330
Stranded Deep
  • Ironman2
    #168
    Már megvan,mégegy ilyen flaskát kell gyártani kókuszból,és négyszer telik meg a teteje,a flaskával kell merni a vizet,de alulról fogynak a levelek,igy azokat is mindig utána kell tölteni,érdekes megoldás.Kajából rengeteg van,bemegyek a sekély vizbe,dögig van szardiniával,meg ott a kókusztej,bár attól fosni lehet egy idő után.DD Csak a viz kevés ugye,ami gyorsabban fogy mint az étel.MAjd lehet mégegy vizgyüjtőt csinálok.Kurva sok levél kell ebbe a játékba.
    Utoljára szerkesztette: Ironman2, 2018.04.23. 23:45:52
  • Ironman2
    #167
    Az aljára rájöttem,levelek kellettek,de a tetejéhez hiányzik valami anyag,hiába ütöm kalapáccsal.
  • atty707
    #166
    Kalapáccsal kell építeni, ahogy a falakat is. A vízgyűjtőt pálmalevéllel lehet upgradelni a leírásuk alapján.
  • Ironman2
    #165
    Ja,ultrán,meg high-en van minden,direkt felhúztam,nagyon gyorsan fut.Bár az elmosódást utálom,az ki van kapcsolva alapból,meg a bloom effekt,csili-vilit se szeretem egy játékban.
    Utoljára szerkesztette: Ironman2, 2018.04.23. 20:38:40
  • Ironman2
    #164
    A vizgyüjtőt mivel kell upradgelni? Látom a famennyezetet kalapáccsal lehet felfejleszteni.Vagy itt idő kérdése amig felépülnek?
  • Norbertboy
    #163
    Várom a többi képet is! Nagyon szép a játék.

  • Ironman2
    #162
    Haladok,bár jobb lett volna fabódé,mert annak a fala is 4 stickbe kerül.D



  • Ironman2
    #161
    Ja,még elég időben rájöttem hogy a jobb egérgombbal kell húzni tárgyakat,meg emelni,igy no problem a beragadt csónak,simán le lehet emelni.De most amúgy némelyik helyre ki is lehet kötni,igaz azt még nem tudtam,de van rajta kötél.Jön a vihar a játékban (itt is amugy.D).Áteveztem a szembe lévő szigetre,nagyobb lett a víz sodrása,erre visszanézek,sehol a csónak.Szépen elsodorták a hullámok.Én meg utánaúszok,elkapom,de meg is sebez egy cápa.


  • Ironman2
    #160
    A Bermuda az inkább egy Raft klón,a másiknak meg esélye sincs még a közelébe se érni a Stranded Deepnek
  • Norbertboy
    #159
    Bermuda - Lost Survival, Escape the Pacific
  • atty707
    #158
    518 órával én egy kicsit másképp csinálom, bár a legutóbbi frissítést még nem néztem
    Mindenképp kis szigetet választok kiinduló pontnak (nincs kígyó), a nem pálmafákat, köveket, rákokat, kötélnek való palm tree-ket összegyűjtöm, egy helyre viszem őket a szigeten belül. (Általában keresek egy közel egyenes, üres területet.) Ide már építem is a füstölőt, illetve a vízgyűjtőt, valamint egy pálma feláldozásával a shelter-t. (Shelter helyett lehet hálózsákot is csinálni akár, ha van annyi alapanyagod.) Ezután 12 stick-ből dárdát készítek, majd másnap reggel irány a nagy fehér cápa :) Ha éppen elmerülsz a tengerben a part mellett, akkor viszonylag biztonságosan ki lehet csinálni, ad 3 bőrt, és 3 nagy húst. A husit már füstölöm is a rákokkal együtt (amíg a nagy húsok füstölődnek, addig 3* lehet rákhúst (halat) füstölni.)
    Ezután átvergődök a nagy szigetekre, a hajóroncsokból összeszedem a cuccokat, majd fogok egy másik közeli kis szigetet, átköltözök ideiglenesen oda, kivágom az összes fát, és építem a raft-ot. A legjobb az, ha sikerül motort is rakni rá, bár legutóbb megbonyolították, mert krumpliból kell üzemanyagot erjeszteni, és nagyon gyorsan fogy is.
    A raft-ot érdemes 3*3-asra készíteni (csak fa nálam az alapja, nem használok hordót, autógumit) - sok anyag kell hozzá, de megéri, mert a cápák nem tudják felborítani.
    Ezzel párhuzamosan az összegyűjtött növényeket nem felhasználom, hanem elültetem, így rövid idő alatt elég sok össze tud gyűlni. Szerencsére már kijavították a levegőbe termő növények bugját is.
    Ezután lehet felfedezni a szigetvilágot, vagy ha kedvetek van "palotát" építeni. A küldetéseket egyszer végig csináltam, elég is volt belőlük annyi.
    Érdemes első mentés után a térképről (Carthographer) egy képernyőmentést készíteni, ezt a játékkal párhuzamosan megnyitva be lehet jelölni rajta, hogy merre jártunk.
    "Röviden" ennyi, hogy én mit, hogyan csinálok.

