7912
  • MerlinW
    #7872
    Hát, a 2070 egy 6 éves GPU, a Star Citizen meg egy optimalizálatlan alfa.

    Jelenleg benchmark-nak a mostani Cyberpunk-ot vagy az Alan Wake 2-őt érdemes tekinteni. Ha azok jól futnak, nincs "gond". Az hogy egy early access izé szarul fut, az nem a kártya hibája :)
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2023.11.20. 03:04:32
  • macleody
    #7871
    Most még elég proci zabáló a játék, városokban leesik az fps, kint az űrben meg a stationökön jobb a helyzet.
  • Redapple
    #7870
    Igazad volt! A proci 100%-on pörgött az fps számláló meg 28-on :)
    Az RTX meg lazsált 45 és 55 százalék között. A RAM-ba is beleharapott szépen, egy olyan 25-27 Gb között. Ez mind a városban volt. Az űrbe ki sem mentem. Egyrészt, mert egyelőre nem is érdekel, másrészt meg azt sem tudtam hogyan kell hajóhoz jutni :)
  • Torzonborz
    #7869
    A városon kivűl itt nem csak az űrt jelenti, ott vannak a bolygók meg a holdak, azokon is van content azért.
  • Caliph
    #7868
    microtech sztem a legjobb fps szerint,arena 18 meg a legszarabb . leglábbis nálam
  • Redapple
    #7867
    Köszönöm szépen!
    Sajnos engem inkább a városok érdekelnének, mert az űrt azt nézhetem az Elite Dangerousban is :)
  • Torzonborz
    #7866
    Poci a gyenge láncszem, most freefly van, ingyen ki tudod próbálni, de esélyen, hogy nálad se lesz túl fényes az fps. Legalább is a nagy kezdővárosokban, ha onnét kimész akkor már élvezhetőbb lesz.
  • Redapple
    #7865
    Szia!
    Tudsz abban segíteni, hogy mennyire rugaszkodna neki a menésnek az alábbi konfigon? Tudna egy stabil 45 fps-t rezegni? Érdemes lecsorgatni azt a nem kevés Gigát?
    i7 9700K, RTX 3060Ti 8Gb, 36Gb RAM, SSD
    Előre is köszi!
  • Torzonborz
    #7864
    Az az i7 milyen? Mert igy ez kb semmit nem mond. Egyébként még mindig baromi cpu heavy az engine, bár az új pipeline valamennyit segitett rajta, ha nem elég erős a proci akkor kevés lesz az fps, de ez főleg a városokra igaz, szóval húzz ki onnét a picsába és jobb lesz.
  • AnuluWork #7863
    Köszi.
  • AnuluWork #7862
    Nyugi, nincs gondom vele ha nem fix. 60 minimum.
  • macleody
    #7861
    Nem tudom milyen fps-t produkált de ne várj fix 60-at, ez nem az a játék :)
  • Caliph
    #7860
    itt egy vidi a grafikai beállításokról,igaz már egy éves de lehet segít. érdemes feliratkozni a csatornára,illetve sasolni a honlapjukat is

  • AnuluWork #7859
    2070, I7, 32GB RAM, SSD. Minden más remekül fut rajta, kivéve ezt. Próbáltam mindenféle beállításon, nem szeretette semelyiket. Még a munkahelyin megnézem, az picit jobb.
    Utoljára szerkesztette: AnuluWork, 2023.11.19. 10:44:41
  • macleody
    #7858
    Milyen gép?
  • AnuluWork #7857
    Nos, ezt továbbra sem az én otthoni gépemnek találták ki. DLSS vagy FSR opciót továbbra se látok. (Vagy van, csak hülye vagyok és elmegyek mellette?)

