22969
7 Days To Die
Jelenlegi stabil verzió:alfa21.2

Ide katt a banner láthatóságához!

Hivatalos oldal | WIKI | STEAM | REDDIT | X (Madmole) | X (7 Days to die official) I KÉPFELTÖLTÉS
UNDEAD LEGACY MODTOPIK I 7Days Blood Moons topik I A22 Fejlesztői Napló
Magyar szerverek:(katt ide!)

Az első 4 számjegy az IP cím,a kettőspont után a port száma található!

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
F.A.Q

Időjárás kikapcsolása:f2-vel konzolt előhívni,és ezt beirni:weathersurvival off
Játékban F9,és F12 a képlopás gomb.
F9-el a játék könyvtárába teszi a képet:
Program Files (x86)/Steam/Steamapps/common/7days to die/Screenshot
F12-vel viszont a steam screenshot képtárába:
Program Files (x86)/Steam/userdata/.......(sajátszám)/760/remote/251570/screenshots
Akinek nagyon laggol,az vegye vissza a textúra méretet half-size-re,és kapcsolja ki az árnyékokat!
Experimental,és korábbi változatok letöltése:steam könyvtárban a játék nevén jobbklikk,majd a menüben tulajdonságok,és a béták fülnél a legördülő menüben a latest_experimentalt,vagy egy korábbi verziót kiválasztani! Kiválasztás után,azonnal töltődik!
Minden új verzió kezdetekor ajánlatos a régit uninstallálni,és a launcher tools menüjében a clean game data résznél mindent bepipálni!! Launcher előhívása a steamen belül a játék nevén jobbklikk,és show game launcher.Régi mentések instabilitást okoznak,ha kijön egy új alfa verzió! Mindenképpen új játékot kell kezdeni!

Figyelem! Az off/warez/flém,és nem a játékkal kapcsolatos hozzászólások törölve lesznek! Ott az offtopik linkje felül!

Az egész sg fórum,sajnos haldoklik,nincs aki foglalkozzon vele,igy ha valakinek jelzi hogy új üzenet van,és nem irja ki,akkor törölje a sütiket a fórumról a böngészőjében,vagy irjon egy választ a topikba,és akkor megjelennek az előző üzenetek! Felül a kis nagyitó ikonnal bejön a bannerkép.A régi hátteret esély sincs visszahozni.Próbáltam,nem lehet.
Legjobb megoldás a reklámblokkolók kikapcsolása a fórumban!
  • nibron
    #22889
    ne adj ötletet nekik
  • nibron
    #22888
    a csaj hasa sokkal nagyobb, látszik rajtam hogy erősen behúzza :D ettől viszont nagyobbnak tűnnek a mellei :)
  • ntex
    #22887
    Új jármű jön A22-be. Remélem azért a sok új cucc miatt nem fogják megint elhalasztani az NPC-ket :D





  • Norbertboy
    #22886
    Játszottam egy ideig az Operencia magyar szerveren. Hát, nem ajánlom senkinek, hogy oda menjen.
    Rendszeresen leáll a szerver a tulajdonos sz@rik rá, kb 4 óra múlva reagál, sokszor megfagynak a zombik. (nem mozdulnak sehova és a házak üresek) Kétszer kezdtem újra, mert kétszer volt wipe, mivel már dolgozom nincs annyi időm így nem tartottam sehol. Természetesen a wipe is a tulaj hibája mivel nem bérli a szervert hanem ő a host valami trágya gépről vagy tudom is én honnan.
    Szóval kerüljétek azt a szervert messziről! Igaz magyar szerver nincs hasonló, de külföldi van bőven csak keresni kell.
    Én jelenleg a Pimp My House - Juggernaut szerven játszom ötszörös XP van és kétszeres LOOT, nem is bánom mert már annyit szenvedtem kicsi karakterrel. Olyan bázisok vannak, érdemes körülnézni.

