1799
  • Alexease
    #71
    A Reiza ugy "mukodik", hogy folyamatosan frissitgetik es bovitik az alap programot, aztan 3 evente kiadjak "ugyanazt" mas neven, egy nagyobb update-tel, a korabbi program tulajdonosoknak ingyen. Igy akinek van GSCE, megkapja ingyen, es ezutan mas neven futtatja. Akinek nincs, most megveheti akciosan 20$-ert;)

    Reiza rajnongoknak es gyujtoknek jo, mashoz hasonlitani meg nem erdemes, mert akkor mar ne olyan jo:)

    Ez akkor lett volna tuti, ha atveszik az rF2 engine-t, azzal foglalkoznak, azt hasznaljak ki topposan. De sajat bevallasuk szerint is nekik tul bonyolult, maceras, tul sok munka, ahhoz meg kevesen vannak.
  • Adam Jonas
    #70
    Ezt meg ma jelentették be:

    http://www.game-automobilista.com/

    Esetleg van valaki, aki érti, hogy ez mitől lesz több, mint a GSCE? Oké, lesz benne RX, V8SC, F1, Stock Car, stb., de a képeket elnézve, grafikailag még mindig ugyanúgy fog kinézni a játék, az egyéb dolgokról meg semmit nem írnak, hogy mitől lesz ez jobb.
  • Timbu
    #69
    Valóban jó lenne, ha az rF2 fizikájával kijönne egy tartalmas játék, a régi rF1-es fizikával (akármennyire is okosítják) nincs sok értelme. Igazából a R3E-nek is jót tenne, ha átállnának az új motorra... Úgy viszont, hogy nem mondják meg világosan, hogy milyen motorra fog épülni, számomra nem vonzó, hogy előre fizessek érte.

    Deformálódó offrode pályás játék pedig már van: Spintires
    Utoljára szerkesztette: Timbu, 2015.06.27. 13:04:52
  • bardocz
    #68
    Nem is a grafikai részére gondoltam, hanem hogy a fizikája legyen jó. Úgyse látni, meg kívülről is alig.
  • Alexease
    #67
    A palya deformalodas az masvilag, foleg 3D-ben;) Van ra program/kiserletezes, de komolyabb szimben, veglegesebb projectben ez nem egyszeru. Meg amugy is, egy "rovidebb" rallycross versenyen, a cockpitbol, nem sokat latni belole. Csak latvanyelemnek, osszevagott videokhoz meg nem sok ertelme van megvalositani.

    Az rF2 korrektul szamolja a realroad-ot, valoban ott, ahol az autok nennek, csusznak es hasonlo. Igy mig az aszfalton "jol" mukodik a gumizodas, esos ivek, szaritas es hasonlok, a murvas reszekre hasonloan alkalmazhato az oda ervenyes dolgok (tapadas, egyeletlensegek stb). Boven jonak kell lennie, a celnak megfelelne.

    A tapadas-csuszas valtozas alap, az gumikarakterisztika, arra irtam, hogy valszeg az ISI azzal "kiserletezett" a kiadott "mintaban".
  • bardocz
    #66
    Szerintem offroadnál nem is feltétlenül a gumi lenne a lényeg, hanem a pálya, ahogy deformálódik, változik a kerék alatt. Meg persze a tapadás-csúszás határ is teljesen más.
  • Alexease
    #65
    En is inkabb az rF2-ben remenykedem. Egyreszt komolyabb, mint a CARS, masreszt igy remelhetoleg az rF2 is "renberakodik" :)

    Offroad lesz, a kovetkezo ev(ek) egyik "celpontja". Eleve az rF2-ot mar 5-6 eve azzal terveztek, a CARS2-nek az lesz a masik nagy celja, az AC-ban, meg ha nem is lesznek benne hivatalos autok vagy palyak, tuti lesznek ra hivatalos "megoldasok". Persze, mondhatnam a DIRT Rally-t is, de az nem teljesen illik ide, bar erezhetoen ok is probalnak komolyodni, ami osszessegeben, eddig jol sikerult.

