330
Stranded Deep
  • Ironman2
    #208
    Okéés,köszi.Amúgy vannak küldetések,Anonymusxxnak üzenem.3 fő boss-t kell kinyirni:

    https://strandeddeep.gamepedia.com/Missions
  • Kriszta1990
    #207
    Az aloe vera nem arra van. Kell neked 2 pipi ( növény) Belerakni egy empty coconut flaskba, az lesz a gyógyszered :) Mindjárt lövök pár képet a folyamatról.
  • Ironman2
    #206
    Most már a startszigeten is csörgött a bokorban,és meg is mart egy.D Az aloe vera-val mit kell csinálni,miután bele raktam a kókuszba? Azt mondja ez még nem elég.Észrevettem amúgy hogy 2 életem fogyott,csak tudnám mitől? Azt hogy lehet felvinni? Mármint a szivnél a csíkot.
  • Kriszta1990
    #205
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Ami megmart, az kígyó lesz, a nagyobb szigeteken 2-2 kígyó és vadmalac van. A kígyó 2 dárdától kimúlik, ad egy small húst. Ha beljebb úszol, és látsz Cod-ot ( egy nagyobb halfajta) az már medium husit ad. A vadmalac 2 medium húst. Nekem 2 vízgyűjtőm van lent, csináltam pár "kulacsot" is, vésztartaléknak, illetve, ha barangolok, jól jön.
  • Ironman2
    #204
    Én ezt egyelőre nem tudom,sztorija nincs neki,csak sima Bear Grylls,egy kis tutorial van az elején.
  • Anonymusxx
    #203
    A játéknak van célja, illetve vége, mint pl a Subnauticának?
  • Ironman2
    #202
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    A szemközti szigeten,a startszigettől a legközelebbi,ahol van egy nagy hajóroncs,én találtam egy zseblámpát benne. Gondolom a gyári mapon nem változnak a tárgyak lelőhelyei.A sziklák közt van elbújva egy skorpió vagy kigyó nem láttam pontosan,vigyázni kell vele,meg is mérgezett,szép kis hólyagjaim lettek,még jó hogy előtte mentettem.Lehet hallani a hangját amúgy mielőtt odaérünk.Van egy vaddisznó is,ami összevissza futkos,2 dárdától se nyiródott ki,vicces ahogy futkos a testében a dárdákkal,még napok múlva is.D Viszont a kövek eltünnek egy idő után a főszigetről is amiket leraktam a földre,nemtudom ez bug-e vagy szándékosan igy csinálták meg.Ládámat felcipeltem a bungallóba,érdekes volt elhelyezni,kicsit bénáztam,de sikerült.A vihart könnyű túlélni ha alszunk egyet a shelterben.


    Utoljára szerkesztette: Ironman2, 2018.07.06. 13:37:11
  • Ironman2
    #201
    Az 5. napig eljutottam mindenféle baj nélkül,elkészült a bungallóm is,igaz közben kétszer kellett kalapácsot gyártanom,érdekes hogy rögtön kommentálta is mikor elkészült.Most fogdosom a szardiniákat,és nyúzom őket,egyelőre ez az egyetlen ételforrás,a vizzel lesz majd gond,mert pálmalevél nélkül lassan termelődik,és eső csak egyszer volt,de az is rövid ideig esett,még meg is lepődtem.Komolyabb vihar még nem volt.Kéne mégegy vízgyüjtő.
    Már nem sok fa maradt a szigeten.D
    A tutaj épités majd érdekes lesz,mert külön kell legyártani az alapot,a vitorlát,a meghajtást,meg stb... Gyrocopterről nem is beszélve,az már a játék csúcsa,sok olyan dolog van hozzá,amit a viz alól kell majd beszerezni roncsokból.


