3624
Wiki, minden is rajta van: https://pathofexile.fandom.com/wiki/Path_of_Exile_Wiki
Build-ek, Árfolyamok: https://poe.ninja/
Kraftolás: https://www.craftofexile.com/
Kraftolás: https://poedb.tw/us/mod.php
Trade: https://www.pathofexile.com/trade
Napi labyrinth layout-ok, Syndicate, Delve, stb cheat sheet-ek: https://www.poelab.com/
Loot filter: https://www.filterblade.xyz/


Segédprogramok:
Path of Building: https://pathofbuilding.community/
Trade price checker: https://github.com/SnosMe/awakened-poe-trade/
Trade makró: https://github.com/C1rdec/Poe-Lurker/releases
  • Myke28
    #3140
    Az első a Ligában KÉP
  • Myke28
    #3139
    Jól jött ki a dolog Trap rulez
  • Myke28
    #3138
    Újabb csoda :) kaom's
  • Myke28
    #3137
    Most lehet megköveztek de ez az orb of chance ereje :) HH
  • Myke28
    #3136
    Orb of chance :) KÉP
  • Mofarguru
    #3135
    Igen valóban szerencsésnek mondhatod magad! :)

    Na mind1, majd az új ligában meglátjuk.
  • Myke28
    #3134
    Akkor én kérek elnézést,ezek szerint tényleg ekkora szerencsém van ,hogy mirror ,headhunter, house of mirrors kártya, tegnap meg 1 void battery,hullik a mobokból!
  • sirdond
    #3133
    nekem is benne van pár órám, de mirror nem volt még. mondjuk nem is reménykedek benne,mert az az ultimate drop, ami tényleg csak szerencsén múlik. headhunter viszont más, azt lehet target farmolni pl kártyákkal, vagy incursion-ben,stb...

    mit szóltok az új ligához? Tera jössz játszani? :D
  • Mofarguru
    #3132
    Maradjunk abban, hogy tegye fel a kezét az, akinek Kalandra esett. Jómagam még csak nem is ismerek olyat, akinek esett. Ami meg a Headhunter-t illeti, olyan sem minden nap esik ebben megegyezhetünk.
  • Vorrhess
    #3131
    1500 óra környékén vagyok, de mirrort még csak fotón láttam, headhuntert szintúgy :D Legnagyobb érték ami esett egy 10 ex körüli uniqe.
  • jazzy
    #3130
    Viccelsz? Valaki évek alatt nem lát ilyet...
  • Terawatt
    #3129
    Én azóta vissza-vissza térő player vagyok, hogy act 2 épp hogy bekerült a játékba és ilyenek nekem sem estek még :D Headhunterem is csak úgy van, hogy a sok szirszarból össze szedtem rá a pénzt. Százas karim mondjuk nincs, de vagy 20 80-90 közötti minimum.
  • Myke28
    #3128
    Nehogy azt mondjátok ,hogy nektek nem potyognak ezek a dolgok (na jó a mirror az tényleg mák volt act 10 ben) én játszok 4 hónapja , ti meg évek óta liga + miegymás !! Full buildetek kell hogy legyen , level 100 karakterek. Én még Shéper bácsit se láttam csak videon :)
  • Mofarguru
    #3127
    Nagyon mák! :D
  • Mofarguru
    #3126
    Ez most komoly? Úgy látom, hogy téged nagyon kedvel valaki! :D
  • Myke28
    #3125
    Akkor azt már meg sem említem ,hogy 5 db stacked deck kártyából jött 1 ILYEN 23 exa :)
  • jazzy
    #3124
    Ezért nem játszok mostanában, 1 év alatt nem találtam a tizedét se annak összesen, amit te az utolsó két képeden.
  • Myke28
    #3123
    Hátha most sikerül
    kép
  • Myke28
    #3122
    Első próba thx rng :)))
  • Orrin
    #3121
    Hali!

    -Minden gem, ami "be van ültetve", az általad szerzett tapasztalat 10%-át kapja meg,nem számít,hogy használod-e azt vagy sem.
    -Minden skill gem-nek van egy szint és egy str/int/dex követelménye, amely a szintjükkel nő. Ha a gem következő szintjéhez ezek közül nincs meg valamelyik akkor nem engedi őket szintet lépni.Ilyenkor jelöli őket szürkével.
    -Jól gondolod, az attack speed a normal attack és az attack skillek gyorsaságát növeli,míg a cast speed a spellekét.

