314
Empyrion - Galactic Survival
  • lammaer
    #234
    "akkor elvileg űrben a naptól való távolság nem befolyásolja a panelek termelését"

    Ezt nem tudom biztosra mondani, de mindjárt kitesztelem offline. Az viszont biztos hogy úgy kell letenni hogy a nap felé forduljanak a panelek merőlegesen, ha nem igy van kevesebbet termel. De nem lennék meglepve ha a csillag tipusa és a naptól való távolság számítana....

    "köszi az invite-ot,egyelőre maradok egyedül,a saját lábamon. persze ha kell valami help,szólj és megyek ha tudok."

    Ahhoz az ingame neved tudnom kéne. Amúgy nem feltétlenül arra gondoltam hogy lépj be abba a factionba amelyikbe én leszek (bár az ingyen RP miatt nem hátrány ha az ember factionban van, engineerként 10 emberenként napi 10RP jár :D - szóval vedd úgy hogy önzésből is toborzok ), én is simán együtt játszottam úgy emberekkel hogy nem voltunk egy factionban. Szóval lonerként is simán lehet az ember factionban, mert nem költözik oda ahol a többiek vannak azt csá, nem szól hozzá senki. Viszont ha bajba kerülsz (pl belefutsz egy teleport bugba amikor kib*sz teleportálás közben a semmibe a játék) akkor a faction chaten hamarabbtalálsz segítséget :D

    Csak akkor tudunk alkalom adtán összejátszani ha nem a világ két végén vagyunk, tehát ha pl kitaláljuk hogy egymáshoz közeli rendszerekben telepedünk le akkor van esély rá hogy esténként mondjuk közösen szedjünk szét egy zirax radar complexet. 400 fényévet se te se én nem fogok ugrálni :D
    De mostmár nem tukmálom magam rád, csak ötlet. Online játék, több barát hasznosabb :D És ne aggódj, nem adok semmit ajándékba :D

    (még egy utolsó: ha egy factioban vagy valakivel, nem kell aggódni hogy pl elviszik a cuccodat, factionon belül by default privát a cucc, csak ha akarod publikussá teheted hogy a factiontársak is használhassák. De kérdezés nélkül nem szokták).

    Megígérem többet nem hozom fel a faction témát, de az ingame nevedet mindenképp áruld el :D
    Utoljára szerkesztette: lammaer, 2022.04.13. 19:44:51
  • Caliph
    #233
    már él a ticket,meglátjuk :)
    elültetted a bogarat a fülembe,akkor biza űrbázist fogok építeni :)
    egyelőre meglátjuk megkapom e a CVmet,benne mindennel amit összekuporgattam útközben...viszont akkor lehet keresni újra egy bázisnak való helyet :) akkor elvileg űrben a naptól való távolság nem befolyásolja a panelek termelését,csak legyen a nap fele fordulva?
    köszi az invite-ot,egyelőre maradok egyedül,a saját lábamon. persze ha kell valami help,szólj és megyek ha tudok.

    most néztem spanj mai videóját,leraidelte a zirax radar complexet,kb nulla halállal....én fél napot szoptam vele,aztán feladtam... :D neki mintha sokkal butábbak lennének az ellenségek,na meg amikor meglőtték mintha alig sérült volna...persze a fegyói is jobbak voltak,de akkor is,egy medium reinforced armor volt rajta piros modokkal,ez ennyit jelenthet ? :D na mindegy,mostmár bölcsebb vagyok,meglátjuk mire megyek majd a második próbán
    Utoljára szerkesztette: Caliph, 2022.04.13. 18:59:56
  • lammaer
    #232
    Correction: most direkt rákérdeztem, elméletben van esély rá hogy visszakerül a cucc is a hajóval együtt. Szóval mindenképpen add be a requestet, de még ma, ma van a határidő.

