238
  • Tau Tang Wou
    #38
    Ha neked ez elég bizonyíték, akkor higgyél benne.
  • Tau Tang Wou
    #37
    "...csak azt mondani, hogy nem igy van olyan, mintha nem irtal volna semmit."

    Tévedés.
    Ha éjszaka azt mondom, hogy nincs világos, az attól még igaz, hogy nem bizonyítom be miért van sötét.

    Egyébként nem csak azt mondtam, hogy nem így van, hanem több bizonyítékot is felsoroltam miért vagyok ezen az állásponton.
  • Tau Tang Wou
    #36
    Örülök, hogy ezzel a stílussal az evolúció hívek táborát erősíted.
    Nem szeretnék egy ilyen emberrel egy platformra helyezkedni komoly kérdésekben.
  • Tau Tang Wou
    #35
    Eloszor is azsia egyetlen tobbsegeben keresztyen allamarol van szo."

    Az egy cseppet se zavarjon, hogy nem bibliai, hanem tudományos alapon döntöttek az evolúciós elmélet oktatásának kárára.
  • Tau Tang Wou
    #34
    "A földi életet egy másik faj tervezte, és azt a másik fajt is egy másik faj tervezte, és azt a másik fajt is egy másik faj tervezte, és azt a másik fajt is egy másik faj tervezte... "

    Hányszor kell még elmagyarázzam, hogy a tudomány lépésről lépésre halad?

    Hiába teszed fel azt az ostoba kérdést, hogy akkor meg ki a tervező tervezőjének a tervezője, mert értelmetlen, addig amíg nem jutottunk el a tervező tervezőjéig.
  • Alfa Of NS
    #33
    Tau Tang Wou a bizonyíték rá, hogy a majomtól származunk
  • Venom T
    #32
    Szerintem a kutyát sem érdekelné mit hisz, meg gondol. Simán elkönyvelné mindenki magában, vallási hitbuzgónak, konteóhívőnek, vagy szimplán hülyének, ha csak annyira csinálna magából hülyét, mint a legutóbbi fórumon.
    A fórumozók azért reagálnak rá most így, mert minden egyes hírhez ami köthető a genetikához, ezáltal az eredethez/evolúcióhoz, odaböfögi az általa hitt nagy igazságot, miszerint evolúción nem volt/nincs.
    De alátámasztani mindezidáig nem sikerült neki semmivel az elméletét, mivelhogy elmélete sincs a dolgokról, csupán a kétkedése adott.
    Az meg már abszolút a szánalmas kategória, hogy diplomás biológusokkal képes vitatkozni, mikor neki nem sok köze van a dologhoz.
    A kutatókat - akik gyakran egy élet munkásságát, de minimum hosszú évek munkáját feccölik bele egy adott publikációba - pedig pár karakterütéssel kérdőre vonja.
    Ha már ilyen önelégült p*cs valaki, akkor illene megmutatnia mit is "tud" vagy mi az amit tudni vél az igazságról a "teremtésünkkel" kapcsolatban.

    De mivel ezt nem teszi meg, simán egy fórumtrollként kezeli mindenki. Ezért nem tudom elítélni a lekezelő hangnemet vele kapcsolatban.
    Előbb-utóbb úgyis eljut majd mindenki oda, hogy teljes mértékben ignorálja.

    Gondolom az iskolában is sokat verték, és most itt áll bosszút.
  • dzsagon
    #31
    ezt a hüjeséget! nincs is olyan állat, hogy bonobó
  • globint
    #30
    A ZSIDÓKHOZ ÍRT LEVÉL:
    A hit pedig a reménylett dolgoknak valósága, és a nem látott dolgokról való meggyõzõdés.
    Mert ezzel szereztek jó bizonyságot a régebbiek.
    Hit által értjük meg, hogy a világ Isten beszéde által teremtetett, hogy a mi látható, a láthatatlanból állott elõ.
  • Nos
    #29
    Kedves Tau Tang Wou! Bar Szefmester stilusat nem akarom felvenni, de en is nagyon kivancsi lennek az elmeletedre. Itt nem "papagaj kommandos" szovegrol van szo, hanem arrol, hogy teljes mellszelesseggel elutasitassz valamit, de megsem mondod el, hogy mi a te elkepzelesed a dologrol. Egyszeruen sokan kivancsiak arra, hogy mi az az elmelet, ami neked ekkora bizonyossagot ad. Egy vallas, ufok, valamilyen filozofiai rendszer? Jogosan kerdezheti ezt barki, mert csak azt mondani, hogy nem igy van olyan, mintha nem irtal volna semmit. Szoval legyszives alapozd meg legalabb egy kicsit az allitasodat. (En arra is kivancsi lennek, hogy hany eves vagy.)
  • globint
    #28
    A kérdés: "A tudósok arra szeretnének elsősorban választ kapni, hogy a kettő közül, melyik jellemezhette a közös, ősi populációt."
    A válasz: Természetesen a csimpánz! :-)
    Hiszen a mai emberi társadalmakat is a hiper-agresszív hímek uralják, és őket megkülönböztetésül politikusoknak hívják.
  • globint
    #27
    Igen.
  • Szefmester
    #26
    Nem értem mi ez a patkány szerű menekülés a válaszadás elől. Vigyorogsz mint egy elmeroggyant, és bárki bármit mond azt kétségbe vonod, de ha tőled kérdezek valami akkor lapulsz mint sz*r a fűben. Milyen furcsa...

