7910
  • Caliph
    #7750
    több kukás kéne,teli van ronccsal..hát kb minden :D
  • Caliph
    #7749
    még nem vettem meg,két millám van épp meg pörög 3 quant finomítás ami holnap este lesz eladható állapotban. de akkor köszi a tippet. mondjuk a pénzt is törölhetnék,mert van bug bőven,kereskedésnél láttam vidit ,hogy valami minimum pénzen teli lehet rakni a hajót akkor is ha nincs az eladó készletén elég cucc
  • macleody
    #7748
    Szerintem most még ne vegyél semmit, wipe lesz ha kijön a frissítés, csak a pénz marad meg elvileg.
  • Caliph
    #7747
    arany érzés , amikor 20 perc röpködés után találsz egy 40 százalékos quant tartalmú kavicsot(ezzel teli lehet szedni egy prospit quanttal)aztán nem indul a bányász lézer. kiderült hogy valahova hozzácsaptam,vagy mikrometeor vagy nemtom,1 Auec volt a javítás,a kavicsot már nem találtam

    pro tipp :D : érdemes felvenni egy láda szállítós küldit. felveszed a szállítandó ládát és cipeled magaddal. ha találsz egy több kavicsból álló faja quant mezőt,lerakod a ládát és az első bányászás után simán visszatalálsz :) van hogy 7-8 quant kavics is van egyben,ebből általában 1-2 az amit érdemes feltörni

    gyűjtögetem a lóvét,úgy gondoltam beruházok egy freelancer maxra ingame. herkules lenne jó kamionozni,de az 6 milla auec. meg a finomított quantot is ha szállítom,egy connie andromeda is 70000 kredit 1 napra bérelni. még a Hull A-n gondolkodtam,de maxival tudok szállítani buggyt is vagy a ROC is belefér ha arra lenne kedvem
    Utoljára szerkesztette: Caliph, 2023.03.30. 12:52:12
  • Caliph
    #7746
    szoktam nézni a csatit,fel vagyok iratkozva :) várjuk a vidit is :)
  • Torzonborz
    #7745
    Most jott a cargo refactor, ezert most kerult be ez is, pl Mule hatso reszebe is be lehet pattintani cargot, jopofa,kar, hogy a tetejere nem :(
    Vulture-rol meg csinaltam videot (stoppos yt csatin fen van, tessek nezegetni :P ), igy igen, tudok rola ;)
    Salvage tutorialt is megprobalom ma feltolteni.
  • Caliph
    #7744
    az fel sem tűnt,mármint a cargo grid. mióta van bent? én valami nyitható csomagtartó félére gondoltam,de akkor ez az én bajom :)
    létra feltűnt,örültem is neki,bár most már nem érint.

    vultureban meg már feltűnt a crafting "előszele" ,lehet gyártani benne multitoolt ha véletlen nem vittél magaddal,bár gondolom ezzel is mindenki tisztában van :)
    Utoljára szerkesztette: Caliph, 2023.03.22. 17:52:54
  • Torzonborz
    #7743
    '' volt 1 jó kiinduló ötletük, de onnan nem tudnak / mernek tovább lépni'' hat a 2.6 -> 3.0 akkor nem tudom mi volt ha ez nem.
  • Torzonborz
    #7742
    Az Aurora alljan ott van a cargo grid, de az 1 scu meretu, tehat olyan ladat lehet oda pakolni. Mondjuk kicsit maceras landing modeban mert szembol srehen lehet tractor beamel, kint az urben egyszerubb.
    Ja meg a letrat is megcsinaltak neki vegre, siman be lehet futni rajta a hajoba, nincs mar animacio hozza.
    Utoljára szerkesztette: Torzonborz, 2023.03.22. 16:40:26
  • Caliph
    #7740
    én bízok benne hogy lesz ebből valami- nagyobb hajóra váltás miatt megvártam a salvaget. annyira nem jött be,így a prospi mellett dönöttem,fel is upgradeltem a kis aurorám rá. meg kaptam valahonnan egy anvil arrowot is hozzá

