314
Empyrion - Galactic Survival
  • lammaer
    #194
    A Reforged Edenben (Caliph asszem ott van) sajnos a tutorialos küldetéssor nincs benne.
  • Caliph
    #193
    akkor el is dőlt a bázisom eltűnt,lejárt a 14 nap :D azt hittem csak akkor ha 14 napig nem leszek online...na mindegy,akkor el irány a galaxis :D
  • Caliph
    #192
    na én ezt a küldit elengedem. délután vagy egy órát szoptam hogy kipucoljam a radar stationt. medium armor,armor boostokkal,minigun. elteleportáltam valami xenu mainframehez. kinyirtak,rányomtam éledés a közelben..csak azt nem tudtam hogy ez a szar a fold alatt van,engem meg kirakott 8kmre a radar stationtól ahol a hjaóm is van :D éhenhalás ,spawn a hajóba haladok szép lassan,erre szerver restart..oké,bezártam elmentem sétálni két órát most már nyugi van :D
    felpakolok és elhúzok valami távoli helyre :D
    gondlom személyi armorhoz nincs pajzs vagy valami hasonló amivel túl lehetne élni 3 másodpercnél tovább ha rámjön két három zirax ? :D
    ez a spawnolós dolog nagyon nem korrekt ha az ember egyedül bohóckodik,de nyilván nem úgy kéne,én viszont igy szeretek,arkban is egyedül toltam ,mondjuk bossokat nem nagyon láttam de a többivel szépen elvoltam sokórát
    rakéta nem bontja gyorsan az épületet,railgunhoz nicns ritka ércem még,amit kukáztam meg vettem kreditből elvitte a cv. az legalább fullos,pajzs,fúró , benne minden földi jó. feltöltöm,kifosztom a bázisom és irány egy messzi messzi galaxis
    Utoljára szerkesztette: Caliph, 2022.03.14. 20:23:58
  • Caliph
    #191
    köszi,akkor összedobok valamit. railgunom még nincs,hirtelen nem is találtam a tech treeben,de rakétavető van gondolom a célnak megfelel :)
  • ksanc
    #190
    Érdemes, persze. Tutorialnak is jó :)
    Nem kell elölről kezdened, amíg ott vagy, vagy a hajód, nincs poi reset.
    De az az utolsó küldi aránytalanul nehéz az előzményekhez képest. Ha megtaláltad a core-t, kifelé még nehezebb jönni.
    lammer jól írja: menj be SV-vel :)
  • Caliph
    #189
    köszi a tippeket...a sztorit érdemes csinálni? most majdnem végig értem a radar állomásnál,erre jött egy szeró restart,sztem kezdhetem előröl... :D
  • lammaer
    #188
    Más: ha elszánod magad, költözz az Oulomi rendszerbe (vagy akörnyékre), én ott lakom, akkor tudunk együtt kommandózni ilyen ground POIkat, szeretem én is irtani a Ziraxot puskával :)

    Plusz van itt OCD pont, 2 hét a wipeig, oda tudsz bepakolni cuccokat amik túlélik a wipeot. Csak fontos hogy a HWs connect applikációbannaponta szavazz, ad az RPt amivel upgradelheted az OCD-t
    Utoljára szerkesztette: lammaer, 2022.03.13. 21:44:42
  • lammaer
    #187
    A sztori alapján a Zirax birodalom szívében vagyunk, ezért tolong mindenütt a Zirax.
    Ha van hiperigrásra képes CV, érdemes elhagyni a Zirax birodalmat (100-150 fényévnyi ugrsra lesz szükség, a galaktikus térképen kapcsold be a terület jelzést és látni fogod hogy egy bazi nagy piros gömb közepén csücsülsz :D), és akkor sokkal sokkal nyugisabb lesz az élet. Engem is sokáig kapacitáltak a klántársak, először bátortalanul ugráltam egyet-egyet, persze mindenhol zirax, aztán fogtam és kb 5-6 ugrással kijöttem a Zirax birodalomból és igy tök más :) Lesz Zirax igy is elég, de simán vannak komplett rendszerek ahol pl Polaris van csak, ott lehet nyugiban afkolni :)

    respawn: igen, ez elég idegesitő, de a Ziraxok esetén ez megállítható: ők teleportokon át jönnek, keress a bázisokon a plafonon/padlón ilyen kör alakú teleport padokat, ha azt szétlövöd ott nem spawnol többé.
    Amúgy gyalog harcolni sokkal nehezebb, gyakran egyszerűbb egy turretekkel megpakol HVvel vagy SVvel bekopogni a falon :) Ha a turreteket pl beállítod hogy csak generátort célozzanak, szépen mutatják hol a generátor (oda lőnek a falon át is), aztán a közvetlen irányzású fegyvereidel (railgun) szépen kibontod a falakat és megsemmisíted a generátort..... akkor már nem nagyon spawnol senki.