    Itt mindenki hülye csak te vagy helikopter igaz? Ezért is esik jól lenézni a többieket...

    Ha egy egyszerű kérdésre sem tudsz válaszolni akkor menj és játsz a csattogós lepkével és ne rabold feleslegesen a fórumozók idejét a sötétségeiddel.
  • kvp
    #25
    ""Érdekes módon Dél-Koreában, Ázsia technológiai és tudományosan vezető országában már nem kötelező az evolúciós elmélet oktatása az iskolákban, mert nem látják kellően megalapozottnak a tanítást. Persze, szerinted ők is sötétek.""

    Eloszor is azsia egyetlen tobbsegeben keresztyen allamarol van szo. Masodsorban ott is csak az intelligens tervezes hivoi ertek el sikereket, harmadsorban pedig del korea az a hely, ahol a legtobb szekta esik egy fore, azaz inkabb estek a tagjaik fejukre.

    Egyebkent meg az evolucio es a teremtes valodi jelentese nem ellentetes, csak a legtobb ember nem kepes felfogni azt, hogy egy determiniszikus rendszer kiindulo allapotabol lehet elore tudni a fejodeset. Azt, hogy a vilag letrejotte elott mi volt ebbol a vilagbol nem tudjuk megallapitani, tehat a volt-e teremtes vagy nem felvetese tudomanyos szempontbol biztosan nem valaszolhato meg. Vallasi szempontbol pedig csak hit kerdese, tehat nem kell megvalaszolni. Ha ezt mindket fel belatja, akkor a tovabbi vita teljesen ertelmetlenne valik.

    A majom rokonsagra pedig csak annyit lehet mondani, hogy elvolucio volt, bar ezt iranyithatta egy intelligens tervezo (teremto is), bar egyelore ugy nez ki, hogy az inditas utan mar nem nagyon nyult bele a modellbe. A cikk pedig arrol szol, hogy egy ideig ugy elhetett az ember ose es a mai majmok ose egymas mellett, mint ket szomszedos kutya, tehat idonkent volt genetikai csere a ket alfaj kozott, mint ahogy ket eltero tipusu kutya is kepes keveredni.
  • wraithLord
    #24
    Megvilágosodtam. Szerintem sincs evolúció - avagy semmi nem alakulhat ki saját magától!
    A földi életet egy másik faj tervezte, és azt a másik fajt is egy másik faj tervezte, és azt a másik fajt is egy másik faj tervezte, és azt a másik fajt is egy másik faj tervezte...
    És itt jön a csavar a dologban! Az "első" fajt pedig nem tervezte senki, és nem is magától alakult ki. Mindig is volt. Me' má' méne' legyen! Há' nem? Há' de. Igaz? Ugye? Há mé'? Há mééé'? Há' nem? Há' de.
    Amit eddig ismerünk, a világon minden bármiféle megelőző folyamat, lehetővé tévő körülmény (tehát "ok") nélkül csak úgy van a semmiből. Ebből pedig azt a következtetést vonhatjuk le, hogy akkor nem is volt "kezdet". Minden mindig is volt, csak úgy, me' méne' legyen... Ha már nincs meg hozzá semmilyen alap, akkó' méne' lenne??? Teljesen logikus, és nem értem, mit vacakolnak holmi evolúciós baromsággal, ami logikátlan, mert valamiből nem lehet semmi, csak a semmiből lehet valami. Az ok nem vonja magával az okozatot, ezt tanuld meg édös fijam. Csak okozat van, ok nincs, nem is volt. Ejnye-bejnye...!