    (amúgy lehet explitolni az ingyen CVt is, lehívod azt szétbontot, végülis egy kisebb CV mennyiségű anyag van benne :D )
    Utoljára szerkesztette: lammaer, 2022.04.13. 17:47:00
  • lammaer
    #231
    Jaja, OCD van, mostmár csak hozzá kéne férni. Szegény admin, bekapcsolta ugyan hogy pár napig mindenhonnan elérhető az OCD (nemcsak OCD zónából), csak éppen azt elfelejtette kikapcsolni hogy horror creditárat kérjen a rendszer az OCD műveletekért.
    Szóval kaptunk segítséget ami mégsem elérhető. :) De nem csesztetm érte, van elég baja most

    Amúgy nem akarlak elkeseríteni - és azért próbáld meg helyreállítani a CVdet - de azt mondta egy csávó akinek már visszadták, hogy csak a CVt / baset kapjuk vissza, az inventoryját viszont nem... :(

    -----

    Az előző szezonban bolygós bázisom volt, de meguntam hogy ahányszor beléptem, jöttek a ziraxok meg a talonok "raidelni". Igazából nem jelentettek volna veszélyt - mert kb 3 minigun turret elintézte volna azt a pár dronet meg harcost ami esetleg jön - viszont vmi nagyon bugos lett a játékban és a turretek volt hogy nem lőttek a droneokra vagy nyugodtan végignézték hogy egy pókizé lekaszabol miközben gazdálkodok.
    A kaput az tette be, amikor egy ilyen alkalommal egy picsafüst zirax drón konkrétan felrobbantotta a bázis mellett parkoló unpowered CVmet, mert a turretek nem lőttek rá (először azt hittem friendly fire volt mert a haver flakjai is lőttek állandóan hozzám, de Rexxus megnézte... )

    Amúgy a talon támadások is idegesítőek voltak, mert ilyen sámánok jöttek, akiket ha nem öltél meg 20 percig idézgették rád a lényeket. Megölni elvben nem nehéz őket, csak van hogy nem találtam meg őket (bizos bespawnoltak a textúráva), szóval 20 percig ment az idegesítő zizegés hang.... ja, és mivel a turretek néha nem lőttek amegidézett pókokra, azok szépen elbontottak néha egy két elemet a bázisról mire felfigyeltem rájuk...

    Lényeg ami lényeg: az lőző szezon utolsó 4 hetét egy klántárstó kölcsönzött bázisön töltöttem, tökéletes nyugalomban (egy polaris owned aszteroidamezőben, ahol amellett hogy sose volt ellenség még egymás hegyén hátán álltak az aszteroidák is :D, meg ott volt a klán HQ az OCD zónával).


    Amúgy van egy objektív előnye is az űrbázisoknak: az űrben a napelemek sokkal jobban termelnek, egyrészt 7/24ben működnek (nincs éjszaka ugye), másrészt nagyobb teljesitményt is adnak le... 24napelem (asszem ez a max?) 7-8kw-ot is termel folyamatosan, tehát sohasem kell tankolnod az űrbázisodat.

    Abban igazad van, oxigén kell, de őszintén, azt nagyon könnyű beszerezni, és az is csak a "kerthelyiségekben" muszáj (a növényeknek kell az oxigén), mivel te úgyis szkafanderben vagy azt csak néha fel kell tölteni.

    Nálam az űrhajó se totálisan szigetelt, a pilótafülkém pl lukas mert igy sikerült ráapplikálnom a bányászlézereket az elejére, azok meg nem airtightok. De amúgy meg az űrhajót kell töltögetni oxigénnel, szóval tökmindegy.

    Szóval több az előnye az űrbázisnak mint a földinek.

    Ja, arról nem is beszélek, hogy az űrben könnyebb építkezni (pl amikor a hajódat alakítod át), ugye szépen körbe tudod repkedni mint kreatívban...

    (ui: tényleg nem akarsz összebarátkozni ingame? Ugyanúgy lammaerr vagyok mint itt :D )




    Utoljára szerkesztette: lammaer, 2022.04.13. 17:41:07
  • Caliph
    #230
    na úgy néz ki megvagy,ocd-t sikerült helyreállítani :) dobtam egy ticketet hátha vissza tudják rakni a cvmet,igazából benne volt mindenem szal úgy én is meglennék :)
  • Caliph
    #229
    leszedtem egy reforged eden creativot,de akkor inkább god modozok.
    neked az első bázis űrbázis? milyen előnye/hátránya van egy bolygón lévőhöz képest? folyamatosan kell levegő azt gondolom,de ahhoz meg viz kell ami bolygón van :D mondjuk az legalább gyorsan termel.
    ha beugrok egy rendszerbe ugye többnyire a nap mellé érkezem,gondlom ide érdemes a solar űrállomást felhúzni a nap közelsége miatt,és pve részen nem is piszkálnak majd.