    Pedig amikor először kipróbáltam, valahogy jobban futott. Na, ez van.
  • Torzonborz
    #7856
    https://starcitizen.hu/2023/11/08/iae-2953-expo-es-ingyenes-probaidoszak/
  • AnuluWork #7855
    Köszi.
  • Caliph
    #7854
    Starting on November 17 (4pm UTC) az azt jelenti hogy utc (Coordinated Universal Time (UTC)) +1 re van magyarország,szal délután 5től elvileg

  • AnuluWork #7853
    Nem tudjátok mikortól indul a két szabad hét magyar idő szerint? Mától, az oké, de mikortól?
  • Torzonborz
    #7852
    SRV és már nem lehet ellopni ha fent van a shield+ CS jár az engedély nélküli vontatásért.
  • Caliph
    #7851
    test szeróra berakták az argo akármit,vontató hajót,most mindenki azzal szórakozik hogy leszáll valaki valahol kiszáll és amig a terminálnál vásárol vagy elad,ellopják a hajóját :D
  • Caliph
    #7849
    toltam én is múlt héten kicsit,ismét bugkihasználássl töltöttem az időt,illetve nem tudom bug e. risky salvage küldik,herkulest kell választani 30k creditért. ha szerencséd van teli a raktér droggal,amit csak át kell pakolnod a saját hajódba aztán irány az egyik illegális telep,és ha szerencséd van nem lőnek le/ki és el tudod adni. nagy hajó kell hozzá,mert vannak nagy kontik is,ami nem fog elférni egy cutclassban pl. én bérelt taurussal kezdtem,pár kör alatt meg is volt a herculesem.
    most Carrackra gyűjtök,aztán repkedek vele egy kicsit,microtech folyó stb,rakok bele egy földi járművet is :)
    youtuben láttam vidit hogy egy ilyen körrel 40 miskát is bezsebelt valaki,persze ehhez szerencse kell h Maze drogot fogj ki sokat,illetve ne lőjenek le az eladási ponton,ahol szinte mindig van valaki,ha szerencséd van csak békésen elad,ha nicns,akkor lepuffant :D

    mondjuk ezután szinte papiron a wipe érkezése ismét :D
    Utoljára szerkesztette: Caliph, 2023.11.13. 10:25:52
  • Ssenkradlive
    #7849
    Igazad van most megnéztem én is, már anno a Pioneer-nél beszéltek ilyenről.
    Efelett elsiklottam akkor/elfelejtettem azóta, mentségemre mondva : az utóbbi pár évben már csak kb. félévente néhány havonta nézek rá a hivatalos helyekre, vagy ha éppen van valami "nagyobb volumenű" történés.
  • lonvard
    #7848
    Ez nem új ígéret, szerintem helye volt, hogy foglalkoztak vele, mivel idáig nem nagyon mondtak róla valamit. Egyelőre az SQ42-őt kell várni, amire azt mondták, hogy már csak polírozni kell, ami tökéletes bejelentés, mivel a polírozás jelenthet bármit, és tarthat bármeddig. :D

    Addig is tartjuk a frontot! :)
  • Bucser
    #7846
    "De ami a lényeg : f@sza hogy ilyet is terveznek ebbe a game-be persze, csak mondjuk jó lenne valamelyik részét esetleg már befejezve ( vagy mondjuk legalább alfa státuszból kilépve, meg nem bugoktól hemzsegve ) is látni, mert ez már kis túlzással ez az n+1- ik dolog amit ehhez a game-hez bejelentettek az elmúlt 10-évben, engem jobban érdekelne már néhány konkrétum."

    Ezt mar 5 evvel ezelott mikor a Pioneer-t bejelentettek tudni lehetett hogy lesznek epitheto bazisok. De ezek nem 1 embernek valo dolgok.
  • Ssenkradlive
    #7846
    Ezt nyílván embere válogatja.
    Én meg pl. herótot kaptam hamar a bázisépítős, npc/település tutujgatós részétől a F4-nek, nem ezért játszom rpg-vel...