    Utoljára szerkesztette: Ironman2, 2018.07.06. 02:20:49
  • Ironman2
    #200
    A kezdő szigetnél a roncsban van egy láda is ami 3 slot helyet ad.De rohadtul nincs értelme neki,mikor a földre mindent ki lehet pakolni.Mondjuk ha felviszem majd a bungallóba akkor már lesz értelme.Ebben a játékban a fizika az ami a legjobb.Tárgyakat lehet ide-oda mozgatni,és kell is! Főleg mikor először sütünk húst,mert a tábor tüzhelyre kell ráhúzni azt!
    Ja érdekes az épitkezés,mert nem elég hogy lerakod a tervrajzot,a kalapáccsal ütögetni is kell hogy megépüljön! Ráadásul kopik minden,a késtől elkezdve a kalapácsig,szóval ha elkopik akkor nem lehet épitkezni,új kalapácsot kell gyártani hozzá!

    A szemközti sziget!



    Fejreállt a csónak!



    Utoljára szerkesztette: Ironman2, 2018.07.06. 01:17:46
  • Ironman2
    #199
    Nehéz tárgyakat nem érdemes belehúzni a csónakba,mert ha túlsúlyos akkor el se indul alapból,viszont pár kőtől is felborulhat,ahogy én is jártam az imént.Átmentem fiberious leaves-ekért a szembe lévő szigetre,jó sokat is találtam,aztán visszajöttem,már készül a bungallóm,hála istennek még idáig nem volt vihar,de szerintem az is eljön hamarosan,igyekszem felépíteni,mert az megvéd a vihartól.Hoztam át még pár megnyúzott scrabot sütésre,vizem is van most bőven.

    Van itt minden.D

  • Ironman2
    #198
    Nekem már 0.46 van fent.Egyre jobb ez a játék.Kezdtem újat megint,mint mindig ajánlatos ilyenkor,vannak ám új növények is,mint a Pipi,meg a Vuvuvulala vagy mi a franc a neve.DD Egyelőre nemtudom mire jók,gondolom alkimia is lesz vagy van már,passz.Viszont mintha mégkönyebb lett volna a játék,de ezt már irtam korábban is,a gyári pályán,nem a random gen-en,az első szigeten nagyon sok a nyersanyag,meg mintha gyorsabban is újratermelődne.A lashinghoz szinte mindig találtam fiatal pálmákat,meg yuccát (de ezt irtam korábban is) Háromnegyed óra játék után,már füstölőm is volt,meg shelter,meg vizgyüjtő,és még ki se mozdultam a szigetről.Múltkor el kellett már másznom,mert elfogyott a lashinghoz a hozzávaló.Most meg már ilyen komfortos szigetet csináltam.Viz jön rendesen ha alápakolok pálmákat a vizgyüjtőnek,mert az gyorsitja,kaja a bogarakból van a füstölőben egyelőre,úgyhogy egy darabig kibirom,de hamarosan útra kelek,kifosztom a szemközti szigetet.Viz alá még nem merek merülni,közeli roncsokat viszont átkutatom.Ja és a csónakban még megvan a 3 konzerv ha nagyon szükséges lesz akkor nyitom fel őket!
  • Ironman2
    #197
    Be is lehet tenni a leltárba a nagyobb tárgyakat szerintem,de majd megnézem.Pár verzióval ezelőttit játszottam,pontosan nem tudom.A hazatérés elég nehézkes,meg kell jegyezni a szigeteket fejből.Iránytűt ad alapból,benne van a csónak leltárában,bár avval sokra nem mész.D
  • Kriszta1990
    #196
    Halihó. Egyelőre a 0.45.03 a verzióm, a gép így írja :) Ingyenesen volt letölthető és sokat fejlődött a játék, mióta utoljára néztem. Ez most tetszik, gondolkodom, hogy megveszem steamen :) Vannak rögtön kérdéseim is: Távolabbi szigetekről hogy keveredtek haza? Az én "stratégiám" az, hogy az adott szigeten mindig az előző szigetre néz a kunyhóm, bár eddig ég csak két szigetnyit voltam, ki is száradt a pipi-m :D Másrészt, abroncsot, hordót hogy szállítotok messzebbről, ha még nincs tutaj? És a tutajt vajon fel tudja borítani megrakottan a cápa? Kint a tengeren, a mély vízben is tigriscápák lehetnek? Köszi előre is, ha válaszoltok :)
  • Ironman2
    #195
    Kijött a 0.46! Alakul nagyon ez a játék!

