3624
Wiki, minden is rajta van: https://pathofexile.fandom.com/wiki/Path_of_Exile_Wiki
Build-ek, Árfolyamok: https://poe.ninja/
Kraftolás: https://www.craftofexile.com/
Kraftolás: https://poedb.tw/us/mod.php
Trade: https://www.pathofexile.com/trade
Napi labyrinth layout-ok, Syndicate, Delve, stb cheat sheet-ek: https://www.poelab.com/
Loot filter: https://www.filterblade.xyz/


Segédprogramok:
Path of Building: https://pathofbuilding.community/
Trade price checker: https://github.com/SnosMe/awakened-poe-trade/
Trade makró: https://github.com/C1rdec/Poe-Lurker/releases
  • Mofarguru
    #2940
    Tudod mi az érdekes ezzel a filterrel kapcsolatosan? Valami oknál fogva most nem fogadja el, pedig az UI alatt ugyan úgy be van rakva. Először jó volt, most meg nem. A kettő között csak egy sima újraindítás volt. Próbáltam azt, hogy kitöröltem, majd újra beraktam az adott könyvtárba a file-t, de úgysem működik. Szerinted mi lehet a gond?
  • Mofarguru
    #2939
    Én voltam a béna, a letöltés megoldva. Be raktam és működik, szuper! Viszont a fura az ebben a filterben, hogy néhány normál lootot is meg megjelenít, csak nem tudom azt mivégre? Hisz nem az lenne ennek a filternek a lényege, hogy csak az "értékes" loot-ot jelenítse meg? Te használod ezt a filtert?

    Illetve ha már filter, van még esetleg olyan filter amit "szokás" használni?

    Thx!
  • Mofarguru
    #2938
    Nagyon szépen köszönöm! Eddig nem tudtam, hogy mit ad a labirintus (ha már egyszer olyan nehéz megcsinálni) de most már igen.

    Ami a kártyákat illeti, eddig csak is különbözőeket találtam, még véletlenül sincs több egyforma. Akkor ez egyelőre felejtős.

    Viszont ami ezt a lootfiltert illetni nagyon köszi a tippet. Gondoltam, hogy valami ilyesmi lehet, viszont nem tudtam, hogy hol keressem. Most már tudom! :) Viszont, lehet fura kérdés, de ezt Regular file-t, hogy kell letölteni? Most vagy én vagyok a vak, vagy ezt máshogy kell?

    Köszönöm!
  • SgtPepper
    #2937
    A kártyákból össze kell gyűjteni egy komplett szettet és csak akkor tudod őket beváltani (és ilyenkor egy olyan cuccot kapsz, ami rá van írva a kártyára). A jobb kártyák nagyon ritkán.

    Ascendancy-t akkor kapsz, ha végigcsinálod a labirintust és a labirintus legutolsó szobájában megérinted az ascendancy oltárt a jobb felső sarokban. 4 különböző nehézségi szintű labirintus van, és mindegyik ad neked 2-2 ascendancy pontot. Az oltár megérintése után általában egyből felugrik a képernyő, ahol ki tudod rakni a pontokat, de a skillfán is ki lehet őket rakni, a kiinduló körödnél lehet felnyitni egy kisebb ablakot (ha már van ascendancy-d).

    A loot-ot lootfilterrel lehet állítani, ami egy .filter kiterjesztésű szöveges fájl. Ha magad csinálod, akkor nagyon macera, ezért az emberek általában netről töltenek le. Az egyik legnépszerűbb az a Neversink's lootfilter. Innen szerintem a REGULAR filtert szedd le. A fájlt a Documents/My Games/Path of Exile/ mappába kell tenni, utána a játékon belül az Options-ben a UI fül legalján kell kiválasztani a betöltendő filtert.
    Utoljára szerkesztette: SgtPepper, 2018.05.18. 09:10:11
  • Mofarguru
    #2936
    Igen azt a mukit már megtaláltam akinek a kártyákat lehet adni, csak arra nem jöttem még rá, hogy ez mire is jó? Csak mert eddig semmit sem kaptam tőle. Igaz valószínű akkor azért, mert nem volt meg egy azon kártyából az összes?

