7912
  • Diopapa
    #7832
    https://www.youtube.com/watch?v=t_usNcDzOTE
  • MerlinW
    #7831
    Egy közös van a két játékban, az űr. Azt leszámítva semmi más. Starfield szimplán egy Fallout 4 a jövőben, csak hozzátettek egy űrhajós minijátékot is.
  • lonvard
    #7830
    Starfield kicsit olyan fapados Star Citizenhez hasonlít, érzésemre. Jó sokat összelopkodtak a Citizen ötleteiből. Viszont a finomságokat, (pl. komplett repülési élmény) igyekeztek kihagyni. :)
  • Norbertboy
    #7829
    Köszönöm, kíváncsiságból ránézek.
  • Caliph
    #7828
    igen
  • lonvard
    #7826
    Még nem fejlesztettem vasat, szóval nyugodt szívvel nézem a fejlesztést. Nem kell görcsölnöm, mert amúgy se tudok játszani vele. :D

    Csapják ki végre a Squadron 42-őt, és akkor beindulok!
  • Norbertboy
    #7826
    Ingyen ki lehet próbálni a játékot?
  • Caliph
    #7825
    csütörtöktől elvileg 1 hetes free fly
  • s1lkforrent
    #7824
    RIP Jims Big Ego
  • Caliph
    #7823
    :D
  • s1lkforrent
    #7822
  • s1lkforrent
    #7821
    Akkor ez a 2953 konkrét megjelenési időpont? :D
  • Caliph
    #7820
  • Deviome
    #7819
    Igen lehet látni most is. Mondjuk jó lenne, ha 50km-es körzetben küldene minden 5sec-ben egy pinget és folyamatosan látnám, ha valaki közeledik. A kiláthatóság 0 akármelyik miner hajóból. A Molnak meg semmi industry hatása nincsen a fülkéből. Én egy industy hajót úgy képzelek el mint a Cutter fülkéjét. Lógnak a kábelek, rengeteg montitor hogy láss minden adatot.
    Na mindegy. Várok még a játékkal. Lehet fejlődni fog még ez a része.

    Amúgy félreértés ne essék imádom a játékot. Bár nem tolom minden nap, de kétségtelen, hogy túllépnek egy technikaik határt. Elég nagy dolgot visznek véghez az biztos.
  • Caliph
    #7818
    ja,és ha nincs semmi jó cargo,a fegyókat akkor is érdemes levenni,két három fegyó eladva és már vissza is jött a 10k kredit amit a küldiért adtál :)
  • Caliph
    #7817
    Ha ki szeretnéd próbálni a vulturet,de nincs senki aki adna kölcsön egyet,megszerezheted a sajátod.
    elvállalsz egy risky salvage küldit yela mellett(itt közel van a hold ami fontos)
    elindul egy fél órás visszaszámlálás,lényeg hogy mielőtt lejárna egy kis hajóval ugorj a helyszínre. szükséged lesz űrruhára és egy shotgunra és 4-5 tárra hozzá
    amikor már csak 1 perc van hátra a lejáró időből,akkor kapcsold le a hajód pajzsait,és szállj ki az űrbe. távolodj el a hajódtól kicsit.
    amikor lejár az idő egy npc vulture ugrik a helyszínre ami szétlövi a hajódat. miután megtette megáll egy helyben.
    odasiklassz a hátuljához ,és shotival kilövöd a hátsó nyitható ajtaját. 3-4 tár után kinyílik,besiklassz,fel a pilótafülkébe ahol fejbelövöd az npct. yela mellett vagy,és risky salvage küldin,ezért nem kapsz crime statot sem.
    beszállsz a pilótafülkébe láthatod hogy nincs quantum üzemanyagod,de sebaj,a yela ott van 500kmre egy földi outpostra leszállva már teli is tankolhatod a gépet.
    Kitessékeled a pilótafülkéből a halott npct,és már van is egy használható vultureod amig nem lesz szerver crash vagy ki nem lépsz a játékból
    salvage contractocra érdemes elhasználni,így nyithatod ki a nagyobb értékű salvage küldiket

    ha risky küldiket vállalsz vele,érdemes szállító hajókat választani,mert simán előfordulhat hogy a salvage mellé még rakomány is van a raktérben,amik sokat érhetnek :)
    hogy mennyit: ha szerencséd van és osonian hide -ot tartalmazó szállítmányra bukkansz,akkor az biza 1 láda 220k kredit

    vulture nélkül is lehet kockáztatni: fogsz egy szállító hajót,egy tractor beamet és elvállalsz egy risky salvage küldit,elugrassz,ha szerencséd van akkor viheted a rakományt. abandon contract(semmi hátránnyal nem jár ha feladod) és vállalhatod is el a kövi a riskyt . hátrány hogy 10000k kredit egy ilyen küldi elvállalása,és nem garantált a rakomány,vagy értéktelen. de csak egy hideos láda essen és az máris 200k+ kredit :)