    Utoljára szerkesztette: Norbertboy, 2023.07.30. 20:26:47
  • BenedekFeco
    #22885
  • nibron
    #22884
    irónia. teccik érteni?
    am+ leszarom, hogy néz ki. érdekes nekem semmi bajom vele.
    Utoljára szerkesztette: nibron, 2023.07.28. 13:04:05
  • Ironman2
    #22883
    Én csak azt akarom hogy úgy nézzen ki mint régen volt.
  • nibron
    #22882
    nyitod meg itten a topikokat milliószám orrba-szájba, és elégedetlenkedsz, hogy időnként kiakad? ki/mi bírná már ezt ép ésszel?:)
  • ntex
    #22880
    Nekem reklámblokkolóval is megjelenik minden. Kivéve a reklámokat szerencsére :D
    Utoljára szerkesztette: ntex, 2023.07.27. 14:09:03
  • Norbertboy
    #22880
    Lehet hogy a 7 days to die régi elbaszott programozóit vették fel ide, azért ilyen trágya az egész. :)
  • Ironman2
    #22879
    Na itten valami csoda történt,vissza jöttek a hátterek.Reklámblokkolókat kapcsoljátok ki mindenképpen a fórumon,mert csak úgy jelenik meg a banner,és a háttérkép is.
    Igaz felül van egy bazi nagy telefonreklám,de én akkor se veszek xialószart ha kinálgatják occsón,akkor se.
    Utoljára szerkesztette: Ironman2, 2023.07.27. 02:47:03
  • nibron
    #22878
    12900KS-5.8ghz, 3090ti-24gb, 64gb ddr5-6000. az ssd-ket is hűteni kell, mert elég nagy teljesítményűek, hogy 7000-el működjenek. 1500w-os legalább gold táp kell hozzá (tápszámítás 1800w-ot számol).
    én is az nvidia profilban állítok be nagyjából mindent. lag nincs, és nem is lehet:). felbontás: 3440*1440-100hz /2-es vsync-el a 7dtd-ben. de lehetne úgy is ahogyan írtad, vsync nélkül bármi fps-el korlátozva. gsync-es a monitor, tehát nincs gond.
    egyébként semmit sem engedek el, hogy korlátlan fps-el menjen, mindenhol be van állítva. még a gsync is jobban szereti ha a max. frissítés alatt van a frame rate.

    am ritkán előfordul, hogy hiába állítom be az nvidia profilban a dolgokat, nem érvényesül az alkalmazásban. így van amikor csak az alkalmazás beállítást lehet használni. akkor jobb a vsync, a sima frame rate lock szinte mindig problémát okoz a szinkronban. az a lényeg, hogy az adat (kocka) mindig legyen készen két szinkron között. ha instabil lejjebb kell venni. ebből a szempontból a gsync vagy a freesync sokkal több lehetőséget ad. érdekes, hogy gsync-nél egy 10fps körüli megjelenítés sem olyan fárasztó, mint a hagyományos megjelenítőknél.
  • ntex
    #22877
    Mondjuk azt nem tudom milyen géped lehet ami ennyit fogyaszt. Én a VSYNC-et alapból hanyagolom mert input lagot okoz. Helyette inkább nvidia driverben szoktam korlátozni az adott játék profilján a maximális képkockaszámot 72-re (fele a 144-nek ami a monitorom frissítési rátája)
  • nibron
    #22876
    erősen szakember vagyok, tudom mit kell tenni.:)
    am a monitor 100Hz-en ketyeg, nvidia beállításokban half-ra van véve a vert.szinkron, és a játék azt követi. tehát 50fps mellett több mint 800W a fogyasztás. ha elengedem a dinamikus frissítést, akkor 1200W körül van. persze visszavehetném a grafikus beállításokat is, meg azt is megtehetném, hogy f1-es autóval 30-al cammogok az autópályán. de annak mi értelme?
    ezért írtam ezt, mert ez a játék, még a többihez képest is erőforrás igényesebb. kábé a microsoft flight simulatora (MSFS) ami ennyit eszik úgy, hogy tele van tűzdelve addonokkal. minden más jóval kevesebbet fogyaszt.
  • ntex
    #22875
    Korlátozd le az fps-t. Jelentősen csökkenti a fogyasztást és a hőtermelést is. Nem kompetitív játéknál abszolút felesleges hogy 60-72 fps-nél többel fusson.
  • nibron
    #22874
    ja, nekem is ki van maxolva, és elég szép. igazából hiba ami látszik, az az unity hibája (átvilágított falak, eső fedélalatt, köd zárt helyen, stb.).