    én szeretem a nagyobb épületeket,szépen külön szektor mindennek...nem egy gyors dolog,de én szeretem,szépen rendezettem
    arkban is külön konyha étkező,külön a craft stationok,saját szoba klotyóval stb ,majdhogynem az állatoknak is külön karám volt...raptorokat is kb csak azért tartottam emrt építettem nekik jurassic world like raptor pent,csak mert tettszett :)
  • lammaer
    #228
    Építkezni offline célszerű. Olvastam vhol hogycreative helyett inkább egy RE gamet érdemes csinálni, ahol utána bekapcsolod a gm (godmode), im (itemmenu) opciókkal konzolban a "kreativ" módot, mert igy ugyanazok a limitek lesznek érvényesek mnt a játékban (kreativban asszem nincsenek limitek). "fbp" -vel meg a factoryban tudsz instant építeni.

    Nekem már megvan az új base designom, igazi minimalistic, semmi csili vili, minden egy helyen - ezen alapul

    Halálom amikor kilométereket kell rohangálni a kert, a munkapadok, az orvosi szoba meg a többi közt.... Arkban is, én egy légteres, zsúfolt baseket éptettem, ahol pl szinte minden crafting stationt egy pontról helyben állva értem el.



    Utoljára szerkesztette: lammaer, 2022.04.13. 00:56:57
  • Caliph
    #227
    igen,de azt az ingyen cvt is csak később rakták bele hogy tehermentesítsék a kezdő bolygókat,szal mire berakták nekem már megvolt Initium :) és már szedtem szét a bázisom készülvén a nagy utazásra a végleges bázisom keresve :)

    én mindig is építeni szerettem,arkban is...itt is annyi ötletem van a bázisra hogy még nem döntöttem el melyiket valósítom meg...aztán persze kéne próbálkozni saját cv-vel is :) bár azt lehet creativban aztán élesben legyártom factoryban...nem tudom... :)
  • lammaer
    #226
    Mondjuk survival játékokban nekem mindig azeleje a legizgalmasabb, amig az ember fejlődik, unlockolódnak az új dolgok, megvan az első SV, aztán CV stb... később már csak munka a játék :)

    Viszont itt a HWSen azért ebben a szezonban nem kicsi könnyítés volt az ingyen "beam me up" CV.
    Igaz, borzasztó egy design volt, agyfaszt kaptam tőle :D


  • Caliph
    #225
    hát nemtom most mi a helyzet,de van esély sztem hogy az ocd más mentést használ mint a gép,szal ezek talán meg is maradhatnak...vagy nem :D

    de nem szólok semmit én ehhez képest semmit buktam :D többnyire az időt sajnálom,abból van kevés :)
  • lammaer
    #224
    Akkor mit szóljak én? :)
  • Caliph
    #223
    nekem már megvolt a fúró cvm,barangoltam sokat,szinte telifúrtam ércekkel a tárolóját(320k),megtaláltam a rendszerem,vizes trópusi bolygó,egy ugráson belül minden is....ocd kipakolva...épp a bázis építése jött volna...azért szarul fog esni ha bukta lesz minden ismét.. :)
  • lammaer
    #222
    Jaja, most olvastam....

    Tegnap kezdtem el aktivan játszani az új szezonban :D
  • Caliph
    #221
    yepp , egyedül vagyok...és ahogy nézem épp elég nagy a gebasz,megvan az esély hogy bukta minden a szerón
    egyelőre maradok egyedül,kísérletezgetek. ha valami nem stimmel kérdezek ,de szerencsére egyre kevesebb a kérdés :) (persze nem akarom elkiabálni :) )
  • lammaer
    #220
    még mindig egyedül tolod, nincs kedved belépni egy factionba?
    Ha más nem +1 chat csatorna ahol lehet kérdezősködni (jöhetsz hozzánk, veteránok vannak akik mindent IS tudnak :D )
  • Caliph
    #219
    ok,köszi,ott még nem voltam. most hétvégén telepedtem le ami annyit jelent hogy megtaláltam a bolygóm és leszálltam rá. majd a héten valamikor nekiugrok a bázisnak aztán irány a Homeworld rendszer...
  • lammaer
    #218
    Az origin puskádnak a toolbaron kell lennie.
    Re szerveren ezt alapból nemkapod meg, el kell vándoloni a Homeworld rendszerbe a HWS központba, és ott beszélni középen a csajjal, ő adja.