    Az orbokat megéri elrakni. Használhatod őket craftolásra, meg ezek helyettesítik a pénzt a játékban. Az alap trade currency a chaos orb,általában a legtöbb dolgot ebben árulják.

    Ajánlott a játékhoz itemfilter használata, amiből létezik többféle. Általában Neversink-ét ajánlják az emberek ami letölthető innen vagy innen .
  • coolpet
    #3120
    Sziasztok!

    Ma nekiálltam a játéknak. Azt mondják, hogy az első pár kari az megy a levesbe, mert annyira bonyi, hogy mire átlátod egy részét, arra a kari kuka.

    Na most énmég nem gondolom hogy elrontottam volna, de volna pár kérdésem.

    - A kövek mi alapján upgradeolnak? Van amit nem is használod, de be vn ültetve, mégis a többivel együtt lép szintet.
    - Van olyan kő, aminél azt írja hogy a következő szint nem elérhető, szürke. Mintha valammi kellene hozzá.
    - Wand, fire elemental damageval nyomom, most olyan lvl20 körül vagyok Act2-ben. Ha a Wand attack speedre nyomok, akkor az a cast-ot is tolja? Nem egyértelmű. Én úgy gondolnám, hogy az attack speed az amikor ütlegelek, a casting speed meg amikor varázsolok.

    Kezdem átlátni, hogy mit azok az orbos materialok. Érdemes őket tartogatni? Vagy a városba visszahordani a cuccokat? Csak a sárgákat veszem fel, a kékek fehérek maradnak a földön.

  • Myke28
    #3119
    Ahhoz képest hogy buta vagy :) ,elég sokat tudsz a játékról. Gondolhatod ,amikor megláttam mi az, percekig csak bámultam a monitort hogy ezt most hogy és pont nekem (alig 3 hónapja játszok) ,és izé.Remegtem ,elszívtam 2 cigit azután realizálódott a dolog.
    Mivel én sem tudok vele mit kezdeni ,mert nincs olyan itemem amit érdemes lenne másolni (mivel noob vagyok),így kézenfekvő megoldásként eladtam.
    De ahogy nézem ,néhány hc játékosnak ez csak aprópénz :D
    A craftolós részhez még hozzá se szagoltam úgy istenigazán,vagy mondjuk t10-16 mapon megmaradni és eljutni Shaper bácsihoz.
    Rengeteg lehetőség van ebben a játékban,nagyon beszippantott .
    Igy Diablo 3 után azt kell hogy mondjam ,megérte váltani :)
  • Vorrhess
    #3118
    Bizony nem esik mindenkinek :) Majd 1500 óra farm után még nem láttam esni :D
  • Dreadshade
    #3117
    Az igen jó sok fajta van :d Azt észre vettem magamtól is, hogy ha felfedem az itemeket akkor néha mást is adnak, de nemtudtam, hogy ennyi fajta módon lehet a vendorokkal is tradelgetni.
  • SgtPepper
    #3116
    Én a mirrort el se adnám. Túl buta vagyok (és nem is játszok eleget) ahhoz, hogy nagy hasznot tudjak belőle teremteni, viszont emléknek nagyon jó, mert ugyebár nem mindenkinek esik ilyen.
  • Alexzel
    #3115
    Szerintem nézd át a 'Vendor recipe system' oldalon található recepteket. Itt szerepel minden amit a kereskedőknél a cuccok eladása eredményezhet. Néha nem csak Currency-t kaphatsz hanem tárgyakat is, akár unique tárgyakat is. De az orbok kapása gyakoribb, egyszerűbb. Nagyon sok recept van.
    Pl. ha azonos nevű azonosított arecuccok adsz el, akkor kaphatsz Orb of Chance-t, Orb of Alchemy-t vagy Regal Orb-t.
    Vagy ha egyszerre egy 'full set'-tet adsz le rare cuccokból (ami feltöltene minden felszerelés helyet), akkor a cuccok szintje alapján 1-3 Orb of Chance-t (1-59 szint, Chaos Orb-t (60-74 szint) vagy Regal Orb-t (75-100 szint) kapsz - ha nem azonosított cuccokat adsz akkor min 2-t kapsz,ha azonosítottakat akkor csak 1-et.
  • Dreadshade
    #3114
    Ebbe a tradelgetős dologba még nagyon nem mentem bele, azért annyit nem játszok vele, de ma tudtam meg, hogy erre külön programokat is lelehet szedni már vagy le is kell úgymond, ha akarja az ember :D Hát nekem semmi ilyen orbom nincs ami ennyire értékes lenne, ami meg van abból nincs nagyon sok, szóval igazából nem most lesz, az hogy nekem ebben jó gearem lesz :D De ettől függetlenül nem ment el a kedvem tőle, amikor tudom tolom kicsit aztán csak egyszer kiesnek a dolgok vagy ilyesmi.
  • Myke28
    #3113
    Na igen az első karimat én is kútfejből próbáltam :) ,olyan is lett (törölve).
    Nekem a második karakternél esett 1 exa act 9 ben, azt váltottam be chaos-ra és így már könnyebb volt néhány dolgot megvenni.
    Azután a harmadiknál már act 5 ben esett 1 exa ,negyedik act 9, és utána ez a csoda amit a 3109 hsz ben linkeltem.
    Ezután lettem gazdag a játékban ,mert 247 exa ez a drágaság :) és állítólag igen-igen ritkán dobja a játék .

