7910
  • Bucser
    #7710
    Magasabbra kell tenni a grafikat kulonben nem hasznalja a GPUt.

    3.18-el jon a gen12 renderer ahogy lentebb is irtak es elvileg jelentos optimalizalasokat ertek el.
  • Torzonborz
    #7709
    Most cserelnek rendert, optimalizacio, dlss, fsr utana jon.
    Amugy most is jol fut, csak,no offense!, nem 50 eves kenyerpirition.
    Nalam gyk mar mindenhol 60+ fsp van, 5700x, 32gb ram, 2070S tiroval 1440p-n.
    Ja es ssd-re kell telepiteni, hdd total felejtos, bar 2022ben mar talan ezt nem kell mondani ;)
    Utoljára szerkesztette: Torzonborz, 2022.11.26. 22:11:49
  • Caliph
    #7708
    nem fog full grafikán 80 fpssel röccenés nélkül futni,majd ha kész lesz.

    itt egy vidi,igy állítsd be a grafikát ahogy javasolják. mivel még nincs optimalizálva,ezért low grafikai beállításokkal még szarabbul is futhat mint ahogy itt javasolják.
    illetve gondolom ssdre raktad,ez már sokszor elhangzott itt is,hogy kötelező

    a videó:

  • AnuluWork #7707
    Na, most hogy ismét ingyenes volt, ismét belenéztem. Ezzzzzz... semmit se "öregedett" ...

    Én továbbra is passzolom, pedig imádom az ehhez hasonló játékokat. Az, hogy továbbra se legyen képes értelmes módon futni nálam úgy, hogy mindent megnézek, kipróbálom totál lebutítva full lowon is, mindenhogy, miközben minden más meg simán megy 4kban fullosan, ez meg meg mindenhogy döcög. Továbbra se DLSS, se FSR, mellé minden proci alapú, azt baxtatja. Pedig qurva szép valami, továbbra is, van hangulata, de emiatt - főleg, hogy fog sincs kiadják-e valaha is, addig csak emiatt nem vagyok hajlandó új gépet venni!
  • lonvard
    #7706
    Na akkor azé' nem találtam. De legalább most Chris Roberts hosszan beszélt. Csak tudnám miről. Shedre számítok. :P
  • Bucser
    #7705
    Nem volt demo.
  • lonvard
    #7704
    Éppen keresgélek a mostani citizencon anyagai közt, és egyelőre nem találok olyan karakteres videóanyagot, mint ami mindig szokott lenni. Tudjátok, mint mikor bemutatták az első holdra szállást, vagy az Arccorp videója, vagy a féregjáraton való átkelést. Tudom hogy buziság, de engem az ilyesmivel lehet zsebre tenni.

    Légyszi linkeljetek, ha van. Az is jó ha valami űrhajós bemutató. Ha nincs, akkor természetesen refund kétszer, és perelek! :PP

    Shednek meg itt is üzenem, hogy tessék lefordítani Chris Roberts mit hintett a népnek, mert végre láttam és hallottam, és tudni akarom! :P
    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2022.10.15. 17:14:49
  • Torzonborz
    #7703
    ja és a salvage is csak t0, igazából még csak a hull scraping jön, bár videók alapján már ez is baromi jópofa, és külön jópont, hogy az fps repair t0 is jön ezzel együtt,
  • Torzonborz
    #7702
    részben wreck, részben a cargo refactorhoz is kell a pes. a kettő nélkül meg nincs salvage. mivel ha a serverre nem tudja a pes bestreamelni a wrecket akkor nem tudsz mit salvagelni, vagy ha a wreck state nem marad meg. ha meg nem működik a cargo akkor ha tudsz is salvagelni nem tudod hova tárolni és/vagy nem marad meg. szóval pes nélkül kurvára meg van lőve az egész. :(
    arról már nem is beszélve, h a meshinghez is kell a jól működő pes. meshing meg kell mert egyrészt iszonyat desynces a game server már így is, márrészt a verzt csak azzal lehet megtölteni élettel.
    ja és ugye pes-el jön entity graph is ami az icachet váltja ki, mivel azzal lukra futottak. ez a mostani inventoryn látszik is, lassú a betöltés, a cuccok rendezése, és van amikor a cuccok csak úgy eltűnnek.