    Utoljára szerkesztette: lammaer, 2022.04.09. 23:51:28
  • Caliph
    #217
    még egy kérdés...bocsi ha már untok...hws origin xp nem működik? leirás szerint 30 másodperc múlva xpt kéne adnia és eltűnik,de megmaradt már az előző is. napi ládából kaptam.
    sőt wipe előtt sem működött
    Utoljára szerkesztette: Caliph, 2022.04.07. 20:05:04
  • Caliph
    #216
    igen azt láttam,gondlom úgy sok minden elérhető...mert pl vannak olyan dolgok ami több száz pontért lehet kioldani pl
    de majd akkor igyekszem óvatosan kattintgatni
    Utoljára szerkesztette: Caliph, 2022.03.30. 21:45:38
  • lammaer
    #215
    Passzolom, de egy csomo upgrade pontot tudsz szerezni a HWS connectben a karakter fejlesztésnél...
  • Caliph
    #214
    ahoy! még egy kérdés felmerült: minden kioldható a tech treeben? azaz lehet annyi pontot szerezni hogy mindent is tudjak ?
  • lammaer
    #213
    nopara, PVE.
  • Caliph
    #212
    köszi,holnap beugrom. fegyók pve területen nem fognak lőni rá igaz? mindegy,kikapcsolom az a biztos :)
  • lammaer
    #211
    A klántársamé, de mivel nem lehet priváttá tenni bárki használhatja :D

    Oulomi rendszer, Damboas III aszteroidamező. Ott keress egy Adysan-OCD nevü stationt (szinte ott van ahova érkezel a warpolás után ). Azt közelítsd meg 100 méteren belülre, és várj türelmesen amig ki nem irja a rendszer hogy Player OCd zone connected (ez max 1 perc), na onnatól él az OCD kapcsolat.
    Chatbe beírod hogy ocd:put (javasloma server chatet használd erre acélra, ne a globalt :D ), és meg is nyilik egy panel amibe rakosgathatod a cuccaidat....)
    Utoljára szerkesztette: lammaer, 2022.03.19. 21:30:54
  • Caliph
    #210
    akkor ha jól értem neked van saját. használhatom? merre találom? körberepkedtem a rendszerben de még a bázisod sem találtam meg,biztos én bénázok bocsi :)
  • lammaer
    #209
    Kb sehonnan... onnan tudod hogy vagy oda mész ahovaa guide irja hogy hivatalosan van, vagy valaki elárulja neked hogy hol az övé :(
  • Caliph
    #208
    köszi a válaszokat,amik felvetnek új kérdéseket :D honnan látom hol van ocd zóna? mondtad hogy a te rendszeredben van,de hol? majd később este elreppenek arrafele,aztán tölteném én is fel a dolgokat
  • lammaer
    #207
    Hát, nem titkolt célja volt a mod fejlesztőknek hogy az endgame legyen társas elfoglaltság, ne lehessen mindent szólózni. Persze ez single player esetén ugye eléggé kivitelezhetetlen....
  • lammaer
    #206
    Ha offline vagy és nincs a playfielden (bolygó / szektor) játékos, akkor nincs támadás, nem "élnek" az NPCk.
    Amint belépsz, szinte biztosan jönni fog (legalábbis nekem mindig igy volt) - a bázisodon a P menüben a statisztika oldalon meg tudod nézni hogy ki mikor milyen % eséllyel támad. Na itt ha beléptem 12+ órányi távollét után mindig ott volt hogy jön a Zirax meg a Talon is asap és érkeztek is rendszersen.
    Elvben ha megsemmisíted azt az épületet ahonnan a támadás jön (ezt is látot a statisztika képernyőn), akkor a támadás szünetel amig az adott POI újra nem spawnol (ez max 24 óra a szerveren). ELVBEN (!) egy POIt véglegesen is meg leet semmisíteni hogy ne spawnoljon újra, ha az ÖSSZES blokkod megsemmisíted / salvageolod, ez nekem nagy POIk esetében sose sikerült, valahol biztos nem vettem észre egy pixelnyi blokkot :)

