3812
  • Rhonin7
    #339
    van számomra egy nagyon zavaró dolog: nem lehet sprintelni.....megszoktam ,hogy 20 éve minden FPS,ben van sprint és itt nagyon bosszantó,hogy nincs...illetve vannak karakterek akik tudnak pl soldier76 ,meg vannak skillek is amikkel gyorsan mozogsz,de reflexből nyomom a num1-et hogy fussak ,de semmi :D
  • TBTPumpa
    #338
    Nekem is nagyon tetszik a játék, bár picit zavar az, hogy 2-3 ugyanazon karakter lehet egy csapatban.
    Amikor 3 Widowmaker becampel egy sarokba és nem lehet kijönni kezdőről sem, az azért gáz. Nem igazán tudom élvezni az ilyet. A 3 Bastion és Reinhard is picit sok számomra.
    Remélhetőleg limitálva lesz ez, legalább Rankeden.
  • Daermon
    #337
    Remélem igazad lesz! :) Mindenestre rávetem magam a hétvégén és el is döntöm a dolgot.
  • TBTPumpa
    #336
    "Rádásul semmi infó a jövőről..."

    Egy béta állapotban lévő játéknál (ami még meg sem jelent), mit mondjanak a jövőről? Még ők sem tudják, hogy mennyire lesz sikeres és népszerű. Nyilván vannak már terveik, de minek hangoztassák, ha pár hónap múlva befuccsol a dolog.
    Vagy csinálják azt, mint az EA vagy az UBI, hogy fél évvel a megjelenés előtt már bejelentsenek 1000 lópáncél DLC-t hozzá (kivágott tartalmat)?

    Jeff Kaplan szerint még az idén számtalan hős, térkép és játékmód érkezhet INGYEN, viszont most jelenleg a május végi megjelenés (bugok, balance, optimalizálás, konzol verziók, szerverek felkészítése) a legfontosabb számukra.
    Ha a Blizzard azt mondta, hogy ingyen, akkor ingyen. 4x is meggondolják, hogy mit nyilatkozzanak és ez már többször is elhangzott. Majd a skinekért, plusz animációkért és hangokért kell fizetni valós pénzzel, a játék szerves részének bővítése ingyen lesz.
    Nem tartom kizártnak, hogy lesz-e vagy sem majd valami nagyobb volumenű kiegészítő később, ami fizetős lesz, de nem hinném, hogy az idén már ezt meglépik (mondjuk a BlizzCon-on). Nyilván a 10. BlizzCon alkalmával murva sok új tartalmat fognak nyomni az összes játékukhoz. Majd meglátjuk mit hoz a jövő, én minden esetre bizakodó vagyok.
    Úgy tűnik, erre jobban odafigyelnek (és nagyobb hangsúlyt kap, talán épp a fizetős mivolta miatt), mint a HS vagy a HotS, szerencsére. Plusz új IP 18 év után, így persze, hogy a Blizzard is örül a dolognak és lelkesen áll a projekthez.
    Remélhetőleg tanultak azokból a hibákból…
    Utoljára szerkesztette: TBTPumpa, 2016.05.06. 11:44:35
  • Daermon
    #335
    Én is tolom a nyílt bétát.
    Nem rossz, de semmi extra, sima lövölde pár plusz skillel. Meg van benne némi fun faktor is.
    Hosszútávon meg kitudja van-e értelme. Rádásul semmi infó a jövőről... Új hősök? Új pályák? Új játékmódok? Mert a skinek meg a máshogy pózolás elég gyenge felhozatal.
    Annak ellenére, hogy jó Blizzard minőség, mégis szerintem a leggyengébb Blizzard (persze más cég örülne, ha fele ilyen gyenge játéka lenne).
    Még próbálgatom, aztán meglátom kell-e ez nekem. Ha ilyesmire vágyom eddig is ott volt a CS:GO meg a Titanfall, és persze a TF (bár ezt nem szeretem).
    Az árával szerintem nincs probléma. Az a kérdés ez a tartalom meddig tart ki és mi lesz a bővítés? Tippre DLC, ingyen (?) és fizetősen, ahogy az SC2-ben is elkezdték.
    Még tesztelgetem azért :)
  • szabii98
    #334
    Nekem Roadhog jött be a legelején, de ma már nem annyira effektív mert mindenki tud ellene harcolni :D
    Reaper, Pharah nagyon jó, igazi flankerek. Tracert is szeretem de vele picit nehezebb játszani. Defensive karakterekből pedig Mei és Junkrat tetszik, Mei-el rohadt nehéz jól játszani de nagyon fun :D
  • Pio
    #333
    Többen emlegetitek ezt a témát úgyhogy mondhatni fontos infó, ami sokak figyelmét elkerülte:
    Már bejelentették, hogy minden post launch map és hero ingyenes lesz, ITT rögtön az első kérdés.

