435
mgsv.jpg
  • PhantomAss
    #354
    De van, kb. mikor kijött feltörték.
    Én is azzal kezdtem, aztán egy nap után megvettem eredetiben mert ez a játék megérdemli.

    Utoljára szerkesztette: PhantomAss, 2015.10.13. 16:33:04
  • Mozes
    #353
    Sziasztok!

    Eszement jó lett ez a játék. Nagyon jól van optimalizálva, gyönyörű, tele van jó ötletekkel és jó hangulatta. Egyetlen korábbi résszel sem játszottam, de ez minden forintot megért amibe került.

    Tényleg nincs még hozzá különben PC-s tört verzió?!
  • Shep
    #352
    Ha a MGS Online-ra gondolsz az PC-re ha jól tudom csak januárban jön.
    Utoljára szerkesztette: Shep, 2015.10.10. 20:19:15
  • Béluska74
    #351
    A PC-s változatban benne van már a multiplayer?
    Utoljára szerkesztette: Béluska74, 2015.10.10. 20:18:28
  • Árnyvadász
    #350
    Lopakodva menj és úgy nézd meg. (Valószínű, ha fekszel, akkor is.)
    Tegnap megnéztem és ha normálisan (állva) mozogtam és előhoztam ezt a menüt, akkor valóban nem volt "wait" parancs. Lehet ez a probléma nálad. Remélem tudtam segíteni.
  • Tommy H
    #349
    Nekem ilyen nincs.Van ugat meg,hogy nekiugrik ellenfélnek
  • Árnyvadász
    #348
    Adj neki "várj" parancsot. Akkor lefekszik és nem lesz útban. Aztán adsz neki egy "kövess" parancsot és megy utánad.
  • Tommy H
    #347
    Ezt nem hiszem el b+ hülye kutya elém megy a leg élesebb helyzetben.Mi a fa..t járkál ez mindig össze vissza majdnem megvolt a küldi..
  • Tommy H
    #346
    20 méterre vagyok a céltól mindig egy Sniper és egy Walker között és ott a vége:(
  • Tommy H
    #345
    Az Afgán Central Base nagyon durva,nehéz
  • Tommy H
    #344
    A Quiet-es rész mikor találkozunk mennyire komoly már,aztán utána..:)
    Én őszintén nem is terveztem megvenni a játékot.Ismertem a sorozatot mert még anno első két résszel játszottam és azóta teljesen a feledés homályába merült maga a név is.
    De ezzel a résszel bámulatos mit műveltek.Valami nagyon tetszik az egész.

    Megpróbálom ki Platinázni,hátha összejön:)
  • R0GUE
    #343
    Kojima elszállt anyagilag, a fejlesztés sokáig tartott. Feltehetőleg a Konami közölte hogy nincs több pénz és a játékot ki kell adni, emiatt csapták össze a chapter 2-t és vágták ki a 3-at.
    És feltehetőleg ez a háttere a Konami és Kojima közti feszültségnek. Minden jel erre utal.

    Story dlc nem lesz a játékhoz.
  • R0GUE
    #342
    Jó poén volt,köszönjük...Szólj majd ha csak megközelítőleg tudsz hasonlóan összetett akciójátékot mondani az elmúklt jópár évből...


    "ilyen japó vigjátékkal"
    Látszik hogy fingod nincs a témáról,sebaj.:)
    Utoljára szerkesztette: R0GUE, 2015.09.30. 22:16:06
  • Myselor
    #341
    hát de akkor is.de majd a dlcben eladják :D
  • MerlinW
    #340
    Pénz és határidő:) A szokásos okok:)
  • Myselor
    #339
    ezt olvastam én is ma,sőt meg is néztem a kivágott részt,sokkal értelmesebb az egész .nem is értem miért hozták meg ezt a döntést .nagyon durva.de állítólag valahogy előlehet hozni a chapter 3-at is.bár szerintem végül dlc-ben lesz elérhető :)
  • MerlinW
    #338
    A hírek alapján a sztori kb 20%-át kivágták a játékból, így gyakorlatilag értelmetlen az egész és csak kérdéseket vet fel. Panaszkodnak is sokan miatta. Ez van.
  • Terawatt
    #337
    Ez már vagy a 8. metal gear játék. Ez alatt valahogy építeni kellett a játék univerzumát. Hátba szúrósdi is legtöbb alkalommal emészthetően meg van csinálva. MGS 4 ending cinematicja viszont mindent visz. Ott korábbi bullshitnek tűnő dolgok megmagyarázása( és ahogy megmagyarázása) volt szerintem a korona a történetre.

