314
Empyrion - Galactic Survival
  • Rocco27
    #1
    Az Empyrion - Galaktikus Survival egy 3D-s, szabadon bejárható világűrben játszódó túlélő kaland játék, ahol berepülheted az egész galaxist vagy bármely bolygóját. Építkezz, majd fedezz fel, aztán harcolj és éld túl egy ellenséges galaxist, mely tele van rejtett veszélyekkel!

    Steam oldala: http://store.steampowered.com/app/383120/
    Utoljára szerkesztette: Rocco27, 2015.08.05. 21:23:35
  • AngerH
    #2
    Üdv Köszi jó hogy van Az Empyrion-nak is fóruma már:)

    (Támogatom Rocco27 házigazda kérelmét)

  • Rocco27
    #3
    Házigazda kérelem beküldve.
    (Köszi AngerH)
  • Toni85
    #4
    Elég jónak tűnik majd meglesem.
  • Rocco27
    #5
    Még nyaralni vagyok mindig, de a jövőhéten, ha hazaértem rögtön megveszem és indítunk egy 'kooperatív' játékot.

    Jelenleg még csak peer to peer módban lehet csak játszani, a dedikált szerver támogatás később jön.
    A max. játékos támogatásról sincs még egyenlőre információ.
    Utoljára szerkesztette: Rocco27, 2015.08.05. 22:42:29
  • Stockbauer33 #6
    +1 hogy meglegyen :)
  • Rocco27
    #7
    Ne feledjétek, hogy augusztus 12.-ig 10% kedvezmény a játék árából!

    Steam link: http://store.steampowered.com/app/383120/
    Utoljára szerkesztette: Rocco27, 2015.08.06. 18:47:47
  • AngerH
    #8
    [August 6, 2015] Patch 2.0.1
    AUGUSZTUS 6. - EMPYRIONGAME
    Bug Fixes:
    - Fixed player name bug and save game bug: now not allowed characters (e.g., ? ) cannot be included in the player name or name of new game any more (before it caused a crash when starting a new game)
    - Fixed problem that you could shoot when being in the passenger seat (error when zooming with sniper)
    - Fixed bug that FPS drops significantly if several large capital vessels are close together
    - Fixed problem with flare of drones not showing correctly when zooming with assault rifle and other scoped weapons
    - Fixed problem that error dialog was not shown in all cases (now debugging will be easier for us to track bugs)
    - Removed cockpit from crashed ship on Moon (error when changing core and trying to access cockpit)
  • AngerH
    #9
    https://www.youtube.com/watch?v=x6AOjEBewvw

    Ha nehéz lenne elindulni:)
  • Rocco27
    #10
    Kijött egy gyorsjavítás:


    [August 8, 2015] Patch 2.0.2
    Bug Fixes:
    - Fixed bug that NPC creatures did not correctly attack player

    Utoljára szerkesztette: Rocco27, 2015.08.08. 18:14:53
  • reaper5687
    #11
    Már júliusban kikerültek pre-alpha videók, amiket a napokban találtam meg, azóta úgy nézem őket, mint valami sorozatot, nagyon jó kis játéknak tűnik, nagy potenciál van benne, és bár a megvétellel várok még egy kicsit, talán 1-2 updatet, de olyan jó let's playek vannak, hogy azokkal is bőven elvagyok addig. Ha lehet akkor én javasolnám Games4Kickz csatornáját, szerintem jól elmondja az alapokat, és szórakoztató :)
    Ja és +1 Rocconak :)
  • Rocco27
    #12
    Köszi, mindenkinek a támogatást!

    Mivel akció van és nagyon tetszik az alapötlet így adtam egy esélyt neki és megvásároltam. Pakolok össze a hazaútra. Csütörtökön már elérhető is leszek a játékban!
  • AngerH
    #13
    [August 12, 2015] New Update Pre-Alpha 2.1.0: New player models and basic player customization









  • Rocco27
    #14
    Kijött a következő frissítés!

    [August 12, 2015] New Update Pre-Alpha 2.1.0: New player models and basic player customization

    - New player models (male and female)
    - Simple character customization: you can choose gender and two colors
    - Added sounds for female character

    - When game crashes due to error, now better protection against savegame losses
    - Added gun fire effects to rocket launchers and laser-based weapons
    - Added new attack sound for "Harley Davidson Monster" (the creature with the multiple serpent heads that attacks during Omicron night)
    - Bases on Moon, Aestus and Ningues now attack player
    - Dismantling of Container on Escape Pod now also gives resources
    - Added hint in Video Options if Fullscreen mode cannot be selected due to wrong aspect ratio
    - Re-sorted Option tabs so that Video and Audio are side by side

    - Fixed: Constructor / FoodProcessor Inventory only showed 8 instead of 9 item rows
    - Fixed turret bug after resuming game
    - Fixed bug that rockets and laser weapons did not collide with close objects
    - Fixed bug that removing last block (e.g. after dismantling Escape Pod) causes an error

    Known Issues:
    - Internal error is thrown (instead of a error message) if Server and Client have different versions when connecting in multiplayer

    Utoljára szerkesztette: Rocco27, 2015.08.13. 08:41:41
  • Rocco27
    #15
    Indítottam Coop játékot. Akinek van kedve csatlakozni, írjon rám és küldöm PM-ben a csatlakozási adatokat!