    ja és az új rendert meg se említettem, mert az is most jön (vagy legalább is egy része), és ez is kell mint egy falat kenyér, mert a "játék" futásteljesítménye elég borzalmas. iszonyatosan cpu heavy még.
    Utoljára szerkesztette: Torzonborz, 2022.10.15. 08:22:39
  • Caliph
    #7701
    eddig sem volt pes és el lehetett lenni.Persze egy mininghoz nem is nagyon volt erre szükség,bent voltak fixen a kavicsok. salvage tekintetében gondolom majd a roncsok megmaradásában lesz szerepe,illetve azok állapotában ha már más is bontogatja..
    értem és megértem miért fontosabb a háttér mechanika ,és hogy jól működjön,de az tagadhatatlan, hogy egyszerű gamernek a salvage és a vulture lesz a látványos része a patchnek. egy egyszeri gamert nem érdekli hogy mi van amögött hogy ez menjen :)
    annak ellenére hogy nyilván fontosabb
  • Torzonborz
    #7700
    Ennek semmi köze a "kinek mihez" :D
    Normálisan működő pes nélkül hajadra kenheted a salvage-t meg kb minden mást.
    Én is várom a salvage-t, nem véletlenül pihen a garázsban a Vulture, de ha nincs meg a mögöttes tech akkor b*szhatom.
    Utoljára szerkesztette: Torzonborz, 2022.10.15. 07:25:22
  • Caliph
    #7699
    kinek mi,én most önző leszek és a salvage érdekel,és mint írtam régóta várom. :)
    nyilván a projekt szempontjából meg a pes a fontosabb.
  • Torzonborz
    #7698
    Mondjuk a pes, meg ami azzal jön, lényegesen fontosabb mint a salvage :D :D
  • Caliph
    #7697
    azért haladnak,kövi patchben ami bármikor beeshet jön a salvage :) régóta várom és sztem sokan mások is.
    reset óta nem toltam,de erre visszajövök,meg addig is kéne egy vízhűtés mert megsüti a procimat :D
    Utoljára szerkesztette: Caliph, 2022.10.14. 17:04:42
  • s1lkforrent
    #7696
    Jelenleg ott tart a dolog, hogy ha _bármikor_ megjelenik már örülhetünk. Béta 2 éve kellene hogy menjen, pont kb a Cyberpunk 2077 megjelenése tájától.
    Huh, emlékszem hogy milyen vidám volt a közösség hogy bezzeg a SQ42-t nem adják ki ilyen állapotban, whenitsdone maszterrész.

    Tudod mit medve, b@&d meg a development helledet, és a permanensen sokkal bugosabb SC multidat.

    Amit eddig 506037503 dollárból(!) 100% kiválóan megvalósítottak, az a soundtrack. 500 milla egy neoklasszikus playlistre elverni talán kis túlzás, de hátha kipottyan még 1-2 használhatónak mondható játék is 600-700 millió környékén.
    Utoljára szerkesztette: s1lkforrent, 2022.10.14. 16:20:55
  • militavia
    #7695
  • Caliph
    #7694
    Értem mit jelent az állítólag. de annyira felkapták és nem láttam cáfolatot a cig részéről . mondjuk én is kétlem hogy early alfából két év alatt game lesz. meg ugye mondtak már ilyen párszor.
    aztán ha mégis,annak meg örülünk
  • Torzonborz
    #7693
    lel, az nem dev volt, hanem Erin, aki az SQ42 igazgatoja, nem mellesleg allitolag azt mondta, hogy 1-2 ev. Erted, allitolag.
  • traz
    #7692
    Akármikor megkérdik, a céldátum mindig még két év, a project állapotától függetlenül. Ehhez még részegnek sem kell lennie senkinek. :D
  • Caliph
    #7691
    na,múlt héten történt egy 9 perces sq42 leak,neten megtalálható akit érdekel
    illetve egy részeg dev egy dél kóreai találkozón kinyögte hogy a sq42 céldátuma még két év
    Utoljára szerkesztette: Caliph, 2022.10.11. 20:25:56
  • lonvard
    #7690
    :-DD

    Ezt kikérem magamnak. Azzal a kotlák szarral játszottam ki azóta egy vagon tök új játékot. Low-n! :D (oké valójában mediumon, de most például a Dying Light 2-őt már low-n tolom, de így is szép, vagyis ocsmány, de megszoktam).
  • Torzonborz
    #7689
    Azért még vásárlás előtt tedd be ide a végleges konfigot amit kinéztél. Nem kéne, hogy megint valami kotlák szart vegyél.
  • Caliph
    #7688
    holnaptól ismét free fly