    Escape the Pacific-ot is próbáltam, nagyon messze van a Stranded Deep grafikájától, hangulatától szerintem.


    Utoljára szerkesztette: atty707, 2018.04.23. 12:59:56
  • Ironman2
    #157
    Készen állnék az indulásra,ha kimozdulna az a csónak a helyéről.DD Szinte mindenhez kötél kell,(vagy ilyen rögzítő anyag),ahhoz meg kellenek a levelek (leaves),de ezen a szigeten már nincsen ilyen,és csak az hiányzik a vizgyüjtőhöz.Egyébként lehet pakolni a csónak leltárába is,már rájöttem hogyan,alul kell választani a hátizsák,és csónak között,és egérgombbal lehet átvinni cuccokat.Alapból még egy iránytűt is kapunk,azt kihagytam a felsorolásból.A konzerv felnyomja az étel,és italszintet is.Kicsit könyebb igy a játék,de hamar el fog fogyni.


    Utoljára szerkesztette: Ironman2, 2018.04.23. 12:20:44
  • Ironman2
    #156
    FarSky-ról is tudok,meg van topikja is,de annak borzalmas a grafikája.Az Escape the pacific közelebb áll hozzá.Egy az egyben Stranded Deep koppintás.
  • Ironman2
    #155
    Most rákokat kell majd gyüjtögetnem,meg sütögetnem.Irtó jó hogy a tüzhely fölé kell tartani a húst,és igaziból megsütögetni.Lehet is hallani ahogy sül a zsirja.D De lehet újrakezdem a beragadt gumicsónak miatt.Érdekes úszva hamarabb átértem a másik szigetre,minthogy dobálja menet közben a csónakot.CSak mázlim volt hogy nem jött cápa,legközelebb már nem lesz szerencsém.
    Utoljára szerkesztette: Ironman2, 2018.04.23. 11:31:20
  • Ironman2
    #154
    Melyik a másik? Gondolom az első a Subnautica,bár ott lehet választani hogy túlélést játszunk,vagy hagyja figyelmen kivül,és úgy toljuk.Engem kicsit idegesített hogy halakat kell gyüjtögetni az elején.Tudom később a farmolás miatt már könyebb a kajálás,piálás.Ez a Stranded Deep,kicsit életszerűbb.Igazi túlélőszimulátor,csak nehogy elb@sszák ezt is hogy beraknak sci-fi dolgokat.
  • Norbertboy
    #153
    Már van kettő konkurenciája a játéknak, szal nyomni kell nekik! A napokban kipróbálom én is.
  • Ironman2
    #152
    Na b@zdmeg! A kókusztej egy idő után meghajtja a beleket,akkorákat fingok,hogy még hallani is rossz.DDDDDD Azt is mondja hogy már nem akar ilyent enni.
    Amúgy most megint beszoptam,vigyázzatok az elején hogyan parkoltok le a gumicsónakkal,csakis a vizen maradjon,mert a szárazföldről már nem lehet kihozni sehogyan se.Átúsztam a másik szigetre,és nem támadott meg semmi se hála istennek,de kajám csak a konzerv maradt,mert a kókusz már ártalmas lett.Nem szereti.A rohadt vizgyüjtőhöz elfogyott a falevél,ezért kellett átlubickolnom a másik szigetre.Pedig már minden megvan hozzá
    Utoljára szerkesztette: Ironman2, 2018.04.23. 01:00:15
  • Ironman2
    #151
    A hangok viszont tényleg zseniálisak lettek az experimentalban (avval játszom).Az introban megmaradt viszont a förtelmes visszhangzás,ahhoz nem nyúltak.Még jó hogy van már mentésem,és nem kell újrakezdeni mindig előlről.
  • Ironman2
    #150
    Én most eljátszadoztam vele,már épül a kis primitiv kunyhóm.Kicsit megkönnyítették a dolgot,a gumicsónakban van 3 konzerv,és ragasztószalag is kezdésnek.3 slot tároláshoz van hely a gumicsónakban,végre nem potyog ki belőle semmi ha felborulnánk,viszont nagyon meg kell gondolni mit viszünk át másik szigetre a leltárunkon kivül is.Gyári térképen játszom,ott minden a helyén van alapból.Kezdőszigeten már majdnem minden fát kivágtam,lassan elfogy a kókusz élelem,kell más kaja után kajtatni,mert akkor éhen fogok halni.Vizgyüjtőt még nem csináltam,ahhoz kell majd a 2 kék vászon ami megtalálható a kezdő szigeten.Csak jöhetne vihar már! Előbb-utóbb el kell hagyni a kezdő szigetet,raftot akarok épiteni,mert ez a gumicsónak édeskevés.Ahogy nézem a raftot is lehet bőviteni jó kis kérót lehet rárakni,mint az ARK-ban.
  • Ironman2
    #149
    Igy a felénél már nagyon kezd alakulni a játék.Küldetések kellenek,gondolom lesznek is.
  • Ironman2
    #148
    Ez meg a 0.43 újdonságai:


