314
Empyrion - Galactic Survival
  • lammaer
    #274
    A silver powder az egyik legszemetebb grindelős komponens... 50 oreből lesz 1, azt százasával kell... eléggé be volt szívva amodder amikor kitalálta, lehet valaki IRL megbámtotta mondjuk a boltban, és igy áll bosszút a játékostársadalmon.

    Ennél jobban csak a progenitor parts-ot utálom szedni... azt már inább megveszem a piacon, bármibe is kerül.
    Utoljára szerkesztette: lammaer, 2022.05.21. 18:15:31
  • Caliph
    #273
    szia,silver ore kell hozzá 500 és 10 purified water.
    ingame a játékban van pda,azon belül empyrionpedia,és ott meg tudod nézni melyik alapanyagot milyen bolygón kell keresni
  • havenday
    #272
    Sziasztok, Reforged-del játszom, szükségem van silver powderre, milyen típusú bolygón található, tudja valaki?
  • Pingyóka
    #271
    Összepakoltam eljöttem a kezdő bolygóról, elindultam a Zirax-al ellentétes irányba a Tranquility (Trader Gulid) irányába.Keresem az új bázist. Leszálltam egy bolygón, ahol kedvesen üdvözölt valami kétlábú Alien,futott felém azt hittem üdvözölni akar ,de nem :) Le kellett lőnöm. Viszont a mai naptól ezen és egy másik szerveren is (official) kb 15 mp-enként elkezd a kép remegni, ez mi lehet? Még az irányítást is kirázza a kezemből ,de csak bolygókon.
  • lammaer
    #270
    Amúgy ha a hajóddal eljössza a bolygóról és visszarepülsz, resetelődik a 14 nap (asszem a cb:wipe command meg is mutatja mennyi van hátra).

    De ahogy a kolléga írta, célszerű előbb-utóbb elhagyni a starter bolygókat. Mondjuk arra figyelj hogy mivel a Zirax birodalom szívében vagyunk, a környező rendszerekben mindenhol a zirax az úr, szóval óvatosan. Elég messzire kell menni a békésebb rendszerekhez...
  • Pingyóka
    #269
    Köszi,közben a server chaten is ez volt a téma, bepakolok a capital shipbe és ellépek innen :)
  • Caliph
    #268
    14 nap után wipol,egyrészt hogy ne ott héderelj,hanem irány a galaxis és keress más helyet,igy a kezdő bolygó nem lesz full teli ha jön egy új player.
    a kezdő bolygón le lehet hívni egy alap kezdő cvt,abba bepakolhatsz és irány amerre szeretnél :)
    sokat ne várj tőle,pajzs nincs,fegyó alig,de pont jó hogy kezdő löketnek
  • Pingyóka
    #267
    Sziasztok,

    Több mint egy hete indítottam egy játékot a HWS szerveren, és ma kiírta ,hogy 2 nap múlva wipe-olja a bázisom, 5 nap múlva a hajómat.A kezdő rendszerbe vagyok, el kell onnan jönni ,vagy miért akarja wipeolni?
  • Caliph
    #266
    ja meg lehívtam a kezdő cv-t,változtattak rajta,egész jól néz ki,mondjuk nem több mint egy mozgó alap bázis
    de nem az amilyen volt
  • Caliph
    #265
    hát visszamennék legszivesebben megnézni,de most földönfutó lettem,egyelőre :D
    mehetek vissza origin gunért is,mondjuk az egyetlen pozitívm hogy az ocd is vissza lett állítva,abban van cucc bőven. lehívom aztán addig meg se állok sehol amig nem találok egy bázisnak valót bolygót,oda felrottyantok egy alap tároló bázist aztán kipakolok,és készülök az űrállomásra....
    ez a tartalék sv jó ötlet,lopom...főleg ha még a saját űrbázis is képes kirakni :D
  • lammaer
    #264
    Úgy tudom a schematic csak X darabszámra elég, nem írja rajta valahol?

    Az automata chat warninggal ne foglalkozzál, előfordul :)
    Utoljára szerkesztette: lammaer, 2022.04.21. 12:25:00
  • lammaer
    #263
    Oh igen, vannk bugok szépszámmal a játékban. A legnagyobb probléma hogy alapvetően nem multiplayerre készült, ez pl simán látszik olyankor amikor a közeledbn van egy másik player vagy űrhajó, nagyon rapszódikusan tudnak mozogni, csúszkálnak előre hátra.