    https://steamcommunity.com/games/313120/announcements/detail/1681414719769309474

    Élvezzétek az újabb hangokat a játékban! Jött egy tigriscápa is,be lehet sinbe rakni a törött lábunkat,és bővült a vizalatti világ növényzete is!
    Utoljára szerkesztette: Ironman2, 2018.07.02. 14:10:05
  • Ironman2
    #194
    Steam nyári nagy leárazás:Jún 22-Júl 5.
  • Ironman2
    #193
    Belehúztak!

    Itt a 0.45-ös frissítés experimentalba!!

    Tigriscápa,új hangok,és végre be lehet sinbe rakni a törött lábat!
  • Ironman2
    #192
    Köszi!
  • atty707
    #191
    Nincs nagyobb tároló, csak a dobozok. Illetve de, mégis van. Egy szigeten (random) találsz egy hajókonténert dupla ajtóval, ha arra a szigetre költözöl, akkor abba lehet tárolni, vagy baltával szétbonthatod, de macerás a részeinek a szállítása. De építhetsz magadnak stick-ből is akár 1*1-es tárolót ajtóval, így nem hullik ki belőle. Én úgy szoktam csinálni, hogy készítek egy 2*3-as házat, ebből 1*3-as részt tárolásra használok (dobozokból csinálok sorfalat), majd a ház oldalába készítek egy 2*1 és egy 1*1-es tárolót elsőt a stickeknek, a másodikat a pálmaleveleknek. (Ez van közelebb a füstölőhöz is, a tüzet lehet pálmalevéllel is "etetni", nem kell a drága stick-et feláldozni tüzelésre.) Ezután a házon körbe csinálom az 1*1-es tárolót. Ha a későbbiekben találsz feliratozót, akkor az ajtókat is át lehet nevezni vele, valamint a kis dobozokat is, így tudod melyikbe mi van.
    A yucca-k is újraspawnolnak majd, a fiatal pálmákkal azonos az újraspawnolási idejük, a levágásuktól kezdődik az idő mérése, azaz ha délután 5-kor vágod le, akkor kb. 3 nap múlva du. 5-kor terem újra.
    Ha türelmesen csinálod, kb. 20-25 játéknap után már annyi lashing-od lesz, hogy nem fogod tudni hova rakni, és még másik szigetre sem kell átmenni érte. Az idő elütésére csinálj cápavadászatot, azzal úgyis elmegy majd az egész nap. :)
  • Ironman2
    #190
    Nagyon jók a tanácsaid.Én néztem wiki oldalt,de abban nem találtam ilyen ötleteket.Az a nyilpuska nagyon jól néz ki,már várom hogy legyen.Egyébként követ is lehet fejteni,direkt vannak ilyen kőállványok ahogy nézem.Tárolásnak mik vannak? Nagyobb ládák nincsenek? Mert lehet hogy elmegyek ilyen kőtúrára ahonnan csak köveket hozok,eléggé gázos egyesével a földre dobálgatni őket,főleg a stickeket.Azt akarom hogy legyen bőven nyersanyagom.Ja meg ugye az a rohadt lashing állandóan kell.Észrevettem hogy egy nap múlva újraspawnolnak a fiatal pálmák,a yuccák azok nem.Igy 2-3 sziget közt ingázok lashingért.
  • atty707
    #189
    Az a csápos dög a legnehezebb ellenfél, a legtöbb dárdát/nyílpuska hegyet, valamint kötszert az vitte el tőlem. Ráadásul amiket kilőttél ezekre a mission-os dögökre, azokat bukod is, a küldetés sikerekor eltűntek nálam.
    A növényeket érdemes a plank farming plotba rakni, több vizet tárol, így kevesebbszer kell öntözni. Kibír 1-2 napot, ha elkeveredsz a szigetről.
    Ha találsz Lantern-t (napelemes lámpa), akkor csinálhatsz neki állványt épület oldalból, lehet rá rakni pöcköt, elég messziről látszik úgy már a fénye. :)
  • Ironman2
    #188
    Most vigyázok hogy ne tévedjek el,haladok szépen,már ültettem krumplit is.Egy sziget az nagyon közel van,oda átmentem levelekért,de már az is elfogyott,új szigetek után kell néznem,még jó hogy be tudom azonositani őket a kinézetük alapján.Egy világítótorony azért jó lenne a szigetemre.D