    De. Van fogyasztásmérő a számítógépen, és ilyenkor ~820W körül vesz fel. Plusz a 40W-os moncsi, tehát csak a gép 860W körül zabál. Magyarán van egy 800W-os fűtőtestem, ebben a szörnyű hidegben. Szóval nem is járatom most ezeket a játékokat úgy, hogy most 30 fok van a szobában (wazze elmúlt éjfél). Hiába jó a hűtés ez az időjárás már erősen degradálja a gépben az alkatrészeket.
    Télen nagyon jó volt, a gépből távozó meleg levegőt ráirányítottam a lábamra.
  • undY1ng #22873
    Basszus azért tényleg nem csúnya ez a játék kimaxolt grafikán. Végre nekem is elfut így az új kinfoggal és egy sandbox játékhoz ez...... tiszta jó! Remélem a kedvem megmarad 2 hét után is.... :d
  • nibron
    #22872
    processzor nem igazán kell neki, csak a grafika ami megterheli. ha olyan gépen fut a szerver amin játszanak is, akkor csak a memória mérete miatt lassulhat be, de akkor elég rendesen. egy feltolt grafika esetén elég sok memória használódik, jatékidő arányában egyre több (szerintem ennél a játéknál elég sok memória szivárog). ha a szervernek nincs elég, akkor kénytelen háttértárazni, az nagyon megfogja még szupergyors ssd-nél is.
    ha a szerveren nem játszanak, akkor egy elég csoffadt gép is elég neki.
  • hapi
    #22871
    köszi akkor nem vacakolok
  • undY1ng #22870
    Simán elfuttat 3 embert. Anno a régi gépemen (1660, i5 9400f, 16gb ram) gond nélkül játszottunk haverokkal. Egyel ezelőtti alfa és tudtommal teljesítményben most javult a helyzet mint az előzőnél!
  • hapi
    #22869
    Köszi rendes vagy de mi csak koca játékosok vagyunk, én inkább a jövő miatt kérdeztem
  • Ironman2
    #22868
    Nekem most jár le 6 nap múlva a dedicalt szeró amit bérlek 10 slotot,jelenleg a Sons of forest fut rajta,de játékos sajna nincs,pedig nem rossz kis játék,de át tudok váltani 7 daysre bármikor,és ha van rá igény,akkor hosszabbítok.Szóval mehetnétek oda is mókázni,még most gondoljátok meg,mert holnaptól sajna éjszakás leszek.LAN-t nemtudom hogy mennyire fut,én amúgyis utálom azt,mert ha kilép a host,akkor annyi a játékomnak.
    Utoljára szerkesztette: Ironman2, 2023.07.22. 18:40:53
  • hapi
    #22867
    Szerverekről tudna valaki felvilágosítást adni? 3 emberért érdemes bérelni? vagy azt még elbírja a gépem? 12700K 32GB RAM.
    Jelenleg ketten játszunk és simán bírja nem is csináltam dedikáltat. Érdemes 2 embernél dedikált szervert futtatni és arra rálépni ugyan arról a gépről mint régen a LAN partikon? Egyáltalán lehet olyat steamen keresztül vagy ahhoz kell egy új kulcs?
  • Ironman2
    #22866
    Pedig legfelül evvel kezdődik a topik:

    7 Days To Die
    Jelenlegi stabil verzió:alfa21
    experimental:alfa21.1

  • undY1ng #22865
    :D Na ennyire követem nyomon a dolgokat + most kapcsolok, hogy 21.1. Noob me, köszi!
  • ntex
    #22864
    A21 már 1 hónapja kint van, az már nem experimental
  • undY1ng #22863
    Elég "hosszú" ideig megy ez az experimental dolog. Pedig már belekezdenénk haverokkal.
  • Ironman2
    #22862
    Alfa 21.1 experimental megérkezett:

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Hello Survivors!

    Today we bring you our first point release for A21 to Experimental.



    To opt in please follow these steps:

    Right click on the game in steam
    Click on properties
    Click the “betas” tab
    The drop down menu will have latest_experimental available <— you want THAT
    Select that and wait for the game to download


    We recommend you start a new game when participating in EXP.

    We are not aware of anything affecting existing savegames negatively.

    If you plan on using your regular savegame, we advise of at least making a backup.