    Ami nekem gyakori, hogy simán csak lecrashel a játék, mondjuk amikor az első pár lövés eldördül egy ütközetben. Mivel csak állva 1vs1ben nem nagyon lehet leküzdeni az NPC hajókat/állomásokat (célszerű kimanőverezni a lövéseket), hiába lőnek a turretek továbbra is, a shield hamar elolvad az ellenséges állomáso tüze alatt, és onnantól kezdve kezdenek törni a blokkok - namost ideális esetben 1 perc azért kell amig újraindítoma játékot és betölt a szerver is, addigra a hajómból nem marad semmi se...

    (még nem szoktam rá de ahogy elnézem nehezebb célpontok ellen a klántársak már úgy mennek hogy a hajóik elején több rétegnyi xeno meg hardened steel van, aminek csak az a célja hogy fogja fel a lövéseket mert a pajzs nagyon hamar lemegy... erre még rá kell hangolódnom, nem szeretek armorral tankolni.)

    Másik kedvenc bugom valóban az hogy néha az egyik játékos számára látszik az ellenséges hajó, a másik vagy rossz helyen látja vagy abszolút nem. (ilyenkor amúgy ki kell warpolni meg vissza, az javitja).

    A harmadik kedvenc hogy teleportálás közben néha kidob a világűr közepére a semmibe a rendszer (mondjuk az állomás helyett), egy szál szkafanderben (de ez legalább orvosolható, mindig van a factoryban eldobható SVm, az inventoryban meg egy kis prométheum, lehívom megtankolom azt repülök).
    Tegnap ennek alváltozatát is tapasztaltam, kiléptm az űrállomásomon, pár órával később belépek játszani és 5km-re az állomásomtól lebegek...


  • Caliph
    #262
    schematic,pl uhc (asszem) research shipről vehető,mondju vulcan ágyú schematic...nem olcsóak,akát több milla kredit is

    yepp irták a cseten hogy kár ticketet irni,ha nincs videó akkor akár én is odavezethettem volna a hajót..mondju starter mining cvt nem tudom miért vezetném egy zirax shipyard közelébe,de ja... :D
    irtam shit happens,erre kaptam egy chat warningot is csúnya beszéd miatt,szal egy modinak is sikerült belém rúgni még egyet :D
    fresh start,lespawnoltam,kiléptem...
    hétvégén nekiállok ismét,lehivom a starter cv-t aztán sztem szét is bontom és megy be a factoriba az egész :D

    chaten irták még hogy készüljek nyugodtan ilyenekre,láthattatlan ellenség,hajó,harc közbeni crash stb :D
  • lammaer
    #261
    Átérzem, nekem 3x robbant fel hajóm, 2x bug miatt. De sajnos ott se volt help....
    Ha kell help szólj, fúrunk egy jó kört.

    Starter CVt lehívtad már? Mert az azért nagy segitség....

    ",ha egy tervrajzot megveszek,onnantól gyárthatom végtelen számban a cuccot "

    Nemtom pontosanmilyen tervrajzra gondolsz...
  • Caliph
    #260
    hát akkor frest start...sok arany,a cv,egy fullos mining sv,egy favágó hv,
    320k telifúrva,másik 320k tele cuccal... :D
    az életkedvem is elment :D
    totál rajtam kívül álló ok,ép ésszel a közelébe se mentem volna a shipyardnak

    gondoltam betolok factoriba annyi cuccot amennyit csak lehet,de még űrruhában is kikőtt az a "+!/T :D
    Utoljára szerkesztette: Caliph, 2022.04.20. 19:53:25
  • Caliph
    #259
    az aux meg a quantum is 10 ben van limitálva igaz? hát előbb mondjuk úgyis bázist építek,aztán esek neki az ilyen dolgoknak...na meg pénzt kell kukázni ,mert kéne egykét tervrajz is:) jut eszembe,ha egy tervrajzot megveszek,onnantól gyárthatom végtelen számban a cuccot igaz?

    oké most van baj...visszaugrottam haven rendszerbe,be a zirax shipyard mellé,oda a hajóm,esélyem se volt...irok ticketet foglalkoznak velem vagy igy jártam? :D


    hát ez nagy szopás,most rohadtul nincs kedvem a nulláról újrakezdeni bakker :D
    chaten irták hogy igy jártam :D
    Utoljára szerkesztette: Caliph, 2022.04.20. 19:27:47
  • lammaer
    #258
    A radar complexet én is pár napja csináltam meg, elég maceás volt mert a földi harc ugye állandóan arról szól hogy valami megmérgez, megéget, megfertőz azt lehet rohangálni a medical stationhoz vagy kapkodni befele a gyógyszereket.