    - Added new Fish Trap!

    - Added new Bird Snare!

    - Added new Water Still!

    - Added Ocean Current!
  • Ironman2
    #147
    Igen,az egészet átirták a 0.42-ben! Sőt a patchekben jöttek még hozzá hangok!


    - Added new Fuelling System!
    All Vehicles using combustion engines now require fuel to run. A full tank of fuel (4 potatoes) will average 4 trips to an island (there-and-back) for the Boat Motor and 2 trips for the Gyro.

    - Added Fish Flocks!

    - Added Vehicle Engine loot item.
    - Added Vehicle Electrical Part loot item.
    - Added Vehicle Filter Part loot item.
    - Added Vehicle Fuel Part loot item.
    - Added Clay Brick Door building item.
    - Added Clay Brick Steps building item.

    - Added new high quality Sound Effects!
    - Added new Axe sound effects.
    - Added new Knife sound effects.
    - Added new Stone Tool sound effects.
    - Added new Hammer sound effects.
    - Added Footstep sound effects.
    - Added Jump sound effects.
    - Added Land sound effects.
    - Added Climb Ledge sound effects.
    - Added Climb Ladder sound effects.
    - Added Climb Tree sound effects.
    - Added Swim Underwater sound effects.
    - Added Boar Movement sounds.
    - Added Boar Death sounds.
    - Added Boar Damage sounds.
    - Added Snake Attack sounds
    - Added Snake Warning Hiss sounds.
    - Added Crab Movement sounds.
    - Added Crab Attack sounds.
    - Added Shark Movement sounds.
    - Added Shark Attack sounds.
    - Added Squid Movement sounds.
    - Added Squid Attack sounds.
    - Added Eel Movement sounds.
    - Added Eel Attack sounds.
    - Added Smoker Attach meat sounds.
    - Added Campfire Ignite sound.
    - Added Campfire Extinguish sound.
    - Added Campfire Refuel sounds.
    - Added Solar Still Refill sounds.
    - Added Palm Tree Harvest sounds.
    - Added Ficus Tree Harvest sounds.
    - Added Pine Tree Harvest sounds.
    - Added Yucca Harvest sounds.
    - Added Driftwood harvest sounds.
    - Added Boat Motor sounds.
    - Added Ambient Raft sound.

    Added new Sound Effects
    Added new Coconut hit and break sound effects.
    Added new Sail and Sailing sound effects.
    Added new Eating sound effect.
    Added new Drinking sound effect.
    Added new Drinking Medical sound effect.
    Added new Shark movement sound effect.
    Added new dirt Footstep sound effects.
    Added new Seagull flock audio.