    Amugy az rF2-ben adtak ki offroad-szeruseget, legalabbis "mintat" (1 auto es 1 palya), aminel gondolom a gumi megoldas lett volna az alap, de nem ugrott ra senki, hogy nekialljon kiserletezni.
  • bardocz
    #64
    rF2 enginenel talán az egyik legjobb szimulációt tudnák összehozni, igényes tartalommal. Rendes offroad meg nagyon hiányzik manapság, nincsen semmi, lfs rallycrosson meg rbr-en kívül.
  • Alexease
    #63
    A Reiza-t is elerte (logikusan:P) az "elore fizetunk es tamogatunk" rendszer;)

    A tervek szerit, a jovoev vege fele megjeleno uj programba belekerul minden eddigi licensz, plusz egy csomo uj, kesobb lesznek fizetos DLC-k is, es persze teljesen atdolgozott alapot is kap (DX12, full dinamika es egyebek).

    Persze a talalgatasok es az osszeeskuves elmeletek mar beindultak:) Sajat engine lesz, valami ismeretlen, maradnak az ISI-nel (rF2+) vagy atternek az SMS-re (pCARS 2)?! Persze a sajatnak es az ismeretlennek a legkissebb az eselye.

    A pCARS2 logikus lenne, mindent tud, latvanyos, ok tuti tervezik a DX12-ot es a rally/dirt iranyvonalat. De a koltsegek es a korabbi egyuttmukodes miatt, valszeg az rF2+ marad. A ceges igenyeken jol latszik, hogy amig a Reaiza 78.000$-t szeretne kapni a kovetkezo 1,5 fejlesztesre, addig az SMS a pCARS2-re (ugy, hogy a pCARS1-gyel mar duplan kaszaltak) 11.000.000$-t :D

    Vagysi talan rF2 lesz a valasztas, aminek az lenne a legnayobb elonye, hogy ezek alapjan jovo ev vegere rendbe kell rakniuk az rF2 engine-t!

    Egy nap alatt a tamogatas otode mar osszejott, es a befizetok 75%-a lazan beletolta a vegleges program 100–200%-at! :)

    Tamogato oldal: reiza-simracing-bonanza#/story

    Video, 1-2 "gyanus" reszlettel:)
  • Adam Jonas
    #62
    GSC Extreme és a FTruck '13 is elérhető lesz majd Steam-en.

    GSC Extreme @ Steam
    Formula Truck 2013 @ Steam
  • Alexease
    #61
    Pedig ez teljesen ugyanaz a cucc, max mashogy alliottak be.
    Bar meg nem volt idom kiprobalni:)
  • bardocz
    #60
    De a kamionos játékuk tetszik. Abban az ffb is bejön.
  • Alexease
    #59
    rF1 + RealFeelFFB :)
  • bardocz
    #58
    Így elindult. Nagyon furcsa nekem az irányítás, meg úgy az egész.
  • mcmoha
    #57
    Legujabb patch megjelent. (v1.02)
  • bardocz
    #56
    Hát, még mindig nem jó. Mindegy, már lassan úgyis újra kell pakolnom a gépet, majd megnézem úgy.
  • bardocz
    #55
    Második telepítésre lett uninstall is. Na majd megpróbálom harmadszor is.
  • mcmoha
    #54
    Azzal nekem megy, miután újratelepítettem és nem futattam a szinkronizáló szarságot. Van rendes uninstal is.
  • bardocz
    #53
    Win7.
  • mcmoha
    #52
    Win 8.1? Mert akkor várnod kell míg kijavítják.
  • bardocz
    #51
    Nekem nem indul el. De legalább rendes uninstall sincsen hozzá.
  • Alexease
    #50
    Mivel ingyenes cucc, erosen korlatozottak a lehetosegek. Lehet hogy a Hondaval nem tudtak megegyezni. A festesek egyszeru dolognak tunnek, de mivel minden festes szponzorokat is tartalmaz, igy mindegyikkel kulon-kulon engedely kell es szerzodes. Nem olyan egyszeru es olcso egy ilyet osszehozni, ha hivatalos:)
    Ennek meg a Braziloknal is ketseges a sikere (sorozat + regi engine), nemzetkozi szinten meg lenyegeben erdektelen.
  • mcmoha
    #49
    Telepítés után ne futtassátok a Marcas Sync.exe-t, hiába kéri ezt a Reiza is, mert akkor nem lesznek autók benne.
  • PacsutaTibi
    #48
    Minőségi cucc ezt kipróbáljuk, de ha már jogot kap hogy a bajnokság nevét használja, akkor miért nincsenek rendes festések?
    És miért nincs benne az 5. autó a bajnokságban, a Honda?
    (Rfactorra volt már konvertálva ilyen mod, de természettesen a Reiza-s sokkal igényesebbnek néz ki.)
    Viszont júliusban lecserélték a fordot is egy frissebbre, meg év elején a toyota-t is. (A honda meg tavaly kapott egy szebb kasztnit, mint az előző) Szóval csak a Chevy és a Micu ami még aktuális :D
  • Alexease
    #47
    Copa Betrobras (Reiza, ingyenes), 4 auto, 6 palya.
    http://www.gamemarcas.com.br/index.php/pt/game-info