    Turretből a mi szintünkön pozitronokat mondják most favoritnak (régebben a plazma volt az, de a pozitron az hitscan weapon, tehát instant sebez ahova kell, mig a plazma ügye lövedék alapú), illetve a rakéták jók még mert azok mindig találnak - most ugye a limit asszem 12 / turret type, tehát kombinálni kell.
    Én kedveltem a zirax plasma/missile turreteket is, mert azok meg használhatóak a légkörben, bár a lőszer beléjük kicsit drágább - beszerezni sztem a legyegyszerűbb a HWS marketplaceről, vagy ha mész zirax hajókat lőni....

    A 2.1 mill CPU limit áthágására a következő lépés - én most itt tartok - az aux CPUk beszerzése. Ezeket a drone faction (NEM azonos a droneokkal amiket pl a ziraxok is rádküldenek - jó messze van ez is a zirax űrtől) nagyobb járműveinek (harvesterek, a többi az elég kemény most még) megsemmisitésekor lehet lootolni (salvaged drone component vagy mi a pék a a neve), egy darabban van 3-5, és 100 kell egy AUX corehoz.
    Amire utána vigyázni is kell, mert ha megsemmisül nem tudod simán visszarepairolni.

    Nálunk most a klán rá van kapva, minden este megyünk a dronespaceba, azt a nagyok írtják a hardcore célpontokat, én meg ölöm az aprólékot, aztán megy az aki kapja marja lootolás :D

    Qunatum coreom még nincs, de amig nics meg a 10 aux addig azzal nem tökölök.

    Viszont azt nem tudom vannak e jó küldik még amit lehetne csinálni... pl az ECC-ben vannak mission teleportok, azokat megnézhetnénk vmikor....
  • Caliph
    #257
    már megjártam,190 fényév,nem volt halálosan messze,megvan a húsvéti páncél is
    starterban letudtam a kezdő küldisort. szerencsére egy játékostárs is pont a radar komplexes küldit tolta,ketten kipucoltuk,a xenu mainframet is,így most letudva ez a küldisor végig
    kövi cél akkor bázis keresés. sajnos ahogy mondtad is,a homeworld a zirax rendszer közepén van,szóval oda és a környékre sem költöznék be szivesen. feltankolok pentaxiddal aztán nekiállok keresni valami helyet,megnézem azért az Salo rendszert is,hátha megtettszik
    felrántok egy alap bolygóbázist ,aztán egy fő űrállomás lenne a cél.
    aztán keresek valami endgame elfoglaltságot :D

    tesztelni kéne az új pajzsrendszert is,mennyit bírhat,erőre vagy töltésre optimalizáljam,meg persze mennyi fér bele a cpu limitbe :D
    az új fegyókat is körbe kéne nézni melyik mit tud,aztán a tesztek alapján lehet tervezni egy ütős cap shipet :D
    Utoljára szerkesztette: Caliph, 2022.04.19. 11:29:00
  • lammaer
    #256
    Szia,

    A PVE HomeWorld mellett lévő SUP rendszerben lakunk, ez ilyen fizetett rendszer, sajnos oda más nem telepedhet be. Hogy van e a környező rendszerekben biztonságos lakható bolygó...

    Viszont a srácok találtak egy jó bolygót a Salo Alpha rendszerben - Ios Planet. (17 fényév az alpha startertől). Húztak is fel vmi starter baset oda...

    ---
    Amúgy úgy néz ki mégiscsak vissza lehet jönni a supergate-vel az ECC rendszerbe Tallodarból - csak annyi a trükk hogy a supergate a Tallodar rendszerben láthatatlan, de ott van - ha a PVE homeworldből odaugrasz Tallodarba, bookmarkold be a ahova megérkezel, és onnan 1 ugrással lehet visszamenni
  • Caliph
    #255
    esetleg van már neked/nektek kinézett rendszer letelepedni? továbbra is oda költöznék mellétek pár fényévnyire
    most elég para van,minden a értékem a hajóban,remélem nem durrantom el sehol :)
  • Caliph
    #254
    na alvás helyett megjártam a homeworld rendszert,behúztam a origin gunt meg a páncélt az eventből...kész szenvedés volt leszállni,teli van nyuszihajóval,még a lábam is eltörtem. köszi a kódot :)
    visszaugrottam havenbe,legyártok egy favágót meg egy sv minert,kivégzem a küldisorozatot,aztán ki kéne találni merre telepedjek le :)
  • Caliph
    #253
    nope,tegnap alvás helyett sikerült elmenni bulizni,de már öreg vagyok én ehhez :D a mai napom megint kuka,holnap meg már meló...délután lehet ránézek ha lesz erőm :)
  • lammaer
    #252
    Húsvéti eventet megcsináltad már?