    Másik lehetőség, hogy az első faj saját magát tervezte... ... ...Bár ezt a tudományos elméletet még jobban ki kell dolgoznom, mert az előző elmélettel (mit elmélet, tény) ellentétben ez igencsak nehezen illik bele az általunk ismert világba.
    -----

    "Mindez egy igen kusza felmenői viszonyt rajzol ki a majmok és az emberszabásúak között..."
    Itt emberszabásúakról és emberről van szó. Lényegében az ember is emberszabású (csak adtunk magunknak külön elnevezést is), illetve az ember őse, amíg nem ember volt (tehát nem valamilyen Homo fajnak nevezték), addig az sem embernek, hanem emberszabásúnak számított.

    Kíváncsi vagyok a fejleményekre.
  • Balumann
    #23
    "Magyarul: az emberszabású majomfajok genomjainak feltérképezéséből levonható következtetések nem illenek bele az eddig tanított evolúciós elméletbe."

    Ne zavarjon, hogy semmi olyan nincs, ami ne illene bele. Bár már megszokhattuk, hogy te még abba is az ellentmondásokat magyarázod bele, ami pont, hogy azt igazolja.

    "Érdekes módon Dél-Koreában, Ázsia technológiai és tudományosan vezető országában már nem kötelező az evolúciós elmélet oktatása az iskolákban, mert nem látják kellően megalapozottnak a tanítást.
    Persze, szerinted ők is sötétek."

    A tudomány sajnos sok esetben nem fér össze a vallások tanításaival, például az evolúció sem, így ez a kérdés, hogy oktassák-e vagy ne, nem csak arról szól, hogy mennyire "kellően megalapozott". Mindenkinek saját magának kell eldöntenie, hogy miben hisz, viszont kötelezően csak a tudományt oktatják/oktatták. Az ÉRTEMnek ha jól láttam az a céljuk, hogy ne csak ezt oktassák, amit végülis korrektebbnek tartok... de nem szeretném, ha azt a sok hazugságot tanítanák, amiket összehordanak (sajnos én is hittem nekik régebben).
    Ellenben azt fontosnak tartanám, hogy legalább pl. a kereszténységet illetve buddhizmust (de a többit is érdemes lenne) tanítani - mint tanmese ( :D ), mert tényleg nagyon hasznosnak tartom én is. De azokból "élettapasztalatot" kell gyűjteni, nem tudományos következtetéseket levonni.
  • Balumann
    #22
    "az egész egy kiválasztódási folyamat eredménye!"
    És az evolúció csak egy kiválasztódási folyamatból áll? Vagy ezek a gépek is tudnak természetes körülmények között szaporodni, létezik olyan (biológiai vagy más természetes) mechanizmus, ami lehetővé teszi a változását, a megfelelő szelekciót? Gondolkodni tudsz magadtól?
  • WoodrowWilson
    #21
    Felesleges törni magatokat, ha a múltkor több száz hozzászólás alatt sem sikerült fényt deríteni rá, hogy valamilyen istenségben vagy az állatkertest játszó ufókban hisz, akkor most sem fogja elárulni.
  • Tau Tang Wou
    #20
    Teljesen igazad van.
  • Tau Tang Wou
    #19
    Nem értem, ez valami papagáj kommandós szöveg?
  • Bannedusermail
    #18
    Na mi van, még mindig nem írtad le, hogy akkor mi van az evolúció helyett!
  • Tau Tang Wou
    #17
    Nem tudtam, hogy te vagy az sg tulajdonosa, hogy bele akarsz szólni mikor mit írok ide. :)

    Mellesleg az a "bennünket" az ki?
    Vagytok vagy 5-en?
  • Bannedusermail
    #16
    Egyébként a bonobó a kedvenc majomfajtám.

    És már értem, hogy miért hívták Pongónak a big brotheres csókát. :-D
  • Bannedusermail
    #15
    Európában több évszados hagyománya van a vallási dogmák megkérdőjelezésének, és a mai modern tudomány bölcsője Európa. Míg Ázsia a tudomány vívmányait készen kapta tőlünk úgy, hogy a társadalmuk és a filozófiai hátterük közben évszázados lemaradása konzerválódott. Ők ezért nem fogadják úgy el az evolúciót.
  • Bannedusermail
    #14
    Hát pont nem erről szól. A bizonyíték pont te vagy arra, hogy a majmokkal közösek az őseink.
  • Bannedusermail
    #13
    "Akik ilyen védőoltást "kaptak", azokat hívjuk kurvának!"