    ---------------

    Wiperól itt olvashatsz, most ugye Full wipe jön (link)

    És mindkét kérdésedre igen a válasz - OCDbe pakolhatsz anyagot amit wipe után ki tudsz szedni (ha valaki elvisz téged egy OCD zónába, ami vagy a Homeworld rendszerben van, vagy valaki vesz egyet és lerakja valahol :D )

    Jelenleg épp vadul tömködöm az OCDt, a hétvégén gyakorlatilag salvageolni fogom a hajóim, átcraftolom őket pl advanced generatorrá (ez egy optimális nyersanyagtároló elem, 1 darab is kb 2100 különféle ingot és bele lehet dobálni a factoryba, ebből 1 OCD slotba berakhatok több ezret) aztán én is megvárom a wipeot. Gyakorlatlag onnan fogom folytatni ahol most voltam, csak az elején kell kicsit szintezni, azt meg úgyis szeretem :)

    igazából már egy 10 slotos OCDbe is rengeteg nyersanyagot pakolhatsz, ha nem ingotként rakod be (asszem egy OCD slotba 50K ingot fér) hanem vagy ore-ként (egy OCD slotba 100k ore megy) vagy valamilyen advanced komponensként rakod be (lásd az adv generátor fentebb).



    Utoljára szerkesztette: lammaer, 2022.03.18. 17:43:17
  • ksanc
    #205
    A saját Reforged szerveremen ezt a limitet megemeltem, így max. 13 darabot lehet betenni.
    Mókoltak az ellenfeleken, de a limiteket nem módosították, így a végjáték felé elég kemény a játék tapasztalt játékos véleménye alapján.
    A naaagy frissítéssel remélhetőleg megint kiegyenlített lesz.
  • Caliph
    #204
    még egy két kérdés: bázis támadás: amikor offline vagyok nem történik meg,csak ha belépek/bent vagyok igaz?
    lehet rakni bázisra pajzsot,lehet automatizálni hogy támadás esetén kapcsoljon be,támadás után meg ki,vagy kapcsolgathatom én?
    ennek a bázis pajzsnak van hatóterülete,vagy véd minden blokkot ami a bázishoz van csatolva?
  • Caliph
    #203
    én ezt használom jelenleg Initium
    le is telepedtem,egy alap kis bázisom van,tegnap ma este csak bányászgattam,erestrum meg zaco kéne még abból nem találtam,de akkor holnap nekiesek annak is.
    hétvégén még szórakozok kicsit aztán sztem megvárom a wipeot
    orbital autominer fejlesztések megmaradnak? orbital cargo droneba lehet alap nyersanyagot feltölteni,pl iron silicon?

    köszi a map tippet...pont jó ez igy,próbálgatni szórakozni,aztán wipe után lehet nekiesni komolyan ..mondjuk a bányász cv hiányozni fog :D van rajta egy kis bányász sv,azzal gyorsan be lehet darálni a pentát is,bár valóban kellemetlen hogy összevissza áll :D
  • lammaer
    #202
    Én úgy tudom csak a quantum coreok 10es limitje miatt kell átépíteni hajókat. (nem lehet majd 100+ turretes hajókat csinálni mert lesz egy CPU elméleti maximum)

    Quantum coret még nem sikerült szerezni, AUX coreből is most építem csak a 4. darabot. Szóval engem nem fog érinteni a nerf.

    Amúgy ezt a szezont ezzel a hajóval fejezem be amit a vetzerán klántársak ajánlottak Cry Havoc

    Ehhez se quantum se aux CPU nem kell, gyakorlatilag közönséges anyagokból megépíthető. Erre applikáltam azóta 3 AUX coret, hogy még több turret lehessen rajta, meg raktam rá bányászlézereket hogy univerzális legyen.
    Rohadt mozgékony, Artemisrogue legalább akora celeb Empyrionban mint spanj, érdemes a buildjeit figyelni.
    (mondjuk belül rendesen átalakítottam a hajót, halálom amikor minden összevissza van, meg felesleges csicsával tele, én meg órákig bolyongok hogy megtaláljam ami kell.)


  • lammaer
    #201
    Igen, minden ércből van aszteroida (kivéve a nagyon endgame dolgogat mint magmacite meg voidium, de ott még én se tartok)

    gold, zacosium a hot naprendszerekben fordul inkább elő - k, b, o típusuakban.
    erestrum a hidegebb, m d typusokban fordul elő.

