül egy legendary outfit vagy legendary fegyver, mert akkor még az sem motiválna hogy folyamatosan menjen a gyártás :)


    Most vagy elkezdem keményebb fokozaton, a valódi halállal nehezítve (bár nem a lakóm halála hanem a vele elvesző cucc miatt nehezítés szerintem) Vagy lezüllik napi rutinra az egész, hogy gyors belépek 'aratni' megcsinálni három questet, kiadni az új feladatokat és kilépek.

    Lehet mégis a simcity lesz a nyerő, az is megy offline, csak attól nagyon durván melegszik a telefon, és féltem.
    Utoljára szerkesztette: Hirthalion, 2017.05.03. 13:53:40