  • Dreadshade
    #3112
    Köszönöm az infokat! A Videót is megfogom nézni :d Az igazság amúgy az, hogy semmi guideot vagy ilyesmit nem használtam a végigjátszásnál, ezt a karit amit építettem magamtól találtam ki úgymond vagy, hogy fogalmazzak :d Szóval 100% hogy nem tökéletes/optimális. Nyilván az lejött, hogy igazából farmolni kell az itemeket és, ha lesz jobb úgy fejlődik az ember :D De pl ez a resistes dolog is amit írtál hasznos volt most nekem, mert egyáltalán nemtudtam, hogy mennyire érdemes legalább ezeket feltolni.
  • SgtPepper
    #3111
    Szerintem 1k élet meg 3k ES kevés mapokra, kivéve, ha egy ütésből megölsz mindent. A fire/lightning/cold resist legyen 75%, az nagyon fontos, a chaos resist annyira nem fontos. Az ES build-ek általában nehezek, mert ha nagyon lemegy az életed, akkor nem tudsz élet potit elnyomni, viszont próbálkozhatsz Vaal Discipline-nel. Már rég játszottam ES build-del, úgyhogy nem tudom mi a menő, de ha esetleg full ES CI build-re váltasz, akkor ZiggyD csinált róla egy jó videót: https://www.youtube.com/watch?v=54FSnl_X274

    Meg most van valami új energy shield leech gem talán, azt is kipróbálhatod.

    A 3. labirintusra is kevés még szerintem a defense-ed. Megpróbálkozhatsz ilyen Decoy Totem-ekkel, de ha Izaro a sima ütéssel is megöl, akkor inkább farmolj még pénzt jobb cuccokra.
  • Dreadshade
    #3110
    Hali emberek! ez az első season/liga amiben végig vittem a játékot a story miatt is főleg, de igazából maga a játék is nagyon tetszik a zsáneren belül is. Nemtudom mennyire lehet elrontani a buildet de igazából az act-okat ilyen pár halálal, egy-két bossnál volt az hogy többször is meghaltam de akkor se vészes mennyiségben (ilyen 3-4 szer max). Viszont most így 72-es szintet elérve eljutottam ezekhez a mappokhoz, gondolom ez a end game a játékban, és a lényeg, hogy egyszerűen annyiszor megtudok halni itt mind boss vagy csak egy rosszul bespawnolt enemy hordától hogy az csak na, ilyen másodpercig se élek. 1154 hp és 3072 Energy shieldem van a Disciplne képességel együtt Witch classal. Ami még fontos lehet a resistjeim: Fire: 67%, Cold: 54%, Lightning: 41% és Chaos: 61%. Na hogy a lényegre térjek, ezek a statok kevésnek számítanak? vagy valamit nagyon benéztem? Egyszerűen annyi XP-t eltudok már veszíteni itt, hogy egyáltalán nem haladok már a szintekkel. Ja ami még fontos hogy azt az Ascedancy cuccost is megcsináltam, Occultist-t választottam mert ilyen Chaos sebzérse mentem rá, de ha már ascendacy mát ott is bajok vannak a 3. Labirintusban is instant halok kb ha elérem a bosst :D Szerintetek mivel tudnám javítani a karaktert? vagy csak egyszerűen toljam a gyengébb részeken amíg fel nem szinteződök eléggé?
  • Myke28
    #3109
    Kezdők szerencséje OMG
  • MrStokes
    #3108
    Azert ha a flask-jaidat sajat magad akarod legyartani, akkor nem art ha van par szaz Alteration Orb-ja az embernek.
  • SgtPepper
    #3107
    - Meg kell keresni a többi kaput a memórián belül. Ha alacsony szinten nem megy, az ne zavarjon. Az ilyen league kontentek úgy vannak tervezve, hogy magasabb szinten (kb. 60+) lehessen kényelmesen teljesíteni őket. Szerintem alacsony szinten csak időpazarlás, meg szenvedés, ha nem olyan jó a builded az elején.