    Ami meg a skilleket illeti igen, nagyon nem lehet félre menni, csak mivel igen lassan gyűlnek a pontok, nagyon nem mindegy, hogy kezdetben mire költöd. De ha már skillek, minden kasztnál van ez az Ascendancy dolog. Ezt egész pontosan, hogy kell elérni? Azaz a skill fán, hogy kell kirakni?

    Illetve még egy kérdés, bár ez csak amolyan esztétika, de miképp lehet beállítani (csak mert én sehol nem láttam) hogy a loot-ok jól megkülönböztethetőek legyenek? Mindezt csak azért, mert számos videóban látom, hogy a loot-ok pl. keretezve vannak, az értékesebben jobban kiemelve stb. Ez esetleg valami mod?
  • Atisz #2935
    Komolyabb update-eknél, skillfa átrendezéseknél, vagy amikor új liga indul. De annyira nem lehet elrontani az elosztást szerintem, csak arra figyelj, hogy mindig legyen elég hp-d.
    A kártyákat annál a kínai faszinál lehet beváltani (mutatja hogy mennyi kell 1/7-7/7) a barbár városban.
  • Mofarguru
    #2934
    Ha már itt tartunk akkor volna ismét egy pár kérdésem:

    - Írod, hogy újra lehet majd osztani az összes skill pontot. Ezt miképp lehet majd megtenni? Mi kell majd hozzá?
    - Mire jók azok a bizonyos kártyák amiket össze lehet szedni?


  • Atisz #2933
    Ahogy nxs írta... vannak konkrét követendő skill kiosztások, érdemes azokat követni. A respec nem akkora szívás, ha nem olyan sok pontot tettél "rossz" ágra. Arra figyelj, hogy vannak utak, amik szinte minden kiosztásnál kötelezőek, ezekre egyértelmű, hogy kell tenni pontokat.
    Komolyabb update-nél úgyis van teljes skill visszaosztásra lehetőség, tehát annyira nem tudod elrontani, hogy ki kelljen dobni a karaktert.

    Nekem az nem tetszett, de nagyon, hogy teljesen új karaktert kell indítani minden egy es új liga kezdetekor (már ha meg akarja az ember tapasztalni az új lehetőségeket).
  • Mofarguru
    #2932
    Igen, én is úgy látom, hogy ez nem az az egy karakteres game. Már mindegyik kasztot kipróbáltam, hogy lássam mit tudnak, de egyelőre nem könnyű a döntés. Még az a jó, hogy a ládába gyűjtögetett cuccokhoz minden egyes karakter hozzáfér. :)

    Tehát igen igazatok van, ki kell próbálni mindegyik kasztot, és majd elválik, hogy melyik lesz a befutó. El sem tudom képzelni, hogy ebbe a játékba mennyi munkaórát lehet beleölni. :D
  • nxs
    #2931
    Ennek a játéknak ez a lényege,bármiből lehet bármi + gear + kövek + amit még beraktak. Ha eldöntöd milyen skillel akarsz menni akkor arra mész,2h,wand,kutyaláb. A lényeg,hogy a lehető legtöbb HP-t és Resistet felszedd a "route" mellé. Ezek régi infók de ja...megálmodod milyen skillel akarod csapatni és ráépítesz. Nekem volt vagy 6 Marauderem mind full más.
    Ha nagyon kezdő vagy nézz guideokat,rengeteg van ami leírja mit miért,az első karakterem 77 körül beállt mint a satu (zuhany archer) és onnan nincsen tovább. Csak lazán,nyugodtan a 3. vagy 4. karaktered már tudod csinálni önállóan is,aztán jöhet az endgame.
    GL&HF :)
  • Mofarguru
    #2930
    Néztem a Marauder-t és és azon belül a skill specializációt. Jól gondolom, hogy a Juggernaut, Berserker, Chieftain amolyan specializáció? Próbáltam már egy ilyen kasztot is, csak nem igazán tudom, hogy a skillek terén merre lenne érdemes elindulni (pl. 1H vagy 2H)? Mivel a skill pontot nem dobálják csak úgy, érdemes meggondolni, hogy mire költi az ember. Ez pl. Ranger kasztnál nem kérdés, de itt jelen esetben túl nagy a szórás. Vmi tipp?
  • Atisz #2929
    Marauder, egyértelműen. A fizikai sebzés skilljeihez nagyon sokszor jár +hp. Lehet belőle "sima" harcost, meg mágust is képezni.
  • Mofarguru
    #2928
    Köszönöm az infókat és a tippet. Azt a wiki oldalt már párszor meglátogattam. Amúgy létezik a játékhoz magyarítás? Mert mintha valahol azt olvastam volna.