    Here is what changed since A21 b324 stable:



    Added

    Tier 5 hotel_ostrich
    Moderator OzHawkeye to credits
    Ability to change prices for twitch actions through Twitch Info Screen.
    Ability to reset prices for all twitch actions through Twitch Options Screen.
    Loot entries have tags and if set then will ignore if looter has no matching tags
    Opening loot container adds masterChef2 loot tag if player has Master Chef level 2
    Loot container console command to log the results of opening a container
    Extend ClientInfo logging
    Prefab ins file read error log
    Trader placement protected area of 3 meters on each side
    Missing localization for buffBatterupStealingBasesName and buffBatterupStealingBasesDesc
    Nest Audio open/close/destroy
    ApproachDistraction AITasks added to cop, demo, and mutated zombies


    Changed

    Twitch: Extended the cooldown times for all supply crates.
    Twitch: Extended the cooldown times for all vision effects.
    Adjusted point costs for twitch actions to be multiples of 25.
    Updated Master Chef progression to use new hard coded masterChef2 tag instead of LootProb
    Updated dumpster loot to work with new hard coded masterChef2 tag
    Removed unneeded tags from items.xml used in old progression setup
    Remove event spawned zombies when Homerun Derby ends.
    No longer require overlay if not using Twitch Actions.
    Show the current crafting level when showing the unlock level required in the crafting info.
    Trader area calculations are done dynamically
    Increased trader protected area by 1 meter on each side
    Stopped camera shake running at zero strength when no damage
    Updated stats on all armor for linear progression
    Adjusted vehicle revert collision motion
    Broken vehicles take 10% collision damage
    Reduced the amount of explosives in Twitch crates by half
    Removed explosives from mystery supplies channel point redeem.
    Missing collider property and tags on chainlinkGateDouble and chainlinkGateDoubleWide to be consistent with other chain link doors
    Adjusted colliders on various bed prefabs
    Adjusted colliders on chairCampingPrefab
    Updated crossbow/compound crossbow mod slots to mirror .44 magnum/vulture
    House_modern_26 replaced regular window by bulletproof windows.
    Updated progression for Effective Range and Max Durability stats for tools and weapons
    Updated Melee Damage on Steel Club that got missed on the first progression pass
    Bows now show Effective Range
    Removed hideui tag from roadside_truckstop_01 to allow the localization name to show on the location HUD
    Dew Collectors now harvest for components instead of itself with a 50/50 roll for the filter. They still have the land claim block radial menu option to pick up.
    Updated valid trees with path solid property
    Adjusted colliders on boxesCardboardPalletPrefab and boxesCardboardTilePrefab
    Updated several loot lists to prevent 100% Q6 T1 tools in containers after loot stage 55 as it was only intended to be a boost for Working Stiffs crates
    Reduced gas production to 2 gas per shale and sped up crafting time
    Removed already disabled jiggle script from neck of Demolisher to prevent the head collider from being disabled at a distance
    Increased the amount of cloth needed for various recipes
    Adjusted the weights on various items that scrap to cloth to adjust for the increased crafting costs
    Updated loot lists for generic vehicle loot to not have T2 or T3 weapons\tools
    Generic vehicle loot now has a low chance for vehicle skill magazines with another low chance for others
    GroupCarWeaponsTools now has a chance for meleeToolSalvageT1Wrench
    AmmoGasCan moved from groupRareAutomotive to groupAutomotive
    Increased the economic value for ammoGasCan
    All Traders now have ammoGasCan for sell
    Updated the localization for timed charges to insure players know what they are effective against


    Fixed

    AirDropFrequency setting for dedicated servers needs to be limited to same choices valid for SP
    Stuns do not reset the stun counter when stacked.
    Zombie attack can break after receiving fall damage (Hit tag)
    Entity vertical movement could cause incorrect results for finding entities in chunks
    Floating terrain deco issue in countrytown_business_03.
    AI pathing issues with cube_corner_beveled not having the path solid property
    #mindwipe does not work correctly on servers.
    House_old_mansard_03 stability issue.
    Twitch Prime Subs were not registering their events correctly.
    Always do authorization cleanup on main thread
    Steam game servers list reports incorrect port to connect to game
    Robo sledging a player on a vehicle breaks camera
    Vehicles could take increased collision damage from blocks due to player block damage setting
    Player third person pose (ragdoll/vehicle) would stay in last positions when switching to first person leading to inconsistent hits and possibly ugly anim blends
    Sleeper volumes trying to spawn an entity that just died
    Vehicles being excessively damaged from separate collision events
    Particles did not try to play on a dedi so the player noise creation was skipped, this resulted in different stealth and zombie behavior on servers compared to single player
    Wrong tag used to scale the steel when crafting higher quality levels of junk turrets
    NRE: Exiting game before camera stops shaking.
    Typo with woodenGarageDoor5x3_PoweredOak in the woodenGarageDoor5x3_PoweredBlockVariantHelper causing errors
    Typo with woodenGarageDoor5x3_PoweredOak key in localization
    Updated trader stage baseTier1 template to allow an overlap between iron and steel tools/weapons
    Swapped two wanderingHordeStageGS groups that were out of order
    Updated all 3 control panel corner duct prefabs with missing Ref Parent script on the colliders
  • Kancsalborz
    #22861
    Kösz, de az egy overhaul mod, ami ráadásul nekem nem is jön be, ezért az egy dologért nem fogom azt felrakni.
    Sokkal jobban szeretem mod-onkent magamnak felépiteni a világom, most is 40+-darab van fenn, azokkal saját szám íze szerint alakitok, nem úgy ahogy azt más elképzeli egy ilyen full átalakításban.