    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    és az űrös játékok kedvelőinek egy kis friss homeworld 3 gameplay trailer is beesett pár napja,klasszik,várós :D





    Utoljára szerkesztette: Caliph, 2022.09.07. 12:38:57
  • Caliph
    #7687
    tápon ne spórolj :D meg egy túlfeszes elosztón se :D
  • RJoco
    #7686
  • lonvard
    #7685
    Jó persze, a pc-szervízben úgy is kikérem a véleményüket mielőtt véglegesítem a vásárlást, és akkor majd mondják az ilyen fontos részleteket. :P

    Lehet nem veszek számítógépházat. Valahol meg kell fogni a pénzt!. Az alkatrészeket csak úgy egymásnak támasztom, a nehezebb winchestereket meg a szomszéd tartja vízszintesen, amíg játszom! :P
  • Torzonborz
    #7684
    Ha időtálló konfigot akarsz akkor új generációs amd/intel a pálya, abba viszont újfajta (ddr5ös) ram kell, és dukál vmi normális ssd, legalább a játékoknak. Ne ezen spórolj már baszki.
  • RJoco
    #7683
    Ilyen elvárásokkal 3080 alatt ne vegyél VGA-t.
  • lonvard
    #7682
    500 gigás ssd egynek elmegy, és akkor nyilván plusz ramot még veszek majd hozzá. Az a feeling kell, hogy végre beülök a kurva gépembe, és döccenésmentesen száguldok földközelben a hóviharban a Stanton 4-en, track IR-el nézelődöm, és a fasza botrkományt meg szorongatom. Aztán leszállok ahol akarok, iszom egy forró kávét. Akarok egy hóviharos napfelkeltét. Picsába lehet megveszem az egészet mielőtt elszabadul az inflációs pokol. Most még csak 400 forint az euró. :DD Az a gond, hogy nem nagyon lehet várni ezzel most.

    Lehet ki kellene menni Romániába. Onnan vannak ismerőseim. Garantáltan olcsóbban úsznám meg. Már ha Romániában árulnak PC-alkatrészeket. Legrosszabb esetben visszajövök egy medvével a csomagtartóban.
    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2022.09.05. 15:18:27
  • Torzonborz
    #7681
    Mondjuk ha uj generaciot veszel akkor a regi rammal semmit nem ersz, ssd-bol meg erdemes minnel nagyobb nvme-s venni.
    De ha nem is ujat veszel akkor is kerdeses, hogy milyen a mostani ram, ha nem eleg gyors akkor kell az uj, es a 16gb-t felejtsd el, foleg SCnel.
  • RJoco
    #7680
    Ezt így nehéz megmondani, főleg, hogy korlátozottak a lehetőségeid.
    Az biztos, hogy játékgépbe én csak új generációt veszek. Aztán megy, ameddig megy. Így lehet a legtöbbet kihozni a pénzből, míg el nem kezd a szórakozás rovására menni a régi eszköz teljesítménye. Általában bízom benne, hogy 7 évet kibír a konfig.
    A 6700K-980Ti páros csak 5 évet bírt ki. Nem azért lett cserélve, mert annyira kevés lett volna. Még az új címek is futottak rajta kompromisszummal. Viszont elkezdett kékhalálozgatni és nem találtam meg a problémát. Valahol, valami kontakt hiba. Egyedül a procit nem szedtem ki a helyéről, bár nagy eséllyel (így utólag) azzal lehet a gond. A memóriákat és a VGA-t is használtam az új gépben, ahogy a táp is maradt.
    A StarCitizen a 3 monitoron úgy 40 FPS körül szaladgált, időnként beesett 20-ra is. Ez még tavaly tavasz környékén volt. 1 monitoron jobb volt a helyzet.
    X4-ben nagy birodalommal, rengeteg hajóval, a semmit nézve lőttem egyet és a lövés pillanatában akadt egyet a játék. Az ezt követő lövéseknél már nem volt gond. Az új gépen eltűnt ez a gond és pár FPS-t is kaptam pluszba, ami igencsak megdobta a játékélményt.