    Egyenlőre ketten vagyunk a játékban.
  • Diopapa
    #16
    Milyennek tűnik?
  • Rocco27
    #17
    Nekünk eddig tetszik.
  • Diopapa
    #18
    Két rövid kérdés. Procedurálisan generált a térkép? Van valami korlát / fal akármi, vagy csak a bolygó mérete?
  • Rocco27
    #19
    A játék még limitált, Itt megtalálod a válaszokat! http://empyriongame.com/roadmap/

    Tegnap már 4-en toltuk fél napon keresztül.
    Utoljára szerkesztette: Rocco27, 2015.08.14. 08:37:10
  • Diopapa
    #20
    Köszi, pont ezeket a válaszokat kerestem. :)
  • reaper5687
    #21
    Tegnap végül én is megvettem a játékot, délután, aztán egyszer csak hajnali 3 lett, nem is értem :)
    Gondoltam eljutok odáig, hogy összerakok egy Small Vesselt, mert ugye az Escape Pod, nagy és lomha, így az lebontottam.
    Jól sikerült összerakni, a kicsi, könnyű, és mozgékony vasat mondhatom. Bár asszem a gunship elnevezés jobban illik rá:


    Utoljára szerkesztette: reaper5687, 2015.08.14. 13:11:34
  • Rocco27
    #22
    De durva lett!!!
  • reaper5687
    #23
    Köszi :) ma rátettem még 4 directional thrustert, így már elég agilis lett, majd kitakarítottam az Omicronon minden tornyot, majd az űrben a Research stationt, amit 2plasma, 1 laser drón is védett, bányásztam aszteroidát, lementem a havas bolygóra, összeszedtem a maradékot, ami kell a nagyobb szintű fegyverekhez, amiket hazatérve le is gyártottam, így most az elején a gépágyú helyett, és a tetőn a két rakéta között is van 1-1 plasma cannon, kézifegyvernek meg csináltam laser riflet. Persze a legmókásabb amikor húsra vadászok a gunshippel :D
  • Rocco27
    #24
    3 nap kockulás után azt kell mondjam, nagyon jól össze van rakva a játék, még mindig megannyi felfedezetlen/ki nem próbált dolog van még előttünk.
  • Rocco27
    #25
    Elmentünk már felfedezni az űrbéli állomásokat is és bányásztunk is az aszteroidán, majd hazatértünk.
    Lehet javítani a hajót, a drónok megsorozták rendesen.


    Utoljára szerkesztette: Rocco27, 2015.08.16. 15:07:29
  • Rocco27
    #26
    A következő űrlapon lehet szavazni a felsorolt dolgok közül, hogy mit látnánk szívesen a játékban mielőbb: https://docs.google.com/forms/d/13trOn2KMvWE-1Jmvg8FuRZrqi0knTu5ZlFykKNzSSk8/viewform?c=0&w=1

    Rábukkantam közben néhány fontos infóra is.
    A játékot elsősorban Windowsra, a dedikált szervert pedig Linuxra fogják tervezni. Később multiplatformos is lehet.
    A szerverek között lesz átjárhatóság, mivel mindegyik szerver részét fogja képezni a teljes galaxisnak. Egy szerver egy bolygórendszert képez.
    Jelenleg angol nyelv támogatott, de később több világnyelvet is fog tartalmazni és nincs kizárva akár a magyar sem.
    Van háttér storyja a játéknak. Az oldalukon elolvasható.
    A mod készítőket támogatni fogják, de először fel kell készíteni a játékot hozzá.

    Egyenlőre ennyi.
    Utoljára szerkesztette: Rocco27, 2015.08.17. 13:48:02
  • Rocco27
    #27
    Frissítés jött ki!
    CHANGELOG FOR PRE-ALPHA 2.2.0

    Features:
    - Added Creative Empty mode: same as normal Creative mode but without capital ships and bases. This mode is for those of you who want to start in an empty world.
    - Workaround to be able to load corrupted save games
    - Added slimmer version of Male model

    Improvements / Changes:
    - Reduced crafting times
    - Reduced Head-Bobbing
    - Control Panel now shows damage of essential blocks
    - Added Rocket Launcher (replaced old launcher)
    - Hyperion crashed better defended
    - First version of hover texts for resources and created objects (BA, SV, GV) on 3D Map
    - Repair & Remove Tool has bonus to remove cockpit and other high-armored objects
    - Less armor on Constructor
    - Updated Main Menu Button Colors
    - Made some more keys configurable (Show FPS, Save Screenshot, HUD on/off)
    - Outputting system data in outputlog now
    - Shrinked radius of drill