    Tudom sokan szeretik ezeket a sandbox építgetős cuccokat, évekig elvannak egy-egy ilyennel, de legalább uhyanennyien meg sikítva menekülnek tőlük, rétegjátékok ezek...

    De ami a lényeg : f@sza hogy ilyet is terveznek ebbe a game-be persze, csak mondjuk jó lenne valamelyik részét esetleg már befejezve ( vagy mondjuk legalább alfa státuszból kilépve, meg nem bugoktól hemzsegve ) is látni, mert ez már kis túlzással ez az n+1- ik dolog amit ehhez a game-hez bejelentettek az elmúlt 10-évben, engem jobban érdekelne már néhány konkrétum.
    Mert a pénzmáglya persze nagy lánggal ég, whalebéláék tolják bele ezerrel, van mani bőven meg minden, "dolgozunk ezerrel, when its done" és ilyenek, csak közben ilyen híreknél felmerül az emberben hogy meddig ?

    Mert közben játékok generációi jöttek és mentek amíg ez egy félkesz alfaként leledzett, azután elröppen megint
    5-6-8- év "fejlesztgetéssel", addigra lehet mondjuk megint motort cserélni mert lehet hogy elavul, stb...XD

    Nekem ez a game már minden ilyen új "ez is lesz benne" bejelentéssel távolabb kerül attól, hogy elhiggyem hogy valaha is elkészül.

    Egyenlőre az ilyen bázisépítés részéről fantáziálni is felesleges, van a piacon csomó kész játék ilyenre... ;)


  • lonvard
    #7845
    Általában is zseni találmány ez az építkezős lehetőség. Egy külön játék a játékon belül. Pl. Fallout 4-ben amikor megneszeltem, hogy milyen részletekbe menően lehet bázist építeni a kietlen világban, egyből dobtam minden küldetést, és napokig csak az anyagbeszerzéssel és építkezéssel foglalkoztam. Olyanokon agyaltam, hogy a vezetékeket hogyan vezessem, hogy legyen nekem világítás meg elektromos zár meg mittudomén még micsoda. Kit érdekel maga a sztori, ha ilyeneket lehet csinálni? :D Ha jól van összepakolva ez a bányászós-építkezős rendszerük, kellően részletes, akkor elviszi a hátán a komplett Star Citizent is akár. Plusz egy újabb fejlesztési ág. Nem csak a hajónkat és a saját felszerelésünket fejleszthetjük, hanem a bázist. Mer ugye az ilyen játékokban abban a pillanatban vége tud lenni a játéknak, hogy fullra felépítetted magad. Ha már nincs hova fejlődni, akkor elveszik a motiváció, és csak úgy teng-leng az ember. Na most ezzel a bázisépítéssel lehet nyerni + mittudomén 100 órányi időt, mielőtt kiégünk. :)
  • macleody
    #7844
    Remélem valami event is lesz közben, hogy mégjobban leterheljék a szervert :D Örülhetünk ha le lehet majd kérni a hajókat, főleg most CitizenCon után, biztos sokan ráugranak a free fly-ra.
  • Caliph
    #7843
    nov 17-30ig ismét free fly ha valaki ki szeretné próbálni ingyen. Ship expo is lesz az adott időpontban Microtech fővárosában,2 naponta váltva a hajógyártókat,szal kb minden is ki lehet próbálni ami már fly ready állapotban van
  • Caliph
    #7842
    hehe :D
  • s1lkforrent
    #7841
    i want starships to poop