    Amúgy ha nem ranger (úgysem ez lesz a main kari) akkor milyen kasztban érdemes gondolkodni? Pl. most, hogy megcsináltam az Act3-at, egy újabb kaszt (Scion) nyílt meg. Elég jó a kicsike. :)

  • Atisz #2927
    - elég normális, a unique tárgyak ritkák, használj sok droprate növelő cuccot, azok jelentősen javítják az esélyeket (persze érdemes olyan aranygyűrűket használni, amik sárgák és mellesleg jó sok ellenállást is adnak)
    - létezik persze és a játék egyik legdrágább alkotóeleme, Orb of Fusing-nak hívják és random módon összeköti a lyukakat, de a 6-os kötés olyan ritka, hogy achievement is van hozzá (nézd meg hány %-nak van meg)... az 5-ös már bőven jó, afelett kár próbálkozni
    - a craftolás (ha a hideout-ra gondolsz) nem igazán értelmes, ha jó arany cuccaid vannak, azokat nem kell tovább bütykölgetni... később lesz egy (több) labirintusos lehetőség, hogy extra tulajdonságokat aggass a tárgyakra, azzal érdemes spórolni
    - na igen, ott érdemes megnézni mivel sebez és rámenni azokra az ellenállásokra (a dropnövelő cuccokat nyugodtan leveheted, ha van) és állandóan mozogni kell... a ranger korábban jó osztály volt, de éppen ez volt nálam is a gond, hogy nem volt elég hp-m.

    Ezen az oldalon szinte bármit elolvashatsz és megtudhatsz a játékkal kapcsolatban.
  • Mofarguru
    #2926
    Értem és köszönöm az infókat.

    Viszont újfent volna egy pár kérdésem azóta ha nem gond.

    - Az mennyire "normális", hogy a lvl39-en még csak egy árva unique cucc esett?! Ennyire szar a droppja, vagy csak engem kényeztet a játék?

    - Létezik arra valamilyen mód, hogy egy adott tárgy socket kapcsolatát meg tudjam változtatni? Azt tudom, hogy olyan van amivel a socket színét tudom, de olyat még nem találtam amivel ha nincsenek kapcsolatban (support miatt) egymással a socket-et, akkor ezen változtatni tudjak. Továbbá, ha már socekt, a unique tárgyaknál lehet socket-et cserélni, vagy nem?

    - A craft még csak nemrég jött elő a játékban de nem igazán "érthető" a dolog. Illetve ennek a Hideout váltogatásnak van valami értelme?

    - Most nyílt meg az első The Labyrinth (lvl33) de egyszerűen a végén lévő bossnál semmi esélyem. Eddig a játékban szinte alig haltam, ment minden mint a karikacsapás. De itt a végén a boss 2-3 csapással kinyír (ja hozzáteszem ranger a kaszt). Remélem megérni és valami op cucc esik tőle. Esetleg vmi tipp?

    Egyelőre ennyi lett volna.

    Thx!
  • Atisz #2925
    Nincs mit.