    Idén még szerintem az RTX3000-es család és a Ryzen5000-es család tejesen jó vétel. Ha intel párti vagy a 12. generáció. AMD VGA-nál meg a 6000-es sorozat. AMD-ből olcsóbban ki tudod hozni nagyjából ugyanazt a teljesítményt, mint, ha nvidia-t és intel-t vennél. Egy-két játéknál van nagyobb eltérés hol egyik, hol másik javára, attól függően, hogy mire optimalizálták. A játékoknál a proci kevésbé számít. Legyen ereje és ennyi. Azonos erősségnél az amd olcsóbb. Azonos ár esetén meg erősebb amd-t veszel, mint intel-t.

    Egy 5600X, B450-es lapban (ha van keret, akkor a B550 jobb), 3060-as VGA-val kijön az általad említett összegből.
    Ezzel egy darabig ellennél.

    Az, hogy SC-nek milyen gépigénye lesz később, senki nem tudja megjósolni. Csökkenni nem fog.
  • lonvard
    #7679
    Köszi szépen a tippeket. Mindig az van, hogy mire fejlesztek, fejlődik 3 generációt a történet, és csak pislogok, hogy tulajdonképpen most mire kellene nekem gyűjteni.:)
  • RJoco
    #7678
    Az jó. Akkor talán a ház is használható.
    A procihűtő kérdéses, annak tudni kell a paramétereit.
    A tápot viszont érdemes lehet cserélni. De, ha teljesítményre jó és van benne sok védelem, akkor nem feltétlen kell.

    Erősebb PC játék alatt többet eszik. Újabb PC alapjáraton viszont lehet, hogy még kevesebbet is fog fogyasztani, mint a mostanid.
    Az nvidia kártyák többet esznek amd-s társaiknál. Ahogy az intel procik is többet kérnek, mint amd-s társaik.
  • lonvard
    #7677
    Van egy alapgépem, abban van például 16 giga ram, és van ssd is, szóval nem nulláról fejlesztek.
  • lonvard
    #7676
    Előbb a klímákat kell beszereltetnem, kezelendő decens válsághelyzetünket. Amikor kész a rendszer és látom hogy nem szopattak be mondjuk egy csinos kis H-tarifa eltörléssel, és nem ordenáré a villanyszámla, akkor fogok pc-t fejleszteni. November-december magassága. Addig még sokminden történhet. Ősküvölet konfigomon addig gyakorlatilag mindent kijátszok. :PP

    Az milyen lehet Ukrajnában, hogy a gamer megvette karácsonyra a pc-fejlesztést, aztán februártól légitámadások, és nem lehet nyugta. Nem elég az életét menteni, de nem hagyhatja ebek harmincadjára a 3060 Ti-t sem. Elképzelem ahogy rohannak az óvóhelyre, hátizsákjukban nem kaja van, hanem a számítógépház. Ha valami ilyen jellegű katasztrófa nálunk is beköszöntene (tudom csaknem kizárt), akkor elások mindent a klímákkal együtt. :P



  • RJoco
    #7675
    16 GB memória ma már tényleg alap egy játékgépben. Az meg 30k körül van. Persze lehet olcsóbban is, ha irodai gépbe kellene.
    Ma már az SSD-t sem szabad elhanyagolni. Elég egy SataIII is, nem feltétlen kell nvme. De tudja legalább az 500/500 MB/s írás/olvasást.
    Kicsit lehet spórolni a procin és alaplapon, azt bele lehet tolni a VGA-ba. De a memória és SSD árát így nem lehet megspórolni.
    Azt híresztelik, hogy várható némi árcsökkenés. Főleg, hogy küszöbön az új generáció. Lehet, hogy érdemes lenne várni még pár hónapot, addig növelni a keretet és figyelni az akciókat, hátha lesz valami jó ajánlat, akciós kupon, valami.
  • Torzonborz
    #7674
    :D Oskovulet szar gepe van ami miatt massal se nagyon tud normalisan jatszani, szoval nala az uj gep elegge elkel. :D
  • 0Fritz
    #7673
    Elsőként nem ártana, ha elkészült játékhoz vennél gépet.
  • BladeW
    #7672
    200k-ért én nem vennék 3060-at (amúgy legolcsóbb modellek ~175k körül járnak most), inkább rádobnék egy kicsit, és ~220k körül egy 3060 ti. Szignifikáns különbség van a két kártya között.
  • Torzonborz
    #7671
    Nem fogod ennyibol meguszni mert kell meg ram (2x16gb) es tarhely (1 Tb nvme ssd), szoval gyujtogessel meg hozza.