    *Raiden akárhogy püfölné a főbosst nem talál rajta fogást*
    -Miért nem döglesz meg?
    -Nanomachnines son.

    Ez a párbeszéd a spinoff Rising részben kb legendás lett.

    Nem vagyok egy metal gear guru, elég későn kezdtem el én is bele ásni magam és órákig kellet bújni hozzá a wikit meg más cikkeket, hogy értelmesen felfogjam mi a történet.
  • Voltan
    #336
    Én úgy vagyok vele, hogy tetszik a játék, elég fasza megoldások vannak benne, meg az igazán plusz pont, hogy nem erőlteti a lopakodást különösebben a game, igazából semmi retorzióval nem jár, ha rambózol, vagy ha úgy tetszik, akkor simán beküldesz egy helit, és a földdel teszed egyenlővé a bázist, ez tetszik. (Sok sneaker játékban megvan a lehetősége a "berúgom az ajtót" megközelítésnek, de szinte mindben van utólag valami ejnye-bejnye, ami vagy pénzben, pontokban, vagy a vékimenetelben megmutatkozik, itt ez nincs, és ez nagyon pozitív)

    Az is jó, hogy a fentiek alapján tényleg sokféleképpen meg lehet közelíteni egy missziót, taktikát válthatsz menet közben is bármikor, ez is jó.

    Ami negatív, az az, hogy azért tényleg ismétlődő, repetitív a játékmenet még így is.

    Plusz, nálam a sztori is a negtívumok közé sorol, régen toltam MG játékokat, a sztori sose nyűgözött le, most a játék előtt direkt elolvastam, és megnéztem egy összefoglalót az egész sorozat történetéről, és azt kell mondjam, hogy nevetséges.
    A felszíne agyon van bonyolítva, mindenki hatszor elárul és hátbaszúr mindenkit, már a kétszáznegyedik metal geart építi meg a legutolsó sufni-hadsereg banda is, és NANOBOTOK!!!! Azzal mindent meg lehet magyarázni. Ugyanakkor meg ha ezek alá ásol, a fő történetszál faék egyszerűségű, gyerekes, és kb. egy kis tizenéveseknek szóló képregényben tudnám elképzelni.

    Értem, hogy a die-hard fanoknak ez a játék közel tökéletes, de objektívan megközelítve azért kilóg ám itt-ott a lóláb. Attól még jó játék, de amennyire a Mad Max-et nem megérdemelten lehúzták, ezt annyira pontozták kicsit túl a legtöbb helyen.
    Na.
    Utoljára szerkesztette: Voltan, 2015.09.30. 09:15:34
  • Terawatt
    #335
    Mind a kettő egy fős maradjunk ennyiben!!

    Látjátok pörög a topic már mostanába. Csak egy kis löket kellett neki.

    Szerintem egy 10/10 játék azért annyi, mert van olyan jó hogy erősen ajánlani lehessen másoknak, hogy bővítse a gyűjteményét vele. Nem kell mindenben tökéletesnek lennie, mert olyan nincs.

    Open world érzés jó lett, de a sztori mesélés rovására az tény(de még mindig jó ettőlffüggetlenül) .

    Lássátok meg az apró víg dolgokat. Melyik játékban volt még olyan, hogy a ToiToi mellett találtatok kazettát, amin egy hasmenéses őr csodás hangja van? Nem tudtok egyet sem ugye? Ennyi! 10/10 confirmed
  • jarlaxxe
    #334
    " De ettől még maga a játék a hibái ellenére annyira monumentálisan összerakott akciójáték hogy az idei év akciójátéka mezei lazasággal. "- te meg itt veszteted el a hiteledet a témában, szimpla fanboy vagy, ami nem baj csak igy érdektelen a hozzászólásod.