    A skill gemekhez még annyit, hogy kis eséllyel fogsz találni olyanokat amiken már kezdésből van + pár százalék, értelemszerűen ezekre érdemes "rákölteni" a gemcutter prismeket, nem az alap 0%-osakra (vagyis érdemes várni velük).
  • Mofarguru
    #2924
    Hmm..ez a próféciás dolog nem teljesen egyértelmű. Ilyen már nekem is volt (egy adott boss leölése után) csak nem tudtam mire vélni. Akkor viszont így már kezdem érteni.

    Ami a többit illeti nagyon köszönöm az infót.
  • Atisz #2923
    A varázslónőnél/boszorkánynál felhasznált ezüstpénz után kapsz egy próféciát, ami gyakorlatilag egy küldetés és jórészt abszolút véletlenszerű. Általában egy speciális, különleges ellenfél legyőzése után teljesül és valami extra jutalomban lesz részed. Van hogy hamar ráakadsz egy ilyen szörnyre (ami mindig valami falkavezér), van hogy sokáig nem.

    - a jewel socket az a skillfán, ami "üres" és semmilyen bónuszt nem ad, oda lehet beilleszteni ezeket a drágaköveket (a legtöbbje nem éri meg, de van pár amin érdemes elgondolkozni)
    - a nehézségi szint csak korábban volt, most már nincs ha jól emlékszem, de később drasztikusan nehéz ellenfelek lesznek, amik 1-2 ütésből ölnek, ha nincs kb. 5000 hp-d (részben ezért is hagytam abba, mert ez jelentősen leszűkíti a lehetőségeket, hogy egy idő után szinte mindent a hp maxolásra kell költeni)
    - a skill gem-eket lehet velük tökéletesíteni, egészen +20%-ig (egy kő +1%-ot ad), ami jelentősen meg tudja növelni a képességek hatékonyságát
  • Mofarguru
    #2922
    Helló!

    Én nekem anno valahogy ez a game kimaradt. Nemrég fogtam csak bele (cirka 18 órám van benne) de van egy dolog, amit egyelőre nem nagyon értek, ez pedig a Challenges alatt lévő Prophecies rendszer. Kezdetben mindig csak az tűnt fel, hogy a nagy nehezen összegyűjtött Silver Coin "eltűnik". Először nem értettem, hogy miért aztán rájöttem. :) A Seal Prophecy elvesz egyet, és cserébe kapok egy seal-t. Jelenleg 3 elérhető (The Prison Key, Touched By The Wind, Resistant To Change) és mikor végre újfent összejött annyi amennyi egy seal-hez kell kell, végre kaptam "valamit". Na és akkor itt jön a kérdés: ezt a valamit, hogy kell használni? Csak mert azt írja, hogy valami rare cuccot lehet kapni, ha valami devil-t legyőzök. El is használtam, de nem történt semmi?! Ilyenkor akkor most mi van? Esetleg valami speckó helyen kell elhasználni?!

    Továbbá volna még egy pár kérdésem:

    - A skill fán lévő jewel socket-ért járó tárgyat milyen tárgyon lehet használni? Illetve mit tudna? Esetleg egy plusz socket-et ad?
    - Nehézségi szintet lehet valahol állítani (csak mert alább olvasom, hogy igen)? És ha igen, akkor az a drop-ra is kihatással van?
    - A The Gemcutter tárgy mire való?

    Egyelőre ennyi lett volna. Amúgy a játék eddig nagyon bejön, és a skill fát elnézve, van benne tartalom bőven! :)

    Thx!