    Benneteket meg impotensnek. :-D
    Ugyanis a nők uyanógy kívánkál a szexer, mint a férfiak.
    Ha pedig ezt te még nem tapasztaltad meg, akkor baszni sem tudsz rendesen.
  • Venom T
    #12
    Ha ez így is lenne, akkor se sok közöd lesz hozzá a te elméletednek gondolom...

    De epekedve várja már rég az sg.hu tábora, hogy felnyisd a szemüket!
    Ha nem volt evolúció, illetve nincs, akkor mi van?
    Ugye megérted, hogy az iskolákban "begyepesedett" kommentelők nem elégszenek meg azzal a hipotéziseddel, miszerint csak azért oly' sokszínű a világunk, hogy a humanoidok ne unatkozzanak.
    Szóval?
  • globint
    #11
    Evolúció pedig van! A múltkor a járművek evolúcióját mutatta be egy szemléletes képsor. Kezdve a kerék nélküli két bot, közötte egy bőr, azon húzták a beteget, aztán a kétkerekű, aztán a négykerekű, aztán a motorizált kétkerekű, meg stb. Nagyon szemléletesen mutatták be, hogy az evolúció igenis létezik még a gépek világában is. Szerintem pedig Henry Ford mint alkotó (teremtő) nem létezik, azt csak a begyepesedett véglények vallják, mert az egész egy kiválasztódási folyamat eredménye!
  • teddybear
    #10
    Tényleg, mikor hagysz végre békén bennünket a hülyeségeddel?

    Mert amit kis fogalmazási hibával leírtak a cikkben, az nem az evolúció tagadása, hanem annak beismerése, hogy tévedtek ennek az evolúciós folyamatnak a leírásakor. Kissé túlegyszerűsítették először.
  • Szefmester
    #9
    Ééééés igen! Ismét csak beböffentettél valami olyat aminek csak érintőlegesen volt köze a témához. De mond csak el, hogy akkor mi is van?

    Tegyük fel hogy nincs evolúció, és te egy tanár vagy, én meg egy diák. Darwin soha nem is létezett és senki sem gondolkozott el az evolúción. Mit tanítanál a tudásra éhes gyermeknek?

    Várjuk beszámolód. Ami ha abból áll hogy tagadsz valamit akkor elég gyengusz dolog, ha épp nem lenne mit tagadni. ;)
  • Tau Tang Wou
    #8
    Jó esélyed van rá, hogy még életedben a kukába kerül az evolúciós elmélet.

    ...amilyen sebességgel a tudomány fejlődik.
  • Tau Tang Wou
    #7
    Érdekes módon Dél-Koreában, Ázsia technológiai és tudományosan vezető országában már nem kötelező az evolúciós elmélet oktatása az iskolákban, mert nem látják kellően megalapozottnak a tanítást.

    Persze, szerinted ők is sötétek.

  • Venom T
    #6
    Nem, sokkal inkább illenek bele a te elméletebe, ami mi is?
  • Szefmester
    #5
    ohh miért nem fogod már be egyszer azt a sötét lyukat a fejeden ami a még nagyobb sötétséget engedi ki a világra!?

    Nincs evolúció és minden csak azért változatos hogy te ne unatkozzál? Akkor rrajta te hitvány senki, meséld el nekünk egy hosszabb elbeszélésben hogy szerinted akkor hogy is van az egész világ, had nevessünk egy kiadósat. És nem! Nem érdekelnek a cáfolataid és a bizonyítékeid az evolúció ELLEN! Minket az érdekel hogy mivel támasztod alá a saját elcseszett kicsavart világképedet.

    RAJTA! Kíváncsian várja mindenki aki a legutóbb végigröhögte az áltudományos beszólásaid s a bizonyítékaid!
  • Tau Tang Wou
    #4
    Szerintem te a "szex nem tabu whisperrel" génre gondoltál.
  • Tau Tang Wou
    #3
    "Mindez egy igen kusza felmenői viszonyt rajzol ki a majmok és az emberszabásúak között,..."

    Magyarul: az emberszabású majomfajok genomjainak feltérképezéséből levonható következtetések nem illenek bele az eddig tanított evolúciós elméletbe.

    Mit mondjak, nem az első eset.
  • globint
    #2
    Akik ilyen védőoltást "kaptak", azokat hívjuk kurvának!
  • whisper
    #1
    Sex nem tabu gent bevezethetnek a noknel mint kotelezo vedooltast. 8)