    Alieneknél nincs teleport, na annál szemetebb nincs amikor a seggeddbe spawnolegy abomination....

  • Caliph
    #186
    én még a kezdő rendszerben bohóckodok,nem mertem kimenni még belőle :D megnéztem egy aszteroida mezőt mondom bányászok egy kicsit de teli van zirax hajókkal.
    az egyik holdon is van egy radar állomás oda is be kéne menni de egyszerűen nem birok,mire kinyirom az őröket újraspawnolnak...ez a része nagyon nem bejövős . igyekszem kilőni a spawnolós cuccot,de még kevés vagyok oda :D
  • lammaer
    #185
    Köszi az infót.

    Épp nemrég cuccoltem el egy bolygóról, állandóan csesztetett a Zirax meg a Talon. Igazából a támadásaik nem voltak erősek, csak éppen a patch óta bugosak a turretek, hol lőnek az ellenféler hol nem. Igy előfordult hogy sámánok által megidézett pókok szétvertek jópár blokkot egy bázisbóll, mire levadásztam őket, sőt egy alkalommar egy Zirax bomber drón konkrétan felrobbantott egy kikapcsolt állapotú CVt, mivel a turretek nem lőttek rá a mellette lévő bázisról és aktiv CVkről.

    Valóban, mindig akkor jött a támadás ha beléptem, csak igy nem volt fun.

    Eredetileg tervezte hogy elpusztítom azokat a POIKet ahonnan a támadások jönnek, de sosem sikerült őket az utolsó blokkig eltüntetni, igy mindig újraspawnoltak. Feladtam...
  • ksanc
    #184
    Az Offline Protection a PvP playfieldeken a játékosok támadásától véd meg egy ideig (beállítható). PvE (vagyis általában) playfieldeken hatástalan. Az npc-k sosem támadnak, ha offline vagy! Pontosabban, ha nincs játékos a közelben.Ki is lehet próbálni: bázis támadásánál el kell repülni messzebbre, akkor abbahagyják és csak lebegnek. Viszont ha te offline vagy de egy másik játékos arra kolbaszol, akkor nem csak őt fogják támadni, hanem a te bázisodat, hajóidat is.
    A Claim Device nem csak a bázist védi, hanem körülötte bizonyos távolságig nem lehet másnak blokkot sem lerakni, sem bontani vagy javítani.
  • Caliph
    #183
    igen,jó kis wifi :D máshogy nem is lehetne kipakolni pl a bányászhajót,futkározhatnék ide oda mire kiszedem belőle az 1000+ vasat pl :D
  • lammaer
    #182
    Jah, én konkrétan fostam egy Abandoned Assembly POIban, nekem az volt az első. Tiszta Alien hangulata volt.

    A gyalogos harcban amúgy engem az zavar nagyon, hogy minden csip, mérgez, bénit, fertőz, állandóan rohangálnom kell az orvosi eszközökhöz a hajóba vagy zabálnom kell a kapszulákat, injekciókat :)

    Apropó, a remote access featurevel (F4) már megbarátkoztál? Marha jó hogy távolról tudsz ki-be pakolászni a hajóba, ilyenkor felderitésnél is tök jó hogy rakosgathatz be a hajóba cuccokat amit találsz, vagy veheted ki a mi éppen kell (fegyver/lőszer/medpakk)
  • Caliph
    #181
    köszi,tegnap este én is böngésztem a blueprintek között,pont ezt a cvt szedtem le,illetve tőle még egy bányász cvt is :) köszi a farm tippeket is.
    Kezdő bolygón lementem egy abandoned workshopba is,tök para volt :D de végigmentem egy két halállal :D na de hosszú hétvége jön,valszeg kijutok én is a galaxisba
  • lammaer
    #180
    Zascosium K, B és O tipusú naprendszerekben lesz.
    Viszont starter CVkhez erre nincs is nagyon szükség, én pl ezzel kezdtem, ami warp képes és nem is kell hozzá zasc.
    Amint lehet, szerelj fel a CVdre bányászfúrót, majd lézert, rettenetesen sokkal többet termel mint az SV bányászás. Kb onnantól kezdve hogy van bányász CVd nem is fogsz többé máshol bányászni csak az űrben.