    " Eleve az MGS szériával az SC egy lapon említése is paródia " -ezzel max egyet tudok érteni, sértés Clancy'sr-e egy ilyen japó vigjátékkal egy lapon emliteni a játékait...

  • R0GUE
    #333
    "A story meg finoman szólva is nevetséges a lángoló bálnákkal meg torch-al / ezért gondolom járna a marvelnak a jogdij... / lebegö kényszerzubonyosokkal és a hatalmas ecélfütyis robotról már ne is beszéljünk."

    Nagyjából már itt hiteledet vesztetted a témában.


    "Nálam továbbra is a SC frencsájz maradt a trónon az ilyen lopakodós/kémkedös játékok terén ott legalább nem rugaszkodnak el ennyire a valóságtól és nem ennyire repetitiv a játékmenet."

    Nem,cserébe van egy nevetségesen minimális fapados tipikus sztori, scriptelt jelenetek tömkelege, rémgagyi AI,ostoba rémcasual lopakodórendszerrel.:)
    Eleve az MGS szériával az SC egy lapon említése is paródia...:D

    És nem, nem tartom ezt a jtáékot 10/10-nek, és igen rém repetitív tud lenni, de mégis a repetitívsége ellenére is kismilliószor szórakoztatóbb mint egy szénnészkriptelt csőjáték, vagy egy valóban dögvész Assassins Creed vagy Far Cry... És mindezt olyan összetettségű sztorival, és olyan összetettségű játékmenettel (értsd: választsái lehetőségek,szabadság,fegyverarzenál,társak,bázisépítés,AI és annak reakciója a környezetre és cselekményeinkre, lopakodórendszer ami figyelembe vesz számtalan dolgot és nem abban merül ki hogy kijelzi egy szellem az utolsó vélt pozíciónkat,stbstbstb), ami nemigen van más akciójátékban. A játék végéhez közelítek lassan 100 órával (sok a FOB multi,meg a mászkálás,így lett ennyi), és én azt vallom,hogy a játék sokkal de sokkal nagyobb durranás és valóban 10 pontos alkotás is lehetett volna ha az 50 küldetés helyett (amiből nagyjából 5-10 olyan küldetés van ami odabasz) belenyomnak 2 (vagy 3, ha valóban 3 chapter akart lenni) chaptert bennük összesen fejezetenként 10 olyan mission-el,mint amilyen a jelenlegi játék álleejtői... Nem ilyen lett,evvan, nem is tartom a legjobb MGS játéknak. De ettől még maga a játék a hibái ellenére annyira monumentálisan összerakott akciójáték hogy az idei év akciójátéka mezei lazasággal.
  • Terawatt
    #332
  • Myselor
    #331
    most miért. a doboz komoylabb?:"D az első részben is furcsáltam de mókás volt kicsiként.mostmár azért kevésbé tartom annak
  • Myselor
    #330
    hát igen,az eleje tök komoly epic aztán meg ismétlődős szar és ilyen kazi hallgatós szarral kiszurják a szemünket ez a story.hát grat.
  • Shep
    #329
    Először vicces volt de tényleg elég nagy debilség, de hát ugye japó játék, úgyhogy nincs min csodálkozni. Szerintem amúgy csak nem mi vagyunk a célközönség, ennyi. Más lett volna a dolog, ha az egész játék olyan, mint a bevezető epizód, mert az jó volt.
    Utoljára szerkesztette: Shep, 2015.09.29. 19:11:46
  • wedge31
    #328
    Ez így van. Meg minek kellett ez a lufis ember reptetös marhaság? totálisan komolytalaná teszi az egész játékot.
    Vagy ha már hülyéskedünk miért nem dug rakétát a végbelükbe és állitja őket föld körüli pályára...
  • Shep
    #327
    Engem is ez zavar leginkább, hogy csak úgy vagy bele a világba, mintha valami random mission generátorral összedobott játék lenne. Persze lehet hallgatni a kazettákat és úgy összerakni a storyt, de az ilyen húzást én minden játékban utálom.