    A fődij elég értékes, a starthelynél van a nyusi, annak a fejében vanegy láda, benne egy augmented armorral... a kód hozzá 3300 (de ha kérdezik ne írd be publicba).
    A többi kód is megvan ha érdekel...
  • Caliph
    #251
    akkor még jó hogy nem kerestem :D
    most egyelőre egy űrállomást próbálok összerakni singleben,de még nincs meg a forma a fejemben aztán csak építgetek ezt azt...de majd ha kitaláltam :D

    Utoljára szerkesztette: Caliph, 2022.04.17. 11:46:57
  • lammaer
    #250
    Közben úgy néz ki hogy a supergated a tallodarról visszafelé nem működik, azon egyszerű oknál fogva hogy nincs ott....
  • Caliph
    #249
    hát semleges terület lenne jó,viszonylag közel a homeworldhöz. még nem néztem mi merre,csak annyira sikerült belépnem ma is hogy a napi ládát behúzzam.
    vagy kirepuzni valakit aztán beköltözni hozzájuk. polarison és talonon meg a ziraxon kívül még nem taliztam mással,bár tudom hogy vannak,nemtom melyiknek mi az egyedi előnye,már ha van :)
  • lammaer
    #248
    Hát, az EEC még bőven Zirax területen belül van, szóval nem sok ideális lakóhelyet tartalmaz....
  • Caliph
    #247
    na ez jó hir,megmarad a pentaxid meg egy csomó idő :D bár az ugrálásban meg az a jó hogy közben már lehet nézlődni lakóhely céljából :)
  • Caliph
    #246
    boldog szülinapot! :)
  • lammaer
    #245
    Na közben mekipróbáltam, a Tallodar sectorban vane gy supergate, lehet menni vele instant az ECCbe (és visszafelé is).
  • lammaer
    #244
    Hát, ez egy burzsuj klán, vettek maguknak saját naprendszert a PVE Homeworld mellett, stargatevel meg minden.
    De biztos én nem itt ogok lakni, hanem vmi Zirax territóriumon kívüli rendszerben, de ez még képlékeny.
    Én is visszamegyek főküldizni a starter rendszerkbe

    (amúgy az PVE Homeworldben van stargate, amivel vissza lehet ugrani az alfa rendszerbe. Új HWS fejlesztés, Rexxus nem bír magával)
  • Caliph
    #243
    köszi :)
    én is visszakaptam a CV-m,benne mindennel... :) először nem akart kanyarodni,de első kérdésre megkaptam a chaten a választ :)
    nekiugrottam ismét a fő küldinek,elviszem a radar bázisig aztán irány a homeworld az origin gunért,meg csak úgy megnézni mégis :)
    holnap lesz egy kis időm tolni szerintem meg vasárnap is. szal ha megvan a rendszer ahova letelepedtetek,akkor odaköltözök a környékre ,így közel lesz a help ha neked vagy nekem szükség lenne valamire.
  • lammaer
    #242
    Közben rákérdeztem solar panel ügyben a hivatalos discordon és a fejlesztő maga válaszolt:

    "Factors that will increase or reduce the efficiency in SPACE:
    - Angle of panel towards sun: best efficiency when sun hits perpendicular on panel
    - Distance of sun: the further the orbit playfield is away from sun, the lower the efficiency (eg lower efficiency in Ningues orbit than Aestus orbit)"

    Szóval jah, számít a bolygó naptól való távolsága is :)

    félelmetesen jó ez a community, mind a fejlesztők, mind a szerver üzemeltetők aktivak, lelkesek, segítőkészek.
    Utoljára szerkesztette: lammaer, 2022.04.15. 22:37:01
  • lammaer
    #241
    Hát, ettől lesz igazán survival a játék, mert az a hajó egy challenge :)
  • Caliph
    #240
    majd figyelem ,este ránézek,meg a szokásos napi szavazás és ládát megpróbálom behúzni,ennyire belépek akkor is ha nem maradok tovább. bár tegnap a láda nem ment.
    ha nem kapom vissza a hajóm,rá leszek szorulva a kezdő cvre,de nem kívánja a szervezetem :D
  • lammaer
    #239
    Sztem ma visszadják, tényleg dolgoznak rajta mint az állat...Figyelj a ticketre nem e kérdeznek még vmit...