  • Vorrhess
    #2921
    Oké köszi ,hát 710 fusingból nem jött össze :D tovább nem is fogok ezen próbálkozni szerintem. Eladom a mostani 5 linkest, farmolok hozzá 6-7 exet és inkább veszek egy 6l-est.
  • SgtPepper
    #2920
    Nem. 6-linket csak Vorici craftinggal lehet megtörni.
  • Vorrhess
    #2919
    Egy esetleges 6 linkre rollolt disfavort további fusinggal el lehet tolni kevesebb linkre ? Csak mert elég lassú folyamat mire rátolok vagy 500-600-at. :D
  • SgtPepper
    #2918
    Rakj be 2 vagy 3 quicksilver flask-ot és rohanj végig az egészen Act 10-ig, ott már lesznek 65+-os zónák.
  • Szuni
    #2917
    Jó ideje hanyagoltam a játékot... amikor játszottam, még négy fejezet volt csak, és harmadik nehézségi fokozaton vittem félig kb a negyedik fejezetet, ott abbahagytam mert frusztrálóan nehéz volt. Beléptem tegnap, tíz fejezet, rengeteg változás, ihajcsuhaj de jó lesz ez. A skillfát újraalkottam, resetelődött, a régi karakteremmel gondoltam folytatom a sztorit, átléptem ötödik fejezetbe.
    Nos, 65-ös a szintem, kb. nevetségesen könnyű így a játék, sokkal kisebb itemek esnek mint ami nekem van... Gondoltam elkezdek teljesen a legelejéről egy új karit, de ezt sajnálom, anno sok idő és szenvedés ment bele, igaz, a harmadik fokozatot már nem bírtam befejezni, de most hogy lesz ez? Negyvenegyes szinttől indul az ötödik fejezet, most rohanjak végig ezeken, amíg utol nem érem a szinthatárt amit a játék ad? Vagy ez a kari kuka, újat alkossak mindenképpen? Nyilván könnyebb lenne, van elég mindenből (relatíve persze. a stabil indulásra gondolok).. ezt a karaktert nem tudom már értelmesen kihasználni?
  • Alexzel
    #2916
    Én Gladiátor(Duelist)-et vagy Guardian(Templar)-t próbálná ki pajzzsal - tervbe vettem de még nem próbáltam ki, így nem tudom mennyire túlélő és mennyi a sebzése, de pajzs esetén 3 counterattack gem-et is lehet esetleg használni, ha úgy érzed van rájuk felesleges slot, így a sebzést növelheted manna használat nélkül.
    Riposte - blokk esetén aktiválódik, nem kell hozzá pajzs. Egy ellenfelet támad, ezért a 'Melee Splash Support' használható vele - a másik kettővel nem.
    Reckoning - Ez csak pajzzsal való blokkolásnál működik (AoE), de ha mindkettő van akkor mindkettő aktiválódik.
    Vengeance - Ez nem blokkolásnál aktiválódik, hanem akkor ha eltalálnak (30% eséllyel, AoE)
  • Vicodine
    #2915
    Akkor lehet megnezem majd azt a slyaert, hogy valtozott-e a tankisaga, mert ezt a rangert szeretem, de tenyleg az van, mar most act 7-nel is a bossoknal, hogy ha eltalalnak akkor nyekk. Ezt meg kezdem unni, es valoszinuleg ez kesobb sem lesz mashogy. Ezert keresek egy stabilabb karit jo buildel, mert a bossok kiegetnek.
  • SgtPepper
    #2914
    Az evasion buildek általában úgy működnek, hogy ritkán találnak el, de ha eltalálnak, akkor jól meghalsz. Szokás dodge-dzsal összekombózni, hogy még ritkábban találjanak el.

    A sebzés típusa bosstól függ, de mindenfélét tolnak.