  • Ironman2
    #146
    Újnak nem mondhatók,csak átalakitották a hangzást benne.Experimentalt kell letölteni,aki nem tudja hol található:steamben játék nevén jobbklikk,tulajdonságok,és ott a béták fülnél van a listában. Azonnal le is töltődik ahogy kiválasztjuk.

    nekem hangosabbnak tűnnek a zajok,viszont a viz alatt mintha visszavettek volna zajokat.Azért sikerült felborulnom a csónakkal,hehe.Lementem a viz alá,és egy hatalmas roncs volt pont alattam.
    Utoljára szerkesztette: Ironman2, 2018.04.22. 20:29:18
  • Norbertboy
    #145
    Új hangok lettek? Kíváncsivá tettél :D
  • Ironman2
    #144
    Még a 0.42 is experimentalban van,de már adják a 0.43-as experimentalt.Én kipróbáltam a 0.42-es experimentalt,egész jópofásak lettek a hangok.Most meg jöttek új állatcsapdák,és viz alatti cuccok is
  • Ironman2
    #143
    Én még mindig ottvagyok hogy egy darab kő kéne a hammerhez,de nincs a szigeten.DDD El kell evickélnem evvel a szarral másik szigetre,vagy felborulok,vagy nem.Amúgy néztem vannak erősebb raftok is,nem csak ez az egy.
  • Norbertboy
    #142
    Én a lépések hangjára gondoltam. A földön is rossz a vízben meg olyan mintha a kádban csobognának. Ha tényleg jön egy profi csapat hangokkal újra előveszem a játékot.

  • atty707
    #141
    Igen, alap kaja készlettel, iránytűvel.
  • atty707
    #140
    Remélem nem lesz benne multi (vagy legalábbis kikapcsolható lesz), olyan illúzió romboló lenne. Egyedül lezuhansz egy lakatlan szigetvilágban, és hemzsegnek benne más "hajótöröttek". Pont az tetszik benne, hogy egyedül vagy az "anyatermészet" ellen. Egyébként ha jól olvastam, max. co-op-ot terveznek bele, nem lesz valódi multi.
    A legutóbbi mentésemmel eljutottam a 96 napig, végig vittem a mission-okat is, így van gyrocopter-em, élvezet csak úgy felszállni vele és röpködni cél nélkül. Újra kéne megint kezdenem az egészet, de nincs az az isten, hogy a kampányokat még egyszer végig szenvedjem.
    A Subnautica-ban is van jópár játékórám, de az ennyire nem fogott meg. (Free modban építkeztem csak benne, a sztori nem érdekel/nincs időm rá.) Másik hasonló játék a Planet Nomads, az is jó kis túlélős játék, de számomra ez a "pont jó".
  • Ironman2
    #139
    Eh,jól látom,van már tároló a life rafton? Újraalkották.Mindjárt meglesem.
  • Ironman2
    #138
    Majd előbb utóbb rácuppannak erre is,mint a Subnauticára,főleg ha majd lesz benne multi.Tök jó lenne ha mindenkit más szigetre rakna le egy mapon,és egymással cserélgetnénk.Nincs loot respawn,egy kőért át kellett eveznem egy másik szigetre,annyi hiányzott hozzá.Volt amikor féluton felborultam a csónakkal,olyan erős volt a hullámzás.D
  • atty707
    #137
    Szerintem elég jók a hangok (motor, gyrocopter, kígyó), de azt olvastam, hogy most fogadtak fel egy profi hangstúdiót, így ebben is változások lesznek. Inkább van pár idegesítő bug kiadások óta, azt javíthatnák már. (pl. Levegőbe termő növények, amiket nem lehet learatni.) De már beleöltem közel 460 órát, és még mindig el tudok molyolni benne.
  • Norbertboy
    #136
    Engem a hangok zavarnak nagyon, gagyik nagyon! Ha azok jobbak lennének többet játszanék
  • atty707
    #135
    0.40-es verzió, többek között most már lehet (kell) pecázni is. :)
  • Ironman2
    #134
    0.39-nél jár a játék!
    Gyrocopter!!!
  • Ironman2
    #133
    Most 10.49 euro a játék,nov29-én este 19-ig tart az akció!

    http://store.steampowered.com/app/313120/
    Utoljára szerkesztette: Ironman2, 2016.11.26. 12:48:51
  • tirpitz
    #132
    Uhh, hát nem érintett túl jól az új verzió, mert automatikusan törölte a régi mentésemet, és odaveszett a luxusvillám, amiben nem egy órám volt.
  • Ironman2
    #131
    Egy jó nagy verzióugrás,0.16-ról 0.19-re frissült a játék!! Rengeteg változás van.


