22993
7 Days To Die
Jelenlegi stabil verzió:alfa21.2

Ide katt a banner láthatóságához!

Hivatalos oldal | WIKI | STEAM | REDDIT | X (Madmole) | X (7 Days to die official) I KÉPFELTÖLTÉS
UNDEAD LEGACY MODTOPIK I 7Days Blood Moons topik I A22 Fejlesztői Napló
Magyar szerverek:(katt ide!)

Az első 4 számjegy az IP cím,a kettőspont után a port száma található!

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
F.A.Q

Időjárás kikapcsolása:f2-vel konzolt előhívni,és ezt beirni:weathersurvival off
Játékban F9,és F12 a képlopás gomb.
F9-el a játék könyvtárába teszi a képet:
Program Files (x86)/Steam/Steamapps/common/7days to die/Screenshot
F12-vel viszont a steam screenshot képtárába:
Program Files (x86)/Steam/userdata/.......(sajátszám)/760/remote/251570/screenshots
Akinek nagyon laggol,az vegye vissza a textúra méretet half-size-re,és kapcsolja ki az árnyékokat!
Experimental,és korábbi változatok letöltése:steam könyvtárban a játék nevén jobbklikk,majd a menüben tulajdonságok,és a béták fülnél a legördülő menüben a latest_experimentalt,vagy egy korábbi verziót kiválasztani! Kiválasztás után,azonnal töltődik!
Minden új verzió kezdetekor ajánlatos a régit uninstallálni,és a launcher tools menüjében a clean game data résznél mindent bepipálni!! Launcher előhívása a steamen belül a játék nevén jobbklikk,és show game launcher.Régi mentések instabilitást okoznak,ha kijön egy új alfa verzió! Mindenképpen új játékot kell kezdeni!

Figyelem! Az off/warez/flém,és nem a játékkal kapcsolatos hozzászólások törölve lesznek! Ott az offtopik linkje felül!

Az egész sg fórum,sajnos haldoklik,nincs aki foglalkozzon vele,igy ha valakinek jelzi hogy új üzenet van,és nem irja ki,akkor törölje a sütiket a fórumról a böngészőjében,vagy irjon egy választ a topikba,és akkor megjelennek az előző üzenetek! Felül a kis nagyitó ikonnal bejön a bannerkép.A régi hátteret esély sincs visszahozni.Próbáltam,nem lehet.
Legjobb megoldás a reklámblokkolók kikapcsolása a fórumban!

11 év alfa fejlesztés után! Teljes játék (1.0) megjelenése 2024 júniusban!
5.50 euró a játék április 29-ig,utána brutálisan megdrágul,utolsó lehetőség,csapjatok le rá!
  • Ironman2
    #22833
    Nekem a wood logok,meg a régi ültetés nagyon hiányzik.
  • hapi
    #22832
    Nekem csak 1266 óra, de én is minden alfát kipróbáltam, végül a 21-est is és meglepően jó lett sztem!
  • Ironman2
    #22831
    Én most hagytam el a 3000 órát.Minden alfával játszottam.
  • ntex
    #22830
    Az nem sok... 2000 óránál tartok, és nem is játszottam minden alfával :) Nem esett nehezemre többször is újrakezdeni, szerintem pont az eleje élvezetes minden mentésnek, gyűjtögetni, megtalálni a jó cuccokat, fejlődni :)
  • nibron
    #22829
    Nekem több mint 6000 órám van benne, és már nem tudom hányszor kezdtem újra. Mint az látszik nem bántam meg, csak nem kell azonnal megsértődni. Egy alfa stádiumban lévő szoftvernél ez erősen elvárt.
  • nibron
    #22827
    Sőt már meg is unhatták, ezért jelzik színnel a betöltésnél, hogy mi az ábra. Ha vörös, az nem azt jelenti, hogy kommunista mentés.
  • Profi1000
    #22827
    Köszönöm a válaszokat! 365 óra játék után nem kezdem többször előről a játékot. Törlöm de végleg!
  • ntex
    #22826
    Ennyi változással kizárt dolog hogy rendesen működjenek a régi mentések. Nem is értem miért próbálják meg az emberek, mikor a fejlesztők is külön felhívják mindig a figyelmet rá, hogy új mentést kell indítani...
  • Ironman2
    #22825
    Akkor se jó a régi mentéssel a játék,ha müködik vele az új verzió.CSak egy megoldás hogy kukázod a régi mentést,és újratelepíted a játékot!

    "We recommend starting a new savegame with b323 for the best experience. We don't expect to break existing Experimental savegames with this build.
    The mod slot change will not change existing items, it only applies to newly found items."

  • Norbertboy
    #22824
    Szerintem veszett ügy, az operencia szerver is hasonló problémába ütközött, wipe (teljesen törlés) lett a vége.
  • Profi1000
    #22823
    Sziasztok! Telepítettem az alfa 21 stabil verziót. Bemásoltam a régi mentést. Játszottam vele úgy 20 órát gond nélkül.ma elindítottam és csak laggol. Újra telepítettem a játékot. Régi mentés működik rendesen.Mit lehet tenni hogy újra simán fusson a játék
    A régi mentés sajnos a játék első hetében készült.Ha van ötletetek kérlek benneteket írjátok le.
  • ntex
    #22822
    Elvileg nem. A legutóbbi fejlesztői streamben elhangzott hogy a következő alfára nem kell megint ennyit várni majd. Azóta már sokkal többen vannak akik dolgoznak a játékon.
    Utoljára szerkesztette: ntex, 2023.07.01. 23:38:52
  • Ironman2
    #22821
    Na akkor most lesz még másfél év,hogy berakják végre a banditákat is.
  • alekosz1990
    #22820
    köszi :)
  • DevLupius
    #22819
    Ez oldal még működik, innen le tudod tölteni a régi fájlokat.
    7D2DA16
  • alekosz1990
    #22818
    Szia ezek a verziók mennem normálisan a gépemen sajnos!meg próbáltam már kézileg fordítani de sokáig tart mert másodlagos betű típus is kell hogy fel ismerje az ékezeteket!Discordon is kértem segítséget hogy nincs e meg valakinek amiket te tettél el de senki.Pontos másdlagos betű típust sem tudtak mondani.valahogyan tudnál nekem benne segíteni?Vagy meg tudod nekem oldani?
  • alekosz1990
    #22817
    Köszönöm hogy szóltál neki! :)
  • DevLupius
    #22816
    Szia! Azóta a Localization.txt teljes megváltozott, a régi használhatatlan, azzal még elméletben sem érdemes foglalkozni.
    Gyorsabb, ha kirakod egy adatbázisba majd az adott nyelvet kiteszed, ráküldesz egy DeepL -t, majd és vissza és kész.
    De egy MI is megoldja csak kérned kell :)
  • Ironman2
    #22815
    Lupius biztos olvassa,majd megadja neked,szerintem még megvan neki a pincében valahol :)
    Mondjuk május közepe óta nem nézett ide,de tudok neki szólni steamen.
    Utoljára szerkesztette: Ironman2, 2023.07.01. 00:17:09
  • alekosz1990
    #22814
    Sziasztok régen az Alpha 14 15 ös verziókhoz volt magyarítás de a link már nem él sajnos!Lupius készítette hozzá még!Valakinek esetleg nincs meg?Köszönöm!
  • ntex
    #22813
    Stable-ra váltott az A21 B324
  • undY1ng #22812
    Off.: Akkor addig megy tovább a D4 grind. :d
  • ntex
    #22810
    Az még.
  • Norbertboy
    #22810
    Igen
  • undY1ng #22809
    Még mindig experimentalos az A21, ugye?
  • Norbertboy
    #22808
    Gondoltam ránézek a játékra milyen lett az A21 és 3 éve már biztos nem játszottam vele tartósan. Erre mi történt?
    Ismét beszippantott mint annak idején 8 alfával ezelőtt. Van időm is játszani és így ripsz-ropsz 37 órát 4 nap alatt beleraktam , elég kemény úgy érzem. :)

    Először egyjátékos módban barangoltam és eszembe jutottak a régi emlékek Dragscorp szerverén :)
    Hát felkerekedtem online játékmódban, egy szervert találtam csak ahol voltak is és jelszó nélküli az Operencia.
    Sok minden múlik a szerencsén és ez nagyon tetszik. Lehet küzdeni keményen az elemekkel és a zombikkal. Mondjuk én választottam a nehezebbik utat, mert a kezdőponttól messzebb akartam letelepedni. Hát, volt is kaland bőven meg éhezés és jó pár halálközeli élmény. Jó nehéz lett a játék, 14-es vagyok de még csákány közelében sem járok. Van egy kis kuckóm a felszínen és ennyi, a hordákat még kihagyom. Lehet küzdeni bőven az biztos :D Az üveg kivétele nagyon nehézzé tette a dolgokat. Soha nem jártam kereskedőhöz, de most szégyen szemre egy víztisztítót (vagy mi a neve ami a vízgyűjtőhöz kell) vennem kellett.

    Jó kis túlélő játék lett és jó nehéz, lehet küzdeni az elemekkel amit imádok még ha néha tele is a p@csöm :D Ennyi év után újra remek szórakozás ez a játék.

    Az optimalizáció és a gépigény, hát azt hagyjuk. Lényeg a játékélmény és az 10/10, visszatért a tékozló fiú azaz én :D


    Utoljára szerkesztette: Norbertboy, 2023.06.26. 20:52:08
  • Random_
    #22807
    Ja és ami nagyon tetszik, hogy végre át lehet lőni a betört ajtókon!
  • Random_
    #22806
    Még csak keveset játszottam vele, de az üveg eltűnése nekem is fura, nem tudom miért volt rá szükség.

    Az pozitív változás, hogy a zsákokban már nem cement van mindenhol, hanem a helyre jellemző dolgok van amiben kukorica van amiben műtrágya vagy homok.

    A traderek tetszenek szépen kidolgozták és az új épületek is szuperek.

    A fejlődés a magazinok által érdekes elképzelés, nem játszottam még eleget, hogy véleményezni tudjam.
  • Norbertboy
    #22805
    Az király, mindig is zavaró volt a sok kábel.
  • ntex
    #22804
    Tudtommal benne van ugyanúgy az elektromosság, annyi történt hogy a kábelek már nem látszódnak mindig, csak akkor ha a blankoló szerszám a karakter kezében van.
  • Ironman2
    #22803
    Kivettem ezt a design kapcsoló scriptet innen,úgy néz ki hogy mintha javult volna valamit,majd meglássuk.
  • Ironman2
    #22802
    Bezzeg a japán,meg a kínai,az benne van,amúgy tényleg nagyon jópofás játék,topikjába minden ott van,ami az mmok-ba megvan,itt is megvan,vannak olyan feladatok,amiket csak klánokba lehet megoldani,meg bossok is,meg a napi eventek is,este kezdődnek.Nagyon komoly event,tüzet kell rakni,meg táncolni körülötte...stb :) Na de oda irtam,olvasd el! Undawn topik
  • Norbertboy
    #22801
    Sok mindent már nem tudnak, ezért keverik a dolgokat össze-vissza... Akkor már nem kell dolgokat bekötni? Nincs elektromosság? Ez visszafejlődés :( Talán majd ránézek.

    Zompiercer ? Az utolsó videónál abbahagytam, kicsit pihen. Majd előveszem újra valamikor. Most Read Dead online-al játszom, Westworld hangulatom van. :)

    Ironman: Nekem is eltűnt a hozzászólásom. :( Valóban vannak itt gondok, lehet nem bírja a mobilt... Onnan írtam, ezért gondolom. Ez az Undawn érdekesnek hangzik, rá is kerestem, lehet később kipróbálom. Mondjuk a magyar nyelv ebben sincs bent. :( Ha történelmi Magyarország lenne, akkor minden játék megjelenne magyarul. Akkor meglenne a lélekszám hozzá...
  • Ironman2
    #22800
    Én amugy az Undawn-ot tolom,hihetelen hogy mi mindent raktak bele ebbe a játékba.Mindez ingyen! Last of Us,House flipper,7 Days to die,Sims,egy kis Fallout érzés is van benne,meg néha egy-egy easter egg különböző játékokból,de egy vérbeli mmorpg,ha úgy vesszük.
  • Ironman2
    #22799
    Hibás ez a szar fostopik,eltünnek üzenetek,vagy meg se jelennek,nemtudom miért nem tudnak alkalmazni legalább egy programozót,hamár fórumot üzemeltetnek.Hagyják elveszni a süllyedőben ahogy hallottam.Hamarosan bezárhat az sg fórum.Valaki megmenthetné igazán.
    Fizetett moderátorok,és fizetett programozók kellenének ide.
  • nibron
    #22796
    Az első hökkenet akkor volt amikor rájöttem, hogy kivették az üres üveget. Így most kissé irreálisak lettek a víz körüli dolgok. Nem tudom mi bajuk volt vele, szerintem teljesen jól működött.
    A magazinok olvasása is kissé meghülyíti a dolgokat, teljesen felborult, hogy mikor mit tudok csinálni/gyártani. pl. csákányt már 5-öst, de az íjból még mindig csak egyest. És mindezt azért, mert így hozta a szerencse, és nem a karakter fejlődése.
    Alapvetően értem én, hogy optimalizálni kell az erőforrásokat és ezért kellett kivenni pl. az elektronikát is. De akkor most meg mi a francnak van majdnem mindenből minden színben? pl. az ammo box van hupilila is. Minek?
    Azért lehet vele játszani, egyetlen hibát sem láttam még.

    szerk: hogy állsz a piercer-el?
    Utoljára szerkesztette: nibron, 2023.06.20. 00:44:23
  • Norbertboy
    #22795
    Milyen lett az A21? Vélemények?
  • Ironman2
    #22794
    Máris updatelték az alfa21 experimentalt!
  • Ironman2
    #22793
    Szervereket majd irjátok meg,akik fogadnak játékosokat! Bannerba berakom megint.A régieket most töröltem,mert frissíteni akarok!
  • Ironman2
    #22792
    Akik emlékeznek a korábbi alfákra,írják már meg nekem hogy volt hasonló,mikor a kiömlött víz,beterítette a mellette lévő gödröket,és árkokat.Bár most azért tŰnik újdonságnak,mert már nem kocka alakúak a vortexek,hanem gyémánt alakúak.

    Pl,amikor a vízesést használtuk liftnek,pláne nem is rossz ötlet,lehet még ma is működne a dolog.
    Utoljára szerkesztette: Ironman2, 2023.06.12. 23:38:05