    A játék amúgy alapvetően a játékmenet miatt nem lett free2play, ha játszik pár órát az ember neki is leesik, hogy miért.
    A játékon belül amolyan metagame az, hogy a hősöddel is alkalmazkodsz az adott szituációhoz, egyértelmű counter hero-k vannak és akár egy pályán belül is különböző szakaszokon különböző összetétel az ideális.
    Innentől kezdve durván rontaná a játékot, ha nem lenne mindenki számára minden hős bármikor elérhető és nem tudnál mondjuk azonnal counterelni egy Bastion/Torbjorn falat megfelelő hősre váltással.
    Ez a játék nem lenne olyan jó free2play-ben és ezt a Blizz is nagyon jól tudta, amikor úgy döntött, hogy a klasszikus modellnél maradnak (pláne, miután a legutóbbi 2 játékuk f2p volt és mindkettő fossa magából a pénzt).

    Fel lehet vetni, hogy oké, de akkor miért nem lett úgy f2p, hogy minden hős ingyenes, de azért alapvetően a Blizzard is egy profit alapon működő cég, szóval mindent azért mégse lehet, nem lehet mindenki valve, hogy sapkákkal pénzt nyomtasson... :)
  • Slee
    #332
    Nekem Pharah és Reaper imádom, de Hanzo se rossz :)
  • Rhonin7
    #331
    nagyon odabaszós lett a játék! 2 órát toltam legjobban az a mech szerü repülős egyiptomi csaj jött be! többször lettem vele best player a kis pilóta csaj is tetszik aki teleportál,de bazi gyengusz a fegyvere sebzése......a mech csajjal viszont nagyon lehet osztani
  • oneal1
    #330
  • Daermon
    #329
    Igen.
  • oneal1
    #328
    okés köszi! :)

    tehát ha leszarom a skineket alapból akkor felesleges az originset megvenni? :)
  • Slee
    #327
    Én is így vagyok vele, várom hátha majd egyszer olcsóbb lesz.....majd
  • szabii98
    #326
    7 órát toltam, kibaszottul tetszik a játék, viszont még mindig drágállom picit, nemtudom hogy a kövi mapok dlc-ként jönnek, vagy mindenki megkapja, karakterek dettó. De nem is merek sokat játszani, mert beszippant, aztán hétfőn koppanok hogy hoppá most akkor onlywatch :)))
    Azthiszem ebből lejött, hogy előbb utóbb megveszem. A rohadt életbe, tud ez a Blizzard játékokat csinálni még...és ha csak arra gondolok, hogy maga az OW franchise mennyire kiépített már , és mennyi minden lesz még...simán elnéznék belőle egy-két filmet is.
  • Maala
    #325
    Megveszed a játékot, és minden karakter fel lesz oldva.