    Amikor beugrasz egy rendszerbe, a térképen válts a rendszer nézetbe, kapcsold be az infó panelt, és utána a rendszer adatokat kérdezd le. Egyből meg tudod nézni hogymelyik bolygó körüli játéktérben (szektor) hány és milyen aszteroida van (fontos hogy ne a bolygóinfó nézetet kapcsold be :) )

    Az aszteroidamezőknél ez az adat elég megbízhatatlan, ott simán előfordul hogy sokkal többb aszteroida van mint amit a panel mutat, főle akkor ha a szektorban látsz ilyen ködös részt (amikor beugrasz). Ott sanszosan 6-8-10 aszteroida is van egymás hegyén-hátán, de csak közelről (3-4 km) mutatja meg őket a szkenner.
    Szóval én szeretek benézni az ilyen aszteroidamezőkbe, ott sk ércet lehet szerezni elég hamar mivel közel vannak egymáshoz az aszteroidák.

    -----------------------------

    Autominer: én egyedül pentaxidra használok autominert, a pentaxuid aszteroidákat nagyon utáltam bányászni. Az elején talán lehet értelme másra is, de nekem nagyon szöszölős összeszedni a minerekből az anyagot, ritka ércekből nem termel nagyon jól...

    -------------------------

    CV drill és a fegyverek többsége sem működik bolygón, beleértve a tool turretet. Ezért én mindig viszek a CVre dokkolva egy salvage SVt, amikor bontani vagy fúrni kell azzal ügyködök.
    (CV fegyverek közül is csak egy pár működik bolygón, a ballistic turretek, meg a ziraxtól zsákmányolható imperila plasma/laser/missile turretek. Én most pont egy ilyennekkel felpimpelt hajóval vegzálom a bolygókon a zirax meg alien POIkat. Aztán ha kilőttem a generátort, átszállok egy SVbe és azzal salvageolom be ami kell)

    Gondolom az már megvan hogy bányászni CVvel sokkal hatékonyabb, egységnyi idő alatt jelentősenn több anyagot l ehet kiszedni egy aszteroidából.

    Kézi bányászatot már az SV szakaszban is felejtsd el, nálam csak azért van egyfúró mindig mert volt már hogy beszorultam a hajóm alá, olyankor jól jön ha ki tudom magam ásni....
    Utoljára szerkesztette: lammaer, 2022.03.17. 20:21:04
  • Caliph
    #200
    Spanj már tolta youtubeon az új verziót,lesz pár újdonság,ami miatt át kell építeni a meglévő hajókat majd :)
  • Caliph
    #199
    minden ércből van aszteroida? pl zacosiumot eddig csak bolygón láttam,de ugye ha valamit nem láttam attól még létezhet :D
    illetve érdmes e autominert használni,vagy bányásszam ki aztán majd respawnol valamikor?
    illetve cv drill nem működik bolygón,de láttam ilyen tool turretet ami elvileg tud fúrni is,az működik? vagy marad a kézi,illetve sv bányászat?
    Utoljára szerkesztette: Caliph, 2022.03.17. 11:02:38
  • Caliph
    #198
    ja köszi,megoldom,minden rendszerben kell lennie sztem pentaxidnak...de ma még nem jutottam el a játékig,majd estefele.
  • lammaer
    #197
    mi az ingame neved? Tudok vinni egy kis üzemanyagot kölcsönbe :)
  • Caliph
    #196
    elindultam feléd,a környékbeli rendszerekben keresek szinpatikus bolygót...valami trópusi lenne jó,de csak akkor derül ki milyen a bolygó ha odarepülök. a hiperhajtómű üzemanyag meg egyre kevesebb,most már bányászni kéne valahol az is.de mára ennyi elég,egy polaris állomás mellett leparkoltam. holnap folyt köv
  • lammaer
    #195
    Le lehet szólózni majdnem mindent de nyilván megfelelő fejlettség, felszerelés kell hozzá. Sajnos a küldetések nem mindig igazodnak ahhoz ahol az ember tart.

    Amúgy földi harcban nekem kezdetben a minigun, később a plazmaágyú jött be. Utóbbi kb 1 lövés temetés módon működik, bár a hit registration nem a játék erőssége....