  • Myselor
    #326
    :D régen volt az már.nem nekem az a bajom vele hogy tényleg ennyire mellékes a story és minden más fontosabb.szerintem ez igényli jobban a komoly storyt
  • Shep
    #325
    Nem egy The Evil Within, mi? :)
    Utoljára szerkesztette: Shep, 2015.09.29. 18:57:27
  • Myselor
    #324
    hát igen,bár nekem nagyon bejön de mégis úgy vagyok vele hogy nagyon kevés ez amit tud .hiába szép meg jó :D
  • jarlaxxe
    #323
    Pont emiatt a pontozási rendszer miatt gondolják azt sokan, hogy a nagy újágok kritikusai megvehetök, mert aki szerint ez a játék 10\10 az tényleg egy elvakult fanboy.
  • Shep
    #322
    Haver aki nagy MG fan (eamiatt vett ps4-et, ráadásul a MG dizájnosat, de előtte már nyomott ps3-on bele 30 órát) odáig van tőle, szóval gyanítom igen, ehhez rajongónak kell lenni. Én ugyan játszottam pár résszel de egyiktől sem voltam elájulva, ez is kb azokkal van azonos szinten csak szerintem itt túlságosan a story rovására ment ez a túl nagy szabadság. Persze nem lenne ez probléma, ha nem volna majdnem minden küldetés tök ugyanolyan. Mondjuk a MM-től még így is izgalmasabb :)
    Utoljára szerkesztette: Shep, 2015.09.29. 18:47:14
  • Myselor
    #321
    hát ez mindig is része volt bár én jobban csak az elsőre tudok hagyatkozni.ott is volt lebegő ember xd stb
  • wedge31
    #320
    Óriási csalódás lett nekem a játék a kritikusok keltette hájpolás után, ez persze csak megint jó példa arra, hogy semmit se érnek a 10\10 értékelések.
    A játékra nincs jobb szó mint, hogy dögunalmasan repetitiv.
    A story meg finoman szólva is nevetséges a lángoló bálnákkal meg torch-al / ezért gondolom járna a marvelnak a jogdij... / lebegö kényszerzubonyosokkal és a hatalmas ecélfütyis robotról már ne is beszéljünk.
    De mivel ez egy japó cucc még ezen túl is lendülne az ember ha a játékmenet ezt feledtetni tudná, de nem tudja, mert ami tökéletes egy horrornál az egy lopakodós játéknál nekem már komikus.
    Persze ez a elsö MGS játék amivel játszok lehet, hogy ez itt bevett séma.
    Nálam továbbra is a SC frencsájz maradt a trónon az ilyen lopakodós/kémkedös játékok terén ott legalább nem rugaszkodnak el ennyire a valóságtól és nem ennyire repetitiv a játékmenet.
  • Terawatt
    #319
    lassan indul be a sztori szerintem. Első negyede, harmada kb csak tutorial ahogy szeded össze a kütyüket stb. Amint otthagyod az afgán részt beindul.
  • grebber
    #318
    Attól hogy ott nincs fent máshol igen.....
  • PhantomAss
    #317
    ...vagy azért nincs sok hsz mert az ncore boltban nincs fent a játék?
    (költői kérdés volt)
    a prohardveres topik talán picit jobban pörög:
    link

  • Árnyvadász
    #316
    Én sem értem igazán a 90% feletti értékeléseket. A játék nem rossz, de messze nem ezeket a pontszámokat tükrözi. 20 óra játék után én maximum egy 75%-ot adnék neki. Kivétel az első egy óra, mert azt nagyon összerakták. Ettől függetlenül el lehet vele lenni, vannak erősségei, de alapjaiban véve egy tök átlagos játék, ami erősen túl van ajnározva és árazva.
  • grebber
    #315
    100%-nak veszem és fogadok is bármibe bárkivel, ha lesz magyarítás és utánad dobják a game-et olcsón min. 2x több komment lesz majd mint most!Azért mondtam ,hogy akkor majd jöjjön vissza és akkor írja ,hogy butaság amit írtam most.