22981
7 Days To Die
Jelenlegi stabil verzió:alfa21.2

Ide katt a banner láthatóságához!

Hivatalos oldal | WIKI | STEAM | REDDIT | X (Madmole) | X (7 Days to die official) I KÉPFELTÖLTÉS
UNDEAD LEGACY MODTOPIK I 7Days Blood Moons topik I A22 Fejlesztői Napló
Magyar szerverek:(katt ide!)

Az első 4 számjegy az IP cím,a kettőspont után a port száma található!

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
F.A.Q

Időjárás kikapcsolása:f2-vel konzolt előhívni,és ezt beirni:weathersurvival off
Játékban F9,és F12 a képlopás gomb.
F9-el a játék könyvtárába teszi a képet:
Program Files (x86)/Steam/Steamapps/common/7days to die/Screenshot
F12-vel viszont a steam screenshot képtárába:
Program Files (x86)/Steam/userdata/.......(sajátszám)/760/remote/251570/screenshots
Akinek nagyon laggol,az vegye vissza a textúra méretet half-size-re,és kapcsolja ki az árnyékokat!
Experimental,és korábbi változatok letöltése:steam könyvtárban a játék nevén jobbklikk,majd a menüben tulajdonságok,és a béták fülnél a legördülő menüben a latest_experimentalt,vagy egy korábbi verziót kiválasztani! Kiválasztás után,azonnal töltődik!
Minden új verzió kezdetekor ajánlatos a régit uninstallálni,és a launcher tools menüjében a clean game data résznél mindent bepipálni!! Launcher előhívása a steamen belül a játék nevén jobbklikk,és show game launcher.Régi mentések instabilitást okoznak,ha kijön egy új alfa verzió! Mindenképpen új játékot kell kezdeni!

Figyelem! Az off/warez/flém,és nem a játékkal kapcsolatos hozzászólások törölve lesznek! Ott az offtopik linkje felül!

Az egész sg fórum,sajnos haldoklik,nincs aki foglalkozzon vele,igy ha valakinek jelzi hogy új üzenet van,és nem irja ki,akkor törölje a sütiket a fórumról a böngészőjében,vagy irjon egy választ a topikba,és akkor megjelennek az előző üzenetek! Felül a kis nagyitó ikonnal bejön a bannerkép.A régi hátteret esély sincs visszahozni.Próbáltam,nem lehet.
Legjobb megoldás a reklámblokkolók kikapcsolása a fórumban!

Alfa22 megjelnés 2024 nyara!
  • Kancsalborz
    #22861
    Kösz, de az egy overhaul mod, ami ráadásul nekem nem is jön be, ezért az egy dologért nem fogom azt felrakni.
    Sokkal jobban szeretem mod-onkent magamnak felépiteni a világom, most is 40+-darab van fenn, azokkal saját szám íze szerint alakitok, nem úgy ahogy azt más elképzeli egy ilyen full átalakításban.

    Csak erre a hülye átláthatatlan craft menü problémára nincs még semmi az A21-ben...
  • ntex
    #22860
    Undead Legacy modban pl. van olyan recept listázási opció, hogy az adott munkapadban csak azok a receptek látszanak, amiket abban lehet craftolni.

    A21-hez még nem mostanában lesz kész, de A20-hoz van elég friss verziója.
    Utoljára szerkesztette: ntex, 2023.07.17. 19:04:38
  • Kancsalborz
    #22859
    Azt hogy lehessen már normálisan látni hogy mit lehet gyártani és mit nem, és úgy általában egy normális listázása az egésznek bármelyik crafting/munkapad menüben erre a részére ráférne is egy kis "áramvonalasítás a játékban szerintem, mert az a része borzalmas...

    Valami normális mod van ehhez a részéhez egyébként ?
  • ntex
    #22858
    Új karaktermodell lévén valszeg az animációk is megváltoznak
  • Norbertboy
    #22857
    Remélem a botkézzel is kezdenek már valamit, illő lenne lassan 10 év után...
  • ntex
    #22855
    Miért mi a baj vele? Jelenlegi karaktermodellhez képest ég és föld lesz. Gondolom az arcot lehet majd sokféle módon állítgatni, hogy ne mindenki ugyanúgy nézzen ki.
  • Norbertboy
    #22855
    :)

    Megelőző csapás:D
  • nibron
    #22854
    szembejönne az utcán, akkor biztos ami biztos alapon megelőző csapást mérnék rá:)
  • ntex
    #22853
    Új női karaktermodellről egy kép:

  • Random_
    #22852
    Az időjárás alatt remélném, hogy ha esik akkor ne egyszerre mindenhol essen. Illetve nem tudom a vízgyűjtőnek van-e köze az időjáráshoz jelenleg?