    ami még nem tetszett,hogy már azóta befizettem egy starter packra hogy csak a mustang volt meg az aurora. aztán jön a kis drake cutter ami a raktér miatt lényegesen jobban használható csomagos küldikre az elején...és ugye az aurorának is volt anno conceptben hogy lesz cargo modul az aljára,raktér,nem lett belőle semmi,így meg kínszenvedés volt vele ládázni :D
    szal igazán megcsinálhatták volna , ezért volt zavaró,mert ha most szállnék be biztos hogy a pisces vagy cutter starter pack közül választottam volna. vagy esetleg egy kcsit többért egy avenger titant. az kb mindenre is jó kezdő szinten

    az új patchben sajna van bug bőven,de már kanyarban az első javítás...mondjuk az egyik bugnak az életem köszönhetem: quant bányászás közben belevágtam egy 7k s quant kavicsba,dupla surge töltéssel akartam a zöld mezőbe jutni,de a másodikat hamar aktiváltam így pirosba ugrott és már túl is töltött...de nem robbant az arcomba :D sikeresen eltávolodtam aztán rá egy percre durrant el...ez sajna egy ilyen bug,ha feltörsz egy kavicsot nem biztos hogy azonnal szétesik,csak izeg mozog,aztán talán egyszer :D

    Utoljára szerkesztette: Caliph, 2023.03.22. 14:31:57
  • Kancsalborz
    #7740
    Hát persze. Lesz ebben minden.
    Főleg öregkorodra.

    Remélem addigra nyíltan bevállalják mind a készítők, mind a "hívők" hogy ez tulajdonképpen egy vallás, mert ettől a kultikusok általi mentális agygimmnasztikáktól már nem csak ateisták kapnak röhögőgörcsöt...

  • Paladin
    #7739
    Lore már van bőven. Azt könnyebb összehozni :)
  • traz
    #7738
    " ahogy követem storyra még sehol semmi"

    Szerintem rosszul követed a dolgot - story nem is lesz különösebben... Mint ahogy pl EVE Onlineban sincsen túl sok, mert nem arra épül alapvetően. A SQ42 ugyanis nem különálló cucc akar lenni, hanem különálló cucc (lesz). Abban lesz a story, amit hiányolsz.:D

    LORE meg lesz bőven benne a jelek szerint, de azt meg én nem követem. Majd ha egyszer esetleg nagyjából kész lesz valamikor nyugdíjas koromra. :)
  • Nomad90Hun
    #7737
    Igen valahol vicces ez, hogy mások század / ezred ennyi pénzből csinálnak jobbat. Nekem a legnagyobb bajom hogy lélektelen, jobban nem tudnám megfogalmazni.
    Valahol azt érzem, hogy volt 1 jó kiinduló ötletük, de onnan nem tudnak / mernek tovább lépni, és közben viszont vannak jó részei lásd a squadron 42 ami elvben különálló cucc akar lenni lehetne egybe gyúrni inkább az egészet, mert ez ilyen kapkodok és közben a jobb kéz nem tudja mit csinál a bal, stb, ahogy követem storyra még sehol semmi, a fajokat is ki lehetne szélesíteni, ahelyett, hogy trillió+1-edik hajót megcsinálják....
  • Caliph
    #7736
    nem baszogatásból raktam be,de amikor ezt megláttam hát én hangosan elröhögtem magam :D
  • MerlinW
    #7735
    Ne várd már el, hogy 12 év alatt bugmentes karakteranimációkat készítsenek fél milliárd dollárból :) Azt még egy indie fejlesztő is nehezen oldja meg egy hét alatt.
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2023.03.21. 01:37:15
  • Caliph
    #7734
  • Caliph
    #7733
    hát sikerült kipróbálnom a vulturet,faja kis hajó...viszont az hogy 2 ládánként le kell rohangálni pakolni elég idegölő,a jövőben igazán lehetne egy kis rakodó kampó ott ami megoldja helyettem. már most sok logisztikai központban vannak ilyen automatizált rendszerek..főleg hogy egy személyes hajóról van szó.
    reclaimerben is pont ugyanez a bajom,bár az hivatalosan is multicrew,de azért ezt lehetne automatizálni.