    - Így elsőre azt mondanám, hogy "megéri", hiszen így alteration shard-okat kapsz, transmute helyett, ami kicsit többet ér később. Viszont később rájössz, hogy ezek a wisdom scroll-ok meg transmute/alteration orbok fabatkát sem érnek és úgy esnek, mint a cukor.

    - Még halkan megjegyezném, hogy az igazi játék az Act 10 után kezdődik el, de nyugodtan haladj a saját tempódban. Arra kell vigyázni, hogy ha kezdőként nem követsz valami netről szerzett build-et, akkor könnyen előfordulhat, hogy majd új karit kell majd kezdened, amitől lehet, hogy megunod a játékot.
  • lonvard
    #3106
    Még egy kérdés: Cavasnak van az a "memória darabka védése" missziója. Nem tudom mit kell csinálni benne, pillanat alatt kidob onnan, akármilyen veszettül lövöm a támadókat. Frusztrál kicsit, és még videót se találtam róla.

    Plusz 1 kérdés: megéri a bölcsesség-tekercsekből felhasználni olyan tárgyak azonosítására, amiket nem fogunk flehasználni csak eladni akarjuk? Csak azért mert a tekercsdarabkáknak is elég nagy értéke van, és nem tudom átlátni még, hogy elpazarolok egy tekercset azért, hogy az azonosítással nyerjek egy olyan értékű tárgyat, ami ér 1 tekercsnyit.
    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2019.03.17. 23:06:23
  • lonvard
    #3105
    Nagyon szépen köszi a kimerítő választ. Zöld gemeket idáig csak küldetések teljesítéséért kaptam, 14. szintű vagyok most, és mindig kizárólag zöldet kaptam, amit értek, mert ez passzol a kasztomhoz. Alapból nem zavarna, csak ezek többségében csak íjra szerelhető bónuszokat adnak, viszont van egy páncélzatom például, amire jól esne valami védelmi gem. Most az a fantáziám, hogy haladok ugye a játékbeli mapon, most vágtam át magam a börtönön, és ha véget ér ez a map, akkor kezdődik az igazi homokozó része, és akkor jönnek be olyan dolgok, mint eltérő színű gemek és hasonlók. Aztán ki tudja mi lesz. Egyelőre annyi a tervem, hogy kijátszom ezt a kezdőmapot.
    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2019.03.17. 20:00:48
  • SgtPepper
    #3104
    Miért van olyan item, aminek 3 zöld foglalata van, ebből kettő összekötve, harmadik külön? Azt még megértem, hogy eltérő színűek, és akkor válogathatok, de egy ilyen itemnél az a választási lehetőségem, hogy két zöld gemet rakok bele, vagy csak egyet.

    Ez véletlen van generálva. Értelemszerűen az lenne a legjobb, ha olyan lenne a cucc, hogy max sockete lenne (magasabb szintű ruhán, kétkezesen 6 a max, a többin általában 3 vagy 4) és mindegyik össze lenne linkelve és pont jó színűek lennének, de ilyeneket nyilván nem dobál minden mob. A socketek számát a jeweller's orb, a linket az orb of fusing, a színeket pedig a chromatic orb itemekkel lehet változtatni.

    Mindenesetre leesett egy olyan íj végre, aminek jó az alapsebzése, vannak extra bónuszai, és három zöld gem összekötve.

    A gem az a skill, amit használsz (támadás, varázslás stb.), vagy esetleg egy másik gem-et erősít. A lényeg, hogy ez az esetek 90%-ában független attól, hogy hova rakod. Tehát nem muszáj az íjba beletenni, berakhatod a cipődbe is, és (nagy valószínűséggel) ugyanaz lesz a sebzésed. Így azt lehet csinálni, hogy ha találsz mondjuk egy 4-link kesztyűt, akkor abba belerakod a főtámadásodat, amit a leggyakrabban használsz, az íjadat pedig mindig a legnagyobb dps-űre cseréled le, és nem kell bajlódnod az íjad socket-eivel.

    Ja, és egyáltalán nem esik le kék vagy piros gem. Mért nem? Oké hogy ez passzol az íjászhoz, de elvileg keverhető kasztjaink lehetnek, szóval mi alapján szelektál? Vagy ez csak a hosszú bevezető játékban van így?