    Utoljára szerkesztette: Caliph, 2023.05.25. 09:09:37
  • Caliph
    #7816
    mindenki úgy kezdi,aztán látod,nekem is lett egy prospi :D
  • Torzonborz
    #7815
    XD
    teljesen lenyegtelen, nem a starter packokbol jon a penz
  • Caliph
    #7814
    akkor mennyivel többet zsebelnének,ha stabil szerókkal várnák a népet :D
  • macleody
    #7813
    Hát pedig 3 nap alatt 6 millát zsebeltek be :D
  • Caliph
    #7812
    jó ez az invictus week,csodás ötlet volt patch után időzíteni. a szerók teli,laggolnak,bugosak,nem a legjobb reklám egy free flyra :) igen tudom,tesztelün,de akkor is ha új játékost vonzanának be akik pénzt költenének,azt nem így kell :D
  • Caliph
    #7811
    ha szeretnéd a prospit kicsit több bányászott cuccal hazavinni:
    personal fül alatt megvárod amig kapsz egy risky mole salvage küldit,elvállalod. 10000 kreditet kell fizetni érte
    prospival elugrassz,kiszállsz,leveszed a prospi mining bagjeit és felrakod azt ami a moleon van. így 32 scuról 48 scura növelted a prospi rakterét :DD

    sisak legyen a fejeden,és kell hozzá egy tractor beames multitool is

    Utoljára szerkesztette: Caliph, 2023.05.23. 09:20:10
  • Caliph
    #7810
    ha valaki fél a sötétben,mint pl én,akkor a legjobb módszer hogy a bolygó körüli om1 pontra ugrassz,az mindig a bolygó/hold világos felén van,aztán onnan irány lefele tetszőleges irányba . mindig a napos oldalon leszel,és kevés az esély hogy valakivel összefuss
  • Torzonborz
    #7809
    "jó lenne, ha rátudnék nézni a radarra"
    Speciel rá tudsz nézni, prospinál alapból látod, de a fejed is tudod mozgatni amúgy, nem tiltja semmi.
    Sőt használhatsz fejkövetőt is, mert támogatja a játék, akár egy szimpla webcammel is.
    Amúgy meg ha nyugiban akarsz bányászni akkor azt tedd mindentől a lehető legmesszebb, Aaron Haloban kétlem, hogy bárki megtalálna, ha meg planétán akarsz, akkor kerüld az outpostokat, bunkereket mindent, és kapcsold le a shieldet/weaponokat, így az em siged is szépen lecsökken, és jóval nehezebben scannelnek ki.
  • Caliph
    #7808
    A játék alapvetően multira épül,szóval ami most van hogy nyugodtan bányászgatsz az később a durvább kalózrendszerekben(ahova majd nyilván a többet érő érceket fogják bezsúfolni,hogy legyen veszélye a nagy pénznek) úgy fog kinézni,hogy a társaiddal mész el,több bányász,az azokat kiszolgáló szállítók,és persze védelem.
    egy Krakennel pl simán jól lehet portyázni igy.
    azt ne kérdezd ez mikorra válik valósággá :D
    egy csomót fúrtam úgy a hétvégén hogy kb 3x taliztam másik prospival,olyannal meg nem aki piszkált volna. persze biztos van akit járt már így,és én is fogok,igazából egy kis gyors vadász ellen sincs már nagyon esélyed egy prospival
    aztán most az új mirai fury kishajóval akár már most is meg lehet csinálni,sok hajóba befér,van amibe több is,a helyi védelemnek bőven jók :D




    Utoljára szerkesztette: Caliph, 2023.05.22. 15:18:54
  • Deviome
    #7807
    Szerintem Te nem értetted meg miről írok. Összehasonlítani igen is lehet. Azt pedig nem is akarom, hogy ugyan olyan legyen mind a kettő.
    Annyi a lényeg hogy miközben megy a fúró lézer jó lenne, ha rátudnék nézni a radarra. Vagy nyomni egy scant hogy mi van körülöttem, de ha fúrsz akkor fúrsz és ennyi.
  • lonvard
    #7806
    Hát ez majd akkor jöhet el, ha lesz NPC legénység. Akkor majd kiadod az utasítást, hogy fúrjanak, te meg mást csinálsz. Na most hogy ez a fejlesztés mikor kerül be a játékba, az egy kérdés.
  • Caliph
    #7805
    yepp,simán ment minden,viszont lorvillere panaszkodnak. szerencsére csak annyit voltam ott amíg behúztam a fricit. vettem egy atlas driveot a prospira hur l5ön,aztán húztam cru l1-ra bányászfejért és modulért. egy gyors bányászás daymaron,aztán meg a prospi bányász bagjaival szórakoztam vagy fél órát.
    szar kivenni,mert nincs hely ,szal úgy kell parkolni hogy kis dombra,aztán meg vissza se lehetett tenni őket. üresen elkezdtem bányászni,hátha attól nyílik le az új,de úgy sem akart,szal ez még hiányzik. szal kéne egy ledobó gomb a fülkébe,meg egy másik amivel nyitja az új táskát. aztán meg venni a shopban új baget ha megjártad. de ez még a jövő zenéje