  • Deviome
    #7840
    Ebben semmi újdonság nincsen egy EVE játékosnak. Sőt. Igazából ez egy teljesen valós dolog. Fent kell tartanod amit használsz.
    Az EVE-ben amit a játékosok felépítenek azt mind etetni kell üzemanyaggal. Corpok tucatja van akik csak is azzal foglalkoznak, hogy csak az üzemanyaglogisztikát megoldják az Allianc-on belül. ( több ezer épületről beszélünk és különböző üzemanyag fogyasztás és típus )
    Az EVE-ben teljes iparág épül erre. Leszeded a jeget, majd reakcióztatni kell, hogy megkapd a különböző fuel block-t és ezután elszállítani a helyére. Apropó a jégből még kilehet nyerni az isotop-t ami a hajók ugróhajtóműjének üzemeltetéséhez kell. Minden nemzet más isotopot használ. És a 4 fajta isotop szét van szóra az universumban. Szóval nem egyhelyen leszedel minden és kész.
    Csak azért mondtam, hogy nézd meg 1 csak 1 ilyen apróság mekkora játékbeli változást hoz.
  • Caliph
    #7839
    ja hozzátenném,engem kicsit fusztrál hogy folyamatosan fizetni kell az adót vagy bukod a bázist.illetve fontos lesz majd hogy milyen feltételekkel. Eliteben is zavart mindig hogy van a carriernek működési költsége amit akkor is vont ha nem játszottál. nem volt egy nagy összeg,de akkor is.szerencsére ha eladtad a pénz 95 százalékát visszakaptad
  • Caliph
    #7838
    volt egy kis szösszenet a bázis építésről is,2024 q1 a tervezett időpont hogy hozzálátnak
    röviden a fontosabb gondolatok:

    -a jelenlegi tervek szerint lesz egy tervező fázis,megtervezheted a bázist hogy minden összeálljon amit szeretnél,aztán ha tetszik amit alkottál,indulhat az építkezés

    -hogy miért építs bázist? többféle okod lehet rá,pl mert szép a panoráma,vagy ipari bázis a cél,vagy csak lehessen hova hazamenni,ha el akarsz vonulni kicsit a bolygónyi városok töménytelen tömege elől,

    -minden tervrajzok alapján épül,vagy craftolódik,ezek amolyan receptek,és a világból lehet megszerezni őket,boltosok árulják,küldi reward,vagy akár frakciótól kapható meg reputation alapján

    -az univerzumban bárhova lehet építeni,de alapvetően 3 főbb helyszínt határoztak meg biztonsági besorolás alapján.

    Biztonságos:meg kell venni a területet ahova építkezni szeretnél,teljes biztonságban vagy,a bázis sebezhetetlen(egyfajta bolygó pajzsot emleget ami véd) ha megtámadnak a helyi erők reagálnak,segítenek , cserébe magas adókat és egyéb befizetéseket kell megejteni időnként,szal meg kell fizetni a biztonságok kb. ha nem fizetsz,bukodhatod a bázisod.

    kevésbé biztonságos: szintén területet kell venni,szintén vannak adók,de nyilván kevesebb mint az előzőben,a biztonság sem garantált,lassan reagálnak és szépen lassan érkeznek egyre többen védeni,szal előbb utóbb támadóként pucolni kell,de van valamennyi időd garázdálkodni . ez olyan arany középút kis kockázattal

    senki földje:nem kell földet venni,nincs adó,nincs költség,cserébe védelem sincs,ha megtámadnak csak magadra és a haverokra számíthatsz,nagy kockázat,cserébe lefogadom hogy a legjobb cuccok és bányászható ércek pont az ilyen rendszerekben lesznek :D
    lehet építeni biztonsági rendeszereket,telepített pajzsgenerátorokat,légvédelmi ágyúkat,tank és személy elhárító fegyvereket.