    Az ilyen viszonylag olcsó facetank buildre szerintem a sima righteous fire, valamilyen slayer vagy az Alkaizer-féle gladiator cleave jó (az utóbbit előző ligában csináltam és egész jó). Ha elég sok életed van, akkor a slayer kb. halhatatlan, viszont nem tudom, hogy a következő patch-ben is az lesz-e.
  • Vicodine
    #2913
    Evasion stat az jol mukodik? Csak mert nem is neztem eddig, de a rangeremnek szinte teljesen nulla az armorja, csak az evasionra van utalva meg a hpra fizikalis sebzes eseten. A bossok azok nagyreszt amugy elemental sebzest tolnak majd, vagy fizikait is kesobb? Milyen olyan class van, amit jo face tankra kilehet huzni, birja mint allat, es azert van sebzese is?
    Utoljára szerkesztette: Vicodine, 2018.03.02. 07:36:48
  • Jabar
    #2912
    Köszi!
  • Orrin
    #2911
    Jobb előbb megcsinálni őket, legalább normalt és cruelt act10 vége előtt, elég jók azok az ascendancy pontok. Én normalt általában act4 végén,cruelt valahol act9-10körül megcsinálom, ezek még aránylag egyszerűek.
  • Vicodine
    #2910
    Akkor az nem is olyan egyszeru... Vagom amugy mit beszelsz igy elsore, akkor asszem majd lvl 75on kezdem el, es akkor egyszerre lezuzom az egesszet.
  • Orrin
    #2909
    Teljesítened kell labyrinth-ot, melynek 4 szintje van, normal(monster lv33),cruel(lv55),merciless(lv68) és uber(lv75). Az első teljesítése után kiválaszthatod, hogy megy ascendancy akarsz lenni és kapsz 2 ascendancy skill pontot. A többi nehézség teljesítése után pedig szintén 2-2 pontot(tehát összesen 8 pontod lesz). A bejárata act3 városában van a szobornál. Ahhoz, hogy bemehess normal lab-ba, teljesítenek kell 6 trialt. Ezek act1 prisonban, act2 crypt-ben, act2 chambes of sins level2-ben, act3 The Crematorium,The Catacombs és The Imperial Gardens zónákban találhatóak.
    Cruelhez ezek a trialok act6 prisonban,act7 cryptben és chamber of sinsben találhatóak. Merciless-hez pedig act8 bath house,act9 the tunnel, és act10 the ossuary.
    Ezekben a trialokban különböző csapdák vannak, melyek végén találsz majd egy "táblát" amire rákattintva teljesíted az adott trialt.
    A labyrinth maga pedig egy több zónából álló hely, melyben 3-szor kell megküzdened izaroval. A legyőzése után pedig kiválaszthatod az ascendancy-d. Nemárt tudni még, hogy ha labyrinthban meghalsz, akkor teljesen előről kell kezdened.
  • Vicodine
    #2908
    A "kasztosodast" mikor es hogyan tudom elkezdeni? Mert most ugye ranger vagyok, es deadeye akarok majd lenni, azt hogyan es mikor?
  • ToCsEk
    #2907
    röviden, increased damage hozzá adódik, more damage pedig szorzódik
    példa:

    more vs increased
    You have 1000 base damage and "100% increased damage" from gear and "100% increased damage" from passives. You can then choose between slotting either of two support gems:

    Gem A gives "100% increased damage".

    Gem B gives "100% more damage".

    Calculation:

    Gem A: gear+passive+gem = 300% increased, so 1000*(1+3.0) = 4000 damage.

    Gem B: (gear+passive)*gem = 200% increased and 100% more, so 1000*(1+2.0)*(1+1.0) = 6000 dmg

    "Reduced" is equivalent to "increased" (but getting smaller instead of larger); likewise "less" works in the equivalent way as "more".
  • Jabar
    #2906
    Lehet buta a kérdés, de mi a különbség az increased damage és a more damage között?
    pl.: xy skill deals 20% increased damage vs. xy skill deals 20% more damage?

    Mert hogy több helyen is olvasom hogy hozzászólásokban különbséget tesznek köztük.
  • Jabar
    #2905
    Köszi!
  • SgtPepper
    #2904
    A plusz gomb robbantja fel a mine-t, ha mine builded van.
  • Vicodine
    #2903
    Igen ezt en is lattam mar, tenyleg jo a kerdes.
  • Jabar
    #2902
    Több videónál láttam már hogy a skill bar fölött időnként megjelenik még 1 skill, az mi?

  • Orrin
    #2901
    Kint van a patch notes ha valakit érdekel.