238
  • Tau Tang Wou
    #158
    Én csak evolúció ellen ható erőket látok.

    1. DNS tripla kódolás.
    2. DNS hibajavító mechanizmus.
    3. Ivaros szaporodás (DNS kombináció)
    4. Vírusok (kinyírják a gyengéket (meghibásodottakat))
    5. Baktériumok (kinyírják a gyengéket (meghibásodottakat))
    6. Gombák (kinyírják a gyengéket (meghibásodottakat))
    7. Ragadozók. (kinyírják a gyengéket (meghibásodottakat))
    8. Párválasztás
  • Szefmester
    #157
    Te meg még most sem válaszoltál a tyúk vagy a tojás kérdésemre. Fura azért hogy a személyeskedésekre és sértegetésekre folyton visszaválaszolsz és reagálsz, de amikor egy elgondolkodtató kérdést tesz fel neked bárki, arra már luxus válaszolni. Fura.. netán ennyire hülye vagy?

    Ha ennyire intellektuális személynek tekinted magad akkor miért nem a kérdésekkel és válaszokkal foglalkozol, és miért foglalkozol a személyeskedésekkel?

    Szerintem messze nem vagy se nem intelligens, se nem kulturált. Te csak egy ostoba kis troll vagy, akit talán még fizetnek is az sg.hu-nál hogy csináljon balhét egy ilyen témában.

    A taus pldát ha nem tetszik nevezd át kovács jocóra és máris megválaszolhatod..
  • Merces
    #156
    a pókokra vazze de ma már nem, most megyek melózni utánna sör......
  • Tau Tang Wou
    #155
    "sajnos a rovarok evoluciójával nem vagyok ennyire tisztában"

    Hogyan alakultak ki a bálnák, delfinek?

    Igaz, hogy a medvék visszamásztak a tengerbe?
  • Merces
    #154
    ezt nem tudni, de nem is erröl megy a khm...vita, hanem arrol hogy működő erő-e és hát igen az.........
    hogy mi a hajtómotorja az ugyanolyan talány mint maga az élet létezése
    vagy a miért van inkább valami, és miért nincs inkább semmi
  • Tau Tang Wou
    #153
    Mire fogsz rájönni?
  • Merces
    #152
    na vissza az arczal mert besértődöm
    hogy hogy te nem......különben erre is rá fogok jönni ,csak idő kérdése sajnos a rovarok evoluciójával nem vagyok ennyire tisztában, nem tartozik a népszerű tudomány témakörbe........
  • Tau Tang Wou
    #151
    "netán az írás készsége benne van a genetikai emlékezetünkbe?"

    Nincs, de az állatok viselkedése, tudása benne a van a DNS-ükben.
    Hogy került oda?

    Mi kódolta át genetikai információvá a memóriába tárolódott újításokat?
  • Tau Tang Wou
    #150
    "De attól még tud tapintani, látni, ízlelni, enni és emészteni, és tud sz*rni is."

    Látom a kérdést sem érted.
  • Tau Tang Wou
    #149
    Látod, tudsz te dolgokat.

    Hogy-hogy elhiszed az evolúciót?


    "..várj megint segitek megfogni magam."

    Az előbb, amúgy nem segítettél. Inkább tompítottad a csapda élét.
  • Merces
    #148
    ...várj megint segitek megfogni magam, inkább a pókok hálószövésével gyere, sokkal elvontabb mint a madarak
  • Szefmester
    #147
    "Attól, hogy én írástudásom birtokában csinálok egy gyereket, a gyerek még nem fog tudni írni.

    Hogy épül be a "tudás" a DNS-be?"

    De attól még tud tapintani, látni, ízlelni, enni és emészteni, és tud sz*rni is. Te max annyit fogsz neki tudni megtanítani hogy hova kellene.
  • Merces
    #146
    tanulás is létezik a világon a madarak is tanulnak
    a gyereked pedig akkor is fog tudni uszni például (pár hónapig) hogy te nem tudsz
    egyébként nem az anyaméhben tanulja mert ott még nem lélegzik.
    különben jó kérdés.....de nem cáfol semmit az evolució nem zárja ki a genezist de működik szkeptikus vagyok semmire nem mondom hogy biztos de ez nálam kilencvennyolc százalékos
  • Szefmester
    #145
    Te születésedtől fogva tudtál olvasni és beszélni, vagy ezeket mind utólag tanultad meg, ha utólag tanultad akkor miért magyarul beszéltél és írtál, és miért nem ó-sumérul?