    -A szólózó játékos bázisépítésétől kezdve a nagyobb cégek és szervezetek bázisépítését is támogatják,különböző fokozatokkal:
    kisebb épületek,egyszemélyes eszközök(pl légpárnás szállító) a solo playereknek egy kis kézi eszközhöz hasonló valamivel(valami olyat kell elképzelni mit a satisfactoryban )
    egy építő kamion szerű valami,ami már közepes nagyságú épületeket is fel tud húzni
    RSI Galaxysnak lesz egy bázisépítő változata,ami a nagy épületeket is tudja már
    Illetve a Pioneer,ami tudja az xl épületeket
    minden építész cucc tudja az alatta lévő kategóriákat is építeni,szal a Pioneer tud kicsi épületeket is felhúzni

    -területfoglalás: elmész a kiszemelt helyre,lerakod az erre szolgáló eszközt,ami kilő egy drónt, be lehet állítani a terület nagyságát,illetve ez a drón szolgál majd az építés módhoz is. ahogy változtatod a terület méretét,írja is a fizetendő adó nagyságát is ha van

    -építés mód: több épületet is lerakhatsz,mutatja az építeshez szükséges nyersanyagokat,az esetlegesen bányászható felszín alatti forrásokat,kompletten megtervezhető minden mielőtt egy kapavágás is történne :)

    -craftolás: különböző erre szolgáló gépeket lehet építeni,ami blueprintek alapján dolgoznak.ezek a fabrikátorok a bútortól kezdve akár hajókat is képesek lesznek gyártani ha megvan a blueprint és a kellő alapanyag hozzá.
    Itt még be akarnak hozni egy minőségi jelzőt is,ha minőségibb alapanyagot használsz,minőségibb lesz a végeredmény is

    -A bútorztatot gyárthatod,és vásárolhatod is,úgy rendezed be az épületeket ahogy akarod

    -épületek többfélék lesznek,garázsok,leszálló padok,raktárak,teherliftek

    -kitermelő épületek: bányászlézer,különböző fúrók és pumpák,wíztisztító stb. ezek nem lesznek teljesen automata épületek,valamilyen szintű emberi beavatkozás mindig kell h termeljenek(pl teli konténer kivétele stb stb)
    fejleszthetőek,hogy hatékonyabbak legyenek

    -energia: szintén egy rakás lehetőség,napelem,üzemanyagos generátor,szélturbina,geotermikus,fúziós,illetve tároláshoz akku pakk

    -termelő épületekre néhány példa: hidroponika,fabrikátorok,gyógyszergyártás,finomítók












  • AnuluWork #7837
    Felkerült magyar felirattal:


    Meg itt van ez is:
  • Deviome
    #7836
    Nem nem. Szerintem nem érthetően írtam le. 2017 május 27.-én csatlakoztam az őrülethez. ( azért akkor mert addigra volt annyi pénzem, hogy legyen olyan gépem amin elfut 20fps-el. :D ) Szóval a csatlakozástól a mai napig befizettem 1020 dolcsit. Most néztem, hogy tag legyél a Chairman's club-ban 1000 dollár felé kell menned. A 2500 a következő szint már. Nem vettem sok hajót. Az Auroa-t felupgradeltem a Drake Cutter-re. Meg megvettem a MPUV cargo és personal verzióját. Ennyi amit hajóra költöttem. Szóval az a pár hajó+havidíj 2017 óta.
    Amúgy majd szeretnék venni egy Coutless-t. Vagy az RSI Zeust. 100-200€ annyi jó hajó van. Valamit majd kinézek. De semmiféleképpen sem akarok minden pénzért mert nem az a fajta vagyok. Inkább support szempontból veszem meg. Elvagyok én egy Cutter-el is. Ahogy te is írtad a játékból kiszedni a legjobb érzés. Meg igen... a munkás élet, hogy nincsen 10 órád a gép előtt ülni nap mint nap meg energiád sincs rá. Így én mint mondtam szerencsés vagyok, hogy rááldozhatok egy kis pénzt valamire, ha már néha az időm nem engedi.