    0.16.H2 - 0.19.00 STABLE CHANGE LOG
    BUG FIXES
    - Fixed multiple items missing shadows.
    - Fixed Custom Map objects not loading correctly.
    - Fixed Custom Maps loading physics objects incorrectly.
    - Fixed dialogue buttons going off screen from map loading error messages overflowing.
    - Fixed chance of getting stuck in menus when a dialogue window would obscure another dialogue.
    - Fixed dialogue input fields accepting a seed value larger than supported.
    - Fixed dynamic Terrain Billboards not unsubscribing from zone owner when pooled, causing some distant billboards to turn off incorrectly.
    - Fixed Raft crafting ghost knock objects around.
    - Fixed objects ‘moving’ incorrectly when picking off Spears.
    - Fixed Sun appearing as a ‘cone’ at certain times of day.
    - Fixed Sun reflections not aligning with Sun when moving away from starting zone.
    - Fixed Grass generating on Sea Forts.
    - Fixed player walking and floating on fish while swimming.
    - Fixed Dragging and flying on Rafts, Logs, etc (not including Sharks).
    - Fixed unable to drag capsized Rafts on rare occurrence.
    - Fixed door spawning inside wall on Sea Fort.
    - Fixed Loot spawning percentages. Loot containers will 100% spawn an item now.
    - Fixed no feedback animation when drinking from a Coconut.
    - Fixed Intro end sequence explosion audio.
    - Fixed Stingray hitboxes when spearing or shooting.

    CHANGES
    - Reduced the game’s Memory footprint by almost half.
    - Improved creation and loading times of Worlds and Maps significantly.
    - Reduced overhead for detection of a Custom Map when loading a zone’s objects.
    - Reduced overhead when creating items when loading back a zone.
    - Reduced overhead when loading back interactive objects.
    - Reduced overhead when connecting raft pieces.
    - Revised mechanics for Fruit to pickup to remove from trees instead of interact.
    - Revised mechanics for Spit to pickup to remove attached object instead of interact.
    - Revised mechanics for Water Collector to pickup to remove attached object instead of interact.
    - Improved Dragging responsiveness.
    - Improved Ladder climbing mechanics.
    - Adjusted Cliff Rock texture to blend better with other rocks.
    - Added large Cliff Rocks generating on larger islands.
    - Added Ladder rotation support. You can now climb tilted palm trees.
    - Added a dialogue to select existing or random world on New Game.
    - Changed collision layers for building to allow placing on terrain details like rocks (use with caution).
    - Changed collision layers so animals now avoid large cliff rocks.
    - Disabled toggling Fullscreen mode in game.
    - Reduced Bat and Seagull audio by 50%.
    - Reduced player footstep audio by 20%.

    NEW FEATURES
    - Added new Progressive Loading functionality!
    Loading in a new area is spread across multiple frames to lower the performance hit. At this stage, travelling via a raft with a boat motor may still cause some hitches. This is because they are the fastest means of travel and we need to tweak the system based on that. Every other method of travel – swimming, life raft and sail raft should all be much nicer.

    - Added new Discovery Fog system!
    Undiscovered areas of the world will remain shrouded in the atmosphere until you discover them, lifting the fog and revealing the area. Any areas that you have discovered will remain visible and help you navigate. You will still need to keep track of your travels as undiscovered areas can obscure discovered areas.

    - Added new Soilmap system!
    Foliage should generate in a more natural form with vegetation layers. Pines will surround cliff faces to create a forest while palms surround the outer layers of the forest. Younger plants will spawn on the outside of forest borders.


    - New Main Menu UI
    At this stage it’s very much a work in progress and not complete. One change you will notice is that there is no more ‘My Game’ option. We realised that this screen could be too overwhelming for new players who just wanted to get into the game. The world editing functionality from the previous ‘My Game’ menu and map editing from the previous ‘Map Editor’ menu have now been combined into the new ‘Cartographer’ menu. From the Cartographer you can customize your world, create a new world and create and edit maps like you used to. The new menu layout is hopefully clearer and more concise.