    netán az írás készsége benne van a genetikai emlékezetünkbe?
  • Tau Tang Wou
    #144
    Miért, tudsz válaszolni a #142 -esre?
  • Merces
    #143
    ...nézd téged mindennek lehet tekinteni csak vitapartnernek nem , örülj hogy valaki vesztegeti rád az idejét.....
  • Tau Tang Wou
    #142
    "egyébként ez felvet egy sokkal érdekesebb kérdést a hülyeségeidnél, nevezetessen hogy hogyan lesz valami része a genetikus emlékezetnek"

    Pont erre akartam kilyukadni.
    Attól, hogy egyik madár rájön valaminek a megoldására, az utódja még nem fogja tudni.

    Attól, hogy én írástudásom birtokában csinálok egy gyereket, a gyerek még nem fog tudni írni.

    Hogy épül be a "tudás" a DNS-be?


  • Merces
    #141
    várj segitsünk neki arrol van szó például a jelen esetben hogy az idióta ősmadarunk aki fára, sziklaperemre próbált tojni sikeressebb lett mint az okoska aki a földre rakta mert az övét rendszeresen megették, a fán pedig aki meg tudta akadályozni hogy leessen annak kikelt.....
  • Tau Tang Wou
    #140
    Ez a hozzászólásod megbukott a "Jószándékú Vitapartner" vizsgán.

    Így neked be kell érned ennyivel válaszként.
  • Venom T
    #139
    Alkalmazkodásról hallottál már?
    Mert ha nem, keress rá sürgősen az interneten! ;)
  • wraithLord
    #138
    Erre a helyes válasz az, hogy a tervező így tervezte őket, valójában nem tértek át semmire sem.

    A helytelen válasz pedig az, hogy a populációk mindig igyekeznek alkalmazkodni a környezetükhöz. Ha a környezet úgy változik meg a populáció vagy a populáció egy kisebb, elszigetelődött része számára, hogy nem tudnak az addigi anyagok felhasználásával fészket építeni (mert azok nem állnak rendelkezésre), akkor azok az egyedek fognak elszaporodni (azok a gének fognak előtérbe kerülni a génkészletben) a populációban vagy az elszigetelődött egyedek alkotta új populációban, akik alkalmasak arra az etológiai bravúrra (amely gének lehetővé teszik azt az etológiai bravúrt), hogy más alapanyagból is képesek fészket készíteni.
  • Merces
    #137
    nyilván az első preferált anyag a gödör volt ásott egy lyukat a szentem abba rakta a tojásait, különben pedig a madarak , hüllők egy részének komoly problémamegoldó képessége van\volt, lásd holló például, szóval feltételezhető hogy miután megtanult repülni hülye helyekre rakott tojást ahonnan legurultak amit meg kellett akadályozni galyakkal kavicsokkal ami volt (egyébként ez felvet egy sokkal érdekesebb kérdést a hülyeségeidnél, nevezetessen hogy hogyan lesz valami része a genetikus emlékezetnek), és lassan alkalmazkodott az élőhelyén talállható dolgokhoz, ahogyan azt ma is teszi( az emberek hajlamossak azt képzelni hogy az evolució egy lassú és nehézkes folyamat, nos nem egy két generáción belül beállnak válltozások talán régebbröl visszamaradt genetikus emlékek vagy a genóm körültekintő tervezése de mindenképpen automatizált folyamat)
    mielőtt előjönnél vele : a környezet nem mindig az okossabb erősseb nagyobb példányoknak kedvez előfordul hogy a butábbak maradnak meg , vagy nincs szükség sok agyalásra az életben maradáshoz, igy történhet hogy ekkora különbség van mondjuk a bagoly (ironikus módon az egyik leghülyébb madár) és a holló probléma megoldó képessége között.......
  • Szefmester
    #136
    Akkor nézzünk egy hasonlatot. Adott három Tau, az egyik Tau fogja magát és elköltözik a kellemes tavaszias időjárásból ahol sok a fű és a gally, meg fa amiből tud magának csini fűszoknyát csinálni meg fűből párnát a feje alá, ha nagyon ügyes és hosszú szálakat talál akkor még takarót is tud szőni. De mivel ez a csúnya gonosz Tau felszedi az összes füvet így a két másik Tau beint neki és eldöntik hogy elköltöznek. A második Tau elindul nyugatnak és pár heti vándorlás után elér egy nagy tóhoz ugyanazok a fűfélék meg gallyak és fák vannak, de van ott tó is. Egyszer pecázás után észreveszi hogy a lábára ragad sár és iszap összeszedett egy rakat füvet meg miegymást. És feltűnt neki hogy melege van ahol saras. Hosszas fűszövés után (mert ez a Tau ügyetlen a szövéshez) kitalálja hogy sár és fű keverékét fal szerűen felhalmozza, és épít magának egy szélvédett mesterséges barlangot, és gallyakat meg nagy leveleket rak a tetejére (amiket lefúj a szél.. dehát a Tau faj nem túl intelligens ha nem mondja meg neki senki hogy mit is csináljon a túlélésért való küzdelemben (értsd: evolúció)). A harmadik Tau elindul északnak... csk megy és megy heteken át. És egyre jobban fázik, pedig nem is a hegyekben él.. de ő csak megy.. (mert a Tauk hülyék). Sehol egy nagyobb tó, vagy folyó, csak egy kis patakocska.. az is sziklás köves mederben csordogál unottan. Ez a Tau nem talál hosszú fűszálakat, és a fák sem olyan nagyok hogy az ágaiból kis viskót tudjon eszkábálni, így egy megoldása van, keres egy barlangot vagy ás magának egy üreget. Ez utóbbi a kavicsos fagyott földben nagyon nehéz.. így ez a tau miután talált egy döglött állatot azt megnyúzza -vagy csak kieszi a bundából- felpróbálja magára a bundát, és érzi hogy kellemesebb az idő így. Majd arra gondol hogy milyen hülye is a többi Tau amiért ők hitvány fészkeket eszkábáltak maguknak. Jó neki ott a földön is ahol van, mert már van bundája.