    Banditáknál én azért kicsit többet várok, mint amit a zombik művelnek, mert azt nem lenne nagy kunszt megcsinálni.
  • nibron
    #22851
    ne gondold túl a banditákat. szerintem iszonyú hülyék lesznek első lépésben. nem hiszem, hogy annál jobban kifejlesztik.:) kábé olyan zombi szintet saccolok.

    szerk: rókát használok, nekem nincs bajom a hsz-ekkel. azonkívül, hogy egy jópárnak ugyanazt az azonosítót adja, de azt meg magasról...
    nincs reklám, privát böngészővel, süti törlés nélkül
    Utoljára szerkesztette: nibron, 2023.07.10. 09:27:46
  • Ironman2
    #22850
    Ezt mondtam én is,ha meg törlöm a hozzászólásomat,akkor viszi vele együtt annak a hozzászólását,akinek válaszoltam.Ezért inkább nem is törlök semmit.Egyedül az segit,ha az sg sütijét törlitek,felül a böngésző cimsorában,a lakatra rákattintani,ami a cimsor előtt van,és cookiek,és webhelyadatok kezelése menüben lehet törölni az egész sg sütijét,csak akkor újra be kell majd jelentkezni. (ez chrome böngészőben van).Vagy próbáljatok meg más böngészőt,de szerintem az se lesz jó,itt az sg fórum elhanyagolásáról van inkább szó.
    Itt kifejtik amúgy a moderátorok miért szarakodik minden.érdemes visszaolvasni,aztán megértitek a lényeget:

    ide katt

    vagy másik jó ötlet kikapcsolni a reklámblokkolókat,pl most milyen kellemes nyáron,hogy egy zombis topikban heinekken sörök lógnak itt kétoldalt


    Utoljára szerkesztette: Ironman2, 2023.07.10. 01:01:28
  • ntex
    #22848
    Elvileg túl sokszor vált esősre az időjárás.

    Szerk.: Ez a fórum tényleg egyre rosszabb állapotban van, már újabban nem jelennek meg az új postok sem nálam...
    Utoljára szerkesztette: ntex, 2023.07.08. 23:27:54
  • JonasSandor
    #22848
    Nyílván nem haggyák utána se porosodni.
  • Ironman2
    #22847
    Az időjárással nem értem mi a bajuk,most is jól működik.Banditák viszont iszonyat nehézzé fogják tenni a játékot,szerintem táborokba lesznek,vagy pedig pont az ellentéte,rá lehet őket uszítani a zombikra.Azért azt megnézném,ha jön felém egy zombihorda,és pont egy bandita tábor felé menekülök,milyen csetepaté lesz.Az viszont ki van zárva hogy a zombik nem támadnak a banditákra,az nem lenne reális.
  • Ironman2
    #22845
    ROADMAP TO GOLD AND BEYOND

    Bandits
    Armor
    Weather
    Factions & Story
    Steam Workshop Support

    Utoljára szerkesztette: Ironman2, 2023.07.08. 12:31:12
  • Norbertboy
    #22845
    Soha nem lesz kész, gondolom utána is jönnek hozzá tartalmak csak annyi hogy nem korai hozzáférésű játék lesz.
  • JonasSandor
    #22843
    Na tök jó hogy kijött az utolsó alfa verzió, innentől már csak egy lépés és kész is.
  • Norbertboy
    #22843
    Szerinted néztem? :)
  • Ironman2
    #22842
    Pedig le volt irva a F.A.Q-ban felül!
  • Ironman2
    #22841
    Na meg minden új alfa előtt,érdemes újratelepíteni az egészet,ezt elég csak megcsinálni,ha mondjuk alfa 21 után jön az alfa 22
  • joe38
    #22839
    Köszönöm néktek,pedig mindent töröltem elvileg,de úgy látszik tényleg a launcherben való törlés megoldotta a dolgokat:)
  • Norbertboy
    #22839
    Köszönöm, ezt nem is tudtam.
  • nibron
    #22838
    pedig ha nem megy kézzel, old meg launcherrel.
  • ntex
    #22837
    Gondolhatod milyen gyakran indítom el a launcher-t :D
  • Ironman2
    #22836
    GYerekek,nem tanultok! Ott a játék launcher menüje,abban van a tools fülnél,hogy minden adatot ki lehet törölni a gépről,amit a játék elszemetel.

    Elő lehet csalni a launcher menüt,a játék nevén a könyvtáron belül,egy jobbklikk,majd tulajdonságok,és az általános menünél kiválasztani hogy mi töltődjön be elsőnek,a játék,vagy a launcher menü.
    Utoljára szerkesztette: Ironman2, 2023.07.06. 14:13:04
  • ntex
    #22835
    A fájl törlések során megvoltak azok is amik a C meghajtó users (felhasználó) mappán belül van? Ez egy rejtett rendszermappa, de azon belül is tárol dolgokat a játék. A következő két helyen pontosan:

    C:\Users\-felhasználó-\AppData\LocalLow\The Fun Pimps
    C:\Users\-felhasználó-\AppData\Roaming\7DaysToDie
  • joe38
    #22834
    Sziasztok. Találkozott már valaki olyan problémával,hogy hogy bármilyen új világ indításakor, a játék nem tesz zombikat ill semmilyen más állatot se,a tyúk,nyuszi,őzike kivétel, a pályára,pedig az enemy respawn be van kapcsolva? Pedig minden játékkal kapcsolatos mappát,fájlt töröltem a gépről,többszőr újraraktam,több új világot is indítottam,de semmi.
  • Ironman2
    #22833
    Nekem a wood logok,meg a régi ültetés nagyon hiányzik.
  • hapi
    #22832
    Nekem csak 1266 óra, de én is minden alfát kipróbáltam, végül a 21-est is és meglepően jó lett sztem!
  • Ironman2
    #22831
    Én most hagytam el a 3000 órát.Minden alfával játszottam.
  • ntex
    #22830
    Az nem sok... 2000 óránál tartok, és nem is játszottam minden alfával :) Nem esett nehezemre többször is újrakezdeni, szerintem pont az eleje élvezetes minden mentésnek, gyűjtögetni, megtalálni a jó cuccokat, fejlődni :)
  • nibron
    #22829
    Nekem több mint 6000 órám van benne, és már nem tudom hányszor kezdtem újra. Mint az látszik nem bántam meg, csak nem kell azonnal megsértődni. Egy alfa stádiumban lévő szoftvernél ez erősen elvárt.
  • nibron
    #22827
    Sőt már meg is unhatták, ezért jelzik színnel a betöltésnél, hogy mi az ábra. Ha vörös, az nem azt jelenti, hogy kommunista mentés.
  • Profi1000
    #22827
    Köszönöm a válaszokat! 365 óra játék után nem kezdem többször előről a játékot. Törlöm de végleg!
  • ntex
    #22826
    Ennyi változással kizárt dolog hogy rendesen működjenek a régi mentések. Nem is értem miért próbálják meg az emberek, mikor a fejlesztők is külön felhívják mindig a figyelmet rá, hogy új mentést kell indítani...
  • Ironman2
    #22825
    Akkor se jó a régi mentéssel a játék,ha müködik vele az új verzió.CSak egy megoldás hogy kukázod a régi mentést,és újratelepíted a játékot!

    "We recommend starting a new savegame with b323 for the best experience. We don't expect to break existing Experimental savegames with this build.
    The mod slot change will not change existing items, it only applies to newly found items."

  • Norbertboy
    #22824
    Szerintem veszett ügy, az operencia szerver is hasonló problémába ütközött, wipe (teljesen törlés) lett a vége.
  • Profi1000
    #22823
    Sziasztok! Telepítettem az alfa 21 stabil verziót. Bemásoltam a régi mentést. Játszottam vele úgy 20 órát gond nélkül.ma elindítottam és csak laggol. Újra telepítettem a játékot. Régi mentés működik rendesen.Mit lehet tenni hogy újra simán fusson a játék
    A régi mentés sajnos a játék első hetében készült.Ha van ötletetek kérlek benneteket írjátok le.
  • ntex
    #22822
    Elvileg nem. A legutóbbi fejlesztői streamben elhangzott hogy a következő alfára nem kell megint ennyit várni majd. Azóta már sokkal többen vannak akik dolgoznak a játékon.
    Utoljára szerkesztette: ntex, 2023.07.01. 23:38:52