    - New Notification System.
    - New temporary Tutorial.

    - Added new Columnar Pine tree!
    - Added new Young Columnar Pine tree!
    - Added new Coca bush!

    - Added new craftable Wood Shelf item!
    - Added new craftable Plank Shelf item!
    - Added new craftable Corrugated Shelf item!
    - Added new craftable Wood Chair item!
    - Added new craftable Wood Table item!
    - Added new craftable Plank Chair item!
    - Added new craftable Plank Table item!
    - Added new craftable Corrugated Table item!
    - Added new craftable Fire Torch item.

    - Added new craftable Wood Hook item.
    Allows any attachable item to be attached. Useful for attaching lanterns and fire torches.

    DEV NOTES
    - Added game version validation to
    Patched to Unity 5.4.1p4
    Utoljára szerkesztette: Ironman2, 2016.11.23. 20:34:40
  • Ironman2
    #130
    Kiváncsi leszek rá ha kijön mondjuk 2 év múlva a teljes változat multival együtt,akkor milyen szórakozás lesz? Mindenkinek lesz egy szigete,és majd átevickélek a másik szigetre ahol tárt karokkal várnak a benszülöttek (játékosok).DDD Izgalmas lesz az biztos.Főleg ha hajókat lehet majd craftolni.
  • Ironman2
    #129
    The latest stable build 0.14 has just been released!

    This update introduces the new Fire Lighting and Skinning systems! The processes of lighting fires and obtaining edible meat from animals has been broken down into two new mechanics. To start a fire, you now need to gather wood to craft Kindling. When you have Kindling equipped, you can use it on a fire to begin using a basic wooden hand drill to light your tinder. After a number of continuous and successful attempts you will have lit your fire.

    To obtain edible meat all animals now need to be skinned. To skin an animal you will need to craft a Knife. When you have your Knife equipped, you can use it to interact with a dead animal to ‘skin’ them, gathering meat. Different animals have different sizes and amounts of meats you can gather from them. All animals are now tied into this new system: fish, crabs, birds, boar, snakes, etc. These new systems will be tied into your skills in the future things to affect things like success rates and availability.

    The paddling animation is also back in this update. As we’ve mentioned before, the paddle is no longer a unique item that you carry around, but is part of operating the Life Raft vehicle. The paddle will equip when you operate your Life Raft.

    Weather has also been restored. There’s no new work on the weather as yet, but it is back and functioning which should help with your water situation!

    It’s worth mentioning that this update is a little smaller this week as we took a week off for personal time to refresh and regroup. We’re also working on a new roadmap so we’ll keep you posted!

    Have fun! :)

    Stay Alive!
    Beam Team
    --

    BUGS
    - Fixed bright white screen flash at certain camera angles.
    - Fixed items not un-highlighting under some scenarios.
    - Fixed single coconut remaining when chopping down palms.
    - Fixed being able to stab multiple animals onto spear.

    CHANGES
    - Added support for item specific interactions, knife skinning, fire lighting materials, etc.
    - Restored Paddle animations.
    - Restored Weather.
    - Reduced Grass popping.
    - Reverted Torch back to an item that needs to be equipped.
    - Renamed Water Collector and Water Still to Water Distiller and Solar Still.

    NEW CONTENT
    - Added new Skinning system!
    To skin an animal you must have a knife equipped. You can then use the Knife on a dead animal to skin it. In the future, skinning will be tied into your skills. If you have the required skinning skills, you will succeed and be rewarded with meat and other items. If you don’t have the skills required, you will fail. Repeatedly attempting and failing to skin an animal will result in you destroying the animal, leaving you with useless scraps. You will unlock the ability to skin larger animals as your skinning skills increase.

    - Added new Fire Lighting system!
    Camp fires now take a bit of effort to light. You will need to craft the new Kindling item. When you have Kindling equipped, you can use it on a Camp Fire to attempt to start a fire. Starting a fire takes a number of attempts and has a failure rate which will later be tied into your fire lighting skills. To successfully light a fire you must repeatedly use the hand drill without any failures. Camp Fires can be extinguished by interacting with them with no items in your hand.

    - Added new Meat item!
    - Added new Kindling crafting item!
    - Added new Snake ragdoll!

    DEV NOTES
    - Changed Game Launcher executable’s .NET framework to 2.0 for better compatibility.