    A fenti tanmeséből is látjuk hogy volt pár tökegyforma Tau (madár) és eltérőképpen reagáltak az eltérő helyzetekre. ha továbbvisszük a mesét, mert feltételezzük hogy a Tauk mégsem pusztultak ki szaporodás nélkül.. mert szegények annyira hülyék. Akkor az utódaiknak is ezeket a módszereket mutatják meg, mert azt érzik helyes megoldásnak. Persze mindíg jöhet egy kis-Tau aki úgy dönt hogy elvándorol. Lehet beledöglik mert hülye hozzá, de lehet alkalmazkodni tud ahhoz az életvitelhez, és ő már majd az új módszert fogja tanítani a kis-Tauknak.

    Ha ez túl bonyolult akkor kérj meg egy felnőttet hogy magyarázza el..-

    Az ígéretem elvileg azóta tartom, az egy kivétel kivételével. :D Sőt olykor egy kommenten belül többször is leírom hogy hülye vagy, azaz statisztikailag akár két három "te hülye vagy" beillesztése nélkül is kommentelhetnék. :)

    De amúgy vicces.. megkérdezted hogy komolyan választ várok e a kérdésemre, erre miután válaszoltam gyáva módon kitérsz. Ennyit érnél? Ami tetszik és amibe nem lehet belekötni (szerinted) azt leírod a többit meg szent titokként tartogatod csak magadnak?

    ""...az evolúció elméletének nem az a lényege hogy hol, hanem hogy hogyan alakult ki. Azt ugyanis egyáltalán nem érinti."

    Aztán miért nem érinti?
    Szerinted hogy keletkezett az élet?"

    Igen.. az evolúció NEM az első élő organizmus kialakulását vizsgálja hanem azt hogy abból az elsőből miként lett a sokadik után egy teljesen más organizmus. nem vitatom hogy vannak afrikában, azt sem hogy vannak a sarkkörökön emberek. De ugye nem gondolod azt hogy ha hirtelen helyet cserélnének akármelyik is túlélné... Márpedig az evolúció ez. Ha életképtelen vagy meghalsz. Bár lenne igaz ez az emberekre is, de sajnos a modern gyógyászat és az emberségesség jelszava olyanokat is életben tartanak akik teljességgel csak koloncok az embereken. Ha valaki nem hasznos a többiekre akkor azt nem kell életben tartani, az állatvilágban sincs ez másképp. Egy madár nem tud repülni mert úgy született vagy balesetezett egy ragadozónak köszönhetően? nem fogja a többi elcipelni a seggét a vándorúton.
  • Tau Tang Wou
    #135
    Türelmesen várom a választ a #132 -re.
  • wraithLord
    #134
    Mit is szoktál az ilyesmire válaszolni? Bla-bla-bla? :D
  • Tau Tang Wou
    #133
    Csak jelezni akartam, hogy már szánalmas a kekeckedésed, főleg "nagy tudós, diplomás" létedre, amikor állítasz valamit a nevemben és azt kritizálod, vagy rámfogod, hogy ezt vagy azt nem értem, holott nem is hozzád szóltam.