    bányászás sokkal nyugisabb az új rendszerrel
    vettem egy cyclonet is,szal ma este terepezés lesz daymaron és a környéken :)
  • Paladin
    #7804
    Evezetem eleget. SC-ben pont az a lényeg, hogy ha bányászol, akkor bányászol, nem a tököd vakarod ;)
  • Torzonborz
    #7803
    Mondjuk SC meg EVE ég és föld kár összehasonlítani a kettőt, azt meg pláne ne várd, hogy olyan legyen. SC spaceleg-re épül, nyilván amiatt olyan minden amilyen. Ezen szerencsére nem fognak változtatni.
  • macleody
    #7802
    Egész jó volt ma a szeró, bár Lorville-ben a béka segge alatt van az fps sok helyen.
  • Caliph
    #7801
    hát a két játék kb abban hasonlít hogy az űrben játszódik.
    más az irányítás,ott te vagy a hajó,itt meg egy ember vagy aki irányít egy hajót. nekem bejön hogy figyelni kell. máshol viszont lehetne automatizálni,pl a vulture vagy reclaimernél nem hiszem el hogy nem lehetett megoldani egy láda pakoló rendszert,hogy ne kelljen kézzel pakolgatni a ládákat. már a mai világban is vannak fejlett automatikus raktározási lehetőségek,akár egy komplett raktárházhoz is
  • Caliph
    #7800
    na teszteltem,telifúrta,szépen lekaphatóak a modulok,de sajnos nem derítettem ki hogy lehet új "zsákot" a helyére tenni,vagy kinyitni.
  • Deviome
    #7799
    Én próbálom élvezni, megszokni a miningot, de..... Én EVE onlin-ban miner vagyok. Valahogy az után én nem tudom megszokni ezt a csőlátású bányászást. Az a baj, hogy minden olyan gyorsan történik, és ott kell lenni mindig. Nincs időd rápillantani a radarra vagy más infóra. Ha fúrsz akkor csak arra tudsz figyelni és ez engem nagyon fusztrál. Az EVE-ben pont ellenkező. Ott kijelölöd a kavicsot elindítod a fúrást és ciklusonként ismétli magát a fúrófej még a kő el nem fogy vagy le nem állítod. Eközben pedig minden mást csinálsz. FIgyeled a localt, a naprendszert, a hajó oreholdját, az aszteroida övet, hogy van e bugró npc kalóz és még megannyi mindent " market " csinálsz közben. Viszont van olyan is, hogy csak élvezed a látványt és a " nyugalmat ". Valahogy ez az SC-ben nincsen meg. Itt 1 dologra koncentrálsz és az is gyorsan történik.
  • Caliph
    #7798
    crusader környékén tervezem a teszt üzemet,valszeg daymar lesz a célpont a titanium miatt :D
  • macleody
    #7797
    Csak mondd hogy merre jársz, majd én összeszedem :D
    Na megjött a proci, gépszerelés következik, ha nem írok többet akkor elcsesztem valamit :D
  • Caliph
    #7796
    még egy régebbi koncepcióban arról volt szó hogy visz a prospi további tárolókat magával..de valszeg akkor nincs megoldva..(hivatalos honlapon a hajónál még szerepel a kép,és a Molenál irja is hogy 24 kontid van összesen)
    12 harmonikaszerűen nyíló konténert igértek anno :) de ez már több éves ugye.

    A mole 24 konténert tud vinni ugyanilyen formában,ugye ott 8 konténert tudsz egyszerre tölteni és ugyanúgy 2 tartalék konténer van felfogatásonként azaz 3x8 =24 összesen

    prospinál 4 alap konti +2 tartalék szal 3x4 = 12 konti

    este tesztelem :)


    Utoljára szerkesztette: Caliph, 2023.05.17. 11:05:37
  • macleody
    #7795
    És hogy bányászol tovább ha lerakod a tárolót?
  • Caliph
    #7794
    hú állat ha jól látom végre levehetőek a prospi bányásztárolói. bányászol,teli vagy, lerakod valahol a semmi közepén,megjelölöd(és reménykedsz hogy nem találja meg valaki más :D ),folytatod a bányászatot,aztán később visszajösz érte egy teherszállítóval,remélem működik ez élesben is
    Utoljára szerkesztette: Caliph, 2023.05.17. 10:35:14
  • Caliph
    #7793