    De karakter != (nem egyenlő) skinekkel! A skinek lesznek a játék mikrotranzakciós része, ami a kis szarosokat és a multimilliomos bálnákart fogja érdekelni. Gyak. kicsit másképp fog kinézni a karakter, és ennyi, tök érdektelen szerintem.

    Egyszer megveszed az alapot, és játszol vele, amíg akarsz.
  • oneal1
    #324
    köszi!

    akkor ha jól értem originsben fel van oldva pár karakter?

    a skin meg a többi játékhoz kapott cucc egyértelmű csak a karakterfeloldás nem :)
  • McHaals
    #323
    ez az origins:

    The Origin Edition includes:

    Widowmaker Noire Skin: receive the special Noire skin for the deadly and ruthless Widowmaker. Clad in black and red, she stalks her prey like a venomous spider.

    Overwatch - Hero Skins: Pay homage to the original Overwatch strike force by wearing the vintage skins Blackwatch Reyes or Strike-Commander Morrison. Explore other heroes’ origins with Overgrown Bastion, Security Chief Pharah, and even Slipstream Tracer!

    Heroes of the Storm™ - Tracer Hero: Jump into the Nexus with Tracer and surprise your enemies in the blink of an eye.

    World of Warcraft® - Baby Winston Pet: Adorably cuddly and highly intellectual, the Baby Winston pet will be at your side as you fight your way through Azeroth.

    Hearthstone® - Card Back: Battle it out in Hearthstone with an Overwatch-themed card back fit for a hero!

    Diablo® III - Mercy's Wings: Slay demonic forces throughout the High Heavens and Burning Hells as you don Mercy’s wings. All of Sanctuary will know of your allegiance to Overwatch!

    StarCraft® II - In-game Portraits: With brand new portraits of Tracer, Reaper, Pharah, Winston, Bastion, and Soldier: 76, you’re sure to become a champion of the Koprulu Sector.
  • McHaals
    #322
    aha... én a guild wars 2-vel jártam így, online vettem (magyar oldalról), aztán letiltották mert lopott kártyával lett vásárolva. Szerencsére kaptam újat helyette.
  • oneal1
    #321
    sziasztok

    az origins edition és a sima közt mi a különbség?

    az összes karakter majd alapból játszható mindkét változatban ugye? tehát nem kell unlockolni őket?
  • Pio
    #320
    Igazából én se értem ezt a dolgot, hisz ez egy online shooter, azok mindig arról szólnak, hogy egymilliószor játszol ugyan azon a pályán.
    Kell játszani 1-2 órát, hogy eldöntse az ember, érdekli-e az online shooter, mint műfaj, ha nem, ki kell szállni, ha igen, kell játszani még 10-20 órát, hogy megkapirgálja az adott játék felszínét, ismerje a taktikákat, pályákat, herokat felületesen és eldöntse, hogy ha már érdekli az online shooter akkor konkrétan az Overwatch érdekli-e.
    De az online shooterek, mint ahogy kábé minden, ami multiplayer mindig is repetitívek voltak, pont ez a lényegük, ha a játékmenet és a körítés tetszik, csinálja az ember, ha nem, nem.
    De azt mondani egy online shooternél, hogy a játék maga tetszik csak ne lenne repetitív egyszerűen értelmezhetetlen, az illető műfajt tévesztett, sztoriorientált single player játékokkal érdemes próbálkoznia.
  • Maala
    #319
    Ne haragudj, de mi a fenét lehet grindelni ebben, a headshotokat?