    Kíváncsi voltam Alfa of NS mit fog válaszolni a kérdésre, de neked ebbe is bele kell okoskodnod egy nagy semmi értelme kommenttel.

    Ha akarsz értelmes vitát folytatni, ám legyen, de kímélj meg a sületlenségeidtől.

  • Tau Tang Wou
    #132
    Igazából nem látom bennetek a korrekt vitára hajlandó embereket, de tegyünk egy próbát.

    Nézzük a madarakat.
    Gondolom egy közös ősük volt. (Szóljatok, ha nem.)

    Ha jól tudom mindegyik rak fészket. (Szóljatok, ha nem)
    Egyik gallyakból, másik fűszálakból, harmadik fonja, negyedik kövekből, aztán bélelik is, mások földbe vájnak üreget, de hogy jut eszébe egy madárnak áttérni a közös ős által preferált anyagokról (mi volt az? ) mindenféle egyébre, nem beszélve a nyálból fészekrakásról.

    Van erre valamilyen hihető elméletetek?
  • wraithLord
    #131
    Ez volt Tau Tang Wou nekem címzett privát üzenetében:

    "Arra ugye még nem gondoltál, hogy egy tudományos elmélet nem egyetlen mondatból áll, ami vagy igaz, vagy nem, és a korral elavul?"

    Mondták már neked, hogy hülye vagy?

    Kb ennyire értelmes a feltett kérdésed."


    Ez csak költői kérdés volt, nyugi. De a párhuzam nagyon jó (ha az volt). :)

    Amúgy a 126-os kommentedben: "Aztán miért nem érinti?" Nem dicsekednék azzal, hogy nem tudom, mi az evolúció, de kétségbe vonom. De ne is zavartasd magad, látom eddig sem tetted. :)


  • Tau Tang Wou
    #130
    Micsoda érvek....
  • Merces
    #129
    az evolució elméletet az nem szokta elhinni aki nem érti, na most te vagy nem érted ,vagy menj már a francba találj ki valami mást mert unalmas.......
  • Tau Tang Wou
    #128
    Kaptál erre egy privát üzenetet.
    Csak neked, csak most. :)

    (Ha akarod közszemlére teszed.)
  • Tau Tang Wou
    #127
    "De tényleg nem fogunk kirohogni ha ezt írod. (legalábbis ígérjük hogy megteszünk mindent a röhögés elkerülése végett)."

    Ígérted te már azt is, hogy minden hozzászólásomra azt fogod válaszolni, hogy hülye vagyok #50 . Azt se sikerült betartanod. Most miért higgyek neked?

  • Tau Tang Wou
    #126
    "...az evolúció elméletének nem az a lényege hogy hol, hanem hogy hogyan alakult ki. Azt ugyanis egyáltalán nem érinti."

    Aztán miért nem érinti?
    Szerinted hogy keletkezett az élet?
  • Szefmester
    #125
    IGEN!

    Határozottan kíváncsi vagyok a kérdésemre a válaszoddal. Mert azt már eddig is tudni hogy te nagyon hülye vagy. De a kérdés a nagyonon belül mennyire is?

    Sir Ny: Kérlek ne Széfmesterezz.. meglehet elírás vagy félreolvasás, de mivel léteznek módzserek ékezetes karakterek írására akkor is ha az adott helyzetben nem szerepelnek a karaktertáblában egy dolog. Példaként pár módszer: é, e', ee (régebben az ö-t oe-nek írták a telegrammokban mert nem volt ékezet és mert egyes szavaknak ékezet nélkül teljesen más ajelentése, és félreérthető lett volna). Nem kötözöködésképpen írtam, de az e és az é nem épp szomszédos billentyűk (max ha telefonról sms szerűen billentyűzöd be).