    "nem láttam,mire berakták már elhagytam a kezdő bolygót"
    szerintem te jártál jól :), de poénból lehívhatod majd most is
    Utoljára szerkesztette: lammaer, 2022.04.14. 12:21:51
  • Caliph
    #238
    nem láttam,mire berakták már elhagytam a kezdő bolygót,aztán napokig csak utazgattam keresni a helyem,mire jött a gebasz

    a hajómat remélem én is visszakapom,addig nem fogok játszani,sztem szombaton ránézek mizu
  • lammaer
    #237
    Egyelőre épp vacillálok hova álljak be (az RP miatt oda megyek ahol a legtöbben lesznek :D), szerintem pár napig még nem telepedek le sehol, ha esetleg te találsz jó helyet szólj.

    Mondjuk a PVE homeworld körül (30-40LY távolságban) vmi rendszer lehet hogy nem rossz ötlet, feltéve ha nem a Zirax birodalom közepén van...


    Jah, tegnap este visszakaptam a hajóm (jó fejek voltak az adminok, mert még a nevét se tudtam rendesen, nem hogy tudtam volna mi az IDje), és még igy is visszahozták (pedig csak a starter ship volt némi cuccal a raktérben - minden benne volt ahogy állt a balesetkor)


    Először azt hittem bug, mert repülök az űrben, egyszer csak megjelenik a radaron egy "lamma starter ship" nevű hajó.. mondom WTF, amivel épp repültem azt is igy hivják, megduplázódtam vagy mi?
    (láttam már szellemhajós bugot, volt egy bolygó ami tele volt egy player CVjével, ami ott volt de igazából mégsem :D, le lehettt rá pl szállni ahogy lebegtt a levegőben de aztán hirtelen átestél rajta)

    Közelebb mentem és akkor ismertem fel a két bazinagy mechanikus fúróról hogy jé ez a crash előtti hajóm.... akkor restoreolta vissza az admin :D

    Rendesen beletúrhattak a játék fájljaiba hogy igy ki tudják szedni vmi sérült saveből az objektumokat és beinjektálják az újba. Mondjuk Rexxus afféle fizetetlen béta teszter, egy csomó dolgot ő tesztel le a fejlesztőknek a HWS szerveren, szóval elég közel van a tűzhöz...
    Utoljára szerkesztette: lammaer, 2022.04.14. 11:45:30
  • lammaer
    #236
    Tegnap lespanoltam ArtemisRogue-val (empyrion hajóépítő "celeb"), azt átküldte a hajót amin éppen dolgozik (az általam favorizált Cry Havoc! új verziója), sőt megkért hogy írjak véleményt róla (mi tetszik mi nem) - persze ez inkább csak gesztus volt, én játszok kb 3 hónapja és sose voltam endgame content körül, ő meg tolja a hajókat már évek óta :D

    Ami azért viccess volt, hogy volt 2-3 olyan átalakítás amit az előző szezonban én is megcsináltam (pl ajtók meg létra a pilótafülképe, full felszerelt centralizált orvosi/engineering szoba a fülkéhez közel, mining laserek az orrban) - leginkább a kényelem és a célszerűség okán, úgyhogy át is küldtem neki a fotókat az én BPimről hogy akkor az az ajtó ott copyrightos és ha használja írja bele hogy ez itt a hires "Lammaer entrance" :)

    Aztán hajali 3ig diskuráltunk, kiderült hogy a HWS starter CVt a hiresztelésekkel ellentétben nem is ő csinálta csak valami ősellensége rá akarja kenni :) Nemtom láttad e, de azt a hajót rendesen szidja mindenki global chaten, mert tényleg ritka elb*szott design, kezdve azzal hogy starter ship azt beszállni se tudsz ha nincs jumpjjetes űrruhád :D (de hát gondolom te is találkoztál vele, azon a hajón ami csk lehet rossz :D )

    Mondjuk rendesen átalakítottam már azt is, mert éppen úron vagyok a homeworld felé hogy hozzáférjek az OCDhez meg meglegyen a faction puska...

    Jelenleg igy néz ki a kicsike, lassan már kezd a szivemhez nőni, mondták is a factiontársak hogy beteg állat vagyok :D



    Utoljára szerkesztette: lammaer, 2022.04.14. 11:36:35
  • Caliph
    #235
    arkantos :)

    factionba szerintem nem lépek be,de ha elárulod majd merre telepedtek le , akkor keresek egy közeli rendszert és odaköltözöm,ha igy megfelel :)