    Prospi jelenleg még mindig jobban hoz és ott a fülkéből elintézheted a fúrások 90 százalékát,csak nagy ritkán kell kimászni gadgetelni(még soha nem használtam ezt sem)
  • Caliph
    #7732
    problémás indulás szinte bele van kódolva,ezen nem sokat fog segíteni egy nap :)
    tegnap úgy sem tudtam volna foglalkozni vele,de szombaton pont lenne rá pár órám :D
    Utoljára szerkesztette: Caliph, 2023.03.10. 11:08:26
  • Paladin
    #7731
    De mégse :)

    Ma reggel "US time". Problémás indulásra számítanak, úgyhogy nem akarták este indítani.
  • Caliph
    #7730
    csütin jön a 3.18 live szerverre
  • macleody
    #7729
    Daymar Rally
  • Torzonborz
    #7728
    Nezz fel a yt csatinkra, itt talalsz tutorialokat, es discordra is gyere fel, ott szinte azonnal kapsz segitseget.
  • Borg18754
    #7727
    "ha kimész vákumba a sisak legyen rajtad"

    Én jártam már úgy hogy egy légköri bounty közben lelőttek, egy csomó cucc volt a karakteremnél, ezért utána gyorsan kórházi köpenyben visszarepültem oda hogy felszedjem, csak azzal nem számoltam hogy azon a bolygón nem volt lélegezhető a légkör.
    Kb 1-2 másodpercen múlt hogy még épp sikerült felhúznom hulláról a sisakot mielőtt elájult volna a karakter
  • mike01010101
    #7726
    Lépcsőn már estem el :)
  • Caliph
    #7725
    #7708-ban linkelt videót ajánlom,tippek kezdőknek. a wipe után nem nagyon voltam még fent,sajnos kevés a tower hűtő a gépemhez és 90 fok fölé melegíti a procit :D nem merem tolni meg ne süssem,de a karifa alá jön már egy fincsi vízhűtés.
    szal amig toltam azért olyan gyorsan haltam éhen/szomjan,ahhoz azért több idő kell. ha kimész vákumba a sisak legyen rajtad :D ne rohangálj,mer a lépcsőkön eltörheted a lábad stb :D
    először én is elveszettnek éreztem magam,de bele fogsz jönni könnyen ne aggódj.

    egyszerű delivery küldiket vállalj először,elküld valahova felveszed a dobozt,elviszed valahova,párezer kredit becsurran.
    ha belejössz az alapokba csinálhatsz más fajta küldiket is,fejvadászat,bunker takarítás(nem söprűvel :D ) csempészet,bányászat stb. ami a youtubeon nincs tutorial videóban fent az nem is létezik. ha kérdés van szólj és segítek ha tudok

    amit linkeltem videót nézd meg a csatorna lejátszási listájában a tutorial vidiket is. igaz hgoy már 2-3 évesek,de a nagy része még aktuális lehet
    Utoljára szerkesztette: Caliph, 2022.12.07. 19:32:36
  • mike01010101
    #7724
    Köszi. Egyenlöre eléggé el vagyok veszve a játékban, örülök, ha minden alkalommal mikor a szobában ébredek (hiába alszok a hajón), eljutok újra a hajómhoz, de mire bármit tennék, éhenhalok, vagy szól, hogy alacsony az életszintem és a kórházban ébredek megint. Nincs gyógyinjekcióm vagy ilyesmi, amit javasol. Szóval kicsit szenvedős az egész pedig elég sok űrjátékba öltem bele többszáz órát az elmúlt évtizedekben :)
  • Caliph
    #7723
    csinálj meg egy egyszerű szállítós küldit,párezer kreditért tök könnyű
    a kreditet nem tudom hova tüntette,nekem anno megadta már az első loginnél
    Utoljára szerkesztette: Caliph, 2022.12.07. 19:13:51
  • mike01010101
    #7722
    Egy olyan kérdésem lenne, hogy vettem egy induló csomagot, (egy hajó és 1000UEC kredit) de a pénzt sehol sem látom, az egyenlegem nulla. Kell itt valamit csinálom, hogy lássam a pénzt, hogy hozájussak? A hajót már megtaláltam a 1. hangárban, repültem is, quantum ugrás is volt, de nem tudok egy falat kaját se venni mert 0.00 az egyenlegem.
  • Sir Cryalot
    #7721
    Így kell elképzelni mozgásban, amit az Artstation-ös linken művelnek. De ez még messze nem a vége a technikának ezek az első lépések.
  • Sir Cryalot
    #7720
    Ha valakit érdekel, elérhető egy érdekes middleware amit Chris & co. is használ HUB-okhoz:

    https://www.kythera.ai/news/kythera-ai-for-o3de-were-part-of-a-new-open-source-game-engine

    ha rákeresünk erre hogy "Kythera City" googliban akkor fog adni érdekes linkeket. Mellékelem hozzá ezt is: https://www.artstation.com/artwork/03eoYV
    Egy magyar művész alkotása de a technika itt az érdekes.

    Remélem hasznos és valaki kap kedvet demo-reel-hez. Ha igen jöhet privi.
  • Torzonborz
    #7719
    o mar eheti a kalapjat :D
    az új render alapja viszont kint van evocati ptu-n
    ¯\_(ツ)_/¯
    Utoljára szerkesztette: Torzonborz, 2022.12.03. 16:10:20
  • s1lkforrent
    #7718
    "jön"

  • Torzonborz
    #7717
    Nincs mit :)

    #7714 mondjuk hozza kell tenni, hogy elvileg evo buildben is fut debugger, ami hatassal van a teljesitmenyre, szoval ptu-n lehet lesz nemi javulas, majd meglatjuk. soon™️ :D
  • AnuluWork #7716
    Köszi.
  • Torzonborz
    #7715
    az 30%-al kevesebb drawcall volt a saját dev kliensében, nem 80,
    Silvan (cig-es dev) meg irta evo chaten, hogy senki ne számítson általánoságban performanica növekedésre még, max csak akkor ha nagyon sok hajót kell épp kirenderelnie a kliensnek.
    egyelőre ez van, majd jönnek hozzá a finomítások és jobb lesz.
  • Bucser
    #7714
    Kifejezetten mondtak a render 12 segmentben, hogy kb 80%-os frametime savinget ertek el mar magaval a main thread teher mentesitesevel. MInden optimalizacio elott.

    Ja es egyebkent 32RAM Gb kell neki (nekem 25-t hasznal a game)
    Utoljára szerkesztette: Bucser, 2022.11.28. 16:41:06
  • Torzonborz
    #7713
    16 gb-nál nem árt a virtuális memóriát manuálisan beállítani (min 16 - max 32 tartományra), mert még baromira zabálja a sysramot a játék, főleg városokban, ott simán 20 gb fölé megy. Ja és a grafikát nem szabad levenni low-ra, high/very high legyen!
    Utoljára szerkesztette: Torzonborz, 2022.11.28. 11:05:55
  • AnuluWork #7712
    SSD pipa, más a gond. 2070 van nekem is. Marad a RAM, az csak 16GB. Más játéknál nincs gond. Vagy csak nem vagyok szerencsés.
  • Torzonborz
    #7711
    Nem, ISCben direkt mondtak, hogy meg nincs optimalizacio. Csak egy szimpla mukodo verzio jon az uj renderbol, de ettol meg nem szabad jelentos teljesitmeny novekedest varni. Mint ahogy az evo buldben se tapasztaltak meg ilyet.
    Optimalizacio kesobb jon, vukan backenddel egyutt.
    Utoljára szerkesztette: Torzonborz, 2022.11.26. 22:23:45