    Ez egy FPS, és annak nagyon jó, és pörgős. Engem a ma esti 3 óra alatt megvett kilóra.
  • yesname #318
    Maga a játék amíg szórakoztat. A grindelés nem. OW is szórakoztat. Remekül meg van csinálva és prezentálva. Az egész összkép kiváló, de semmi mélysége. Számomra körülbelül 1, max 2 hét lenne napi 4-5 meccsel. Grind miatt én nem játszom. Van elég eszem ahhoz, hogy tudjam drága csak a grindre az idő. Ugyanakkor azzal is tisztában vagyok, hogy sokakat hosszabb ideig elszórakoztat, míg sokan mások grind függők és akkor is játszanak valamivel, ha valójában már csak "munka".
    Utoljára szerkesztette: yesname, 2016.05.05. 21:11:14
  • FalseHeLL
    #317
    TB
  • McHaals
    #316
    miért, mi volt a far cry 4-nél?
  • TBTPumpa
    #315
    CE kibontás. Nem kicsi az a doboz!
  • Panzeradler #314
    Mindenféle támadás nélkül, csak kíváncsi vagyok, hogy számodra, egy multiplayer fps játékban mit tud megtartó "dolog" lenni? Vagy szimplán az fps számodra ilyen.
  • yesname #313
    A hasonlók alatt ezt is értem természetesen. ;)
  • Panzeradler #312
    Van/volt benne ranked, release után nem sokkal vissza kerül.
  • yesname #311
    A játékról 1 óra után: A vetélkedőszerű látványos, pörgős, rendkívül jó prezentációjával és a csinos, gördülékeny grafikával, a jól kitalált hősökkel nagyon eladja magát. Azonban szerintem 1-2 hét után a legtöbb embernél unalomba vagy grindelésbe fullad. (Értsd nem a játék miatt, hanem a loot és hasonlók miatt játszik.)
    Utoljára szerkesztette: yesname, 2016.05.05. 17:28:04
  • JethroHUN
    #310
    Már van aimbotos a játékban... Piesoul néven. 20k sebzés 40 kill 0 halál... Hát persze. Annyira látszik, hogy aimbotozik. Ugyan azon a gombon van neki a lövés meg cheat. Annyira látszik a killcamon. Centivel mellé céloz, és a lövés pillanatában fejre rántja a bot.
    Tracert teleport érkezés pillanatában fejes... persze.
    Utoljára szerkesztette: JethroHUN, 2016.05.05. 17:21:04
  • yesname #309
    Ha a fejlesztőknél úgy van regisztrálva minden, ahogy az a nagykönyvben írva vagyon, akkor igen. Benfenntesként tudom. Kivétel, ha... amit írtam.
  • FalseHeLL
    #308
    Nem, de ha ugyanaz lesz mint far cry 4nél akkor lehet be lesz szopva a g2a meg kinguin meg ezek.
  • Amiga
    #307
    Szóval ha mondjuk g2a-n megveszem 30-ért, battlenet-en meg 60-ért, a fejlesztő ugyanannyit kap? :-)
  • FalseHeLL
    #306
    39 euro 30 helyett, nem 60. Kibirható az official oldalról is.
  • yesname #305
    Marhaság. A kulcsokat/játékot ha azok kikerültek, akkor a Blizzard már megkapta a részét. Maximum akkor nem, ha közvetlenül a Blizzardtól lopták a náluk felhasználhatóként beregisztrált kulcsokat. Ez esetben viszont meg tiltanák őket, hiszen az is regisztrálva van legtöbb esetben, hogy kifizetett kulcsok-e. Az persze lehetséges, hogy mástól (viszonteladótól stb.) kerültek illetéktelen eltulajdonításra.
    Utoljára szerkesztette: yesname, 2016.05.05. 16:18:30
  • McHaals
    #304
    hát most hülyeséget mondtál :D
    szerinted abból a pénzből nem jut a fejlesztőknek?
    egyszerűen csak más árréssel dolgoznak.
  • böröczk
    #303
    Miert ne a fejlesztokhoz menne a penz. Ha valaki iponon vagy mashol rendelte elo, szerinted abbol a blizz nem reszesul? :D
  • Amiga
    #302
    Helyes, szólj csak, nehogy a fejlesztőkhöz menjen a pénz. :-)
  • szabii98
    #301
    Igen
  • Rhonin7
    #300
    Sziasztok! már lehet tölteni?