  • Alexease
    #46
    A reszletesseggel nincs gond. Ha erre rakerulne egy normalisabb render es valami kulturaltabb postprocess cucc, eleg utos lenne. Gondolom a GSC-nel is piszkalja a csoruket, hogy nagyon jo fizikat es modelleket tudnak osszerakni, de az engine sajnos erosen megkopott:/
  • Szabi #45
  • Alexease
    #44




  • simcompany
    #43
    Ma este ismét nyomok egy versenyt. Majd ide kirakom online stream-et
  • Adam Jonas
    #42
    Kérdés számomra, hogy ebből is mi lehet....

    Mert egy teljesen önálló játékot kiadni a gM 2.5-tel elég nagy badarság lenne. A GSC-s tartalmat meg csak úgy "ingyen" nem teheti bele az rF2-be. Talán DLC formájában jöhet majd, egy barátibb összeg fejében (legalábbis remélem, hogy baráti lesz az összeg).
  • Scarry
    #41
    Hogy sikerült a verseny?
  • simcompany
    #40
    Ma nyomatom az első versenyem a Racedepartment-en. Kíváncsi vagyok milyen lesz
  • Scarry
    #39
    Nekem megvan. Jó lenne bajnokságot indítani vele. 12-14-en biztos lennénk. Kezdésnek jó lenne.
  • Alexease
    #38
    Szerintem is csak nehany embernek lehet meg (hivatalosan), azoknak is csak "hobby-bol":)
    Pedig teljesen jo, legalabbis rF1 es RACE-klonok helyett biztos!
    Raadssul rengeteg igenyes mod palya van hozza, plusz autokat is lattam.

    Ha nem lenne rF2 es AC, tuti ezt hasznalnam mostanaban! Igy sajnos erre mar nincs idom.
  • Szabi #37
    nem hinném, majd ha tényleg összefonódnak az rF2-vel, akkor ott lehet bármit is kezdeni :D
  • simcompany
    #36
    Vajon van annyi ember itthon, hogy érdemes lenne valamit indítani ezzel?
  • mcmoha
    #35
    A Lite változatot töltsd.
  • bardocz
    #34
    Nem tudom, én még ezt nem próbáltam.
  • nagy891229
    #33
    köszi megnézem.
    Az 5 part-ot kell letölteni, vagy a Gsc lite-ot? a 30nap ingyen teszteléshez?
  • bardocz
    #32
    Próbáld ki a demojat. Én még csak a formula truckot próbáltam, de az nagyon bejött.