    Tau: Sokan várnak választ a sok sok elhangzott kérdésre (nem csak a mostani témában), de eddig max kötözködést olvashattunk. Persze most jöhetsz azzal hogy te csak rávilágítasz az elmélet hibáira, és jössz az intelligens tervezéssel, de akkor mi meg kisujjból visszakérdezhetnénk hogy a teremtőt/tervezőt ki teremtette/tervezte.

    Nem az a kérdés hogy miképp alakult ki az élet vagy hol, hanem hogy az miként változik. Az evolúció pedig erre a kérdésre ad vagy próbál választ nyújtani. Isten ugyanúgy teremthette az életet mint az ufók vagy a randomgenerátor, de az evolúció bizonyítja hogy a randomgenerátor a legvalószínűbb, majd jön a sorban az ufo, és messze lemaradva jön a nagybetűs isten.

    Érdekes lenne az a vita is hogy miként alakult ki a világegyetem, de persze bárki bármit mond, mindig fel lehet tenni a "Jó, de mi volt előtte" kérdést. Te most is eddig is azt vallod hogy az evolúció csak kamu, és csak azért változatos az élővilág hogy téged szórakoztassanak.. hogy ne unatkozz. De ha a változatosságot csak ezért ismered el, akkor kíváncsiak lennénk hogy mi, vagy ki alkotta ennyire változatossá szerinted. Ha lehet név szerint említsd. Nem fogunk Kiröhögni ha istent vagy a kis szürke vízfejűt Kovács Jocónak hívnák, és egy kövér kajlafülű szakállas hülyegyerek. De tényleg nem fogunk kirohogni ha ezt írod. (legalábbis ígérjük hogy megteszünk mindent a röhögés elkerülése végett).

    Amúgy írtam már hogy te nagyon hülye vagy?
  • wraithLord
    #124
    Arra ugye még nem gondoltál, hogy egy tudományos elmélet nem egyetlen mondatból áll, ami vagy igaz, vagy nem, és a korral elavul?
    Egy tudományos elmélet predikciók összességéből áll. Ezek a predikciók pedig bizonyíthatók vagy cáfolhatók. A cáfolt predikciók kikerülnek az elméletből, a bizonyított predikciók pedig új predikciókat von(hat)nak bele az elméletbe...

    Nem elég, hogy nem vagy tisztában a genetika legalapvetőbb dolgaival, és még azt sem tudod, hogy Darwin fő művének címében a "faj" szó mit jelent, folyamatosan bizonyítod, hogy még a tudomány fogalmával sem vagy tisztában.

    Bár ezt már mondtam párszor, és nem most, ennyi idő alatt a droidkodás helyett legalább ezt bepótolhattad volna.
  • Alfa Of NS
    #123
    "az evolúciós elmélet is ugyanilyen elavult ismeretekben gyökerezik"

    Pont az ellenkezője az igaz. Ahogy nőnek az ismereteink, úgy erősödik az evolúció elmélete. Az hogy esetleg pocsolyában és nem a tengerben keletkezett az élet az lényegtelen, mert az evolúció elméletének nem az a lényege hogy hol, hanem hogy hogyan alakult ki. Azt ugyanis egyáltalán nem érinti.
  • Sir Ny
    #122
    Külön külön is szeretem a folyamatokat, a változást, a logikát ( pld. a Hari Seldon féle és a múltszázadi népszerű történelemfelfogást, mely szerint a mennyiséggel megkerülhető az egyén és a történelemben nagyjából determinisztikus módon működik ), és a valószínűségszámítás témakörét, az evolúciós optimumkeresési algoritmusokat, a statisztikai fizikát, a pszichológikus valószínűségszámítást ( a becsléseken alapuló mindennapi vagy nemmindennapi döntéseinket ) és az ezekhez kapcsolódó témákat.
    Az evolúció elmélete szép, egyszerű, logikus, és még nem találtam ellene saját kezemmel fogható bizonyítékot. Nekem tetszik, bár nagyjábólkörülbelül semmilyen mértékben nem érint.
  • Tau Tang Wou
    #121
    Érdekes.

    Kérdezzük meg a Szefmestert.
    Jelen esetben döntő lenne a véleménye. :)
  • Tau Tang Wou
    #120
  • Sir Ny
    #119
    igen