    Bug Fixes:
    - Fixed bug that appeared at transition from planet to space and that corrupted save games
    - Fixed bug on LaserRifle (before it exploded directly at weapon for male)
    - Fixed quick cargo box close/open: no longer reports 'Occupied by me'
    - Fixed error message for connecting to other game that has not same version
    - Fixed exploit that you could drop SV weapons.
    - Fixed scope bug on Pulse Rifle
    - Fixed bug when exiting turret
    - Possible fix for bug when quiting game during explosion
    - Possible fix for bug during eating
    - Fixed clipping issue with weapons (weapon mesh could not be seen sometimes in multiplayer)
    - Fixed bug on symmetry plane
    - Fixed animation of other player when connecting

    Known issues:
    - Jetpack particle effect on male not working

    Vékonyabb lett a férfi karakter:

    Az új rakétavető:


    Utoljára szerkesztette: Rocco27, 2015.08.17. 15:42:02
  • reaper5687
    #28
    A frissítés mindig öröm :) A hyperionon még nehezítettek? Így is elég masszívan van védve, löveg kívül, de belül még rosszabb, mindenhol sentry gunok, csak óvatosan arrafelé :)
  • reaper5687
    #29
    Hát mégsem akkora öröm, hazavágta a savemet, nem bírom elhagyni Ninguest, mert beáll hibával, continue nem megy, csak kilépni tudok
  • Rocco27
    #30
    Az szívás.
  • Rocco27
    #31
    Frissítés jött ki!

    CHANGELOG FOR PRE-ALPHA 2.2.1 (HOTFIX)
    Bug fixes:
    - Fixed corrupted save games

    Known problem:
    - If you had problems with your savegames, some of the drones will now be immobile but still shoot

    New games are not affected by those problems.
  • reaper5687
    #32
    Ez gyorsan ment, mondjuk a Support szinte azonnal válaszolt, amint írtam nekik mailt, meg csatoltam a logfilet, mondtam nekik, hogy megvan a savegame crash előttről, így azt is elkérték. Jófejek voltak, és úgy tűnik csak valami minimális hiba volt.
  • Rocco27
    #33
    A minap találtam rá erre, miközben böngésztem a fórumukat.

    A blueprintek az épületek és járművek kimentésére és/vagy megosztására használhatóak - ahogy korábban is gondoltam. Az alábbi linken mások által elkészített űr és csatahajók, bázisok találhatóak és próbálhatóak ki creative módba.

    Link: Blueprint Sharing Thread
    Utoljára szerkesztette: Rocco27, 2015.08.18. 15:13:28
  • Rocco27
    #34
    Frissítés jött ki!
    CHANGELOG FOR PRE-ALPHA 2.2.2 (HOTFIX)
    Bug fixes:
    - Fixed corrupted save games

    Known problem:
    - If you had problems with your savegames, some of the drones will now be immobile but still shoot

    New games are not affected by those problems.

    Utoljára szerkesztette: Rocco27, 2015.08.18. 20:45:41
  • Rocco27
    #35
    Frissítés jött ki!

    CHANGELOG FOR PRE-ALPHA 2.2.3 (HOTFIX)
    Bug Fixes:

    - Fixed bug: when approaching an enemy base with turrets on it an error occurred sometimes that crashed the game and corrupted save game

    Utoljára szerkesztette: Rocco27, 2015.08.19. 22:03:42
  • Rocco27
    #36
    Hogyan építs magadnak saját Tie Fighter-t!


    Utoljára szerkesztette: Rocco27, 2015.08.21. 13:43:34
  • Rocco27
    #37
    Frissítés jött ki!

    CHANGELOG FOR PRE-ALPHA 2.2.4 (HOTFIX)
    Improvements:
    - Increased strength of drill: you should now be able to drill again as in Pre-Alpha 2.1.0

    The next update:
    We are currently working on random generation which means you can expect that the current planets will be fully procedurally generated (terrain, distribution of resources and POIs, etc) in Pre-Alpha 3.0.0. In addition, we will add another planet - here are already 2 teaser screenshots of the new planet.





    Utoljára szerkesztette: Rocco27, 2015.08.22. 20:09:35
  • Caliph
    #38
    rakhatnának bele automatizált gépeket,pl bányászgépet futószalagokat ami elviszi a nyersanyagot,automata feldolgozás stb :)
  • reaper5687
    #39
    Naja, anno a mc-ban is komplett ipari parkokat csináltam, itt is tök jó volna, kiegészíthetnék még általunk készített drónokkal, lehetnének automata vagy távirányításúak is.

    #Rocco: jól néz ki az új bolygó, és nagyon várósak már a proc-gen világok. :)
  • Rocco27
    #40
    Találtam egy háttérkép csomagot, amit meg is osztok most veletek:






    A letöltési link: Wallpaper Pack 1 1660x1001

    Nos nektek melyik tetszik? Nekem 6.-ik!
    Utoljára szerkesztette: Rocco27, 2015.08.26. 15:10:24