    Én a repüléshez hülye vagyok. Imádok baszott nagy hajókkal repülni azok meg olyanok mint a téglák. Az pedig már most is jó a játékban. Én szeretem a Caterpillart, mire megmozdul... imádom. Az EVE-ben is szeretem a Frighter hajókat vagy a nagy Capital osztályú hajókat a lassúságuk miatt. Szóval ehez nem tudok hozzászólni. Nekem nincsen vele bajom. Ezt mehagyom a profiknak. Engem csak az a rohadt HUD tesz tönkre. Az kivégez.
  • Caliph
    #7835
    én még nem láttam a teljes mindent...azért durva hogy tolod a havit,meg 1500at már beleöltél :D nem sajnálom,hisz neked is köszönhető ha egyszer lesz ebből valami. csak ne vidd túlzásba,ha minden hajót kiveszel real moneyból,elveszhet az érzés amikor játékban húzod ki.

    Persze mérlegelni kell az ár/befektetett idő arányát,ha kevés idő van játszani,és azt sem grindel akarja az ember eltölteni,és még telik is rá,miért ne :p
    én is kivettem a prospit,azzal a kezdeti grindet átugrom,prospival már el lehet indulni

    nekem egy dolog nem jön be még mindig,a hajók mozgása. ha betolnák azt ami az eliteben van nagyon jó lenne. persze a polish fázisban még simán beleférhet. tudom h inkább arcade,de az elite irányítása valami fenomenális,még egér billentyűvel is. sokkal jobban bejön
    Utoljára szerkesztette: Caliph, 2023.10.23. 23:52:37
  • Deviome
    #7834
    Amit lenyomtak a hétvégén az egyszerűen brutális volt. A második nap utolsó 2-3 órájáig elszállt az agyam. Aztán amikor kijött Tod Pepi ( amikor ő van a képen az valamit jelent ) erre még én sem számítottam. Aztán meg Chris megfejelte az egészet a maradékkal ( perfect volt tokkal vonóval ). Nem vagyok hardcore funn 0-24 játékos. A mai napig nem láttam a játék 10%-t sem. Volt olyan, hogy fél évig nem játszottam vele, de a híreket és infókat néztem és követtem ( ennek ellenére még is elfelejtek sokat xD ). Mindezek ellenére hittem a cégben és az elveiben amit képvisel. A hétvége után pedig ez sokszorozódott. Biztos lesz feketeleves, de amikor 45€-ért egy mostani, mai állapotú szerveren eltudok baszni 2-8 órát ( kis agyvérzéssel :D meg pár 30k-val ) és hozzáveszem, hogy amit láttunk abból csak a felét berakják, hát én pont leszarom a fekete levest.
    Rohadtul nem sajnálom azt a 45€-t a játékra, ezmellett fizetek havidíjat is. Nem is a cucc érdekel. Anno bíztam a cégben és szerencsére megengedhetem magamnak, hogy havi 15€ " kidobjak ". A hétvége után amit láttam ez nem is fog változni. Amúgy nem is tudtam róla, de bekerültem a Chairman's club-ba, mert meglett az első rangom ( aszem 1500dollárt kell költeni ) talán 3-4 év után.
    Csak ömlengeni tudok az egészről annak ellenére is, hogy ma is 30k volt meg jó pár bug ( warpoltam a hajóval és kiestem, de a hajó elwarpolt xD ). De végre jól megoldották az idéglenesen a disconect által okozott itemveszteségeket.
    Az összes hater bekaphatja. Végre egy cég aki szembemegy a mostani trendel és játékot csinál játékosoknak! Én ( laikus hülyeként ) úgy érzem, hogy a Starengine most mutatta meg a jövő játékmotorját és Chris álmát még ez is éppenhogy megtudja MAJD valósítani és szerintem még sok sok más ember ugyanezen álmát! Szóval hajrá CIG! Hajrá funnbase! És hajrá kételkedők mert ők is viszik előre! :)
    Volt egy beszélgetésem egy EVE online játékostársammal: Ő - " régi vágású faszi vagyok. szeretem látni mit kapok a pénzemért, mielőtt fizetek. másként nem megy. mindne más csak púder, meg duma. Én - " sebaj. Mi akik hiszünk benne lehetővé tesszük neked, hogy lásd "
  • Caliph
    #7833