  • Ironman2
    #187
    Csónakkal azért könnyű eltévedni,mert menet közben hiába lapátolunk előre,a vizsodrás (áramlás) arrébbhordja mindig a csónakot,így a szemben lévő sziget is fordul látszatra.Amikor partot érünk,már nem az a sziget van szemben ahonnan elindultunk,a forgás miatt.Nagyon nehéz kordában tartani a csónakot hogy egyenesen menjen.A raftnál ahogy néztem nincs ilyen probléma.

    szerk:ezért van az iránytű a csónakban,az nagyon megkönnyiti a tájékozódást,csak ugye sürün meg kell állni a lapátolással hogy ránézzünk,közben a cápa alattunk,bármikor felboríthat,elég komplikált müvelet.
    Utoljára szerkesztette: Ironman2, 2018.04.24. 22:56:38
  • Ironman2
    #186
    Na ezt a csáposat kilőni egy élmény lehet:



  • Ironman2
    #185
    Azt tudom,úgy volt az experimentalban is.Csak akkor még kókusszal lehetett inni belőle.Egyébként az experimental mentést át lehet vinni a simába is,de nem ajánlatos,inkább kezdek újat.A dokumentumok mappában vannak a mentések.json fájlban,a Experimental mappából kell áthelyezni a sima sorszámozott mappába
    Utoljára szerkesztette: Ironman2, 2018.04.24. 20:18:09
  • atty707
    #184
    Igen, a Cartographer térkép, más nincs a játékban. A vízgyűjtőnek nem fogsz örülni, én is szentségeltem, ahhoz hogy vizet termeljen, pálmalevéllel, vagy kötélnek való levelekkel kell "táplálni". Cserébe pálmalevéllel is lehet inni. Ahhoz, hogy üzemanyagot termelj, kell 4 vagy 5 krumpli. Ezt a mennyiséget csak termesztéssel lehet elérni, ahhoz meg baromi sok víz kell. Ráadásul egy tank üzemanyag kifogyott nekem a legközelebbi sziget oda-vissza távon. Ennél jobban csak akkor szentségeltem, amikor a vödröket elvették. Bár a tengeri kígyók is elég kellemetlenek. Jelen pillanatban Aloe-t (fényvédő krém), pipi-t (mérgezés ellen - kígyók, tengeri szúrós növények), valamint krumplit érdemes termelni. Meg persze a gyümölcsöket, de azokat kajának.
    Utoljára szerkesztette: atty707, 2018.04.24. 20:19:04
  • Ironman2
    #183
    Ja nem,az mást jelent,rögtön folytatása az experimental ágnak.Tök hülyeség akkor ez az experimental.Újat kell kezdeni mindenképpen.Valamit bütyköltek a vizgyüjtővel,kiváncsi vagyok rá.
  • Ironman2
    #182
    Ez a cartographer menüben lévő térkép,nem?

    Nekem is újat kell kezdeni,mert máshova menti az experimentalt,mint a stablet.