    Farmolás: én a hamburger biznicbe szálltam be, kevesebbet kellje klikkelni kajáláskor. Igazából rajtad áll mit termelsz. Amit ne erőltess az az orvosi eszközok, medpackek craftolása - majd mindben van valami macerásan beszerezhető komponens, egyszerűbb inkább bányászni, eladni vmi terméket és annak az árából bevásárolni.

    A két eszközről nem tudok, állítólag az offline prot véd az offline PVE támadásoktól is, de nincs rá bizonyítékom :)

    Utoljára szerkesztette: lammaer, 2022.03.08. 19:21:32
  • Caliph
    #179
    na most érzem magam elveszve :D bázis van,sv van,kijutottam az űrbe próbálok a cvhez nyersanyagot bányászni. találtam aszteroidát kék ércel,megjártam a két holdat is de valami Z betűset ami kelleni fog nem találtam,meg titant sem :D aztán ránéztem a galaxis mapra,mire én ott találok egy rendes bolygót amin nyugi van,azt se tudom merre keresgéljek :D vagy honnan látom hogy az jó lesz nekem...
    még egy kérdés: van land claim device meg offline prot device,ezeket kell használni,vagy érdemes?
    illetve mit érdemes farmon nevelni? most vegetables meg plant protein megy ebből simán megvan a kajám
    persze előbb kell a cv :)
    na mindegy,próbálkozunk :D

    Utoljára szerkesztette: Caliph, 2022.03.06. 17:41:36
  • lammaer
    #178
    Mint mindig, szerintem itt is az eleje a legjobb, egy csomó dologra rá lehet csodálkozni :D
  • Caliph
    #177
    áh köszi,de nem hinném hogy alapanyagon kívül bármi értékeset össze tudnék kukázni . ismerkedek a játékkal,a moddal,meg a szeróval aztán kövi szezon élesben :)
  • lammaer
    #176
    Az átmentés nem bonyolult, de szerintem mostmár nagyon necces lenne csak arra hajtani, úgyhogy én azt mondom engedd el, játsz a funért.

    Urambocsá sztem azt is meg tudjuk oldani hogy az én raktáramba becuccolunk majd amit szeretnél / van értelme átvinni :)
  • Caliph
    #175
    még tanulgatom,ismerkedek a rendszerrel. wipera jó lenne kitanulni a dolgok átmentését,nyilván ez az egy hónap full gyakorlás és próbálgatás lesz,de azért jó lenne nem a nulláról indulni megint...bár igy hogy a kezdő bolygón az alap 3 érc korlátlanul rendelkezésre áll,nem nehéz egy alap bázishoz kifarmolni a dolgokat,aztán elhúzni egy messzi messzi galaxisba
  • lammaer
    #174
    Isten hozott a klubban.
    Kb 1 hónap van a wipeig, akkor jön várhatóan a reforged eden új verziója, előtte pár nappal szólni fognak.

    Mindenképpen kezdd el használni a hws connect weboldalt, napi szinten ingame bónusz van ha szavazol, meg úgy egyébként is.
    HWS Connect

    Plusz javaslom hogy a HWS discordra is gyere fel, sok kérdésre ott a válasz csak rá kell keresni (az ingame chat is archiválva van discordon).

    Meg persze néha kukkants rá a HWS websitera is - https://forum.empyrion-homeworld.net/c/hws-guide/9
  • lammaer
    #173
    Az új patch bugos, van hogy nem lőnek a turretek a bázist támadó drónokra.
    Nekem egy komplett CV-m bánta....

    Azóta két opció van:

    A - a parkoló CVken bekapcsolva hagyom a pajzsot és a fegyverrendszereket 7/24-ben
    B - rádokkolok a nem használt hajókkal a bázisra. Ugyanis ha egy hajó dokkolva van akkor sérthetetlen - ez PVP exploit miatt van, régen azt csinálták hogy a blokk limitet átlépve rádokkoltak a hajókra mindenféle másik hajóval és azok kb páncélként funkcionáltak. Most ha egy hajó dokkolva van, a lövedékek szimplán csak átmennek rajta.
  • Caliph
    #172
    na megérkeztem a szeróra én is,eddig semmi probléma. próbálok összetaknyolni egy alap bázist ,meg egy kis hajót amivel elhúzok megkeresni a bolygót ami a fő bázisom lesz :)
    mára viszont ennyi
    jóccakát
  • Caliph
    #171
    na megint szétbarmolta 3 zirax a bázisom :D asszema singlet akkor hanyagolom. kipróbálom a multit....meg várom a patchet
    4 cannon turret van lerakva,sentry gunokkal,szépen,lőszer van,beállítva hogy lőjenek mindenre is,szépen végignézik ahogy leszáll a dropship és bemegy a 3 katona :)
    Utoljára szerkesztette: Caliph, 2022.02.27. 15:40:11
  • ksanc
    #170
    Ilyennel én még nem találkoztam, bár single-ben sem játszottam egy ideje.
  • Caliph
    #169
    hát ezt sajnálattal hallom,főleg ha nekiáll szétverni és befoglalni a bázist...minden támadás előtt mehet egy save game
    mindegy,elvagyok egyelőre
    Utoljára szerkesztette: Caliph, 2022.02.26. 22:37:45
  • lammaer
    #168
    Az új patch csinál ilyet sajnos, az egyik mob ilyen, engem is megrépázott egy a turretjeim szeme láttára :(
  • Caliph
    #167
    mennyire jellemző ezek a szellem ellenségek? nagy nehezen megoildottam az előzö szitut,most egy pók rohangál a bázis körül , ágyúk nem lőnek rá,én nem tudom sebezni,ő meg gond nélkül támad engem
  • Caliph
    #166
    na most toltam a singlet,alap játék. jött egy rakás zirax emberke
    volt köztük egy sárga,nem tudtam sebezni,a tornyaim nem lőtték,én adtam neki shotival meg pisztollyal is semmi. aztán szépen bedolgozta magát a bázisomra,elfoglalta a coret,és most a saját tornyaim lőnek szét amikor vissza akarok menni....ez most bug,vagy én bénázok ? :D
    30mm-es tornyok rá se lőttek,se a hajóra amivel jöttek...előtte a sima kis védelmi ágyúk daráltak de ezek nem
    Utoljára szerkesztette: Caliph, 2022.02.26. 15:21:29
  • ksanc
    #165
    Az alapok ugyanazok, csak több dolgot tudsz csinálni. A CPU kezelés annyiban más, hogy Tier1-ben van rögzítve és saját extenderekkel lehet bővíteni, ezekből többféle van, mint az alapjátékben.
    Egyébként én is futtatok Reforged szervert, oda is benézhetsz, a nevem alapján megtalálod. Van egy nem nyilvános Star Salvage is, na, abban tényleg máshogy mennek a dolgok.
  • Caliph
    #164
    ok meggyőztetek :)
    hétvégén jobban nekiugrok,egyelőre egy kis mocival rohangálok,szal még messze egy anyahajó építése :D
    illetve ha az alapok megvannak,ránézek a szeróra,mert gondlom az építés is változik,ahogy néztem a cpu kezelés is teljesen más
  • ksanc
    #163
    Forge? Furnace-ként talán ismertebb.
    Szerintem a legfontosabbat hagytad ki: CV-ről csak a szektoron belül tudsz teleportálni, míg bázisról más szektorokba is. Az, hogy magával a CV-vel el tudsz ugrani, nem ugyanaz. Pláne, hogy szektorba ugrásnál simán kidobhat npc hajó mellé is, ami esetleg erősebb lesz, mint te :)
  • lammaer
    #162
    +1, ahogy mondani szokás sose tarts minden tojást egy kosárban.
    Akár vmi bug is szembe jöhet azt huss....bár szinglében azért még vissza tudod tölteni a korábbi mentést ugye...

    Bár ugye annyiban igaza lehet a kollégának (és lehet igy is gondolta), hogy kvázi egy CV is lehet simán egy mobil bázis, ami kb ugyanazt tudja mint a BASE, csak ha az embernek kedve szottyan könnyebb áthelyezni máshova.

    Ha jól tudom egy BASE 3 dologban tud többet mint egy hasonlóan megébített CV:
    - lehet rajta napelem (ami alapból CVn nem lehet), tehát akát nulla üzemanyagfelhasználással is tud működni a végtelenségig
    - lehet rajta ATM 8ez sztem nem nagy ügy)
    - csak BASE-n lehet Forge (hasznos, de nem létfontosságú sztem).

    Ezeken kívül egy CV tökéletesen funkcionálhat BASEként, és bónuszként könnyen átrakható máshova.
    Én amúgy igy is élek, van egy CV alapú campem ami egy szipatikus planétán pihen, és van 2 másik CVm akivel járom a környéket...
    Utoljára szerkesztette: lammaer, 2022.02.24. 11:47:12
  • Caliph
    #161
    Dual jónak tűnik,de mikor lesz abból is megjelenés... :)
  • ksanc
    #160
    A bázist jobb, ha nem spórolod meg :) Simán belefuthatsz olyan npc hajóba, ami kicsinálja a hajódat és akkor kezdheted elölről. Jó az, ha van egy bázis, hidd el... :D
    A SE fizikája jóval összetettebb, illetve a scriptrendszer gyakorlatilag bármit lehetővé tesz, cserébe a szerverek előbb-utóbb játszhatatlanok lesznek, akkora lagok lesznek. Mert azt is hiába ugatja az ember, hogy el kellene felejteni a pistonhegyeken forgó fúróhordát, csak építi az egyszerűje... Illetve a közvetlen ok, amiért abbahagytam, az az idegesítő megjelenítési hiba, ami miatt bármilyen elrejtett, föld alatti bázis simán látható. Ezt javították már? De mindegy is, ha játszanék még mással, az a Dual Universe lenne.
  • ksanc
    #159
    A bázist jobb, ha nem spórolod meg :) Simán belefuthatsz olyan npc hajóba, ami kicsinálja a hajódat és akkor kezdheted elölről. Jó az, ha van egy bázis, hidd el... :D
  • Caliph
    #158
    hát én egyelőre single playerben tolom a tutorialt,most taliztam egy idegen fajjal akik elzavartak pókokat irtani. kb itt tartok,időhiány miatt ez kb fél óra játékot jelentett ... :D
    hétvégén előreláthatóan több időm lesz,megtolom pár órával a gameplayt tuti :)
    Space engineers összeségében szebb,meg gondlom komplexebb dolgokat lehet benne csinálni,de ahhoz már szinte programozni kell,scriptet irni...nekem már nincs kedvem ilyet tanulni :D
    itt sem hinném hogy nekiállok majd hajókat építeni az elején,workshopból újítok pár kezdő bárkát,fúrásra nyersanyag gyűjtésre,megnézem hogy működnek,aztán talán majd egyszer nekiállok én is építeni valamit.
    a bázist viszont majd saját kézzel húzom fel,de nyilván ha majd lesz egy anyahajó féle,akkor a fix bázis szükségessége is eltűnik.
    Valahogy úgy képzelem hogy lesz egy anyahajóm gyártásra,rajta fúróhajó,leszálló hajó,kis vadász,lenne valami nagyobb battleship,aztán ezekkel járnám a vidéket :D
    Utoljára szerkesztette: Caliph, 2022.02.22. 15:31:30
  • lammaer
    #157
    Nekem csak egyféle lagom van, amikor csúcsidőben (80+ playe, tipikusan európai időben este 9-11 közt) feldobja a connection problem ablakot, és olyankor valóban nem lehet mit tenni és harc közben az végzetes lehet.
    Ha ez nincs, akkor nekem simán megy minden, ilyenkor igyekszem a nyugis dolgokat csinálni.
  • ksanc
    #156
    Sziasztok!

    Nyilván nincs külön tutorial a scenarioknak, ezekkel akkor játszol, amikor már tisztában vagy az alapokkal. Az alapjaték single tutorialja egyébként nagyon jó, érdemes végigcsinálni.
    Nekem a Reforged nem annyira jött be, ráadásul nemigen fogod egyedül végigvinni, a végjáték valami brutális. Három hónap egyébként is csak játékfüggőknek elég odáig egyáltalán eljutni.
    Szóval a HWS szerverét én is kipróbáltam. Nagyon vonzónak tűnik ez a játékosszám, de csodák nincsenek: nekem folyamatosan gond volt a folyamatos mikrolagg, vagyis amikor pl. egy sima inventory nyitásra hosszú másodperceket kell várni, vagy a connection errorok. Az elején ez legfeljebb idegesítő, de később siman a hajódba kerülhet.
    Egyébként én is a Space Engineerstől pártoltam át :)


    Utoljára szerkesztette: ksanc, 2022.02.21. 22:16:10
  • lammaer
    #155
    Hát, én nem találtammeg a tutorialt, szóval azt mondanám szinglében kezdd egy vanillával. Ha megvannak az alapok, akkor meg mehet a reforged.