    Itt most vagy használsz valami loot filtert, ami miatt nem jelennek meg (ha nem állítottál be lootfiltert magadtól, akkor nincs), vagy arra gondolsz, hogy amikor gem esik, akkor az zölddel van kiírva, de azt fel kell szedni és megnézni, hogy milyen színű konkrétan. A harmadik lehetőség, hogy eddig tényleg csak zöld gemek estek és teljesen véletlen, hogy más színű meg nem. Amúgy ha csinálod rendesen a questeket, akkor az NPC-től (Nessa, Yeena, Clarissa stb.) lehet venni.

    Hátránya, hogy nulla sztori van. Még azt se tudom, hogy ki vagyok. Azt se tudom mért csinálom ezt az egészet. Történet nélkül nem igazán működik ez szerintem hosszútávon, legalábbis nálam.

    Hát a főszál az az, hogy téged valaki száműzött és akkor vissza akarsz menni, hogy legyőzd azt, aki száműzött téged, aztán közben mindenki megkér arra, hogy segíts nekik. De alapvetően én azt mondanám, hogy ennek a játéknak nem sztorija van, hanem világa, és ennek a világnak a lore-ját lehet felfedezni. Meg szerintem azért nem érzékelődik a történet, mert sok a szöveg, amit az ember hajlamos átugrani, meg nincsenek cinematic bevágások, mint mondjuk Diablo-ban.
  • lonvard
    #3103
    Egyébként grafikailag nagyon tetszik a játék, tisztára olyan mint az a görög mitológiára építős, csak ugye fejlettebb minden szempontból. Hátránya, hogy nulla sztori van. Még azt se tudom, hogy ki vagyok. Azt se tudom mért csinálom ezt az egészet. Történet nélkül nem igazán működik ez szerintem hosszútávon, legalábbis nálam. De majd meglátjuk. :)
  • lonvard
    #3102
    "csak az össze kötött skillek működnek, hiába van 3 lyuk ha csak 2 van össze kötve az a 2 működik ha abba rakaod, 3. ami nincs össze kötve hiába raksz oda support gemet nem fog működni"

    Köszi szépen. Felmerül a kérdés: Miért van olyan item, aminek 3 zöld foglalata van, ebből kettő összekötve, harmadik külön? Azt még megértem, hogy eltérő színűek, és akkor válogathatok, de egy ilyen itemnél az a választási lehetőségem, hogy két zöld gemet rakok bele, vagy csak egyet. Mindenesetre leesett egy olyan íj végre, aminek jó az alapsebzése, vannak extra bónuszai, és három zöld gem összekötve.

    Ja, és egyáltalán nem esik le kék vagy piros gem. Mért nem? Oké hogy ez passzol az íjászhoz, de elvileg keverhető kasztjaink lehetnek, szóval mi alapján szelektál? Vagy ez csak a hosszú bevezető játékban van így?
  • ToCsEk
    #3101
    - Gemek?
    A használható skilleket, gemekből kap a karakter. Ez szerezhető questekből, vásárolhatók vendortól, illetve találhatóak mint loot. A gemeket a megfelelő színű(piros, kék, zöld) socketekbe(foglalatokba) kell illeszteni, és ha elég a karakter szintje, statja, akkor használhatja.

    - Mik azok a Vaal skill gemek?
    A vall skillgemek olyan skillekhez adnak hozzáférést, amik nem manába kerülnek, hanem charge-ok kellene a feltöltésükhöz. Miután feltöltődtek, egyszer használatosak, aztán újra fel kell őket tölteni. Minden Vaal skillnek más charge igénye van, erősségüktől függően. Minden megölt mob egy charge-ot ad a skillnek, több skill esetén felváltva kapják a skillek a charge-okat. A vaal skilleket vaal orbokkal lehet készíteni, de csak olyan gemre vall orbozhatunk, amiknek van vaal gem formája. Természetesen a működésük is teljesen eltérő az alap gemhez képest.

    - Support, trigger gemek?
    Ezek egyfajta modifikációk, amik az alap támadó skill viselkedését változtatják meg, vagy időzítik. Ehhez csupán összekötött(linkelt) socketekre van szükség.


    csak az össze kötött skillek működnek, hiába van 3 lyuk ha csak 2 van össze kötve az a 2 működik ha abba rakaod, 3. ami nincs össze kötve hiába raksz oda support gemet nem fog működni