    Csak erre a hülye átláthatatlan craft menü problémára nincs még semmi az A21-ben...
  • ntex
    #22860
    Undead Legacy modban pl. van olyan recept listázási opció, hogy az adott munkapadban csak azok a receptek látszanak, amiket abban lehet craftolni.

    A21-hez még nem mostanában lesz kész, de A20-hoz van elég friss verziója.
    Utoljára szerkesztette: ntex, 2023.07.17. 19:04:38
  • Kancsalborz
    #22859
    Azt hogy lehessen már normálisan látni hogy mit lehet gyártani és mit nem, és úgy általában egy normális listázása az egésznek bármelyik crafting/munkapad menüben erre a részére ráférne is egy kis "áramvonalasítás a játékban szerintem, mert az a része borzalmas...

    Valami normális mod van ehhez a részéhez egyébként ?
  • ntex
    #22858
    Új karaktermodell lévén valszeg az animációk is megváltoznak
  • Norbertboy
    #22857
    Remélem a botkézzel is kezdenek már valamit, illő lenne lassan 10 év után...
  • ntex
    #22855
    Miért mi a baj vele? Jelenlegi karaktermodellhez képest ég és föld lesz. Gondolom az arcot lehet majd sokféle módon állítgatni, hogy ne mindenki ugyanúgy nézzen ki.
  • Norbertboy
    #22855
    :)

    Megelőző csapás:D
  • nibron
    #22854
    szembejönne az utcán, akkor biztos ami biztos alapon megelőző csapást mérnék rá:)
  • ntex
    #22853
    Új női karaktermodellről egy kép:

  • Random_
    #22852
    Az időjárás alatt remélném, hogy ha esik akkor ne egyszerre mindenhol essen. Illetve nem tudom a vízgyűjtőnek van-e köze az időjáráshoz jelenleg?

    Banditáknál én azért kicsit többet várok, mint amit a zombik művelnek, mert azt nem lenne nagy kunszt megcsinálni.
  • nibron
    #22851
    ne gondold túl a banditákat. szerintem iszonyú hülyék lesznek első lépésben. nem hiszem, hogy annál jobban kifejlesztik.:) kábé olyan zombi szintet saccolok.

    szerk: rókát használok, nekem nincs bajom a hsz-ekkel. azonkívül, hogy egy jópárnak ugyanazt az azonosítót adja, de azt meg magasról...
    nincs reklám, privát böngészővel, süti törlés nélkül
    Utoljára szerkesztette: nibron, 2023.07.10. 09:27:46
  • Ironman2
    #22850
    Ezt mondtam én is,ha meg törlöm a hozzászólásomat,akkor viszi vele együtt annak a hozzászólását,akinek válaszoltam.Ezért inkább nem is törlök semmit.Egyedül az segit,ha az sg sütijét törlitek,felül a böngésző cimsorában,a lakatra rákattintani,ami a cimsor előtt van,és cookiek,és webhelyadatok kezelése menüben lehet törölni az egész sg sütijét,csak akkor újra be kell majd jelentkezni. (ez chrome böngészőben van).Vagy próbáljatok meg más böngészőt,de szerintem az se lesz jó,itt az sg fórum elhanyagolásáról van inkább szó.
    Itt kifejtik amúgy a moderátorok miért szarakodik minden.érdemes visszaolvasni,aztán megértitek a lényeget:

    ide katt

    vagy másik jó ötlet kikapcsolni a reklámblokkolókat,pl most milyen kellemes nyáron,hogy egy zombis topikban heinekken sörök lógnak itt kétoldalt


    Utoljára szerkesztette: Ironman2, 2023.07.10. 01:01:28