    szerk:most olvasom hogy a 0.44.01 az beolvassa az experimental mentést.
    Utoljára szerkesztette: Ironman2, 2018.04.24. 19:54:53
  • Ironman2
    #181
    Az igen!!! Jól belehúztak!! Egy hét alatt 3 verzió is volt.
  • atty707
    #180
    Többször is újrakezdtem, nagyon le tud kötni ez a "békés" környezet. A Subnautica nekem már túl vad, a Planet Nomads még hasonló, csak ott idegen bolygót kell felfedezni, de rengeteg mindent lehet abban is csinálni.
    Itt összesen egyszer volt olyan, hogy teljesen felfedeztem a teljes térképet, és a küldetéseket is megcsináltam, utána élvezet volt repkedni a girokopteren. :)
    Mindjárt újra is kezdem megint, kell a kihívás. :)
    Ja, ma jött ki a rendes ágra is a frissítés, 0.44-nél tart a verzió.
    Utoljára szerkesztette: atty707, 2018.04.24. 18:10:33
  • atty707
    #179
    Ha kiveszed a füstölt húst, akkor sem romlik meg. Csak a főtt hús romlik meg talán 2 nap alatt. Nagyon könnyű eltévedni, ezért is javasoltam a térkép paint-be mentését, könnyebb kitalálni merre vagy. :)
    Vaddisznónak 4 fadárda kell, a cápának 10. A halfogó dárda nem igazán jó sem a cápához, sem a disznóhoz.
    Még annyit, hogy ha én kikötök egy szigeten, akkor első dolgom, hogy csinálok olyan három ágú dárdát, és lerakom a partra úgy, hogy a saját szigetem fele mutasson. Továbbá érdemes vízgyűjtőt is elhelyezni, ha eltévedsz a szigetek között életet menthet.
    Utoljára szerkesztette: atty707, 2018.04.24. 18:06:05
  • Ironman2
    #178
    Letáboroztam egy másik szigeten is,most azért könyebben mentek már a dolgok,igy hogy kiismerem a játékot.Amugy müködik még a régi rendszer is,nem kell a leltárba venni cuccokat a craftoláshoz,a földön is össze lehet rakni őket a gyorscraftoló menüvel,ha a C-t hosszan nyomjuk.Fasza füstölőm is van,akkor a hús nem romlik meg benne ezek szerint,de ha kivesszük belőle,akkor nemtudom hogy romlik-e vagy sem.Szerintem házakat építeni lehet hogy felesleges majd,vagy van valami haszna? Nem égünk le a nap miatt? Lehet téglákat is gyártani majd,hatalmas az oceán,és sok cucc van viz alatt,de eléggé veszélyes.Már volt egy halálom a cápa miatt,csak visszatöltöttem az állást.


  • Ironman2
    #177
    Ja,nekem is tetszik,csak nem találok haza.DDD
    Remélem nem bug lesz,és resettelte a szigetet ahol kezdtem.MAjd kiderül.
  • Norbertboy
    #176
    Baró :)
  • Ironman2
    #175
    Hajnalodik ám!

  • Ironman2
    #174
    Már fejlesztettem a tüzhelyemet is.Ez a startsziget igazi lerakat lesz itten.DD Tegnap eltévedtem,rossz szigetekre mentem vissza,elég nehéz kordában tartani a csónakot.Jó lenne már egy raftot csinálni,az gyorsabb is,és stabilabb is ha jól tudom.Találtam egy ládát a viz alatt,fel lehetett hozni,3 slotnyi hely van benne,volt konzerv is,ami egyből felnyomta az éhséget,és szomjúságot.Jók ezek a konzervek,viz alatt biztos sok van belőle
  • Ironman2
    #173
    VAn külön halszigony,a 3-as végű,meg van a rendes szigony,az előbbi az szivósabb lenne.A szemben lévő szigeten van egy vaddisznó,abba beledobtam az első látogatáskor,most visszamentem,és még mindig szigonnyal a hátán futkározik szegényke.DDD

  • Norbertboy
    #172
    518 óra??? Akkor Te mindent tudsz a játékról!
  • Norbertboy
    #171
    Hajrá! Hosszú hétvégén én is kipróbálom.
  • Ironman2
    #170
    5.napnál tartok,és még nem haltam meg.Persze kerültem is a mélyvizet.Nagyon sok szigony kell majd,főleg a cápákhoz.Először csinálok egy füstölőt,és normális tüzhelyet is.
  • Ironman2
    #169
    Most bekapcsoltam a bloom effektet is,igy már azért élethűbb: