7910
  • Caliph
    #7910
    hát hétvégén toltam egy kicsit,sajna jól megszopattam magam...7 milláról indultam,c2vel szállítottam rappel és lorville között,egy teli c2 7,6 milla,körönként 2 milla körül van a haszon :p és server hoppolni kell mert egyben nem lehet eladni,nincs akkora demand,szal szervó váltás,ismét kivonatozni,eladni egy részét,megint szeró váltás és így tovább :D ...

    nem biztonságos szállítás de szerencsére nem playerek,hanem először cargo bug(buktam egy teli szállítmányt,pedig pont átléptem volna a 15 milla auec-t).

    másodszorra magamat szopattam meg,kigrindeltem ismét,megvettem a reclaimert,mondom mielőtt bármit teszek vele elrepülök arc l1re jobb qt drivért...itt bebugoltam a hangárba,beragadtam,impound sem működött bejutni sem tudtam az állomásra,nyomtam egy suicedeot
    ééééés ujraéledés után sehol a reclaimer...ugye ha veszel egy új hajót,le kell kérni,aztán ismét store,igy tárolódik el hosszú távra állítólag....supportnak levél,nem tudnak segíteni mert alpha,értem én,de simán adhattak volna megint annyi kreditet,hogy újra vegyem,nem számít sehol,meg livere úgyis full reset lesz,sőt bizonyos patcheknél is,legalább teszteltem volna,mert szoktam bugokat is reportolni... :D hát most itt állok 800k Auec vel és még egy hajót sem szedtem szét a reclaimerrel :D

    és a grind is hosszabb lesz,mert kevesebb a pénzmag amivel kezdek :D szal kicsit elvette a kedvem megint,így jártam :D

    7 milláról kockáztatva 1 délután alatt grindeltem ki,ez most több nap lenne,annyit most nem érzek magamban :p
    Utoljára szerkesztette: Caliph, 2024.04.15. 14:21:16
  • Bucser
    #7909
    Legutobbi Letter from the chairman idenre mondja Alpha 4.0-at es SC 1.0- fele dolgoznak (szerintem jovore) mar 4-5 starting naprendszerrel amikor is igazan elkezdik a marketing pusht es kilepnek az early access modelbol.

    + Tyler Witkin folyamatosan teaseli a Citizencont ami iden Manchesterben lesz. szerintem bejelentik a SQ42 release datet
    Utoljára szerkesztette: Bucser, 2024.03.29. 12:56:55
  • lonvard
    #7908
    :-DDD

    De most már volt egy beharangozó, Chris üzente mindenkinek, hogy hold the line, és aki kitartott, annak van egy olyan pozitív üzenete, hogy valamikor a jövőben kész lesz a játék, csak tartson ki továbbra is! Én kitartok! :D
  • Caliph
    #7907
    köszi,akkor így már tiszta
  • Bucser
    #7906
    Tech Previewhoz mindenki hozzafer aki PTU-n van. (a dropdownban van ahol a PTU/LIVe/EVO kozott lehet valasztani).

    TechPreview-n volt eddig 2 system 2 DSG - 1 system 2 DSG es 1 system 4 DSG - 800 player egy clusteren.

    Evocati mar 3.23-as featureoket tesztel (mint a viz deformation meg a felhok javitasas (hogy tavolsagbol ne nezzen ki fuzzy pixelesnek) es a tobbi. A 3.23-as patch is nagy lesz de utana kovetkezo szerintem mar 4.0.
  • Caliph
    #7905
    pár kiválasztott már teszteli a szerver meshinget egy teszt szerón.most nézem,remélem nem kamu :D

  • JonasSandor
    #7904
    Jaja meglátjuk.
  • Caliph
    #7903
    yepp tudom,bár a közelmúltban is nyilatkozott a mester hogy már látja a végét,idén jön a 4.0(legfontosabb server meshinggel )és elkezdik átemelni a dolgokat a sq42ből(ami már szinte kész,már csak polírozzák) a citizenbe, pontos időpontot persze nem mondott ... valahogy úgy érzem hogy végül az lesz amire már korábban is számítottam,hogy a jelenlegi rendszert játszhatóra csiszolják,kidobják,aztán jönnek majd szépen az új rendszerek,mechanikák stb...

    meglátjuk,ahogy a vak is mondta :D
    Utoljára szerkesztette: Caliph, 2024.03.26. 08:58:47
  • JonasSandor
    #7902
    Évekre vagyunk még tőle, squadron is max jövő karácsony kb.
  • Caliph
    #7901
    én is így gondoltam pár éve,aztán azért tuningoltam két éve...azóta se jött :D de várós továbbra is
  • lonvard
    #7900
    Abszolút várakozó álláspont. Nézegetem a videókat, Shed videóit, és várom, hogy kijöjjön a főjáték. Valamelyik. Úgy döntöttem inkább arra fejlesztem fel a gépet. Amikor kijön, akkor tudjuk mi a megfelelő konfig, és akkor. Már amennyiben idén mondjuk karácsony magasságában egy SQ 42-ő esetleg bejátszik.
  • lonvard
    #7899
    Úristen, ez a hajó gyönyörű. Olyan rondán gyönyörű, mint a drake hajók szoktak lenni.
  • Caliph
    #7898
    összeségében bejön a változás a Salvagenál. viszont sokkal egyszerűbb mint a bányászat,nincs benne kockázat kb,
    Bányászattal még talán jobban lehet keresni,de ez főleg a szerencsén múlik mikor találsz megfelelő kavicsot,és sikerül e jól feltörni,aztán ugye még ott a finomítás aztán az eladás . Ha sokat kutakodsz jó kavics után,addig lehet a vulture fordul kettőt is(quant bányászatot most kivettem a képből,mert ott tényleg nehéz jó kavicsot találni,prospival nehéz is törni,+az instabilitása miatt veszélyes feltörni és időben kell szállítani is,cserébe kaszálsz)
    Vultureba csak beülsz,feldarabolsz 2-3 kis hajót,vagy 1 nagyobbat(még nem teszteltem mekkora hajót képes feltörni,de sztem egy cutclass méret még mehet neki) aztán azonnal eladható a késztermék.

    legjobban az jön be h nem kell két ládánként rohangálni a raktérbe,végre van puffer és auto eject.

    Kukást még csak vidin láttam,tök jó h beállítható mekkora konténert toljon ki magából,szintén van puffer és auto eject,szinte használható lett egy személlyel is :D
    majd felkéredzkedek az egyikre melósnak :D


    Utoljára szerkesztette: Caliph, 2023.12.04. 09:25:19
  • Caliph
    #7897
  • lonvard
    #7896
    Jó de úgy beszéltek erről a projectről, mintha kötelező vásár volna az emberiségnek. Saját szabad akaratodból döntesz mellette vagy sem, annyi a dolgod, hogy kivárod. Azért olyan jó, hogy csak várnia kell az egyszeri gamernek, mert miközben fejlesztik, lehet helyette más dolgokat csinálni. :)

    Én most a Valheimmel vagyok úgy, hogy amíg a tengeri fejlesztést nem csinálják meg a hajófejlesztésekkel meg tengeri élővilág kiszélesítésével, addig nem vagyok hajlandó utazgatni és felfedezni, szóval kábé két éve parkolópályán van a játék. Néha ránézek az update oldalra, káromkodom egyet, hogy még mindig nem azt csinálják, aztán tovább lépek. Ne görcsölj rá, ne gondolj rá, csinálj mást, aztán majd ha kész lesz, akkor játszol vele.
    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2023.11.27. 21:34:48
  • Caliph
    #7895
    én úgy gondolom ha neadj az ég,és bedől,de az eddigi techet és enginet licencelik,és valaki végigviszi,és megcsinál valami hasonlót,és jól
    is ,azzal is csak nyerünk. jó nyilván az a pénz bukta amit beleraktál,de hát felnőtt ember arra költ amire megengedheti,és tisztában is kéne lenni vele,hogy kockázatos befektetés.
    Nem hinném hogy valamelyik nagy cég nem látna jövőt a motorban,ha eladóvá válik.
    én azon sem lepődnék meg,ha megcsinálja Chris,akkor havidíjas is lesz,kivéve persze a backereknek :p (igen , tudom erről szó sincs jelenleg,de pénzügyileg a szervereket fenntartani,bugjavítást,továbbá későbbi kontenteket finanszírozni kell valamiből,nem tudom elképzelni hogy fogják megoldani,ha csak egyszeri beszálló lesz aki megveszi. azt sem szeretném ha pay to win lenne,bár már most lehet endgame hajókat venni,de tény hogy azokat fenntartani,üzemeltetni nem lesz könnyű,főleg egy rombolót...meg aztán sok lúd disznót győz,akár egy rakás alap hajó is képes leszedni egy Idrist,van is rá event :p )
  • Torzonborz
    #7894
    Itt is volt és van tervezés nyugi, nagyon jól tudták, hogy mit akarnak. Aki az elejétől kezdve nézi a heti műsorokat (Wingmans Hangar/Around the Verse/Inside Star Sitizen), meg CitCont annak ez eléggé világos.
    A probléma csak az, hogy időközben a kezdeti "háztervet" módositották, méghozzá alapjaiban, szóval mindent amit addig megcsináltak (PU 2.x) nagyrészt át és/vagy újra kellett dolgozni, ez lett a 3.0.
    Ez a változás az SQ42-re is kihatott, igy igen, az ennyit csúszott emiatt. Szivás amúgy, elég nehezen elfogadható, de ez van.
    Látták, hogy abból a közösségi pénzből, ami bejön, ez megvalósitható.
    Mondjuk elég necces volt az egész, mivel ki vannak szolgáltatva a közösségnek, szóval emiatt a költségvetés tervezés sem egyszerű.
    Nem tudom amúgy milyen modulok vannak összedobálva szerinted, a PU bár bugos, de egy önálló játék.
    Az enginet meg nem tervezik lincenszelni, ezt pont az idei CitCon-on mondták, bár ez nem zárja ki, hogy ha van egy komoly ajánlat, akkor ne tegyék meg.

    Utoljára szerkesztette: Torzonborz, 2023.11.27. 19:45:06
  • frango
    #7893
    Az egyik hobbim a videójátékok. Szeretem őket és érdekel az is, hogyan készülnek. Utánanézek, érdekel a téma. Gyűjtöm az infókat. Ennyi.
    Nem véletlen terveznek meg az építés előtt egy épületet vagy autót. Meg költségvetés...stbstb. Persze lehet bármilyen előkészület nélkül legyártani valamit, de az olyan is lesz. Ez látszik a SC-nél is.
    Emlékszem, hogy 2016-ra ígérték, hogy megjelenik a SQ42. Lassan 8! éve. Ennyit csúszik? Ez egy AAA MMORPG teljes fejlesztési ideje. Tervezés, kutatás, gyártás, minden. Ez nevetséges. Ilyen nincs.
    Most nekem marhára az jön le, hogy igazából ez a játék egy tech demo. Nem lesz egy normális játék, csak modulok összedobálva, promó jelleggel. Aki befizet, a kutatást pénzeli. A motort és a technológiákat meg majd szépen értékesítik.

    #7890:16GB memóriáról beszélünk. Beleférsz vagy nem férsz bele. Ez a kérdés csak és a legtöbb játéknál beleférsz 16-tal.
  • Torzonborz
    #7892
    Nem csinált semmilyen kutatást, nem is járt utána. Elmondja a tapasztalatát, az alapján a véleményét, amivel nincs semmi baj, Csak közben fals infókat is mond, ami már nem igazán jó. Túl kell ezen lépni.
  • Borg18754
    #7891
    Ha a játék ingyen játszható lenne a tesztfázis alatt kb mint a free-fly alkalmaknál, akkor szerintem senkinek nem lenne egy rossz szava a fejlesztési idő és a bugok miatt. Viszont így hogy már 2 teljes játék árát elkérik 1 játékért (singleplayer és multi nem 2 külön játék nálam legalábbis) és vannak akik többszáz vagy épp többezer dollárt még kiadnak csak azért hogy repülhessenek más hajókkal akkor is ha resetelik a statokat, teljesen jogos hogy magasak az elvárások. Elvégre 2010 óta dolgoznak rajta, 2015 óta van PU, és még mindíg sehol nincs a megjelenése se a PU-nak se az SQ42-nek. Mindíg csak az ígérgetés, meg a fancy trailerek jönnek amiknek meg semmi köze a ténylges játékhoz kb. Évente egyszer szoktam kipróbálni, a legutóbbi alkalomnál 3 pórbálkozásból 2 crash-el végződött, 1-szer sikerült repülni is egy bérelt connie-val aminek a HUD-ja még továbbra is egy olvashatatlan homályos használhatatlan valami. Évekkel ezelőtt is ilyen volt, és azóta sem fixelték. Nem akarom becsmérelni az ott dolgozókat, de 13 év fejlesztési idő és 643 millió dollár crowdfunding után többet várna az ember. Akik a céget védik, gondolom beleöltek nem kevés pénzt és próbálják nyugtatni az egójukat.

    Csak összehasonlításként pl a Ground Branch ami egy sokkal egyszerűbb játék, évek óta pre-alpha állapotban van és ennek ellenére tökéletesen bugmentesen játszható. Évek óta a kedvenc taktikai FPS-em. Alig akad elvétve 1-1 negatív értékelés róla. Igaz ez a játék nem crowdfunding-os így nem érdeke a fejlesztőknek folyamatosan a mézesmadzagot húzogatnia a játékosok előtt...
  • Bucser
    #7890
    "Miről beszélsz? A legtöbb új AAA játéknak is elég a 16gb, 4k-ban, RT-vel, 4070 mellett."

    Eleg hogy jol fusson vagy hogy elinduljon?
  • Bucser
    #7888
    "Marhára látszik, hogy nem a megszokott AAA fejlesztési folyamatsor mentén haladnak. Úgy néz ki, hogy itt tervezés és előkészítés konkrétan nem volt"

    Kivancsi vagyok hany AAA jatek fejleszteseben vettel reszt. Raadasul olyaneban amit aktivan supportalni is kell. Raadasul olyanban ahol van egy Live multiplayer game es egy single player game amit folyamatosan fejlesztenek.

    Amit meg kell ertened, hogy az esetek 98%-ban egy jatekot akkor jelentenek be, amikor feature complete es legalabb 80% content benne van. Star Citizent akkor jelentettek be amikor meg egy engine techdemot sem csinaltak belole, hogy megvalosithato-e a kivalasztott engine-el a jatek. (meg az elso constrained vision sem). Aztan volt a szavazas es a feture creep amit azota elegge befogtak.
    Utoljára szerkesztette: Bucser, 2023.11.27. 01:17:51
  • Ssenkradlive
    #7888
    Na ez a LOL, nem az amit én belinkeltem...XD
    De az utolsó mondatoddal fel is raktad magadra a bohócorrot is.
    Tisztelet Caliph-nak hogy reagálni próbált egy ilyenre, én szükségtélennek tartom, önmagáért beszél...XD
  • Caliph
    #7887
    értem és megértem az érveket,lehet már átmentem Funboyba :)
    én még reménykedem,de próbálom azért reálisan látni a dolgokat. Tőlem több pénzt úgysem látnak,a kezdő Prospival már elleszek ha végre kijön és élesben kell pénzt termelni. A többit majd ingame megszerzem.
    Én is fejlesztettem gépet egy éve kb,én is beleraktam a 32gb ramot. úgy éreztem előbb utóbb kelleni fog. és a jövőben semmi sem lesz már olcsóbb
    Utoljára szerkesztette: Caliph, 2023.11.26. 22:47:06
  • frango
    #7886
    Én csak a memóriáról beszéltem, hogy mire elég a 16GB rendszermemória.
    "szerintem sokakban nagy az elvárás,hogy felmegy egy alphara és majd bugmentesen ,100 fpssel fog menni minden." - Szerintem ilyen elvárása senkinek nincsen. Inkább a beleölt idő és pénz láttán, nem erre számít az ember, amit kap. Marhára látszik, hogy nem a megszokott AAA fejlesztési folyamatsor mentén haladnak. Úgy néz ki, hogy itt tervezés és előkészítés konkrétan nem volt. Kis indiek szoktak belefutni ilyenekbe, mert nem értenek hozzá. Cuphead is jó példa erre.
  • Caliph
    #7885
    simán proci bottleneckje van(a játék a procit zabálja nagyon,mint az már ezerszer le volt irva ),az i7 nem fogja tudni kihajtani a 4070et semminél. most egy új AAA megjelent ,full optimalizált játéknál nem lesz gond,de előbb utóbb bizony az lesz.
    és igen,tudom hogy mondta,de ez még egy készülő játék,ami talán sose lesz kész,és az optimalizáció az utolsó lépések egyike.
    amúgy sokmindendenben igaza van,de ha már megvette ,én ajánlanám h free fly után is próbálja ki,amikor kevesebb ember van fent. sokkal játszahatóbb. nem véletlen irtam korábban is h free fly alatt akinek megvan,nem nagyon tolja.

    szerintem sokakban nagy az elvárás,hogy felmegy egy alphara és majd bugmentesen ,100 fpssel fog menni minden.
    és igen,sokszor leírtam,de sztem is jobb lett volna egy stabil alap,aztán tolni hozzá modulokban az új featuröket

    Utoljára szerkesztette: Caliph, 2023.11.26. 18:51:56
  • frango
    #7884
    Játszott a játékkal és a tapasztalatait mondta el. Mi a gond?
    "Nitpickeles olyan dolgokon ami kb 2000-szer el lett magyarazva egy csomo forumon mert mukodik ugy ahogy." - Attól, hogy megmagyarázod, hogy miért működik s.arul még nem lesz jobb. Most komolyan... Lehet azzal vitatkozni, hogy bugos az egész, mint a szemét?

    "En nem lattam mostansag olyan jatekot aminek a 16GB memoria barmire is eleg lenne..." - Miről beszélsz? A legtöbb új AAA játéknak is elég a 16gb, 4k-ban, RT-vel, 4070 mellett.
  • Bucser
    #7883
    Ez manapsag a magyar youtube? Sorry, de ennel szarabbul researchelt (csinalt egyaltalan kutatast ehhez??) videot regen lattam.

    Szokasos no vision, magyaros okoskodas. O biztos jobban tudja, mit mikor kellene csinalni, mint 1200 masik developer.

    Nitpickeles olyan dolgokon ami kb 2000-szer el lett magyarazva egy csomo forumon mert mukodik ugy ahogy. + karogni hogy manapsag 16Gb ram nem eleg? egy RTX 4070 melle?? Jo hogy nem HDD-rol futatta es kezdett el arrol panaszkodni hogy neha nem toltenek be a dolgok (bar sok glitchnek amit bevagott a videoba, olyen hatasa volt mint anno ha valaki SSD helyett HDD-rol probalta futtatni az SC-t.)

    En nem lattam mostansag olyan jatekot aminek a 16GB memoria barmire is eleg lenne...
    Utoljára szerkesztette: Bucser, 2023.11.26. 16:30:24
  • macleody
    #7881
    lol
  • Ssenkradlive
    #7881
    Ennyi.
  • Caliph
    #7880
    hétkor

  • Caliph
    #7879
    reménykedni azért még szabad hogy lesz ebből valami? :D ha lesz,az egész gamer társadalom jól jár. ha nem ,akkor meg azok szopják be akik pénzt adtak bele.

    volt itt téma,hogy akkor borulhat az egész early access kompcepció,meg hogy indie fejlesztők nem kapnak backerektől pénzt mert mi lesz ha nem készül el
    ezer példa volt már bedőlt early access termékre,meg hogy nem úgy jelent meg ahogy Ígérték,mégis virágzik a koncepció továbbra is
    látom én is h lassan halad,és nagy dolgok vannaqk beígérve,de még hisznek benne az emberek. eldöntitek ti akartok e,vagy kivárjátok mi lesz.
    Én benne vagyok egy kezdő csomaggal,és egy aurora-prospector upgraddel. 150 dollár körül. nem tudom mennyi órám van benne ,de sok. sok bosszankodás a bugok miatt,de nagyon sok jó élmény is.

    Ha azt nézem hogy a dia 4 ért is kiadtam 70eurót és van benne kb 5 óra játék,amivel a storyt végigvittem,és nekem csalódás is volt,ezzel összehasonlítva a star citizennel már jobban elvoltam,és el is leszek sztem.

    Azt is tudom mi folyik free fly idején,szal be sem fogok lépni amíg tart. majd utánna. most elvagyok úgyis mással.
  • Torzonborz
    #7878
    Akkor vicc, és nem nézed meg. Problem solved., nincs emiatt harag.
    Akit érdekel ez az alfa tákolmány, mert ez még bizony az és ezt senki sem vitatja, és segítség kell neki, az megnézi.
  • MerlinW
    #7877
    Csak az szereti a SC-t, aki költött rá. Lehet sokan nem is játszanak vele, de az önigazolás, hogy megérte rákölteni az mindenek felett áll :)
  • Ssenkradlive
    #7876
    Tutorialt mihez ?

    Egy vicc ez az egész úgy ahogy van...
    F#srakás patch-ek sorozatban, ilyen "free-napokon" meg -a szokásoson felül is- optimalizálatlanság+lag a köbön.
    Három év után újra rá akartam nézni, mert az utóbbi hónapokban megint hangosabban verte a hívőtábor valamiért, csak így utólag nem tudom mire.
    Ez továbbra is egy development hell-ben senyvedő proof of concept roncshalom.

    Pont ugyanazt is nyújtotta "élményileg" mint három éve. Aki nem a Chris Roberts egyház agnosztikusai közé tartozik, az kb. látja mennyire ( nem ) fejlődik ez az izé.
    Más MMO-kra ilyenkor mondják azt már régóta, hogy ez már csak a life-support-on tengődik max, nagyon hinni kell ebben hogy valaki itt fejlődést lásson...

    Bocs, de a próba után nekem erről a sz#rról ez a véleményem. Amikor ez akár csak egy bétáig eljut, visszajövök és elnézést kérek attól akinek amit írtam nem tetszik, de szerintem erre soha nem fog sor kerülni. ;)
  • Caliph
    #7875
    ja és egy kis kedvcsináló

  • Caliph
    #7874
    ha Microtech : New Babbage az első éledési pont,akkor szerencsés vagy,pont ott van az expó(metro elvisz a Tobyn centerbe,aztán liftekkel a bemutató hallokba),megkeresed és az adott napra vonatkozó gyártó hajói ingyen bérbe lehet venni egy napra. amúgy is kapsz pár hajót alapból free flyra,megkeresed a hangárfedélzetet,konzolnál lehívod a hajód,elliftezel az adott hangárba,felszállsz. minden nagyváros felett van egy nagy űrállomás,ott leszállsz,és ide beállítod az imprintet. ez azért jó,ha bármikor meghalsz,nem kerülsz ismét egy zsúfolt nagyvárosba,hanem ott éledsz az állomáson,nem kell kirepülni megint az atmoszférából ami időigényes.

    neten biztos találtsz tutoriált akár magyarul is,hhogy kell felszállni,leszállni,imprintet beállítani stb

    ismét reklámozom Szőrösék oldalát,egy éves tutorial,gyorsan végigtekergettem,még aktuális többnyire a főbb pontokban. bemutatja a hajólekérét,inventory management,felszállás,imprint átvitel stb




    Utoljára szerkesztette: Caliph, 2023.11.20. 11:23:31
  • Torzonborz
    #7873
    Nézz meg egy tutorialt yt-on az alapokról, az a legegyszerűbb ;)
  • MerlinW
    #7872
    Hát, a 2070 egy 6 éves GPU, a Star Citizen meg egy optimalizálatlan alfa.

    Jelenleg benchmark-nak a mostani Cyberpunk-ot vagy az Alan Wake 2-őt érdemes tekinteni. Ha azok jól futnak, nincs "gond". Az hogy egy early access izé szarul fut, az nem a kártya hibája :)
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2023.11.20. 03:04:32
  • macleody
    #7871
    Most még elég proci zabáló a játék, városokban leesik az fps, kint az űrben meg a stationökön jobb a helyzet.